تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

تحصیل در فرانسه برای بسیاری از دانشجویان بین المللی مانند یک رویا می ماند چرا که بسیاری از دانشگاه های برتر جهان در این کشور قرار دارند و همین موضوع باعث شده است تا فرانسه نه تنها در میان کشور های عضو اتحادیه اروپا، بلکه در سراسر جهان تبدیل به یکی از برترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی شود.

برای تحصیل در فرانسه، بسیاری از دانشجویان با مانعی چون شرکت در آزمون زبان و ارزیابی تسلط آن ها به زبان انگلیسی و فرانسوی رو برو می باشند، اما آیا می دانستید بدون داشتن مدرک زبان هم می توان در کشور فرانسه به تحصیل پرداخت؟

ما در این مقاله می خواهیم شما را در رابطه با تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی، راهنمایی کنیم.

تحصیل در فرانسه 

مدت زمان:        2:24

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

اگر کسی بپرسد آیا تحصیل در کشور فرانسه، بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر است؟ نمی توان پاسخ دقیقی به وی داد، چرا که در این سوال دقیقا مشخص نیست که منظور شخص مدرک زبان انگلیسی است، یا فرانسوی.

در هر صورت، تحصیل در کشور فرانسه بدون داشتن هر یک از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی امکان پذیر است، اما شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان انگلیسی با تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان فرانسوی مقداری متفاوت است که ما در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

تحصیل بدون مدرک زبان فرانسوی در فرانسه

در فرانسه، بیش از 1400 دوره آموزش به زبان انگلیسی برای دانشجویان وجود دارد که اکثر آن ها کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند. اکثر این دوره ها شامل دوره های مربوط به مدیریت و علوم و فناوری می باشد که تعداد قابل توجهی از دانشجویان برای مطالعه آن ها کشور فرانسه را انتخاب می کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

 • کپی گواهینامه های تحصیلی که قبلا اخذ کرده اید
 • حداقل 2 نامه مرجع علمی از اساتیدی که اخیرا به شما آموزش داده اند
 • گذرنامه
 • چند قطعه عکس در اندازه عکس گذرنامه
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • ارائه رزومه تحصیلی (در صورت درخواست دانشگاه)
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • اثبات توانایی مالی
همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

میانگین هزینه ثبت نام سالانه دانشگاه در فرانسه برای تحصیل به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه، بسیار پایین تر از هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه می باشد.

*ما در این بخش تنها به بررسی هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه پرداخته ایم و در ادامه هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه را نیز اعلام می کنیم.

📌 برای مقطع کارشناسی: 185 یورو

📌 برای مقطع کارشناسی ارشد: 260 یورو

📌 برای مقطع دکترا: 390 یورو

تحصیل بدون مدرک زبان انگلیسی در فرانسه​

تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه بدون مدرک زبان انگلیسی هم امکان پذیر است و شما می توانید با پشت سر گذاشتن 5 مرحله به تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان انگلیسی بپردازید.

برای مطالعه بیشتر در حوزه تحصیل در فرانسه کلیک نمائید.

5 گام تا تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه

گام اول:

در این گام لازم است که شما درباره دوره ها و دانشگاه هایی که امکان اخذ پذیرش از آن ها بدون مدرک زبان انگلیسی چون آیلتس، وجود دارد را پیدا کنید و درباره هر یک به تحقیق و بررسی بپردازید. برای این کار کافی است به سایت هر یک مراجعه نموده و در مورد ویژگی های آن دانشگاه چون جایگاهی که در مقایسه با سایر دانشگاه های فرانسوی دارد و همچنین شرایط مورد نیاز برای دریافت پذیرش از آن دانشگاه را مطالعه فرمایید.

ما در اینجا لیستی از دانشگاه های فرانسوی که امکان تحصیل بدون مدرک زبان انگلیسی در فرانسه را برای شما فراهم می کند، تهیه کرده ایم.

دانشگاه های برتر فرانسه برای تحصیل بدون مدرک زبان انگلیسی:

 • دانشگاه EBS

واقع شده در: پاریس

نوع: خصوصی

تاریخ تاسیس: سال 1967

رتبه در بین 100 دانشگاه برتر فرانسه: 92

سایت: www.ebs-paris.fr

 • دانشگاه ESGCI

واقع شده در: پاریس

نوع: خصوصی

تاریخ تاسیس: سال 1986

سایت: www.esgci.com

 • دانشگاه ESC Rennes

واقع شده در: رن

نوع: خصوصی

تاریخ تاسیس: سال 1990

سایت: www.esc-rennes.fr

 • دانشگاه EPITA

واقع شده در: Kremlin-Bicêtre

نوع: خصوصی

تاریخ تاسیس: سال 1984

سایت: www.epita.fr

 • دانشگاه مهندسی ESAIP

واقع شده در: آنژو

نوع: خصوصی

تاریخ تاسیس: سال 1989

سایت: www.esaip.org

 • دانشگاه INSEEC

واقع شده در: پاریس

نوع: دولتی

تاریخ تاسیس: سال 1975

سایت: www.international.inseec.com

 • دانشگاه IESA

واقع شده در: پاریس

نوع: خصوصی

تاریخ تاسیس: سال 1965

سایت: www.iesa.fr

 • دانشگاه NEOMA

واقع شده در: Kremlin-Bicêtre

نوع: خصوصی

تاریخ تاسیس: سال 1984

سایت: www.epita.fr

 • دانشگاه SKEMA

واقع شده در: Rouen

نوع: دولتی

تاریخ تاسیس: سال 2012

سایت: www.neoma-bs.com

بعد از اینکه دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کردید، لازم است که اطلاعات خود را برای آن دانشگاه ارسال فرمایید.

گام دوم:

زمانی که اطلاعات شما در لیست متقاضیان آن دانشگاه قرار می گیرد، بعد از مدتی لازم است که شما مصاحبه ویدیویی را پشت سر بگذارید.

توجه داشته باشید که اگر بخواهید به تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه مشغول شوید، باید بتوانید این مصاحبه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و توانایی بالا خود در مورد مکالمه و درک مطلب زبان انگلیسی نشان دهید تا بتوانید پذیرش بدون مدرک آیلتس یا تافل را دریافت نمایید.

گام سوم:

اگر مصاحبه ویدئویی خود را با موفقیت پشت سر بگذارید، یعنی نامه تائید یا نامه پذیرش از آن دانشگاه را دریافت کرده اید و در گام بعدی، یعنی گام سوم باید به پرداخت هزینه تعیین شده بپردازید.

هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان:

به طور کلی، هزینه تحصیل در کشور فرانسه در مقایسه با انگلیس و ایالت متحده آمریکا، کمتر می باشد که این موضوع به تنهایی یکی از مزایای تحصیل در این کشور می باشد.

هزینه تحصیل در فرانسه با توجه به رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفات است، اما به طور میانگین، هزینه تحصیل سالانه در دانشگاه های خصوصی فرانسه به شرح زیر است:

مقطع کارشناسی: 2770 یورو

مقطع کارشناسی ارشد: 3770 یورو

شاید بهتر است بدانید که در فرانسه، حدود 83 دانشگاه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که دولت از آن ها حمایت می کند و تحصیل در این دانشگاه ها که دوره های آن ها عمدتا به زبان فرانسوی برگذار می شود، برای دانشجویان بین المللی هزینه کمی به همراه دارد.

گام چهارم:

Campus France

با پشت سر گذاشتن سه گام قبلی باید به ثبت نام در Campus France بپردازید و برای مصاحبه حضوری آماده شوید.

برای حضور در مصاحبه حضوری به مدارک زیر نیاز دارید.

مدارک مورد نیاز برای حضور در مصاحبه حضوری پذیرش دانشگاه های فرانسه

📌 گذرنامه معتبر

📌 دو قطعه عکس

📌 نامه پذیرش یا نامه تائید از دانشگاه مربوطه

📌 اثبات توانایی مالی

📌 اثبات اسکان در فرانسه

📌 ارائه رزومه تحصیلی

📌 ارائه ریز نمرات دانشگاهی

📌 بیمه سلامت

📌 اثبات پرداخت هزینه ثبت نام در Campus France

گام پنجم:

حالا زمان آن رسیده است که برای دریافت ویزا تحصیلی فرانسه یا همان ویزای دانشجویی فرانسه اقدام فرمایید. پیشنهاد ما به شما این است که حداقل سه هفته قبل از موعد پرواز به فرانسه، نسبت به دریافت ویزا دانشجویی فرانسه اقدام فرمایید.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا برای دریافت این ویزا نیازی به مدرک زبان نیست؟ باید به شما بگوییم، خیر اگر نامه پذیرش دانشگاهی در فرانسه را داشته باشید دیگر نیازی به مدرک زبان نیست و شما می توانید ویزا تحصیلی فرانسه را به سادگی دریافت نمایید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزا تحصیلی فرانسه یا مهاجرت تحصیلی به فرانسه، سایر مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید.

در پایان لازم است بدانید؛

از آنجا که علائم در کشور فرانسه تقریبا به جز اماکن فرهنگی، فرودگاه ها و سایر مکان های این چنینی، تماما به زبان فرانسه است و تمایل فرانسوی ها به مکالمه به انگلیسی در زندگی روزمره بسیار کم است، اگر واقعا به دنبال یادگیری زبان فرانسه نروید، برای تحصیل در فرانسه یا حتی تنها زندگی در این کشور به مشکل خواهید خورد. بنابراین حتی اگر قصد تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه را دارید، بهتر است که به فکر یادگیری زبان فرانسه باشید.

بنر

4 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه، منظور مدرک انگلیسی هستش یا مدرک فرانسوی؟

  1. تحصیل در کشور فرانسه بدون داشتن هر یک از مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی امکان پذیر است، اما شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان انگلیسی با تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان فرانسوی مقداری متفاوت است

 2. سلام. نامه تمکن مال به نام حامی متقاضی کفایت می‌کند؟ چه مبلغی باشد؟ ارایه بیمه درمانی منظور بیمه در ایران است یا فرانسه؟ ایا امکان تحصیل به انگلیسی در دانشگاه دولتی با هزینه کم وجود دارد؟ در زمان مصاحبه سفارت ایا تسلط نسبی به زبان فرانسه کفایت می‌کند یا حتما باید مدرک زبان فرانسه ارایه شود؟. مدرک ایلتس ۶ و دولینگو ۱۱۰ برای انگلیسی در زمان مصاحبه چقدر ارزشمند است؟

  1. سلام. نامه تمکن مالی به نام خود شخص باشه بهتره . اما به نام حامی هم میتونه باشه حدود 10 هزار یورو. اما باید تعهد نامه غیر مالی هم بگیرید از حامیتون. و همینطور حدود 5000 هزار یورو تو حساب داشته باشید که دست خالی نباشید. بیمه درمانی از ایران باید داشته باشید تا وقتی میرید بیمه بشید .امکان تحصیل به زبان انگلیسی هست ولی نه تو دانشگاه دولتی. اگر هم باشه هزینه داره از 4 هزار یورو به بالا. تسلط نسبی هم به زبان فرانسه دیگه کفایت نمیکنه.مدرک ایلتس و دولینگو هم میتونه فقط کمک کننده ویزا باشه تا 10 درصد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن