تحصیل در گرجستان

شرایط استثنایی برای تحصیل در گرجستان

در سومین کشور امن جهان با بالاترین کیفیت تحصیل کنید

شرایط تحصیل در گرجستان در یک نگاه

با وجود پذیرش سالیانه بیش از 10000 دانشجو بین‌المللی، گرجستان یکی از مقاصد مهاجرتی بسیار مناسب در منطقه به شمار می‌رود. بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا قصد تحصیل در دانشگاه‌های باکیفیت این کشور را دارند. استانداردهای آموزشی درجه یک، به‌سرعت کشور گرجستان را به یکی از کشورهایی بدل کرده است که دانشجویان بین‌المللی تمایل زیادی برای تحصیل در آن دارند. طبق آخرین آمار مهاجرت، بیشترین دانشجویان بین‌المللی در گرجستان از هند، نیجریه، ایران، امارات، مصر، کویت، عمان و … بوده‌اند. اما دقت داشته باشید که تحصیل در این کشور به این آسانی ها نیست و مراحل زیادی دارد؛ به همین خاطر، افراد به کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر و باسابقه مانند هرمس اپلای برای پیش‌بردن سریع‌تر مراحل مهاجرت تحصیلی خود نیاز دارند. پیشنهاد می کنیم برای این که با شرایط دقیق و باجزئیات تحصیل در گرجستان بیشتر آشنا شوید، حتماً از مشاورین خبره و حرفه ای ما مشاوره رایگان بگیرید.

تخصصی ترین مرجع مهاجرت و مجری 0 تا 100 امور آن

با بیش از 10 سال سابقه امور مهاجرتی

بیش از 2950 پرونده موفق

به همراه وکلای مهاجرتی خبره و عقد قرار داد

لوگو هرمس اپلای
مشاور هرمس اپلای

جهت کسب اطلاعات بیشتر روی هر بخش کلیک کنید

آشنایی با کشور گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که می‌تواند مقصد بسیار مناسب برای مهاجرت به‌خصوص برای ایرانیان باشد. وجود یک اقتصاد پایدار در کنار سیستم رفاهی بسیار مناسب موجب شده تا توجه بسیاری از مهاجرین در جهان به این کشور جلب شود. اما آن چیزی که گرجستان را در چشم افراد متقاضی مهاجرت جذاب کرده است، دانشگاه‌ها و سیستم آموزشی بسیار مناسب آن است. تحصیل در گرجستان مزایای بسیار زیادی دارد و سالیانه دانشجویان زیادی درخواست ورود به دانشگاه‌های این کشور را دارند. 

کشور گرجستان در ناحیه قفقاز، در آسیا غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است. این کشور کوچک دارای تاریخچه  و فرهنگی غنی است که یکی از جالب‌ترین زبان‌های دنیا را دارند. در کنار شهرهای زیبا و مناظر دیدنی که در این کشور قرار گرفته است، می‌توان به مردمان خون‌گرم و مهمان‌نواز گرجستان اشاره کرد. پایتخت کشور گرجستان، شهر تفلیس بوده و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به باتومی، کوتائیسی، روستاوی، متسختا و گوری اشاره کرد.

گرجستان دارای مساحتی در حدود 70 هزار کیلومترمربع بوده و در این مساحت، جمعیتی تقریباً 4 میلیون‌نفری زندگی می‌کنند. زبان رسمی مردم این کشور گرجی بوده و بسیاری از مردمان آن می‌تواند به زبان روسی نیز صحبت کنند. واحد پول گرجستان، لاری است و یکی از اقتصادی‌های قدرتمند منطقه به شمار می‌رود. در کنار این موارد، آب‌وهوای دل‌انگیز را هم اضافه کنید تا متوجه شوید که چرا این کشور، برای زندگی بسیار مناسب است. 

سیستم آموزشی کشور گرجستان

سیستم آموزشی گرجستان در تلاش است تا ماهرترین و مجرب‌ترین دانشجویان ممکن را پرورش دهد؛ ازاین‌رو در برنامه‌های مختلف درسی و تبادل دانشجو را در نظر گرفته است. دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزشی گرجستان با دانشگاه‌های بسیار معتبری مانند کمبریج، هاروارد و ییل ارتباط داشته و همین امر می‌تواند به ایجاد یک شبکه‌ای بین‌المللی برای دانشجویان کمک کند. در این میان همچنین از عوامل تکنولوژیک و فناورانه زیادی برای ارتقا سطح تحقیقات علمی، آموزشی و دانش دانشجویان بین‌المللی کمک گرفته شده است.

جالب است بدانید که دولت گرجستان 25 درصد از بودجه خود را برای حمایت، توسعه و آموزش باکیفیت در تمامی سطوح اختصاص داده است. دانشگاه‌های موجود در این کشور به دودسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند: دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های خصوصی. تحصیلات در هرکدام از این دانشگاه‌ها می‌تواند متفاوت باشد. امروزه بیش از 60 مؤسسه آموزشی با برنامه‌های مختلف آموزشی در گرجستان موجود هستند که امکان تحصیل در گرجستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را مهیا می‌کنند.

چرا تحصیل در گرجستان؟

کیفیت آموزشی بالا

دانشجویان در دانشگاه‌های گرجستان همان کیفیت آموزشی را دریافت می‌کنند که می‌توانند از دانشگاه‌هایی مانند هاروارد، کمبریج و ... دریافت کنند. اساتید استخدام شده در دانشگاه‌های گرجستان بسیار ماهر بوده و در تلاش برای متصل کردن دانشجویان خود به دانشگاه‌های معتبر جهان، هستند.

شهریه‌های کمتر

یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های دانشجویان بین‌المللی، شهریه‌های سنگین برخی از مؤسسه‌ها و دانشگاه‌های خارجی است. بااین‌وجود، دانشگاه‌های کشور گرجستان هزینه‌های تحصیل بسیار کمی دارند که حتی از برخی از آن‌ها می‌توان چشم‌پوشی کرد و به‌عنوان تحصیل رایگان به آن نگاه کرد.

وجود مناظر دیدنی مختلف

مطالعه صرف، می‌تواند خسته‌کننده و استرس‌زا باشد. در این میان استراحت و بازدید از طبیعت همواره می‌تواند کمک بخش باشد. گرجستان طبیعت بسیار زیبا و چشم نوازی داشته که می‌تواند به‌سادگی خستگی را از تن شما بیرون کند. شما می‌توانید ساعت‌ها از مناظر دیدنی و فوق‌العاده آن لذت ببرید و زمان خودتان را بین مردمان سخاوتمند و خون‌گرم گرجستانی و در دنیای بدون ترافیک سپری کنید.

امنیت بسیار بالا

در آخرین آماری که منتشر شده، گرجستان سومین کشور امن دنیا شناخته شده است؛ همین ویژگی سبب شده تا دانشجویان با خیال راحت تری نسبت به مهاجرت تحصیلی به گرجستان اقدام کنند.

ورود به بازار کار

مدارک ارائه شده از سوی دانشگاه‌های گرجستان مقبولیت جهانی دارند. بدین صورت زمانی که برای دریافت موقعیت‌های شغلی مختلف، مدرک دانشگاهی خودتان را ارائه می‌کنید، هیچ نگرانی از بابت پذیرش آن وجود نخواهد داشت. با تحصیل در گرجستان، فرصت‌های شغلی زیادی در انتظار شما خواهند بود.

دریافت مدرک مورد تایید دانشگاه های برتر دنیا

مدارک دانشگاه های کشور گرجستان جز معتبرترین مدارک و مورد تایید دانشگاه های برتر دنیا نیز هست. نکته ای که دانشگاه های گرجستان را نسبت به سایر دانشگاه ها متمایز می کند، این است که این مدارک معتبر با شرایط بسیار آسان تر و هزینه کمتر نسبت به دانشگاه های هم رده سایر کشورهاست.

هزینه‌های زندگی کمتر

هزینه زندگی در کشورهای مدرن اروپایی می‌تواند بسیار بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید باشد؛ ازاین‌رو بسیاری از دانشجویان قید تحصیل در دانشگاه‌های خارجی را می‌زنند. بااین‌وجود، هزینه‌های زندگی در گرجستان بسیار کمتر از کشورهایی مانند انگلیس، آمریکا و ... است. شما می‌توانید به‌راحتی محلی را برای اسکان پیدا کرده و بدون نگرانی در خصوص هزینه‌های زندگی، تحصیل خودتان را دنبال کنید.

سفر به کشورهای عضو شینگن

مزیت مهم دیگر این است که کشور گرجستان عضو ناظر اتحادیه اروپا محسوب می شود که این عامل سبب شده افرادی که اقامت این کشور را دارند، بدون نیاز به ویزا به کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

شرایط تحصیل در دانشگاه‌های گرجستان

تمامی دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در گرجستان را دارند باید در ابتدا با شرایط تحصیل در این کشور آشنا باشند. درصورتی‌که این شرایط را رعایت نکنند، امکان رد شدن درخواست آن‌ها برای ورود به دانشگاه و پذیرش افزایش پیدا خواهد کرد. از مهم‌ترین این شرایط که هر دانشجو بین‌المللی باید آن را رعایت کند عبارت خواهد بود از:

• دانشجویان موظف هستند تا گواهی پایان دوره دبیرستان خودشان را برای پذیرش در دانشگاه‌های گرجستان ارائه دهند. لازم به ذکر است که نمرات دروس مرتبط با دوره انتخابی حائز اهمیت هستند. برای مثال، اگر قصد دارید تا رشته‌های مهندسی را در دانشگاه‌های گرجستان تحصیل کنید، لازم است تا نمرات فیزیک و ریاضی خوبی داشته باشید.

• درصورتی‌که قصد تحصیل در گرجستان به زبان انگلیسی را دارید، باید حداقل مهارت B2 را داشته باشید. هرچند که بسیاری از دانشگاه‌های گرجستان آزمون تافل و یا آیلتس را شرط ورود قرار نمی‌دهند، اما در هرکجا که این قوانین وجود داشت، باید مدرک را ارائه کنید.

• دانشجو باید 17 سال تمام را داشته باشد.

• همچنین دانشگاه‌های گرجی یک آزمون نوشتاری ساده انگلیسی برای ارزیابی مهارت زبان دانشجویان برگزار می‌کنند که قبول شدن در آن بسیار ساده است. اما در صورت عدم موفقیت دانشجو، برای او یک دوره مقدماتی چهارماهه برگزار کرده تا دانشجو با آمادگی و آگاهی بیشتر، مجدداً در امتحان شرکت کند.

• قبل از اخذ پذیرش در دانشگاه، دانشجویان باید در یک مصاحبه مقدماتی در اسکایپ شرکت کنند. عملکرد آن‌ها در مصاحبه یک عامل اساسی برای راهیابی به‌دور بعدی و تحصیل در گرجستان است.

• سال تحصیلی در گرجستان در ماه‌های سپتامبر و ژوئن آغاز خواهد شد و دانشجو باید درخواست پذیرش خودش را در زمان مشخص شده به دانشگاه ارائه کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در گرجستان

آن دسته از دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه‌های معتبر سراسر دنیا دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد درخواست کنند؛ ازاین‌رو نیاز است تا در کنار تمامی مدارک تحصیلی، مدرک کارشناسی خودشان را هم ارائه کنند. به‌صورت کلی دوره کارشناسی ارشد در گرجستان یک دوره دو‌ساله بوده و دانشجویان در پایان دوره تحصیل خود باید بر روی پایان‌نامه کار کنند.

برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های گرجستان، نیاز است تا دانشجویان 120 واحد درسی را با موفقیت به پایان برسانند. تمامی افرادی که موفق شوند تا دوره تحصیلی خود را به پایان برسانند، می‌توانند مدرک کارشناسی ارشد خودشان را اخذ کنند.

مراقبت‌های بهداشتی درمانی در دانمارک

تحصیل در هلند در سطح کارشناسی

در دانشگاه‌های علمی کاربردی می‌توان در رشته‌های مختلف مانند اقتصاد، بهداشت و درمان، هنرهای زیبا، کشاورزی و غیره در مقطع کارشناسی ثبت نام کرد. در هر رشته، زیرمجموعه‌های  مختلفی وجود دارد که می‌تواند از نظر محتوایی با سایر موسسات متفاوت باشد. در کشور هلند دانشگاه‌های علمی کاربردی، آزادی زیادی در تعیین محتوا و ساختار برنامه‌های خود دارند. در اکثر دوره‌ها در هلند و در مقطع کارشناسی، دانشجویان باید در یک دوره مقدماتی یک ساله شرکت کنند و سپس دوره اصلی را بگذرانند. برخی از مزایای مهمی که تحصیل در دوره کارشناسی در هلند دارد عبارتند از:

آمادگی عمومی برای شروع تحصیل

آماده شدن برای شرکت در بازار کار هلند

شرکت در دوره کارآموزی

افزایش توانایی پیوستن به بازار کار

مانند هر مدرک دیگری، متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشد تا سطح مهارت زبان انگلیسی خود را اثبات کند. این سطح معادل آیلتس 6 برای دوره کارشناسی در هلند است. لازم به ذکر است که در صورت داشتن نمره آیلتس کمتر، می‌توانید در دوره‌های پایه دانشگاهی شرکت کنید. البته همه دانشگاه‌ها این رشته را ارائه نمی‌دهند.

تحصیل در هلند در سطح کارشناسی

سوالاتی که کلاینت های قبلی پرسیده اند

بهترین نوع شرکت برای ثبت، به شرایط و میزان سرمایه اولیه شما بستگی دارد. اما رایج ترین و محبوب ترین نوع شرکت در مجارستان، شرکت با مسئولیت محدود است.

بله، پس از ثبت شرکت می‌توانید اقامت طولانی مدت این کشور را دریافت کرده و پس از 5 سال برای اقامت دائم اقدام کنید.

میزان سرمایه اولیه ثبت شرکت در مجارستان به نوع شرکتی که برای ثبت انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اما حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، 3,000,000 HUF است.

خیر. به عنوان یک سرمایه گذار، برای دریافت ویزای مجارستان نیازی به ارائه گواهی نخواهید داشت.

بله. به عنوان موسس این شرکت، می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه دریافت کنید.

بله. شما، همسر و فرزندان زیر 18 سال پس از اخذ کارت اقامت مجارستان اجازه کار و تحصیل در مجارستان را خواهید داشت.

بنر هرمس اپلای
تیم موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به سرمایه گذاری در معتبرترین کشورهای خارجی ازجمله قطر می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاور هرمس اپلای