ایالات متحده آمریکا
آمریکا

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا در آمریکای شمالی واقع شده است. این نام در سال 1776، بر اساس مستعمرات متحد که کشور آمریکا به دست آورده بود، برای این کشور انتخاب شد. آزادی و استقلال نماد اصلی این نام‌گذاری هستند. هرساله باتوجه‌به مزیت‌های علمی، آموزشی، اقتصادی و فرهنگی افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور هستند.

ایالات متحده از مجموعه 50 ایالت و کلمبیا تشکیل شده است که نیویورک به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر در این کشور شناخته می‌شود. آمریکا، ایالات متحده و USA نام‌های مختلف این کشور هستند. در این مقاله آمریکا از جهات مختلف بررسی خواهد شد. اگر می‌خواهید درباره ابرقدرت اقتصادی جهان بیشتر بدانید این مقاله را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی جغرافیای آمریکا

این کشور بین آب‌های اقیانوس اطلس و آرام قرار گرفته و جغرافیای این منطقه از دشت، ساحل، کوهستان، دریاچه، رودخانه، بیابان و جزایر زیبا بهره برده است. جمعیت آمریکا تا ژانویه سال 2022، 332.403.650 نفر محاسبه شده است؛ بنابراین به‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشور قاره آمریکا شناخته می‌شود. برزیل و مکزیک به ترتیب با 214 و 130 میلیون نفر بعد از ایالات متحده آمریکا به‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشورهای قاره آمریکا معروف هستند.

کانادا، مکزیک، اقیانوس اطلس و آرام این کشور را از جهات مختلف محاصره کردند و از طریق مرزهای دریایی با کشورهای کوبا، روسیه و باهاما ارتباط برقرار می‌کند. کشور آمریکا با مساحت 6/9 میلیون کیلومتر مربع به‌عنوان سومین کشور پرجمعیت جهان شناخته می‌شود.

بررسی جغرافیای آمریکا

جاذبه‌های گردشگری آمریکا

نیویورک، لس‌آنجلس، سانفرانسیسکو، لاس وگاس، هاوایی، واشنگتن، بوستون و شیکاگو به‌عنوان پربازدیدترین شهرهای ایالات متحده آمریکا به‌حساب می‌آیند. شگفتی‌های طبیعی این کشور همواره موردتوجه طبیعت دوستان بوده است. کوه‌های بزرگ اسموکی و پارک ملی گراند کانیون از جاذبه‌های مهم این کشور هستند که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده‌اند.

نیویورک با دارابودن پل بروکلین و ساختمان امپاپر استیت به‌عنوان پربازدیدترین شهر آمریکا است. کسانی که به فیلم‌ها علاقه‌مند هستند، معمولاً به سمت لس‌آنجلس کشیده می‌شوند که این شهر نیز به‌عنوان شهر فرشتگان در بین مردم معروف است. پل جذاب گلدن گیت و جزیره آلکاتراز از جاذبه‌های توریستی معروف سانفرانسیسکو به‌حساب می‌آیند. ساحل زیبای هونولولو که در هاوایی واقع شده است نیز به‌عنوان یک مقصد جذاب گردشگری شناخته می‌شود.

افراد برای بازدید از ساختمان‌های دولتی و کاخ سفید، واشنگتن را برای بازدید انتخاب می‌کنند. ورزش دوستان نیز نام استادیوم فن‌وی در بوستون را شنیده‌اند که به‌عنوان یکی از پربازدیدترین ورزشگاه‌ها شناخته می‌شود. هرکدام از شهرها و ایالت‌های آمریکا جاذبه‌های گردشگری محبوبی را در دل خود جای داده‌اند. تعداد زیاد جاذبه‌های ایالات متحده آمریکا، مسافران را برای انتخاب بهترین مکان سردرگم می‌کنند.

سواحل فلوریدا، مجسمه آزادی، پارک هزاره، اسکله نیروی دریایی شیکاگو، پارک ملی یوسمیتی، آلامو تگزاس، دالیوود تنسی، موزه نوآوری میشیگان و مرکز خرید آمریکا از جمله مراکز گردشگری در این کشور هستند. شرکت‌های معروف اپل، آمازون و والمارت نیز  به‌عنوان برترین شرکت‌های آمریکایی شناخته می‌شوند.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

آمریکا؛ ابرقدرت اقتصاد جهان

شما هم دوست دارید درباره وضعیت اقتصادی کشور آمریکا بیشتر بدانید؟ تولید ناخالص داخلی در این کشور 23 تریلیون دلار تخمین زده می‌شود. با این حساب اقتصاد آمریکا در رتبه اول اقتصاد دنیا قرار می‌گیرد و چین با تولید ناخالص داخلی 17.7 تریلیون دلار در رتبه دوم جهانی قرار دارد.

پیش‌بینی رشد تولید ناخالص داخلی تا سطح 29.3 تریلیون دلار در سال 2026 غیرقابل‌تصور نیست. این کشور دارنده رتبه دوم منابع طبیعی در جهان هم هست و تقریباً یک‌چهارم اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده است. نیویورک با تولید ناخالص داخلی 93.463 دلار از بین شهرهای آمریکا بیشترین رقم تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. ماساچوست و ایالت واشنگتن نیز به ترتیب رتبه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

نرخ تورم سالانه در ایالات متحده آمریکا 745/7 درصد محاسبه شده است؛ همچنین نرخ بیکاری در این کشور 70/3% بوده که نسبت به سال گذشته در کشور آمریکا کاهش‌یافته است. شرکت‌های سودده فراوانی در این کشور وجود دارند که هرساله تعداد زیادی از افراد را برای کار استخدام می‌کنند. اقتصاد روبه‌رشد آمریکا درآمد افراد را در سطح مناسبی قرار می‌دهد و نهایتاً رضایت از زندگی در مردم ایجاد خواهد شد.

آمریکا؛ ابرقدرت اقتصاد جهان

مالیات در آمریکا چقدر است؟

نرخ مالیات در آمریکا از 10% شروع می‌شود و نهایتاً تا 37% ادامه پیدا خواهد کرد. هر شخص بر اساس میزان درآمد و دستمزد خود در محدوده این نرخ مالیاتی قرار خواهد گرفت. اگر درآمد یک نفر بین 0 تا 10275 دلار باشد مالیات 10 درصدی برای وی در نظر گرفته می‌شود. با کسب درآمد 10276 تا 41775 دلار شما باید مالیات 12 درصدی پرداخت کنید. نهایتاً اگر درآمد بالاتر از 539.901 دلار باشد باید 37 درصد درآمد را به‌عنوان مالیات در نظر گرفت.

میانگین دستمزد در آمریکا

متوسط درآمد شاغلین کشور آمریکا در سال 2021، 97962 دلار تخمین زده می‌شود. مردان در ایالات متحده آمریکا 27 درصد بیشتر از زن‌ها دستمزد دریافت می‌کنند. درآمد مردان در واشنگتن بیشتر از ایالات دیگر محاسبه شده است؛ به‌عبارت‌دیگر مردان در این شهر به طور میانگین 83567 دلار کسب درآمد می‌کنند. گروه سنی 56 تا 64 سال بیشترین درآمد را در بین گروه‌های سنی در این کشور به خود اختصاص داده‌اند. درآمد این گروه سنی به طور میانگین 83812 دلار است.

میانگین دستمزد در آمریکا

هزینه زندگی در آمریکا

هزینه زندگی در ایالات متحده آمریکا مانند دیگر کشورها بر اساس هزینه غذا، مسکن، حمل‌ونقل و هزینه‌های مراقبت‌های سلامتی محاسبه می‌شود. هاوایی و کلمبیا به ترتیب به‌عنوان گران‌ترین ایالات آمریکا شناخته می‌شوند؛ همچنین زندگی در می‌سی‌سی‌پی با کمترین هزینه زندگی نسبت به دیگر ایالات آمریکا در نظر گرفته می‌شود.

هزینه غذا

معمولاً خانواده‌های آمریکایی ماهانه 7317 دلار، به‌عنوان هزینه غذا در نظر می‌گیرند؛ همچنین برای خوردن یک غذا در رستوران ارزان‌قیمت باید 14 دلار هزینه کنند. میانگین هزینه غذا در روز برای یک نفر، 11.4 دلار در نظر گرفته شده است. این میانگین هزینه‌ها بر اساس محل زندگی هر فرد و کیفیت غذای انتخاب شده متفاوت محاسبه می‌شود.

هزینه مسکن

در کنار غذا، مسکن نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های زندگی در ایالات متحده آمریکا به‌حساب می‌آید که به طور میانگین 2838 دلار هزینه به همراه خواهد داشت. اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر نیویورک 3003 دلار هزینه دارد. قیمت خانه در کشور آمریکا در سال 2022 نسبت به سال 2020، حدود 30 درصد افزایش داشته و متوسط قیمت خرید خانه در آمریکا در سال 2022، 428700 دلار است.

هزینه‌های درمانی

نمی‌توان از هزینه‌های درمانی هنگام زندگی در آمریکا غافل شد. متوسط هزینه بیمه درمانی یک فرد در ماه 456 دلار تخمین زده می‌شود؛ همچنین بیمه درمانی یک خانواده، ماهانه 1152 دلار هزینه به همراه دارد. پس از شیوع بیماری کووید 19 در آمریکا، هزینه درمانی افزایش‌یافته است و به طور میانگین سالانه 12530 دلار صرف هزینه‌های درمانی یک نفر خواهد شد.

مزایای زندگی در آمریکا

زندگی در آمریکا طرف‌داران زیادی دارد. جاذبه‌های دیدنی، آب‌وهوای فوق‌العاده و سواحل جذاب، زندگی در آمریکا را لذت‌بخش می‌کند. درآمد خانوار در این کشور نسبت به دیگر کشورها در سطح بالایی قرار دارد؛ همچنین نرخ تورم و بیکاری در حالت متعادل خود به سر می‌برد. خدمات رفاهی، مالی، تفریحی و مراقبتی باتوجه‌به مالیات اتخاذ شده در این کشور مورد قبول است. سیستم آموزشی ایالات متحده آمریکا در کنار آموزش مهارت‌های زندگی برای افراد بسیاری، محبوبیت دارد.

تجربه آموزش عالی در بهترین دانشگاه‌های جهان از مزیت‌های منحصربه‌فرد این کشور محسوب می‌شود. در کنار آنچه گفته شد، فرهنگ آمریکا از تنوع زیادی برخوردار است و حق آزادی بیان و عقیده در فرهنگ آمریکا جاافتاده به نظر می‌رسد. مهاجرین هنگام مهاجرت به آمریکا نگران نگاه‌ها و تفاوت فرهنگی در این کشور نیستند؛ زیرا آمریکا به‌عنوان یک کشور مهاجرپذیر شناخته می‌شود.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

بررسی روش‌های محبوب مهاجرت به آمریکا

سالانه تعداد زیادی از افراد از کشورهای مختلف به کشور آمریکا مهاجرت می‌کنند. زندگی در آمریکا به طور دائم یا موقت با درنظرگرفتن شرایط متعدد امکان‌پذیر است. بهتر است برای مهاجرت به این کشور با مؤسسات مهاجرتی مشورت کنید تا آن‌ها مهم‌ترین نوع مهاجرت متناسب با شرایط شما را معرفی کنند.

روش‌های محبوب مهاجرت به آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا

آمریکا در بین بسیاری از ایرانی‌ها به‌عنوان کشور فرصت‌ها شناخته می‌شود. وجود شرکت‌های بزرگ، فناوری‌های پیشرفته و اقتصاد قوی و منحصربه‌فرد مشاغلی را در زمینه‌های مختلف بر اساس مهارت هر شخص ایجاد کرده است. شما برای دریافت ویزای کاری نیاز به یک پیشنهاد شغلی دارید.

بهترین راه برای یافتن یک شغل مناسب، مشورت با شرکت‌های کاریابی و مؤسسات مهاجرتی است تا از طریق آن‌ها رزومه خود را به بهترین شکل برای کارفرماهای آمریکایی ارسال کنید. پس از تأیید کارفرما، وی از طریق اداره مهاجرت کشور آمریکا برای شما دادخواست مهاجرت را ارائه خواهد داد.

مهاجرت تحصیلی

ایالات متحده آمریکا در سطح جهان از نظر علمی و دانشگاهی در رتبه برتر قرار دارد و مهاجرت تحصیلی به این کشور برای بسیاری از افراد یک فرصت خارق‌العاده و دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. زبان آموزش در دانشگاه‌های آمریکا، انگلیسی است؛ بنابراین مدرک تافل و آیلتس از ملزومات مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

دانشجویان باید رزومه و مدارک تحصیلی و علمی خود را برای دانشگاه‌های منتخب آمریکا ارسال کنند و امیدوار باشند تا پاسخی از سمت آن‌ها دریافت کنند. دانشگاه‌های مختلف آمریکا سالانه تعدادی از دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کنند. اگر شما هم در دسته این دانشجویان قرار بگیرید باید نامه اخذ پذیرش و مدارک خود را به سفارت آمریکا تحویل دهید تا ویزای شما صادر شود.

لاتاری، برگ برنده مهاجرت به آمریکا

افراد با استفاده از لاتاری که به‌عنوان گرین کارت سبز نیز شناخته می‌شود هرساله شانس خود را برای دریافت ویزای آمریکا امتحان می‌کنند. کشور آمریکا هرساله 55000 ویزای مهاجرتی را از طریق لاتاری برای افراد صادر می‌کند. شما برای ثبت‌نام در لاتاری که به آن ویزای DV نیز گفته می‌شود باید از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده باشید. کشور شما باید نرخ مهاجرتی پایینی داشته باشد تا در لیست پذیرش لاتاری قرار بگیرد. پس از ثبت‌نام در لاتاری باید نتیجه را با استفاده از کد تأییدیه خود که هنگام ثبت‌نام دریافت کردید، چک کنید.

ازدواج، راه ساده مهاجرت به آمریکا

یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا، ازدواج با یک شخص آمریکایی است. در این صورت شما می‌توانید پس از ورود به آمریکا گرین کارت دریافت کنید. اگر شخصی گرین کارت آمریکا داشته باشد، مثلاً در لاتاری برنده شده باشد، شما می‌توانید از طریق ازدواج با این شخص به آمریکا مهاجرت کنید.

ویزای نخبگان

افراد بااستعداد با اثبات توانایی خود در زمینه‌های مختلف ورزشی، هنری و علمی می‌توانند ویزای O  را دریافت کنند. این افراد در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده هستند. آمریکا از افراد توانا در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کند تا پیشرفت کشور خود را با استفاده از دانش و توانایی این افراد رقم بزند.

 ویزای توریستی

اقامت موقت با هدف مسافرت، گردش، سرزدن به اقوام و معالجه پزشکی در کشور آمریکا از طریق ویزای توریستی امکان‌پذیر است. این ویزا به‌عنوان ویزای b2 شناخته می‌شود. شما برای دریافت ویزای توریستی باید ثابت کنید به کشور خود باز می‌گردید و از نظر مالی می‌توانید هزینه‌های خود را در مدت اقامت خود در آمریکا تأمین کنید. برای اثبات تمکن مالی مقدار ثابتی تعیین نشده است.

معرفی مشاغل پردرآمد در آمریکا

مشاغل حوزه بهداشت و درمان جزو پردرآمدترین مشاغل در سطح بین‌المللی و ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شوند. یک متخصص قلب در آمریکا سالانه 353970 دلار درآمد به دست خواهد آورد. متخصص بیهوشی نیز 331190 دلار در سال درآمد دارد. درآمد جراح فک و صورت و پزشک اورژانس به ترتیب 311460 و 310640 دلار تخمین زده می‌شود. درآمد 302 دلاری در سال برای یک متخصص پوست در این کشور نیز قابل‌تصور خواهد بود.

جاب آفر آمریکا

جاب آفر آمریکا

با دریافت ویزای جاب آفر آمریکا، می‌توانید کار در یکی از بهترین کشورهای جهان را تجربه کنید. کشور آمریکا به‌عنوان مناسب‌ترین مقصد برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود. این کشور جزو پیشرفته‌ترین و سطح بالاترین کشورهای جهان دسته‌بندی می‌شود که شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی در آن وجود دارد. همین امر موجب شده تا موقعیت‌های شغلی متنوعی در کشور آمریکا وجود داشته باشد.

سخن آخر

کشور آمریکا محبوب‌ترین کشور از نظر مهاجران به‌حساب می‌آید؛ کشوری که به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان شناخته می‌شود و بهترین دانشگاه‌ها و شرکت‌های مهم را در خود جای داده است. شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف شانس خود را برای دریافت ویزای ایالات متحده آمریکا امتحان کنید. مسیر مهاجرت شما با مشاوره و همراهی تیم باتجربه و موفق هرمس اپلای هموارتر خواهد شد و می‌توانید متناسب با علایق خود موفق به دریافت گرین کارت شوید.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

پرجمعیت‌ترین کشورهای قاره آمریکا کدام کشور است؟
ابتدا ایالات متحده آمریکا و بعد از آن کشورهای برزیل و مکزیک جزو پرجمعیت ترین کشورهای قاره آمریکا هستند.
وضعیت اقتصادی کشور آمریکا چگونه میباشد؟
اقتصاد آمریکا در رتبه اول اقتصاد دنیا قرار دارد و در رتبه بعدی کشور چین قرار میگیرد.
مالیات در آمریکا چقدر است؟
مالیات ها در کشور آمریکا از ۱۰% شروع می‌شود و نهایتاً تا ۳۷% ادامه خواهد داشت. که براساس میزان درآمد اشخاص تعیین میشود.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای