دانستی های عجیب درباره کشور سوئد؛ قوانین سوئد برای زندگی

کشور سوئد بخشی از اتحادیه اروپا است که در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. سوئد دومین کشور مهاجرپذیر دنیا است، از این‌رو بسیاری از افراد برای مهاجرت و زندگی در سوئد را انتخاب می‌کنند. به راحتی می‌توان شرایط تحصیل، کار یا سرمایه گذاری را در این کشور فراهم کرده و زندگی ایدئالی را تجربه کرد. همچنین این کشور به دلیل شبه جزیره بودن، هوای سردی نسبت به سایر کشور‌های اروپا دارد که موضوع مهمی ‌است و باید قبل از سفر لباس گرم تهیه کرد. برای اینکه با شرایط زندگی در سوئد و فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

دانستی های عجیب درباره کشور سوئد
سوئد دومین کشور مهاجرپذیر دنیا

کشور سوئد

کشور سوئد از نظر امکانات و شرایطی که برای افراد فراهم کرده با استقبال مهاجرهای زیادی روبه‌رو شده است. افراد می‌توانند با پنج سال اقامت در سوئد، برای اقامت دائم اقدام کنند. مساحت این کشور 280.450 هزار کیلومتر مربع است که باعث شده، بزرگترین کشور در بخش اتحادیه اروپا شناخته شود. در حقیقت سوئد یک کشور رویایی برای افرادی است که به آرامش و زیبایی علاقه دارند. این کشور با دریاچه‌های مختلف، جنگل‌های بزرگ و ساحل‌های زیبا به مقصدی برای گردشگری و زندگی تبدیل شده است. همچنین بهتر است که اطلاعات ضروری درباره سوئد دانست تا هنگام سفر با مشکل روبه‌رو نشد. در جدول زیر اطلاعات کلی درباره کشور سوئد آورده شده است.

اطلاعات ضروری

توضیحات

پایتخت

استکهلم

واحد پول

کرون

زبان رسمی

سوئدی

شماره پلیس

11414

شماره اورژانس

1177

جمعیت

۱۰,۰۹۹,۲۶۵ میلیون نفر تا سال 2021

دین

مسیحیت

آب و هوا

سرد و کوهستانی

جغرافیا و آب و هوای کشور سوئد

کشور سوئد از 25 استان تشکیل شده است که به سه دسته‌بندی در بخش‌های مرکزی، شمالی و غربی تقسیم شده‌اند که تغییرات آب و هوایی نزدیکی به یکدیگر دارند. در حقیقت سوئد به عنوان یک کشور سرد شناخته می‌شود، اما در بخش‌های مختلف ممکن است که میزان بارش برف و باران تفاوت‌هایی داشته باشد. تابستان‌ها در این کشور کوتاه و زمستان‌ها سرد و طولانی هستند. بهتر است بدانید که این کشور سالانه 200 میلی‌متر برف را در بخش‌های غربی تجربه کرده است. حتی بارش برف در قسمت‌های شرقی این کشور حدود 50 سانتی‌متر است. بله شاید باورنکردنی نباشد، اما سوئد با شرایط جوی که دارد باز هم مورد استقبال گردشگرها و مهاجرهای زیادی قرار گرفته است.

سوئد، یک کشور با جغرافیای فوق العاده زیبا و متنوع است. کشور  سوئد در شمال اروپا واقع شده و از شمال به دریای بالتیک و دریای کاتگات، از شرق به نروژ، از جنوب به دانمارک و از غرب به دریای نروژ منتهی می‌شود درباره سوئد میتوان گفت که آب و هوای سوئد نیز متنوع است. نواحی ساحلی تجربه آب و هوای ملایم و گرم را دارند، در حالی که نواحی شمالی و کوهستانی با زمستان‌های سرد و برفی شناخته می‌شوند.

همچنین نیمی ‌از سوئد را جنگل‌های زیبا تشکیل داده‌اند و در منطقه نولند سوئد، می‌توان کوه‌های پوشیده شده به جنگل را مشاهده کرد. درست است که سوئد به قطب شمال نزدیک است اما بخش‌های جنوبی این کشور آب و هوای چهار فصل دارند. همچنین هرچه به قطب نزدیکتر می‌شوید، جمعیت کمتری از مردم را مشاهده می‌کنید و در این مناطق وضعیت شب و روز در کشور سوئد به این صورت است که شش ماه از سال روز بوده و شش ماه دیگر شب است.

جمعیت کشور سوئد

با توجه به آمارهای رسمی ‌که در سال 2021 ارائه شد، جمعیت کشور سوئد بیش از 10 میلیون نفر اعلام شده است. جمعیت اعلام شده در 25 استان این کشور سکونت دارند و در بخش‌های مختلف پراکنده شده‌اند. همچنین حدود 80 درصد از جمعیت سوئد، در مناطق شهرنشین این کشور زندگی می‌کنند و حدود 20 درصد در نواحی و اطراف سکونت دارند. بزرگترین شهر که جمعیت بیشتری هم دارد به استکلهم تعلق داشته که پایتخت این کشور است. همچنین دومین و سومین شهر بزرگ به گوتنبرگ و مالمو تعلق دارد که جمعیت بیشتری نسبت به سایر استان‌های سوئد دارند.

جمعیت کشور سوئد

فرهنگ مردم کشور سوئد

به طور حتم مردم هر کشوری از قدیم یکسری فرهنگ‌ها و رسومی‌ دارند که بهتر است قبل از سفر به آن مقصد درباره آن‌ها اطلاعات کاملی داشت. سفربه سوئد هم نیاز به آشنایی با فرهنگ مردم این کشور دارد. بدین گونه که برای برقراری ارتباط با مردم بومی‌ نیاز است که به یکسری عقاید و افکار احترام گذاشت تا مشکلات مختلفی رخ ندهد. اما مهم‌ترین فرهنگ مردم کشور سوئد به شرح زیر هستند:

 • مردم سوئد مهربان و افراد آرامی‌ هستند.
 • بسیار مهمان‌نواز بوده و ملاقات این افراد با یکدیگر به صورت صرف چای یا قهوه است. اما اگر برای وعده غذایی دعوت شوند، به موقع برای حضور در مهمانی آماده خواهند بود و از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند.
 • پوشش و حجاب در سوئد به صورت آزادانه است، اما به طور معمول افراد از لباس‌های رسمی ‌استفاده می‌کنند.
 • جایگاه خانواده در فرهنگ مردم سوئد اهمیت زیادی دارد.
 • با توجه به اهمیت خانواده، کودکان نیز جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ مردم سوئد دارند و به تمام حقوق فرزندان رسیدگی می‌شود. حتی در شرایطی که کودکان نیاز به نگهداری دارند به خصوص تا سن 18 ماهگی، والدین می‌توانند وقت خود را به فرزندان اختصاص دهند و به صورت موقت سرکار نروند.
 • از بهترین خصوصیت و فرهنگ جالب سوئدی‌ها می‌توان به شنونده بودن این افراد اشاره کرد. در حقیقت مردم سوئد بیشتر شنوده هستند و به حرف‌های طرف مقابل احترام می‌گذارند.

مواردی که گفته شد تنها بخشی از تجربه‌های افراد از سفر به سوئد است که تجربه کرده‌اند و به طور حتم فرهنگ‌های بیشتری هم در این کشور وجود دارند که با یکبار سفر به سوئد با آن‌ها آشنا خواهید شد.

قوانین کشور سوئد

قوانین عجیب و غریبی در سوئد وجود ندارد که شرایط زندگی را برای مهاجرها یا گردشگرهای بین‌المللی سخت کند. به طور حتم هر کشوری برای برقراری نظم به یکسری قوانین نیاز دارد که در سوئد موارد زیر در نظر گرفته شده‌اند:

 • هر نوع تنبیه‌ای در مدارس جرم محسوب می‌شود.
 • رانندگی در حالت مستی با عواقب مختلفی همراه است که در برخی از مواقع به قیمت از دست دادن خودروی راننده مست تمام می‌شود. توجه کنید در صورتی که تست الکل نشان دهد که از 24 ساعت قبل الکل مصرفه شده است، راننده مجرم بوده و امکان ابطال گواهینامه وی وجود دارد. حتی در برخی از مواقع ممکن است که جریمه‌های نقدی سنگینی هم برای راننده مست در نظر گرفت شود.
 • پرداخت مالیات در سوئد، اجباری است و افرادی که از پرداخت مالیات سرباز کنند با جریمه‌های زیادی روبه‌رو خواهند شد. همچنین جریمه‌های زیادی برای این افراد در نظر گرفته شده است.
 • هرگونه خشونت با زنان با برخورد جدی همراه است و حساسیت‌های زیادی برای این موضوع وجود دارد.
 • در سوئد افراد با تعارف سخن نمی‌گوییند و بهتر است که رک و ساده صحبت کرد.
 • شرایط معادل سازی مدارک دانشگاهی و تحصیلی در کشور سوئد وجود دارد و تنها باید یکسری روال اداری را طی کرد.

 

سوئد با سیستم حقوقی پیشرو و اجتماعی فراگیر، یکی از کشورهایی است که به مسائل قانونی و اجتماعی با دقت و توجه بسیاری می‌پردازد. قوانین کشور سوئد بر پایه اصول عدالت اجتماعی و حقوق انسان ساخته شده‌اند و به طور کلی از پوشش گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، کیفری، و حقوق مدنی برخوردار هستند، درباره سوئد بهتر است بدانید که حقوق شهروندان و حقوق کارگران به دقت تضمین شده‌اند و سوئد به عنوان یک کشور پیشرو در زمینه‌های مساوات جنسیتی، حقوق حیوانات، و حمایت از محیط زیست شناخته می‌شود.

این قوانین برای کشور سوئد از مهم‌ترین قوانین بوده و بهتر است که قبل از هرگونه اقدام برای سفر به این کشور درباره قوانین عمومی ‌سوئد اطلاعات داشته باشید.

چگونگی ساختار سیاسی کشور سوئد

کشورهای اروپایی ساختارهای سیاسی خوبی دارند که سوئد هم جزو از آن‌ها است. ساختار سیاسی سوئد مورد پسند ایرانی‌ها بوده و مهاجرهای ایرانی علاقه دارند که اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. در سال 1919 پارلمان سوئد برای اجرای دموکراسی شرایطی را فراهم کرد تا زنان و مردان رای یکسان در انتخابات داشته باشند. همچنین در سال 1921، پنج زن وارد پارلمان سوئد شدند و باعث شد تا به صورت قطعی دموکراسی در این کشور شکل گیرد. در حقیقت ساز و کار ساختار سیاسی کشور سوئد، بدین گونه است که نخست وزیر از طریق رئیس پارلمان پیشنهاد می‌شود و نماینده‌ها با رای‌گیری که انجام می‌دهند، نخست وزیر را انتخاب کرده و کابینه دولت را مشخص می‌کنند. دقت کنید که رهبری و سازماندهی برنامه‌های مختلف دولت بر عهده رئیس پارلمان است و انتخابات پارلمان سوئد در چهار سال یکبار است. همچنین افرادی که سن بالای 18 دارند می‌توانند در انتخابات پارلمان سوئد شرکت کنند و رای دهند.

نواحی و استان‌های کشور سوئد

همانطور که در ابتدای متن گفته شد، کشور سوئد، 25 استان دارد که با اسم‌های مختلفی نام‌گذاری شده‌اند. این کشور با مساحت 450295 کیلومتر نواحی مختلفی دارد که هر یک برای سکونت نیاز به تحقیق و بررسی دارند. زیرا برخی از استان‌ها و نواحی آن به قطب نزدیک است و شرایط زندگی سخت‌تری دارند. در نتیجه اگر تمایل به مهاجرت به این کشور زیبا را دارید بهتر است که اسامی‌استان‌های این کشور را بدانید که عبارتند از:

 • انگرمانلاند، اسملاند
 • اوپلاند، اسکونه، اوسترگوتلاند
 • اولند، بوهوسلن، بلکینگ
 • دالارنا، سودرمانلاند، دالسلاند
 • گوتلاند، گستریکلاند، لاپلاند
 • مدلپاد، نوربوتن، نرکه
 • ورملاند، وستربوتن، وستمانلاند
 • وستریوتلاند، هریدالن
 • هاللاند، هلیسنگلاند و یمتلاند

به طور کلی این استان‌ها شرایط خوبی از زندگی را برای افراد فراهم می‌کنند، اما بهتر است بدانید که برخی از استان‌ها و شهرها مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته‌اند که در ادامه درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

شهرهای بزرگ سوئد

سوئد به عنوان کشور اروپایی با آب و هوای سرد، یکی از کشورهایی است که شهرهای بزرگی دارد و می‌توان از امکانات تحصیلی، کاری، تفریحی و زندگی در این شهرها بهره‌مند شد. مهم‌ترین شهرهای بزرگ سوئد به شرح زیر هستند.

استکهلم

استکهلم، به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر سوئد معرفی شده است. این شهر نسبت به شهرهای دیگر سوئد، جمعیت بیشتری دارد و در لیست پربازدیدترین شهر‌های اروپایی قرار گرفته است. همچنین دانشگاه‌های پزشکی دارد که سالانه افراد زیادی برای بهره‌مندی از آموزش‌های پزشکی درخواست می‌دهند.

لوند

لوند در جنوبی‌ترین قسمت سوئد واقع شده و جزو شهرهای معروف این کشور است. ایجاد شرایط عالی برای دوچرخه سواری یکی از علت‌های محبوبیت این شهر است. در حقیقت ساختار شهر به گونه‌ای طراحی شده است که افراد علاقه مند به دوچرخه سواری بدون هیچ مانعی بتوانند راحت برای رفت و مد خود از دوچرخه استفاده کنند. 

لوند در سوئد
شهرهای ساحلی سوئد

تحصیل در دانشگاه‌های مطرح این شهر، یکی دیگر از مزیت‌های لوند است. دانشگاه‌های لوند، محیط بسیار عالی و قابل رشدی برای دانشجو‌ها فراهم کرده است و افراد خارجی می‌توانند با درخواست ویزای تحصیلی از امکانات آموزشی این دانشگاه‌های بهره‌مند شوند.

گوتنبرگ

 گوتنبرگ یکی دیگر از شهرهای بزرگ سوئد است و در ساحل غرب کشور سوئد واقع شده است. نکته مهم در این شهر وجود شرکت خودروسازی ولوو در گوتنبرگ است و سالانه اقتصاد کشور سوئد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مالمو

 مالمو جزو شهرهای ساحلی سوئد به حساب می‌آید که در بخش جنوبی استان اسکتونه واقع شده است. مالو را می‌توان پیش گام در زمینه موفقیت صنعت سوئد  اعلام کرد که شرایط زندگی ایدئالی را برای افراد فراهم کرده است.

اوپسالا

اوپسالا در مرکز سوئد واقع شده است و 70 کیلومتر با استکلهم فاصله دارد. افرادی که قصد تحصیل دارند، همیشه یکی از گزینه‌ها را دانشگاه‌های اوپسالا در نظر خواهند گرفت. این شهر دانشگاه‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها به ایران شناسی می‌پردازد.

ماشتراند

ماشتراند، جزو شهرهای ساحلی در سوئد است که جمعیت کمی ‌دارد. تاریخ غنی این شهر باعث شده تا مورد استقبال افراد زیادی قرار گیرد و سالانه گردگشرهای مختلفی را میزبانی کند. همچنین آب و هوای مطبوع و ساحلی شرایط تفریح را فراهم کرده است.

ایستد

 ایستد، جزو شهرهای بندری سوئد است و بافت بسیار زیبایی دارد. در تمام شهر گل‌های زیبا و خانه‌های رنگارنگ دیده می‌شود و خیابان‌های بسیار تمیز هستند.

ویزبه

 ویزبه یکی دیگر از شهرهای پرجمعیت سوئد است که از خاک اصلی این کشور فاصله دارد. این شهر جاذبه‌های زیادی دارد که مطرح‌ترین آن، تعداد کلیساهای زیبا و قدیمی ‌است. همچنین ایرانی‌های زیادی از این شهر دیدن کرده‌اند.

گرانترین و ارزانترین شهرهای سوئد کدام اند؟

سوئد به عنوان یک کشور مرفه شناخته می‌شود که در بیشتر شهر‌ها، هزینه زندگی بالا است. به طور حتم با خدمات و امکاناتی که در این کشور ارائه می‌شود، توقع می‌رود که هزینه‌ها بالا باشد، اما این در صورتی است که درآمد قابل قبولی در سوئد وجود دارد تا افراد به راحتی بتوانند هزینه‌های زندگی خود را پرداخت کنند. حال برخی از مردم علاقه دارند که در شهرهای بهتر با شرایط عالی‌تر و متناسب با آن گران‌تر زندگی کنند، اما برخی دیگر علاقه دارند در شهرهایی با هزینه کمتر گذران زندگی داشته باشند. از این‌رو گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای سود عبارتند از:

 • گران‌ترین: استکهلم و گوتنبرگ
 • ارزان‌ترین: اوسترسوند، هلسینگبورگ، نوکوپینگ، اوپسالا و گالیواره.

سوئد، کشوری با زندگی شهری پویا، در حالی که استکهلم به عنوان گران‌ترین شهر و مالمو به عنوان یکی از ارزان‌ترین شهرهای کشور سوئد شناخته می‌شوند، این تفاوت‌ها درباره سوئد و  هزینه زندگی در این کشور، تجربه متنوعی از شهرهای سوئد را برای افراد فراهم می‌کنن.

علت تفاوت هزینه‌ها در شهرهای سوئد، بیشتر به اجاره خانه مرتبط خواهد بود که قیمت اجاره آپارتمان در شهرهای گفته شده با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند.

بیشترین جمعیت ایرانیان ساکن سوئد در کدام شهرها هستند؟

ایرانی‌های زیادی در کشور سوئد ساکن هستند که از امکانات ایدئال زندگی در این کشور استفاده می‌کنند. همچنین شرکت‌های ایرانی زیادی در زمینه‌های مختلف مانند آموزش در این کشور فعالیت می‌کنند. به طور کلی ایرانی‌ها، شرکت‌های کارآفرینی مختلفی در سوئد راه‌اندازی کرده‌اند که روز به‌روز در حال پیشرفت بوده و به اقتصاد کشور سوئد کمک می‌کنند.

در حقیقت جمعیت ایرانی‌های ساکن سوئد قابل توجه است و افراد، بیشتر در شهرهای استکهلم، مالمو، اوپسالا و گوتنبرگ سکونت دارند. همچنین بیشتر جمعیت ایرانی‌ها در شهر استکلهم ساکن هستند.

شرایط زندگی در سوئد

سبک زندگی که در سوئد مشاهده می‌شود، نشان از رفاه خوب افراد این کشور دارد. در حقیقت این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپا شرایط بهتری را برای زندگی فراهم کرده است که همین موضوع باعث شده تا سالانه افراد زیادی از این کشور برای تفریح و زندگی استقبال کنند. هزینه متوسط زندگی در کشور سوئد حدود 58.70 درصد بیشتر از کشور ایران است، اما این در شرایطی است که امکانات ایدئالی برای زندگی در کشور سوئد وجود دارد و سطح درآمد‌ها هم بیشتر از ایران است. به طور مثال: اجاره بهای خانه در سوئد 19.78 درصد بیشتر از ایران است.

 

شرایط زندگی در سوئد
شرایط زندگی در سوئد، با سیستم بهداشت عالی، این کشور را یک محیط خوب برای ساکنانش می‌سازد.

شرایط زندگی در سوئد با توجه به آمارهای داده شده و تحقیقاتی که به عمل آمده، بسیار مناسب است و سالانه افراد مهاجر زیادی این مقصد را برای زندگی انتخاب می‌کنند. به طور کلی می‌توان از تجربه‌های افرادی که به سوئد مهاجرت کرده‌اند، استفاده کرد و نظر آن‌ها را نسبت به زندگی جویا شد.

همچنین توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به سود از یک وکیل مهاجرتی کمک گرفت و مشاوره دریافت کرد.

زندگی در سوئد

زندگی در سوئد را می‌توان رویای خیلی از افراد دانست. این شهر با ارائه کیفیت بالای زندگی، شرایط عالی مراقبت‌های درمانی و درآمد بالا، به عنوان مقصد زندگی افراد خارجی انتخاب شده است. به طور کلی هر کشوری دارای یکسری مزایا و معایبی است که بهتر است قبل از مهاجرت آن‌ها را بررسی کرد تا بهترین تصمیم را گرفت. سوئد به عنوان ایدئال‌ترین کشور برای زندگی مردم شناخته شده است و افرادی که در این کشور به عنوان اهالی بومی ‌یا افراد بین‌المللی زندگی می‌کنند، از شرایط عالی زندگی بهره‌مند خواهند شد. در حقیقت مردم به دو وجه مهم زندگی یعنی کار و تفریحات اهمیت زیادی می‌دهند و برای هر یک تعادل برقرار می‌کنند.

از طرفی هم سوئد، برای سلامتی شهروندان این کشور اهمیت زیادی قائل است و بیمارستان‌های دولتی مختلفی را با درمان رایگان در نظر گرفته است. همچنین خدمات دندانپزشکی برای کودکان به صورت رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه نیست. از طرفی هم زنان باردار برای ویزیت و مراجعه به پزشک زنان، کلینینک مخصوص دارند و هزینه‌ای برای مراقبت‌های بارداری پرداخت نخواهند کرد. به طور کلی برای اینکه با شرایط زندگی در سوئد آشنا شوید، مهم‌ترین مزایا و معایت آن را عنوان خواهیم کرد که عبارتند از:

 • آرامش و صلح طلبی جامعه
 • سطح کیفی بالای آموزشی
 • هزینه بالای تحصیل
 • کیفیت زندگی بالا
 • طبیعت زیبا
 • آب و هوای عالی
 • نرخ بیکاری پایین
 • اقتصاد قدرتمند
 • هزینه نسبتا بالای زندگی
 • طولانی بودن فصل سرما در این کشور

این موارد از مهم‌ترین مزیت‌ها و معایبی است که از طریق تجربه زندگی افراد در سوئد به دست آمده است.

خصوصیات مردم سوئد

مردم سوئد همانند اهالی سایر کشور‌ها، یکسری خصوصیت و ویژگی‌هایی دارند که باعث شده این کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی باشد. از این‌رو توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدام برای سفر به سوئد به قصد‌های تحصیلی، کاری، تفریحی و مهاجرتی از خصوصیات مردمان آن آگاه باشید تا ارتباط‌گیری بهتری با افراد بومی ‌داشته باشید. مهم‌ترین خصوصیت‌های مردم سوئد به شرح زیر هستند:

 • مردم سود بسیار فروتن در رفتار هستند و این موضوع برای افراد ساکن این کشور بسیار عادی است.
 • در میان مردم سوئدی احساس فخرفروشی وجود ندارد و انسان‌های بسیار آرام و اهل اعتدال هستند.
 • افرادی سوئدی حتی اگر مخالف عقاید افراد دیگر باشند ابتدا صحبت‌های مخالف را می‌شنود و بعد سخن می‌گویند، در حقیقت مردم سوئدی بسیار شنونده هستند.
 • مردم سوئد هنگام سخن گفتن بسیار آرام و با اطمینان حرف می‌زنند. از این‌رو به ندرت دیده می‌شود که یک فرد سوئدی داد و بی داد کند و عصبانیت خود را نشان دهد. البته شاید این موضوع جزو عجایب کشور سوئد باشد، اما واقعیت دارد.
 • در کشور سوئد مردم بین کار، تفریح و زندگی تعادل ایجاد می‌کنند و به کار سخت اعتقاد ندارند. البته مردم کار می‌کنند، اما برای کار کردن قوائد خاص دارند و به گونه‌ای سخت کار نمی‌کنند که از زندگی و تفریح خود بزنند.
 • مردم سوئد از مساوات برخوردار هستند و این باعث شده تا خیلی اهل رقابت نباشند و کودکان از ابتدای آموزش این موضوع را می‌دانند که رقابتی برای احساس بهتر بودن وجود ندارد.
 • خانواده جزو مهم‌ترین ارکان است و حقوق کودکان و زنان در این کشور به شدت رعایت می‌شود.

به طور کلی خصوصیات گفته شده درباره فرهنگ مردم سوئد صدق می‌کند و مردم این کشور در محیط امن و به دور از تنش‌های اجتماعی زندگی می‌کنند. همچنین بسیار انسان‌های مهمان‌نواز و به دور از تشریفات برای برگزاری مهمانی‌های خود هستند.

قومیت‌ها در سوئد

جمعیت بومی ‌و مردم ساکن سوئد از اقلیت‌های مختلفی مانند: فلاندی‌های و سامی‌ها تشکیل شده است. همچنین مهاجرهای خارجی از کشور‌های مختلف به این کشور وارد شده‌اند، اما تعداد فلاندی‌ها و سامی‌ها بیشتر است. به طوری که بعد از زبان رسمی ‌سوئدی، زبان فلاندی و سامی ‌رایج‌تر از زبان‌های دیگر است. اما به طور کلی نژاد‌های فلاندی، ایرانی، ترکی، دانمارکی و نروژی در این کشور بیشتر دیده می‌شوند.

 

قومیت‌ها در سوئد
سوئد از اقوام مختلف از جمله سوئدی‌ها، فنلاندی‌ها، و افغان‌ها، یک تنوع فرهنگی دارد که به ترکیب منحصر به فردی از هویت ملی این کشور منجر شده است

از این‌رو به دلیل اقلیت‌های دینی و قومیت‌هایی که وجود دارد، فرهنگ در بین مردم جایگاه ویژه‌ای داشته و انواع کلیسا برای استفاده افراد وجود دارد. اما کلیسای مخصوص شاخه لوتری مسیحیت در سوئد وجود دارد که با حدود 7 میلیون عضو، بزرگترین کلیسای لوتری در جهان شناخته شده است.

البته بهتر است بدانید که حدود 75 درصد از مردم سوئد عضو کلیسا هستند، اما تنها 2 درصد از آن‌ها به صورت منظم و برای عبادت به کلیسا می‌روند.

وضعیت اقتصادی کشور سوئد

اقتصاد، موضوع مهمی ‌است که هر کشوری برای بهبود آن تلاش می‌کند. وضعیت اقتصاد سوئد هم با توجه به اینکه یکی از کشور‌های اروپایی است در وضعیت خوبی به سر می‌برد. از این‌رو بازار مسکن و خانه در شهرهای بزرگ بسیار رقابتی هستند و حق اجاره دادن راحت‌تر از پیدا کردن یک خانه برای اجاره دست اول است. اما در بخش آموزش، هزینه‌ای وجود ندارد و آموزش به صورت رایگان در اختیار عموم است. در حقیقت اقتصاد بر بخش‌های مختلف زندگی در سوئد تاثیر خواهد گذاشت و اقتصاد خوب سوئد باعث شده تا اثر بخشی عالی در بخش نظام سلامت وجود داشته باشد و امید به زندگی در این کشور بالا باشد. در حقیقت افراد بخش کوچکی از هزینه‌ها را برای درمان پرداخت خواهند کرد.

وضعیت اقتصادی سوئد به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و پایدارترین اقتصادهای جهان شناخته می‌شود.  کشور سوئد با سیاست‌های اقتصادی مدیریت‌شده و تعهد به اصول اجتماعی، یک سیستم اقتصادی فراگیر و موفق را تجربه می‌کند.  درباره سوئد بدانید که به دلیل مدیریت موثر منابع، نظام بانکی پایدار، و تنوع صنعتی، توانسته است نرخ بیکاری را کنترل کرده و به رشد اقتصادی پایدار دست یابد.

همچنین زندگی در سوئد برای بسیاری از مهاجرها رویا است و دلایل آن تنها بهره‌مندی از بهداشت خوب، آموزش و سلامت نیست بلکه طبیعت زیبا و استفاده از امکانات تفریحی مختلف هم از دیگر دلایل مهاجرت به سوئد خواهد بود.

تحصیل در سوئد

تعداد زیادی از مهاجرهای سوئد را افرادی تشکیل داده‌اند که به قصد تحصیل به این کشور وارد شده‌اند. دانشجوهای بین‌المللی به راحتی می‌توانند از سیستم آموزشی سوئد بهره‌مند شوند و مدرک معتبر دریافت کنند. تنها نکته مهم در تحصیل برای دانشجو‌های بین‌المللی این است که افراد غیر از عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل باید شهریه پرداخت کنند. به طور معمول میانگین شهریه و هزینه دانشگاه‌های معتبر سوئد بین 7500 تا 25500 یورو در سال تخمین زده شده است. البته که مقطع تحصیلی و رشته انتخابی می‌تواند تاثیراتی در پرداخت هزینه‌ها داشته باشد.

به طور کلی تحصیل در سوئد می‌تواند موقعیت عالی باشد، اما قبل از آن باید تسلط کافی به زبان سوئدی یا انگلیسی داشت. با توجه به اینکه برخی از رشته‌های تحصیلی، قابل تدریس به زبان انگلیسی هستند، از این‌رو برای اطمینان، بهتر است که دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کرده و وارد وب سایت آن شد تا اطلاعات کاملی درباره رشته‌ها و زبان تدریس به دست آورد. اسامی‌ برخی از دانشگاه‌های مطرح سوئد عبارتند از:

 • موسسه سلطنتی فناوری کی ‌تی‌ اچ
 • دانشگاه مید سوئیدن
 • دانشگاه لینه
 • دانشگاه اوپسالا
 • دانشگاه استکهلم
 • دانشگاه چالمرز
 • موسسه کارولینسکا
 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه گوتنبرگ
 • دانشگاه اومئو
 • دانشگاه لینشوپینگ
 • دانشگاه علوم کشاورزی سوئد
 • دانشگاه فنی لولئو
 • دانشگاه کارلشته
 • دانشگاه اوربرو
 • دانشگاه مالمو
تحصیل در سوئد
تحصیل در سوئد، موقعیت عالی و مدرک معتبر

هر یک از این دانشگاه‌ها شرایط تحصیلی رایگان برای افراد بومی ‌و عضو اتحادیه اروپا دارند، اما افراد بین‌المللی بهتر است برای بهره‌مندی از آموزش در این دانشگاه‌ها با یک وکیل مهاجرت تحصیلی مشورت کنند تا راهکارهای مطمئنی برای مهاجرت تحصیلی داشته باشند.

سفر به سوئد

سفر به سوئد با مقاصد مختلفی همراه است که مهم‌ترین آن‌ها به بخش گردشگری و زندگی تقسیم می‌شود. اگر در سفر به این کشور برای گردشگری اقدام می‌کنید، توصیه می‌کنیم که از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام کنید تا به راحتی بتوان ویزای توریستی دریافت کرد و از مکان‌های دیدنی لذت برد. اما اگر قصد زندگی در سوئد را دارید، بهتر است که برای سفر به این مقصد، ابتدا با یک مشاوره و وکیل مهاجرتی در ارتباط باشید تا شرایط سفر برای شما بررسی شود. همچنین می‌توان از طریق ایرلاین‌های مختلف، برای تهیه بلیط اقدام کرد و در زمان کوتاهی بهترین خدمات پرواز را در اختیار داشت.

راهنمای مهاجرت به سوئد با موسسه مهاجرتی هرمس

سفر به سوئد یکی از اهداف افراد بی‌ المللی است. این کشور جاذبه‌های دیدنی زیادی دارد که باعث شده سالانه گردشگرهای مختلفی را میزبانی کند. از طرفی هم امکانات و شرایط خوب زندگی افراد را علاقه‌مند به زندگی در این کشور کرده است. در حقیقت می‌توان کشور سوئد را برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و اقامت بلند مدت انتخاب کرد تا از بهترین امکانات اروپا بهره‌مند شد. اگر قصد مهاجرت به سوئد را دارید بهتر است که از وکیل مهاجرتی استفاده کنید تا تمام شرایط برای شما بررسی شوند و بهترین روش مهاجرت در نظر گرفته شود. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا بتوانید به راحتی بهترین روش مهاجرت به سوئد را انتخاب کنید. درست است که سوئد یک کشور مهاجرپذیر است، اما باید درباره اخذ ویزا و شرایط زندگی اطلاعات کاملی داشت تا در میانه راه با مشکلات مواجه نشد، در حقیقت موسسه هرمس با ارائه مشاوره‌های تخصصی به عنوان چراغ راهی است تا مسیر مهاجرت را روشن کند. کافی است که فرم مشاوره را پر کنید تا در اسرع وقت کارشناس‌های این مجموعه با شما در ارتباط باشند.

سوالات متداول

ASK QUESTION

در این بخش برایتان پرتکرار ترین سوالات مهاجرتی که کلاینت ها از شرکت مهاجرتی ما پرسیده اند را آماده کرده ایم.

از چه طریقی می‌توان به سوئد مهاجرت داشت؟

برای مهاجرت می‌توان از طریق کار، تحصیلی، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و ازدواج اقدام کرد.

چگونه می‌توان ویزای توریستی سوئد را دریافت کرد؟

به صورت گروهی و انفرادی شرایط اخذ ویزای توریستی فراهم است. در بخش گروهی، شما مدارک را برای آژانس مسافرتی ارسال خواهید کرد و آن‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند و در انفرادی، افراد به صورت مستقیم برای اخذ ویزا اقدام می‌کنند.

دین مردم سوئد چیست؟

مسیحیت دین رایج کشور است اما ادیان دیگری هم در این کشور رایج هستند.

مزایای مهاجرت و زندگی در کشور سوئد چیست؟

با مهاجرت به سوئد می‌توان از شرایط عالی برای تحصیل و کار استفاده کرد و می‌توان از امکانات مناسب در این کشور بهره‌مند شد.

آب و هوای سوئد چگونه است؟

سوئد در بیشتر سال آب و هوای سرد دارد.

بعد از چند سال اقامت در سوئد می‌توان برای اقامت دائم اقدام کرد؟

با گذشت پنح سال زندگی و اقامت کوتاه‌مدت در سوئد می‌توان برای اقامت دائم و اخذ پاسپورت اقدام کرد.

مشاور هرمس

مشاوره تخصصی رایگان

موسسه هرمس اپلای به عنوان موسسه همکار با موسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم همکاری می کند.