انگلستان، کشوری رویایی برای مهاجرت تحصیلی

قبل از این که درباره شرایط تحصیل در انگلیس صحبت کنیم، پیشنهاد می کنیم برای این که خیلی تخصصی شرایط خودتون رو ارزیابی کنید و ببینید از چه روشی امکان مهاجرت تحصیلی به انگلیس رو دارید، از مشاورین خبره و حرفه‌ای هرمس اپلای مشاوره رایگان بگیرید تا بتونید باتوجه به شرایطتون، تو بهترین مدارس انگلیس تحصیل کنید.

شرایط تحصیل در انگلیس در یک نگاه

انگستان، مقصد بسیاری از افرادی است که تحصیل و مدرک تحصیلی برای آن ها از اولویت بالایی برخوردار است. چرا که اعتبار بسیار بالای مدارک آموزشی آن و دانشگاه های بی نظیری که در این کشور وجود دارند، در کنار سیستم آموزشی قدرتمند، این کشور را به مقصدی مهم برای مهاجرت تحصیلی در سر تا سر جهان تبدیل کرده است. به طوری که در آغاز سال تحصیلی 2021، حدود 281,008 نفر و در سال 2020، 255,776 فرد دیگر به این کشور مهاجرت تحصیلی کرده اند. شما نیز  که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلیس را دارید، اگر می خواهید جز +200 هزار نفری باشید که امسال به این کشور مهاجرت می کنند، می توانید با تکمیل فرم زیر و ارتباط با مشاورین ما، در این زمینه مشاوره فوق العاده ای بگیرید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

راهنمای 0 تا 100 تحصیل در انگلیس

چرا تحصیل در انگلیس بی‌نظیر است؟!

سطح بسیار بالای امکانات آموزشی

خوب است بدانید فقط در شهر لندن، بیش از 120 کتابخانه فوق العاده مانند کتابخانه بریتانیا وجود دارد که در این کتابخانه، بیش از 150 میلیون جلد کتاب موجود است! این یعنی انگلیس از نظر علمی و محتوایی به شدت غنی و قدرتمند است.

دومین کشور برتر از نظر دانشگاه

یکی از مزایای تحصیل در انگلستان که بسیار فوق العاده است، اعتبار بسیار بالای دانشگاه‌های آن است. در واقع انگلستان پس از آمریکا معتبرترین دانشگاه‌های دنیا را دارد. دو دانشگاه این کشور در میان ده دانشگاه برتر دنیا در رتبه‌بندی‌های علمی اخیر قرار گرفته اند.

مدرک معتبر بین المللی

دانشگاه های انگلستان به قدری در سطح جهان معتبر هستند که شما در هر کشوری مدارک مربوط به تحصیل در آن ها را نشان دهید، به شدت مورد احترام قرار گرفته و به رسمیت شناخته خواهید شد. همین یک دلیل فوق العاده می تواند خیال شما را بابت مهاجرت تحصیلی به انگستان آسوده کرده و به دلیل اصلی مهاجرت شما بدل شود.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

بازار کار فوق العاده این کشور، فرصت زیاد برای پیداکردن کار پس از فارغ‌التحصیلی مهیا می کند. در بسیاری از کشورها دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی فرصتی برای پیداکردن فرصت شغلی مناسب ندارند. اما دانشجویان خارجی با تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس می‌توانند برای استخدام شدن در شرکت‌های مختلف انگلیسی درخواست بدهند.

تمرکز بر بخش عملی دروس مهندسی

جالب است بدانید که تمرکز نظام آموزش آکادمیک این کشور بر روی بخش عملی دروس مهندسی است و این یعنی بخش قابل‌توجهی از آموزش در مقاطع مختلف در انگلستان به کارهای عملی تعلق می‌گیرد که این اتفاق سبب یادگیری هرچه بهتر می شود.

کار حین تحصیل

همان طور که گفته شد یکی از مزایای تحصیل در انگلستان نسبت به سایر کشورها، بازار کار و محیط اجتماعی بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود. یعنی دانشجویان حین تحصیل هم می توانند با کار می‌توانند بخشی از هزینه‌های شهریه و اجاره خانه خود را پرداخت کنند.

مقطع تحصیلی کوتاه تر

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در انگلستان مقاطع تحصیلی کوتاه‌تر در دانشگاه‌های این کشور نسبت به دانشگاه‌های سایر کشورها است. ازاین‌جهت دانشجویان نسبت به کشورهایی مانند ایالات متحده و کانادا شهریه کم تری پرداخت می‌کنند.

ورود به دانشگاه های برتر بدون کنکور

یکی از دلایل اصلی باعث ترغیب دانشجویان ایرانی برای تحصیل در انگلیس می شود، ورود به دانشگاه های برتر دنیا آن هم بدون کنکور است. این اتفاق سبب رفع یکی از اصلی ترین دغدغه های دانشجویان شده و کمک می کند با خیالی آسوده تر به تحصیل بپردازند.

به پادکست زیر در رابطه با تحصیل در انگلستان توجه نمایید

سیستم تحصیلی فوق‌العاده انگلستان چگونه است؟

شرایط تحصیل در انگلیس بی نظیر است و می توان باقدرت گفت که این کشور یکی از برترین سیستم های آموزشی دنیا را داراست که بسیاری از کشورهای معتبر از آن تقلید و در سیستم خود استفاده می کنند. مقاطع تحصیلی در این کشور نیز به ترتیب زیر هستند:

3 تا 5 سال

پیش دبستان

5 تا 11 سال

دبستان

11 تا 16 سال

دبیرستان

16 تا 18 سال

آموزش پیشرفته

بالای 18 سال

آموزش عالی

دقت داشته باشید که آموزش عالی به معنای همان دانشگاه و مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و بالاتر می باشد.

دانشجویان مقطع فوق‌لیسانس در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع لیسانس

80 درصد دوره های درسی لیسانس در مدت 3 سال به اتمام می رسد و تنها 20 درصد آن ها ممکن است به 4 سال برسد. برای این که بتوانید در مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلیس تصیل کنید، باید مدرک زبان آیلتس 6 با یک کد خاص را داشته باشید. هزینه این دوره تحصیلی 30 تا 40 هزار پوند تخمین زده می شود.

تحصیل در انگلستان در مقطع فوق‌لیسانس

شرایط تحصیل در انگلیس در این مقطع به این صورت است که شما باید یک مدرک کارشناسی معتبر داشته و نمره حداقلی زبان آیلتس 6.5 داشته باشید. تحصیل در این مقطع به دو صورت پیوسته و ناپیوسته وجود دارد که در دوره پیوسته 3 سال، و در دوره ناپیوسته تنها 1 سال زمان صرف خواهید کرد که هزینه آن نیز 10 تا 25 هزار پوند براورد می شود.

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

افرادی که قصد تحصیل در دوره دکتری را دارند باید پیشینه تحصیلی بسیار قوی داشته باشند، نمره مدرک زبان آیلتس شان حداقل 7 باشد و یک استاد راهنما داشته باشند که پس از تایید شما، پذیرش تصیلی شما را برای دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید صادر کند. این دوره نیز 3 سال طول خواهد کشید و 40 تا 50 هزار پوند نیز هزینه دارد.

بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل

دانشگاه آکسفورد، انگلستان

دو دانشگاه این کشور در میان ده دانشگاه برتر دنیا در رتبه‌بندی‌های علمی اخیر قرار گرفته است. دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج معتبرترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در انگلیس به‌حساب می‌آیند. این دو دانشگاه به ترتیب رتبه پنجم و هشتم را در میان برترین دانشگاه‌های جهان دارند.

باتوجه‌به سیستم آموزشی بسیار پیشرفته کشور انگلستان تحصیل در طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف در این کشور امکان‌پذیر است. بااین‌وجود محبوب‌ترین زمینه برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به رشته‌های علوم‌انسانی و رشته‌های مهندسی و فنی اختصاص دارد.

در جدول زیر می توانید بهترین دانشگاه های این کشور را به همراه رتبه جهانی شان مشاهده کنید.

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه آکسفورد5
دانشگاه کمبریج8
دانشگاه کالج لندن16
امپریال کالج لندن20
دانشگاه ادینبورگ32
کینگز کالج لندن33
دانشگاه منچستر58
دانشگاه گلاسکو84
دانشگاه بیرمنگام91

مقاله پیشنهادی : مهاجرت به انگلیس

تصاویری از دانشگاه های انگلیس

پیشنهاد می کنم برای این که به طور کامل و تخصصی شرایط تصیل در انگلیس را برای خودتان ارزیابی کنید و متوجه شوید که کدام دانشگاه برای شما بهتر است، حتماً از مشاورین متخصص ما کمک بگیرید.

مراحل مهاجرت تحصیلی به انگلیس با هرمس اپلای

تمام مراحل مهاجرت تحصیلی شما به انگلیس، از دریافت ویزا که اولین مرحله است گرفته تا ثبت نام در دانشگاه مدنظرتان که گام پایانی تحصیل در این کشور است، توسط ما انجام شده و شما دیگر سختی های ای مسیر را حس نخواهید کرد!

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با مشاورین ما صبت کنید تا شرایط تان برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس ارزیابی شود و اگر واجد شرایط بودید، نمره مناسب برای مدرک زبان آیلتس داشته باشید و مدارک لازم جهت اخذ ویزای خود  را برای ما فراهم کنید. لیست مدارک برای دریافت ویزا را در ادامه مشاهده می کنید.

  1. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی انگلیس
  2. پاسپورت معتبر
  3. عکس پاسپورتی
  4. ارائه مدرک زبان منطبق با دوره تحصیلی
  5. اثر انگشت
  6. تکمیل فرم های مربوطه نهایی
  7. شرکت در مصاحبه حضوری جهت دریافت پاسپورت

سایر کارها را ما برای شما انجام می دهیم و دشواری های آن نیز برعهده ما خواهد بود.

از شرایط استثنایی هرمس اپلای برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس غافل نشوید!

دغدغه های شما حین تحصیل در انگلیس

کسب درآمد

طبق قوانین دولت انگلستان تمامی دانشجویان خارجی تا 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. در نتیجه می توانید با پیدا کردن یک شغل مناسب در این کشور، دغدغه کسب درآمد را رفع کنید. در صورت نیاز می‌توانید از کارشناسان هرمس اپلای در این زمینه مشاوره رایگان بگیرید.

محل سکونت

از این بابت خیالتان راحت باشد؛ چرا که انگلستان آپارتمان های اشتراکی و خوابگاه های دانشجویی بسیاری دارد که هزینه نسبتا پایینی دارند و مشکل شما را رفع می کنند. همچنین موسسه مهاجرتی ما می‌تواند برای شما بهترین محل سکونت را محیا کند.

همراهی خانواده

دانشجویانی که ویزای تحصیلی انگلیس را دارند، به شرطی که زمان تحصیل شان بیشتر از 1 سال باشد و توان مالی تامین خانواده خود را داشته باشند، می توانند ویزای همراهی خانواده را برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود دریافت کنند و امکان حضور آن ها را در کنار خود داشته باشند که اگر از خدمات تیم هرمس اپلای استفاده کنید، می‌توانید ویزای همراهی خانواده را نیز به‌خوبی دریافت کنید.

سازگاری با فرهنگ

شاید یکی از ترس هایی که برای تصیل در انگلیس داشته باشید، عدم آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی در آنجاست. اما نگران این مشکل هم نباشید؛ چرا که مردم انگلیس به دلیل مهاجرپذیر بودن کشورشان، توانایی بالایی با ارتباط گیری با افراد دارند و کمکتان می کنند که به راحتی با کشورشان سازگاری پیدا کنید.

.

چطور بعد تحصیل در انگلیس بمانم؟

به طور تقریبی نزدیک به 65 درصد از دانشجویان پس از تحصیل در این کشور به دنبال پیداکردن کار هستند! دانشجویان خارجی پس از اتمام تحصیل در انگلیس از دانشگاه‌های انگلستان باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند. در این اداره به‌تمامی فارغ‌التحصیلان خارجی فرصت برای جست‌وجوی کار در این کشور اعطا می‌شود.

در صورت پیداکردن شغل مناسب، کارفرمای بریتانیایی به‌عنوان اسپانسر شما معرفی خواهد شد و وزارت کشور به شما یک ویزای کاری اعطا خواهد کرد. باتوجه‌به نیاز شدید انگلیس به نیروی کار متخصص، احتمال پیداکردن فرصت شغلی پس از فارغ‌التحصیلی بسیار بالاست. با نگه‌داشتن شغل و پرداخت مالیات‌ها می‌توان ویزای کاری را به طور سالیانه تمدید کرد.

تحصیل در انگلیس

سوالاتی که کلاینت‌های قبلی ما پرسیده‌اند

به‌طورکلی تمامی دانشجویان مقاطع مختلف در انگلستان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به مدت 24 ماه در این کشور بمانند. با پیداکردن فرصت شغلی و استخدام شدن توسط یک کارفرمای بریتانیایی در مدت ذکر شده ویزای افراد به ویزای کاری تبدیل خواهد شد.

مقطع لیسانس: بین 30 تا 40 هزار پوند
مقطع فوق لیسانس: مبلغی در حدود 10 تا 25 هزار پوند
مقطع دکتری: بین 40 تا 50 هزار پوند

دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه کالج لندن، امپریال کالج لندن، دانشگاه ادینبورگ، کینگز کالج لندن، دانشگاه منچستر، دانشگاه گلاسکو، دانشگاه بیرمنگام

به‌طورکلی میزان بورسیه‌های تحصیلی باتوجه‌به مدت‌زمان دوره تحصیلی افراد با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از دانشگاه‌های کشور انگلستان تا 45 هزار پوند بورسیه می‌دهند.

در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌توان برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کرد. به طور تقریبی اکثر افراد ویزای تحصیلی این کشور را در مدت‌زمان بین 21 تا 28 روز دریافت می‌کنند.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن