صفر تا صد سفر به آمریکا

صفر تا صد سفر به آمریکا؛ قوانین توریستی هنگام سفر به آمریکا

سفر به آن سر دنیا هم امکان‌پذیر است. البته قوانین سفر به آمریکا، برای ایرانی‌ها در حالت مثبت قرار دارد؛ مگر اینکه باز ترامپ بیاید و ورود ایرانی‌ها به آمریکا را ممنوع کند. به هر حال اگر قصد دارید در مورد صفر تا صد سفر به آمریکا بدانید و نمی‌دانید که چه کار کنید، ما در این مقاله سعی کردیم تا مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات راهنمای سفر به آمریکا را برایتان شرح دهیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

تورهای سفر به آمریکا

خوشبختانه تورهایی از ایران برای سفر به کشور آمریکا وجود دارند. البته با اینکه محدود هستند؛ اما شما امکان رزرو از ایران را دارید. فقط مراقب باشید که تور تمامی خدمات مربوط به سفر را برای شما انجام دهد. به هر حال دریافت ویزا، حتی برای تحصیل در آمریکا برای ایرانیان، مانند دیگر کشورها راحت نیست. پس بهتر است که تور شما تمامی خدمات صفر تا صد سفر به آمریکا را انجام دهد تا با کمترین چالش ممکن روبرو شوید.

بعد اینکه آمریکا کشور پهناوری است و به این صورت نیست که شما بتوانید در مدت سه روز همه جای آن را مشاهده کنید. همچنین اینکه تورها ممکن است که محدود به چند شهر باشند که حتماً باید این را از مدیر آژانس بپرسید. به هر حال با تور می‌توانید بسیاری از نقاط را با هزینه و دردسر کمتر در رفت‌وآمد مشاهده کنید.

تورهای سفر به آمریکا
تورهایی از ایران برای سفر به کشور آمریکا وجود دارند.

تورهای سراسری آمریکا حداقل 18 روزه هستند؛ اما تور به نقاط خاص مانند غرب یا شرق یا حتی میامی حداقل 5 روزه هستند. کمتر از این که اصلاً به‌صرفه نیست.

مدارک لازم در صفر تا صد سفر به آمریکا

چه با تور و چه به‌صورت شخصی بخواهید سفر کنید، باید مدارکی را تهیه کنید و به سفارت برای اخذ ویزا تحویل دهید. دقت کنید که برای وقت سفارت باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان یا عمان یا امارات بروید. مدارکی که شما باید در طول صفر تا صد سفر به آمرکا نیاز دارید همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تأییدیه فرم DS-160
 • شناسنامه
 • یک قطعه عکس
 • تمکن مالی (شما باید پرینت گردش حساب اصلی خود را نشان دهید. اگر بازنشسته هستید، باید پرینت دریافت حقوق بازنشستگی همراهتان باشد. برای یک سفر 15 روزه شما باید بین 4 تا 5 هزار دلار همراهتان باشد. البته این حداقل است و بسته به تعداد روز سفر و اهداف شما متفاوت خواهد بود.)
 • ارائه برنامه زمانی سفر همراه با برگه رزرو هتل
 • فرم DS-5535
 • پاسپورت‌های قدیمی و مدارک سفرهای قبلی
 • برگه وقت سفارت همراه با فیش پرداختی
 • دعوت‌نامه (در این حالت، باید اطلاعات شخص همراه با آدرس به طور کامل نوشته‌شده باشد.)
 • بیمه مسافرتی (البته بیمه مسافرتی را در فرودگاه آمریکا از شما درخواست می‌کنند.)

با ویزای توریستی، حداکثر 6 ماه می‌توانید در آمریکا بمانید.

راهنمای سفر به آمریکا، به شما کمک می‌کند تا قبل از سفر به این کشور، برای تمام مناطق دیدنی برنامه ریزی کنید و با چالش مسافران خارجی دیگر نیز آشنا شوید. از شهرهای پرآوازه همچون نیویورک سیتی گرفته تا مناطق طبیعی زیبا، سفر به آمریکا برای هر سلیقه‌ای جاذبه‌ای دارد. تمام معماری و موزه‌های شهرها و روستاهای آمریکا هر کدام داستان خود را دارند. صفر تا صد سفر به آمریکا به شما این امکان را می‌دهد که از تمامی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی ایالت متحده آمریکا، دیدن کنید.

راهنمای واکسن‌های ضروری قبل از سفر به آمریکا

یکی از مدارکی که شما باید در هنگام ورود به آمریکا نشان دهید، کارت واکسن است. جدا از کارت واکسن کرونا که دیگر همه باید داشته باشند، واکسن‌های MMR، هپاتیت A، هپاتیت B، هاری، سه‌گانه (دیفتری، کزار، سیاه سرفه)، آنفلوآنزا تیپ B، مننژیت، فلج اطفال و ذات الریه جزو واکسن‌های مهم هستند. البته تزریق همه این‌ها امکان‌پذیر است. بلکه شما باید بر اساس نوع بیماری خودتان و همچنین بیماری شایع در آنجا، واکسن مربوطه را تزریق کنید. بهترین منبع برای شما، مدیر تور است که اطلاعات به‌روزتری در این خصوص دارد. نکته بعد اینجاست که همه شما بسیاری از این واکسن‌ها را در گذشته زده‌اید و نیازی به تزریق مجدد ندارید.

واکسن‌های لازم قبل از سفر به آمریکا
یکی از مدارکی که باید در هنگام ورود به آمریکا نشان دهید، کارت واکسن است.

پروازهای ایران برای سفر به ایالات متحده آمریکا

پرواز مستقیمی از ایران برای سفر به ایالات متحده آمریکا وجود ندارد؛ اما می‌توانید از طریق مسکو، دوحه، استانبول، فرانکفورت، دبی یا وین به آمریکا پرواز داشته باشید. هرچه تعداد ایرلاین‌ها در سفر کمتر باشد، قیمت بلیت هم ارزان‌تر خواهد بود. البته با توجه به تجربه دیگر مسافران، بهترین راه سفر هوایی از طریق کشورهای عربی ازجمله امارات و قطر و با خطوط هوایی این دو کشور است.

نحوه خرید بلیت سفر به آمریکا

برای خرید بلیت سفر به آمریکا می‌توانید از طریق سایت‌های آنلاین اقدام به خرید بلیت کنید. فقط حواستان به مدت زمان سفر و توقف و میزان بار مجاز باشد.

خرید بلیت سفر به آمریکا
ابتدا باید به یکی از سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های آمریکا در کشورهای همسایه مراجعه کنید.

متأسفانه بسیاری از مسافران به دلیل رعایت نکردن بار مجاز، دچار مشکلاتی در خطوط هوایی خود شده‌اند.

نحوه دریافت ویزای توریستی آمریکا

شما باید برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، به یکی از سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های آمریکا در کشورهای همسایه مراجعه کنید. البته نیاز است که از قبل وقت بگیرید. اگر هم با تور اقدام می‌کنید، تمامی این خدمات توسط خود آژانس انجام خواهد شد.

برای ویزای توریستی شما باید در ابتدا وقت مصاحبه در سفارت بگیرید. برای این کار باید فرم DS-160 را پر کنید تا به شما وقتی اختصاص داده شود. بعد از دادن وقت، باید سر زمان تعیین‌شده در سفارت باشید. دقت داشته باشید که تمامی مدارک باید به طور کامل همراهتان باشد. در آنجا آفیسر از شما سؤالاتی در خصوص اهداف سفر و مکان اقامت و غیره خواهد پرسید. شما باید بتوانید او را قانع کنید که هدفتان فقط گردشگری در آمریکا است. اگر به هر دلیلی، آفیسر مربوطه قانع نشد، درخواست شما رد خواهد شد. هزینه ثبت درخواست ویزای توریستی آمریکا، 160 دلار و غیرقابل بازگشت است.

دو نوع ویزای توریستی برای آمریکا وجود دارد: B1 و B2. این دو یکی از انواع ویزاهای آمریکا هستند که طرفدار زیادی دارند.
ویزای توریستی B1 برای آن‌هایی است قصد سفر تجاری به آمریکا را دارند. البته این افراد اجازه تأسیس شرکت یا انجام فعالیت اقتصادی را ندارند؛ اما می‌خواهد می‌خواهند جلسات تجاری با شرکت‌ها داشته باشند. نوع B2 برای آن‌هایی است که می‌خواهند به‌صورت تفریحی یا برای دیدن اقوام پا به این کشور بگذارند.

دو نوع دیگر ویزا هم شامل موارد زیر است:

 • ESTA: برای شهروندان کشورهایی است که می‌خواهند به آمریکا بدون اینکه نیاز به ویزای معمولی داشته باشند، سفر کنند. این برنامه برای سفرهای توریستی یا تجاری به مدت کمتر از 90 روز مناسب است.
 • VWP: برای شهروندان کشورهایی که عضو VWP هستند و تمایل به سفر به آمریکا برای تفریح، تجارت یا درمان دارند و می‌خواهند به مدت 90 روز یا کمتر در آمریکا بمانند.

به هر حال باید بدانید که توریستی رفتن به آمریکا از انواع روش های مهاجرتی به آمریکا نیست.
راهنمای سفر به آمریکا، برای آمادگی بهتر اخذ ویزا، تمام مدارک و هزینه‌های سفر به این کشور، به کمک شما می‌آید. هنگام سفر به آمریکا از گشتن در شهرهای مختلف و تاریخی همچون سانفرانسیسکو و شیکاگو خاطره‌سازی کنید. در صفر تا صد سفر به آمریکا از غذاهای مردم بومی آمریکا همچون دیپ دیش، کباب تگزاسی و تاکو امتحان کنید.

بهترین زمان سفر به آمریکا

بهترین زمان سفر به کشور آمریکا برای هر کسی متفاوت است. در دیدگاه کلی، تابستان‌ها نرخ سفر کمتر است؛ اما از جشنواره ها خبری نیست. به هر حال هوا گرم است و کمتر کسی تمایل دارد تا در زیر شدید آفتاب به آنطرف دنیا سفر کند. حتی برای بومیان هم زندگی در آمریکا در این فصول، سخت است تا جایی که کمتر از پایکوبی‌های خیابانی خبری است.

فصل بهار یکی از مناسب‌ترین زمان‌ها برای سفر به آمریکا داشت. البته دقت داشته باشید که در این فصل شاهد برگزاری جشنواره‌های متعددی به‌ویژه در حوزه غذا هستیم. از طرفی هم به دلیل تقاضای بالای سفر، قیمت تورها و هتل‌ها افزایش خواهد داشت.

گران‌ترین فصل پاییز و زمستان است؛ به‌ویژه کریسمس که جشن‌های کریسمس و چندین جشنواره در آمریکا برگزار می‌شود. پاییز هم به دلیل داشتن هوای عالی و برگزاری چندین جشنواره، جزو گران‌ترین فصل به‌حساب می‌آید.

خدمات گردشگری در آمریکا

خدمات گردشگری در آمریکا بسته به خدمات هر تور متفاوت است. البته خدمات دیگر مانند سیم‌کارت، کارت اعتباری و غیره را می‌توان با هماهنگی مدیر تور یا دوستان و اقوام در آمریکا تهیه کرد. برای دریافت خدمات اضافه‌تر حتماً با یک شخص آشنا در این حوزه مشورت کنید تا بدانید که چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.

جاذبه های دیدنی در آمریکا

تمامی شهرهای آمریکا دیدنی هستند؛ اما به‌عنوان توریست، شما امکان بازدید از همه نقاط را ندارید. به هر حال بهتر است که حداقل مکان‌های دیدنی زیر را از دست ندهید:

راهنمای مناطق توریستی آمریکا
زیباترین مکان های دیدنی کشور آمریکا
 1. پارک ملی یلوستون: پارکی طبیعت‌واقعی و منحصربه‌فرد با چشم‌اندازهای آبشارها، گیاهان وحشی، زمین‌های معدنی چشم‌گیر و مناطق زیستی غنی که میزبان جانوران وحشی، ازجمله گرزهای بزرگ، میش‌ها و گاومیش‌های وحشی است.
 2. شهر نیویورک: یکی از شهرهای پر جنب‌وجوش آمریکا با مناظرخاصی همچون ستون آزادی، سانترال پارک، برودوی، موزه متروپولیتن هنر و برج امپایر است.
 3. گراند کانیون: یک عجایب طبیعی جهان با صخره‌های عظیم و عمقی که توسط رودخانه کلرادو در طول زمان ساخته شده و چشم‌اندازی فوق‌العاده از طبیعت بی‌نظیر ارائه می‌دهد.
 4. واشینگتن دی. سی: پایتخت آمریکا با مجموعه‌ای از موزه‌ها، باغ‌های عمومی و ساختمان‌های تاریخی ازجمله کاخ سفید و کاپیتول هیل.
 5. پارک ملی گرند تتون: یک پارک ملی با چشم‌اندازهای کوهستانی زیبا، دریاچه‌های آبی و فضاهای طبیعی بکر که فرصت‌های مناسبی برای کمپینگ، پیاده‌روی و مشاهده جانوران وحشی فراهم می‌کند.
 6. هاوایی: مجموعه جزایری استوایی با ساحل‌های زیبا، فعالیت‌های آبی متنوع، طبیعت چشم‌گیر و فرهنگ هاوایی که شامل دانش فرقه‌ای، هنر و موسیقی محلی است.
 7. پارک ملی یوسمایتی: یکی از زیباترین پارک‌های ملی آمریکا با صخره‌های بلند، آبشارهای خیره‌کننده و تنوع گیاهی و جانوری فراوان.

بسته به نوع تور یا مکان اقامت شما، بهتر است که از قبل فهرستی از جاذبه های انجا را پیدا کنید تا بتوانید در مدت اقامت خود، همه نقاط را مشاهده کنید. سفر به آمریکا و دیدن این مناطق و فرهنگ مردم می‌تواند دید خوبی به شما در خصوص مهاجرت به آمریکا بدهد.

هتل‌ های آمریکا

آمریکا پر از هتل و متل است؛ البته ما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً هتل‌های مناسب را رزرو کنیم. بهتر است که انتخاب هتل را بر عهده تور بگذارید؛ البته اگر با تور سفر می‌کنید. به هر حال آن‌ها می‌دانند که چه هتل‌هایی را برای رزرو انتخاب کنند.

هتل‌ های ایالات متحده آمریکا
بهتر است که انتخاب هتل را بر عهده تور بگذارید

قیمت هتل‌ها در هر ایالتی متفاوت است. قیمت هتل‌های پنج ستاره برای یک شب از 165 دلار تا 360 دلار شروع می‌شود. هتل‌های چهارستاره حداقل قیمت 148 دلاری دارند و حداقل قیمت هتل سه ستاره 118 دلار است. البته این مبلغ‌ها متوسط هستند و بسته به امکانات و مکان هتل، قیمت‌ها هم فرق خواهد کرد.

چک لیست سفر به آمریکا

چک لیست سفر به آمریکا

شما هم قصد سفر به آمریکا را دارید؟ پس بهتر است بدانید که چه مواردی را باید با خود ببرید و کدام لوازم از ضروری‌ترین موارد محسوب می­شوند.

راهنمای سفر به آمریکا با هرمس اپلای

سفر به آن طرف دنیا هم سختی‌های خاص خودش را دارد؛ اما وقتی سفر کنید و آنجا را ببینید، تمام خستگی از روی دوشتان برداشته خواهد شد. برای سفر به آمریکا فقط بای صبور باشید. در این مطلب سعی کردیم تا اصلی‌ترین نکات راهنمای سفر به آمریکا را برای شما بنویسیم. البته، در زمانی که اطلاعات صفر تا صد سفر به آمریکا جمع‌آوری شده بود، برخی از سوالات ممکن است با زمان حال متغیر باشند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای درخواست ویزا باید چه کار کرد؟
برای درخواست ویزا باید ابتدا وقت سفارت گرفت و سپس از طریق یکی از سفارتخانه یا کنسولگری های آمریکا در کشورها همسایه، برای مصاحبه مراجعه کرد.
آیا همه می‌توانند به آمریکا سفر کنند؟
در صورتی که مشکلات سیاسی نداشته باشید، می‌توانید. البته به هر حال باید آفیسر را هم برای مصاحبه قانع کنید.
چه مدارکی برای ورود به آمریکا لازم است؟
مدارک شامل گذرنامه با اعتبار کافی، فرم‌های ویزا ، بلیت‌های هواپیما، اطلاعات مربوط به اقامت مورد انتظار و مدارک مالی است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای