مهاجرت به تورنتو

مهاجرت به تورنتو

مهاجرت به تورنتو مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. تورنتو یکی از شهرهای مهاجرپذیر کشور کانادا است که در ساحل غربی شهر انتاریو قرار دارد و قطب اقتصادی و صنعتی این کشور به شمار می‎آید. هر ساله ده‌ها هزار نفر از سراسر دنیا به این شهر مهاجرت می‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد تنوع فرهنگی در این منطقه شده است. شهر تورنتو بزرگ‌ترین شهر کانادا و مقصد مورد علاقه متقاضیان مهاجرت به این کشور می‌باشد. فرصت‌های شغلی بسیار، امنیت اجتماعی، محیطی زیبا و مواردی از این دست، همگی باعث شده‌اند که مهاجران این شهر را انتخاب کنند. اما مهاجرت به تورنتو شرایطی دارد که در این مطلب از هرمس اپلای آن‎ها را بررسی می‎کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای مهاجرت به تورنتو

شهر تورنتو به دلیل وجود مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های مطرحی که در این شهر قرار دارند در زمینه آموزشی یکی از بهترین شهر‌های کشور کانادا و جهان به‌شمار می‌آید. آب‌وهوای شهر تورنتو نیمه قاره‎ای و همراه با  تابستان‌های گرم و زمستان‌های بسیار سرد است. شهر تورنتو یکی از پرطرفدارترین شهر‌های کشور کانادا برای مهاجران بوده و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از آن‎ها است که این شهر را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند. مزایای مهاجرت به تورنتو کانادا عبارتند از:

 • کیفیت بالای زندگی و امکانات رفاهی و اجتماعی مناسب
 • سیستم آموزشی در کلاس جهانی
 • فرصت‌های شغلی متعدد برای مهاجران
 • سیستم حمل و نقل پیشرفته
 • امنیت اجتماعی بالا
 • امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 22 سال
 • خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت بالا
 • زندگی در محیطی آرام و زیبا

هزینه‌ مهاجرت به تورنتو چقدر است؟

هزینه‌های مربوط به امور مهاجرت به تورنتو در مقایسه با برخی از کشورهای مهاجرپذیر جهان مانند استرالیا، انگلستان و آمریکا کمتر خواهند بود. این اختلاف هزینه بسیار چشمگیر است به‌طوری که مهاجرت به کانادا بسیار به‌صرفه‌تر است. هزینه‎ های مهاجرت به تورنتو به عوامل مختلفی همچون تعداد اعضای خانواده و نوع برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست داده شده است، بستگی دارد. هزینه‌های دیگر این مهاجرت شامل هزینه تهیه مسکن، هزینه فرآیند ویزای کانادا و هزینه جمع‌آوری مدارک مورد نیاز هستند. همچنین هزینه فرآیند بررسی درخواست با توجه به نوع برنامه مهاجرتی و جزئیات آن مانند تعداد افراد همراه متفاوت است.

هزینه‌ مهاجرت به تورنتو چقدر است؟

انواع هزینه‌های بررسی فرآیند درخواست از سوی دولت کانادا عبارتند از:

 • هزینه‌های اقامت دائم: این هزینه‌ها شامل هزینه‌های درخواست از طریق برنامه‌های فرآیند اسپانسرشیپ کانادا، هزینه‌های بررسی فرآیند مهاجرت اقتصادی یا کسب وکار و تجارت می‎شوند
 • هزینه‌های اقامت موقت: این هزینه‌ها معمولا هزینه‌های بررسی فرآیند اجازه تحصیل و کار در تورنتو را در بر می‎گیرند
 • هزینه‌های مربوط به بیومتریک: هزینه‌هایی هستند که برای کارهای احراز هویت همانند ثبت اثر انگشت و عکس از متقاضیان دریافت می‌شوند. به عنوان مثال، افرادی که برای دریافت مجوز کار یا اپلای کردن برای تحصیل در کانادا اقدام می‌کنند، باید هزینه‌های بیومتریک را پرداخت کنند

مهاجرت کاری به تورنتو از طریق اکسپرس اینتری

یکی از پرطرفدارترین و کم ‎هزینه ‎ترین روش‌های مهاجرت به تورنتو، روش کاری است. برنامه‌های مهاجرتی کانادا از طریق کار شامل برنامه‌های جاب آفر و سیستم اکسپرس اینتری است. در این سیستم مهاجرتی افراد بر اساس معیارهای مشخصی انتخاب می‌شوند. از این رو، اکسپرس اینتری یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی برای افراد متخصص است. انتخاب افراد در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری بر اساس سن، تحصیلات، سوابق کاری، سطح زبان، تجربه تحصیل و کار در کانادا، داشتن اقوام در کانادا و مواردی از این دست صورت می‌گیرد و امتیاز هر فرد این گونه مشخص می‌شود.

در اکسپرس اینتری، افراد واجد شرایط برای برنامه‌های مختلف مهاجرتی کانادا، مانند برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)، برنامه اسکیلد تریدز (Federal Skilled Trades Program) و برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) انتخاب می‌شوند. افرادی که از طریق این برنامه‌های برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند ريال از ابتدا می‌توانند اقامت دائم این کشور را به‌دست بیاورند.

مهاجرت کاری به تورنتو از طریق اکسپرس اینتری

کار در تورنتو از طریق جاب آفر

روش مهاجرت کاری یکی از پرطرفدارترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به تورنتو به‌شمار می‌آید و یکی از راه‌های این نوع مهاجرت، دریافت یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی است. برای مهاجرت به تورنتو از طریق جاب آفر، یک کارفرمای کانادایی باید برای شخص متقاضی جاب آفر یا پیشنهاد کاری ارسال کند و پس از آن برای دریافت تاییدیه LMIA اقدامات لازم را انجام دهد. سپس شخص متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای کاری کانادا از طریق جاب آفر اقدام کند. عواملی همچون داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی، سوابق کاری مرتبط و مدرک زبان برای بسیاری از کارفرما‌های کانادایی اهمیت بالایی دارند و شانس پذیرش در موقعیت شغلی مورد نظر را برای شخص افزایش می‌دهد.

نوع اقامتی که متقاضی در این روش دریافت می‌کند، اقامت موقت است و به مدت قراردادی که با کارفرما دارد، بستگی دارد. با اشتغال فرد به مدت 1 تا 3 سال در کشور کانادا، امکان درخواست اقامت دائم از طریق برنامه‌های مهاجرتی مختلف همچون برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه اسکیلد تریدز و برنامه تجربه کانادایی برای فرد فراهم می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به تورنتو

یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به تورنتو و دیگر شهرهای کانادا، اپلای کردن در یکی از دانشگاه‌های این کشور و تکمیل تحصیلات در آن به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی است. بسیاری از برنامه‌های PNP به طور خاص فارغ‌التحصیلان کانادایی را برای دریافت اقامت دائم انتخاب می‌کنند که در کالج‌ها و دانشگاه‌ها کانادا مشغول به تحصیل بوده‌‌اند و یا فارغ التحصیل شده‌اند.

همچنین، بیشتر دانشجویان بین‌المللی که در یکی از دوره‌های تحصیلات عالی در کانادا فارغ التحصیل ‌شوند، واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) خواهند بود. این برنامه به آن‌ها اجازه اقامت در تورنتو و حداکثر سه سال اشتغال به کار در این شهر را می‌دهد. داشتن تجربه کار در کانادا برای دریافت اقامت دائم امتیاز خاصی محسوب می‌شود.

علاوه بر این موارد، برخی از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا در شهر تورنتو قرار دارند. به‌عنوان مثال، دانشگاه تورنتو همواره یکی به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده است. همچنین، دانشگاه یورک و دانشگاه رایرسون در کانادا بسیار مشهور و معتبر هستند. چندین موسسه آموزشی کوچک‌تر با برنامه‌های تخصصی نیز در این شهر قرار دارند. از جمله آن‌ها می‌توان به کالج هامبر که محلی برای تحصیل در رشته‌های فنی است. همچنین برنامه‌های خلاقانه‌ای در کالج هنر و طراحی انتاریو برای مهاجران ارائه شده‌اند.

مهاجرت تحصیلی به تورنتو

دریافت اقامت دائم تورنتو با برنامه کاندیداهای مهاجران انتاریو  (OINP)

برنامه کاندیداهای مهاجران انتاریو (OINP)یکی از برنامه‌های کاندیدای استانی (PNP) است و افرادی که واجد شرایط باشند می‌توانند از طریق این برنامه‌ برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست خود را ثبت کنند. این برنامه یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای دریافت اقامت افراد متخصص، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و افرادی از این دست است. افراد متخصص برای مهاجرت به تورنتو از طریق برنامه کاندیداهای مهاجران انتاریو از دو روش کاغذی و اکسپرس اینتری می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند. در هر دوی این روش‌ها، افراد متقاضی باید واجد شرایط لازم برای برنامه کاندیداهای استان انتاریو باشند. در این روش امتیازبندی افراد با توجه به سن، تحصیلات، سوابق کاری و سطح زبان آن‌ها صورت می‌گیرد‌‌.

مهاجرت به تورنتو به روش اسپانسرشیپ

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به تورنتو، روش اسپانسرشیپ است. در این روش مهاجرتی، افرادی که اقامت دائم یا سیتیزنی کانادا را دارند، می‌توانند برای اعضای خانواده درجه یک خود و تحت شرایط خاص برای اقوام درجه دوم خود نیز درخواست اخذ اقامت دائم دهند. ثبت درخواست ویزای اسپانسرشیپ برای خانواده متقاضیان نیز شرایط خاص خود را دارد و افراد باید واجد این شرایط باشند. شرایطی که افراد برای ثبت درخواست ویزای اسپانسرشیپ باید واجد آن‌ها باشند، عبارتند از:

 • سن بالای 18 سال
 • داشتن اقامت دائم یا سیتیزنی کانادا
 • سکونت در کانادا
 • داشتن درآمد مناسب و تمکن مالی برای پذیرش تعهدات مالی فردی که برای او درخواست ویزای اسپانسرشیپ را ثبت می‌کند
 • عقد توافق نامه با فردی که برایش درخواست ویزای اسپانسرشیپ کانادا را می‌دهد
دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۲۷ تأسیس شد و به یک نهادهای آموزشی پیشرو در کانادا، برای کشف و ایجاد دانش تبدیل شد. دانشگاه تورنتو یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقات محور در جهان است که به دنبال اختراع و نوآوری است.

سخن آخر

اگر به دنبال ادامه کار، تحصیل و دریافت اقامت در یکی از بهترین کشورهای جهان هستید، مهاجرت به تورنتو کانادا یکی از بهترین گزینه‌ها‌ختها است. برای مهاجرت به تورنتو از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا و دریافت اقامت دائم و ویزای کاری این کشور برای خود، می‌توانید به موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مراجعه کنید. مجموعه ما معتبرترین مرجع ارائه خدمات مهاجرتی و مشاوره دریافت انواع ویزا است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه دریافت مهاجرت و دریافت ویزای کشور کانادا و آشنایی با شرایط کار برای اتباع خارجی در این کشور، با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

آیا تورنتو کانادا برای مهاجرت شهری مناسب است؟
بله، تورنتو شهری آرام، با امنیت بالا، امکانات رفاهی و اجتماعی مناسب، سیستم آموزشی با کیفیت، حمل و نقل پیشرفته و شرایط اقتصادی مناسب است و یکی از بهترین شهر‌ها برای مهاجرت به حساب می‌آید.
چگونه می‎توان از طریق کار به کانادا مهاجرت کرد؟
برای مهاجرت به کانادا از طریق کار روش‎هایی مانند جاب آفر، سیستم اکسپرس اینتری و برنامه کاندیداهای مهاجران آنتاریو وجود دارند.
روش‌های مهاجرت به تورنتو کانادا کدامند؟
روش‌های مهاجرت به تورنتو کانادا شامل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، اسپانسرشیپ، ازدواج و موارد این چنینی هستند.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای