تدریس زبان در خارج از کشور

تدریس زبان در خارج از کشور

اگر مدرس زبان های خارجی نظیر انگلیسی، فرانسوی، آلمانی هستید و بدنبال تدریس زبان در خارج از کشور هستید حتما این مقاله را مطالعه کنید. دانستن نکاتی که در این مقاله آورده شده است به شما بسیار کمک خواهد کرد.

آنچه در این مقاله میخوانید:

تدریس زبان انگلیسی در فرانسه

طبیعی است که در مقوله ی کلی تدریس، موضوعاتی که در مدارس کشورهای دیگر تدریس می شود نیز مانند ایران بسیار متفاوت و گسترده است. پس آنچه شما قرار است در این کشورها آموزش دهید به شغل و تخصص شما بستگی دارد. موضوعات برای تدریس در کشورهای مختلف متفاوت است، اما یک چیز تقریباً جهانی است؛ تدریس انگلیسی همیشه تقاضای زیادی دارد.

انگلیسی “زبان جهانی” خوانده می شود و یکی از قوی ترین و تأثیرگذارترین زبان های جهان است. تدریس انگلیسی به کسانی که زبان مادری شان انگلیسی نیست رایج ترین شغل برای معلمان مهاجر در خارج از کشور است. بسیاری از کشورهای اروپایی لهجه ی انگلیسی بریتیش را ترجیح می دهند. بنابراین شما برای کسب مشاغل تدریس با معلمانی از انگلستان رقابت خواهید داشت. اما به خاطر داشته باشید که همیشه اینطور نیست. به طور کلی باید بگوییم اگر شما در زبان انگلیسی کاملا ماهر باشید، برای تدریس اکثر کلاس های زبان در کشورهای دیگر واجد شرایط هستید. این به شرطی خواهد بود که مدارک مورد نیاز را نیز داشته باشید و یا کسب کنید.

آموزش زبان

آیا قبل از تدریس زبان در خارج از کشور به تجربه تدریس نیاز دارید؟

می توان گفت داشتن تجربه ی تدریس برای کاریابی بسیار مفید است و در واقع همان چیزی است که مدارس و موسسات زبان به دنبال آن هستند. فارغ از اینکه هر مدرسه ی زبان چه میزان سابقه ی کار تدریس از شما می خواهند، به طور کلی داشتن گواهینامه های تدریس بین المللی شانستان را برای گرفتن شغل تدریس زبان بالا می برد.

به عنوان مثال علاوه بر مهارت کامل در زبان انگلیسی، داشتن گواهینامه TEFL باعث می شود رزومه ی شما برای کارفرمایان جذاب تر شود و به استخدام شما نسبت به سایر متقاضیان جدی تر فکر کنند. مثلا کشورهایی مانند ترکیه ، مکزیک و قزاقستان معلمانی با TEFL را واجد شرایط تدریس زبان می دانند و داشتن این گواهینامه گاها از تجربه ی تدریس برایشان مهم تر است.

کشورهایی که پردرآمدترین موقعیت های تدریس زبان خارجی مانند امارات متحده عربی و عربستان سعودی را دارند حتما نیاز به تجربه ی قوی تدریس دارند.a

آیا برای تدریس زبان انگلیسی در خارج از کشور، زبان مادری معلم باید انگلیسی باشد؟

این که آیا شما برای تدریس زبان در خارج از کشور باید یک بومی زبان انگلیسی باشید، بستگی به مقصد مهاجرت شما دارد. کشورهای آمریکای لاتین معمولاً اهمیتی نمی دهند که شما یک انگلیسی زبان بومی باشید یا نه، اما کشورهای حوزه خلیج فارس و بسیاری از کشورهای مهم آسیایی مانند چین، ژاپن، کره جنوبی و ویتنام ترجیح می دهند که انگلیسی زبانان بومی استخدام کنند. برای برخی از برنامه ها، مانند برنامه سفیر فرهنگی در اسپانیا، تابعیت یک کشور بومی انگلیسی زبان یک الزام است.

اگر می خواهید انگلیسی را در خارج از کشور تدریس کنید اما انگلیسی زبان مادری شما نیست، باید موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

✔ سطح دانش و تسلط شما به زبان انگلیسی


✔ لهجه و درک شما در زبان انگلیسی


✔ آموزش هایی که دیده اید و تجربه ی تدریس شما. در صورت داشتن گواهینامه های تدریس مثل TEFL و تجربه ی قوی تدریس، پیدا کردن شغل تدریس زبان انگلیسی آسان تر خواهد بود.


✔ گذرنامه ی شما. به دلیل شرایط مختلف صدور ویزا ممکن است شهروندان برخی از کشورها برای یافتن موقعیت تدریس شرایط سخت تری داشته باشند، اما اگر شما در حال حاضر مقیم دائمی کشوری باشید که می خواهید در آن تدریس کنید، کار ساده تر خواهد بود.

هزینه های مورد نیاز

شما قطعاً برای تدریس هزینه ای نباید پرداخت کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که پول کافی برای تأمین هزینه ی پرواز خود و ماه اول هزینه های زندگی را دارید. اگرچه برخی موقعیت های شغلی تدریس نیز وجود دارند که هزینه های پرواز و شروع کار را هم پوشش می دهند. در هرصورت توصیه می کنیم در تمام کشورها خصوصا کشورهای حوزه های خلیج فارس، هزینه های اولیه ی زندگی خود را همراه داشته باشید. مقدار پولی که شما به آن نیاز دارید بستگی به هزینه زندگی در کشوری که تدریس می کنید دارد.

مدارک موردنیاز برای تدریس زبان انگلیسی در خارج از کشور

برای تدریس زبان انگلیسی شما حداقل به یک مدرک لیسانس در هر رشته ای یک مدرک تدریس مثل TEFL نیاز دارید.

ESL چیست؟

وقتی شخص خارجی که زبان مادری اش انگلیسی نیست در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کند، در صورتی که در این کشور به آموزش زبان انگلیسی مشغول شود، عنوان این کلاس ESL  و معلم این کلاس هم باید مدرک تدریس ESL  داشته باشد. به این مدرک، مدرک زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می گویند.

یادگیری

EFL چیست؟

وقتی شخصی که زبان مادری اش انگلیسی نیست و در یک کشور غیر انگلیسی زبان زندگی می کند، بخواهد مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کند باید به کلاس های زبان انگلیسی با عنوان EFL برود. حال معلمی که می خواهد انگلیسی را به افراد غیر انگلیسی زبان تدریس کند باید مدرک تدریس TEFL داشته باشد. دوره ی TEFL حداقل 100 ساعت طول می کشد.

آموزش

الزامات شغلی تدریس انگلیسی برای فارغ التحصیلان تمام رشته ها

اگر مدرک لیسانس دارید اما هیچ مدرک رسمی تدریس یا تجربه ی تدریس قبلی را ندارید، برای گرفتن گواهینامه ی TEFL باید اقدام کنید. به عنوان مثال با داشتن مدرک لیسانس و گواهینامه TEFL ، می توان به تدریس زبان انگلیسی در چین ، کره جنوبی یا ژاپن پرداخت. در ادامه کشور فرانسه را به عنوان مثالی برای شما می آوریم.

تدریس زبان انگلیسی در فرانسه

موقعیت های شغلی بسیاری برای مدرسان زبان انگلیسی در کشور فرانسه وجود دارد. برای تدریس معلم به یک مدرک لیسانس، حداقل 2 سال سابقه ی کار تدریس و مدرک CELTA یا برابر با آن نیاز دارد. حقوق یک معلم انگلیسی در کشور فرانسه ماهیانه بین 800 تا 2000 دلار می باشد.

سوالات متداول

برای تدریس زبان انگلیسی شما حداقل به یک مدرک لیسانس در هر رشته ای یک مدرک تدریس مثل TEFL نیاز دارید.

قطعا برای تدریس در خارج نیازی به پرداخت هزینه ندارید اما باید بتوانید از پس هزینه های زندگی و مهاجرت خود به بربیایید

اگر مدرک لیسانس دارید حداقل 2 سال سابقه کار نیاز دارید

حقوق یک معلم انگلیسی در کشور فرانسه ماهیانه بین 800 تا 2000 دلار می باشد.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
42 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سویل

سلام وقت بخیر
من توی انتخاب رشته ی دانشگاهیم موندم بین شیمی و آموزش زبان انگلیسی؛چون میخوام وقتی لیسانس گرفتم مهاجرت کنم..
با کدوم یکی میتونم خارج از ایران و در کشورهای اروپایی کار با درامد مناسب پیدا کنم و زندگیم رو اداره کنم ؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سویل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به کشور مقصد شما و وضعیت جاری در زمانی که شما اقدام میکنید داره . در حال حاضر نمیشه جوابی داد .

جواد

سلام
من مدرک Delta زبان انگلیسی ٫ مدرک TÖMER زبان ترکی استانبولی و مدرک سفارت زبان فرانسه با بالاترین نمره هستم آیا با توجه به این ۳ زبان مقصد خوبی میتونم پیدا کنم ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  جواد

سلام وقتتون بخیر .
اینکه برای چه کشوری اقدام کنید و از چه روشی باید سایر شرایطتون هم بررسی بشه. برای این کار میتوانید با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه ما راهنماییتون کنند .

محمد

سلام
من دانشجوی مترجمی زبان هستم ، ایلتس ۷ دارم
بعد لیسانس بهترین کشور برای تدریس با شرایط من کجاست؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر جاب آفری در زمینه تخصص شما ارائه نمیدیم .
بهتر است پس از اتمام تحصیلتان استعلام جاب آفر این رشته را بگیرید .

پرینازپورسعید

مطالب عالی ..بنده ۱۴ سال تجربه تدریس بدون رد بیمه …دارای iets 8
آیا امکان تدریس در خارج از کشور برام هست

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
شما میتوانید از طریق روش های امتیاز بندی اقدام کنید .

حامد معرفی

با سلام لیسانس ادبیات فارسی دارم و ارشد و دکتری ادبیات عرب و بازنشسته دانشگاه و سنم 55 سال. آیا برای تدریس عربی یا فارسی به صورت سالی یا ترمی در خارج از کشور شرایط سنی دارد؟ آیا با این سن ممکن است؟ لطفاا راهنمایی فرماییددر

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حامد معرفی

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه . مهاجرت کاری محدودیت سنی دارد .

محیا

سلام من دانشجو ی رشته ی آموزش زبان انگلیسی کارشناسی هستم، تصمیم دارم تی تی سی بگیرم و مشغول بکارشم و سابقه کار جمع کنم برای خودم و بعد که جا افتادم تو کارم اقدام کنم برای مدرک بین المللی برای تدریس انگلیسی برای کانادا یا اتریش یا ترکیه یا کشور های اروپایی دیگه مدرک تسول مورد قبول همه ی کشور ها هست؟؟
و اینکه به جز آلمان کدوم کشورهاخیلی مهاجر قبول میکنن برای کار؟
و اینکه من دوس دارم با همسرم مهاجرت کنم اون حسابدار هستش و سابقه کار هم داره میتونیم باهم بریم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محیا

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر کشور های آلمان و استرالیا میتونید اقدام کنید اون هم با رشته و سابقه کار همسرتون .

saeid

سلام دکتری زبان و 16 سال سابقه. برا چین میتونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  saeid

سلام وقتتون بخیر .
ما در ارتباط با کشور چین فعالیتی انجام نمیدیم .

مرضیه

سلام وقت بخیر. من ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم.حدود ۷سال سابقه بیمه و همکاری پاره وقت با دانشگاه سراسری. امکانش هست بتونم واسه تدریس در ترکیه اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مرضیه

سلام وقتتون بخیر . ما برای کار در ترکیه اقدام نمیکنیم . میتونید از موسسات دیگه که در این زمینه فعالیت دارند راهنمایی بگیرید .

دریا دهقانی

سلام وقتتون بخیر
من بیست و دو سالم هست و لیسانس مدرسی زبان انگلیسی دارم و گواهینامهTefl هم دارم،به زبان کره ای هم آشنا هستم،میتونم برای تدریس زبان انگلیسی توی کره جنوبی جاب آفر داشته باشم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  دریا دهقانی

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه ما برای کره جنوبی اقدام نمیکنیم .

کیا

سلام
من کارشناس ارشد آموزش زبان دارم
و مدت 5 سال هم هست که در سطح دانشگاه تدریس می کنم
می تونم جاب آفر داشته باشم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  کیا

سلام وقتتون بخیر
در حال حاضر خیر متاسفانه .

فاطمه

سلام سابقه کار بچ صورت ثبت میشه ؟

هرمس اپلای
پاسخ به  فاطمه

سلام استعلام بیمه

ر
پاسخ به  هرمس اپلای

سلام.. من 18 سالمه و به زبان علاقه مندم و میتونم مدرک ایلتس را بگیرم.. اما من می‌خواهم در این سن مهاجرت کنم با این حساب تجربه کاری و مدرک لیسانس نخواهم داشت.. شما پیشنهادی دارید که چه کاری میشه انجام بدم..؟ قصد دارم در یکی کشور های مناسب مشغول به کار زبان بشوم تا بتونم در کنارش به تحصیل رشته مورد نظرم بپردازم..

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ر

سلام وقتتون بخیر .
میتونید از طریق دوره های زبان فرانسه اقدام کنید و از این طریق زبان را در فرانسه بخونید و بعد از آنها در این کشور تحصیل کنید .

ح.ا

با سلام
من ۳۳ ساله هستم و مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی، مدرک TEFL از شیکاگو با نمره ۹۶… البته بصورت آنلاین… و ۶ سال سابقه تدریس در آموزشگاه دارم. یک ماه دیگه هم امتحان آیلتس شرکت میکنم.
میخواستم بدونم آیا امکان تدریس در خارج از کشور برای من وجود داره؟ چه کشورهایی؟
با تشکر

هرمس اپلای
پاسخ به  ح.ا

سلام وقت بخیر باید اطلاعاتتون به طور کامل مورد برسی قرار بگیره

فرید

سلام من زبان روسی تا سطح پیشرفته خودنم انگلیسیم تقریبا سطحb2میشه وآلمانیم دارم میخونم سنم 26اما کارشناسیم حسابداریه میخواستم بدونم میتونم برای کار مدرس زبان به آلمان برم؟؟؟

ویرایشگر
پاسخ به  فرید

سلام برای تدریس زبان نمیتونید جاب آفر اقدام کنید ولی در زمینه رشته خودتون (حسابداری ) به شرط ارائه سابقه کار میتونید جاب آفر اقدام کنید .

آموزش خصوصی زبان انگلیسی در شریعتی جنوبی

من چطوری از شما تشکر کنم؟

هرمس اپلای

سلام ممنونم از لطف شما

آموزشگاه برای تدریس خصوصی زبان

عالیی بود مث همیشه

هرمس اپلای

سلام ممنونم از لطف شما

Farnax

سایت بسیار عالی دارید کلی اطلاعات به دست اوردم ممنونم

ویرایشگر
پاسخ به  Farnax

ممنون از توجهتون ?

فرشته فامیلی

چطوری می تونم اطلاعات بیشتر در این مورد بگیرم

کارشناس مهاجرت 3

شماره تماس موسسه در سایت ثبت شده.
کارشناسان راهنمایی خواهند کرد.

دریا دهقانی

سلام من مدرسی زبان انگلیسی توی دانشگاه خواندم و در حال گرفتن تافل هم هستم،زبان کره ای رو هم بلدم، اما سابقه کاری ندارم میتونم توی کشور کره جاب آفر داشته باشم برای ویزای کاری؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  دریا دهقانی

سلام وقتتون بخیر . ما برای کره اقدام نمیکنیم در حال حاضر .

فاطمه
پاسخ به  دریا دهقانی

سلام. بنده 27 ساله کارشناس ارشد زبان انگلیسی با دو سال سابقه کار با بیمه و 5 سال بدون بیمه. تافل هم دارم. میخاستم بدونم جاب آفر شامل حالم میشه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فاطمه

سلام وقتتون بخیر
جاب آفری در حال حاضر در زمینه تخصص شما ارائه نشده . اما امتیاز خوبی میتونید کسب کنید و برای ویزا های gsm استرالیا اقدام کنید .

الهه

با سلام و عرض ادب
۴۰ ساله و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و به مدت هفت سال سابقه ی تدریس و بیمه دارم. آیا با دریافت مدرک B1 زبان آلمانی میتونم برای دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان اقدام کنم؟
چقدر شانس دارم بتونم در رشته ی تدریس زبان انگلیسی در آلمان شغل پیدا کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  الهه

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر متاسفانه ویزای جست و جوی کار آلمان صادر نمیشه .
متاسفانه در زمینه تخصص شما جاب آفری ارائه نمیدیم .

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار