فرانسه, مهاجرت تحصیلی

هزینه تحصیل در فرانسه 2021

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه در مقایسه با سایر نقاط اروپا نسبتا کم است. اکثر موسسات آموزش عالی در فرانسه از سوی دولت تامین می شوند، بنابراین معمولا هزینه اسمی بسته به سطح تحصیل وجود دارد.

دانشگاه ها در فرانسه به پایین بودن هزینه های تحصیلی مشهور هستند و هزینه های اداری را به عهده می گیرند، که باعث کاهش قیمت ها شده و با این حال، این رقم بسیار پایین تر از سایر کشورها مانند انگلستان است. برای تحصیل در یکی از مراکز خصوصی فرانسه، می توانید بین 1500 تا 2500 یورو در سال پرداخت کنید، اما هزینه ی بعضی از آنها حدود 10،000 یورو در سال است.

یک مؤسسه خصوصی که مهندسی، مدیریت یا کسب و کار آموزش می دهد می تواند هزینه ای تا 30،000 یورو در سال داشته باشد. متوسط مدرک لیسانس سه تا چهار سال است، بنابراین دانش آموزان باید 567 یورو (503 پوند) یا متوسطه دو ساله، 518 یورو (459 پوند) صرف تحصیل در این مقطع کنند.

هزینه های اسکان دانشجویی در فرانسه

اقامت در فرانسه ارزان تر از انگلستان است و میانگین آن € 200- € 300 (£ 177- £ 266) در هر ماه است. دانشجویان چندین گزینه برای زندگی دارند؛ سالن های تحصیلی اقامت، یک آپارتمان مشترک یا یک خوابگاه .

میانگین اجاره یک آپارتمان (برای یک یا دو نفر) 400 تا 700 یورو در هر ماه می باشد. آپارتمانها معمولا در متر مربع اندازه گیری می شوند و اجاره متوسط برای هر مترمربع در پاریس € 15 (£ 13) و یا € 7 (£ 6.20) در هر متر مربع در جای دیگر فرانسه است.

دانشگاه های فرانسه مسکن به نام Cités-U را به قیمت ارزان (حدود 120 تا 110 پوند در هر ماه خارج از پاریس) برای مقرون به صرفه بودن هزینه برای داننشجویان ، ارائه میدهد و این موسسه خدمات دانشجویی توسط دولت فرانسه اداره می شود و همچنین  تقاضا برای این مسکن ها بسیار زیاد است و بر مبنای معیارهای اجتماعی یا برای دانشجویان با بورس تحصیلی ارائه می شود. همچنین چندین سازمان خصوصی وجود دارد که خانه های دانشجویی خوبی دارند مانند Résidences Estudines، CLEF و ADELE.

دانش آموزان  و دانشجویان برای تحصیل در فرانسه می توانند درخواست کمک مالی از محل Caisse d’Allocation Familiale (CAF) برای دریافت تخفیف دانش آموزی برای جبران بخشی از اجاره بها ی خود بهره مند شوند.

سایر هزینه های تحصیل در فرانسه

لازم به ذکر است که متوسط هزینه ی ماهیانه برق، گاز و اینترنت 60 یورو (53 پوند) است و میانگین هزینه اینترنت 25 یورو (22 پوند) در ماه است. کتاب ها و سایر مواد مطالعه حدود 50 یورو (44 پوند) در ماه است و پرداختن به صندوق تعلیم و تربیه بیمه بسیار توصیه می شود و بسته به پوشش، هزینه 20 تا 50 یورو (£ 17- 44) در هر ماه است.

دانش آموزان از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا باید با کارت بیمه درمانی اروپا (EHIC) پوشش داده شوند. صورتحساب تلفن ماهانه به طور متوسط 25 یورو (22 پوند) است، با این حال، هزینه ی برخی از معاملات آنلاین کمتر از 10 یورو (11 پوند) در هر ماه است.

بها ی یک لیتر بنزین 1.33 یورو (1.18 پوند) است و کارت مسافرتی یا حمل و نقل ماهانه حدود 70 یورو (62 پوند) است، گرچه برای تک تک حمل و نقل، از € 17- € 33 متغیر است.

به طور کلی هزینه ی تحصیل در کشور فرانسه بسیار مقرون به صرفه بوده و دانشجویان میتوانند با انتخاب درست در محل اقامت و رشته ی تحصیلی خود در این کشور زندگی بسیار راحت و مناسبی را داشته باشند .

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *