انواع ویزای کانادا

معرفی انواع ویزای مهاجرتی کانادا در سال 2024

اخذ انواع ویزای‌های کانادا برای شروع یک سفر هیجان انگیز به این کشور نیاز است. افراد خارجی که قصد تحصیل، کار، سفر تفریحی یا مهاجرت به کشور کانادا را دارند باید از قبل با انواع ویزای کانادا آشنا باشند تا بتوانند با توجه به هدف خود، برای اخذ ویزا اقدام کنند. در حقیقت هر فرد خارجی که قصد سفر به کانادا را دارد باید تفاوت انواع ویزای مهاجرتی کانادا را بداند و متناسب با شرایط خود، بهترین ویزا را انتخاب کند. آیا تمام افراد می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند؟ یا چه مدارکی برای اخذ انواع ویزای کشور کانادا نیاز است؟ برای اینکه به این سوالات پاسخ دهیم و دلایل ریجکتی ویزای کانادا را بررسی کنیم با ما تا انتهای متن همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای کانادا چیست؟

با توجه به اینکه کانادا سطح بالایی از رفاه و زندگی را برای افراد فراهم می‌کند، سالانه متقاضی‌های زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می‌کنند. از این‌رو دولت کانادا برای اینکه هر یک از افراد با توجه به اهداف خود، شرایط خوبی در این کشور داشته باشند، انواع ویزای کانادا را طراحی کرده است.

ویزای کانادا
نوعی مدرک است که در پاسپورت فرد متقاضی ضمیمه می‌شود و شرایط ورود یا خروج به این کشور را مشخص می‌کند.

در حقیقت ویزای کانادا نوعی مدرک است که در پاسپورت فرد متقاضی ضمیمه می‌شود و شرایط ورود یا خروج به این کشور را مشخص می‌کند.
البته توجه کنید که کانادا شرایط سختگیرانه‌ای برای حضور افراد خارجی در کشور خود دارد، اما می‌توان با پیگیری‌های لازم و ارسال مدارک کافی، برای اخذ انواع ویزاهای کانادا اقدام کرد. از این‌رو بهتر است که با انواع ویزا در کانادا آشنا بود که در ادامه توضیحاتی خواهیم داد.

سفر به کانادا

شناخت انواع ویزای کانادا، اولین کاری است که باید برای سفر به این کشور انجام داد. در حقیقت سفر به کانادا بدون اخذ ویزا امکان‌پذیر نیست و افرادی که از کشور‌های خارجی قصد سفر به کانادا را دارند باید ویزای این کشور را دریافت کنند. به طور حتم سفر به کانادا با اهداف مختلفی مانند: کار، سرمایه گذاری، تحصیل، تجارت، تفریحی و هر قصد دیگری است، اما نیاز است که برای هر یک از اهداف سفر به کانادا، ویزای مرتبط با آن موضوع را انتخاب کرده و مراحل صدور آن را پیگیری کرد.

انواع ویزای کانادا، نوعی مدرک است که به افراد متقاضی خارجی اجازه ورود به کشور کانادا را می‌دهد و برای سفارت کشور مقصد آن را صادر می‌کنتد. در نتیجه برای دریافت انواع ویزای مهاجرتی کانادا، بهتر است که با یک کیل مهاجرتی مشورت کرده تا با توجه به اهداف سفر به کانادا، ویزای مربوطه را شناسایی و اخذ کرد.

ویزای موقت کانادا یا TRV

افراد متقاضی که قصد ورود و خروج به کانادا را دارند و سیتیزن این کشور محسوب نمی‌شوند، باید برای ورود و خروج خود به کانادا ویزای اقامت موقت کانادا را اخذ کنند. ویزای موقت (TRV)، هم نوعی از انواع ویزای کانادا است که برای متقاضی‌های صادر می‌شود و اجازه ورود و حضور در کانادا را فراهم می‌کند. از طرفی هم با اتمام مدت زمان ویزا باید این کشور را ترک کرد و به کشور مقصد بازگشت. اما مهم‌ترین ویزای موقت کانادا برای افرادی است که قصد کار و تحصیل در این کشور را دارند. در حقیقت اگر متقاضی تمایل داشته باشد که مدت زمان بیشتری را در خاک کانادا باشد، باید قبل از اتمام ویزای خود، برای تمدید آن اقدام کند.

ویزای کاری کانادا

مهاجرت از طریق کار به کانادا یکی از روش‌های اخذ ویزای این کشور است که با نام ویزای کاری شناخته می‌شود. در حقیقت ویزای کار کانادا، نوعی فرصت برای افراد خارجی است که قصد پیدا کردن کار را دارند. کشور کانادا به دلیل اینکه مساحت زیاد و اقتصاد خوبی دارد، در برخی از شغل‌ها با کمبود نیرو مواجه شده است، از این‌رو افراد خارجی متقاضی می‌توانند با توجه به تخصص و مهارت خود برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند و مشغول به کار شوند.

انواع ویزای کار کانادا

افراد خارجی که قصد کار کردن در کانادا را دارند می‌توانندکنند. توجه داشته باشید که هدف افراد از اخذ انواع ویزای مهاجرتی کانادا باید مشخص باشد تا بتوان متناسب با آن ویزای خود را دریافت کرد.

انواع ویزای کار کانادا
از طریق روش‌های مختلف برای اخذ انواع ویزاهای کانادا، از نوع کاری اقدام کنید

مهم‌ترین ویزاهای کاری کانادا به شرح زیر هستند:

 • اکسپرس اینتری کانادا: این نوع ویزای کانادا با توجه به امتیازدهی به متقاضی صادر می‌شود که جمع امتیازات به سن فرد متقاضی، میزان مهارت، میزان تسلط به زبان انگلیسی و تحصیلات مرتبط خواهد بود.
 • ویزای استارت آپ کانادا: اگر فردی علاقه به کارآفرینی و راه‌اندازی شرکت در کانادا را دارد می‌تواند از طریق ثبت شرکت و استارتاپ در کانادا برای اخذ ویزای کاری اقدام کند.
 • ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا: سرمایه گذاری در شرکت‌های کانادایی یا راه‌اندازی یک شرکت کسب و کار یکی دیگر از روش‌های اخذ ویزای کاری کشور کانادا است.

دقت کنید که هر یک از این ویزا‌ها، نیاز به یکسری مدارک دارند که مهم‌ترین آن‌ها شامل: ارائه مدرک زبان، شرایط سنی حداکثر 35 سال و سابقه کار حداقل 3 سال متوالی است.

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا یکی از اهداف افرادی است که به علم و مدرک تحصیلی اهمیت می‌دهند. خب مشخص است که کانادا یکی از بهترین کشورهای خارجی برای ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است. در حقیقت ویزای تحصیلی کانادا مجوزی است که برای افراد خارجی صادر می‌شود تا متقاضی‌های فرصت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشند. اما برای صدور این ویزا ابتدا باید در دانشگاه‌های کانادا پذیرش شد و با ارائه نامه پذیرش از دانشگاه‌های کانادا و ارائه مدارک مختلفی مانند: تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه، گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و مدارک تحصیلی معتبر برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرد.

 ویزای توریستی کانادا

سفر به کانادا به قصد تفریح و گشت‌وگذار یکی از متداول‌ترین دلایل سفر به این کشور است. اما افراد برای اینکه بتوانند مدت زمان مشخصی را در کشور کانادا سپری کنند و از خدمات و امکانات این کشور بهره‌مند شوند، باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کند. ویزای توریستی یکی دیگر از انواع ویزای کانادا است که شرایط راحت‌تری برای دریافت دارد. کافی است که از طریق یک تور مسافرتی برای اخذ ویزای کشور کانادا اقدام کنید تا مسئولین آژانس هواپیمایی، بررسی‌های لازم را انجام دهد و با ارائه مدارک متقاضی، ویزای توریستی اخذ کند. به طور کلی ویزای توریستی به دو طریق صادر می‌شود که عبارتند از:

 • ویزای MULTIPLE-ENTRY یا ویزای چند بار ورود کانادا
 • ویزای SINGLE-ENTRY یا ویزای یک بار ورود کانادا

توجه کنید که هر یک از انواع ویزای توریستی باید متناسب با شرایط متقاضی دریافت شوند. از این‌رو بهتر است که با یک متخصص در زمینه انواع ویزای کانادا مشورت کرد.

 ویزای نمایشگاهی کانادا

یکی دیگر از انواع ویزاهای کانادا، ویزای نمایشگاهی است که نوعی اجازه ورود به کشور کانادا محسوب میشود. ویزای نمایشگاهی برای مدت زمان برگزاری رویداد یا نمایشگاه خاصی در این کشور صادر خواهد شد.

 ویزای نمایشگاهی کانادا
ویزای نمایشگاهی است که نوعی اجازه ورود به کشور کانادا محسوب میشود.

افراد متقاضی انواع ویزای مهاجرتی کانادا که قصد شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی را دارند، باید از قبل برنامه نمایشگاه را بدانند و متناسب با آن برای اخذ ویزای نمایشگاهی اقدام کنند.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا را می‌توان نوعی ویزای چند بار ورود دانست که برای ایرانی‌ها، اعتبار 5 ساله دارد. در حقیقت این ویزا شرایطی را فراهم می‌کند که به پدر، مادر، مادربزرگ‌ و پدربزرگ‌های مقیم کانادا اجازه می‌دهند که بدون تمدید وضعیت، حدود پنج سال در این کشور بمانند.

ویزای کار موقت کانادا

برخی از کارها در کانادا نیاز به حضور افراد به صورت موقت دارند و برای این موضوع، ویزای کار موقت صادر خواهد شد. در این نوع ویزا، افراد با توجه به مدت حضور خود در خاک کانادا، اجازه حضور دریافت خواهند کرد و بعد از اتمام کار درکانادا، باید به کشور مبدا بازگردنند. جابه‌جایی درون سازمانی نیروها در کشور‌های مبدا و کانادا یکی از رایج‌ترین موارد برای اخذ ویزای کار موقت است.

ویزای تجاری کانادا

ویزای تجاری کانادا یکی از ویزاهای موقت این کشور است. این ویزا برای مدت زمان کوتاهی و به منظور اجازه برای ورود به کشور کانادا صادر می‌شود تا فرد بتواند کارهای تجاری خود را انجام دهد. البته توجه کنید که فردی که ویزای تجاری دریافت می‌کند نمی‌تواند در هیچ یک از شرکت‌های کانادایی مشغول به کار شود. بلکه تنها مجاز به همکاری در قرارداد‌ها و امضا‌های تجاری است. در صورتی که متقاضی قصد اقامت کوتاه مدت برای تجارت در کانادا را دارد، می‌تواند از این ویزا استفاده کند و قبل از اتمام مدت اعتبار اقامت به کشور خود بازگردد.

ویزای کار در تعطیلات کانادا

ویزای کار در تعطیلات کانادا یکی از فرصت‌های عالی برای افراد جوان است که می‌خواهند با شرایط کار و زندگی در این کشور آشنا شوند. افراد جوان می‌توانند در مدت زمان کوتاه تعطیلات کانادا، علاوه بر اینکه شرایط بررسی موقعیت‌های شغلی را دارند در مشاغلی با قرارداد کوتاه مدت استخدام شوند و تجربه از زندگی در کانادا داشته باشند.

ویزای کار در تعطیلات کانادا
یکی از فرصت‌های عالی برای افراد جوان در کانادا ویزای کار در تعطیلات است.

ویزای اسپانسری یا ویزای خانوادگی کشور کانادا

ویزای اسپانسری یکی دیگر از انواع ویزاهای مهاجرتی کانادا است که از طریق حمایت خانواده یا یک فرد حمایتگر صادر می‌شود. در حقیقت هر فردی که سن بالای 18 سال دارد و اقامت دائم کانادا را اخذ کرده است می‌تواند برای فرد خارجی دیگری درخواست ویزای اسپانسری دهد. در این نوع ویزای کانادا، فرد اسپانسر یا خانواده می‌توانند برای اقوام درجه یک خود، درخواست ویزا داشته باشند و حمایت خود را به صورت کتبی از فرد متقاضی اعلام کنند.

ویزای دائم کانادا

افراد متقاضی کار، تحصیل یا سرمایه گذاری در کانادا بعد از چند سال می‌توانند شرایط اقامت دائم این کشور را به دست آورند. در حقیقت هریک از ویزاهای کوتاه مدت کانادا، شرایطی را فراهم می‌کند که می‌توان برای اخذ ویزای دائم یا اقامت کانادا اقدام کرد. به طور حتم هر فردی که به کانادا مهاجرت می‌کند در صورت بهره‌مندی از امکانات ایدئال زندگی به دنبال اخذ اقامت دائم در این کشور است که یکسری شرایط دارد و مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • فرد متقاضی اقامت دائم در کانادا باید در مدت زمان اعتبار ویزای کوتاه مدت حداقل 730 روز در سال را در کشور کانادا حضور داشته باشد.
 • برای اخذ اقامت دائم، عدم سوءپیشینه و ارتکاب جرم و جنایت در کانادا نیاز است.
 • فرد متقاضی اقامت دائم باید تمکن مالی داشته باشد تا بتواند هزینه‌های خود و خانواده و همچنین مالیات را پرداخت کند.

به طور کلی توصیه می‌کنیم که برای اخذ اقامت دائم یا ویزای دائم کانادا از یک وکیل مهاجرتی مشورت بگیرید تا نگرانی برای اقامت این کشور نداشته باشید.

انواع ویزای دائم کانادا

افرادی که متقاضی اخذ اقامت دائم در کشور کانادا هستند می‌توانند از طریق ویزاهای مختلف برای این مهم اقدام کنند. از این‌رو بهتر است که قصد خود را برای سفر یا مهاجرت به کانادا مشخص کنید و بعد از آن برای اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم اقدام کرد. اما قبل از هر اقدامی ‌نیاز است که با انواع ویزا یا اقامت دائم کشور کانادا آشنا بود که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • ویزای دائم کانادا کار
 • ویزای دائم کانادا اتحصیل
 • ویزای دائم کانادا تولد
 • ویزای دائم کانادا ازدواج
 • ویزای دائم کانادا سرمایه گذاری
 • ویزای دائم کانادا خویشاوندی
 • ویزای دائم کانادا خوداشتغالی

هر یک از این ویزا‌ها باعث می‌شوند تا اقامت دائم هم به افراد متقاضی خارجی تعلق گیرد و بدون نگرانی از امکانات کانادا بهره‌مند شد و زندگی ایدئالی داشت.

مدارک لازم برای ویزای کانادا

هر یک از انواع ویزای کانادا برای صدور، نیاز به یکسری مدارک دارند که باید با بررسی‌های مختلف ارسال شوند. اما اگر بخواهیم کلی‌ترین مدارک را برای تمام ویزا‌های کانادا که به صورت مشترک هستند را عنوان کنیم باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل پاسپورت‌های جدید و قدیم
 • یک قطعه عکس ۴٫۵ * ۳٫۵ جدید با پشت زمینه سفید
 • ترجمه رسمی‌ و انگلیسی شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه رسمی ‌سند ازدواج در صورت تاهل
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • پرینت حساب بانک به زبان انگلیسی
 • ارائه ترجمه رسمی ‌سند ملکی
 • ارائه مدارک شغلی برای ویزای کار
 • رزرو بلیط
 • رزرو هتل و یا دعوتنامه

دقت کنید به طور مثال: برای ویزای تحصیلی به ارائه مدرک زبان انگلیسی حداقل در سطح B2 هم نیاز است که توصیه می‌کنیم ابتدا قصد و هدف خود را برای مهاجرت به کانادا مشخص کنید، سپس از طریق کارشناس مهاجرت برای تکمیل مدارک اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای کانادا
هر یک از انواع ویزای کانادا برای صدور، نیاز به یکسری مدارک دارند

همچنین سوالی که بیشتر افراد متقاضی بعد از ارائه مدارک خود می‌پرسند این است که مدت زمان صدور ویزای کانادا چقدر است؟ به طور معمول اخذ ویزای کانادا و صدور آن حدود 30 روز زمان می‌برد که ممکن است در برخی از ویزا‌ها این زمان کمی ‌بیشتر شود.

دلایل ریجکت یا رد شدن ویزای کانادا

ویزای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا ممکن است به دلایلی مختلفی ریجکت شود. هر یک از ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و موارد دیگر دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزا دارند که باید به صورت تخصصی بررسی شوند، اما به طور کلی یکسری دلایل وجود دارند که هر یک از ویزاهای کانادا را ریجکت می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • عدم ارائه گواهی معتبربرای تحصیل یا مدرک کاری
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی
 • عدم اثبات هدف متقاضی برای سفر به کانادا
 • عدم ارائه مدارک کافی برای تمکن مالی و گردش سه ماه آخر حساب متقاضی
 • ارائه پاسپورت نامعتبر
 • عدم ارائه گواهی معتبر از هویت اصلی متقاضی
 • اتمام دوره مجاز اقامت
 • اقامت بیشتر در سفر‌های قبلی به کانادا
 • تشابه اسمی‌با فرد دیگر که سابقه ریجکتی ویزا دارد
 • سابقه ریجکتی ویزای کانادا
 • داشتن سو سابقه

هریک از این دلایل به تنهایی باعث ریجکت شدن ویزای کانادا می‌شوند. در نتیجه توصیه می‌کنیم که با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا تمام جوانب را بررسی کرد و جای هیچگونه مشکل و چالشی باقی نماند.

ویزای مناسب برای کاریابی در کانادا

سوپر ویزای کانادا

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مفتخر است تا در مقاله پیش رو شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا (ویزای والدین) و مدارک و مراحل آن را برای شما سروران ارجمند شرح دهد. نظر به اینکه اخذ ویزای کانادا مقوله‌ای بسیار مهم و حساس است.

خدمات موسسه مهاجرتی هرمس برای اخذ انواع ویزای مهاجرتی کانادا

بسیاری از انواع ویزاهای کانادا برای مهاجرت کوتاه مدت ارائه می‌شوند که این ویزا‌ها با درخواست متقاضی صادر خواهند شد. از این‌رو، ابتدا باید قصد و هدف خود را از مهاجرت دانست تا نسبت به آن برای اخذ ویزای کوتاه مدت اقدام کرد. در نتیجه افراد برای اینکه کوتاه‌ترین راه را برای اخذ انواع ویزای کانادا انتخاب کنند، نیاز به یک راهنما دارند تا بتوانند به راحتی برای انواع ویزای کشور کانادا درخواست دهند. موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا با ارائه راهنمایی‌های لازم و تخصصی، بهترین مشاوره‌ها را در اختیار افراد قرار دهد. اگر سوالی در مورد انواع ویزای مهاجرتی کانادا دارید که در این متن به آن اشاره نشده، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای کانادا چیست؟
ارائه مدرک شناسایی، پاسپورت با اعتبار، تمکن مالی و گردش حساب بانکی
انواع ویزای مهاجرتی کانادا کدام است؟
ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، تجاری، توریستی
آیا ویزای تحصیلی کانادا شرایط خاصی دارد؟
بله، برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید به زبان انگلیسی تسلط داشت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای