تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا 2020

اسپانیا با داشتن دانشگاه های معتبر جهانی، امکان تحصیل با شهریه پایین و جامعه بزرگ دانشجویان بین المللی و گستردگی زبان آموزشی شامل اسپانیایی به عنوان دومین زبان رایج دنیا، انگلیسی و فرانسه، یکی از پرطرفدارترین مقاصد دانشجویی دنیا به حساب می آید. شرایط تحصیل در اسپانیا با دشواری خاصی روبرو نیست. شرایط ورود به دانشگاه های اسپانیا و تحصیل در اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی است. دانشگاه های اسپانیا دارای سطح علمی بالایی در جهان هستند. برای آگاهی از شرایط تحصیل در اسپانیا در سال با ما همراه باشید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله میخوانید

رتبه علمی دانشگاه های اسپانیا

اغلب دانشگاه های اسپانیا دارای رتبه جهانی کمتر از ۵۰۰ هستند. اسپانیا در سال 2021 دارای 26 دانشگاه در رتبه بندی QS است. به طور مثال: دانشگاه اتوناما مادرید با رتبه کمتر از ۲۰۰ و جمعیت ۳۰۰۰۰ نفری از دانشجویان بین المللی بهترین امکانات دانشگاهی در اکثر رشته ها را عرضه می کند. دانشکده حقوق این دانشگاه از جایگاه ویژه ای برخوردار است. همچنین این دانشگاه دوره های خاص زبان اسپانیایی برگزار می کند. 

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا با پوشش متنوع رشته های فنی و مهندسی به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی در حدود ۱۲۰ رشته کارشناسی ارشد ۵۰ رشته کارشناسی و ۶۰ رشته دکتری ارائه می دهد. دانشگاه گرانادا که سومین دانشگاه اسپانیا با رتبه 501- 510 QS جهانی است یکی از ارزان ترین دانشگاه ها به لحاظ شهریه و هزینه ی زندگی است و طیف وسیعی از رشته های علوم انسانی، علوم پایه و هنر را در مقطع کارشناسی ارشد به زبان اسپانیایی و انگلیسی پوشش می دهد.

 دانشگاه کامپلوتنس مادرید یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی جهان به حساب می آید و رتبه 206 جهانی را به خود اختصاص داده است و یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان در رشته  دندانپزشکی محسوب می شود. دانشگاه بارسلونا اسپانیا با رتبه 183 یکی از بهترین دانشگاه ها در حوزه بیومدیکال، مهندسی وعلوم انسانی به شمار می آید.

رتبه علمی دانشگاه های اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا

شهریه دانشگاه های دولتی اسپانیا از حدود ۳۵۰۰ یورو در سال فراتر نمی رود و حتی این مقدار برای دانشگاه های شهرهایی بجز مادرید و بارسلونا تا ۱۵۰۰ یورو در سال کاهش می یابد که این رقم برای مقطع کارشناسی به مراتب کمتر است. هزینه دوره های پزشکی و دندانپزشکی حدود ۲۰۰۰۰ یورو در سال است و این رشته به زبان اسپانیایی ارائه می شود.

 دولت اسپانیا برای دانشجویان دکتری مبلغ قابل توجهی در حدود ۲۰۰۰ به عنوان حقوق ماهیانه در نظر گرفته است همچنین امکان ۲۰ ساعت کار هفتگی دانشجویی برای تامین هزینه ها برای تمام دانشجویان میسر است. ما در یک مقاله تمام هزینه های لازم برای زندگی در اسپانیا را فراهم کرده ایم. 

زبان تحصیل در اسپانیا

مدرک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی اسپانیا به زبان انگلیسی آیلتس ۶-۶٫۵ است. همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسپانیایی و صرفا انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و فقط انگلیسی در مقطع دکتری وجود دارد.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

4 پاسخ

    1. سلام. بله . ولی در کل بستگی به نوع خرج کردن هر فرد داره . ممکنه روانه از امکانات رفاهی و تفریح بخواد کسی استفاده کنه . در این صورت ممکن هست نیاز به پول بیشتری پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن