ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. انگلیس یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت تحصیلی است، زیرا هم ترکیبی عالی از مردم جهان را در خود جای داده و همچنین دانشجوپسند می‌باشد. این کشور در مجموع دارای 12 دانشگاه در فهرست 100 دانشگاه برتر جهان است. تحصیل در انگلیس مطمئناً یک تجربه هیجان‌انگیز می‌باشد. اما گاهی ممکن است تحصیل در یک کشور خارجی استرس‌زا باشد و دیدن والدین و سایر اعضای خانواده، تسکین لازم را به دانشجو بدهد. خوشبختانه، با دریافت ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس دانشجو می‌تواند اعضای خانواده خود را به انگلیس بیاورد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

واجدین شرایط دریافت ویزا همراه تحصیلی انگلیس

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند اعضای خانواده خود را در طول تحصیل به انگلیس بیاورند. اعضای خانوده متقاضی شامل فرزند یا شریک زندگی متقاضی می‌شوند و به آن‌ها وابسته می‌گویند. قوانین خاصی برای دریافت ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس وجود دارد. یک فرد می‌تواند با دریافت ویزا همراه با دانشجو وارد انگلیس شود، اگر:

 • همسر متقاضی باشد.
 • پارتنر یا نامزد، متقاضی باشد که حداقل دو سال با هم زندگی کرده باشند.
 • فرزند متقاضی و زیر 18 سال باشد.
 • فرزند بالای 18 سالی باشد که از نظر مالی به متقاضی نیاز داشته باشد. او باید مدارک جداگانه‌ای برای اقامت به عنوان افراد تحت تکفل نشان دهد.
یک فرد می‌تواند با دریافت ویزا همراه با دانشجو وارد انگلیس شود

سایر خویشاوندان مانند برادر، والدین، خواهران و سایر اعضای خانواده نمی‌توانند به عنوان افراد تحت تکفل در نظر گرفته شوند. البته، اگر همسر دانشجو هم برای ویزا همراه درخواست می‌کند، باید مدارک قوی همچون گواهی ازدواج و سایر اسناد مرتبط را ارائه دهد.

اگر فرزندان بخواهند برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس درخواست دهند، باید هر دو والدین آنها در این کشور زندگی کنند یا در آینده نزدیک قصد آن را داشته‌باشند. مطمئناً این قانون دارای معافیت‌هایی هم می‌باشد. اگر به هر دلیلی زوجین با هم زندگی نکنند، دانشجو باید برای آوردن فرزند خود به انگلیس دلایل محکم و قابل اعتمادی به مقامات مهاجرت این کشور ارائه نماید. به عنوان مثال، اگر والدین طلاق گرفته باشند، کسی که در انگلیس تحصیل و زندگی می‌کند باید ثابت نماید که مسئولیت فرزند را بر عهده دارد.

الزامات ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

برخی از الزامات قانونی وجود دارند که افراد باید آنها را رعایت کنند تا اجازه داشته باشند اعضای خانواده خود را با این ویزا به کشور انگلیس بیاورند. در صورت داشتن شرایط زیر، دانشجویان واجد شرایط دعوت از اعضای خانواده جهت پیوستن به آنها در انگلیس برای مدت معینی در دوره تحصیلی خود هستند:

 • دانشجو در مقطع فوق لیسانس تحصیل کند.
 • دوره تحصیلی دانشجو تمام وقت باشد و حداقل 9 ماه طول ‌کشد تا تکمیل شود.
 • دانشجو در یک برنامه تحصیلی 6 ماهه یا بیشتر شرکت کند که توسط دولت بریتانیا یا یک دولت خارجی تأمین می‌شود.

اگر دانشجو در حال تحصیل برای دیپلم پیشرفته باشد، واجدشرایط درخواست برای آوردن اعضای خانواده از طریق ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس نمی‌باشد. همچنین با ویزا همراه فقط می‌توان چند نفر از اقوام خود را به انگلیس آورد. تعریف فرد وابسته، از طریق قوانین موجود در انگلستان تعیین می‌شود.

همچنین اعضای خانوده دانشجو هیچ گونه کمک مالی از طرف دولت دریافت نخواهند کرد. به همین دلیل، اثبات تمکن مالی دانشجو به منظور حمایت از اعضای خانواده بسیار مهم است. افراد برای حمایت مالی از همسر 18600 پوند و برای هر فرزند 2400 پوند نیاز دارند.

الزامات ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

مدارک مورد نیاز برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

افرادی که می‌خواهند برای دریافت ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس درخواست دهند باید مدارک زیر را ارائه کنند:

 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا همراه
 • دو قطعه عکس
 • گذرنامه معتبر با حداقل 4 ماه اعتبار
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • آدرس محل سکونت در کشور انگلیس
 • گواهی سلامت پزشکی
 • اطلاعات بیومتریک
 • دعوت نامه
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا همراه
 • سند ازدواج (در صورت درخواست برای همسر)
 • بیمه مسافرتی

نحوه درخواست ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

تا زمانی که دانشجو ویزا تحصیلی خود را برای مهاجرت به انگلیس دریافت نکرده باشد، اعضای خانواده او نمی‌توانند برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به کشور انگلیس درخواست دهند. به طور مشابه، اگر دانشجو در حال تمدید اقامت خود در انگلیس باشد، وابستگان او باید منتظر بمانند تا او پاسخ درخواست خود را دریافت کند. وابستگان دانشجو می‌توانند هم خارج از انگلیس و هم از داخل انگلیس برای ویزا همراه این کشور درخواست دهند.

درخواست از خارج از انگلستان

در صورتی که آن‌ها از خارج از انگلستان برای اخذ ویزا همراه اقدام می‌کنند، باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه دهند. سپس آن‌ها باید اطلاعات شناسایی خود را به منظور تکمیل فرم درخواست ویزا همراه به مرکز مربوطه ارائه دهند. همچنین آنها به شماره درخواست ویزا دانشجو نیاز دارند که آن را در زمان درخواست، دریافت می‌کنند. به عنوان بخشی از درخواست ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس آنها باید اثر انگشت و عکس خود را در مرکز درخواست ویزا ارائه دهند. بسته به کشوری که اعضای خانواده دانشجو از آن برای دریافت ویزا همراه اقدام می‌کنند، مدت زمان متفاوتی پرای پردازش درخواست ویزا وجود دارد. اگر درخواست آنها موفقیت آمیز باشد، ویزای آنها تا پایان اعتبار ویزا دانشجو، معتبر خواهد بود و آن‌ها می‌توانند همراه دانشجو در انگلیس بمانند.

درخواست از داخل انگلستان

در صورتی که اعضای خانواده دانشجو از داخل انگلیس برای اخذ ویزا همراه اقدام می‌کنند، باید هم‌زمان با دانشجو درخواست خود را جهت تغییر یا تمدید ویزا ارائه دهند. البته در صورتی که آن‌ها موفق به ارائه هم‌زمان درخواست خود نشوند، در هر زمانی قبل از انقضای ویزا فعلی خود می‌توانند برای تمدید یا تغییر ویزا اقدام کنند. درخواست ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس از داخل این کشور، شامل فرزندانی که در طول اقامت دانشجو به سن 18 سالگی رسیده‌اند هم می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که اگر اعضای خانواده دانشجو از طریق ویزا توریستی وارد انگلیس شده‌ باشند، نمی‌توانند برای دریافت ویزا همراه درخواست دهند.  

هزینه اخذ ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

هر یک از اعضای خانواده که برای ویزا همراه درخواست می‌کند، باید مبلغ ۴۷۵ پوند برای اخذ ویزا پرداخت نماید. علاوه بر هزینه ویزا، آن‌ها باید هزینه اضافی سالانه برای دریافت مراقبت‌های درمانی و بهداشتی نیز به طور مجزا پرداخت کنند. با این حال، بسته به شرایط متقاضیان ویزا همراه ممکن است هزینه‌های دیگری نیز به هزینه دریافت ویزا همراه اضافه شود.

ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

قوانین مربوط به کار برای دارندگان ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

دارنده ویزا دانشجویی که در حال گذراندن یک دوره 9 ماهه یا بیشتر است، حق تحصیل و زندگی در انگلیس را دارد. اعضای خانواده دانشجو نیز می‌توانند شغل پاره وقت در این کشور داشته باشند.

اعضای خانوده دانشجو که با ویزا همراه مهاجرت تحصیلی، به انگلیس وارد می‌شوند، برای کار در زمینه‌های خاص هیچ محدودیتی ندارند. بسیاری از شرکت‌ها کارمندانی را با مهارت‌های چند زبانه می‌پذیرند. در حالی که برخی از شرکت‌ها ممکن است افراد دارای ویزا همراه را به عنوان نیروی کار نپذیرند. بنابراین، هر فرد برای پیدا کردن کار مناسب باید برای بیش از یک مکان درخواست کند. فرصت‌های شغلی زیادی به صورت آنلاین وجود دارند که در برخی از آن‌ها نیز ذکرشده است که آیا وابستگان ویزای تحصیلی انگلستان را می‌پذیرند یا خیر.

البته افرادی که با ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس وارد می‌شوند، نمی‌توانند در زمینه‌هایی همچون ورزش یا پزشکی مشغول به کار شوند. در واقع آن‌ها نمی‌توانند به عنوان “مربی ورزشی” یا “ورزشکار حرفه‌ای” کار کنند. علاوه بر این، آن‌ها نمی‌توانند به صورت حرفه‌ای به عنوان دندانپزشک یا پزشک در دوره آموزشی شرکت کنند.

مزایای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

مهم‌ترین مزیت دریافت ویزای همراه انگلیس این است که متقاضیان و خانواده آن‌ها در کنار هم خواهند بود. بسیاری از خانواده‌ها هستند که به دلیل سیاست‌های سخت‌گیرانه وزارت کشور، محکوم به دور بودن از خانواده خود می‌شوند. علاوه بر این، پس از یک دوره، کسانی که با ویزا همراه وارد انگلیس شده‌اند، می‌توانند برای اقامت نامحدود درخواست دهند. مزایای دیگری که افراد از طریق دریافت ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس کسب می‌کنند، عبارتند از:

 • امکان کار تمام‌وقت یا پاره وقت در انگلیس
 • امکان تحصیل به صورت تمام وقت یا پاره وقت در دانشگاه‌های این کشور
 • این افراد می‌توانند در طول مدت اعتبار ویزا همراه، کشور انگلیس را ترک کنند و دوباره وارد آن شوند.
 • در صورت تمدید ویزای متقاضی اصلی، دارندگان ویزای همراه نیز می‌توانند برای تمدید ویزا خود اقدام کنند.
مزایای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

معایب ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس

یکی از معایب اصلی ویزا همراه مهاجرت تحصیلی انگلستان این است که تعداد افرادی که دانشجو می‌تواند به عنوان همراه با خود وارد این کشور کند، محدود می‌باشد. همچنین تا زمانی که شرایط شخص، مطابق با معیارهای تعیین‌شده در قوانین و دستورالعمل‌های مهاجرت نباشد، نمی‌تواند با ویزای همراه به متقاضی اصلی بپیوندد. به‌علاوه، کسانی که با ویزا همراه وارد کشور انگلیس شده‌اند، نمی‌توانند از بودجه عمومی این کشور استفاده کنند. بنابراین، دانشجو برای ورود اعضای خانوده خود باید نشان دهد که سرمایه لازم برای حمایت مالی از آن‌ها را در زمان اقامتشان در این کشور، دارد.

جمع‌بندی

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی یا دارندگان آن، می‌توانند برای ویزا همراه مهاجرت تحصیلی به انگلیس جهت آوردن اعضای خانواده خود به انگلیس درخواست دهند. این اعضا شامل همسر (شریک زندگی، پارتنر، نامزد) و فرزندان می‌شوند. اعضای خانواده دانشجو می‌توانند هم به صورت هم‌زمان با دانشجو برای ویزا همراه اقدام کنند یا ممکن است ترجیح دهند بعداً برای ویزا خود اقدام نمایند.

مقاله پیشنهادی —> مدارس شبانه روزی انگلیس

سؤالات متداول

اگر کسی همسر، نامزد و یا پارتنر فرد متقاضی باشد، فرزند زیر 18سال متقاضی  و فرزند بالای 18 سال که به آن فرد از نظر مالی نیاز دارد میتواند با دریافت ویزای همراه وارد کشور انگلیس شود.

 

خیر، این فرد نمیتواند خانواده خود را از طریق ویزای همراه باخود همراه کند.

این ویزا برای هریک از اعضای خانواده همراه حدود 475پوند هزینه دارد که علاوه بر این هزینه اضافه سالانه هم برای مراقب های بهداشتی-درمانی را نیز باید پرداخت کنند.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن