اشتوتگارت آلمان

معرفی شهر اشتوتگارت آلمان

در جنوب غربی کشور آلمان، شهر اشتوتگارت که پایتخت ایالت بادن–وورتمبرگ است قرار دارد. اشتوتگارت از نظر جمعیت رتبه ششم را در میان شهرهای آلمان به خود اختصاص داده است. با این حال یکی از امن ترین شهرهای آلمان است که بعد از نورمبرگ در جایگاه دوم قرار دارد. به دلیل جایگاهی که این شهر در آلمان دارد، مهاجران توجه زیادی به آن دارند. از این رو در این بخش به معرفی شهر اشتوتگارت آلمان می پردازیم و هر آنچه که لازم است درباره اشتوتگارت بدانید را با شما به اشتراک می گذاریم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مذهب در این شهر

مذهب ساکنان شهر اشتوتگارت متنوع است و شامل پروتستان، کاتولیک های رومی است. درصد بالایی از مردم اشتوتگارت هستند که به مذهب های دیگر و یا بی دینی مشغول هستند. مسلمانان، یهودیان و کسانیکه دینی را دنبال نمیکنند نیز در این شهر وجود دارند و در کنار سایر ادیان به زندگی پرداخته اند.

نرخ بیکاری در شهر اشتوتگارت آلمان

نرخ بیکاری در شهر اشتوتگارت در مقایسه با دیگر مناطق شهری در آلمان بسیار کم است با این وجود نسبت به میانگین بادن وورتمبرگ نرخ بیکاری بیشتر است.

اقتصاد شهر اشتوتگارت آلمان

کارخانه های بزرگ و سرشناس خودروسازی مرسدس بنز، پورشه و همچنین کارخانه های تولید لوازم خانی بوش در اشتوتگارت تاسیس شده اند و به این دلیل سهم عمده ای در ایجاد اشتغال و پایین آوردن نرخ بیکاری در این شهر را بر عهده داشته است. پر واضح است که با وجود چنین کالرخانه های قدرتمندی در آلمان و به خصوص اشتوتگارت، آمار اشتغال بالا است و افراد کمتر نگران مخارج زندگی و سطح رفاهی هستند. این شهر با داشتن این اقتصاد قوی مقصدی مناسب برای مهاجران اروپایی وغیر اروپایی است. در ادامه برخی از فعالیت‌های اقتصادی این شهر را که به فرصت‌های شغلی زیادی برای مهاجران منجر می‌شود، معرفی می‌کنیم.

اقتصاد شهر اشتوتگارت آلمان

تکنولوژی اطلاعات

اشتوتگارت یکی از رهبران تکنولوژی اطلاعات در کشور آلمان شناخته می‌شود و بیشترین تعداد شاغلان این بخش کشور را در بر گرفته است. یکی از دفاتر توسعه‌دهنده نرم‌افزار و سخت‌افزار مایکروسافت نیز در همین شهر وجود دارد. دفتر مرکزی بسیاری از شرکت‌های بزرگ در زمینه IT نیز اشتوتگارت را برای کارهای خود انتخاب کرده‌اند.  به‌دلیل قرارگرفتن شرکت‌های بزرگ در اشتوتگارت و نیاز آن‌ها به صنعت IT، این شهر رونق قابل‌توجهی برای این زمینه فعالیت اقتصادی نشان می‌دهد.

صنایع خودروسازی

دو شرکت مهم خودروسازی دایلمر و پورشه در اشتوتگارت آلمان فعال هستند. دو شرکتی که بسیاری از افراد رویای داشتن یکی از تولیداتشان را دارند. وجود چنین برندهایی باعث شده است، تعدادی کارخانه وابسته نیز در شهر شکل بگیرد. همچنین برندهای مشهور بسیاری به مقوله تحقیق و توسعه علاقه نشان می‌دهند که این امر به افزایش رغبت محققان و دانشمندان برای زندگی و کار در این منطقه منجر می‌شود.

بازارهای مالی

در اشتوتگارت بیش از 100 بانک و موسسه مالی وجود دارد و سومین بازار بزرگ مالی در کشور آلمان به‌شمار می‌رود. همچنین 29 شرکت خدمات بیمه در شهر مشغول‌به‌کار هستند. بسیاری از بانک‌های بزرگ و پرسود آلمان در اشتوتگارت قرار گرفته‌اند. بازار بورس اشتوتگارت بعد از فرایبورگ عنوان بزرگ‌ترین بازار بورس کشور آلمان را به‌دست آورده است.

رسانه

به‌طور سنتی شهر اشتوتگارت یکی از مهم‌ترین مراکز چپ و نشر در کشور آلمان شناخته می‌شود. بیش از 400 چاپخانه در این شهر وجود دارند که کتاب‌های تخصصی، ژورنال‌های تجاری و کتاب‌های علمی را چاپ می‌کنند. در شهر اشتوتگارت همچنین رسانه‌های متنوعی فعال هستند که یکی از بزرگ‌ترین مقاصد برای افراد جوان و بااستعداد به‌شمار می‌رود.

استارت‌آپ‌ها

استارت‌آپ‌ها در جایی رشد و نمو می‌کنند که به آن‌ها نیاز باشد و بتوانند بازار باثباتی به دست آورند. شهر اشتوتگارت شرکت‌های زیادی در کلاس جهانی دارد که طی سال‌های اخیر بازار خوبی برای استارت‌آپ‌ها فراهم کرده‌اند. در نتیجه این نوع فعالیت‌های اقتصادی در اشتوتگارت از رونق فراوانی برخوردار شده‌اند.

صنایع مربوط به پزشکی

بیش از 200 شرکت کوچک و بزرگ در شهر اشتوتگارت قرار دارند که در زمینه بیوتکنولوژی فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها به یکی از بازارهای پرسود این شهر را تشکیل می‌دهند که در سالیان اخیر شاهد رشد بسیاری بوده‌اند.

انرژی‌های پاک

اشتوتگارت خود را برای روبه‌رو شدن با چالش‌هایی آماده می‌کند که ممکن است در آینده با آن‌ها مواجه شود. به ‌این منظور میزبانی نزدیک به 300 شرکت را بر عهده دارد که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک فعالیت می‌کنند. به همین دلیل یکی از مراکز مهم در این حوزه در قاره اروپا محسوب می‌شود.

صنایع مهندسی

ربات، لیزر، لوازم‌خانگی و بسیاری صنایع دیگر در این شهر قرار گرفته‌اند. دفتر مرکزی شرکت بوش در اشتوتگارت واقع شده است. این شهر در این صنایع یکی از پیش‌گامان در کلاس جهانی به‌شمار می‌رود. شرکت‌های واقع در این شهر هر سال در زمینه صنایع مهندسی، نوآوری‌های تازه‌ای را به ارمغان می‌آورند که نیاز مشتریان را در دنیا برآورده می‌سازند.

جاذبه‌های گردشگری شهر اشتوتگارت:

 • موزه پورشه
 • موزه هنر اشتوتگارت
 • کاخ سلطنتی
 • خانه تاریخ
 • عبادتگاه زپولکرال
 • موزه مرسدس بنز
 • موزه پورشه

این موزه در سال 1976 افتتاح شد. در موزه پورشه سیر تحول و تطور این کارخانه را می‌بینیم و با تاریخ این برند و صنعت خودرو آشنا می‌شویم.  مساحت ساختمان موزه 5 هزار و 600 متر است و  معماری بسیار زیبا و  کم‌نظیری دارد. در این موزه حدود 80 مدل از انواع مدل‌های پورشه به نمایش گذاشته شده است. در ساختمان موزه علاوه بر سالن نمایش، گالری عکس، کتابخانه، بوفه و رستوران نیز وجود دارد.

موزه هنر اشتوتگارت

موزه هنر از سال 2005 شروع به کارکرد و در همین مدت کم، جای خود را در بین گردشگران و مردم اشتوتگارت پیدا کرد. این موزه در حدود 5000 متر مساحت دارد و از معماری زیبایی برخوردار است. همچنین هنگام شب، در ساختمان موزه نورپردازی انجام می‌شود که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

جاذبه‌های گردشگری شهر اشتوتگارت:

کاخ سلطنتی

یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری اشتوتگارت کاخ سلطنتی این شهر است که در فاصله 50 کیلومتری از آن قرار دارد. علاوه بر اینکه با قدم‌زدن در کاخ و دیدن فضای داخلی آن می‌توانید در تاریخ سفر کنید، از مناظر طبیعی زیبایی که بیرون کاخ وجود دارند نیز می‌توانید لذت ببرید.

خانه تاریخ

در این خانه می‌توانید با آثاری آشنا شوید که در درازنای تاریخ به دست بشر ساخته شده‌اند. مهم‌ترین ویژگی خانه تاریخ این است که آثار تاریخی و ساخته‌های دست بشر را به‌طور شگفت‌انگیز و با استفاده از امکانات صوتی و تصویری مدرن به نمایش می‌گذارد که این کار بر جذابیت آن برای بینندگان می‌افزاید.

عبادتگاه زپولکرال

این عبادتگاه به داستانی عاشقانه و پررمزوراز آمیخته است. در محوطه عبادتگاه درختان انگور وجود دارند که چهره عبادتگاه را زیباتر کرده‌اند.

موزه مرسدس بنز

موزه مرسدس بنز در آلمان از سال ۱۸۸۶ برآن شده است تا تمامی خودروهای ساخت کارخانجات خود و برند بنز را تا به امروز گردآوری کند و این کلکسسیون را درمعرض دید علاقه مندان به ماشین قرار داده است. این موزه در ۹ طبقه طراحی شده است و نوستالژی توام با نوآوری و تکنولوژی را به تمامی ببنندگان خود در معرض نمایش قرار میدهد.

سایر جاهای دیدنی شهر اشتوتگارت آلمان

 • کتابخانه اشتوتگارت
 • باغ وحش ویلهلما
 • کلیسای یوهانس

کتابخانه شهر اشتوتگارت

در سال ۲۰۱۱ میلادی کتابخانه بزرگ شهر اشتوتگارت کار خود را آغاز کرد و توانست ‌عنوان تحسین‌برانگیزترین کتابخانه جهان از نظر بازدیدکنندگان را به دست آورد. این کتابخانه به شکل مکعب است و با ورود به آن با منظره‌ای روشن و زیبا روبه‌رو خواهید شد. کتابخانه در منطقه‌ای قرار دارد که پیش‌بینی‌ها خکایت از آن دارند که در آینده‌ای نه‌چندان دور مرکز شهر اشتوتگارت خواهد بود. در این کتابخانه انواع کتاب‌ها را می‌توانید ببینید. مراجعه‌کنندگان می‌توانند از امکانات مدرن صوتی و تصویری و اینترنت استفاده کنند.

کتابخانه شهر اشتوتگارت

باغ وحش ویلهلما

آلمان باغ وحش های زیادی که در خود جای داده است از جمله بزرگترین باغ وحش های کشور آلمان، باغ وحش wilhelma با بیش از دو میلیون بازدید کننده است. این باغ وحش شهر همراه با باغ گیاه شناسی به عنوان یک مجموعه خصوصی سلطنتی برای شاه ویلهلم اول بنا شد. به باغ وحش اشتوتگارت نیز یک پارک سبز بزرگ در سال ۲۰۱۹ اضافه شده است و زیبایی این مجموعه دوچندان شده است .

کلسیای یوهانس شهر اشتوتگارت

کلیسای یوهانس در شهر استوتگارت که به سبک گوتیک بنا شده است، قدمت آن به قرن ۱۹ برمیگردد. در نزدیکی کلیسا دریاچه ی فویرزی قرار گرفته است که زیبایی آن را دوچندان کرده است.

دانشگاه اشتوتگارت آلمان  universität Stuttgart

دانشگاه اشتوتگارت در سال ۱۸۲۹ در شهر اشتوتگارت آلمان بنا شده است. دانشگاه اشتوتگارت در میان دانشگاه های آلمان جزء ده دانشگاه برتر صنعتی این کشور است. دسترسی دانشجویان به مرکز شهر هم آسان است چراکه پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر اشتوتگارت و دیگر پردیس بزرگ آن در حاشیه ی شهر واقع شده اند که توسط وسایل حمل و نقل می توان به راحتی از شهر اشتوتگارت و این پردیس تردد داشت.

دانشگاه اشتوتگارت حدود ۲۵۰۰۰ دانشجو دارد و در جذب دانشجویان بین المللی هم نقش برجسته ای داشته است که حدود ۳۰۰۰ نفر از این تعداد را دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا تشکیل می دهند. دانشگاه اشتوتگارت نقش پررنگی در ارتباط با صنعت دارد چراکه در زمینه های مکانیک، صنعت و مهندسی برق از دانشگاه های سرآمد در کشور آلمان محسوب می شود.

دانشگاه اشتوتگارت آلمان  universität Stuttgart

چنانچه قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارید می توانید با مشاورین موسسه هرمس اپلای تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند.

رتبه بندی دانشگاه اشتوتگارت آلمان

 • سومین دانشگاه برتر در رشته های مکانیک و مهندسی برق در آلمان همچنین چهل و هشتمین دانشگاه دنیا در رشته های مزبور
 • در سال 2023 در بین ۵۰۰ دانشگاه دنیا برتر جهان می باشد.

مزایا و معایب زندگی در اشتوتگارت

شناخت مزایا و معایب زندگی در اشتوتگارت آلمان یکی از مهم‌ترین مواردی است که پیش از مهاجرت به این شهر باید به آن توجه داشته باشید. در این بخش قصد داریم به برخی از مهم‌ترین مزایا و معایب مربوط به این شهر پردازیم تا کلیه کاربران گرامی شناخت کاملی در این رابطه داشته باشند.

مزایا

اشتوتگارت یکی از شهرهای مهم و جذاب آلمان است که برای زندگی، کار و تحصیل بسیار مناسب خواهد بود. شاید به همین دلیل باشد که در اشتوتگارت آلمان مهاجران بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد. در هر صورت مهم‌ترین مزایای زندگی در این شهر عبارت‌اند از:

 • فرهنگ گسترده: اشتوتگارت با داشتن موزه‌ها، گالری های هنری و نمایشگاه‌های مختلف فضای فرهنگی پویا و گسترده‌ای دارد.
 • محیط زیست زیبا: اشتوتگارت در محیطی زیبا و دلچسب قرار دارد. کوهستان‌هایی زیبا در اطراف شهر وجود دارد که برای تفریح و گردش مناسب هستند.
 • شهری دوست‌دار دوچرخه: اشتوتگارت با داشتن مسیرهای دوچرخه‌سواری و فرهنگ دوچرخه‌سواری پذیرای علاقه‌مندان به دوچرخه و حمل و نقل پایدار است.
 • آب‌وهوای مناسب: این شهر آب‌وهوایی ملایم دارد که برای زندگی، کار و تحصیل مناسب است.

معایب

اگرچه زندگی در اشتوتگارت آلمان دارای مزایا فوق‌العاده زیادی است، اما در هر صورت این شهر یک سری معایب خاص نیز دارد. به‌منظور درک کامل وضعیت زندگی در اشتوتگارت باید با این معایب نیز آشنایی داشته باشید. برخی از این موارد عبارت‌اند:

 • هزینه زندگی: هزینه‌های زندگی در اشتوتگارت بسیار بالا است و برای بسیاری از افراد با درآمد متوسط، زندگی در این شهر ممکن نیست.
 • ترافیک: شهر اشتوتگارت با ترافیک گسترده مواجه است.
 • محدودیت‌های فضایی: اشتوتگارت یک شهر بزرگ با محدودیت‌های فضایی است. این محدودیت‌ها باعث می‌شود که قیمت ملک‌ها بالا برود و افراد با درآمد متوسط نتوانند در مناطق مرکزی شهر زندگی کنند.
معرفی شهر فرانکفورت آلمان

شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت آلمان با داشتن حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر ایالت هسن در آلمان می باشد.

مهاجرت به اشتوتگارت آلمان به کمک موسسه هرمس اپلای

همانطور که در این مقاله نیز خواندید شهر اشتوتگارت آلمان یکی از امن ترین شهرهای آلمان است، لذا مهاجران علاقه زیادی به زندگی در این شهر دارند. ما در این مقاله سعی کردیم به طور کامل به معرفی شهر اشتوتگارت آلمان بپردازیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به آلمان را داشته و سوالی درباره شهر اشتوتگارت دارید، میتوانید با پرکردن فرم ارزیابی درج شده در این مقاله از کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مذهب ساکنان اشتوتگارت چیست؟
مذهب ساکنان شهر اشتوتگارت متنوع است و شامل پروتستان، کاتولیک های رومی است. مسلمانان، یهودیان و کسانیکه دینی را دنبال نمی کردند نیز در این شهر وجود دارند.
نرخ بیکاری در شهر اشتوتگارت آلمان​ چقدر است؟
نرخ بیکاری در شهر اشتوتگارت در مقایسه با دیگر مناطق شهری در آلمان بسیار کم است با این وجود نسبت به میانگین بادن وورتمبرگ نرخ بیکاری بیشتر است
جاذبه های گردشگری شهر اشتوتگارت چیست؟
موزه ی پورشه موزه هنر اشتوتگارت کاخ سلطنتی خانه تاریخ عبادتگاه زپولکرال موزه ی مرسدس بنز
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
موسی
1 سال قبل

سلام روزتون بخیر
میخواستم بدونم اشتوتگارت هم جزو شهرهای ایرانی نشین آلمان هستش؟

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  موسی
1 سال قبل

سلام . اشتوتگارت یکی از امن ترین شهر های آلمان و یکی از صنعتی ترین شهر های اروپا به حساب می آید به همین دلیل شهر مهاجر پذیر محسوب میشه و ایرانی های مهاجر هم یکی از مقاصد مهمشون به حساب میاد

نازنین فتحی
2 سال قبل

ممنون برای مقاله خوبتون . خسته نباشید.

کارشناس هرمس
پاسخ به  نازنین فتحی
2 سال قبل

ممنون از توجه شما .

فتاح جلیلی
2 سال قبل

سلام. من 38 سالمه و مهندسی نفت خوندم و ده سالی در حوزه پتروشیمی فعالیت داشتم. هم اهواز و هم شیراز کار کردم. الان قصد مهاجرت به آلمان و خصوصا شهر اشتوتگارت رو دارم. چطور می تونم اقدام کنم و باید از کجا شروع کنم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فتاح جلیلی
2 سال قبل

سلام . اول اینکه اگر قصدتون جدیه باید سریع اقدام کنید چون 40 سال به بالا ریسک سنی بالایی داره . و دوم اینکه سابقه کارتون برای دریافت ویزای کار یآلمان مناسبه . برای بررسی بیشتر فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسانمون راهنماییتون کنند

محمد
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر محمد 33 ساله از قزوین لیسانس متالورژی ودارای 2 سال سابقه مرتبط با رشته همراه با بیمه و حدود 150 میلیون سرمایه و زبان آلمانی بلد نیستم من میتونم برای کار گشور آلمان اقدام کنم شانسی دارم تا کار پیدا کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید.

کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله این شانس برای شما وجود دارد اما به این نکته توجه داشته باشید که سابقه کارتون باید بیشتر باشد و نگران دانش زبان آلمانی نباشید شما به موازات پروندتون این امکان را دارید تا زبان آلمانی را تکمیل کنید .

ایدا
3 سال قبل

سلام.چند وقتی هست که بدنبال کار در المان هستم ولی زبان عالی و شرایط سنی و مخصوصا کرونا راهها رو بسته! من پرستارم ولی کار نمی کنم ومتاهل هستم.یک پسر ۱۲ ساله دارم.و بدنبال کار در خانه سالمندانم.اگر اشتوتگارت باشه خوب میشه.ولی هزینه وکالت هم بالاست قبلا به من در حدود ۵۰۰ میلیون تومن گفتن!
ممنون

pegah hokmabadi
پاسخ به  ایدا
3 سال قبل

سلام اگر سابقه کاری دارید میتونیم براتون اقدام کنیم ( 2 سال طرح هم جزو سابقه کاری هست )

کادر هرمس اپلای