دانشگاه اژه

دانشگاه اژه

شهر :

ازمیر

سال تاسیس :

1955

زبان :

ترکی، انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

8

نوع دانشگاه :

دولتی

تعداد دانشکده ها :

11

دانشگاه اژه مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. افراد زیادی در آرزوی دستیابی به ایده‌ آل‌های تحصیلی خود، به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. کشور ترکیه به عنوان یکی از همسایگان ایران، دانشگاه‌ های معتبری را در دل خود جای داده که دانشگاه اژه به عنوان یکی از محبوب‌ ترین دانشگاه‌های این کشور شناخته می‌شود.

این دانشگاه به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌‌ها در دنیا به فعالیت علمی و تحقیقاتی گسترده‌ ای می‌پردازد. روابط بین‌ المللی این مرکز با کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای جهان به سطح علمی آن نیز افزوده است. اگر از شایستگی تحصیلی بالایی برخوردار بوده و آماده شروع یک ماجراجویی و کسب تجربه بین‌ المللی هستید، شما را به خواندن ادامه این مقاله تشویق می‌کنیم.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره دانشگاه اژه بیشتر بدانید

دانشگاه‌های مختلفی در ترکیه در امر آموزش و فرهنگ نقش‌ آفرینی می‌کنند که از بین آنها این دانشگاه به عنوان چهارمین دانشگاه تأسیس شده در این کشور شناخته می‌شود. این محیط آموزشی و فرهنگی در سال 1955 تأسیس شد و در ابتدا در زمینه‌های پزشکی، کشاورزی و پرستاری دانشجویان را هدایت می‌کرد. لازم به ذکر است که این دانشگاه در شهر ازمیر و در سواحل دریای اژه  قرار دارد و به عنوان یک دانشگاه دولتی فعالیت می‌کند.

به طور کلی زبان تحصیلی در دانشگاه محبوب اژه، ترکی و انگلیسی است. بهتر بوده بدانید که این دانشگاه در لیست دانشگاه‌ های مورد تأیید وزارت بهداشت قرار دارد؛ بنابراین دانشجویان این دانشگاه می‌توانند پس از اتمام تحصیلات خود، در داخل ایران نیز مشغول به کار شوند. برخی از افراد تأییدیه وزارت علوم را به عنوان یکی از معتبرترین تأییدیه‌ها به حساب می‌آورند. لازم به ذکر است که این دانشگاه معتبر، نزد وزارت علوم نیز مورد قبول واقع شده است.

دانشگاه اژه به عنوان هشتمین دانشگاه برتر ترکیه شناخته می‌شود و از محبوب‌ ترین مراکز آموزشی این کشور به شمار می‌رود. این دانشگاه در حال حاضر شامل 17 دانشکده است و مجموعاً میزبانی 9.719 دانشجو را برعهده دارد. پرسنل علمی این مرکز آموزشی حدود 3125 نفر بوده و 6879 نفر به عنوان کارمند اداری در این محیط مشغول به کار هستند.

رتبه جهانی دانشگاه اژه

کشور ترکیه در رتبه‌بندی آموزش جهانی در رده 83 قرار دارد و در کنار این موضوع رتبه 56 سهولت کسب و کار نیز به ترکیه تعلق دارد؛ بنابراین رتبه جهانی این کشور یکی از دلایل محبوبیت تحصیل در ترکیه است. اقتصاد کشور محبوب ترکیه نیز در رتبه 55 قرار دارد. سالانه تعداد زیادی از ایرانیان با هدف تحصیل و یا کار در ترکیه، به این کشور مهاجرت می‌کنند.

با استناد به آخرین آمار موجود، این دانشگاه رتبه 816 را در بین برترین دانشگاه‌های کشور ترکیه به خود اختصاص داده است. دانشگاه معتبر اژه در سال 2011، نشان معتبر ECTS کمیسیون اروپا را دریافت کرد. همچنین برای سه سال، برچسب مکمل دیپلم توسط کمیسیون اروپا به این دانشگاه اعطا شد.

در دانشگاه Ege به چه زبانی تدریس می­شود؟

تدریس در دانشگاه اژه در بیشتر دانشکده‌ها به زبان ترکی انجام می‌شود؛ اما زبان انگلیسی هم به عنوان زبان دوم این مرکز شناخته شده است. لازم به ذکر بوده که تمام دروس گروه مهندسی شیمی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. دو سوم دروس در دانشکده اقتصاد و علوم اداری به زبان انگلیسی تدریس شده و دیگر دروس آن‌ها نیز به زبان ترکی به دانشجویان آموزش داده می­شود. سایر دانشکده‌های این دانشگاه محبوب، به دو گروه انگلیسی و ترکی تقسیم می‌شوند.

در دانشگاه Ege به چه زبانی تدریس می­شود؟

مزایای تحصیل در دانشگاه اژه

این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های منتخب دانشجویان باهوش و با انگیزه شناخته می‌شود. کسانی که به دنبال دریافت درجات عالی علمی هستند، معمولاً تحصیل در این دانشگاه را در اولویت‌های انتخابی خود قرار می‌دهند. این دانشگاه محبوب ترکیه به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین دانشگاه‌ های منطقه مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

ادامه تحصیل در یک فضای آزاد که ایده‌ ها به صورت نامحدود مورد بررسی قرار می‌گیرد، آرزوی افراد بسیاری است. افرادی که در زمینه مهندسی، صنعت، پزشکی و هنر فعالیت می‌کنند و به این حوزه­ها علاقه‌ مند هستند، می‌توانند با اطمینان تحصیلات خود را در این دانشگاه ادامه دهند و از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار شوند. اگر برای تحصیل در دانشگاه‌ های معتبر ترکیه دچار سردرگمی شده‌اید، نگران نباشید. تنها کافی است با کارشناسان باتجربه مؤسسه هرمس اپلای مشورت کنید.

دانشگاه اژه در یکی از زیباترین شهرهای ترکیه قرار دارد؛ بنابراین زندگی در این شهر یکی از مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه است. این مرکز آموزشی به عنوان یکی از نوآورترین و پژوهش‌ محور‌ترین دانشگاه‌ های ترکیه معرفی می‌شود. کیفیت آموزشی در این دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد؛ زیرا این مرکز به منظور دستیابی به اهداف آموزشی و پژوهشی خود با دانشگاه‌های خارجی همکاری می‌کند.

بهتر است بدانید که این دانشگاه 82 پروتکل همکاری علمی با بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات خارجی را ایجاد کرده است. این دانشگاه محبوب دارای زیرساخت‌های قوی تحقیقاتی بوده، آزمایشگاه آنالیز نفت، مرکز تحقیقاتی دارو، آزمایشگاه مواد غذایی، مرکز تحقیقات نساجی و پوشاک دانشگاه و … تنها بخشی از مراکز تحقیقاتی دانشگاه اژه هستند. وجود مراکز تحقیقاتی بزرگ در کنار هیئت علمی شناخته شده این مرکز، اعتبار این دانشگاه را به بالاترین سطح رسانده است.

هزینه زندگی در شهر ازمیر ترکیه

ازمیر به دلیل دارا بودن آب و هوای مطبوع و معتدل یکی از محبوب‌ ترین شهرهای ترکیه محسوب می­شود. این شهر به صورت کلی نسبت به شهرهای استانبول و آنکارا که به عنوان بزرگ‌ ترین شهرهای ترکیه شناخته می‌شوند، از هزینه کمتری برخوردار هستند. ازمیر به عنوان یکی از مدرن‌ترین شهرهای کشور ترکیه شناخته می‌شود. وجود دانشگاه‌های معتبر در این شهر، آن را به محبوبیت بالایی در بین دانشجویان رسانده است.

تحصیل در یک شهر مدرن و کار کردن برای تأمین هزینه‌های زندگی هم­زمان با تحصیل، یکی از مزایای ادامه تحصیل در شهر زیبای ازمیر محسوب می­شود. هزینه‌های تخمینی خانواده 4 نفره در این شهر، 1.433 دلار محاسبه شده است. اگر به تنهایی در این کشور زندگی می‌کنید نیز به صورت ماهانه در حدود 410 دلار هزینه خواهید داشت. افراد می‌توانند با  150 تا 250 لیر یک آپارتمان یک‌ خوابه را در این شهر اجاره کنند. این موضوع را در نظر بگیرید که در این محاسبات هزینه اجاره منزل در نظر گرفته نشده است.

هزینه زندگی در شهر ازمیر ترکیه

میانگین قیمت خدمات آب و برق در این شهر 55.08 دلار تخمین زده می­شود. بهتر بوده بدانید که هزینه زندگی در این شهر زیبا و خوش آب و هوا نسبت به دیگر شهرهای ترکیه و جهان پایین است. حداقل دستمزد در این کشور 264 دلار محاسبه شده و میانگین درآمد نیز 441.95 دلار است.

شرایط پذیرش در دانشگاه اژه ترکیه

اگر شما هم به تحصیل در دانشگاه Ege علاقه‌ مند شده‌اید، بهتر است با شرایط پذیرش این دانشگاه نیز آشنا شوید. افراد خارجی برای پذیرش در این دانشگاه به قبولی در آزمون yos نیاز دارند. این آزمون به عنوان فیلتر انتخابی افراد خارجی در دانشگاه‌ های ترکیه شناخته می‌شود.

افراد پس از شرکت در این آزمون، با توجه به نمره قبولی و امتیاز کسب شده، نسبت به انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه اقدام خواهند کرد. لازم به ذکر است که این آزمون سالی یک­بار و به دو زبان انگلیسی و ترکی برگزار شده و سؤالات آن به سه بخش ریاضی، هندسه و نهایتاً هوش تقسیم می­شود.

افراد برای پذیرش در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به نمره بالای 90 در این آزمون نیاز دارند. تقویت زبان انگلیسی و ترکی نیز یکی از شروط لازم برای تحصیل در این دانشگاه است. شما باید مدارک تحصیلی و آموزشی خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و به همراه ریزنمرات خود برای این دانشگاه ارسال کنید. مدرک زبان بر روی پذیرش شما در این دانشگاه تأثیرگذار خواهد بود. لازم به ذکر است که کسب نمره 40 در آزمون یوس، به عنوان حداقل نمره پذیرش در دانشگاه اژه شناخته می‌شود.

کپی پاسپورت و ویزای تحصیلی نیز در مراحل پایانی پذیرش شما و مهاجرت تحصیلی به این کشور مورد نیاز واقع می­شوند. شهریه این دانشگاه نسبت به هر دانشکده و در هر مقطع تحصیلی متفاوت است. دوره‌های مختلفی در حوزه کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود. اقتصاد، علوم فضایی، زبان و ادبیات آلمانی، روزنامه‌ نگاری، روان‌ شناسی، داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی و … تنها چند نمونه از رشته‌های این دانشگاه به حساب می‌آید.

شرایط پذیرش در دانشگاه اژه ترکیه

اقامت در ترکیه از طریق تحصیل در دانشگاه اژه

یکی از دلایلی که افراد زیادی نسبت به پذیرش در دانشگاه محبوب اژه اقدام می‌کنند، کار کردن در این کشور و نهایتاً دریافت اقامت است. اگر از دانشگاه معتبر اژه در ترکیه فارغ‌ التحصیل شوید، پیدا کردن کار در این کشور برای شما  کار دشواری نخواهد بود. شما می‌توانید به راحتی کار پیدا کرده و ویزای کاری این کشور را نیز دریافت کنید و نهایتاً پس از چند سال فعالیت در این کشور نسبت به دریافت اقامت، اقدامات لازم را انجام دهید.

دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه

تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه

تفاوت دانشگاه های ترکیه از لحاظ جایگاه علمی، شهریه، بورسیه، تبادل دانشجو در خارج از کشور و زبان آموزشی

سخن آخر

تحصیل در دانشگاه‌ های معتبر جهان از جمله آرزوها و ایده‌ آل­ های افراد بسیاری است. دانشگاه اژه به عنوان یکی از برترین مراکز تحصیلی در ترکیه و همچنین از دانشگاه‌های شناخته شده در جهان است. افراد می‌توانند در رشته‌های مختلف در این دانشگاه به تحصیل بپردازند و نهایتاً در این کشور مشغول به کار شوند. اگر شما هم به تحصیل در این دانشگاه علاقه‌ مند هستید، مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد. تنها کافی است برای شروع یک تجربه بین‌ المللی انگیزه داشته باشید.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

آیا دانشگاه اژه مورد تایید وزارت علوم میباشد؟
این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت قرار دارد.
رتبه جهانی دانشگاه اژه چند میباشد؟
در رتبه‌بندی آموزش جهانی در رده ۸۳ قرار دارد و در کنار این موضوع رتبه ۵۶ سهولت کسب و کار نیز به ترکیه تعلق دارد.
هزینه زندگی در شهر ازمیر ترکیه چقدر میباشد؟
هزینه‌های تخمینی خانواده ۴ نفره در این شهر، ۱.۴۳۳ دلار محاسبه شده است. اگر به تنهایی در این کشور زندگی می‌کنید نیز به صورت ماهانه در حدود ۴۱۰ دلار هزینه خواهید داشت.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای