دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا کانادا

دانشگاه آلبرتا کانادا یک موسسه آموزش عالی در استان آلبرتا و شهر ادمونتون است. دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه های رده بالای کانادا در زمینه آموزش و پژوهش بوده و دارای شهرتی جهانی در زمینه علوم انسانی، علوم تجربی، هنرهای خلاقانه، کسب و کار، مهندسی و علوم بهداشت و سلامت است. این دانشگاه دارای 18 دانشکده در 5 محوطه (پردیس) در شهر ادمونتون و کمرُز بوده و در پردیس‌های مختلف دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی و یا فرانسه تدریس می‌شود.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

فهرست مطالب

تاریخچه دانشگاه آلبرتا کانادا

این دانشگاه در سال 1908 تحت عنوان دانشگاه جامع پژوهش و علوم آکادمیک تاسیس شد. به این معنی که از ابتدای تاسیس، این دانشگاه دارای دوره‌هایی شامل علوم کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای تمرکز بیشتر بر تمام جنبه‌های علوم تجربی و انسانی بوده است. از دانش‌آموختگان مشهور این دانشگاه می‌توان به ریچارد تیلور برنده نوبل فیزیک، درک والکات برنده نوبل ادبیات و جو کلارک، شانزدهمین نخست وزیر کانادا اشاره کرد. همچنین دانش‌آموختگان این دانشگاه برنده 68 جایزه بورسیه رودز شده اند.

دانشگاه آلبرتا کانادا
دانشگاه آلبرتا کانادا

رتبه بندی دانشگاه آلبرتا کانادا

این دانشگاه در رتبه‌بندی معتبر QS در رتبه 126 جهانی و چهارم کانادا قرار گرفته است. تامین فضای کافی برای دانشجویان و اساتید برای انجام کارهای پژوهشی، امکانات ویژه برای دانشجویان بین‌المللی، انتشار مقالات معتبر در زمینه‌های علوم نو و ترندهای جهانی و همچنین تامین امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی برای دانشجویان و اساتید، این دانشگاه را به یکی از بهترین موسسات و مراکز تحقیقاتی در کانادا و جهان تبدیل کرده است.

دانشکده های دانشگاه آلبرتا

دانشکده علوم کشاورزی، حیات و علوم محیط زیستی مدرسه عالی کسب و کار آلبرتا دانشکده هنر دانشکده علوم پایه داشکده فنی و مهندسی دانشکده حقوق دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشکده علوم بومی دانشکده پرستاری دانشکده داروسازی و …

برنامه‌های تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد

این دانشگاه ارائه دهنده دوره‌های پرشماری برای مقاطع تحصیلات تکمیلی است. در زیر، نمونه ای از برنامه‌های مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد را مشاهدی می‌کنید: مهندسی پزشکی علوم زیست‌شناسی مهندسی شیمی و مواد شیمی مهندسی عمران و محیط زیست علوم کامپیوتر اقتصاد مهندسی برق و کامپیوتر علوم آزمایشگاهی و پاتولوژی حقوق زبان‌شناسی مهندسی مکانیک و …

تحصیل در دانشگاه آلبرتا

برای تحصیل در این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیازمند ارائه رزومه تحصیلی و حرفه‌ای، مدرک زبان انگلیسی، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه هستید. برای هر دوره آموزشی در کارشناسی ارشد باید مدارک خود را تا زمان مشخصی برای دفتر پذیرش دانشگاه ارسال کنید که برای هر دانشکده متفاوت است. مدرک زبان مورد نیاز برای شروع تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی، نمره 92 آزمون تافل که در هیچ مهارتی نمره کمتر از 20 نداشته یا نمره 7 آزمون آیلتس است که در هیچ مهارتی نمره کمتر از 6 نداشته باشید. البته با توجه به نوع کورس و دانشکده می‌تواند این نمرات متغیر باشد.

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر : مهاجرت به کانادا ، شرایط و هزینه ها

تحصیل در کانادا

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن