مهاجرت از ترکیه به استرالیا

مهاجرت از ترکیه به استرالیا

مهاجرت از ترکیه به استرالیا مطلبی است که در این مقاله درباره ی آن میخوانیم.مهاجرت غیر مستقیم از طریق کشور ترکیه به دلیل مزایایی که دارد در حال تبدیل شدن به یکی از روش‌های محبوب مهاجرتی است. این روش مهاجرتی برای دریافت اقامت کشور زیبای قاره اقیانوسیه یعنی استرالیا مناسب می‌باشد. این روش هم مناسب افرادی است که قصد دریافت شهروندی ترکیه را دارند، هم مناسب افرادی که در حال حاضر در ترکیه اقامت دارند. مهاجرت از ترکیه به استرالیا می‌تواند فرصت‌های زیادی برای شما ایجاد کند که تاثیر مثبتی در آینده شما و خانواده‌تان داشته باشند. برای آشنایی با شرایط مهاجرت به کشور زیبای کانگوروها از ترکیه با ما همراه شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا از ترکیه به استرالیا مهاجرت کنیم؟

همانطور که اشاره شد، دریافت اقامت کشور استرالیا از کشور ترکیه به دلیلی ویژگی‌های برجسته‌ای که دارد، برای شهروندان ایرانی که قصد دریافت اقامت در ترکیه را دارند نیز مناسب است. استرالیا در سالیان اخیر یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در جهان بوده است. این محبوبیت به دلیل ارائه ویژگی‌های جذاب مانند فرصت‌های شغلی متنوع و مهمان‌نوازی مردم استرالیا به وجود آمده است. در ادامه این بخش به مهم‌ترین ویژگی‌های دریافت اقامت استرالیا از کشور ترکیه می‌پردازیم.

سیستم سلامت بی‌نظیر کشور استرالیا

سیستم سلامت کشور استرالیا یکی از بهترین سیستم‌های سلامت در جهان شناخته می‌شود. بیمارستان‌ها و مراکز درمانی معتبر این کشور خدمات بسیار باکیفیت و به‌روزی را به تمامی شهروندان کشور استرالیا ارائه می‌کنند. این ویژگی برای خانواده‌ها اهمیت بسیاری است و یکی از دلایل مهمی که از کشور ترکیه به استرالیا باید مهاجرت کنید. بیمه‌های متنوعی برای اتباع خارجی در استرالیا وجود دارد که می‌توانید با مهاجرت از کشور ترکیه به استرالیا از آن‌ها بهره‌مند شوید.

چرا از ترکیه به استرالیا مهاجرت کنیم؟

امکان تهیه رزومه کاری و تحصیلی بین‌المللی در ترکیه

یکی از ویژگی‌هایی که ایرانیان در ابتدا شهروندی ترکیه را دریافت می‌کنند و سپس به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند، امکان تهیه رزومه کاری و تحصیلی در سطح بین‌المللی است. دانشجویان برای تحصیل در استرالیا می‌توانند در دانشگاه‌های معتبر ترکیه تحصیل کنند و مدارک خود را دریافت کنند. با دریافت مدارک تحصیلی در موسسات آموزشی کشور ترکیه می‌توانید رزومه تحصیلی خود را تقویت کنید.

افرادی که قصد دارند به صورت کاری به کشور استرالیا مهاجرت کنند نیز می‌توانند با استفاده از شرکت در دوره‌های فنی یا کارآموزی کشور ترکیه، رزومه کاری خود را قوی کنند. این اقدام به دلیل زیاد بودن تعداد درخواست‌ها برای دریافت ویزای کشور استرالیا ضروری است.

استرالیا در میان بهترین کشورهای جهان از لحاظ رفاه اجتماعی

دولت کشور استرالیا توانسته است با سرمایه‌گذاری‌های سالیان اخیر خود رفاه اجتماعی مردم را تا سطح زیادی بالا برد. میانگین درآمد بالای شهروندان استرالیا سبب شده است تا ایرانیان بسیاری از کشور ترکیه به استرالیا مهاجرت کند. امروزه این کشور در میان مرفه‌ترین کشورهای جهان قرار دارد که ایرانیان به دلیل مهاجرت به کشور استرالیا، شهروندی ترکیه را دریافت می‌کنند.

فرصت‌های شغلی فراوان در کشور استرالیا

دولت استرالیا فرصت‌های شغلی فراوانی برای تمامی شهروندان داخلی و خارجی خود ایجاد کرده است تا تمامی افراد بتوانند در حوزه‌های دلخواه مشغول به تحصیل شوند. به دلیل پیشرفت‌های اقتصادی این کشور صنایع مختلف در حال گسترش هستند و به همین دلیل شهروندان ایرانی از ترکیه به استرالیا مهاجرت می‌کنند. در سال ۲۰۲۲ کشور استرالیا نیازمند بیش از ۶۰۰ نوع فرصت شغلی است که فرصت خوبی برای ایرانیانی ایجاد کرده که شرایط مناسبی دارند.

نحوه اخذ پاسپورت ترکیه جهت مهاجرت به استرالیا

یکی از نکاتی که باید پیش از مهاجرت از ترکیه به استرالیا بدانید، دریافت پاسپورت کشور ترکیه است. این مدرک برای اخذ ویزای استرالیا ضروری می‌باشد. دریافت پاسپورت کشور ترکیه از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که در این بخش قصد داریم، آسان‌ترین راه‌های دریافت شهروندی ترکیه را معرفی کنیم.

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای دریافت شهروندی کشور ترکیه، استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری کشور ترکیه است. ایرانیانی که قصد دارند از کشور ترکیه به استرالیا مهاجرت کنند می‌توانند از طریق ویزا در کم‌تر از شش ماه شهروندی ترکیه را دریافت کنند. برای استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه باید حدود ۲۵۰ هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. روشی دیگری نیز برای سرمایه‌گذاری در ترکیه وجود دارد که به صورت انتقال مستقیم نیم میلیون یورو به بانک‌های داخلی کشور ترکیه است.

نحوه اخذ پاسپورت ترکیه جهت مهاجرت به استرالیا

مهاجرت از ترکیه به استرالیا چه شرایطی دارد

دریافت اقامت کشور استرلیا از ترکیه روش‌های مختلفی دارد که با توجه به شرایط خود می‌توانید یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید. شرایط مهاجرت از ترکیه به استرالیا با توجه به مدت زمانی که می‌خواهید در این کشور بمانید، و به طور کلی هدف مهاجرت شما متفاوت است. برای مثال افرادی که قصد دارند ویزای توریستی کشور استرالیا را دریافت کنند، نیازی به دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا ندارند.

برای دریافت اقامت کشور استرالیا از ترکیه باید یکی از ویزاهای کشور استرالیا را دریافت کنید. یکی از نکاتی که پیش از نیز گفته شد دریافت پاسپورت کشور ترکیه است. این پاسپورت برای دریافت ویزای استرالیا مدرکی ضروری می‌باشد. از دیگر شرایط عمومی دریافت ویزای کشور استرالیا و مهاجرت از ترکیه به این کشور می‌توان به داشتن مدرک معبتر زبان انگلیسی و داشتن رزومه کاری اشاره کرد.

دریافت ویزاهای مختلف کشور استرالیا از ترکیه

مطابق با آنچه پیش از این خواندید، با اخذ شهروندی کشور ترکیه می‌توانید ویزاهای مختلف استرالیا را برای اقامت این کشور دریافت کنید. این ویزاها برای شهروندان ترکیه امکان اقامت در استرالیا را فراهم می‌کند. یکی از انواع این ویزاها، ویزای کار کشور استرالیا است که افراد می‌توانند با ارائه مدارک لازم این ویزا را دریافت کنند. از این مدارک می‌توان به پاسپورت معتبر ترکیه اشاره کرد.

انواع مختلف ویزاهای کشور استرالیا به مانند زیر هستند:

 • ویزای تحصیلی کشور استرالیا
 • ویزای توریستی کشور استرالیا
 • ویزای تعطیلات کشور استرالیا
 • ویزای کاری کشور استرالیا
 • ویزای سرمایه‌گذاری کشور استرالیا
 • ویزای ترانزیت کشور استرالیا

 

اقامت موقت استرالیا با ویزای توریستی (eVisitor)

ویزای توریستی کشور استرالیا یکی از ویزاهای محبوب برای دریافت از کشور ترکیه است که تا یک سال اعتبار دارد. این ویزا می‌تواند اقامت موقت کشور استرالیا را برای شهروندان ترکیه به ارمغان بیاورد. یکی از نکات جالب توجه دریافت ویزای توریستی کشور استرالیا، رایگان بودن آن است. همچنین می‌توانید با استفاده از این ویزا اقداماتی به غیر از گردشگری در کشور استرالیا انجام دهید. از این اقدامات می‌توان به تحصیل در دوره‌های کوتاه مدت موسسات آموزشی این کشور اشاره کرد.

بسیاری از شهروندان ترکیه برای گسترش کسب‌وکار خود از ویزای eVisitor استفاده می‌کنند تا در این کشور به انجام امور بیزینسی خود بپردازند. لازم به ذکر است که این افراد نمی‌توانند به صورت مستقیم با دریافت این ویزا به مردم استرالیا محصول بفروشند یا خدمات ارائه کنند. با این حال انجام اموراتی مانند مذاکره و معاملات در این کشور قانونی است. توجه داشته باشید که ویزای توریستی کشور ترکیه امکان همراه بردن خانواده را ندارد و باید برای تمامی اعضای خانواده به صورت مجزا ویزا دریافت شود.

ویزای تحصیلی استرالیا

از دیگر ویزاهای محبوب کشور استرالیا برای دریافت اقامت از طریق کشور ترکیه، ویزای تحصیلی است. این ویزا به دانشجویان امکان اقامت در استرالیا در طول زمان تحصیل را فراهم می‌کند. ایرانیانی که شهروندی کشور ترکیه را دارند می‌توانند با استفاده از ویزای تحصیلی استرالیا در دانشگاه‌های معتبر استرالیا دریافت کنند. یکی از ویژگی‌های عالی تحصیل در استرالیا، تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان است. توجه داشته باشید که بهتر است حدود شش ماه پیش از شروع دوره تحصیلی برای دریافت این ویزا اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

افرادی که قصد دارند از کشور ترکیه به استرالیا مهاجرت تحصیلی کنند، باید مدارکی را داشته باشند تا بتوانند ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند. از مهم‌ترین مدارک دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا، رزومه تحصیلی قوی است. دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا به شرح زیر است:

 • نامه پذیرش در دانشگاه‌های معتبر استرالیا
 • مدرک زبان معتبر انگلیسی
 • بیمه درمانی متقاضی در استرالیا
 • گواهی سلامت دانشجو
 • تمکن مالی در کشور استرالیا

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا برای افرادی مناسب است که در یکی از حوزه‌های کاری مورد نیاز کشور استرالیا مانند برنامه‌نویسی مهارت و تجربه دارند. این ویزا انواع مختلفی دارد که می‌تواند امکان اقامت شما در این کشور را فراهم کند. برخی از ویزاهای کاری کشور استرالیا کوتاه مدت هستند. ویزای کاری تعطیلات (Working Holiday Maker visas) و ویزای فعالیت موقت (Temporary activity and specialist visas) از این ویزاهای کوتاه مدت کاری هستند. برخی از ویزاهای کاری کشور استرالیا مانند ویزای Skilled independent visa اقامت دائم این کشور را برای شما فراهم می‌کند.

مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا

از مهم‌ترین مواردی که پیش از دریافت ویزای کاری کشور استرالیا باید در نظر داشته باشید، مشاغل مورد نیاز در این کشور است. دانستن این مورد به شما امکان تقویت رزومه کاری در حوزه مورد نظر را می‌دهد. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا به شرح زیر هستند:

حسابداری

بازیگری

متخصص طب سوزنی

مدیر تبلیغات

کارشناس تبلیغات

مهندس هوانوردی

خلبان هواپیما

مشاور کشاورزی

مهندس کشاورزی

دانشمند کشاورزی

کنترل کننده ترافیک هوایی

مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما

افسر آمبولانس

پرستار

برنامه نویس تحلیل‌گر

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری استرالیا از ترکیه

جهت دریافت ویزای کاری کشور استرالیا از ترکیه باید مدارکی را داشته باشید تا بتوانید این ویزا را دریافت کنید. از این مدارک می‌توان به داشتن مدرک تحصیلی در حوزه کاری مورد نظر اشاره کرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت استرالیا از ترکیه به شرح زیر است:

پاسپورت ترکیه

پذیرش در یکی از شغل‌های مورد نیاز دولت استرالیا

نامه تمکن مالی برای اقامت در کشور استرالیا (این میزان با توجه به اقامت شما تعیین می‌شود)

گواهی عدم سو پیشینه

گواهی ازدواج در صورت تاهل

چهار قطعه عکس پاسپورتی

مدارک شناسایی همسر

نحوه دریافت اقامت دائم کشور استرالیا

ایرانیان بسیاری هستند که قصد دارند با مهاجرت از ترکیه به استرالیا اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. این امکان با استفاده از ویزاهای مختلفی مانند ویزای کاری و تحصیلی امکان‌پذیر است. البته که با دریافت این ویزاها نمی‌توانید به صورت مستقیم اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. شما باید با استفاده از ویزاهای مختلف چهار سال در این کشور اقامت داشته باشید.

برای مثال افرادی که ویزای تحصیلی کشور استرالیا را دریافت کرده‌اند، می‌توانند با تغییر ویزای خود به ویزای کاری،  پس از چهار سال در این کشور برای اقامت دائم خود اقدام کنند. البته می‌توانید با اتمام زمان ویزای خود نسبت به تمدید آن و تحصیل در دوره دیگر اقدام کنید.

نحوه دریافت اقامت دائم کشور استرالیا

هزینه‌های اقامت در کشور استرالیا برای مهاجران ایرانی

در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی در کشور استرالیا پیش از مهاجرت به این کشور از مهم‌ترین مواردی است که باید در نظر داشته باشید. زندگی در این کشور به نسبت دیگر کشورهای مدرن ارزان‌تر است. البته که میزان هزینه زندگی در استرالیا به عوامل مختلفی مانند شهری که در آن قصد اقامت دارید، متفاوت است. میانگین هزینه زندگی در برخی از شهرهای استرالیا به مانند زیر است:

متوسط هزینه اقامت در شهر سیدنی ماهانه معادل ۳.۶۲۳ دلار

متوسط هزینه اقامت در شهر ملبورن معادل ماهانه ۳.۴۴۴ دلار

متوسط هزینه اقامت در شهر کانابرا ماهانه معادل ۳.۴۶۰ دلار

متوسط هزینه اقامت در شهر داروین ماهانه معادل ۳.۸۳۶ دلار

 

مهاجرت از ترکیه به کشور مهاجرپذیر استرالیا با موسسه هرمس

مهاجرت از ترکیه به کشورهای توسعه‌یافته مانند استرالیا از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت غیر مستقیم است. این محبوبیت به دلیل مزایایی مانند امکان تهیه رزومه کاری و تحصیلی مناسب ایجاد شده است. شما می‌توانید با دریافت شهروندی کشور ترکیه، با استفاده از انواع ویزاهای استرالیا به این کشور مهاجرت کنید. ویزاهای مختلفی برای دریافت اقامت استرالیا از ترکیه وجود دارد که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به ویزای کاری اشاره کرد.

موسسه مهاجرتی هرمس از بهترین موسسات مهاجرتی در ایران است، که خدمات باکیفیتی در زمینه دریافت ویزاهای کشورهای مختلف ارائه می‌کند. بنابراین اگر علاقه‌مند به مهاجرت از ترکیه به استرالیا هستید، می‌توانید از خدمات موسسه ما استفاده کنید.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

این نوع مهاجرت دارای شرایط خاصی است و مهاجرت غیرمستقیم محسوب می‌شود.همچنین روش مناسبی برای مهاجران ایرانی است که نمیتوانند به صورت مستقیم به کشور آمریکا سفر کنند.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله ذکر شد مهاجرت از کشور ترکیه به کشور استرالیا بدلایل متفاوتی همچون سیستم سلامت و برخورداری از رفاه اجتماعی و فرصت های شغلی فراوان و امکان تهیه رزومه کاری و تحصیلی بسیار مورد توجه مهاجران و ایرانی هایی که نیت به مهاجرت دارند قرار گرفته است. در این مقاله ما سعی کردیم که از نحوه اخذ پاسپورت ترکیه و مهاجرت از ترکیه به استرالیا ،دریافت ویزاهای مختلف استرالیا ، ویزای توریستی  ،ویزای تحصیلی و کاری  ،نحوه دریافت و هزینه اقامت برای ایرانیان توضیح دهیم.موسسه مهاجرتی هرمس میتواند شما را برای مهاجرت از ترکیه به استرالیا همراهی کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
افرادی که به کشور استرالیا مهاجرت میکنند میتوانند از خدمات بیمه این کشور استفاده کنند؟
بله بیمه های مختلفی برای اتباع خارجی در این کشور وجود دارد که این افراد میتوانند از آنها استفاده کنند.
آیا از طریق ازدواج میتوان شهروندی کشور ترکیه را دریافت کرد؟
بله ازدواج یکی از روش های دیگری است که با آن میتوان در مدت کم شهروندی این کشور را دریافت کرد.
آیاکسانی که ویزای تحصیلی کشور استرالیا را دارند میتوانند ویزای کاری دریافت کنند؟
بله افرادی که ویزای تحصیلی این کشور را دارند برای تغییر آن به ویزای کار می توانند پس از ۴سال در این کشور برای اقامت دائم خود اقدام کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید
9 ماه قبل

سلام . اخذ ویزای تحصیلی دوره کارشناسی ارشد از استرالیا محدودیت سنی خودشو با اخذ تابعیت ترکیه از دست میده؟ من بدلایل مشکلات زندگی از تحصیل جا موندم و الان برای دریافت ویزای تحصیلی ارشد شاید ریجکت از استرالیا بشم . اگه با خرید ملک تابعیت ترکیه از ترکیه بگیرم دید افسر مهاجرت استرالیا به من برای ادامه تحصیل از نظر شرط سنی عوض میشه؟ میتونم بدون دغدغه از محدودیت حداکثر سنی با تابعیت ترکیخه بر م سفارت استرالیا درخواست ویزای تحصیلی بدم؟ رفتن به استرالیا بخاطر الحاق به خانواده است و برام مهمه. ممنون

خانم میرخانی
پاسخ به  حمید
9 ماه قبل

سلام حمید عزیز وقتتون بخیر
درصورتی که سن شما نزدیک به 40 سال باشه و بخواید با گپ تحصیلی برای دوره های دانشگاهی اقدام کنید شاید بجای اینکه مسیر رو به ترکیه و خرید ملک تغییر بدید شاید بهتر باشه که تو دوره های مدیریتی تو کشور استرالیا اقدام کنید.

نورعلی نبی زاده
1 سال قبل

سلام : من اتباع افغانستان هستم اما پاسپورت ترکیه را دارم می‌توانم از کشور استرلیا ویزه کاری دریافت کنم.
در ضمن می‌توانم فامل ام را با خود انتقال داده میتوانم یاخیر
اگر لطف کرده معلومات بدهید متشکرم

hermesgh0uli
پاسخ به  نورعلی نبی زاده
1 سال قبل

سلام به شما
برای استرالیا از طریق gsm اقدام میکنیم. سیستم امتیازبندی متقاضی تو فاکتورهای مختلف مثل سن سابقه کار مدرک تحصیلی مدرک زبان وضعیت تاهل و انطباق پذیری امتیاز کسب میکنید و با توجه به امتیازتون مشخص میشه واجد شرایط هستین یا خیر؟

مهدی
2 سال قبل

درود بر سایت خوب هرمس اپلای

میخاستم بدونم آیا کشور ترکیه دوره هایی شبیه به آوسبیلدونگ هم داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در این خصوص اقدامی انجام نمیدیم متاسفانه . و تا جایی که اطلاع داریم خیر مانند دوره های آوسبیلدونگ در ترکیه وجود ندارد .

کادر هرمس اپلای