راه‌های مهاجرت به کانادا

راه‌های مهاجرت به کانادا

راه‌های مهاجرت به کانادا مطلبی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.کشور کانادا از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است و سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند و علت این استقبال، مزایای زیادی است که با زندگی در این کشور بدست می‌آید. خبر خوش برای علاقه‌مندان این کشور این است که راه‌های مهاجرت به کانادا زیاد است و شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلفی، اقامت آن را بدست آورید. از همه مهمتر این که سفارت این کشور سختگیری زیادی در پذیرش مهاجرین هم ندارد و در نتیجه کار شما ساده‌تر هم می‌شود. در ادامه این مطلب از هرمس اپلای توضیح می‌دهیم که راه‌های مهاجرت به کانادا چیست و اصلاً چرا باید به این کشور مهاجرت کنید.

راه‌های مهاجرت به کانادا

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای مهاجرت به کانادا

در درجه‌ی اول مردم کانادا از خونگرم‌ترین مردمان دنیا هستند و شما به عنوان یک مهاجر در بین آنها به راحتی پذیرفته می‌شوید و نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر کمتر احساس تنهایی می‌کنید. در درجه‌ی بعد کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای اهداف تحصیلی است و بهترین دانشگاه‌های دنیا در این کشور قرار دارند که اگرچه رقابت بر سر ورود به آنها بسیار شدید است، اما اگر شانس قبولی در آنها را پیدا کنید، از امکانات تحصیلی بسیار خوبی بهره‌مند شده و زیر نظر بهترین سیستم آموزش تعلیم خواهید دید. از این رو این روش، یکی از رایج ترین راه‌‌های مهاجرت به کانادا است.

بعلاوه، اقتصاد کانادا در بحران اقتصادی جهان چندان تحت تاثیر قرار نگرفته است و همچنان اقتصاد رو به رشدی دارد و مردم آن از رفاه اجتماعی خوبی برخوردار هستند. کانادا یکی از زیباترین کشورهای جهان نیز هست و از این نظر هم بسیار مورد توجه مهاجرین قرار می‌گیرد. همچنین بسیاری از خدمات درمانی در این کشور به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد. از همه مهمتر اینکه به منظور تشویق ورود بیشتر مهاجرین، نه تنها راه‌های مهاجرت به کانادا بسیار گسترده است، بلکه تسهیلات زیادی برای آنها و اعضای خانواده‌شان نیز درنظرگرفته شده است.

راه‌های مهاجرت به کانادا

به طور کلی راه‌های مهاجرت به کانادا را می‌توان در هفت گروه دسته بندی کرد که هر کدام برای گروهی از افراد مناسب هستند. این روش‌ها به شرح زیر هستند:

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری است. کشور کانادا از نظر بازار کار یکی از بهترین بازارهای جهان را دارد و احتمال اینکه شما بتوانید در این کشور کار مورد نظر خود را پیدا کنید بسیار زیاد است. نرخ بیکاری در این کشور در حدود ۷ درصد است که اگرچه نسبت به بعضی از کشورهای اروپایی مانند سوئیس و سوئد کمی بیشتر است، اما با این حال در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای جهان رقم بسیار خوبی محسوب می‌شود. به طور کلی ویزای کاری کانادا را می‌توان از دو طریق بدست آورد:

مهاجرت به کانادا از طریق کار

از طریق اکسپرس اینتری

این روش یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا برای افرادی است که در شغل خود تخصص دارند. اکسپرس اینتری یا اسکیل ورکر یک روش دریافت ویزای کاری است که قوانین آن از سال ۲۰۱۵ تصویب شده است در این روش افراد متخصص، در سیستمی به نام اکسپری اینتری ثبت نام کرده و اطلاعات خود را وارد می‌کنند. در این سیستم یک جدول امتیازدهی وجود دارد که براساس سن، مدرک تحصیلی، سابقه‌ی کاری، مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی، تسلط بر مدرک زبان دوم، داشتن آشناهای درجه یک در کشور و … به افراد امتیاز می‌دهد.

در این مرحله شما باید از ۱۰۰ امتیاز این جدول، حداقل ۶۷ امتیاز بدست آورید. در این مرحله از راه رفتن به کانادا، شما از نظر یک جدول امتیازی دیگر که ۱۲۰۰ امتیاز دارید مورد بررسی قرار گرفته و افرادی که بیشترین امتیاز را کسب می‌کنند، انتخاب شده و برایشان دعوتنامه ارسال می‌شود.

مشاغل این سیستم در پنج گروه دسته بندی می‌شوند:

✔ گروه D: مشاغلی که به ابتدایی‌ترین اطلاعات عمومی نیاز دارد و شما بعد از آموزش به آنها مسلط می‌شوید

✔ گروه ۰ : مشاغل مدیریتی و قانونگذاری

✔ گروه A : مشاغل تخصصی نیازمند مدرک دانشگاهی مانند زیرگروه‌های پزشکی، مهندسی و …

✔ گروه B: مشاغلی که نیاز به گذراندن دوره‌های فنی و کالجی دارند.

✔ گروه C: مشاغلی که به تخصص دانشگاهی نیاز ندارد و تحصیلات در حد دیپلم نیز برایشان کفایت می‌کند.

✔ گروه D: مشاغلی که به ابتدایی‌ترین اطلاعات عمومی نیاز دارد و شما بعد از آموزش به آنها مسلط می‌شوید.

از طریق جاب آفر

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر است. این روش به جز در کانادا در بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز استفاده می‌شود. در این روش مشاغلی که گزینه‌های مناسب استخدامی آنها در داخل کانادا پیدا نمی‌شود، برای خارجیان در دسترس قرار می‌گیرد و آنها می‌توانند برایش رزومه ارسال کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت تایید برای فرد جاب آفر ارسال می‌شود. جاب آفر در بعضی از مناطق و شهرهای کانادا بیشتر است. ویژگی‌هایی که شانس شما را در دریافت جاب آفر افزایش می‌دهد عبارتند از:

 • داشتن سابقه‌ی کار مرتبط
 • داشتن مدرک تخصصی (افرادی که تحصیلات خود را در کانادا گذرانده باشند، یک برتری نسبت به سایرین دارند.)
 • تسلط به زبان یا تسلط به زبان دوم

با دریافت جاب آفر به شما یک اقامت موقت سه ساله داده می‌شود که پس از پایان این دوره، اگر هنوز مشغول به کار باشید به اقامت دائم تبدیل می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از رایج ترین راه‌های مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی است. کانادا گروهی از بهترین دانشگاه‌‌های دنیا را دارد که در هر سه مقطع تحصیلی تدریس می‌کنند. دریافت ویزای تحصیلی به شما اقامت موقتی به اندازه‌ی طول دوره‌ی تحصیل می‌‌دهد‌ و بعد از پایان آن، سه سال به شما زمان داده می‌شود تا کار پیدا کنید و بتوانید ویزای تحصیل را به کاری انتقال دهید. با دریافت ویزای کاری می‌توانید به ترتیب اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را بدست آورید.

مهاجرت تحصیلی یکی از محبوب ترین راه‌های مهاجرت به کانادا در بین دانشجویان خارجی است و سالانه در حدود ۱۵۰ هزار نفر از سراسر دنیا از این روش به این کشور مهاجرت می‌کنند. دلیل اصلی محبوبیت این راه رفتن به کانادا، کیفیت بالای آموزشی دانشگاه‌ها است اما ارزان بودن هزینه‌ی تحصیلی نیز دلیل مهم دیگری است که بسته به مقطعی که قرار است در آن تحصیل کنید و دانشگاه مورد نظر می‌تواند متفاوت باشد.

افرادی که تحصیلات خود را در دانشگاه‌های کانادا به پایان برسانند نه تنها این شانس را دارند که در بهترین مشاغل و در طیف وسیعی از کشورهای دنیا مشغول به کار شوند، بلکه پیدا کردن کار در این کشور در صورتی که مدرکتان را از دانشگاه‌‌های همان جا گرفته باشید، نیز آسانتر خواهد بود. درنتیجه به نظر می‌رسد برای افرادی که به دنبال اقامت دائم در این کشور هستند؛ مهاجرت تحصیلی یکی از هوشمندانه‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا باشد.

قبولی در دانشگاه

برای قبولی در دانشگاه‌‌های کانادا شما باید در ابتدا در آزمون مد نظر دانشگاه شرکت کنید و نمره‌ی قبولی کسب کنید. نوع آزمون بسته به دانشگاه آن متفاوت است، اما بیشتر آزمون SAT است. پس از آن باید سایر مدارک مورد نظر برای دانشگاه را جمع آوری کرده و به آن ها ارائه دهید تا درخواستتان مورد بررسی قرار بگیرید. در بیشتر دانشگاه‌های کانادا شما به مدرک زبان معتبر هم نیاز خواهید داشت. پس از تایید مدارک، برای شما یک نامه‌ی پذیرش از سوی دانشگاه ارسال می‌شود و این نامه آغاز این روش از راه‌های مهاجرت به کانادا است که به کمک آن می‌توانید به سفارت مراجعه کنید و فرایند درخواست ویزای خود را آغاز کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

این روش یکی از موثرترین روش های مهاجرتی است که با درصد بالایی از موفقیت نیز همراه می باشد. از این رو اگر به دنبال یک راه مطمئن هستید، سرمایه‌ گذاری یکی از بهترین راه‌‌های مهاجرت به کانادا خواهد بود که می‌توانید از آن استفاده کنید. ورود به این کشور از طریق سرمایه گذاری کمی متفاوت است و هر استانی شرایط خاص خود را دارد.

از آنجایی که اقتصاد کشور کانادا اقتصاد فعالی است، از این رو بیشتر استان‌ها روی بخش کارآفرینی تمرکز دارند و اگر کسی یک بیزینس پلن قوی در مورد یک طرح اقتصادی موفق و سرمایه‌ی کافی برای انجام آن را داشته باشد، به احتمال بسیار زیاد با درخواستش موافقت خواهد شد. در بسیاری از کشورها، شما به جز کارآفرینی می‌توانید با خرید ملک نیز اقامت دائم کشور را بدست آورید اما در کانادا چنین موضوعی ممکن نیست.

درخواست کارآفرینی به جز بیزینس پلن، مواردی مانند سابقه‌ی کاری فرد، دانش و تخصصش در زمینه‌ی مورد نظر، سن، تسلط به زبان، مدرک تحصیلی و … نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر آن

اساس به او امتیاز داده می‌شود. با تایید طرح، یک اقامت موقت به شما داده می‌شود که نهایتاً ظرف دو سال و در صورت نتیجه بخشیِ طرحتان، به اقامت دائم تبدیل می‌شود. راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در چند استان معروف این کشور به شرح زیر است:

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در استان آنتاریو

حداقل دارایی در این استان ۸۰۰ هزار دلار است و شما باید مایل باشید که حداقل 600 هزار دلار آن را در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. بعلاوه باید حداقل دو سال سابقه‌ی مدیریتی داشته باشید و این سابقه باید مربوط به 5 سال گذشته باشد. حداقل سطح زبان مورد نیاز برای آنکه بتوانید از این گزینه از راه‌های مهاجرت به کانادا استفاده کنید، سطح CLB 4 است. اگر بخواهید در مناطق کم جمعیت استان که در واقع حکم مناطق محروم‌تر را دارند سرمایه‌گذاری کنید، حداقل سرمایه‌ی لازم شما 400 هزار دلار و حداقل سرمایه‌‌ای که باید در کانادا سرمایه گذاری کنید به 200 هزار دلار کاهش پیدا می‌کند.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا

حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز در این استان کمتر و معادل 500 هزار دلار است که از این میزان باید 250 هزار دلار آن را در این کشور سرمایه گذاری کنید. برای این استان هم حداقل باید سه سال سابقه‌ی مدیریتی در 5 سال گذشته داشته باشید. سطح مدرک زبانی که نیاز دارید، CLB 5 است. در مناطق محروم این استان اگرچه حداقل میزان دارایی شما تغییر نخواهد کرد، اما می‌توانید به جای 250 هزار دلار، 150 هزار دلار آن را در این کشور سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

در این استان حداقل سرمایه مورد نیاز 600 هزار دلار است که باید حداقل 150 هزار دلار آن را در کانادا سرمایه گذاری کنید. شما برای این استان هم باید حداقل در 5 سال گذشته، سه سال سابقه‌ی مدیریتی داشته باشید. اما این استان یک شرایط خاص دیگری نیز دارد و شما می‌توانید در 7 سال گذشته، حداقل 5 سال آن صاحب 20 درصد از یک کسب و کار بوده باشید. مدرک زبان معتبر برای استفاده از این گزینه‌ از راه‌های مهاجرت به کانادا در این استان، CLB 5 است.

سرمایه گذاری در استان ساسکاچوآن

حداقل سرمایه‌ی لازم برای این استان 500 هزار دلار است و شما باید مایل باشید که 300 هزار دلار آن را در این استان سرمایه گذاری کنید. در 4 سال گذشته شما باید سابقه‌ی کارآفرینی داشته باشید و حداقل مدرک زبان مورد نیاز هم CLB 4 است. در شهرهای کوچکتر این استان، حداقل سرمایه گذاری شما به 200 هزار دلار کاهش پیدا می‌کند.

سرمایه گذاری در استان نوا اسکوشیا

حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز برای این استان 600 هزار دلار است که حداقل باید 150 هزار دلارش در این استان سرمایه گذاری کنید که نسبت به سایر استان‌های این کشور بسیار کمتر است. شما باید حداقل 3 سال سابقه‌ی مدیریتی نیز داشته باشید. حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای این روش از راه‌های مهاجرت به کانادا CLB 5 است.

سرمایه گذاری در استان کبک

همانطور که در بالا هم گفتیم سرمایه گذاری در کبک بسیار متفاوت است و شما حداقل به ۲ میلیون دلار نیاز دارید که باید ۱.۲ میلیون دلار آن را در این استان سرمایه گذاری کنید. در این گزینه از راه‌های مهاجرت به کانادا شما باید کل این مبلغ را به مدت ۵ سال به دولت کانادا بدهید تا بعد از ۵ سال بدون هیچ سودی به شما بازگردانده شود‌. با این حال استان کبک یکی از محبوبترین استان‌های کانادا برای مهاجرت است و ظرفیت‌های آن خیلی زود پر می‌شوند و هم اکنون تا سال ۲۰۲۳ تمام ظرفیت‌های آن بسته است.

موسساتی وجود دارند که از شما ۳۶۰ هزار دلار می‌گیرند و این ۱.۲ میلیون دلار را از طرفتان سرمایه گذاری می‌کنند تا بتوانید اقامت دائم این کشور را بدست آورید.

ثبت شرکت در کانادا

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت است. در این روش شما می‌توانید یک شرکت جدید در این کشور تاسیس کنید یا برای یکی از شرکت‌های فعلی خود یک شعبه در کانادا باز کنید. در روش اول یعنی تاسیس شرکت، در ابتدا باید نوع شرکت مدنظر را تعیین کنید. این مرحله از نظر پرداخت مالیات اهمیت زیادی دارد. به طور کلی شما در چهار گروه می‌توانید در این کشور، شرکت ثبت کنید:

 1. ✔ شرکت با مالکیت انفرادی که حداقل مالیات را دارد و ساده‌ترین راه است.
 2. ✔ شرکت مشارکتی که به جز شما چند نفر دیگر نیز مدیریت را به عهده دارند.
 3. ✔ شرکت مسئولیت محدود
 4. ✔ تعاونی

در مورد هر کدام باید به طور کامل تحقیق کنید تا از میزان مالیات و نحوه‌ی مدیریت در هر یک مطلع شوید. در شرایطی که بخواهید یک شعبه برای شرکت فعلی‌تان تاسیس کنید نیز باید خود را به عنوان یک کارمند با حقوق مشخص معرفی کنید و سپس فرایند مربوط به اخذ مجوزها را انجام دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق تولد است. به طور کلی این روش در سراسر دنیا از دو روش انجام می‌شود: سیستم خون یا سیستم خاک.

در سیستم خون، صرف نظر از محل تولد، اگر پدر یا مادر شما شهروند یک کشور خاص باشند می‌توانید اقامت آن را بدست آورید. اما در سیستم خاک، شما باید در خاک آن کشور متولد شده باشید. کشور کانادا بر اساس سیستم خاک عمل می‌کند و در نتیجه کودکی که در این خاک متولد شود، می‌تواند اقامت آن را بدست آورد. البته در این اقامت تنها کودک مقیم می‌شود و پدر و مادر او تابعیت نمی‌گیرند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی است. متاسفانه به دلیل اینکه این روش مورد سوء استفاده‌ی بسیاری از افراد قرار گرفته است، سخت گیری در مورد آن زیاد است و شما باید ثابت کنید که ازدواجتان سوری نیست و مدارکی دال بر طولانی بودن این رابطه نیز ارائه دهید. بعلاوه حتماً باید زندگی مشترک داشته باشید. اگر در حین پروسه‌ی درخواست مشخص شود که این یک ازدواج جعلی است جریمه خواهید شد و از این کشور اخراج می‌شوید. جدا از واقعی بودنِ ازدواج، همسر شما باید شرایط ویژه‌ای نیز داشته باشد که به شرح زیر است:

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 • ✔ زیر سن قانونی نباشد و حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • ✔ مقیم کانادا باشد یا تابعیت آن را داشته باشد.
 • ✔ درآمد کافی برای تامین هزینه‌‌های زندگی را داشته باشد.
 • ✔ چند همسری نباشد و اگر از همسر قبلی‌اش طلاق گرفته مدارک آن موجود باشد.

مهاجرت افراد موفق و استعدادهای درخشان

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا مخصوص استعدادهای درخشان است. این کشور از افراد موفق در زمینه‌های مختلف هنری و ورزشی استقبال می‌کند و یک ویزای خود اشتغالی به آنها می‌دهد تا بتوانند فعالیت‌هایشان را در این کشور دنبال کنند. این افراد در سه دسته‌ی فرهنگی، ورزشی و کشاورزی دسته بندی می‌شوند. در بخش فرهنگی افرادی که در بخش ادب و هنر و موسیقی فعالیت دارند قرار می‌گیرند.

در بخش ورزشی، ورزشکارانی قرار دارند که استعدادهای بسیار درخشانی دارند و کارنامه‌ی موفقی در سطح کشوری یا جهانی دارند. این افراد می‌توانند هم در کانادا مربیگری کنند و هم می‌توانند در تیم ملی این کشور به مسابقات بروند. به طور کلی برای استفاده از این روش از راه‌های مهاجرت به کانادا و برای اینکه یک استعداد درخشان محسوب شوید باید ویژگی‌های زیر را داشته باشید:

 • سابقه‌ی فعالیت درخشانی داشته باشید و مدارک معتبر آن موجود باشد.
 • این سابقه باید حداقل به مدت دو سال بوده باشد و در پنج سال گذشته رخ داده باشد.
 • در جدول امتیازبندی که مخصوص همین ویزا است فرد حداقل ۳۵ امتیاز کسب کرده باشد.
 • حداقل ۱۰۰ هزار دلار سرمایه داشته باشد.
 • سوء پیشینه یا مشکلات جسمی و روحی نداشته باشد.
هزینه لازم برای مهاجرت راحت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از مهم‌ترین مواردی است که در راستای انتخاب این کشور برای مهاجرت باید به آن توجه شود.

سخن پایانی

شما برای گرفتن همچین تصمیم مهمی به یک تیم مشاوره‌ی قوی نیاز دارید که در طول مسیر همراهتان باشد و شما را در مراحل مختلف کار راهنمایی کند، ما میتوانیم شمارا برای دستیابی به این هدف برای مهاجرتی امن و مطمئن به کانادا آشنا کنیم. شما به اطلاعات بسیار کاملی از زندگی در کانادا نیاز دارید و باید خود را برای آنچه که در انتظار شماست آماده کنید. همانطور که در بالا خواندید، راه‌های مهاجرت به کانادا زیاد است و میتوان گفت هر کدام از آنها برای گروهی از افراد مناسب است و شما باید بدانید کدام گزینه برای شما مناسب‌تر است تا وقت و سرمایه‌ی خود را صرف روش‌هایی نکنید که برایتان نتیجه نمی‌دهد.

راه‌های مهاجرت به کانادا

ما در موسسه‌ی هرمس اپلای دقیقاً همین خدمات را به شما ارائه می‌دهیم.شما را در راستای رسیدن به رویاهایتان همراهی میکنیم.مشاوران ما در موسسه هرمس اپلای آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.فقط کافی است فرم مشاوره مارا پر کرده و منتظر تماس ما باشید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری حتما باید دارای تخصص خاصی باشیم؟
بله، در روش مهاجرتی اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا که درواقع یکی از بهترین راه های مهاجرتی محسوب میشود باید افراد دارای تخصص باشند.
ورود به دانشگاه های کانادا شرایط خاصی دارد؟
بله،ابتدا باید در آزمون هایی که دانشگاه ها مدنظر دارند شرکت کنید و نمره قبولی کسب کنید که البته آزمون ها باتوجه به دانشگاه های انتخابی متفاوت هستند.
برای دریافت ویزا از طریق استعداد های درخشان چند سال سابقه نیاز است؟
برای این نوع مهاجرت شما علاوه بر اینکه باید سابقه فعالیت درخشان داشته باشید،بلکه باید این سابقه به مدت حداقل ۲سال باشد که در ۵ سال گذشته رخ داده باشد.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles