شرایط تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس

امروزه بسیاری از افراد خواهان تحصیل در خارج از کشور هستند. انگلستان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل به‌حساب می‌آید. بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا در این کشور قرار گرفته‌اند. برخی از متقاضیان مهاجرت به انگلستان، روش تحصیلی را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. دلیل این موضوع آسان بودن این روش محسوب می‌شود. هزینه مهاجرت تحصیلی نیز از اکثر راه‌های مهاجرت به انگلستان کم تر است. در ادامه به شرایط تحصیل در انگلیس بیش تر می‌پردازیم.
تمامی متقاضیان تحصیل در انگلستان برای ورود به دانشگاه‌های این کشور باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. دانشگاه‌های این کشور برنامه‌های بسیار زیادی برای اعطای بورسیه به دانشجویان ممتاز در نظر گرفته‌اند. به‌طورکلی اکثر بورسیه‌های دانشگاه‌های این کشور به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی باتوجه‌به سوابق تحصیلی افراد تعلق می‌گیرد. در سال‌های اخیر و باتوجه‌به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا تمامی قوانین مربوط به مهاجرت به این کشور تغییر کرده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شرایط کلی تحصیل در کشور انگلستان

اجازه ماندن در کشور انگلستان برای پیداکردن فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی بزرگ‌ترین مزیت تحصیل در انگلیس محسوب می‌شود. به‌طورکلی تمامی دانشجویان مقاطع مختلف در انگلستان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به مدت 24 ماه در این کشور بمانند. با پیداکردن فرصت شغلی و استخدام شدن توسط یک کارفرمای بریتانیایی در مدت ذکر شده ویزای افراد به ویزای کاری تبدیل خواهد شد. در صورت تمایل برای اخذ اقامت انگلستان باید پس از تحصیل کار پیدا کرد.
همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم هزینه‌های مهاجرت به انگلستان از روش تحصیلی بسیار پایین‌تر از روش‌های سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت است. در واقع متقاضیان مهاجرت در این روش تنها به مبلغی برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه زندگی برای مدت تحصیل نیاز دارند. ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در طول تحصیل الزامی محسوب می‌شود. برخلاف برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان و نروژ تحصیل در انگلستان رایگان نیست.
در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌توان برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کرد. به طور تقریبی اکثر افراد ویزای تحصیلی این کشور را در مدت‌زمان بین 21 تا 28 روز دریافت می‌کنند. ویزای تحصیلی انگلستان در سیستم مهاجرتی این کشور به‌عنوان ویزای رده چهار شناخته می‌شود. تمامی دریافت‌کنندگان ویزای تحصیلی انگلستان می‌توانند ویزای این کشور را برای همراهان خود نیز اخذ کنند. هزینه اخذ این ویزا در حدود 330 پوند است.

شهر لندن در کشور انگلستان

الزامات تحصیلی در دانشگاه‌های کشور انگلستان

مدارک لازم برای تحصیل در انگلیس با مدارک الزامی برای دانشگاه‌های سایر کشورها تفاوت چندانی ندارد. مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای این کشور داشتن مدرک پذیرش تحصیلی از سمت دانشگاه‌های این کشور است. طبق قوانین دولت انگلستان تمامی دانشجویان خارجی تا شانزده ساعت در هفته اجازه کار دارند. به‌طورکلی دوره‌های تحصیلی در کشور انگلستان به طور تمام‌وقت برگزار می‌شوند. شهریه دانشجویان بین‌المللی از دانشجویان انگلیسی بیش تر است.
با کارکردن در حین تحصیل می‌توان بخشی از شهریه دانشگاه‌های این کشور را پرداخت کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است تمامی دانشجویان خارجی پس از ورود به انگلستان تحت پوشش برنامه سلامت این کشور قرار می‌گیرند. ازاین‌جهت تمامی افراد باید مبلغی در هنگام اخذ ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت پرداخت کنند. هزینه موردنیاز برای مقاطع تحصیلی متفاوت متغیر است. به طور تقریبی دانشجویان دوره لیسانس و دکتری باید بین 450 تا 600 برای بیمه پرداخت کنند.
متقاضیان تحصیل در انگلیس در مقطع فوق‌لیسانس برای بیمه باید 150 پوند بپردازند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای تحصیل در انگلستان مقاطع تحصیلی کوتاه‌تر در دانشگاه‌های این کشور نسبت به دانشگاه‌های سایر کشورها است. ازاین‌جهت دانشجویان نسبت به کشورهایی مانند ایالات متحده و کانادا شهریه کم تری پرداخت می‌کند. در صورت تمایل برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه‌های این کشور باید در دوره مقدماتی جهت آمادگی برای ورود به دانشگاه‌های کشور انگلستان شرکت کنید.

دانشگاه آکسفورد در انگلستان

تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان در مقطع لیسانس

تمامی متقاضیان خارجی تحصیل در انگلیس باید برای اخذ ویزای تحصیلی گواهی تمکن مالی داشته باشند. این مبلغ باتوجه‌به طول دوره و شهر موردنظر برای تحصیل متفاوت است. در صورت تمایل برای تحصیل در دانشگاه‌های شهر لندن باید تمکن مالی بیش‌تری نسبت به شهرهای دیگر داشته باشید. این مبلغ برای دوره لیسانس در حدود پنجاه هزار پوند در لندن و چهل هزار پوند برای شهرهای دیگر است. در صورت داشتن این مبلغ می‌توان گواهی تمکن مالی را اخذ کرد.
همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان طول دوره تحصیلی کوتاه‌تر است. دوره‌های مقطع کارشناسی در این کشور معمولاً سه‌ساله است. ازاین‌جهت دانشجویان سریع‌تر مدرک خود را دریافت می‌کند. پس از اتمام دوره تحصیلی در دانشگاه‌های انگلستان می‌توان برای ادامه تحصیل یا پیداکردن فرصت شغلی اقدام کرد. به‌طورکلی در حدود هشتاد درصد از دوره‌های کشور انگلستان در مقطع لیسانس در طول سه سال برگزار می‌شوند.
اکثر دانشگاه‌های انگلستان برای تحصیل در این مقطع از دانشجویان آیلتس با نمره شش درخواست می‌کنند. بااین‌وجود برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان این دوره مدرک آیلتس با نمره بالاتری را می‌خواهند. به‌طورکلی مدارک الزامی برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. ازاین‌جهت تمامی متقاضیان پیش از ثبت درخواست پذیرش باید شرایط دانشگاه موردنظر را از طریق وب‌سایت دانشگاه‌ها بررسی کنند. برخی از دانشگاه‌ها پیش از پذیرش با دانشجویان تماس می‌گیرند.

فارغ‌التحصیلان یکی از دانشگاه‌های انگلستان

تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان در مقطع فوق‌لیسانس

به‌طورکلی اکثر دانشجویان خارجی برای تحصیل در این مقطع به کشور انگلستان مهاجرت می‌کنند. دلیل این موضوع کوتاه بودن این دوره است. نود درصد دوره‌های آموزشی برای تحصیل در انگلیس در این مقطع به مدت دوازده ماه برگزار می‌شوند. هزینه‌های تحصیل در این دوره به نسبت دوره لیسانس و دکتری به طور قابل‌توجهی پایین‌تر است. تمکن مالی موردنیاز برای تحصیل در این دوره نیز کم‌تر است. برای تحصیل در دوره فوق‌لیسانس در لندن باید 27 هزار پوند تمکن داشته باشید.
دانشجویان در صورت تمایل برای تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در شهرهای دیگر انگلستان به 12 هزار پوند برای دریافت ویزا نیاز دارند. حداقل سطح مدرک آیلتس برای اخذ پذیرش از دانشگاهها در این مقطع 6.5 است. بااین‌وجود برخی از دانشگاه‌ها دانشجویان با مدرک آیلتس در سطح 6 را نیز پذیرش می‌کنند. مبلغ موردنیاز برای بیمه در این دوره در حدود 150 پوند است. تمامی دانشجویان پیش از شروع به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید این مبلغ را پرداخت کنند.
هفتاد درصد از متقاضیان تحصیل در انگلیس خواهان تحصیل در این مقطع هستند. تمامی دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی از این مقطع می‌توانند به مدت بیست و چهار ماه در کشور انگلستان بمانند. در صورت پیداکردن کار در مدت‌زمان ذکر شده اداره مهاجرت این کشور به شما ویزای کاری اعطا خواهد کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است ویزای کاری انگلستان دوازده ماه اعتبار دارد. در صورت تمایل می‌توان این ویزا را تمدید کرد.

دانشجویان مقطع فوق‌لیسانس در انگلستان

تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان در مقطع دکتری

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان برای تحصیل در مقطع دکتری با مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس اندکی متفاوت است. برای تحصیل در انگلیس در این مقطع باید از یک استاد راهنما برای پذیرش در دانشگاه موردنظر تأییدیه دریافت کنید. حداقل سطح برای مدرک آیلتس جهت تحصیل در این مقطع نمره هفت است. احتمال اخذ بورسیه تحصیلی در صورت داشتن رزومه خوب در این مقطع بسیار بالا است. با اخذ بورسیه نیازی به پرداخت هزینه‌های دانشگاه نخواهد بود.
طول دوره تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه‌های کشور انگلستان به رشته تحصیلی‌شان بستگی دارد. به‌طورکلی اکثر دوره‌های این مقطع سه‌ساله برگزار می‌شوند. بااین‌وجود دوره دکتری برای برخی از رشته‌های دانشگاهی در انگلستان چهار یا پنج سال طول می‌کشد. ذکر این نکته حائز اهمیت است تمرکز دانشگاه‌های انگلستان بیش‌تر بر روی بخش پژوهشی قرار دارد. در صورت اخذ پذیرش برای تحصیل در انگلیس در این دوره باید حدود 600 پوند بابت بیمه پرداخت کرد.
به‌طورکلی اکثر دانشجویان برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور در مقطع دکتری باید دارای رزومه قوی باشند. از دیگر الزامات جهت اخذ پذیرش در این مقطع داشتن مقاله به زبان انگلیسی است. در واقع با داشتن مقاله به زبان انگلیسی شانس شما برای دریافت بورسیه از سمت دانشگاه‌های کشور انگلستان به طور قابل‌توجهی بالا می‌رود. در صورت عدم دریافت بورسیه برای تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های انگلستان باید مبلغ بالاتری را نسبت به دوره لیسانس پرداخت کنید.

فعالیت‌های پژوهشی توسط دانشجویان در انگلستان

مدارک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان

تمامی افراد در صورت تمایل برای تحصیل در انگلیس باید علاوه بر مدارک مربوط به اخذ پذیرش از دانشگاه مدارک دیگری را نیز داشته باشند. ارائه این مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی از اداره مهاجرت کشور انگلستان الزامی به‌حساب می‌آید. بعد از مدرک اخذ پذیرش، گواهی تمکن مالی مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان محسوب می‌شود. این مبلغ شامل شهریه دانشگاه و هزینه زندگی است.
از دیگر مدارک مهم برای دریافت ویزای تحصیلی از دانشگاه‌های کشور انگلستان می‌توان به مدارک مربوط به سوابق تحصیلی اشاره کرد. در صورت تمایل برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید ترجمه مدارک مقاطع قبلی خود را ارائه دهید. داشتن توصیه‌نامه و SOP از دیگر مدارک الزامی برای اخذ پذیرش و به دنبال آن ویزای تحصیلی محسوب می‌شوند. در صورت نداشتن یکی از مدارک ذکر شده شانس موفقیت شما در اخذ پذیرش به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند.
در صورت تمایل برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها جهت تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری باید رزومه قوی داشته باشید. داشتن رزومه قوی و مقاله در نشریات علمی معتبر شانس پذیرش شما در دانشگاه‌های کشور انگلستان را به طور قابل‌توجهی بالا خواهد برد. بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش علمی فعال در کشور انگلستان تنها به متقاضیان با مقاله معتبر بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. از دیگر مدارک موردنیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می‌توان به مدارک هویتی اشاره کرد.

دانشگاه کمبریج در انگلستان

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، تحصیل آکادمیک در انگلستان برخلاف برخی از کشورهای اروپایی رایگان نیست. بااین‌وجود بسیاری از دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویان ممتاز بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. این بورسیه‌ها در اکثر مواقع به دانشجویان تحصیلات تکمیلی تعلق می‌گیرد. به طور تقریبی هزینه تحصیل در انگلیس برای مقاطع مختلف متفاوت است. دانشجویان دکتری بیش ترین هزینه را بابت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور پرداخت می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان

دانشجویان مقطع لیسانس در دانشگاه‌های انگلستان برای دوره آموزشی سه تا چهارساله بین سی تا چهل هزار پوند پرداخت می‌کنند. معمولاً دانشگاه‌های انگلستان به دانشجویان این مقطع بورسیه تحصیلی نمی‌دهند. ازاین‌جهت دانشجویان باید این هزینه را شخصاً به دانشگاه خودپرداخت کنند. دانشجویان دانشگاه‌های کشور انگلستان در مقطع فوق‌لیسانس به علت کوتاهی طول دوره تحصیلی هزینه بسیار کم‌تری را پرداخت خواهند کرد.
به دلیل کوتاه بودن مقطع فوق‌لیسانس دانشجویان این مقطع مبلغی در حدود 10 تا 25 هزار پوند می‌پردازند. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان در مقطع دکتری بین چهل تا پنجاه هزار پوند برای سه تا پنج سال تحصیل است. علاوه بر هزینه‌های تحصیل، اخذ ویزا نیز هزینه‌هایی دارد. در واقع برای اخذ این ویزا باید مبلغی در حدود سیصد و سی هزار پوند به اداره مهاجرت این کشور پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در انگلستان

برترین دانشگاه‌های کشور انگلستان

یکی از مزایای تحصیل در انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی، کانادا و استرالیا اعتبار بسیار بالای دانشگاه‌های آن است. در واقع انگلستان پس از آمریکا معتبرترین دانشگاه‌های دنیا را دارد. دو دانشگاه این کشور در میان ده دانشگاه برتر دنیا در رتبه‌بندی‌های علمی اخیر قرار گرفته است. دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج معتبرترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در انگلیس به‌حساب می‌آیند. این دو دانشگاه به ترتیب رتبه اول و پنجم را در میان برترین دانشگاه‌های جهان دارند.

برترین دانشگاه‌های کشور انگلستان

از دیگر دانشگاه‌های معتبر در انگلستان می‌توان به امپریال کالج لندن، دانشگاه دورام و دانشگاه Queen Mary اشاره کرد. برخی از این دانشگاه‌ها در نواحی مرکزی و شمالی قرار گرفته‌اند. بسیاری از این دانشگاه‌ها نیز در لندن و یا نواحی جنوبی دیگر کشور واقع شده‌اند. شهریه دانشگاه‌ها باتوجه‌به اعتبار علمی و رشته موردنظر برای تحصیل تفاوت دارد. بااین‌وجود در هیچ یک از این دانشگاه‌ها برای تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس نیازی پرداخت شهریه بسیار بالا نیست.
باتوجه‌به سیستم آموزشی بسیار پیشرفته کشور انگلستان تحصیل در طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف در این کشور امکان‌پذیر است. بااین‌وجود محبوب‌ترین زمینه برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به رشته‌های علوم‌انسانی و رشته‌های مهندسی و فنی اختصاص دارد. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم اقتصاد کشور انگلستان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا به شمار می‌آید. این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در سراسر دنیا را دارد.

امپریال کالج در لندن

مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان

کیفیت بسیار بالای آموزش در کنار هزینه تحصیل پایین‌تر در مقایسه با آمریکا بزرگ‌ترین مزیت تحصیل در انگلیس محسوب می‌شود. با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توان به‌آسانی در سراسر دنیا فرصت شغلی مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کرد. یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بازار کار و محیط اجتماعی بین‌المللی این کشور محسوب می‌شود.
بسیاری از افراد خواهان کارکردن در حین تحصیل هستند. در انگلستان به اکثر دانشجویان در حین تحصیل اجازه شانزده ساعت کار در هفته داده می‌شود. دانشجویان با کار می‌توانند بخشی از هزینه‌های مربوط به شهریه و اجاره خانه خود را پرداخت کنند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در انگلیس تمرکز نظام آموزش آکادمیک این کشور بر بخش عملی دروس مهندسی است. در واقع بخش قابل‌توجهی از آموزش در مقاطع مختلف در انگلستان به کارهای عملی تعلق می‌گیرد.
یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، فرصت زیاد برای پیداکردن کار پس از فارغ‌التحصیلی است. در بسیاری از کشورها دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی فرصتی برای پیداکردن فرصت شغلی مناسب ندارند. پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا فرصت‌های شغلی بسیار زیادی بدون نیروی کاری باقی‌مانده است. دانشجویان خارجی با تحصیل را در دانشگاه‌های این کشور می‌توانند برای استخدام شدن در شرکت‌های مختلف انگلیسی درخواست بدهند.

محیط کار در انگلستان

اعطای بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های کشور انگلستان

بسیاری از دانشگاه‌های کشور انگلستان به دانشجویان ممتاز بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. در واقع این طرح برای جذب ممتازترین دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا به این کشور است. طبق آمارهای اخیر در حدود سی درصد از دانشجویان خارجی در حال تحصیل در انگلستان از دانشگاه‌های این کشور بورسیه می‌گیرند. در کشور انگلستان نیز مانند بسیار از کشورهای دیگر اکثر بورسیه‌ها به متقاضیان تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری تعلق می‌گیرد.
به‌طورکلی دانشگاه‌ها با اعتبار علمی بالاتر سخت‌تر از دانشگاه‌های دیگر به دانشجویان بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. برای اخذ بورسیه تحصیلی باید میزان نمره زبانتان بالاتر از حداقل تعیین شده توسط دانشگاه باشد. در صورت پایین بودن نمره زبان احتمال رد درخواست اخذ ویزای تحصیلی بسیار بالاست. به‌طورکلی میزان بورسیه‌های تحصیلی باتوجه‌به مدت‌زمان دوره تحصیلی افراد با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از دانشگاه‌های کشور انگلستان تا 45 هزار پوند بورسیه می‌دهند.
برنامه‌های اعطای بورسیه دانشگاه‌های مختلف برای تحصیل در انگلیس را می‌توان به دو بخش کلی تقسیم کرد. بخشی از این بورسیه‌ها برای تمامی دانشجویان بین‌المللی و داخلی است. باتوجه‌به محدودیت در ظرفیت و تقاضای بسیار بالا برای اعطای بورسیه رقابت برای اخذ این بورسیه بسیار بالاست. از دیگر برنامه‌های بورسیه می‌توان به بورسیه دانشجویان کشورهای همسود اشاره کرد. این بورسیه‌ها به دانشجویان بریتانیایی، استرالیایی، کانادایی و هندی اعطا می‌شود.

اعطای بورسیه به دانشجویان خارجی

پیداکردن کار پس از تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان

دانشجویان خارجی پس از اتمام تحصیل در انگلیس از دانشگاه‌های انگلستان باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند. در این اداره به‌تمامی فارغ‌التحصیلان خارجی فرصت برای جست‌وجوی کار در این کشور اعطا می‌شود. به طور تقریبی نزدیک به شصت و پنج درصد از دانشجویان پس از تحصیل در این کشور به دنبال پیداکردن کار هستند. در صورت پیداکردن شغل مناسب کارفرمای بریتانیایی به‌عنوان اسپانسر شما معرفی خواهد شد.
در صورت پیداکردن فرصت شغلی مناسب وزارت کشور به شما یک ویزای کاری اعطا خواهد کرد. باتوجه‌به نیاز شدید این کشور به نیروی کار متخصص احتمال پیداکردن فرصت شغلی پس از فارغ‌التحصیلی در انگلستان بسیار بالاست. با نگه‌داشتن فرصت شغلی و پرداخت مالیات‌ها به طور کامل می‌توان ویزای کاری را به طور سالیانه تمدید کنید. به‌طورکلی در شهرهای بزرگ انگلستان مانند لندن، منچستر و بیرمنگام آسان‌تر می‌توان فرصت کاری پیدا کرد.
نرخ بیکاری انگلستان در دهه گذشته به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. این موضوع اقتصاد قوی و بازار کار گسترده این کشور را نشان می‌دهد. درآمد ساکنان انگلستان از تمامی کشورهای اروپایی به جز اسکاندیناوی بالاتر است. ازاین‌جهت با کار در این کشور می‌توان درآمد خوبی را در طی یک سال کسب کرد. در سال‌های اخیر نرخ بیکاری این کشور نسبت به ده سال گذشته نصف شده است. این موضوع دلیل اصلی محبوبیت این کشور در میان مهاجران محسوب می‌شود.

کار در یک شرکت انگلیسی

اخذ تابعیت و پاسپورت کشور انگلستان با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور

یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور انگلستان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. بااین‌وجود در انگلستان مانند سایر کشورها امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور به طور مستقیم با تحصیل در انگلیس وجود ندارد. ازاین‌جهت اکثر افراد برای دریافت اقامت این کشور پس از تحصیل باید ویزای کاری انگلستان را دریافت کنند. با اخذ و تمدید این ویزا به طور سالیانه می‌توان پس از چند سال اقامت دائم و به دنبال آن پاسپورت این کشور را دریافت کرد.
تمامی افراد با تمدید ویزای کاری خود در انگلستان به مدت شصت ماه اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنند. اخذ تابعیت و به دنبال آن پاسپورت انگلستان نیز دوازده ماه پس از اخذ اقامت دائم امکان‌پذیر می‌شود. برای ثبت درخواست اخذ تابعیت این کشور نیابد هیچ‌گونه بدهی دولتی داشته باشید. سوابق کیفری تمامی متقاضیان پس از ارسال درخواست ویزای انگلستان برسی می‌شود. در صورت داشتن هرگونه سوابق کیفری با درخواست اخذ ویزای افراد موافقت نخواهد شد.
تمامی متقاضیان اخذ تابعیت کشور انگلستان باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. در انگلستان نیز مانند اکثر کشورهای جهان از متقاضیان اخذ تابعیت آزمونی درباره فرهنگ و تاریخ این کشور گرفته می‌شود. شایان‌ذکر است موفقیت در این آزمون جهت اخذ تابعیت و پاسپورت انگلستان ضروری به‌حساب می‌آید.

جلد پاسپورت کشور انگلستان
نتیجه‌گیری

بسیاری از افراد خواهان تحصیل در انگلیس هستند. کیفیت دانشگاه‌های انگلستان از دانشگاه‌های سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. برخی از دانشگاه‌های معتبر سراسر دنیا در این کشور قرار دارند. دولت کشور انگلستان به‌تمامی دانشجویان خارجی پس از اتمام دوره تحصیل دو سال فرصت کار پیداکردن می‌دهد. در صورت یافتن شغل در مدت ذکر شده می‌توان ویزای کار انگلستان را نیز اخذ کرد. با تمدید این ویزا به مدت پنج سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت انگلستان واجد شرایط خواهید شد.

مقاله پیشنهادی : اقامت و تابعیت انگلستان

سوالات متداول

به‌طورکلی تمامی دانشجویان مقاطع مختلف در انگلستان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به مدت 24 ماه در این کشور بمانند. با پیداکردن فرصت شغلی و استخدام شدن توسط یک کارفرمای بریتانیایی در مدت ذکر شده ویزای افراد به ویزای کاری تبدیل خواهد شد.

مقطع لیسانس: بین سی تا چهل هزار پوند
مقطع فوق لیسانس: مبلغی در حدود 10 تا 25 هزار پوند
مقطع دکتری: بین چهل تا پنجاه هزار پوند

آکسفورد – کمبریج – امپریال کالج لندن – دانشگاه دورام – Queen Mary

به‌طورکلی میزان بورسیه‌های تحصیلی باتوجه‌به مدت‌زمان دوره تحصیلی افراد با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از دانشگاه‌های کشور انگلستان تا 45 هزار پوند بورسیه می‌دهند.

در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌توان برای اخذ ویزای انگلستان اقدام کرد. به طور تقریبی اکثر افراد ویزای تحصیلی این کشور را در مدت‌زمان بین 21 تا 28 روز دریافت می‌کنند.

رویاهاتو بساز

برای بررسی رایگان شرایطتتان همین الان فرم زیر را پر کنید. مشاوران ما در هرمس اپلای تا 24 ساعت آینده با شما تماس خواهند گرفت
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار