دانشگاه آزاد آمستردام 2022

دانشگاه آزاد آمستردام

دانشگاه آزاد آمستردام ( Vrije University ) یکی از دو دانشگاه بزرگ شهر زیبای آمستردام است که در سال 1880 افتتاح شده است. Vrije در زبان هلندی به معنای “Free” یا مستقل بودن است و به خاطر استقلال این دانشگاه از قدرت های دولتی و مذهبی هلند این نام را به خود گرفته است. اما نکته جالب این است که در عین استقلال، این دانشگاه به دلیل زیرساخت ­های قوی و مدیریت پرتوان چیزی در حدود 500 میلیون یورو در سال بهره­ وری داشته است.

این آمار مالی که دلیل اصلی آن همکاری شرکت ­های بزرگ بین المللی با توجه به سوابق درخشان این مجموعه بوده، آنها را در بین دانشگاه­ های ثروتمند اروپا قرار داده و در دهه اخیر، همواره در رتبه­های 130 تا 160 بهترین دانشگاه­ های دنیا از نظر علمی قرار گرفته است. شهریه­ تحصیل در دانشگاه آزاد آمستردام ، در قیاس با دانشگاه­ های برتر اروپا مناسب بوده و در زمینه­ های زیر دانشجوی بین المللی پذیرش می­ کند:

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

رشته های تحصیلی در دانشگاه آزاد آمستردام

شهریه­ تحصیل در دانشگاه آزاد آمستردام ، در قیاس با دانشگاه­ های برتر اروپا مناسب بوده و در زمینه­ های زیر دانشجوی بین‌المللی پذیرش می­ کند:

  • Arts & humanities
  • Business & economics
  • Social sciences
  • Physical sciences
  • Life sciences
  • Clinical, pre-clinical & health
  • Psychology
  • Computer science
  • Education
  • Law
رشته های تحصیلی در دانشگاه آزاد آمستردام

تاریخچه دانشگاه آزاد آمستردام

Vrije Universiteit Amsterdam Netherland (VU Amsterdam) (دانشگاه آزاد آمستردام هلند) در سال 1880 تأسیس شد. این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات آموزشی با بودجه عمومی است. علیرغم این واقعیت که VU (دانشگاه آزاد) به‌عنوان یک بنیاد خصوصی تأسیس شد، از سال 1970، VU بودجه دولتی را بر اساس یک قانون، برابر با مؤسسات دولتی دریافت کرده است.

دانشگاه آزاد آمستردام در مناطق شهری در محله Buitenveldert جنوبی آمستردام و در مجاورت Zuidas جدید که یک منطقه تجاری است، واقع‌شده است. در Vrije Universiteit، 78 مورد از ملیت‌های آمستردام از نزدیک با هم کار می‌کنند و به‌عنوان یک جامعه واحد به مطالعه می‌پردازند. تحصیل در آنجا در چندین دانشکده جدا سازمان‌دهی شده است. دانشگاه آزاد آمستردام بیش از 50 رشته کارشناسی، 160 رشته کارشناسی ارشد و همچنین برنامه‌های دکترا بسیاری را ارائه می‌دهد.

زبان تدریس در دانشگاه آزاد آمستردام

زبان تدریس در دانشگاه آزاد آمستردام

زبان تدریس اکثر دوره‌های کارشناسی در این دانشگاه هلندی است. البته از پاییز 2015، این دانشگاه برنامه‌های کارشناسی زیادی را (مانند دانشکده علوم، دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی، دانشکده علوم انسانی) ارائه می‌دهد که به‌طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. از طرفی، اکثر برنامه‌های کارشناسی ارشد در VU به‌طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. دانشگاه آزاد آمستردام در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در رتبه 171 قرارگرفته است.

لوکیشن

دانشگاه Vrije در یکی از شهرهای معروف و پرجمعیت هلند واقع‌شده است. آمستردام بدون شک یکی از پربازدیدترین شهرهای جهان است. از کانال‌های تاریخی آمستردام گرفته تا سالن‌های نمایشگاهی معروف در آن و دیگر دیدنی‌های تاریخی ثبت‌شده در آمستردام، همگی در میان احساساتی‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین جوامع شهری اروپا یعنی هلند قرار دارد.

لوکیشن

محوطه دانشگاه

پردیس مرکزی دانشگاه آزاد آمستردام، امروزه در منطقه Zuidas آمستردام واقع‌شده است که دارای تمامی امکانات لازم برای آموزش و تحقیق دانشجویان است. همچنین به دلیل موقعیت مکانی آن Zuidas در مجاورت فرودگاه اسخیپول، به‌عنوان یک مکان کاملاً قابل‌دسترسی شناخته‌شده است. نکته جالب اینجاست که VU Amsterdam یک جامعه بین‌المللی است که با شرکای حوزه دانش، جامعه مدنی و همچنین تجارت همکاری می‌کند.

شیوه‌های جدید تدریس و کار در حال حاضر و در آینده در سراسر دنیا شکل جدیدی به خود می‌گیرند. با ورود اسکان دانشجویی در محوطه دانشگاه و برنامه‌های ورزشی و فرهنگی گسترده، پردیس این دانشگاه در حال تبدیل‌شدن به یک شهر جداگانه است. تمام ساختمان‌های دانشگاه در یک منطقه واقع‌شده‌اند که با امکانات آموزشی و پژوهشی و درمجموع چندین فعالیت تفریحی خوب همراه هستند. همچنین در منطقه تجاری آمستردام هم واقع‌شده است، به‌طوری‌که در طول تحصیل می‌توانید نگاهی اجمالی به دنیای تجارت هم داشته باشید.

گزینه‌هایی برای اقامت در آنجا

پیدا کردن محلی مناسب برای اقامت به‌خصوص در شهر بزرگ و گرانی مانند آمستردام یک مشکل است؛ اما دانشگاه آزاد آمستردام تمام تلاش خود را می‌کند تا به دانشجویان بین‌المللی کمک کند تا مکانی برای زندگی پیدا کنند. به‌خصوص در مورد دانشجویان بورسیه تحصیلی، دانشگاه تقریباً به هر دانشجویی اسکان می‌دهد.

جمعیت دانشگاه

دانشگاه تا سال 2014 دارای جمعیت دانشجویی 23656 نفر و اعضای هیئت‌علمی 2263 نفر بودند؛ که باعث می‌شود نسبت استاد به دانشجو به‌صورت 1:11 و متعادل باشد. هیئت‌علمی این دانشگاه متشکل از اساتید با تحصیلات عالی، دانشیاران، اساتید ارشد و سایر اساتید از مؤسسات معتبر سراسر جهان است.

جمعیت دانشگاه آزاد آمستردام

فرصت‌های شغلی

فرصت‌های شغلی

نرخ اشتغال پس از تحصیل در VU از هر دانشگاه دیگری در منطقه بیشتر است. جوامع و بخش‌های صنعتی موفق متعددی با فناوری‌های پیشرفته، از طریق فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف در حوزه کاری‌شان تأسیس می‌شوند. پس شانس بالایی برای فارغ التحصیلان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه وجود دارد. علاوه بر این، دانشگاه خودش یک سری مشاغل دائمی را نیز در پردیس در بخش‌های مختلف ارائه می‌دهد.

هزینه های زندگی در آمستردام به شرح زیر است:

1.هزینه اسکان:

مسکن در آمستردام بیشترین قسمت از هزینه های زندگی شما را به خود اختصاص خواهد داد چیزی در حدود 2000 تا 2500 یورو در ماه با توجه به نوع سبک زندگی شماست. 

2- خوراک:

هزینه خوراک هر فرد در یک ماه چیزی در حدود 100 یورو خواهد بود، این مقدار با توجه به سبک زندگی شما و مهارت شما در آشپزی متغیر خواهد بود

هزینه های زندگی در آمستردام

3- حمل و نقل:

 از آنجایی که ونکوور و شهرهای اطراف محدوده بزرگی را تشکیل می­دهد، هزینه حمل و نقل ماهانه شما چیزی در حدود 120 تا 150 دلار خواهد بود. برای افرادی که قصد خرید خودرو برای رفت و آمد روزانه را دارند، توصیه میکنیم که با توجه به هزینه بالای بیمه خودرو، قبل از خرید در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهند.

4- تلفن همراه و اینترنت:

حدود 100 تا 120 دلار

هر فرد در هفته 20 ساعت اجازه کار پاره وقت دارد که درآمد نرمال چیزی بین 10 تا 15 دلار در هر ساعت است.

دانشگاه آزاد آمستردام با محیطی دلپذیر در شهر زیبای آمستردام و با بیش از یک قرن سابقه درخشان در حوزه آموزش، در رشته های: هنر، علوم انسانی و اجتماعی، روانشناسی، پزشکی و دندانپزشکی، علوم کامپیوتر، علوم پایه از قبیل زمین شناسی، نجوم، ریاضی، فیزیک و شیمی، حقوق و علوم آموزشی، تا اواسط خرداد ماه دانشجو می­ پذیرد.

بورسیه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه VU آمستردام 2022

بورسیه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آمستردام، در درخواست‌های بسیاری، از دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط مناسب برای بورسیه‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد Vrije Universiteit Amsterdam برای تحصیل در هلند در سال 2022 دعوت می‌شود.

بورسیه‌های ارائه‌شده در Vrije Universiteit Amsterdam برای کمک و حمایت از دانشجویان بین‌المللی است که تحصیلات خود را به‌عنوان شغل در هلند دنبال می‌کنند. پیشنهادات بورس تحصیلی مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی در VU Amsterdam وجود دارد.

جزئیات بورسیه‌های کارشناسی ارشد دانشگاه Vrije Amsterdam

انواع برنامه‌های بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد آمستردام برای تحصیلات آکادمیک در سال 2022 عبارت‌اند از:

برنامه کمک‌هزینه تحصیلی VU (VUFP)

برنامه کمک‌هزینه تحصیلی VU (VUFP) به دانشجویان بااستعداد و غیر اتحادیه اروپایی / EEA فرصت منحصربه‌فردی را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می‌دهد. VU Amsterdam متعهد شده است که حدود 1 میلیون یورو برای جذب دانشجویان باانگیزه و ممتاز فراهم کند. این بورسیه فقط هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد.

برنامه کمک‌هزینه تحصیلی

برنامه بورسیه تحصیلی هلند (Holland Scholarship)

برنامه بورسیه تحصیلی هلند (HSP) توسط وزارت آموزش، فرهنگ و علم هلند، برای دانشگاه‌های تحقیقاتی هلند و دانشگاه‌های علوم کاربردی، ازجمله دانشگاه آزاد آمستردام، تأمین می‌شود. دانشجویان واجد شرایط برای این بورسیه، دانشجویانی از خارج از منطقه اتحادیه اروپا (EEA) هستند که برای اولین سال برای برنامه کارشناسی ارشد در هلند درخواست می‌دهند. مبلغ بورسیه تحصیلی این برنامه 5000 یورو یا 10000 یورو برای کل مدت تحصیل است.

برنامه بورسیه تحصیلی هلند

بورسیه‌های Fulbright

مرکز Fulbright هرساله از طریق برنامه دانشجویی Fulbright ایالات‌متحده، پذیرای 20 تا 25 دانشجو از ایالات‌متحده به هلند است. کمک‌هزینه Fulbright در 12 قسط ماهانه 1300 یورویی پرداخت خواهد شد. در این برنامه سفرهای بین‌المللی حداکثر تا 1000 یورو بازپرداخت می‌شود. هزینه اجازه خانه (تقریباً 250 یورو) نیز پوشش داده خواهد شد. البته شهریه‌ها به‌طور کامل از بین نمی‌روند؛ اما در هر برنامه متفاوت است.

بورسیه‌های Fulbright

جمع‌بندی و کلام آخر

در این مطلب به‌طور اختصاصی، در مورد دانشگاه آزاد آمستردام صحبت کردیم. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارید، قطعاً این دانشگاه می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. اطلاعاتی که در بالا آورده شده است را به‌دقت مطالعه کرده و بعد تصمیم بگیرید. این نکته را نیز توجه کنید که در چنین تصمیم‌های بزرگی، مثل مهاجرت، باید با متخصص آن مشورت کنید. همان‌طور که از قدیم گفته‌اند، کار را به کاردان بسپارید.

در صورت نیاز به مشاوره مهاجرت فرم داخل وب سایت را تکمیل نمایید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

مقاله پیشنهادی—>تحصیل در هلند

سؤالات متداول

زبان تدریسی در این دانشگاه بیشتر انگلیسی است ولی زبان تدریس در دوره کارشناسی به زبان هلندی است.

بطور کلی نرخ اشتغال فارغ التحصیلان از این دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر در منطقه خیلی بیشتر است پس میتوان گفت شما شانس بیشتری برای اشتغال دارید بعلاوه این دانشگاه خود یکسری مشاغل در پردیس بخش های مختلف نیز دارا هست.

بیشترین مبلغ برای هزینه های زندگی شما در آمستردام مختص به هزینه های مسکن میباشد یعنی چیزی حدود 2000تا 2500 یورو در ماه و البته هزینه های خوراک نیز چیزی حدود 100یورو خواهد بود که این ها بسته به نوع زندگی شما ممکن است متغییر باشد.

بله،شما میتوانید در هفته 20ساعت خود را به کار نیمه وقت در این شهر اختصاص دهید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *