تافل یا آیلتس برای آلمان

تافل یا آیلتس برای آلمان

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان باید مدنظر قرار دهید، داشتن مدرک زبان تافل یا آیلتس برای آلمان است. شما تنها در صورتی می‌توانید پذیرش دانشگاه‌های بین‌المللی آلمان را دریافت کنید که مدرک زبان اعلام شده از سوی دانشگاه را کسب کرده باشید. اما در این میان سؤالی که برای دانشجویان پیش می‌آید این است که کدام یک از آزمون‌های زبان تافل یا آیلتس برای آلمان اعتبار بیشتری دارد؟ و حداقل نمره تافل یا آیلتس برای آلمان چند باید باشد؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به‌صورت کامل در خصوص تافل یا آیلتس برای آلمان صحبت کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آلمان کشوری مناسب برای مهاجرت تحصیلی

زمانی که صحبت از مهاجرت تحصیلی به میان می‌آید، کشور آلمان بدون شک به یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به‌خصوص برای ایرانیان معرفی می‌شود. این کشور دارای یک سیستم آموزشی بسیار باکیفیت بوده و دانشگاه‌های بسیار معتبر و سطح بالایی را در خود جای‌داده است. این دانشگاه‌ها هرساله صدها دانشجو بین‌المللی را از سراسر دنیا پذیرش کرده و اجازه تحصیل در بهترین مراکز آموزشی عالی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

از سوی دیگر وجود دوره‌های آموزشی با کمترین هزینه باعث شده است تا تحصیل در آلمان بسیار مقرون‌به‌صرفه باشد و همین موضوع به یکی از مزایای تحصیل در این کشور بدل شده است. همچنین دانشجویان این شانس را دارند تا در یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین کشورهای اروپایی حال حاضر تحصیل و زندگی کرده و از امکانات رفاهی و اجتماعی اروپا برخوردار شوند. دیگر فرقی ندارد که قصد ادامه تحصیل در کدام رشته را دارید، بدون شک کشور آلمان گزینه‌ای مناسب برای شما به شمار می‌رود.

اما یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که برای دانشجویان به میان می‌آید، این سؤال خواهد بود که بین تافل و آیلتس، کدام یک از آن‌ها گزینه‌ای بهتر برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های آلمان هستند؟ شاید شما هم بدانید که دو آزمون زبان آیلتس و تافل، آزمون‌هایی هستند که نشان‌دهنده تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی است. ما در ادامه به‌صورت کامل در خصوص این که تافل یا آیلتس برای آلمان مناسب‌تر است، صحبت خواهیم کرد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم

تافل یا آیلتس برای آلمان، بهترین گزینه‌های آزمون زبان

برخی از دانشگاه‌های موجود در کشور آلمان، به‌صورت بین‌المللی فعالیت کرده و دانشجویان خود را از سراسر دنیا پذیرش می‌کنند. از آن جایی که زبان آلمانی در مقایسه با زبان انگلیسی، سخت‌تر بوده و مردم کمتری به آن صحبت می‌کنند، این دانشگاه‌ها نیز برای برقراری ارتباط با دانشجویان خود، واحدهای درسی و دوره‌های خودشان را به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهند. بدین صورت تمامی دانشجویان با هر فرهنگ و زبان دیگر، به کمک زبان انگلیسی، متحد خواهند شد.

به‌سادگی متوجه می‌شوید که داشتن تسلط کافی و مهارت‌های ارتباطی مناسب در زبان انگلیسی نه‌تنها برای یادگیری هر چه‌بهتر در کلاس‌های درسی، بلکه برای برقراری هر چه‌بهتر ارتباط با اساتید و دانشجویان دیگر در دوران تحصیل در آلمان، ضروری است. هم آیلتس و هم تافل گزینه‌های عالی جهت آماده‌شدن برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان هستند. بیشتر دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌های آلمان از این دو گزینه استفاده می‌کنند و همچنین دسترسی به مراکز یادگیری و آزمون‌های آن‌ها نیز بسیار ساده‌تر است.

تافل یا آیلتس برای آلمان گزینه‌های مناسبی به نظر می‌رسند و از سایر گزینه‌های موجود نیز شهرت بسیار بیشتری دارند. می‌توان هر دو آن‌ها را گزینه‌هایی مناسب برای ورود به دانشگاه دانست. تافل توسط ETS یا سرویس تست آموزشی تولید شده است و آزمون‌های معروف دیگری مانند TOEIC (تست زبان انگلیسی برای ارتباطات بین‌المللی) و GRE (آزمون سوابق تحصیلی) نیز زیرمجموعه آن هستند. ETS همچنین برگزارکننده آزمون استعداد تحصیلی یا SAT برای ورود به برنامه‌های کارشناسی آمریکا نیز شناخته می‌شود.

آیلتس (International English Language Testing System) نیز به‌عنوان سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی، از دیگر آزمون‌های شناخته شده دنیا است. این آزمون در سال 1980 و توسط شورای بریتانیا، کمبریج و IDP یا برنامه توسعه بین‌المللی استرالیا به وجود آمد تا تسلط و توانایی دانشجویان و دانش‌آموزان در سراسر دنیا برای روی زبان انگلیسی جهت اهداف آکادمیک، آزمایش شود.

تافل یا آیلتس برای آلمان، کدام را باید انتخاب کرد؟

حال به سؤال اساسی که ممکن است برای شما هم ایجاد شده است، بازمی‌گردیم،تافل یا آیلتس، کدام یک برای ورود به دانشگاه‌های آلمان بهتر است؟ در پاسخ به این سؤال باید اشاره کرد با این که هیچ آزمونی به‌صورت کلی برای ورود به دانشگاه‌های آلمان بر آزمون‌های دیگر ارجحیت ندارد، اما باید پیش از تصمیم‌گیری به فاکتورهای مهم زیر توجه داشته باشید.

اولویت پذیرش دانشگاه

برخی از دانشگاه‌های موجود در کشور آلمان ممکن است خودشان یکی از این دو آزمون زبان را بر دیگری ترجیح دهند. برای اینکه انتخاب کنید تافل یا آیلتس برای آلمان مناسب‌تر است، باید به وب‌سایت دانشگاه موردنظر خود مراجعه کرده و ببینید که دانشگاه شما کدام یک را بر دیگری اولویت داده است. بی شک هرکدام از این دو آزمون که از سوی دانشگاه موردنظر شما به‌عنوان آزمون اصلی معرفی شده باشد، برای شما اولویت پیدا خواهد کرد.

فاکتورهای مهم برای انتخاب تافل یا آیلتس برای آلمان

در دسترس تر بودن

نکته بعدی که باید در انتخاب بین تافل یا آیلتس برای آلمان به آن توجه کنید این نکته است که کدام یک از این دو آزمون برای شما در دسترس تر خواهد بود؟ به بیان دیگر، باید ببینید که مراکز برگزاری تافل به شما نزدیک‌تر است یا آیلتس، در حال حاضر در حدود ۴۰۰۰ مرکز آزمون تافل در سراسر دنیا وجود دارد، درحالی‌که آیلتس تنها ۱۶۰۰ مرکز آزمون دارد.
همچنین باید به تاریخ‌های برگزاری آزمون این دو نیز توجه کرد. پیش از تصمیم‌گیری به مراکز آزمون مراجعه کرده و ببینید که در سال چه تعداد آزمون توسط این دو برگزار می‌شود. ممکن است در این مرحله متوجه شوید که ورود به یکی از این دو آزمون برای شما اولویت بیشتری پیدا خواهد کرد.

هزینه‌ها

مانند هر آزمون استاندارد بین‌المللی دیگری، هزینه تافل و آیلتس نیز گران خواهد بود. به‌صورت متوسط هزینه آزمون تافل چیزی بین ۱۸۵ تا ۲۷۰ دلار و هزینه آیلتس نیز بین ۱۴۰ تا ۳۰۰ دلار خواهد بود. البته قیمت دقیق نهایی بسته به کشور برگزارکننده آزمون، می‌تواند متغیر باشد.

مدت‌زمان آزمون

نکته دیگری که در انتخاب بین تافل یا آیلتس برای آلمان باید به آن توجه کرد، مدت‌زمان برگزاری آزمون است. مدت‌زمان برگزاری آزمون تافل تقریباً ۳ ساعت بوده و تمامی موارد آن در یک جلسه برگزار خواهد شد. درحالی‌که مدت‌زمان آیلتس ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه بوده و برخلاف تافل ممکن است در یک جلسه به اتمام نرسد. برای مثال بخش اسپیکینگ آیلتس شخصاً با کسی از شما امتحان می‌گیرد، انجام خواهد شد و ممکن است برای دریافت مدرک آن مجبور باشید دو روز مختلف به مرکز آزمون مراجعه کنید.

نحوه نمره دهی تافل و آیلتس

شاید شما هم به این نکته واقف باشید که رتبه‌بندی تافل و آیلتس کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. هر بخش تافل دارای ۳۰ امتیاز بوده که در نهایت با یکدیگر جمع شده و نمره نهایی شما را مشخص خواهد کرد. ازاین‌رو بالاترین نمره ممکن دریافتی در تافل، ۱۲۰ است. این در حالی است که آیلتس با مقیاسی بین ۱ تا ۹ نمره‌گذاری خواهد شد. در هر بخش (اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ و لسینینگ) دارای نمره مشخصی بوده که در نهایت میانگین آن‌ها می‌تواند نمره نهایی شما را مشخص کند.

به‌عنوان‌مثال اگر نمره ریدینگ شما ۷، لسینینگ ۶، رایتینگ ۶.۵ و اسپیکینگ ۵.۵ باشد، جمع نمرات ۲۵ خواهد بود و بعد از تقسیم به چهار، ۶.۲۵ شده که به ۶.۵ گرد خواهد شد. نمره خوب تافل یا آیلتس برای آلمان کاملاً بستگی به دانشگاه موردنظر شما که می‌خواهید برای پذیرش آن درخواست دهید بستگی خواهد داشت. به‌صورت کلی داشتن نمره بین ۹۰ تا ۱۰۰ و آیلتس بالای ۷ باید برای ورود به‌تمامی دانشگاه‌های آلمان مناسب باشد.

نحوه نمره دهی تافل و آیلتس

آزمون‌های زبان دیگر به جز تافل و آیلتس برای آلمان

با این که تافل و آیلتس به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین آزمون‌های هستند که برای ورود به دانشگاه‌های آلمان وجود دارند، اما در کنار این موارد، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌تواند میزان تسلط شما به زبان انگلیسی را مشخص کند. این آزمون‌های عبارت‌اند از:

آزمون های زبان دیگر به جز تاقل و آیلتس برای آلمان

PTE یا آزمون انگلیسی پیرسون

آزمون PTE به‌اندازه تافل یا آیلتس برای آلمان شناخته شده نیست، اما می‌توان از آن به‌عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای نشان دادن میزان مهارت‌های ارتباطی انگلیسی یاد کرد. این آزمون دارای ۲۵۰ مرکز در ۵۰ کشور مختلف بوده و برگزاری آن نیز در حدود ۳ ساعت طول خواهد کشید. هزینه‌های این آزمون نیز به‌مانند هزینه‌های آیلتس و تافل خواهد بود.

Cambridge English Qualifications یا مدرک زبان انگلیسی کمبریج

برخلاف آزمون تافل که یک آزمون چند سطحی است، مدرک زبان انگلیسی کمبریج بر اساس سطحی است که می‌خواهید در آن گواهی خود را دریافت کنید. احتمالاً سطح B2 این آزمون برای ورود به دانشگاه‌های آلمان کفایت خواهد کرد. پس به جز تافل یا آیلتس برای آلمان، شما می‌توانید از این مدرک زبان نیز استفاده کنید.

GMAT یا آزمون‌پذیرش مدیریت فارغ‌التحصیلی

با اینکه آزمون GMAT آزمونی نیست که به‌صورت مستقیم سطح توانایی شما در انگلیسی را مشخص کند، اما برخی از دانشگاه‌های آلمان این تصور را دارند که اگر دانشجویی نمره مناسبی در این آزمون به دست آورد، مهارت مناسبی بر روی زبان انگلیسی دارد. ازاین‌رو آزمون GMAT نیز به‌مانند تافل و آیلتس برای آلمان می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

 

بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی

بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی در نگاه اول سخت و پرفشار به نظر می رسد. در این زبان کلمات باهم ادغام می شوند و کلمات ترکیبی جدیدی به وجود می آیند. هم چنین می دانید گرامر آلمانی ساختار پیچیده ای دارد . جالب اینجاست که در هیچ زبان دیگری به اندازه ی آلمانی متن های جالب در باب سختی آن زبان وجود ندارد؛ مثل نوشته های نویسنده ی معروف مارک توآین که در یکی از کتاب هایش به نام Taming the Bicycle به دشواری زبان آلمانی اشاره کرده است.

انتخاب تافل یا آیلتس برای آلمان به کمک هرمس اپلای

دانشگاه‌های بین‌المللی که در کشور آلمان برنامه‌های درسی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند، از دانشجویان مدرکی درخواست می‌کنند که نشان‌دهنده میزان سطح تسلط آن‌ها به زبان انگلیسی باشد. آزمون تافل یا آیلتس برای آلمان را می‌توان بهترین آزمون‌های زبان دانست که می‌تواند برای ورود به دانشگاه‌های آلمان به دانشجویان کمک کند. این که کدام یک از این دو آزمون مناسب‌تر خواهد بود، به شرایط دانشجو و درخواست دانشگاه بازمی‌گردد. ما در این مقاله در مورد نمره تافل یا آیلتس برای آلمان هم صحبت کردیم؛ اگر سوالی پیرامون این موضوع دارید، کارشناسان هرمس اپلای در کنار شما هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
فاکتورهای مهم برای انتخاب بین آیلتس و تافل برای آلمان کدام است؟
اولویت پذیرش دانشگاه در دسترس تر بودن هزینه‌ها مدت‌زمان آزمون
هزینه آزمون های تافل و آیلتس چقدر است؟
به‌صورت متوسط هزینه آزمون تافل چیزی بین ۱۸۵ تا ۲۷۰ دلار و هزینه آیلتس نیز بین ۱۴۰ تا ۳۰۰ دلار خواهد بود. البته قیمت دقیق نهایی بسته به کشور برگزارکننده آزمون، می‌تواند متغیر باشد.
مدت زمان آزمون های تافل و آیلتس چقدر است؟
مدت‌زمان برگزاری آزمون تافل تقریباً ۳ ساعت بوده و تمامی موارد آن در یک جلسه برگزار خواهد شد. درحالی‌که مدت‌زمان آیلتس ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه بوده و برخلاف تافل ممکن است در یک جلسه به اتمام نرسد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای