تحصیل در اتریش
اتریش

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. بر اساس آمار و اطلاعات به‌دست‌آمده کشور اتریش در چند سال اخیر با تقاضای افراد زیادی در راستای دریافت پذیرش تحصیلی روبه‌رو شده است. در حالت کلی کشور اتریش به دلیل برخورداری از وضعیت مطلوب و مناسب زندگی یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت از طریق تحصیل به‌حساب می‌آید. تحصیل در اتریش رؤیای بسیاری از دانشجویان است.

جمعیت بسیار کم کشور اتریش، تحصیل در اتریش در سال ۲۰۲۲ وشرایط اخذ ویزای تحصیلی و اقامت را هموارنموده است. زبان این کشور آلمانی است و از مزایای تحصیل در اتریش هم سطح  بودن کیفیت دانشگاه های این کشور با کشور آلمان می باشد ومزیت دیگر رایگان بودن دانشگاه ها و( با هزینه بسیار کم ) می باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

پذیرش تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در اتریش ۲۰۲۲

پذیرش تحصیلی  برای دانشجویان ایرانی در اتریش با شرط قبولی  در کنکور سراسری می باشد.  درمورد رشته های هنری کشور اتریش خود اقدام به برگزاری آزمون ورودی می کند و البته قبولی در این آزمون آسان نمی باشد.از الزامات پذیرش در اتریش این است که محل زندگی دانشجو نزدیک به محل تحصیل دانشجو باشد.

برای متقاضیان تحصیل در اتریش دو شرط پیش رو میباشد : اول اینکه مدرک زبان آلمانی را تا سطح B2 در ایران یاد بگیرند و دوم اینکه با گرفتن (پذیرش مشروط) بدون مدرک زبان آلمانی اقدام کنند و در کالج های زبان در کشور اتریش زبان آلمانی بخوانند.

همچنین متقاضیانی که قصد دریافت پذیرش تحصیلی کشور اتریش را دارند باید از شرایط مختلفی برخوردار باشند. از شرایطی که شانس افراد را برای اخذ مجوز‌های لازم در راستای تحصیل در اتریش افزایش می‌دهد به مواردی همچون سوابق تحصیلی و ریز نمرات عالی، مدرک زبان آیلتس و تافل و بسیاری از موارد دیگر می‌توان اشاره کرد.

تحصیل در اتریش پزشکی و دندانپزشکی ۲۰۲۲

ازبزرگترین ومهمترین مراکز تحقیقاتی سطح بالای اروپا دانشگاه پزشکی وین می باشد. این موسسه با استخدام هیئت۵۴۰۰ نفره ،  ۱۸۰۰ محقق و۱۵۰۰ پزشک  دارای بزرگترین بیمارستان اروپا ( بیمارستان عمومی وین ) می باشد. تا کنون ۴۷۰۰۰ عملیات جراحی در این بیمارستان توسط اساتید این دانشگاه در بیمارستان وین انجام شده است.

مدت تحصیل پزشکی در اتریش و در دانشگاه پزشکی وین ۶ سال است و مطالعات در این کشور رایگان می باشد.

ازشرایط تحصیل پزشکی دردانشکده پزشکی وین قبولی درآزمون ورودی وارائه گواهی مدرک زبان C1می باشد.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

رتبه بندی دانشگاه وین اتریش ۲۰۲۲

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی اتریش از لحاظ رنکینگ بین المللی و رتبه بندی دانشگاه های دنیا نظیر QS رتبه بندی دانشگاهی جهانی، رتبه بندی فوربس آمریکا و رتبه بندی اروپا دارای رتبه های افتخارآفرین و درخشانی می باشد.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه وین اتریش از مجهزترین و امکانات ترین خوابگاه ها می باشد و معمولا بسیار نزدیک به دانشگاه هستند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور اتریش از بهترین سیستم آموزشی برای تعلیم دانشجویان استفاده می‌کنند. سطح علمی این مراکز به میزانی بالا است که به متقاضیان کمک خواهد کرد تا پس از پایان دوران تحصیل خود در بهترین مشاغل و کمپانی‌ها شغل خود را آغاز کنند.

رتبه بندی دانشگاه وین اتریش ۲۰۲۲

هزینه های زندگی در کشور اتریش برای دانشجویان ۲۰۲۲

پاسخ به سوال اکثر متقاضیان تحصیل در اتریش : که آیا قادر به پرداخت هزینه های زندگی در اتریش هستند یا نه و مبالغ به چه صورت میباشد؟

جواب ما : با داشتن ویزای تحصیلی اتریش هر دانشجو اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارا می باشد  که کفاف هزینه زندگی در اتریش را می دهد. هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه می باشد که هزینه های غذا و رفت و آمد و مسکن  و بیمه های دانشجویان می باشد.

. یکی از نکات مهم دیگری که متقاضیان برای تحصیل در اتریش باید به آن توجه کنند، هزینه‌های مربوظ به شهریه هر ترم است که باتوجه به رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه موردنظر متفاوت خواهد بود.

تحصیل در مقطع ارشد ۲۰۲۲

تحصیل در مقطع ارشد در کشور اتریش برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که به دنبال تحصیل با سطح بالای کیفیت و هزینه های پایین نسبت به سایر کشور های اروپایی مثل انگلیس و ایالات متحده و استرالیا هستند  و به زبان انگلیسی هم ارائه می شود و مناسب برای آن دسته از متقاضیانی که طالب اقامت اتریش هستند ، بدین صورت که بعد از فارغ التحصیلی در مقطع ارشد مجوز یکساله برای حضور در اتریش و یافتن شغل مناسب را دارا می باشند و می توانند ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند و بعد از سپری شدن مدتی اقامت دائم اتریش را بگیرند.

ازآنجایی‌که در دانشگاه‌های کشور اتریش از زبان انگلیسی برای آموزش دانشجویان استفاده می‌شود، متقاضیان به‌صورت حتمی از سوابق تحصیلی و ریز نمرات عالی برخوردارند. همچنین لازم است که از سطح زبان انگلیسی عالی در حد آیلتس و تافل برخوردار باشند. از مزایای تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی به‌منظور تأمین بخشی از هزینه‌های زندگی است.

تحصیل در رشته معماری ۲۰۲۲

۱-  از ویژگی های  با اهمیت آموزش در دانشگاه فنی وین که دانشگاه پایه در تمامی رشته های مهندسی و من جمله معماری است ، تفکیک و جدا سازی حوزه ها و گرایشات مختلف در رشته معماری از یکدیگر و انستیتوهای اختصاصی مجزا و تعریف شده  برای هر یک از این گرایشها به تنهایی می باشد.

۲- دانشگاه هنرهای زیبا. در این دانشگاه از اساتید برجسته و معمار ایرانی الاصل و پایه گذار دفتر معماری Foreign Office Architects در لندن، دکتر موسوی به عنوان رئیس دپارتمان معماری، فعالیت دارد می توان نام برد . ایشان علاوه بر ریاستِ دپارتمان معماری، استاد راهنمای دانشجویان نیز در استودیویی که به نام  خود او مشهور است، می باشد.

۳- دانشگاه هنر کاربردی. در این دانشگاه نیز، استودیو های طراحی زیر نظر اساتید برجسته و صاحب نظری از جمله زاها حدید، گرگ لین  و ولف د. پریک مدیریت می شود.

پذیرش دانشجو در دانشگاههای شماره ۲ و ۳، از آنجا که در گروه دانشگاههای هنر می باشد ، با آزمون ورودی و با پذیرش سالانه تعداد اندکی دانشجو، انجام می شود.

مزایای تحصیل در کشور اتریش ۲۰۲۲

تحصیل در اتریش مزایای بسیار زیادی را برای افراد به دنبال دارد. به‌طوری‌که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا برای رشد مالی و علمی وارد رقابتی تنگاتنگ برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های برتر این کشور می‌شوند. در ادامه این مبحث به مزایایی که مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل به دنبال دارد، پرداخته‌ایم.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

 • از مهم‌ترین دریافت مجوز‌های لازم در راستای تحصیل در اتریش، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری پس از پایان این دوران است.
 • مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش به متقاضیان اجازه خواهد داد تا در طول این دوران به انجام کار پاره‌وقت دانشجویی پرداخته و بخشی از هزینه‌های مربوطه را تأمین کنند.
 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل به افراد اجازه خواهد داد اقدامات لازم را در راستای دریافت ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال انجام دهند.

 • امنیت کشور اتریش بسیار بالا بوده و هیچ نگرانی را در راستای زندگی در آن برای شهروندان ایجاد نخواهد کرد.
 • در کشور اتریش در راستای آسایش شهروندان هزینه‌های زندگی به میزانی تعیین شده است که هیچ فشاری را به افراد وارد نکند.
 • هزینه‌های تحصیل در کشور اتریش برخلاف بسیاری دیگر از کشور‌ها مناسب بوده و شرایط پرداخت آن بسیار آسان و بدون دغدغه است.

تحصیل در کشور اتریش از طریق بورسیه تحصیلی ۲۰۲۲

بورسیه تحصیلی یکی از مواردی است که متقاضیان از طریق برخورداری از آن به هیچ نوع تمکن مالی نیاز نخواهند داشت. دریافت بورسیه برای تحصیل در اتریش نیازمند برخورداری از شرایط بسیار خاصی است که در صورت برخورداری از تمام این شرایط شانس افراد برای دریافت مجوز‌های مربوطه افزایش خواهند یافت. در حالت کلی مهاجرت تحصیلی به اتریش از طریق بورسیه تحصیلی نیازمند برخورداری از شرایطی همچون سطح علمی بسیار بالا، ریز نمرات و سوابق تحصیلی بسیار عالی است.

همچنین یکی از موارد بدیهی برای دریافت بورسیه تحصیلی کشور اتریش دانش زبان انگلیسی آیلتس و تافل است زیرا در مراکز علمی این کشور به طور کامل از زبان انگلیسی برای آموزش دانشجویان استفاده می‌شود. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های کشور اتریش بسیار مناسب بوده و برای افراد با هر میزان تمکن مالی مناسب خواهد بود.

متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی کشور اتریش باید در ابتدا تمام مدارک لازم برای آن را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را به‌صورت ترجمه شده به‌صورت آنلاین به دانشگاه موردنظر ارسال کنند. این دانشگاه پس از دریافت مدارک دانشجویان و بررسی آن‌ها به‌صورت کامل صلاحیت یا عدم صلاحیت افراد را سنجیده و با استفاده از ایمیل با آن‌ها در ارتباط خواهد بود.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در کشور اتریش ۲۰۲۲

متقاضیان برای تحصیل در اتریش باید در ابتدا ویزای مربوط به آن را دریافت کنند که در این راستا یکی از مهم‌ترین مراحل، جمع‌آوری مدارک به‌صورت کامل است. متقاضیان قبل از آنکه مدارک لازم برای سفارت را به مراکز مربوطه ارائه دهند باید آن‌ها را بدون هیچ تغییر معنایی به‌صورت کامل ترجمه کنند. در ادامه به بررسی مدارکی که برای دریافت ویزا و پذیرش تحصیلی اتریش نیاز است به‌صورت کامل اشاره کرده‌ایم.

 • پاسپورت و کپی از آن
  اصل مدارک هویتی و کپی از آن
  مدرک زبان
  گواهی تمکن مالی
  سوابق تحصیلی
  ریز نمرات
  چند قطعه عکس
  فرم درخواست ویزا

 

دوره زبان آلمانی در اتریش

به‌طورکلی دوره زبان آلمانی در اتریش در مؤسسات مختلف زبان آلمانی وجود دارد. در این مؤسسات خواهید توانست مهارت‌های زبان آلمانی خود را در کمترین زمان، تقویت کنید.

سخن پایانی

ازآنجایی‌که مسائل مربوط به تحصیل در اتریش بسیار تخصصی است ما در این مقاله به طور کامل به بررسی آن‌ها پرداخته و شرایط لازم برای دریافت مجوز‌های مربوط به آن را بررسی کردیم. اتریش یکی از کشور‌های توسعه‌یافته در جهان بوده و از جنبه‌های اقتصادی، تحصیلی، امنیتی و بسیاری از موارد دیگر در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

پذیرش تحصیلی در اتریش لازمه ی خاصی دارد؟
بله یکی از الزامات اصلی بعد از قبولی آزمون تحصیلی در اتریش نزدیک بودن محل زندگی دانشجو به محل تحصیل است.
مدت تحصیلات پزشکی در دانشگاه های اتریش چقدر است؟
مدت زمان تحصیل پزشکی در دانشگاه های اتریش به مدت ۶ سال است و مطالعات در اتریش رایگان است.
دانشجویان برای پرداخت هزینه های دانشجویی خود در اتریش میتوانند به کار بپردازند؟
بله،دانشجویان با داشتن ویزای دانشجویی اجازه ۲۰ساعت کار در هفته را دارند .

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 پاسخ

  1. شما در حال حاضر میتونید برای دوره زبان آلمانی در اتریش اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles