ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه 2023

ویزای توریستی ترکیه مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور ترکیه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان در سال های اخیر بوده است و آب و هوای مناسب، اماکن دیدنی و طبیعت زیبا از مهم ترین دلایل جذب توریست به این کشور است، ویزای توریستی ترکیه نیز از همین رو یکی از پر مخاطب ترین ویزاهای ارائه شده توسط این کشور است. ترکیه همچنین اولین مقصد گردشگری ایرانیان در طی سال های اخیر بوده است. بنابراین بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند چگونه می توانند روادید کشور ترکیه را بدست آورند.

صنعت توریسم یکی از قدرتمند ترین صنایع کشور ترکیه است. از همین رو دولت این کشور شرایط ویژه ای را برای مسافران در نظر گرفته است. در این مقاله در رابطه با ویزای توریستی ترکیه و اماکن دیدنی این کشور مطالبی را ارائه خواهیم کرد.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

ترکیه، گزینه مناسبی برای مهاجرت توریستی

با توجه به آمار و اطلاعات به‌دست‌آمده از سوی متخصصان فعال در حوزه مهاجرت، در چند سال اخیر کشور ترکیه به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های مهاجرتی مردم از طریق توریستی تبدیل‌شده است. به عبارتی شرایط سفر به کشور ترکیه به حدی مطلوب است که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا برای دریافت ویزای توریستی اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که امنیت کشور ترکیه برای توریست‌ها، شهروندان یا به عبارتی تمام مردم به حدی بالا است که متقاضیان بدون هیچ نگرانی می‌توانند اقدامات لازم را برای دریافت ویزای مربوطه انجام دهند. هزینه‌ امکانات رفاهی در کشور ترکیه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. به همین دلیل درصورتی‌که توریست‌ها قصد سفر به یکی از زیباترین‌ کشور‌های جهان با کمترین هزینه را دارند، ترکیه گزینه مناسبی برای آن‌ها به حساب می‌آید.

از نگاهی دیگر باید دقت کرد که ویزای توریستی ترکیه نسبت به انواع دیگر ویزا با سهولت بیشتری برای متقاضیان صادر می‌شود. چشم‌انداز‌های طبیعی و بسیار زیبای کشور ترکیه از دیگر دلایلی است که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا را برای اخذ این ویزا ترغیب می‌کند.

ترکیه، گزینه مناسبی برای مهاجرت توریستی

ویزای الکترونیکی

در ماه آوریل سال ۲۰۱۳، دولت ترکیه یک سیستم ویزای آنلاین آسان را راه اندازی کرد که به جای «ویزا برچسب» قدیمی، ویزای الکترونیکی صادر می شود. پس از ارائه اطلاعات و پرداخت، ویزا به مسافر فرستاده می شود و باید بارگیری و چاپ شود و باید به مقامات فرودگاه در ترکیه نشان داده شود و در طول مدت اقامت در دسترس قرار گیرد. ویزای الکترونیکی به معنای رفتن به سفارتخانه های محلی نیست و  انتظار برای دریافت ویزا در فرودگاه است.

دولت ترکیه ویزا را برای مسافران بیش از ۴۰ کشور بسیار ساده ساخته است. ۶۰ کشور دیگر هم وجود دارند که می توانند برای اخذ ویزای الکترونیکی درخواست دهند، اما باید شرایط خاص دیگری مانند داشتن ویزای شنگن، ایرلند، انگلستان یا ایالات متحده را داشته باشند.

مدت اعتبار ویزای توریستی ترکیه

لازم به ذکر است که ، مدت زمان ویزای توریستی کشور ترکیه ۳ ماه است. افرادی که قصد داشته باشند که تا ۹۰ روز در کشور ترکیه حضور داشته باشند در این نوع اقامت احتیاجی به اخذ ویزا نخواهند داشت و بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این مدت ۳ ماه در کشور ترکیه حضور داشته باشند. اما در این نوع اقامت افراد اجازه کار و تحصیل ندارند. حداکثر اقامت برای ویزای  گردشگری کشور ترکیه شما از۹۰ روز نباید بیشتر شود. در صورتی که قصد سفر به ترکیه را دارید، به ویزای توریستی نیاز نخواهید داشت  با این وجود باید حتما یک پاسپورت معتبر داشته باشید و قبل از سفر به این کشور با هزینه زندگی در ترکیه آشنا شوید. ویزای معتبر ویزایی است که حداقل ۶۰ روز پس از خروج شما اعتبار داشته باشد. در حقیقت پاسپورت شما زمانی معتبر است که حداقل ۱۵۰ روز از زمان ورود شما به کشور ترکیه اعتبار قانونی داشته باشد. همانطور که میدانید ایرانیان برای مسافرت به کشور ترکیه در مدت زمان کمتر از ۹۰ روز ، نیازی به ویزای توریستی نداشته و اگر هم برای مدت بیشتر از ۹۰ روز قصد اقامت در ترکیه را داشته باشند ، میبایست ازکنسولگری کشور ترکیه درخواست اقامت بیشتر کنند .

مزایای دریافت ویزای توریستی ترکیه

دریافت ویزای ترکیه مزایای زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا درخواست خود را برای دریافت این ویزا به ثبت می‌رسانند. به عبارتی مزایا و امکانات رفاهی که با سفر به ترکیه از طریق ویزای توریستی به متقاضیان تعلق می‌‌گیرد، زندگی مطلوبی را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مزایای دریافت ویزای توریستی ترکیه را به‌طور کامل توضیح می‌دهد.

مزایای دریافت ویزای توریستی ترکیه

  • یکی از مزایای دریافت این ویزا که بسیاری از افراد را برای دریافت آن ترغیب می‌کند، امکان استفاده از تمام امکانات رفاهی این کشور بدون هیچ محدودیتی است.
  • دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه نسبت به دیگر پروسه‌های مهاجرتی در مدت‌زمان کوتاهی اتفاق خواهد افتاد.
  • هزینه دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه به نسبت دیگر ویزاها بسیار مناسب بوده و به تمکن مالی کمی نیاز دارد.
  • در کشور ترکیه هزینه امکانات رفاهی مختلف برای توریست‌ها به نحوی تنظیم شده است که موجب ترغیب مجدد آن‌ها برای سفر به این کشور شود.
  • کسانی که از طریق ویزای توریستی برای سفر به کشور ترکیه اقدام می‌کنند با استفاده از این مجوز ورود و خروج می‌توانند به مدت سه ماه در این کشور زندگی کرده و در طول این مدت به هر تعداد دلخواه از ترکیه خارج شده و مجدداً به آن بازگردند. البته باید به این نکته اشاره کرد که ویزای توریستی ترکیه در هرسال یک‌بار امکان تمدید دارد به‌طوری‌که در صورت دلخواه متقاضیان می‌توانند به مدت ۶ ماه با استفاده از این ویزا در ترکیه مستقر شوند.
  • دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه اخذ انواع دیگر ویزای کشور فوق را آسان کرده و شانس افراد را در این پروسه افزایش خواهد داد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ترکیه

– 📌 ارائه یک پاسپورت دارای اعتبار

– 📌 ارائه فرم درخواست ویزای توریستی ترکیه ( از طریق وزارت امور خارجه کشور خود )

– 📌 ارائه دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی

– 📌  ارائه بیمه‌ درمانی

– 📌 ارائه تمکن مالی مناسب

– 📌 پرداخت هزینه های مورد نیاز ویزا

برای دریافت ویزای توریستی ترکیه چه شرایطی نیاز است؟

امروزه اخذ ویزای توریستی در ترکیه بسیار افزایش‌یافته است، زیرا دولت این کشور در راستای رفاه شهروندان و توریست‌های خود شرایط مطلوبی را برای زندگی آن‌ها فراهم آورده است. در حالت کلی کشور ترکیه به دلیل برخورداری از شرایط اقتصادی، درمانی، تحصیلی، کاری و غیره یکی از مطلوب‌ترین گزینه‌های پیش رو برای مهاجرت افراد از نقاط مختلف دنیا است. امکانات رفاهی این کشور به‌صورتی است که متقاضیان با استفاده از آن زندگی ایده‌آلی را در آن تجربه خواهند کرد.

برای دریافت ویزای توریستی ترکیه چه شرایطی نیاز است؟

متقاضیان برای دریافت این ویزا باید از تمکن مالی مشخصی بهره‌مند باشند که این میزان با توجه به کیفیت استفاده از امکانات رفاهی، نوع انگیزه‌نامه برای سفر توریستی به کشور ترکیه، مدت‌زمان اقامت افراد و بسیاری از موارد دیگر متغیر خواهد بود. این ویزا به حدی معتبر ست که به متقاضیان اجازه اقامت در ترکیه به مدت سه ماه را خواهد داد. در ادامه این مبحث به بررسی انواع ویزای توریستی ترکیه پرداخته شده است.

مراحل دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه

دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه پروسه‌ای طولانی دارد؛ با این حال درصورتی‌که مراحل مربوط به آن با دقت بالا و به‌طور صحیحی انجام شود این مدت به میزان چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که انجام صحیح مراحل مربوط به اخذ ویزای توریستی کشور ترکیه به متقاضیان کمک خواهد کرد تا در مدت‌زمان کوتاه‌تر و با صرف هزینه کمتری به اهداف مختلف خود دست پیدا کنند.

متقاضیان باید قبل از هر اقدامی برای دریافت این ویزا اطلاعات صحیحی را درباره آن به دست آورده و با آگاهی بالایی مراحل مختلف آن را انجام دهند. کسانی که قصد دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه را دارند باید در مرحله ابتدایی با افراد متبحر مانند وکلای مهاجرتی گفت‌وگو کرده و اطلاعات لازم را از آن‌ها دریافت کنند. در واقع وکلای مهاجرتی به حدی با امور مهاجرتی آشنا هستند که شانس افراد را برای دریافت این مجوز افزایش خواهند داد.

در مرحله دوم متقاضیان باید مدارک لازم برای اخذ این ویزا را به‌صورت کامل جمع‌آوری کنند. انجام صحیح این مرحله تأثیر بسیار زیادی در دستیابی به اهداف مهاجرتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن خواهد داشت. در نهایت باید اقدامات لازم در راستای ترجمه مدارک جمع‌آوری‌شده صورت گرفته و اسناد مربوطه به سفارت ارائه شوند. البته باید این نکته را مدنظر قرار داد که در طول ترجمه مدارک جمع‌آوری‌شده نباید هیچ تغییری در معنای اصلی محتوا ایجاد شود.

انواع ویزای توریستی ترکیه

این ویزا با توجه به اهداف مهاجرتی متقاضیان به انواع مختلفی دسته‌بندی خواهد شد. درصورتی‌که متقاضیان هدف مناسبی را برای اخذ ویزای توریستی کشور ترکیه به سفارت ارائه دهند، شانس خود را برای دریافت آن افزایش خواهند داد. موارد زیر انواع ویزای توریستی ترکیه را به‌طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهد که مطالعه آن منافع بسیاری را برای متقاضیان به دنبال دارد.

انواع ویزای توریستی ترکیه

دریافت ویزای توریستی برای شرکت در جلسات و همایش‌ها

یکی از راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توان اقدامات لازم را برای دریافت ویزای توریستی ترکیه انجام داد، شرکت در جلسات و همایش‌های مختلف است. متقاضیان برای دریافت مجوز فوق با استفاده از این نوع انگیزه‌نامه باید به‌طور حتمی ادعای خود را به سفارت اثبات کنند. متقاضیان برای شرکت در جلسات و همایش‌ها باید مدت کوتاهی را در کشور ترکیه سپری کنند که ویزای توریستی شرایط لازم برای آن را فراهم خواهد کرد.

دریافت ویزای توریستی ترکیه برای بازدید از آشنایان

دومین راه برای دریافت این ویزا، بازدید از آشنایان و اقوام درجه یک است. یکی از مزایای عالی که بسیاری از افراد را برای دریافت این ویزا در راستای بازدید از آشنایان ترغیب می‌کند، عدم نیاز به تمکن مالی فراوان است؛ زیرا در این روش بخشی از هزینه‌های زندگی به آشنایان مربوطه وابسته است.
متقاضیان باید به این نکته دقت کنند که در صورت دریافت دعوت‌نامه از سوی دوستان و آشنایان ساکن در ترکیه می‌توانند به‌آسانی درخواست خود را برای دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه به ثبت رسانده و هزینه بسیار کمی را برای آن پرداخت کنند.

دریافت ویزای توریستی ترکیه برای بازدید از چشم‌انداز‌های زیبای این کشور

یکی از دلایل عمده‌ای که بسیاری از افراد را برای دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه ترغیب می‌کند، بازدید از چشم‌انداز‌های زیبای این کشور و امکان دیدنی آن است. دولت ترکیه در راستای رفاه و آسایش افراد هنگام سفر به این کشور از طریق ویزای توریستی امکانات رفاهی بسیاری را برای آن‌ها فراهم کرده است که یک مزیت بسیار مهم برای آن به حساب می‌آید.
درصورتی‌که متقاضیان با روش فوق برای دریافت ویزا اقدام کنند باید هزینه‌های مربوط به محل اقامت خود، مواد غذایی و غیره را به‌صورت شخصی پرداخت کنند.

دریافت ویزای توریستی ترکیه برای انجام مراحل درمان

متأسفانه برخی افراد از نقاط مختلف دنیا باید برای درمان بیماری خود به کشور ترکیه سفر کنند؛ زیرا مراکز درمانی این کشور بهترین خدمات و متد‌های پزشکی را برای سلامت افراد بکار می‌‌گیرد. ویزای توریستی کشور ترکیه به متقاضیان اجازه می‌دهد تا در طول مدت درمان خود به‌آسانی در این کشور اسکان یافته و زندگی مطلوبی را در آن تجربه کنند.

اماکن دیدنی کشور ترکیه

کشور ترکیه به دلیل برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و زیبایی فراوان هرساله بسیاری از افراد را برای سفر به این کشور و بازدید از اماکن دیدنی آن ترغیب می‌کند. در حالت کلی جاذبه‌های گردشگری این کشور حجم عظیمی از اقتصاد کشور را بر پایه‌های استوار بنا می‌کنند. موارد زیر بهترین اماکن دیدنی کشور ترکیه را نام می‌برد.
• اَیا صوفیه
• خلیج کاباک
• افسوس
• اولودنیز
• دره پروانه
• کاخ توپکاپی
• کاپادوکیا
• پاموک‌کاله
• صومعه‌ی سومِلا
• کوه نمرود
• بازار کتاب
• پاتارا
• آنی
• جزایر پرنس
• پِرگامون

جاذبه های توریستی و گردشگری ترکیه

جاذبه های توریستی و گردشگری ترکیه

کشور ترکیه که برای ایرانی ها نیز نا آشنا نیست و در بین مردم ایران محبوبیت بسیاری دارد یک کشور توریستی بسیار جذاب است. کشور ترکیه در شهرهای مختلف خود جاذبه های توریستی و گردشگری زیبا و تاریخی زیادی دارد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به‌طور کامل نکات و مسائل مربوط به ویزای توریستی ترکیه را بیان کردیم. ویزای توریستی کشور ترکیه یکی از معتبر‌ترین مجوز‌های مهاجرتی است که به متقاضیان اجازه سفر به این کشور به مدت سه ماه را خواهد داد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که این ویزا پس از پایان این مدت به میزان سه ماه قابل تمدید خواهد بود.

به عبارتی تمام توریست‌‌ها اجازه خواهند داشت تا به‌طورکلی در یک سال به مدت ۶ ماه با استفاده از ویزای توریستی کشور ترکیه در آن اقامت داشته باشند. دریافت ویزای توریستی این کشور از راه‌های مختلفی ممکن است و درصورتی‌که متقاضیان راه مناسبی را برای اخذ آن انتخاب کنند، در مدت‌زمان کوتاه و با صرف هزینه کمی به آن دست پیدا خواهند کرد.

راه‌هایی که با استفاده از آن می‌توان برای دریافت ویزای توریستی کشور ترکیه اقدام کرد شامل مواردی همچون بازدید از آشنایان، شرکت در جلسات و همایش‌های مهم، بازدید از اماکن دیدنی، مراجعه به مراکز درمانی و بسیاری از موارد دیگر می‌شود. دریافت این ویزا برای متقاضیان مزایای بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت که شامل مواردی همچون استفاده از تمام امکانات رفاهی ترکیه، هزینه‌های کم سفر و بسیاری از موارد دیگر می‌شود

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

ویزای الکترونیکی چیست؟
در ماه آوریل سال ۲۰۱۳، دولت ترکیه یک سیستم ویزای آنلاین آسان را راه اندازی کرد که به جای «ویزا برچسب» قدیمی، ویزای الکترونیکی صادر می شود
مدت زمان ویزای توریستی در ترکیه چه مقدار است؟
لازم به ذکر است که ، مدت زمان ویزای توریستی کشور ترکیه ۳ ماه است
انواع ویزای توریستی ترکیه کدامند؟
• دریافت ویزای توریستی برای شرکت در جلسات و همایش‌ها • دریافت ویزای توریستی ترکیه برای بازدید از آشنایان • دریافت ویزای توریستی ترکیه برای بازدید از چشم‌انداز‌های زیبای این کشور • دریافت ویزای توریستی ترکیه برای انجام مراحل درمان
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles