کار در آمریکا

کار در آمریکا

کار در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت کاری به کشور آمریکا هستند. اخذ ویزای کاری کم‌هزینه‌ترین راه مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. متقاضیان کار در آمریکا برای اخذ ویزای این کشور باید از سمت یک کارفرمای آمریکایی نامه اسپانسرشیپ بگیرند. دولت آمریکا چند نوع ویزای کاری مختلف صادر می‌کند. اکثر متقاضیان مهاجرت کاری خواهان دریافت ویزای کاری قابل تمدید هستند. در ادامه به شرایط کار در ایالات متحده آمریکا بیشتر می‌پردازیم.

میزان درآمد کارکنان در کشور آمریکا نسبتاً بالا است. یکی از دلایل اصلی محبوبیت آمریکا در میان متقاضیان مهاجرت کاری نیز این موضوع محسوب می‌شود. با کار در ایالات متحده می‌توان پس از مدتی نسبت به دریافت گرین کارت و حق شهروندی نیز اقدام کرد. به دلیل اقتصاد قوی و بازار کار گسترده یافتن فرصت شغلی برای افراد خارجی در آمریکا کار دشواری نیست. معمولاً کارجویان خارجی در ایالت‌های بزرگ مانند کالیفرنیا، تگزاس و نیویورک آسان‌تر می‌توانند کار پیدا کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

برسی شرایط کار در ایالات متحده آمریکا

طبق آخرین آمار نزدیک به هفده درصد از نیروی کار در آمریکا را کارکنان خارجی تشکیل می‌دهند. در حال حاضر نزدیک به بیست و هشت میلیون فرد خارجی در این کشور مشغول به کار هستند. معمولاً افرادی که مدرک آکادمیک داشته باشند می‌توانند در کشور آمریکا فرصت‌های شغلی پردرآمدتری بیابند.

اکثر مشاغل آمریکا به حوزه صنعتی مربوط می‌شوند. برای کار در ایالات متحده باید علاوه بر ویزای کاری، از سمت وزارت کار در این کشور مجوز دریافت کرد. این مجوز معمولاً دو هفته پس از صدور ویزای کاری به دارندگان این ویزا اعطا می‌شود. امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان کارکنان خارجی نیز وجود دارد.

کارفرمایان آمریکایی پیش از ارسال جاب آفر به متقاضیان کار در آمریکا باید وزارت کار این کشور از این موضوع آگاه سازند. در واقع امکان ارسال جاب آفر توسط کارفرمایان آمریکایی بدون هماهنگی با وزارت کار این کشور وجود ندارد. پس از دریافت جاب آفر می‌توان فرایند حقوقی اخذ ویزای کاری کشور آمریکا را آغاز کرد.

برسی شرایط کار در ایالات متحده آمریکا

برسی مراحل حقوقی اخذ ویزای کاری قابل تمدید کشور آمریکا

رایج‌ترین نوع ویزای کاری کشور آمریکا ویزای EB-3است. دریافت جاب آفر گام ابتدایی برای اخذ این نوع ویزا به‌حساب می‌آید. ارسال جاب آفر توسط کارفرمایان آمریکایی فرایند نسبتاً پیچیده‌ای دارد. این افراد باید در ابتدا فرصت شغلی خود را به مدت صد و هشتاد روز داخل خاک آمریکا آگهی کنند. درصورتی‌که طی مدت ذکرشده فردی برای استخدام پیدا نشد، می‌توان از وزارت کار برای ارسال دعوت‌نامه به متقاضیان خارجی کار در آمریکا مجوز گرفت.

کارجویان خارجی باید پس از دریافت دعوت‌نامه کاری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار این کشور را جمع‌آوری کنند. در نظر داشته باشید رایج‌ترین دلیل ریجکتی ویزای کار کشور آمریکا کامل نبودن مدارک ارائه شده به اداره مهاجرت کشور آمریکا است. معمولاً فرایند صدور ویزای کاری آمریکا بین سه تا پنج هفته طول می‌کشد. طی این مدت کارکنان اداره مهاجرت تمامی مدارک ارسال شده به این اداره را مورد بررسی قرار می‌دهند.

تنظیم یک قرارداد کاری برای اخذ ویزای کار کشور آمریکا الزامی به‌حساب می‌آید. تمامی شرایط در قرارداد کاری مانند میزان درآمد و تعداد ساعات کاری باید مطابق با قوانین کار تعیین شده توسط دولت فدرال باشد. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری بلندمدت کشور آمریکا

از میان مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کشور آمریکا می‌توان به نامه اسپانسرشیپ از سمت کارفرمای آمریکایی و گواهی تمکن مالی اشاره کرد. متقاضیان کار در آمریکا باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود طی 26 هفته ابتدایی سکونتشان در این کشور را داشته باشند. گواهی سلامت فیزیکی نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری کشور آمریکا است.

داشتن پاسپورت با اعتبار بیش از صد و هشتاد روز برای اخذ ویزای کاری کشور آمریکا الزامی به‌حساب می‌آید. متقاضیان اخذ ویزای کار کشور آمریکا باید یک قطعه عکس خود را نیز به همراه داشته باشند. این عکس روی ویزا و مجوز کار افراد درج می‌شود. هزینه صدور ویزای کاری کشور آمریکا سیصد و چهل و پنج دلار است. تمامی افراد باید رسید پرداخت این هزینه را برای دریافت ویزای کاری به اداره مهاجرت تحویل دهند.

هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای کاری به متقاضیان یک فرم اعطا می‌شود. تکمیل این فرم برای دریافت ویزای کاری کشور آمریکا الزامی است. در این فرم متقاضیان باید دلایل تمایل خود به اخذ ویزای کاری آمریکا را بیان کنند. درصورتی‌که متقاضیان کار در آمریکا خواهان اخذ ویزا برای همسر و فرزندان هستند باید سند ازدواج و گواهی تولد را نیز به اداره مهاجرت بفرستند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری بلندمدت کشور آمریکا

دریافت ویزای کاری آمریکا پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور

بسیاری از افراد در ابتدا از طریق اخذ ویزای تحصیلی به کشور آمریکا مهاجرت می‌کنند. طبق قوانین اداره مهاجرت کشور آمریکا تمامی دارندگان ویزای تحصیلی این کشور بین یک تا سه سال پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند در کشور آمریکا بمانند. چنانچه طی این مدت افراد موفق به یافتن فرصت شغلی شوند، ویزای کاری برایشان صادر خواهد شد. متقاضیان کار در آمریکا پس از یافتن فرصت شغلی برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری باید یک قرارداد با کارفرما تنظیم کنند.

هزینه تبدیل ویزای تحصیلی کشور آمریکا به ویزای کاری صد و نود دلار است. دانشجویانی که حین تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مرتکب جرم شده باشند، نمی‌توانند برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام کنند. معمولاً کارفرمایان آمریکایی برای استخدام کارجویانی که در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کرده‌اند، تمایل بیشتری دارند.

به‌طورکلی دریافت جاب آفر برای افراد دارای مدرک از دانشگاه‌های آمریکا آسان‌تر است. در نظر داشته باشید طی‌کردن فرایند حقوقی تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری حدود سی روز طول می‌کشد. داشتن مدرک تافل با نمره بالاتر از هشتاد یا معادل آن برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری الزامی است.

شرایط کار در هنگام تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا

دانشگاه‌های آمریکا رایگان نیستند. دانشجویان خارجی برای تأمین هزینه‌های مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور می‌توانند کار کنند. طبق قوانین آمریکا دانشجویان خارجی تا هشتاد ساعت در ماه اجازه کار دارند. در نظر داشته باشید برای کار در آمریکا  حین تحصیل نیازی به دریافت مجوز کار پاره‌وقت نیست. دانشجویان خارجی صرفاً در محوطه داخلی دانشگاه‌های کشور آمریکا مجاز به کار هستند.

از میان مشاغل رایج برای دانشجویان خارجی می‌توان به اداره باشگاه ورزشی یا کتابخانه داخل دانشگاه اشاره کرد. بعضی از دانشجویان ممتاز نیز به‌عنوان دستیار آموزشی و یا تحقیقاتی استادان مشغول به کار می‌شوند. با کار در آمریکا به‌صورت پاره‌وقت می‌توان بین هزار و پانصد تا دو هزار دلار در هر ماه درآمد داشت.

در برخی از مواقع دانشجویان خارجی موفق به دریافت بورسیه تحصیلی می‌شوند. معمولاً دانشجویانی که بورسیه دارند نمی‌توانند حین تحصیل کار کنند. درصورتی‌که کار دانشجویان روی وضعیت تحصیلی‌شان اثر منفی بگذارد، مسئولین دانشگاه با ادامه فعالیت کاری دانشجو مخالفت خواهند کرد.

شرایط کار در هنگام تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا

برسی لیست مشاغل مورد نیاز در کشور آمریکا

طی هرسال اداره مهاجرت آمریکا لیستی با عنوان مشاغل مورد نیاز منتشر می‌کند. در این لیست نام مشاغلی که با کمبود نیروی کاری در کشور آمریکا مواجه شده‌اند، ذکر می‌شود. چنانچه فردی دارای تخصص در زمینه یکی از مشاغل مورد نیاز آمریکا باشد، در مدت‌زمان کوتاه‌تری می‌تواند فرایند حقوقی اخذ ویزا برای کار در آمریکا را طی کند. معمولاً درآمد افرادی که در زمینه یکی از مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا دارای تخصص هستند نیز بالاتر از سایر کارکنان است.

از میان مشاغل مورد نیاز می‌توان به مهندسی نرم‌افزار و کارشناسی حوزه آی‌تی اشاره کرد. مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر نیز یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا به‌حساب می‌آید. نام مشاغل حوزه پزشکی و پیراپزشکی طی اکثر سال‌ها در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا ذکر می‌شود. حسابداری یکی از مشاغل مورد نیاز کشور آمریکا است.

درصورتی‌که متقاضیان کار در آمریکا در زمینه مشاغل مورد نیاز دارای تخصص باشند، باید این موضوع را در فرم تقاضانامه اخذ ویزای کاری کشور آمریکا ذکر کنند. در نظر داشته باشید برنامه‌نویسی و مدیریت مالی نیز در اکثر سال‌ها جزو مشاغل مورد نیاز هستند. برای دریافت راهنمایی در خصوص مهاجرت می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

میزان درآمد کارکنان در ایالات متحده و برسی مشاغل پردرآمد در این کشور

طبق آخرین آمار افراد با کار در آمریکا طی هر سال به طور متوسط پنجاه و سه هزار دلار درآمد دارند. معمولاً میزان درآمد کارکنان دارای مدرک دانشگاهی بین بیست تا سی و پنج درصد بیشتر است. از میان عوامل مؤثر در میزان درآمد افراد می‌توان به میزان سابقه کاری و سطح تحصیلات اشاره کرد. معمولاً افراد با تخصص در زمینه مهندسی، پزشکی و امور مالی درآمد بیشتری از سایر افراد دارند. در ادامه به مشاغل پردرآمد در آمریکا بیشتر می‌پردازیم.

یکی از پردرآمدترین مشاغل در کشور آمریکا جراحی قلب است. جراحان قلب در این کشور طی هر سال سیصد هزار دلار درآمد دارند. از میان سایر مشاغل پردرآمد در کشور آمریکا می‌توان به مهندسی مکانیک اشاره کرد. میزان درآمد این افراد طی هر سال حدود صد و پنجاه هزار دلار است. تمامی کارکنان در ایالات متحده باید مالیات‌بردرآمد بپردازند. نرخ مالیات‌بردرآمد هر فرد به میزان درآمد بستگی دارد.

دندانپزشکی و مهندسی نفت نیز جزو مشاغل پردرآمد کشور آمریکا محسوب می‌شوند. متخصصان در حوزه‌های ذکرشده می‌توانند بین صد و پنجاه تا دویست هزار دلار طی هر سال درآمد داشته باشند. میزان درآمد خلبانان نیز در کشور آمریکا دویست و سی هزار دلار طی هر سال است.

میزان درآمد کارکنان در ایالات متحده و برسی مشاغل پردرآمد در این کشور

برسی مراحل حقوقی دریافت گرین کارت ایالات متحده آمریکا از طریق کار در این کشور

برای دریافت گرین کارت باید حداقل چهل و هشت ماه در کشور آمریکا کار کنید. متقاضیان دریافت گرین کارت از طریق کار در آمریکا باید ویزای کاری خود را به اداره مهاجرت در هنگام ثبت درخواست تحویل دهند. از میان مدارک مورد نیاز برای دریافت گرین کارت کشور آمریکا می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه اشاره کرد.  امکان اخذ گرین کارت برای همراهان متقاضی نیز وجود دارد. تنها افراد با درآمد بالای چهار هزار دلار در ماه می‌توانند نسبت به اخذ گرین کارت اقدام کنند.

هزینه صدور گرین کارت کشور آمریکا دویست و بیست دلار است. تمامی متقاضیان دریافت گرین کارت کشور آمریکا باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را به کارکنان اداره مهاجرت ارائه دهد. داشتن تسلط بر زبان انگلیسی برای اخذ گرین کارت کشور آمریکا الزامی به‌حساب می‌آید. داشتن گزارش گردش حساب بانکی برای دریافت گرین کارت ایالات متحده آمریکا ضروری است.

نحوه دریافت حق شهروندی و پاسپورت ایالات متحده از طریق کار در این کشور

متقاضیان دریافت حق شهروندی از طریق کار در آمریکا باید در ابتدا گرین کارت خود را اخذ کنند. شصت ماه پس از دریافت گرین کارت افراد برای اخذ حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت این کشور نیز واجد شرایط می‌شوند. ارائه مدارک هویتی به همراه یک نسخه کپی از گرین کارت برای ثبت درخواست اخذ حق شهروندی کشور آمریکا الزامی به‌حساب می‌آید. در هنگام ثبت درخواست اخذ حق شهروندی از متقاضیان ششصد و چهل دلار هزینه دریافت می‌شود.

متقاضیان دریافت حق شهروندی از طریق کار در آمریکا باید در آزمون تابعیت شرکت کنند. کسب نمره قبولی در این آزمون برای دریافت حق شهروندی کشور آمریکا الزامی به‌حساب می‌آید. در صورت تمایل به دریافت تابعیت برای همسر و فرزندان طی‌کردن مجدد تمامی مراحل حقوقی اخذ تابعیت ضروری است.

فرایند اعطای حق شهروندی کشور آمریکا بین چهار تا شش ماه طول می‌کشد. افرادی که تابعیت آمریکا را اخذ کرده باشند می‌توانند نسبت به اخذ پاسپورت این کشور نیز اقدام کنند. هزینه صدور پاسپورت کشور آمریکا برای بزرگسالان 165 دلار است. پاسپورت این کشور برای صد و بیست ماه اعتبار دارد.

جاب آفر آمریکا

جاب آفر آمریکا

با دریافت ویزای جاب آفر آمریکا، می‌توانید کار در یکی از بهترین کشورهای جهان را تجربه کنید. کشور آمریکا به‌عنوان مناسب‌ترین مقصد برای مهاجرت کاری شناخته می‌شود. این کشور جزو پیشرفته‌ترین و سطح بالاترین کشورهای جهان دسته‌بندی می‌شود که شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی در آن وجود دارد. همین امر موجب شده تا موقعیت‌های شغلی متنوعی در کشور آمریکا وجود داشته باشد.

سخن آخر

برای دریافت راهنمایی در زمینه امور مهاجرتی می‌توانید با هرمس اپلای تماس بگیرید. مشاوران و وکلای حقوقی این مؤسسه بسیار مجرب هستند. با دریافت راهنمایی از این مؤسسه  فرایند حقوقی اخذ ویزا و اقامت کشورهای مختلف طی مدت‌زمان بسیار کوتاه‌تری طی می‌شود.

اکثر متقاضیان کار در آمریکا ویزای EB-3 این کشور را اخذ می‌کنند. درصورتی‌که به دریافت این نوع ویزا تمایل دارید، باید از سمت یک کارفرمای آمریکایی جاب آفر بگیرید. از میان مزایای کار در ایالات متحده می‌توان به امکان دریافت گرین کارت و حق شهروندی اشاره کرد. دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند بین یک تا سه سال برای یافتن فرصت شغلی در آمریکا بمانند. متوسط درآمد کارکنان در کشور آمریکا پنجاه و سه هزار دلار است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ارسال جاب آفر توسط کارفرمایان آمریکایی چگونه میباشد؟
کارفرمایان پیش از ارسال جاب آفر به متقاضیان کار در آمریکا باید وزارت کار این کشور از این موضوع آگاه سازند. در واقع امکان ارسال جاب آفر توسط کارفرمایان آمریکایی بدون هماهنگی با وزارت کار این کشور وجود ندارد.
هزینه تبدیل ویزای تحصیلی کشور آمریکا به ویزای کاری چقدر میباشد؟
صد و نود دلار هزینه تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در آمریکا میباشد.
چگونه میتوان حق شهروندی از کشور آمریکا دریافت کرد؟
حق شهروندی از طریق کار در آمریکا باید در ابتدا گرین کارت خود را اخذ کرد و شصت ماه پس از دریافت گرین کارت افراد برای اخذ حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت واجد شرایط می‌شوند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای