شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ

شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ

شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور آلمان همواره در قالب طرح‌های ‌مختلفی از جمله آوسبیلدونگ، از افراد جویای کار در سطح بین‌المللی حمایت کرده است. اگر شما هم به دنبال یافتن بهترین فرصت‌های ‌شغلی در کشور آلمان هستید، دوره‌های ‌آوسبیلدونگ گزینه مناسبی برای شما هستند. آوسبیلدونگ در واقع نوعی برنامه حرفه‌ای آموزشی است که بسته به رشته تحصیلی انتخابی شما، بین یک تا سه و نیم سال به طول می‌‌‌انجامد. این دوره‌ها در کالج‌های ‌ویژه‌ای برگزار می‌‌‌شوند که مدارک ارائه‌شده از سوی آن‌ها نیز دارای اعتبار بالایی است. شما با پشت سر گذاشتن این دوره‌ها به یک نیروی کار ماهر تبدیل می‌‌‌شوید که درآمد بیشتری نیز از یک نیروی کار غیرماهر به دست می‌‌‌آورید. از جمله شهرهای برگزارکننده آوسبیلدونگ می‌‌‌توان به برلین، مونیخ و هامبورگ اشاره کرد. در این مطلب با شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ و شرایط هریک از آن‌ها آشنا می‌‌‌شویم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آوسبیلدونگ؛ گزینه‌ای مناسب برای کار در رشته‌های ‌متنوع تحصیلی

آلمان از صنعتی‌ترین کشورهای حال حاضر جهان به شمار می‌‌‌آید که بسیاری از شرکت‌های ‌مطرح در سطح بین‌المللی مانند مرسدس بنز و بی‌ ام و در این کشور مستقر هستند. از این رو این کشور از گذشته به‌عنوان مقصدی جذاب برای جویندگان کار تلقی می‌‌‌شده است. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ‌مهاجران، هزینه‌های ‌زندگی در آلمان است. اما طرح آوسبیلدونگ تا حد زیادی این دغدغه شما را مرتفع کرده است. در این طرح در برخی از کالج‌ها در رشته‌هایی مانند فیزیوتراپی و مکاترونیک، دانشجویان در عین گذراندن دوره‌های ‌آموزشی، از همان سال اول دوره، امکان کار برایشان فراهم است. همچنین پس از اتمام تحصیل، در صورتی که بتوانید دوره‌های ‌حرفه‌ای مربوطه را با موفقیت پشت سر بگذارید، ورود شما به بازار کار به‌راحتی میسر است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ausbildung در آلمان;

دوره آوسبیلدونگ اکنون در بیش از ۵۰۰ رشته در کشور صنعتی آلمان دنبال می‌‌‌شود. شما با گذراندن این دوره و دریافت مدرک کارگر ماهر، مسیر اخذ اقامت دائم آلمان را برای خود هموار خواهید کرد. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ausbildung در آلمان می‌‌‌توان به این موارد اشاره کرد:

• ترجمه تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
• ارائه پاسپورت
• پذیرش تحصیلی
• ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح C1
• نامه تمکن مالی
• گواهی سلامت

اثبات تمکن مالی برای آوسبیلدونگ

برای اینکه بتوانید از طریق آوسبیلدونگ به آلمان مهاجرت کنید، باید با اثبات تمکن مالی خود نسبت به اخذ ویزای آلمان اقدام کنید. شما در واقع باید اثبات کنید که از دارایی کافی برای تامین هزینه‌های ‌سال اول زندگی خود در این کشور برخوردارید. البته دوره‌های ‌آوسبیلدونگ به‌گونه‌ای هستند که همراه با تحصیل به شما حقوق نیز تعلق می‌‌‌گیرد، بنابراین شما با ارائه مدرکی که نشان دهد ماهانه حداقل حقوق ۸۳۲ یورو را دریافت می‌‌‌کنید، می‌‌‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

امکان استفاده از طرح آوسبیلدونگ در رشته‌های ‌متنوع تحصیلی

یکی از ویژگی‌های ‌طرح آوسبیلدونگ امکان گذراندن دوره‌های ‌حرفه‌ای آموزشی در بیش از رشته‌های متنوع تحصیلی است که از این لحاظ به یک طرح محبوب مهاجرتی برای کارجویان تبدیل شده است. لیست رشته های اوسبیلدونگ عبارت‌اند از:

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم
• مدیریت تجاری که خود به ۱۳ رشته مختلف تقسیم می‌‌‌شود
• امور اجتماعی که شامل رسیدگی به امور سالمندان و کودکان و نگهداری از آن‌ها
• فیزیوتراپی و کاردرمانی
• مکاترونیک و مدیریت

پردرآمدترین رشته‌های ‌تحصیلی آوسبیلدونگ آلمان

شرکت‌کنندگان در طرح آوسبیلدونگ، دارای میانگین حقوق ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو هستند. از آنجا که رشته‌های ‌تحصیلی ارائه‌شده در این طرح از تنوع بالایی برخوردار است، بنابراین به‌راحتی می‌‌‌توانید از میان آن‌ها یک شغل پردرآمد را برای خود انتخاب کنید. از جمله رشته‌های ‌تحصیلی پردرآمد طرح آوسبیلدونگ آلمان عبارت‌اند از:

• متخصص مکاترونیک
• کارمند بانک
• متخصص مکانیک هواپیما
• پرستار
• متخصص IT
• کنترل‌کننده ترافیک هوایی

رشته‌های ‌تحصیلی پردرآمد طرح آوسبیلدونگ آلمان

شهرهای مناسب آلمان برای آوسبیلدونگ

کشور آلمان دارای یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های ‌آموزش عالی در سطح جهان است و تعداد زیادی از برترین دانشگاه‌های ‌برتر در سطح بین‌المللی را در خود جا داده است. برای دوره آوسبیلدونگ نیز این امکان وجود دارد که شهرهای مختلف آلمان به تحصیل و کار بپردازید. از جمله شهرهای مناسب برای آوسبیلونگ می‌‌‌توان به برلین، هامبورگ، کلن، مونیخ و فرانکفورت اشاره کرد. در ادامه به شرح هریک از شهرهای آلمان مناسب برای آوسبیلدونگ می‌‌‌پردازیم.

برلین؛ شهری با فرصت‌های ‌شغلی بی‌شمار و مزایای مالی فراوان

شهر برلین، پایتخت آلمان خانه شرکت‌های ‌بزرگ و شناخته‌شده جهانی است که از بزرگ‌ترین کارفرمایان جهان هستند. این شهر دارای فرصت‌های ‌بی‌شمار شغلی برای مهاجران است و در نتیجه تعداد مهاجرانی که برای جستجوی شغل به این شهر می‌‌‌آیند، روزبه‌روز در حال افزایش است.
برلین یکی از شهرها مناسب برای آوسبیلدونگ نیز به شمار می‌‌‌آید. چرا که با گذراندن این دوره شما می‌‌‌توانید از حقوق بالای شغلی برخوردار باشید و آینده خوبی را برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید. علاوه بر فرصت‌های ‌شغلی بی‌شمار و مزایای مالی، برلین محیطی پررونق برای آن دسته از افرادی است که مشتاق هستند یک کسب‌وکار موفق را برای خود راه‌اندازی کنند. فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه و فناوری‌های ‌نوآورانه از قوی‌ترین بخش‌های ‌شغلی در برلین به شمار می‌‌‌آیند. این شهر در زمینه انرژی و فناوری‌های ‌زیست‌محیطی نیز پیشرو است. در مورد بخش تولید نیز با ترکیبی از ابزارهای سنتی و مدرن، کار در بخش صنعت نیز در این شهر جذابیت‌های ‌خاص خود را دارد.

فرانکفورت؛ مرکز مالی پیشرو در جهان

فرانکفورت یکی دیگر از شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ آلمان به شمار می‌‌‌آید که به‌عنوان یک مرکز مالی پیشرو در جهان شناخته می‌‌‌شود. بانک مرکزی اروپا، دویچه بانک، بانک فدرال آلمان و سایر نهادهای مالی بزرگ در این شهر قرار دارند. همچنین یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های ‌جهان، یعنی فرودگاه فرانکفورت با دارا بودن ۰۰۰,۸۱ کارمند از ۸۸ کشور جهان به‌عنوان بزرگ‌ترین هسته شغلی آلمان به شمار می‌‌‌رود.
با در نظر گرفتن این تنوع در صنایع مدرن و همچنین نهادهای بزرگ مالی مستقر در شهر فرانکفورت، این شهر به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل شده است. یکی دیگر از نشانه‌های ‌جذاب این موضوع، درصد پایین بیکاری در فرانکفورت است که به‌طور سنتی کمتر از میانگین حدود ۵ درصد در کل آلمان است.

مونیخ؛ شهری با موقعیت‌های ‌جذاب شغلی در فناوری‌های ‌نوآورانه

بزرگ‌ترین شهر در ایالت بایرن، یعنی مونیخ، به کانون توجه جویندگان کار در سراسر جهان تبدیل شده است و از این رو یکی از شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ نیز به شمار می‌‌‌رود. این شهر در بخش صنعتی، به‌ویژه در مهندسی، فناوری‌های ‌نوآورانه و صنایع بهداشتی، از پیشینه قوی‌ای در سطح بین‌المللی برخوردار است. از ۷۵۰,۰۰۰ نفر شاغل در این شهر بیشتر افراد در زمینه تجارت، ارتباطات و حمل‌ونقل فعالیت دارند. همچنین بخش قابل‌توجهی از کارکنان در صنایع تولیدی مشغول هستند.
از لحاظ دستمزد نیز به دلیل وجود تعداد فراوان نیروهای کار ماهر، میزان دستمزدها بسیار بالاتر از میانگین کل کشور آلمان است. به‌این‌ترتیب، درآمد بالا و فرصت‌های ‌شغلی بی‌شمار، مونیخ را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

مونیخ؛ شهری با موقعیت‌های ‌جذاب شغلی در فناوری‌های ‌نوآورانه

اشتوتگارت؛ یک منطقه تجاری قوی در آلمان

صنایع مهندسی با فناوری پیشرفته با بسیاری از شرکت‌های ‌بزرگ مانند دایملر، پورشه و بوش در این منطقه گسترش زیادی داشته‌اند. بنابراین، طیف گسترده‌ای از گزینه‌های ‌شغلی در دسترس شما قرار دارد. علاوه بر این، جذابیت منحصربه‌فرد و محیط پرجنب‌وجوش و جوش اشتوتگارت، انگیزه شما را برای کار در این شهر دوچندان خواهد کرد.

هامبورگ؛ یک بندر تجاری ارزشمند در آلمان

شهر هامبورگ نیز به‌عنوان یکی از مراکز تجاری ملی آلمان ارزشمند است و همچنین به‌عنوان یکی از شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ آلمان به شمار می‌‌‌آید. هامبورگ یکی از بنادر مهم آلمان است که بخش‌های ‌اقتصادی بزرگی را در آن فعال هستند. بخش خدمات، تجارت، گردشگری، آموزش و بهداشت، قوی‌ترین بخش‌های ‌اقتصادی در هامبورگ هستند. همچنین حقوق دریافتی در هامبورگ بالاتر از میانگین ملی است.

کلن؛ شهری با صنعت پیشرفته خودروسازی

کلن با جمعیت بیش از یک میلیونی خود و بسیاری از صنایع تولیدی و تجاری، اقتصاد بسیار توسعه‌یافته‌ای دارد و همین موضوع آن را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است. صنعت خودروسازی، هسته اصلی اقتصاد این شهر را تشکیل می‌‌‌دهد. اما دیگر بخش‌های ‌اقتصادی نیز وجود دارند که دارای نرخ بالایی از اشتغال هستند. برای مثال بخش خدمات رسانه‌ای و بیمه جزو بخش‌های ‌توسعه‌یافته اقتصاد آلمان تلقی می‌‌‌شوند.
به جز اینکه شما دارای این شانس هستید که شغل فوق‌العاده را در کلن پیدا کنید، شما می‌‌‌توانید از تجارب متنوعی در این شهر برخوردار شوید که برای زندگی‌تان شادی‌بخش خواهد بود. درآمد شما دائما در سطح بالایی قرار دارد و شما این امکان را دارید که از استاندارد بالایی از زندگی بهره‌مند شوید. مناظر طبیعی خیره‌کننده در اطراف کلن، جاذبه‌های ‌فرهنگی و ترکیبی از محیط مدرن و کلاسیک شما را به کار و زندگی در این شهر علاقه‌مند خواهند کرد.

دوسلدورف؛ یک مرکز جهانی تجارت و علم در آلمان

شهر دوسلدورف یک مرکز ملی و جهانی تجارت و علم در آلمان به شمار می‌‌‌رود و در نتیجه به یکی از شهرهای مناسب برای طرح آوسبیلدونگ آلمان نیز تبدیل شده است. از جمله صنایع اصلی توسعه‌یافته در دوسلدورف بخش خدمات بهداشتی، فناوری‌های ‌نوآورانه و بخش صنعت هستند. بخش مد نیز از ارزش بالایی در این شهر برخوردار است و درآمد زیادی را برای اقتصاد محلی به ارمغان می‌‌‌آورد. علاوه بر فرصت‌های ‌شغلی بی‌شمار، حقوق و کیفیت زندگی در دوسلدورف بالاتر از استانداردهای ملی آلمان است.

بُن؛ شهری با تنوع بالای شغلی در آلمان

شهر بُن ازنظر حقوق و تنوع شغلی در میان بهترین شهرهای آلمان قرار دارد. تعدادی بی‌شماری کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در سراسر این شهر وجود دارند و شانس پیدا کردن یک شغل خوب با درآمد بالا در بُن زیاد است.
نشانه این امر پایین بودن نرخ بیکاری و درآمد بالای کارمندان است. برآوردها نشان می‌‌‌دهد که یک فرد که ساکن بن است حدود ۶۵,۰۰۰ یورو در سال درآمد دارد. برای افراد تحصیل‌کرده‌ای که می‌‌‌خواهند به اهداف شغلی مد نظر خود برسند، بن یکی از بهترین شهرهای آلمان از این جهت است. زیرا دارای یک محیط تحقیقاتی مدرن می‌باشد که برای پیشرفت علمی ضروری است. جامعه چندملیتی، درآمد بالا و کیفیت خوب زندگی، بن را به مکانی بسیار مطلوب برای کار در آلمان تبدیل کرده است.

لایپزیگ؛ شهری با صنعت بزرگ خودروسازی

شهر لایپزیگ شهری صنعتی است و از نظر تنوع شغلی و دستمزد بازار کار غنی‌ای را دارا است. بزرگ‌ترین صنعت فعال در این شهر، صنعت خودروسازی می‌باشد. دو شرکت شناخته‌شده در سراسر جهان، یعنی پورشه و بی ام و در لایپزیگ مستقر هستند و بزرگ‌ترین هسته‌های ‌شغلی در این منطقه هستند.
صنایع فناوری مرتبط با محیط‌زیست نیز در سال‌های ‌اخیر در لایپزیگ توسعه یافته‌اند. در نتیجه نرخ بیکاری در این شهر به رقم کم‌سابقه ۶.۴ درصد کاهش یافته است که پایین‌ترین رقم از سال ۱۹۹۱ به شمار می‌‌‌رود. همه این مزایا در کنار شرایط مطلوب زندگی در لایپزیگ، این شهر را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

دارمشتات؛ شهری با صنایع شیمیایی و دارویی قوی در آلمان

دارمشتات شهری واقع در ایالت فدرال هسه (Hesse) است که دارای جمعیت 160,000 نفر است. اکثریت شهروندان دارمشتات به دلیل وجود شبکه گسترده‌ای از کارفرمایان، شاغل هستند. صنایع شیمیایی و دارویی قوی‌ترین بخش اقتصادی در این شهر در کنار بیوتکنولوژی، فناوری مهندسی، رسانه و ارتباطات هستند. برای آن دسته از افرادی که در زمینه خاصی دارای تخصص هستند یا دوره‌های ‌طرح آوسبیلدونگ را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد، دارمشتات دارای فرصت‌های ‌بی‌شماری برای شروع حرفه‌ای جدید است. حقوق بالا، هزینه‌های ‌مقرون‌به‌صرفه زندگی و کیفیت عالی زندگی، دارمشتات را به یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار تبدیل کرده است.

مشاوره دریافت ویزای آوسبیلدونگ

مشاوره دریافت ویزای آوسبیلدونگ

دریافت ویزای آوسبیلدونگ سفارت آلمان یکی از جذاب‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت کاری به کشور آلمان است. مهاجرت به این کشور پیشرفته صنعتی با ویزای آوسبیلدونگ دشواری‌های خاص خود را دارد و به همین علت افراد به مشاوره دریافت ویزای آوسبیلدونگ نیاز دارند.

سخن آخر

در قوانین مهاجرتی هیچ‌ یک از کشورهای مهاجرپذیر این امکان وجود ندارد که به‌صرف تحصیل در آن کشور، اقدام به اخذ اقامت دائم کنید. از این رو یکی از بهترین فرصت‌های ‌مهاجرتی که دولت آلمان برای متقاضیان کار در این کشور فراهم کرده است، دوره‌های ‌آوسبیلدونگ است. در این طرح ازآنجاکه شرکت مستقر در آلمان با دانشجو قرارداد کاری می‌‌‌بندد، از این رو پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ، دانشجو می‌‌‌تواند در همان شرکت مشغول به کار شود و نسبت به اخذ اقامت دائم آلمان اقدام نماید. از این رو اگر به دنبال راهی هستید تا در یک کشور خارجی در عین کسب مهارت‌های ‌شغلی لازم، به‌سرعت وارد بازار کار شوید، طرح آوسبیلدونگ آلمان یکی از بهترین گزینه‌های ‌مهاجرتی برای شما به شمار می‌‌‌آید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ کدامند؟
• ترجمه تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات • ارائه پاسپورت • پذیرش تحصیلی • ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح C1 • نامه تمکن مالی • گواهی سلامت
پردرآمدترین رشته‌های ‌تحصیلی آوسبیلدونگ آلمان کدامند؟
• متخصص مکاترونیک • کارمند بانک • متخصص مکانیک هواپیما • پرستار • متخصص IT • کنترل‌کننده ترافیک هوایی
حقوق شرکت کنندگان طرح آوسبیلدونگ چقدر است؟
شرکت‌کنندگان در طرح آوسبیلدونگ، دارای میانگین حقوق ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو هستند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانوم نیازی
2 سال قبل

ممنون بابت مقاله شهرهای مناسب برای آوسبیلدونگ
اطلاعات مفیدی بود

کارشناس هرمس
پاسخ به  خانوم نیازی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
ممنون از توجه و دقت نظر شما .

کادر هرمس اپلای