تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت. رشته پرستاری نه‌تنها در ایران بلکه در تمام کشور‌های جهان از تقاضا و محبوبیت بالایی برای تحصیل برخوردار است. اگر یک نگاه کلی به ورودی دانشگاه‌های دنیا داشته باشید، به این نکته پی خواهید برد که بیشترین میزان درخواست برای دریافت پذیرش تحصیلی مربوط به رشته پرستاری است. کشور استرالیا در این راستا هرساله با درخواست افراد زیادی برای دریافت پذیرش تحصیلی موافقت می‌کند. تحصیل پرستاری در استرالیا از جنبه‌های مختلف برای افراد ایده‌آل است.

بااین‌وجود باید دقت کرد که پرستاری رشته حساسی بوده و متقاضیان برای آموختن آن در کشور استرالیا باید پیش‌نیازهای لازم را داشته باشند که از میان آن‌ها می‌توان به تمکن مالی، مدرک زبان و ریزنمرات بالا اشاره کرد. در ادامه بیشتر در این باره توضیح میدهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تحصیل در رشته پرستاری

آيا تابه‌حال با خود فکر کرده‌اید که چرا بسیاری از افراد با وجود سختی‌های زیاد شغل پرستاری برای تحصیل در آن اقدام می‌کنند. در پاسخ به این سؤال باید گفت که رشته پرستاری با وجود سختی‌های زیاد، آینده کاری بسیار ایده‌آلی دارد. رشته پرستاری برای کسانی که به مسائل پزشکی علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود. رشته پرستاری به صورتی است که متقاضیان پس از فارغ‌التحصیلی در آن می‌توانند در بهترین بیمارستان‌ها، مطب‌ها و غیره به کار بپردازند.

این موضوع به معنای آن است که تحصیل پرستاری در استرالیا بسیار منعطف خواهد بود. البته این موضوع که پرستاران پس از فارغ‌التحصیلی اجازه کار در چه بخش‌هایی را خواهند داشت، به‌طور کامل به سوابق تحصیلی آن‌ها بستگی دارد. همچنین باید دقت کرد که برخی رشته‌های پزشکی همچون متخصص اتاق عمل بسیار حساس بوده و نیاز به حضور مداوم در مراکز درمانی دارد؛ ولی رشته پرستاری این‌گونه نیست و یک حد تعادلی برای ساعات کاری افراد تعیین می‌شود.

یک نکته بسیار مهم دیگری که درباره تحصیل در رشته پرستاری باید به آن اشاره کرد، آموزش محور بودن آن است. آموزش محور بودن یعنی که پرستاران حتی پس از فارغ‌التحصیلی و در طول دوران کار در مراکز درمانی مختلف فرصت یادگیری بیشتر را خواهند داشت.

چرا تحصیل پرستاری در استرالیا تقاضای بالایی دارد؟

هیچ انتخابی به هنگام مهاجرت متقاضیان به کشور‌های دیگر اتفاقی نیست. این موضوع درباره تحصیل پرستاری در استرالیا نیز صدق می‌کند. به عبارتی متقاضیان به دلایل مختلفی کشور استرالیا را برای تحصیل در رشته پرستاری انتخاب می‌کنند. دلیل این موضوع آن است که کشور استرالیا همه ایده‌آل‌های لازم برای زندگی مطلوب و سرشار از آرامش را در خود جای داده است.

باتوجه‌به آنچه در طول این همه سال متوجه شده‌ایم، در کشور استرالیا امکانات رفاهی در بالاترین سطح جهانی قرار دارد؛ به همین دلیل امکان نخواهد داشت که به دنبال چیزی در کشور استرالیا باشید؛ ولی آن را پیدا نکنید. هزینه زندگی در کشور استرالیا بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ درنتیجه آخرین مشکلی که امکان دارد در این کشور برای شهروندان پیش بیاید، مربوط به موضوعات مالی است.

دانشگاه‌های کشور استرالیا تاکنون بار‌ها در مسابقات علمی جهانی رتبه بالایی را کسب کرده‌اند. در همین راستا بسیار طبیعی است که متقاضیان این کشور را در لیست خود برای مهاجرت تحصیلی قرار دهند. هزینه‌ دانشگاه‌های کشور استرالیا به‌طور میانگین بسیار مناسب است. البته این نتیجه باتوجه‌به هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دیگر جهان به دست آمده است. درصورتی‌که فردی از پس هزینه تحصیل پرستاری در استرالیا برنیاید می‌تواند با کمک‌هزینه‌های مختلف به‌آسانی به پرداخت این هزینه‌ها بپردازد.

متقاضیان باید این نکته را مدنظر قرار دهند که در صورت موفقیت در دریافت پذیرش تحصیلی رشته پرستاری در کشور استرالیا، پس از فارغ‌التحصیلی و در صورت برخورداری از شرایط لازم امکان کار در مراکز درمانی آن را خواهند داشت. کار در مراکز درمانی استرالیا به‌عنوان پرستار ایده‌آل‌ترین گزینه‌ای است که متقاضیان پس از فارغ‌التحصیلی در این رشته می‌توانند به آن دست پیدا کنند.

شرایط ورود به دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل در رشته پرستاری

برخلاف برخی از دانشگاه‌های دنیا که قوانین ورود به آ‌ن‌ها توسط سیستم آموزشی کل آن تعیین می‌شود، در کشور استرالیا این موضوع به‌طور کامل برعکس است. درواقع قوانین دریافت پذیرش تحصیلی در کشور استرالیا باتوجه‌به هر دانشگاهی متفاوت خواهد بود که با مراجعه به وب‌سایت رسمی مرکز علمی موردنظر می‌توانید از آن اطلاع حاصل کنید. بااین‌وجود شرایط مشترکی میان دانشگاه‌های استرالیا وجود دارد که مدرک زبان یکی از مهم‌ترین آن‌ها است.

متقاضیانی که قصد تحصیل پرستاری در استرالیا را دارند، باید از مدرک زبان با نمره قبولی بالایی برخوردار باشند. آیلتس و تافل دو سطح زبان انگلیسی هستند که حداقل یکی از آن‌ها برای دریافت پذیرش تحصیلی کشور استرالیا نیاز است. باتوجه‌به قوانین مهاجرتی کشور استرالیا، متقاضیان برای تحصیل پرستاری در کشور استرالیا باید از ریزنمرات و رزومه تحصیلی بسیار خوبی برخوردار باشند.

ازآنجایی‌که در دانشگاه‌های کشور استرالیا از دانشجویان بین‌المللی هزینه مربوط به شهریه دریافت می‌شود؛ پس برخورداری از تمکن مالی یک ضرورت برای این پروسه مهاجرتی است. درصورتی‌که متقاضیان توصیه‌نامه‌های قوی از استادان معتبر خود در کشور مبدأ دریافت کرده و آن را به دانشگاه موردنظر ارائه دهند، شانس خود را برای دریافت پذیرش تحصیلی افزایش خواهند داد. در کنار توصیه‌نامه، انگیزه نامه نیز از اهمیت بالایی برای تحصیل در کشور استرالیا برخوردار است.

شرایط ورود به دانشگاه‌های استرالیا برای تحصیل در رشته پرستاری

مدارک موردنیاز برای تحصیل پرستاری در استرالیا

برای تحصیل پرستاری در استرالیا نیاز است که متقاضیان مدارک مشخصی را که توسط اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده است، به آن‌ها تحویل دهند. باتوجه‌به آنکه هر یک از دانشگاه‌های کشور استرالیا شرایط و مدارک مشخصی را برای تأیید درخواست پذیرش تحصیلی افراد مشخص کرده‌اند، برای ارائه مدارک نام برده شده به سفارت باید تمام آن‌ها به زبان انگلیسی ترجمه صحیح شوند؛ در غیر این صورت پرونده آن‌ها بررسی نخواهد شد.

  • مدرک زبان آیلتس و تافل
  • سوابق تحصیلی مناسب
  • ریزنمرات بالا
  • مدرک تمکن مالی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • گواهی پزشکی
  • مدارک هویتی
  • چند قطعه عکس
  • پاسپورت

مراحل دریافت پذیرش تحصیل پرستاری در دانشگاه‌های استرالیا

برای دریافت پذیرش تحصیل پرستاری در استرالیا باید پروسه مشخصی پیموده شود. در مرحله اول متقاضیان باید با چک کردن سایت دانشگاه موردنظر شرایط آن‌ها برای قبول پذیرش تحصیلی دانشجویان در رشته پرستاری را بررسی کنند. پس‌ازاین مرحله باید اقدامات لازم در راستای جمع‌آوری مدارک لازم انجام شود. بهتر است در هنگام جمع‌آوری مدارک دقت عمل بالایی داشته باشید تا پرونده شما با عدم صلاحیت روبه‌رو نشود.
درنهایت متقاضیان باید درخواست خود را به دانشگاه موردنظر ارسال کرده و منتظر پاسخ از سمت آن‌ها بمانند. درصورتی‌که تمام مراحل گفته‌شده به‌صورت صحیحی انجام شوند، می‌توان در مدت‌زمان کوتاهی به اهداف مهاجرتی دست پیدا کرد. در راستای دریافت پذیرش تحصیلی باید همه مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

مزایای تحصیل پرستاری در استرالیا

هر کاری حتماً به یک دلیل خاص و رسیدن به اهداف ویژه‌ای انجام می‌شود. درباره تحصیل پرستاری در کشور استرالیا نیز این موضوع صادق است؛ زیرا متقاضیان می‌توانند از مزایای زیادی بهره‌مند شوند. پس از پایان دوران تحصیل متقاضیان می‌توانند در مراکز درمانی کشور استرالیا مشغول به کار شوند که این موضوع نیازمند سوابق تحصیلی درخشانی است.

درباره هزینه تحصیل در استرالیا خبر‌های خوبی وجود دارد. درواقع با دریافت پذیرش تحصیل پرستاری در استرالیا، در هر ترم باید هزینه‌ای را پرداخت کرد که طبق محاسبات صورت گرفته مقدار زیادی نیست. دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا در مدت‌زمان کوتاهی انجام خواهد شد که یک مزیت مهم برای آن‌ها به‌حساب می‌آید. ویزای تحصیلی کشور استرالیا به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا به بسیاری از کشور‌های دنیا سفر کنند.

استفاده از امکانات رفاهی که دانشجویان بین‌المللی بدون هیچ محدودیتی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، از دیگر دلایل انتخاب این کشور توسط دانشجویان به‌حساب می‌آید. مدرک فارغ‌التحصیلی که از دانشگاه‌های استرالیا صادر می‌شود، اعتبار بسیار بالایی در کل جهان دارند که درنهایت می‌تواند از نظر کاری آینده فارغ‌التحصیل را تضمین کند.

مزایای تحصیل در رشته پرستاری استرالیا

شهریه تحصیل پرستاری در استرالیا

تحصیل پرستاری در استرالیا نیازمند پرداخت شهریه در هر ترم است که مقدار آن باتوجه‌به رشته تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود. علاوه بر این موضوع مقطع تحصیلی دانشجویان نیز در هزینه تحصیل آن‌ها تأثیر دارد. این هزینه برای دانشجویان پزشکی بین ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار AUD است.

برای پرداخت شهریه تحصیل در کشور استرالیا می‌توان بخشی از آن را با کمک‌هزینه تحصیلی، کار دانشجویی و غیره پرداخت کرد. برای کار دانشجویی در کشور استرالیا به‌عنوان دانشجوی رشته پرستاری قوانین مختلفی وجود دارد. یکی از این قوانین ساعات مجاز برای انجام کار دانشجویی است که باتوجه‌به دانشگاه موردنظر متفاوت خواهد بود.

دریافت اقامت دائم کشور استرالیا از طریق تحصیل

دریافت اقامت دائم کشور استرالیا از دلایل بسیار مهم انتخاب آن توسط مردم است؛ به‌طوری‌که اگر با متقاضیان تحصیل پرستاری در استرالیا مشورت کنید، امکان نخواهد داشت که درباره این مورد چیزی از زبان آن‌ها نشنوید.برای دریافت اقامت دائم کشور استرالیا از طریق تحصیل نمی‌توان به‌طور مستقیم اقدام کرد.

برای این مورد متقاضیان در ابتدا باید پس از پایان دوران تحصیل خود بلافاصله کار مرتبط با رشته‌ای را که در آن تحصیل کرده‌اند، جستجو کنند. درنهایت این ماجرا و پس از چندین سال، متقاضیان این امکان را خواهند داشت تا درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم این کشور به ثبت برسانند.

در راستای دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق تحصیل شرط‌های خاصی نیاز است که مهم‌ترین آن‌ها عدم برخورداری از سوابق کیفری در طول مدت‌زمان اقامت در این کشور است. متقاضیان باید از نظر تحصیلی در سطح ایده‌آلی قرار داشته باشند تا موفق به دریافت اقامت کشور استرالیا شوند.

دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق تحصیل

کار در رشته پرستاری در کشور استرالیا

برخی از افراد سعی می‌کنند کشور‌هایی را برای تحصیل در رشته پرستاری انتخاب کنند که پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند بدون هیچ تغییری در آن مشغول به کار شوند. در همین راستا باید اشاره کرد که اگر به دنبال کشوری ایده‌آل از نظر کار و تحصیل در رشته پرستاری هستید، استرالیا بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید به آن بیندیشید. در کشور استرالیا نرخ بیکاری بسیار پایین است که این موضوع کار را برای دانشجویان رشته پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی آسان می‌کند.

علاوه بر این موضوع می‌توان مطمئن بود که پس از پایان تحصیل پرستاری در استرالیا حقوق خوبی دریافت خواهد شد که یک مزیت مهم برای افراد به‌حساب می‌آید. در کشور استرالیا به حق‌وحقوق نیروی کار اهمیت زیادی داده می‌شود؛ به همین دلیل می‌توان با مهاجرت به آن از نظر کار و تحصیل به‌عنوان پرستار زندگی ایده‌آلی را در آن تجربه کرد.

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ساعات کاری برای پرستاران در کشور استرالیا بسیار منعطف است. در کشور استرالیا نیروی کار می‌توانند بدون هیچ تبعیضی با شهروندان بومی، از تمام امکانات رفاهی این کشور استفاده کنند. همچنین رزومه کاری که با کار در کشور استرالیا به‌عنوان پرستار می‌توان به دست آورد، بسیار ارزشمند است.

تحصیل در رشته مهندسی هسته‌ای در استرالیا

تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا همواره به عنوان کشوری که بهترین مراکز آموزش عالی و مدارس را در خود دارد شناخته می شود. درصد رفاه و درآمد بالای مشاغل در این کشور و همینطور شرایط خاص اقامتی آن را به مقصد اول تعداد زیادی از دانشجویان مبدل کرده است. با تحصیل در استرالیا ۲۰۲۲ میتوانید لذت تحصیل در یکی از امن ترین و با رفاه ترین کشور های دنیا را بچشید.

سخن آخر

درصورتی‌که به رشته پرستاری علاقه دارید و قصد خواهید داشت تا با تحصیل در آن به دنبال اهداف خود بروید، استرالیا بهترین گزینه ممکن برای شما است. کشور استرالیا به دلیل برخورداری از بهترین سیستم آموزشی دانشجویان را با علم بالایی آماده ورود به بازار کار خواهد کرد.

تحصیل پرستاری در استرالیا رایگان نیست و دانشجویان بین‌المللی باید هزینه مشخصی را برای هر ترم پرداخت کنند. البته این هزینه نسبت به برخی از دانشگاه‌های جهان بسیار مقرون‌به‌صرفه است. حتی کسانی که از تمکن مالی بالایی برخوردار نیستند، با کمک‌هزینه تحصیلی می‌توانند بخشی از شهریه خود را تأمین کنند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که تحصیل در رشته پرستاری در استرالیا نیازمند برخورداری از ریزنمرات و توصیه‌نامه قوی در کنار مدرک زبان انگلیسی است. درصورتی‌که فردی در مسابقات علمی موفق به کسب رتبه شده باشد، شانس خود را برای دریافت پذیرش تحصیلی افزایش می‌دهد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا پرستاران پس از فارق التحصیلی میتوانند در بخش های مختلف کار کنند؟
اینکه پرستاران پس از اتمام تحصیلات خود در چه بخش هایی اجازه کار را خواهند داشت بسته به سوابق تحصیلی آنهاست.
برای دریافت پذیرش تحصیلی نیاز به داشتن مدرک زبان هست؟
بله، برای تحصیل در استرالیا باید از مدرک زبان با نمره قبولی بالایی برخوردار باشید. سطح زبان آیلتس و تافل دو مدرکی هستند که برای دریافت پذیرش تحصیلی مورد نیاز هستند.
با دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا به بقیه کشورها نیز میتوان سفر کرد؟
بله، شما با دریافت ویزای کشور استرالیا میتوانید به کشور های حوزه شینگن سفر کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای