ویزای کار امارات

ویزای کار امارات

ویزای کار امارات مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. همه ما از پیشرفت فوق‌العاده کشور امارات متحده عربی اطلاع داریم. همین امر موجب شده است تا ویزای کار امارات به یکی از محبوب‌ترین ویزاهای کاری تبدیل شود که بسیار از ایرانیان به دنبال آن هستند. با دریافت این ویزا می‌توانید در این کشور مدرن حاشیه خلیج‌فارس کار کنید.

ویزاهای کاری کشورهای مختلف دارای شرایط مختص به خود هستند، امارات نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین ویزای کاری آن نسبت به سایر کشورهای منطقه و حتی کشورهای عربی دارای تفاوت‌های نسبتاً زیادی است؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از ارائه درخواست برای دریافت ویزای کاری این کشور با قوانین مختلف مرتبط با آن آشنا شوید.

این همان موضوعی است که در این مقاله‌ قصد داریم به آن بپردازیم؛ بنابراین اگر می‌خواهید درخواست خود را جهت کاریابی در امارات متحده عربی ارائه دهید و یا حتی اگر به‌طورکلی در این زمینه کنجکاو هستید، ادامه متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اقتصاد کشور امارات

در اولین بخش از بحث ویزای کار امارات باید به اقتصاد این کشور بپردازیم. تا پیش از دهه 90 میلادی، امارات متحده عربی چیزی به جز بیابان خشک‌وخالی نبود. پس از تصمیمات مدیریتی خلیفه راشد، این کشور در مسیر رشد قرار گرفت تا به کشوری که ما امروزه آن را به‌عنوان یکی از برترین کشورهای آسیایی می‌شناسیم، تبدیل شد.

اگرچه حوزه اصلی درآمد این کشور نفت محسوب می‌شود؛ اما در سال‌های اخیر تصمیم دولت به این سمت رفته است که درآمد حاصل از نفت را به طور کامل با درآمد حاصل از سایر حوزه‌ها جایگزین کند. اصلی‌ترین حوزه‌ای که به‌عنوان جایگزین نفت در نظر گرفته شده، حوزه گردشگری است.

تنوع بسیار هتل‌ها، مراکز تفریحی و … نشانه‌ای از همین تصمیم به شمار می‌آیند. امروزه پس از نفت، بخش عظیمی از درآمد امارات متحده عربی از بخش گردشگری خارجی تأمین می‌شود. صنایع مسافربری هوایی (با حضور شرکت‌هایی همچون اتحاد و شرکت FLY EMIRATES) نیز یکی دیگر از بخش‌های مهم اقتصاد این کشور محسوب می‌شود.

بر اساس آمارهای بانک جهانی، اقتصاد کشور امارات متحده عربی در سال‌های آینده نیز روند روبه‌رشد خوبی را تجربه خواهد کرد. وجود همین رشد‌های اقتصادی بی‌نظیر موجب شده است تا طیف عظیمی از کارگران از دیگر کشورها به‌خصوص از کشورهایی همچون هند و فیلیپین به کشور امارات متحده عربی مهاجرت کاری کنند. در واقع بخش عظیمی از دریافت‌کنندگان ویزای کار امارات، هندی هستند.

اقتصاد کشور امارات

نرخ بیکاری در کشور امارات متحده عربی

ارائه درخواست برای دریافت ویزای کار امارات نیازمند آشنایی با نرخ بیکاری در این کشور نیز هست. نرخ بیکاری، آماری بسیار مناسب برای کسب یک شناخت کلی از اقتصاد کشورها و همچنین روند روبه‌رشد آن‌ها در آینده، محسوب می‌شود. بر اساس آمارهای بین‌المللی نرخ بیکاری در کشور امارت متحده عربی همواره یک روند کاهشی را تجربه کرده است. به‌عنوان‌مثال درحالی‌که نرخ بیکاری در اوایل سال دو هزار و ده میلادی به حدود چهار درصد می‌رسید؛ اما این نرخ در سال دو هزار و دوازده به سه درصد کاهش پیدا کرد.

از سال دو هزار و دوازده میلادی به بعد نیز نرخ کلی بیکاری در کشور امارت متحده عربی همواره روندی کاهشی را تجربه کرده است تا جایی که این نرخ در سال دو هزار و شانزده میلادی حتی به یک درصد رسید! رقمی که چه در تاریخ منطقه خاورمیانه و چه در تاریخ کل جهان یک رقم فوق‌‌العاده به نظر می‌رسد.

نرخ پایین بیکاری در این کشور نشان از آن است که هم دولت و هم بخش خصوصی تمام تلاش خودشان را به کار گرفته‌اند تا بتوانند شرایط اشتغال عالی را چه برای شهروندان اماراتی و چه برای مهاجران خارجی که به‌قصد پیداکردن کار به امارات متحده عربی وارد می‌شوند، ایجاد کنند.

ویزای همراه کشور امارات متحده عربی

اگر می­خواهید نسبت به ویزای کار امارات اقدام کنید و متأهل هم هستید، باید با ویزای همراه کشور امارات متحده عربی نیز آشنا شوید. به‌طورکلی ویزای همراه به ویزایی گفته می‌شود که برای اعضای خانواده شما یعنی همسر و فرزندانتان ارائه مي‌شود، البته توجه داشته باشید که منظور از فرزندان،‌ تنها فرزندانی است که سن آن‌ها کمتر از هجده سال باشد. در واقع اگر فرزندانتان بیش از هجده سال سن دارند، دریافت ویزای همراه برای آن‌ها ممکن نخواهد بود.

برای دریافت این ویزا باید ابتدا درخواستی را مبنی بر دریافت ویزای اقامت موقت (برای همسر و فرزندانتان) ارائه کنید. چنانچه با این درخواست شما موافقت شود، همسر و فرزندانتان می‌توانند به کشور امارات متحده عربی بیایند؛ اما لازم است که حداکثر تا سی روز پس از ورود همسر و فرزندانتان، یک درخواست دیگر به‌منظور کسب ویزای همراه برای آن‌ها پر کنید.

اگرچه این مراحل ممکن است در ابتدا کمی گیج‌کننده به نظر برسد؛ اما جالب است بدانید که کسب ویزای همراه در کشور امارات به‌مراتب راحت‌تر از کسب ویزای کاری است. درحالی‌که برای دریافت ویزای کاری باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید، برای دریافت ویزای همراه تنها کافی است یک فرم را به همراه مشخصات همسر و فرزندانتان در اختیار اداره مهاجرت کشور امارات متحده عربی قرار دهید، البته باید بحث تمکن مالی نیز رعایت شود که در بخش بعد به آن اشاره می‌کنیم.

ویزای همراه کشور امارات متحده عربی

تمکن موردنیاز جهت دریافت ویزای کاری همراه در امارات متحده عربی

گفتیم که گرفتن ویزای کار امارات به شما این اجازه را می‌دهد که درخواستی را برای دریافت ویزای همراه (فرزندان و همسر) ارائه دهید. در زمان ارائه درخواست جهت دریافت ویزا، از شما خواسته می‌شود که تمکن مالی خود را در این زمینه ثابت کنید.

منظور از تمکن مالی داشتن توانایی مالی مورد نیاز برای تأمین نیازهای اصلی همسر و فرزندانتان یعنی خوراک، پوشاک و مسکن است. به‌طورکلی می‌توان گفت که بر اساس قوانین کاری امارات متحده عربی جهت دریافت ویزای همراه باید حقوقی برابر با ماهانه چهارهزار درهم داشته باشید، البته این حقوق یک حداقل محسوب می‌شود و بهتر است حقوقتان بیش از این مقدار باشد.

حال بیایید تصور کنیم که قصد دارید به‌جای همسر و فرزندانتان، والدین خود را به کمک ویزای همراه به کشور امارت متحده عربی ببرید. اوضاع در این شرایط یک نقطه تمایز جزئی دارد؛ زیرا اگرچه برای دریافت ویزای همراه باید دوباره تمکن مالی ارائه دهید؛‌ اما میزان حداقل حقوق موردنیاز در این شرایط به ده‌هزار درهم افزایش می‌يابد.

بنابراین، اگر قصد دارید از ویزای همراه نیز استفاده کنید،‌ بهتر است پیش از ارائه درخواست خود برای دریافت ویزای کار امارات، شغلی را برگزینید که به کمک حقوق دریافتی آن، امکان ارائه تمکن مالی جهت دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان و یا حتی والدینتان وجود داشته باشد.

برای دریافت ویزای کاری کشور امارات چه مدارکی را باید ارائه داد؟

همانند تمامی کشورهای جهان باید برای دریافت ویزای کار امارات نیز یک سری مدارک ویژه را به سفارت و اداره کار این کشور ارائه دهید. مهم‌ترین مدرک موردنظر در این زمینه، فرم درخواست شما است. فرم درخواست خود را به نحو احسن تکمیل کنید تا چه در زمان بررسی پرونده مهاجرتی شما و چه در زمان ارائه ویزای کار، با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید.

علاوه بر فرم درخواست، باید گذرنامه‌ای معتبر داشته باشید. در واقع اعتبار گذرنامه‌ شما چه در زمان درخواست و چه در زمان دریافت ویزای کاری کشور امارات متحده عربی باید حداقل شش ماه باشد. اگر اعتبار گذرنامه‌تان منقضی شده است، دراسرع‌وقت نسبت به تمدید اعتبار آن اقدام کنید.

یکی دیگر از مدارک موردنیاز جهت دریافت ویزای کاری این کشور را می‌توان قرارداد بین شما و کارفرما دانست. تفاوتی ندارد که شرکت مدنظر شما یک شرکت دولتی محسوب می‌شود و یا یک شرکت خصوصی، درهرصورت باید قرارداد خود را که به‌صورت رسمی تنظیم شده است در اختیار پرسنل سفارت قرار دهید. چند قطعه عکس با ویژگی‌های مخصوص عکس‌های پاسپورت و همچنین گواهی مربوط به‌سلامت پزشکی نیز از جمله مواردی به شمار می‌آیند که باید در هنگام درخواست خود برای دریافت ویزای کاری ارائه کنید.

اماراتی‌ها به چه مشاغلی بیشتر نیاز دارند؟

یکی دیگر از مواردی که هنگام درخواست برای ویزای کار امارات باید در نظر گرفت، مشاغل مورد تقاضا در این کشور است. به دلیل اینکه اکثر درآمد این کشور از صنعت نفت ناشی می‌شود، قاعدتاً افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، دارای شانس بیشتری برای استخدام در شرکت‌های مختلف موجود در این کشور خواهند بود.

البته این بدان معنا نیست که سایر مشاغل دارای شانس بسیار کمتری هستند. همان‌طور که می‌دانید صنعت ساخت‌وساز نیز در این کشور از رونق بسیار خوبی برخوردار است. دلیل این امر را می‌توان به گسترش صنعت گردشگری و نیاز به ایجاد هتل‌ها، سالن‌های تفریحی و … دانست.

افرادی همچون مهندسان نرم‌افزار یا وب دولوپرها نیز از شانس بسیار خوبی برای دریافت یک موقعیت شغلی مناسب در کشور امارات متحده عربی برخوردار هستند. مدیران بازاریابی، هتل‌داران و همچنین معماران نیز در زمره افرادی محسوب می‌شوند که شانس آن‌ها جهت دریافت ویزای کار امارات نسبت به سایرین بیشتر است.

ویزای کاری امارات برای پزشکان

اگر در حوزه درمانی فعالیت می‌کنید و نیازمند دریافت ویزای کار از این کشور هستید، خبر خوشی برای شما داریم. به‌طورکلی دولت امارات متحده عربی احترام بسیار زیادی برای پزشکان و پرستاران قائل است و به همین دلیل معمولاً روند ارائه درخواست و همچنین دریافت ویزای کاری برای این افراد با سرعت بهتری پیش می‌رود؛ بنابراین اگر در این حوزه مشغول به کار هستید، می‌توانید مطمئن باشید که شانس بالایی دررابطه‌با دریافت ویزای کاری این کشور دارید.

هزینه صدور ویزا چقدر است؟

صدور هر نوع ویزایی چه از نوع توریستی باشد و چه از نوع کاری، نیازمند پرداخت یک مبلغ مشخص به کشور امارات متحده عربی است. برای دریافت ویزای کار امارات نیز باید مبلغی را برابر با دویست و بیست درهم به سفارت این کشور پرداخت کنید. توصیه می‌کنیم که به‌جای پرداخت این مبلغ با سایر ارزهای خارجی همانند دلار، تنها از درهم استفاده شود.

هزینه صدور ویزا چقدر است؟

آیا با دریافت ویزای امارات می‌توان اقامت این کشور را به دست آورد؟

یکی دیگر از پرسش‌های رایج در زمینه دریافت ویزای کار امارات، امکان به‌دست‌آوردن اقامت این کشور بدین روش است. پیش از هر چیز باید بگوییم که کلیه کارمندان و کارگران خارجی حاضر در امارات متحده عربی حتی با داشتن سنوات بسیار زیاد در زمینه فعالیت شغلی در این کشور، باز هم موفق به دریافت اقامت این کشور نمی‌شوند.

دلیل این امر به قوانین خاص مهاجرتی امارات متحده عربی ارتباط دارد. این کشور حاشیه خلیج‌فارس به دارندگان ویزای کاری به‌هیچ‌وجه اجازه دریافت اقامت و اخذ شهروندی را نمی‌دهد. در واقع تنها دو راه برای اخذ اقامت این کشور به‌صورت قانونی وجود دارد که عبارت‌اند از:‌ خرید خانه‌ای به مبلغ سیصد هزار دلار و ثبت یک شرکت جدید.

به طبع بسیاری از کارگران خارجی توانایی انجام هیچ یک از موارد فوق را ندارند و به همین علت می‌توان گفت که فعالیت شغلی در این کشور تنها به معنای دریافت دستمزد مناسب است و ارتباطی به کسب اقامت امارات متحده عربی ندارد. اگر می‌خواهید با کارکردن در یک کشور خارجی اقامت آن کشور را نیز به دست بیاورید، بهتر است به‌جای امارات کشورهای دیگری همچون آلمان را انتخاب کنید.

حداقل حقوق در کشور امارات متحده عربی چقدر است؟

با دریافت ویزای کار امارات می‌توانید از حقوق مناسبی در این کشور برخوردار شوید. به طبع میزان حقوق شغلتان رابطه مستقیمی با شرکتی که در آن مشغول به کار هستید و همچنین میزان تحصیلات شما رابطه‌ای مستقیم دارد. حداقل حقوق تعیین شده در امارات متحده عربی برای کارگرانی که دارای گواهی دیپلم هستند، حدوداً پنج هزار درهم به‌صورت ماهانه است. این رقم را می‌توان تقریباً برابر با هزار دلار ایالات متحده آمریکا در نظر گرفت و واقعاً رقم مناسبی به نظر می‌رسد.

مهاجرت پزشکان به امارات

مهاجرت کاری پزشکان به امارات

پزشکان از جمله اقشاری هستند که اگر در زمان و مکان درستی قرار بگیرند، می‌توانند علاوه بر طبابت و نجات بسیاری از جان‌ها، درآمد بسیار خوبی به دست آورند و زندگی مرفهی را برای خود و خانواده‌شان به وجود بیاورند.

سخن آخر

کشور امارات متحده عربی یک گزینه عالی برای افرادی محسوب می‌شود که قصد دارند در یکی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به فعالیت شغلی بپردازند. دلیل این موضوع را می‌توان به شرایط بسیار مناسب اقتصادی این کشور و همچنین حقوق بالای کارگران و کارمندان مرتبط دانست.

با دریافت ویزای کار امارات می‌توانید در حوزه‌های مختلف مشغول به کار شوید. مهم‌ترین موضوع در این زمینه انتخاب یک مؤسسه کاریابی مناسب و معتبر است که بتواند در این امر شما را همراهی کند. اگر دراین‌رابطه پرسش خاصی دارید، می‌توانید با کارشناسان مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما عزیزان را در این مورد راهنمایی کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
اصلی ترین درآمد امارات از چه حوزه ای میباشد؟
اصلی درآمد این کشور نفت محسوب می‌شود اما در سالهای اخیر کشور امارات تصمیم به این موصوع گرفته که درآمد حاصل از نفت را به طور کامل با درآمد حاصل از سایر حوزه‌ها جایگزین کند.
برای همراه کردن خانوادمان با خود میتوانیم ویزای همراه امارات را نیز بگیریم؟
بله، دریافت ویزای همراه به نسبت سایر ویزاها کمی راحت تر نیز میباشد.
در امارات چه افرادی مشاغل پرتقاضاتر دارند؟
مهندسان نرم‌افزار یا وب دولوپرها، مدیران بازاریابی، هتل‌داران و همچنین معماران جزو مشاغل پرتقاضا در امارات بشمار میروند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای