ویزای ترکیه از ایران برای افغانها
ترکیه

ویزای ترکیه از ایران برای افغانها

ویزای ترکیه از ایران برای افغانها مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت به ترکیه می‌تواند دلایل زیادی داشته‌ باشد. هر ساله افراد زیادی به دلیل تجارت و یا گردشگری این کشور اروپایی – آسیایی را انتخاب می‌کنند. مهم نیست که شما قصد سفر چند روزه و یا مهاجرت دائمی دارید؛ درهرصورت به دریافت ویزا برای این کار نیاز پیدا خواهید کرد. ویزای ترکیه از ایران برای افغانها باتوجه‌به پاسپورت ضعیف این کشور، ضرورت بیشتری دارد.

افغانی‌های ساکن ایران می‌توانند برای سفر به ترکیه و دریافت ویزا از ایران اقدام کنند. البته مطمئناً شرایط این کار تفاوت‌هایی با دریافت ویزا به‌صورت مستقیم از خود کشور افغانستان دارد. در ایران جمعیت مهاجرین افغان به نسبت قابل‌توجه بوده و به همین دلیل شمار متقاضیان افغانی ویزای ترکیه از ایران چندان کم نیست. اگر تمایل به انجام چنین کاری دارید، ضروری است که با شرایط این کار آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم تا کلیه شرایط را برای شما بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا افغانی‌های ساکن ایران می‌توانند برای دریافت ویزای ترکیه اقدام کنند؟

این سؤالی است که برای اکثر متقاضیان قبل از اقدام به مهاجرت، ایجاد می‌شود. شهروندان افغانی ساکن ایران می‌توانند فرایند دریافت ویزای ترکیه را در ایران انجام دهند. البته طبیعی است که همه شهروندان افغانی، مجوز لازم برای این کار را نداشته باشند. یکی از موارد ضروری برای دریافت ویزا از طریق ایران، داشتن کارتی به نام کارت آمایش است.

در صورت عدم وجود این کارت، نمی‌توان ویزای ترکیه از ایران برای افغانها را دریافت کرد. اگر قصد مهاجرت دارید و هنوز دارای چنین کارتی نیستید، باید زودتر نسبت به دریافت آن اقدام کنید. این کار از طریق اداره کل مهاجرت ایران انجام می‌شود.

آیا افغانی‌های ساکن ایران می‌توانند برای دریافت ویزای ترکیه اقدام کنند؟

مهاجران افغانی ساکن ایران به چه روش‌هایی می‌توانند ویزا دریافت کنند؟

به‌طورکلی در حال حاضر بسته به هدفی که فرد برای سفر به ترکیه دارد، دو نوع ویزای ترکیه برای افغانها صادر می‌شود. در ادامه به بررسی این دو مورد می‌پردازیم تا آشنایی بهتری نسبت به این موضوع پیدا کنید.

ویزای الکترونیکی 

این ویزا همان‌طور که از نامش پیدا است، به‌صورت اینترنتی صادر می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری به سفارت‌ ندارد؛ اما چه افرادی می‌توانند برای دریافت این ویزا، اقدام کنند؟ به‌طورکلی اگر قصد دارید برای گردش کوتاه‌مدت به ترکیه سفر کنید، ویزای الکترونیکی گزینه مناسبی برای شما است. با استفاده از این ویزا می‌توانید به مدت ۳۰ روز در کشور ترکیه اقامت داشته باشید. البته مدت اعتبار آن حدود ۱۸۰ روز از لحظه صدور است

ویزای لیبل دار

از دیگر انواع ویزای ترکیه از ایران برای افغانها، می‌توان به ویزای لیبل دار اشاره کرد. افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه با هدف کاری و یا تحصیلی دارند، باید به دنبال اخذ ویزای لیبل دار باشند. در این روش برخلاف روش قبلی نیاز به مراجعه حضوری به سفارت ترکیه در ایران است. عمدتاً دریافت این ویزا سخت‌تر است؛ اما اعتبار بیشتری دارد. شرایط خاصی برای دریافت ویزای ترکیه به‌صورت کلی وجود دارد که در ادامه بررسی می‌شود.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

ضروری‌ترین شروط برای دریافت ویزا ترکیه توسط افغان‌های ساکن ایران چیست؟

به‌طورکلی دریافت ویزای ترکیه برای افغانها از ایران نیاز به شروط خاصی دارد. طبیعتاً تنها در صورت وجود این شرایط می‌توان برای دریافت ویزا اقدام کرد. در این میان سه شرط مهم‌تر از بقیه هستند که عمده متقاضیان در تهیه آن‌ها مشکل دارند. در ادامه این سه شرط بررسی می‌شود.

کارت آمایش

یکی از شروط اصلی، داشتن کارت آمایش است. این کارت نوعی مدرک هویتی است و به دنبال اقامت موقت در ایران صادر می‌شود. در صورت نداشتن این کارت باید برای دریافت آن از طریق مراجع مربوط اقدام کنید.

داشتن مدت اقامت کافی در ایران

از شروط دیگر، داشتن حداقل یک سال اقامت در ایران است. زمانی می‌توان برای ویزای ترکیه از ایران برای افغانها اقدام کرد که حداقل یک سال از اقامت در ایران گذشته باشد. در هنگام ثبت درخواست برای این کار، از شما مدارکی برای اثبات این موضوع خواسته می‌شود.

پاسپورت معتبر

اشاره شد که پاسپورت افغانستان جزو ضعیف‌ترین پاسپورت‌های دنیا است که با استفاده از آن تنها می‌توان به کشور‌های محدودی از دنیا، سفر کرد. دریافت ویزای ترکیه برای افغانها از ایران نیاز به داشتن پاسپورتی قوی با سابقه حداقل ۶ ماهه دارد.

برای دریافت ویزای ترکیه باید چه مدارکی همراه داشته باشیم؟

مشاهده کردید که بسته به هدف متقاضی، ویزا‌های مختلفی وجود دارند. طبیعی است که مدارک لازم برای دریافت این ویزا‌ها یکسان نباشند. ضروری است قبل از اقدام برای دریافت ویزا، به‌خوبی از مدارک لازم مطلع شوید؛ اما مدارکی هم وجود دارند که برای دریافت همه این ویزا‌ها نیاز است که در ادامه بررسی می‌شود.

داشتن مدارک عدم سوءپیشینه، از مدارک لازم برای دریافت ویزای ترکیه است. این مدرک‌ برای دریافت همه انواع ویزا، ضروری است. پاسپورت با اعتبار لازم برای دریافت ویزا در همه مدل‌ها نیاز است. این ویزا باید حداقل اعتباری به‌اندازه مدت اقامت شما در کشور ترکیه داشته باشد. موارد دیگری همچون بیمه، داشتن تمکن مالی برای اقامت در ترکیه و مدارک سکونتگاه از جمله مدارکی هستند که باید برای دریافت ویزای ترکیه از ایران برای افغانها به همراه داشته باشید.

برای دریافت ویزای ترکیه باید چه مدارکی همراه داشته باشیم؟

آشنایی با تمام ویزا‌های موجود برای مهاجرت افغانها به ترکیه

هر فردی دارای هدف و دلایل خاصی برای سفر و یا مهاجرت به ترکیه است. این موضوع باعث شده تا ویزا‌های مختلفی هم برای این کار موجود باشد. در این بخش شما را با انواع ویزای ترکیه از ایران برای افغانها آشنا می‌کنیم.

آشنایی با تمام ویزا‌های موجود برای مهاجرت افغانها به ترکیه

ویزای توریستی یا گردشگری

اگر هدف شما از سفر به ترکیه، گردش و تفریح است، می‌توانید به‌صورت آنلاین برای دریافت ویزا اقدام کنید. با ویزای الکترونیکی در بخش‌های قبلی آشنا شدید. این ویزا عمدتاً به‌صورت محدود و نهایتاً برای سی روز اقامت در ترکیه صادر می‌شود؛ اما برای دریافت این ویزا فرد باید شروط خاصی هم داشته باشد؛ از جمله:

بلیت رفت‌وبرگشت به ترکیه
ارائه مدرکی مبنی بر رزرو هتل یا اجاره مکانی برای سکونت
اثبات داشتن تمکن مالی که برای هر روز حداقل ۵۰ یورو نیاز است
داشتن ویزای معتبر
دارابودن پاسپورتی با اعتبار لازم

در صورت داشتن این مدارک می‌توان بدون دردسر خاصی برای دریافت ویزای توریستی اقدام کرد. عمدتاً توصیه می‌شود متقاضیان تا ۴۸ ساعت قبل از سفر، درخواست خود را در سایت‌های معرفی شده برای این کار ثبت کنند.

ویزای کاری

افراد زیادی وجود دارند که با هدف داشتن فرصت شغلی بهتر، ترکیه را انتخاب می‌کنند. افرادی که قصد پیداکردن یک فرصت شغلی بهتر در ترکیه را دارند، باید ویزای کاری این کشور‌ها را کسب کنند. برای دریافت این ویزا نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از ترکیه دارید. ‌ در حقیقت باید از طرف یک کارفرمای ساکن ترکیه برای شما درخواست کاری ارسال شود.

در غیر این صورت به‌سختی می‌توان برای مهاجرت به ترکیه اقدام کرد. پس از دریافت یک جاب آفر مناسب، نیاز به انجام سایر مراحل برای دریافت ویزا دارید. یکی از این اقدامات، درخواست اجازه کار از مراجع مربوطه در کشور ترکیه است. هزینه انجام این کار برای هر فرد باتوجه‌به درخواستی که دارد، متفاوت است. هزینه دریافت مجوز دائمی بسیار بیشتر از هزینه دریافت مجوز‌های یک‌ساله و یا دوساله است؛ اما در صورت کسب مجوز برای همیشه می‌توانید شغل مناسبی داشته باشید.

ویزای تحصیلی 

یکی از انواع ویزای ترکیه از ایران برای افغانها، ویزای تحصیلی است. وجود شرایط تحصیلی نسبتاً مناسب در ترکیه از عواملی بوده که باعث جذب مهاجر شده است. هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا از جمله افغان‌های ساکن ایران برای داشتن شرایط تحصیلی مناسب به این کشور سفر می‌کنند. این ویزا تنها شامل تحصیلات عالی نشده و برای مقاطع پایین‌تر هم می‌توان به‌صورت تحصیلی اقدام کرد. با دریافت این ویزا می‌توان در بهترین مراکز علمی ترکیه تحصیل کرد.

ویزا درمان

گاهی هدف برخی افغانی‌های ساکن ایران از مهاجرت به ترکیه، درمان است. طبیعتاً برای استفاده از امکانات درمانی این کشور هم نیاز به دریافت ویزا است. خوشبختانه این کار هم به‌صورت اینترنتی و هم به‌صورت حضوری انجام می‌شود. در صورت نداشتن شرایط برای مراجعه حضوری می‌توانید به‌صورت الکترونیکی اقدام کنید. باید توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای درمان، باید نامه‌ای که نشان‌دهنده پذیرش از بیمارستان‌های ترکیه باشد را به همراه داشته باشید.

 

گاهی هدف از دریافت ویزا، تحصیل، کار و یا درمان نیست. گروهی از متقاضیان از جمله افرادی هستند که بنا بر شرایط شغلی خود نیاز به عبور از ترکیه و یا اقامت حداقلی در این کشور دارند. رانندگان کامیون‌های ترانزیتی از جمله همین افراد هستند که برای ورود به خاک ترکیه نیاز به دریافت ویزا دارند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید بسته به هدفی که فرد متقاضی دارد، ویزا‌های مختلفی در دسترس است. شرایط و مدارک لازم جهت اقدام برای هر یک از این موارد متفاوت است؛ اما مطمئناً اشتراک‌هایی هم بین آن‌ها دیده می‌شود.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

چگونه برای دریافت ویزای ترکیه اقدام کنیم؟

دریافت ویزای ترکیه از ایران برای افغانها دارای مراحل مختلفی است. این مراحل با پرکردن فرمی در سایت سفارتخانه که اهداف شما را از سفر را نشان می‌دهد، آغاز می‌شود. این کار به‌صورت آنلاین انجام شده و به همین دلیل نیاز به زمان زیادی ندارد. پس از تکمیل فرم، مدارک موردنیاز باتوجه‌به درخواستی که داده‌اید، مشخص می‌شوند. فراهم کردن این مدارک برای همه متقاضیان ضروری است؛ در غیر این صورت، ویزا با تأخیر داده می‌شود و یا اصلاً داده نمی‌شود.

آیا مراجعه به مؤسسه‌های مهاجرتی می‌تواند برای دریافت ویزای ترکیه مناسب باشد؟

همه شما به‌خوبی می‌دانید که سپردن فرایند اخذ ویزای ترکیه از ایران برای افغانها، می‌تواند تا چه حد مفید باشد. افرادی که بدون اطلاع دقیق برای این کار اقدام می‌کنند عمدتاً فرایند اخذ ویزای خود را زمان‌بر و بسیار پرهزینه می‌دانند. به‌طورکلی اخذ ویزا دارای فرایندی پیچیده است که در آن شرایط و قوانین مختلفی وجود دارد.

مطمئناً در این صورت همه ما به فردی مطلع از قوانین و شرایط نیاز داریم. استفاده از مؤسسه‌های مهاجرتی می‌تواند هزینه‌های شما را کمی بیشتر کند؛ اما مزیت‌های زیادی هم برای شما دارد. یکی از این مزیت‌ها، انجام کار به کامل‌ترین شکل ممکن و در زمانی کوتاه است. اگر تمایل دارید ویزای خود را سریع و بدون دردسر دریافت کنید، حتماً باید به یک مؤسسه معتبر مراجعه کنید. باید دقت داشته باشید که انتخاب تنها یک مؤسسه برای این کار کافی نیست. باید مرکزی انتخاب شود که تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد.

برای دریافت ویزای ترکیه باید چقدر هزینه کرد؟

دریافت ویزای ترکیه برای افغانها از ایران نیاز به هزینه‌های مختلفی دارد. در کمترین حالت باید چیزی حدود ۵۵ یورو برای این کار بپردازید. ویزای مسافرتی که افرادی زیادی برای دریافت آن اقدام می‌کنند چیزی حدود ۶۰ دلار هزینه دارد. در مواردی هزینه انجام این کار به ۱۸۰ دلار هم می‌رسد. البته تمام این موارد بدون درنظرگرفتن هزینه‌های جانبی دریافت ویزا است.

افراد زیادی وجود دارند که اطلاع چندانی از مراحل دریافت ویزا ندارند و به همین دلیل نیاز به کمک مؤسسه‌های مختلف فعال در این زمینه دارند. طبیعی است که در چنین شرایطی هزینه‌ها بیشتر از مبالغ گفته شده است. در این ميان شاید برای شما هم سؤال باشد که چرا باید هزینه بیشتری برای مراجعه به مؤسسه‌های مهاجرتی صرف کرد؟ دریافت ویزا به‌سادگی موارد اشاره شده، نیست.

استثنا‌های زیادی وجود دارند که ممکن است کار دریافت ویزا را سخت بکنند. ‌در حقیقت کمک از یک مجموعه با‌تجربه به معنی دور ریختن پول نیست و می‌تواند فرایند دریافت ویزا را بسیار ساده‌تر کند. مطمئناً همه شما دریافت ویزای ساده با کمی هزینه بیشتر را به عدم دریافت و یا دریافت به‌سختی ترجیح می‌دهید.

انواع ویزای ترکیه

انواع ویزای ترکیه برای این کار وجود دارد که شما می‌توانید بسته به موقعیتی که دارید، از آنها استفاده کنید. انواع ویزای ترکیه در قالب ویزاهای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، توریستی و … وجود دارد که شما می‌توانید از آنها برای ورود و زندگی در این کشور استفاده کنید.

سخن پایانی

دریافت ویزای ترکیه از ایران برای افغانها نیاز به شرایط خاصی دارد. افرادی که چنین شرایطی دارند، از شانس بیشتری برای دریافت ویزا برخوردار هستند. به‌طورکلی ضرورت دارد همه افرادی که قصد انجام چنین کاری را دارند، با تمامی این شرایط آشنا باشند. در این صورت می‌توانند بهتر نسبت به فراهم کردن آن‌ها تصمیم بگیرند. استفاده از تجربه یک مجموعه معتبر، می‌تواند کار‌های شما را بسیار جلو بیندازد؛ ازاین‌رو سعی کنید حتماً با نظر چنین مراکزی جلو بروید.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

از طریق چه روش هایی میتوان ویزای کشور ترکیه را برای افغانها بدست آورد؟
از طریق ویزای الکترونیکی و ویزای لیبل دار میتوان به کشور ترکیه مهاجرت کرد.
ویزای ترکیه از ایران برای افغانها چه ویزاهایی میباشد؟
ویزای توریستی ویزای کاری ویزای تحصیلی ویزای درمانی
برای دریافت ویزای ترکیه چقدر هزینه نیاز است؟
هزینه دریافت ویزا چیزی حدود ۶۰دلار که گاها این هزینه به ۱۸۰ دلار هم میرسد.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 پاسخ

    1. بله امکان پذیر هست ولی باید حتما دیپلم 12 ساله داشته باشید و مدارک تحصیلی و هویتی تون کامل باشه و در ایران اقامت قانونی داشته باشید

  1. سلام خوبین من تو ایران زندگی می کنم ولی افغان هستم و برای تحصیل می خوام برم دانشگاه ترکیه میتونم بصورت قانونی مهاجرت کنم و اینکه هزینه تحصیلی و زندگی تو ترکیه چقدر در حال حاضر

    1. تنها در صورتی که اقامت قانونی و پاسپورت و مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشید میتونید اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles