مزایای تحصیل در آلمان

فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما در کمتر از 48 ساعت با شما تماس بگیرند

آشنایی مختصر با کشور آلمان :

پایتخت: برلین

زبان رسمی: آلمانی

واحد پول: یورو (EUR)

جمعیت: حدود 84,521,610

تعداد ایالت: 26

موقعیت جغرافیایی: واقع در قلب اروپا و از مرزهای خود با دانمارک، پرتغال، لوکزامبورگ، هلند، فرانسه، چک، لهستان، اتریش و سوئیس همسایه است.

اپلای آلمان

شروع ترم زمستانی از ماه سپتامبر / اکتبر و ترم تابستانی از ماه مارس/ آوریل است.

آخرین مهلت جهت ارایه مدارک برای ترم تابستانی تا ۱۵ ژانویه و ترم زمستانی تا ۱۵ جولای است. یعنی مراکز مربوطه می بایست مدارک متقاضی را تا زمان های نامبرده تحویل گرفته باشند.

در آلمان هم دانشگاه های دولتی وجود دارد و هم دانشگاه های خصوصی. تعداد زیادی از دانشگاه های دولتی، معتبر و رایگان هستند. دانشگاه های خصوصی رایگان نمی باشند و باید در مورد آنها ابتدا به وزارت علوم مراجعه کرد.

دانشگاه‌های آلمانی در اروپا بهترین انتخاب هستند دانشگاه‌های آلمانی در اروپا بهترین انتخاب هستند

تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی

دانشگاه‌های آلمان در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند و اکثرشان در رده‌بندی‌های QS، Times Higher Education و ARWU به عنوان بهترین گزینه‌های موجود در اروپا طبقه‌بندی شده‌اند. به طبع، تحصیل در این دانشگاه‌ها به معنای تحصیل در برترین دانشگاه‌ها جهانی است.

هزینه تحصیل مناسب

تحصیل در آلمان برای دانشجویان داخلی و خارجی رایگان است و در این بین، یک مبلغ اندک به عنوان حق سالانه دانشجویی (Semesterbeitrag) از افراد گرفته می‌شود که برای پوشش هزینه‌هایی مانند بیمه پزشکی، کارت دانشجویی و دسترسی به امکانات دانشگاه و پرداخت کلاس‌های خصوصی نیاز است. در بخش‌های بعدی متن بیشتر به هزینه‌های مربوط به این امر می‌پردازیم.

فرصت های شغلی بعد از فارغ التحصیلی

با گذراندن دوره تحصیل در آلمان و اخذ مدرک فارغ‌التحصیلی، دانشجویان می‌توانند به راحتی در بازار کار آلمان یا سایر نقاط جهان شاغل شوند. همچنین با توجه به سطح بسیار بالای آموزش در آلمان، فارغ‌التحصیلان مورد توجه شرکت‌های بین‌المللی قرار می‌گیرند و می‌توانند از لحاظ شغلی به موقعیت بسیار مناسبی دست ‌يابید.

برخوردهای فرهنگی

آلمان به عنوان یک کشور پذیرنده دانشجویان بین‌المللی، محیطی صمیمی و دوستانه برای زندگی و تحصیل فراهم می‌کند. همچنین قوانین و مقررات خاصی برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی وجود دارند که در کنار ارائه خدمات پشتیبانی برای آن‌ها، تجربه تحصیلی این افراد را بهبود می‌بخشند. تنها کافی است به چند دانشکده از دانشگاه‌های برتر آلمان مراجعه کنید تا ببینید که تحصیل در این کشور تا چه حد مورد تقاضای دانشجویان سراسر جهان قرار گرفته است.

زندگی در شهرهای جذاب

شهرهای آلمان با فرهنگ، تاریخ و شیوه زندگی متفاوت خود بسیار جذاب هستند. با تحصیل در آلمان می‌توانید از بابت زندگی در شهرهایی مدرن و پیشرفته که از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند، مطمئن باشید. از جمله بهترین شهرها برای ادامه تحصیل در آلمان می‌توان به شهرهایی همچون کلن، بایرن و برلین اشاره کرد.

این سه شهر مرکز قرارگیری برخی از برترین دانشگاه‌های آلمان هستند. وجود دانشگاه‌های برتر در این شهرها موجب شده است تا فضای کلی شهر از لحاظ علمی و فرهنگی بسیار غنی باشد. در این شهر‌ها حتی تفریحات دانشجویان نیز به نوعی با امور فرهنگی گره خورده است.

نظام آموزشی در آلمان

تحصیلات قبل از دانشگاه

کودکان از ۳ سالگی وارد مهد کودک (Kindergarten) می شوند که آموزش قبل از دبستان می باشد. آموزش رسمی نیز از ۶ سالگی آغاز می شود. آموزش ابتدایی در مدارسGrundschule 4 سال می باشد. در این مدت کودکان با محیط، نحوه آموزش و شرایط محل تحصیل آشنا شده و خواندن و نوشتن را همراه دروس ابتدایی می آموزند.

سپس دوره ای ۶ ساله را با برنامه های جدید آموزشی شروع می کنند. تحصیل در مدارس Gymnasium و Realschule و Hauptschule ادامه می یابد.

در پایان این دوره، دانش آموزان بعد از ۹ سال، مدرک Hauptschulabschluss یا بعد از ۱۰ سال مدرک Realschulabschluss اخذ می کنند. سپس در دو گروه وارد مرحله پایانی دوره دبیرستان می شوند.

یک گروه برای گذراندن دوره های کارآموزی وارد مدارس فنی شده و با گذراندن Fachoberschule و Berufsfachschule دیپلم فنی Fachhochschulreife گرفته و سپس وارد بازار کار یا مدارس عالی فنی می شوند.

گروه دوم در دبیرستان های Gymnasiale Oberstufe با گرایش های گوناگون ادامه تحصیل می دهند که پس از ۱۳ سال، دیپلم عمومی دبیرستان (Allgemeine hochschulreife) یا Abitur می گیرند که می توانند وارد دانشگاه ها بشوند.

تحصیلات دانشگاهی

تحصیلات دانشگاهی در آلمان در دانشگاه ها، مجتمع های آموزش عالی، دانشگاه های عالی آموزش هنر، مدارس عالی فنی، و غیره امکان پذیر می باشد. شرط ورود به دانشگاه ها و مدارس عالی هنر داشتن دیپلم دبیرستانی سیزده ساله (Abitur) می باشد.

دارندگان دیپلم های دبیرستانی ۱۲ ساله خارج از کشور آلمان پس از گذراندن آزمون تشخیص علمی (Feststellungsprüfung) که به تقاضای داوطلب یا پس از طی دوره های یک ساله Studienkolleg در کالج های مقدماتی، می توانند به دانشگاه بروند.

انتخاب رشته دانشگاهی نیز بر اساس نوع تحصیل در این کالج ها و نمرات اخذ شده صورت پذیر است.

البته در دانشگاه امکان تغییر رشته میسر می باشد.

شرط ورود به مدارس عالی فنی (Fachhochschule) برای دانش آموزانی که در نظام آموزشی آلمان تحصیل کرده اند داشتن گواهینامه پایان تحصیلات ۱۲ ساله دیپلم (Fachhochschulreife) می باشد.

شرایط ورود به دانشگاه های آلمان

متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند؛ یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل داشته باشد، نمی توانند مستقیماٌ برای دانشگاه های آلمان اقدام کنند بلکه باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشند تا بتوانند برای کالج پذیرش بگیرند. تحصیل در کالج در آلمان دو ترم است و این کالج ها فقط به زبان آلمانی می باشند.

اشخاصی که دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه های دولتی اند، می‌توانند برای کارشناسی ارشد ثبت نام کنند. اما باز هم بستگی به تصمیم دانشگاه در آلمان نیز دارد؛ زیرا سطح تحصیل آلمان نسبت به ایران یک سال جلوتر می باشد. ممکن است بعضی از واحدهای متقاضیان پذیرفته و یک سال پایین تر شروع به تحصیل کنند و سپس می‌توانند به صورت پیوسته تا دکتری ادامه دهد.

اشخاصی که در ایران کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند همانند لیسانسه ها باید مجدداٌ از دوره کارشناسی و اگر معدلشان بالا باشد می‌توانند برای کارشناسی ارشد نیز پذیرش بگیرند. دوره کارشناسی ارشد در آلمان ۲ سال می باشد.

البته بطور کلی باید مدارک تحصیلی به آلمان فرستاده و دانشگاه با توجه به ریز نمرات متقاضی تعیین کند که شخص از چه ترمی در آلمان می‌تواند شروع به ادامه تحصیل کند.

تقویم تحصیلی دانشگاه های آلمان

شروع ترم زمستانی از ماه سپتامبر / اکتبر و ترم تابستانی از ماه مارس/ آوریل است.

آخرین مهلت جهت ارایه مدارک برای ترم تابستانی تا ۱۵ ژانویه و ترم زمستانی تا ۱۵ جولای است. یعنی مراکز مربوطه می بایست مدارک متقاضی را تا زمان های نامبرده تحویل گرفته باشند.

در آلمان هم دانشگاه های دولتی وجود دارد و هم دانشگاه های خصوصی. تعداد زیادی از دانشگاه های دولتی، معتبر و رایگان هستند. دانشگاه های خصوصی رایگان نمی باشند و باید در مورد آنها ابتدا به وزارت علوم مراجعه کرد.

صد و یک نکته در مورد تحصیل در آلمان که نمی دانید!

تحصیل به زبان آلمانی و انگلیسی

برای تحصیل در آلمان ارائه مدرک زبان آلمانی برای دوره های آلمانی الزامی است. همچنین برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط تحصیل در آلمان، پذیرش تحصیلی آلمان و زندگی دانشجویی در آلمان با مشاورین با تجربه موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید.

دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

در آلمان حدود ۸۳ دانشگاه انگلیسی زبان وجود دارند که بعضی از این دانشگاه ها بعد از ۶-۴ ترم به دانشگاه های کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزلند ترانسفر می شوند. اکثر این دانشگاه ها رایگان هستند و تحصیل در آنها هزینه بر نیست.

در ۹۰% این دانشگاه ها شرط ورود، داشتن مدرک تافل ۵۵۰ پیپر بیس می باشد ولی دانشگاه هایی هم وجود دارند که متقاضیان می توانید دوره زبان را آنجا بگذرانید و نیاز به مدرک ندارند. با آنکه این دانشگاه ها انگلیسی زبان هستند ولی باید متقاضیان با زبان آلمانی جهت مصاحبه سفارت آشنا باشند و به دانشگاه نیز مدرک دانش زبان آلمانی ارائه دهند.

در هر دانشگاه در آلمان اداره کمک به امور دانشجویان خارجی وجود دارد که کلیه مراتب انجام کار مانند: خوابگاه، بیمه درمانی و … توسط این اداره انجام خواهد شد. حتی قبل از ورود می توان با کمک این اداره در مورد رزرو خوابگاه مکاتبه کرد.

هزینه زندگی دانشجویی در ایالت های مختلف آلمان

 هزینه زندگی دانشجویی در ایالت های مختلف آلمان، ماهیانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد. از این مبلغ بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ یورو هزینه خوابگاه های آزاد در شهرهای مختلف آلمان است.

برای دانشجویان بین المللی این امکان نیز وجود دارد که از خوابگاه های خود دانشگاه استفاده کنند. اما رزرو این نوع خوابگاه ها بین دانشگاه ها قوانین متفاوتی دارد. معمولا برای ترم اول امکان گرفتن خوابگاه خود دانشگاه نیست و پروسه اولویت بندی خوابگاه های دانشگاه بین ۳ تا ۶ ماه زمان می برد. در صورت موفق شدن در گرفتن این نوع خوابگاه اجاره میانگین ماهیانه بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو است.

هزینه زندگی و رفت و آمد در شهرهای مختلف آلمان بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو بسته به کیفیت زندگی دانشجویی می باشد. با توجه به امکان کار کردن در حین تحصیل در آلمان برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، بسته به استعداد شخصی هر دانشجو می تواند بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو به صورت هفتگی درآمد داشته باشد.

هزینه های تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس

هزینه تحصیل برای دانشگاه های خصوصی بین ۲ تا ۲۵ هزار یورو در سال می باشد و برای دانشگاه های دولتی به جز ایالت بادن ووتمبرگ تقریبا رایگان است و ترمی حدود ۳۰۰ یورو می باشد. برای دانشگاه های این ایالت نیز به طور تقریبی ترم ۱۵۰۰ یورو می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس

هزینه تحصیل در مقطع ارشد نیز تقریبا به مانند لیسانس می باشد که دانشگاه های دولتی بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ترم می باشد و دانشگاه های ایالت بادن ووتمبرگ به مانند لیسانس می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری

برای مقطع دکترا به طور معمول هزینه ای در بر نخواهد داشت و شما شهریه ای بابت تحصیل نخواهید داشت. هر چند برای اطلاع از شهریه هر دانشگاه می توانید مقدار دقیق شهریه را متوجه شوید.

هزینه های جانبی

حدود هزینه زندگی دانشجویی در آلمان با انضمام خوراک، پوشاک، رفت و آمد و کلیه هزینه های جانبی حدودا ۸۵۰-۷۰۰ یورو است که این هزینه در شهرهای مختلف فرق دارد. دانشجو تعداد ساعت محدودی در هفته اجازه کار دارند.

شهریه دانشگاه های آلمان

دانشگاه های دولتی :

دانشگاه

میانگین شهریه
دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان244 یورو در سال

دانشگاه فنی مونیخ

144 یورو در سال

دانشگاه هایدلبرگ

364 یورو در سال

دانشگاه هومبولت برلین

620 یورو در سال

موسسه فناوری کارلسروهه

1500 یورو در سال

دانشگاه فنی برلین

308 یورو در سال

دانشگاه آزاد برلین

354 یورو در سال
دانشگاه RWTH آخنبدون شهریه برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه

میانگین شهریه
دانشگاه لودویک ماکسیمیلیان244 یورو در سال

دانشگاه فنی مونیخ

144 یورو در سال

دانشگاه هایدلبرگ

364 یورو در سال

دانشگاه هومبولت برلین

620 یورو در سال

موسسه فناوری کارلسروهه

1500 یورو در سال

دانشگاه فنی برلین

308 یورو در سال

دانشگاه آزاد برلین

354 یورو در سال
دانشگاه RWTH آخنبدون شهریه برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه های خصوصی :

 

دانشگاه

میانگین شهریه

کالج بارد برلین

28700 یورو در سال

دانشگاه علمی کاربردی CODE

9800 یورو در سال

مدرسه بازرگانی مونیخ

24000 یورو در سال

EBC Hochschule 

10000 یورو در سال

مدرسه بازرگانی GISMA

20000 یورو در سال

دانشگاه Adventist Friedensau

3500 یورو در سال

مدرسه حکومتی هرتی

32500 یورو در سال

SRH Hochschule برلین

10000 یورو در سال

دانشگاه علوم کاربردی اروپا

1400 یورو در سال

WHU – مدرسه مدیریت اتو بیشیم

15000 یورو در سال

دانشگاه

میانگین شهریه

کالج بارد برلین

28700 یورو در سال

دانشگاه علمی کاربردی CODE

9800 یورو در سال

مدرسه بازرگانی مونیخ

24000 یورو در سال

EBC Hochschule 

10000 یورو در سال

مدرسه بازرگانی GISMA

20000 یورو در سال

دانشگاه Adventist Friedensau

3500 یورو در سال

مدرسه حکومتی هرتی

32500 یورو در سال

SRH Hochschule برلین

10000 یورو در سال

دانشگاه علوم کاربردی اروپا

1400 یورو در سال

WHU – مدرسه مدیریت اتو بیشیم

15000 یورو در سال

فرم مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما در کمتر از 48 ساعت با شما تماس بگیرند

شرایط سنی تحصیل در آلمان

به طور معمول برای کارشناسی بهتر است زیر ۲۳ سال سن داشته باشید زیرا اگر بیش از آن باشد سفارت هم جهت دادن ویزا درنگ خواهد کرد.

برای تحصیل در مقطع ارشد سن مناسب برای اقدام زیر ۲۸ می باشد هرچند خیلی از دانشگاه ها حد رسمی تعیین نکرده اند.

برای دکترا نسبت به مقطع های دیگر کمتر فشار وجود دارد ولی به هر حال بهتر است زیر ۳۵ باشد تا بتوانید از بورس های تحصیلی استفاده کنید.

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم هم امکان پذیر است اما باید قبولی دانشگاه سراسری در ایران را داشته باشید. برای ادامه تحصیل در کشور مذکور، قدم اول گرفتن پذیرش از یک دانشگاه معتبر است. البته ذکر این نکته لازم است که بدون قبولی در دانشگاه های سراسری ایران هم می توان اقدام کرد اما باید ابتدا در کالج های آلمان تحصیل کنید.

بر اساس تجربه، آمار ویزای کسانی که دارای نامه قبولی در کنکور سراسری و دانشگاه های سراسری ایران هستند بیشتر است. به هر حال انتخاب با شخص متقاضی است.

ورود به دانشگاه‌ های آلمان برای علاقه ‌مندان از کشورهای مختلف، با مقدماتی همراه است.

دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند به دو گروه تقسیم می شوند:

گروه اول دانشجویانی هستند که در ایران تجربه تحصیل دانشگاهی را دارند. گروه دوم را اشخاصی تشکیل می‌دهند که فقط مدرک دیپلم را گرفته اند. متقاضی ایرانی ای که قصد تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی را دارند و فقط دیپلم گرفته، می بایست در کنکور سراسری شرکت کند و قبولی دوره روزانه یا شبانه را داشته باشد. منظور از قبولی فقط دانشگاه های روزانه و شبانه است و دیگر دانشگاه ها مورد تایید نیستند. قبولی در دوره‌های کاردانی نیز مورد تایید نیست.

در مورد دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های آلمان نیازی به قبولی در دانشگاه نیست. دانشجویان بعد از اتمام دوره کارشناسی، می توانند به صورت مستقیم برای دوره کارشناسی ارشد اقدام کنند.

تبدیل نمره مدرک تحصیلی ایرانی به معادل آن در سیستم آموزشی آلمان

یکی از کار هایی که دانشجویان معمولا قبل از پذیرش گرفتن آن را امتحان می کنند بررسی نمره و معدل خود با سیستم دانشگاه مد نظر می باشد. این کار به این دلیل انجام می شود که دانشجویان ببینند آیا نیازهای دانشگاه را دارند یا خیر. سیستم نمره دهی ایران با آلمان متفاوت است. در ایران سیستم نمره دهی از ۲۰ نمره می باشد در حالی که در آلمان به گونه ای دیگر می باشد.

در آلمان سیستم نمره دهی در بازه ۱ تا ۶ قرار دارد. بهترین نمره ۱ و بدترین نمره ۶ می باشد. به این معنی که هر چقدر معدل شما نزدیک به یک باشد سابقه تحصیلی بهتری دارید. همانطور که در سیستم ایران ۱۰ در کارشناسی معیار قبولی می باشد، در سیستم آلمان ۴ معیار پاس کردن است. نمرات بین ۴ تا ۶ نیز رد محسوب می شوند. معمولا حداقل نمره برای دانشگاه های آلمان ۲.۵ یا بهتر می باشد. 

ضمانت نامه مالی برای تحصیل در آلمان

ضمانت نامه مالی توسط خود شخص
متقاضی روادید تحصیلی

شخص می تواند با مراجعه به یکی از شعبات ارزی بانک ملی ایران و با حواله کرد مبلغ ۸۶۰۰ یورو بنام خود به بانک ملی هامبورگ، ضمانت مالی خود را بعهده بگیرد.

توسط شخص تعهد کننده مقیم در آلمان

شخص تعهد کننده می تواند با مراجعه به شهرداری  شخص تعهد کننده مقیم در آلمان با ارائه کلیه مدارک مالی خود اعم از فیش حقوقی و … شخص متقاضی روادید تحصیلی در ایران را تا مادامی که در آلمان تحصیل می نماید ضمانت کند و اصل تعهد نامه خود را برای متقاضی در ایران ارسال دارد تا بر اساس آن متقاضی روادید خود را درخواست نماید.

 

سوالات متداول

مزایای تحصیل در آلمان؟

ارائه یکی از بهترین سیستم های آموزشی در دنیا
امکان ۲۰ ساعت کار همزمان با تحصیل
اخد اقامت دائم بعد از تحصیل
پایین بودن نرخ بیکاری
بالا بود سطح رفاه اجتماعی
امکان کار پس از تحصیل در کشوری با اقتصادِ قوی

دانشگاه ها در آلمان به چند دسته تقسیم می شوند؟

موسسه آموزش عالی فنی با تاکید بیشتر بر فعالیت علمی (fachhochschule)
دانشگاه با تاکید بیشتر بر علوم نظری (Universitaet)
دانشکده یا آکادمی موزیک و هنر (Musik und Kunsthochschule)
دانشکده تربیت بدنی (Sporthochschule)

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشگاه های خصوصی بین ۲ تا ۲۵ هزار یورو در سال می باشد و برای دانشگاه های دولتی به جز ایالت بادن ووتمبرگ تقریبا رایگان است و ترمی حدود ۳۰۰ یورو می باشد.

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

133 پاسخ

 1. سلام ، من ۳۲ دارم و داری مدرک لیسانس زیست مولکولی هستم با نمرات خوب و مقاله و مدارک کارگاه های مرتبط با رشته ، و همسرم فوق لیسانس هستن و مهندس کامپیوتر و ۳۸ سال سن دارند و رزومه کاری و سابقه کاری قوی ای هم دارند مدرک آیلتس و b1 آلمانی هم هردو داریم با این شرایط آیا ممکنه من بتونم برای ارشد در المان پذیرش بگیرم و همسرم هم برای کار اقدام کنند؟ و با توجه به سن ام شانس این رو دارم ؟؟ متشکرم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اگر همسرتون در زمینه مدرک تحصیلیشون سابقه کار داشته باشند میتوانند از طریق جاب آفر اقدام کنند و شما هم به عنوان ویزای همراه به ایشون ملحق شوید .
   به عنوان ویزای همراه شما اجازه کار و تحصیل رایگان در آلمان را دارید .

  2. سلام
   من 18 ساله هستم و دیپلم تجربی با معدل 19.07 هستم و در کنکور سراسری 1400 روزانه در رشته شیمی کاربردی پذیرفته شده ام و به زبان آلمانی در سطح b1 آشنا هستم ولی فعلا در امتحان زبان مورد تایید شرکت نکرده ام و متقاضی تحصیل در آلمان هستم. با توجه به شرایط کرونا شرکت در آزمون زبان طولانی است آیا می توانم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم

   1. سلام وقتتون بخیر . باتوجه به شرایط سنیتون هم امکان اقدام از طریق تحصیل در آلمان و هم امکان اقدام از طریق آوسبیلدونگ آلمان را دارید .
    برای هردو مورد باید سطح زبان خودتون رو به موازات پرونده به B2 آلمانی برسونید .

 2. سلام 22 ساله هستم مدرک کارشناسی مکانیک از دانشگاه یزد با معدل کل 14 دارم (معدل دیپلم 19) مسلط به زبان انگلیسی و b1 المانی هستم میخواستم بدونم شرایطم برای تحصیل در آلمان برای کارشناسی ارشد مساید هست؟ تشکر.

 3. سلام وقت بخير ، عذر ميخوام براي تحصيل در دانشگاه هاي دولتي آلمان در مقطع كارشناسي ارشد مدرك دانشگاه آزاد قبوله ؟ و اينكه براي رشته هاي مديريت آزمون ورودي نيازه؟

 4. بنده١٩ سالمه و در رشته تجربى معدلم١٩.٦٠ ميباشد و تمكن مالى خوبى دارم و متقاضى تحصيل در رشته پزشكى در آلمان هستم ،كنكور هم ندادم لطفا راهنمايى بفرماييد

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در آلمان ، باید در کنکور ایران در این رشته قبول شوید .

 5. سلام وقتتون بخیر
  من در حال اتمام دوره کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم.مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد بودم.28 سالم هست و به زودی برای آیلتس امتحان میدم.زبان آلمانی بسیار مبتدی بلدم.میخواستم بپرسم برای تحصیل در مقطع دکترا به چه صورت باید بورس بگیرم و شرایطش به چه صورت هست؟
  ممنون از زمانی که اختصاص میدین

 6. سلام ممنون از پاسخگویی شما
  من ۱۸ سال دارم و تا پایان سال ۱۴۰۰ سطح B2 آلمانی رو به اتمام می‌رسونم
  رشته من تجربی هست و در کنکور سراسری ۱۴۰۰مجاز برای انتخاب دانشگاه های سراسری(شبانه و روزانه) شدم
  میخواستم بدونم برای پذیرش مستقیم دانشگاه المان بدون گذراندن کالج برای رشته پرستاری یا مامایی شانسی دارم یا باید پرستاری و مامایی رو در دانشگاه دولتی ایران قبول بشم و حدود ۴۰ واحد پاس کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید پرستاری یا مامایی رو در ایران قبول شوید و حدود 40 واحد پاس کنید و بعد از آن وارد دانشگاه های آلمان شوید .

 7. سلام خسته نباشید
  با مدرک دیپلم بدون دادن کنکور امکان تحصیل لیسانس در المان هست ؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر باید در کنکور ایران در دانشگاه دولتی قبول شوید و بعد میتوانید برای مهاجرت تحصیلی به آلمان اقدام کنید .

 8. سلام
  من ۱۸ سالمه
  مدرک b2 زبان آلمانی رو دارم
  به زبان انگلیسی هم مسلط هستم
  دیپلم من رشته نظریه ولی میخوام برای دانشگاه توی رشته موسیقی تحصیل کنم
  آیا امکان پذیره؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید سوابق تحصیلیتون ارزیابی بشه توسط کارشناسان ما .
   برای این کار لطفا با شماره 021-28111107 تماس بگیرید .

 9. با سلام و عرض ادب
  بنده به دلایلی، بسیار دیر اقدام به تحصیل نمودم؛ اکنون با 33 سال سن دانشجوی سال دو مهندسی عمران در یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی هستم و نمراتم بالای 16 است و همچنین فعلاً دانش آموز سطح A2 زبان آلمانی هستم.
  به نظر شما، با توجه به شرایط سنی بنده (با اتمام دانشگاه و دوره زبان و وقت مصاحبه سفارت)، در سن 36-35 سالگی امکان پذیرش و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های آلمان وجود دارد؟ در صورت وجود این امکان، شانس من نسبت به افراد 26-25 ساله چقدر است؟ درصورت نبود این امکان، آیا مدارک دانشگاه غیر انتفاعی برای ویزای جست و جوی کار مورد تأیید است؟
  پیشاپیش از پاسخ شما نهایت تشکر و سپاس را دارم.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای فوق لیسانس باید تست داف 4 در 4 داشته باشید و این که باید گپ تحصیلیتون رو تا سن 33 پر کنید .
   شانستون به نسبت کمتر از افراد کم سنتر است .
   ویزای جست و جوی کار در حال حاضر انجام نمیدیم .

 10. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی مهندسی پزشکی دانشگاه دولتی هستم
  معدلمم ۱۶ هست. زبان انگليسي مسلطم و بزودی برای گرفتن مدرک هم اقدام میکنم. میخاستم ببینم شرایطم برای تحصیل در المان در مقطع ارشد در یکی دو سال اینده و همچنین شرایط مالی به چه شکل باید باشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   تمکن مالی : 10226 یورو هست ( در حال حاضر )
   زبان آلمانی رو هم حتما باید آشنایی داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران هرمس اپلای فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.