کار در انگلستان

کار در انگلستان

کار در انگلستان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. امروزه انگلستان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی محسوب می‌شود. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به انگلستان با یافتن فرصت شغلی به این کشور مهاجرت می‌کنند. متوسط درآمد کارکنان در انگلستان از اکثر کشورهای اروپایی بالاتر است. به‌طورکلی دولت انگلستان چند نوع ویزای کاری مختلف صادر می‌کند. برای کار در انگلستان باید به زبان انگلیسی به طور کامل مسلط بود. داشتن مدرک دانشگاهی نیز برای یافتن کار در کشور انگلستان الزامی به‌حساب می‌آید.

نرخ بیکاری در کشور انگلستان بسیار پایین است؛ ازاین‌جهت کارجویان خارجی در مدت‌زمان نسبتاً کوتاهی می‌توانند یک فرصت شغلی متناسب پیدا کنند. اکثر متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان خواهان اخذ ویزای کاری بلندمدت این کشور هستند. با کار در کشور انگلستان پس از چند سال می‌توان نسبت به اخذ کارت اقامت و حق شهروندی نیز اقدام کرد. در ادامه به شرایط کار در کشور انگلستان بیشتر می‌پردازیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بررسی شرایط کلی کار در کشور انگلستان برای کارکنان خارجی

پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، قوانین مهاجرتی این کشور تغییر پیدا کرده است. در حال حاضر چنانچه افراد خواهان دریافت ویزای کاری بلندمدت انگلستان باشند، باید از سمت یک کارفرمای انگلیسی دعوت‌نامه بگیرند. کارفرمایان انگلیسی معمولاً در ابتدا با کارجویان خارجی قرارداد کاری یک‌ساله تنظیم می‌کنند. در صورت تمایل می‌توان قرارداد کاری را پس از یک سال کار در انگلستان، تمدید کرد.

امروزه حدود سی و پنج درصد از نیروی کار انگلستان را کارکنان خارجی تشکیل می‌دهند. به‌طورکلی کارجویان خارجی که دارای سابقه کاری مرتبط با فرصت شغلی مورد نظرشان باشند، برای استخدام‌شدن در اولویت قرار می‌گیرند. میزان درآمد کارکنان نیز در صورت داشتن سابقه کاری بیشتر خواهد بود. ویزای کاری کشور انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی به متقاضیان خارجی کار در این کشور اعطا می‌شود.

متقاضیان کار در انگلستان در شهرهای بزرگ این کشور آسان‌تر می‌توانند یک فرصت شغلی ایدئال پیدا کنند. از میان شهرهای بزرگ کشور انگلستان می‌توان به لندن، منچستر و بیرمینگام اشاره کرد. کارکنان خارجی باید توانایی مالی پرداخت هزینه‌های زندگی طی پنج ماه ابتدایی سکونتشان در کشور انگلستان را داشته باشند. پس از دریافت پیشنهاد کاری، می‌توان فرایند حقوقی اخذ ویزا را آغاز کرد.

بررسی شرایط کلی کار در کشور انگلستان برای کارکنان خارجی

بررسی مراحل اخذ ویزای کاری انگلستان برای متقاضیان کار در این کشور

اکثر متقاضیان کار در انگلستان ویزای کاری tier 2 کشور انگلستان را اخذ می‌کنند. در سیستم امتیازبندی به متقاضیان اخذ این نوع ویزا بر اساس شرایطشان امتیازاتی اعطا می‌شود. از میان معیارهایی که برای اعطای امتیاز مورد بررسی قرار می‌گیرند، می‌توان به سطح آشنایی با زبان انگلیسی و میزان سابقه کاری فرد اشاره کرد. افرادی که خواهان دریافت ویزای کاری هستند، باید امتیاز کافی از این جدول کسب کنند.

فرایند حقوقی اخذ ویزای کاری کشور انگلستان بین هشت تا دوازده هفته طول می‌کشد. ویزای سرمایه‌گذاری و تحصیلی کشور انگلستان باتوجه‌به پیچیدگی‌های حقوقی کمتر، نسبت به ویزای کاری در مدت‌زمان کوتاه‌تری برای متقاضیان مهاجرت صادر می‌شود. سوابق کیفری متقاضیان دریافت ویزای کاری انگلستان، طی فرایند حقوقی صدور ویزا مورد بررسی قرار می‌گیرد. میزان اعتبار ویزای کاری بلندمدت به مدت‌زمان قرارداد کاری تنظیم‌شده بستگی دارد.

در صورت تمایل به اخذ ویزای کار انگلستان باید پس از دریافت جاب آفر و جمع‌آوری مدارک موردنیاز به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید. تنظیم یک تقاضانامه پیش از ثبت درخواست اخذ ویزای کار، الزامی به‌حساب می‌آید. در هنگام تحویل مدارک باید فرم مربوط به درخواست اخذ ویزا را نیز تکمیل کرد.

لیست مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان

مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کاری بلندمدت یا همان tier 2 انگلستان نامه اسپانسرشیپ از سمت کارفرماست. متقاضیان کار در انگلستان برای اخذ ویزا باید پاسپورت معتبر نیز داشته باشند. از میان سایر مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان می‌توان به دو قطعه عکس اشاره کرد. دریافت گردش مالی حساب بانکی برای این کار نیز الزامی به‌حساب می‌آید.

وضعیت سلامت فیزیکی تمامی کارکنان خارجی پیش از ورود به خاک کشور انگلستان بررسی می‌شود. افراد خارجی برای کار در انگلستان باید آزمایش سل بدهند. ارائه ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری برای استخدام‌شدن در انگلستان ضروری است. داشتن گواهی عدم سوءپیشینه نیز برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان الزامی به‌حساب می‌آید.

در حال حاضر هزینه صدور ویزای کاری کشور انگلستان حدود ششصد و سی پوند است. هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای کاری این کشور باید رسید پرداخت این هزینه را به اداره مهاجرت کشور انگلستان تحویل دهید. افرادی که می‌خواهند برای همسر و فرزندانشان نیز ویزای انگلستان را اخذ کنند، باید سند ازدواج و گواهی تولد فرزندانشان را به همراه داشته باشند.

لیست مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان

 

شرایط کار حین تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان، امکان کار به‌صورت پاره‌وقت حین تحصیل است. دانشجویان خارجی برای کار به‌صورت پاره‌وقت نیازی به اخذ مجوز اضافی نخواهند داشت. هر دانشجوی خارجی باتوجه‌به مقطع تحصیلی بین ده تا بیست ساعت طی هفته اجازه کار دارد. با کار در انگلستان می‌توان بخشی از هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه‌های این کشور را تأمین کرد.

حداقل دستمزد در کشور انگلستان به‌ازای هر ساعت کار حدود ده پوند است. دانشجویان خارجی برای استخدام‌شدن حین تحصیل باید ویزای دانشجویی خود را به همراه داشته باشند.  ذکر این نکته حائز اهمیت است که آگاه‌سازی مسئولین دانشگاه پیش از شروع به کار الزامی به‌حساب می‌آید.

چنانچه کار در هنگام تحصیل بر روی وضعیت نمرات دانشجویان تأثیر منفی بگذارد، مقامات دانشکده با ادامه فعالیت کاری دانشجویان مخالفت خواهند کرد. معمولاً کار در انگلستان حین‌ تحصیل برای دانشجویان خارجی که بورسیه تحصیلی دارند، ممنوع است. افرادی که حین تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان مشغول به کار می‌شوند، پس از فارغ‌التحصیلی آسان‌تر می‌توانند فرصت شغلی پیدا کنند.

بررسی شرایط کار برای دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کشور انگلستان

بسیاری از افرادی که از طریق اخذ ویزای تحصیلی به انگلستان مهاجرت می‌کنند، خواهان دریافت کارت اقامت این کشور هستند. به‌طورکلی با داشتن ویزای تحصیلی نمی‌توان به‌صورت مستقیم نسبت به اخذ کارت اقامت انگلستان اقدام کرد. طبق قوانین مهاجرتی هر دانشجوی خارجی پس از پایان دوره تحصیلی تا بیست و چهار ماه می‌تواند در کشور انگلستان بماند. چنانچه افراد طی این مدت بتوانند یک فرصت شغلی پیدا کنند، برای اخذ ویزای کار در انگلستان واجد شرایط خواهند شد.

درصورتی‌که کارجویان در زمینه مشاغل موردنیاز کشور انگلستان دارای تخصص باشند، راحت‌تر می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی فرصت شغلی پیدا کنند. پس از یافتن فرصت شغلی و دریافت نامه پیشنهاد کاری، برای اخذ ویزا باید به اداره مهاجرت کشور انگلستان مراجعه کرد. هزینه تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ششصد پوند است.

طبق آخرین آمار حدود پنجاه‌درصد از دارندگان ویزای دانشجویی پس از فارغ‌التحصیلی نسبت به یافتن فرصت شغلی و اخذ ویزای کاری اقدام می‌کنند. معمولاً فرایند تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کشور انگلستان بین سه تا هشت هفته طول می‌کشد. طی این مدت کارفرما برای استخدام رسمی فرد، قرارداد کاری می‌نویسد.

بررسی شرایط کار برای دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کشور انگلستان

میزان درآمد کارکنان خارجی در انگلستان و مشاغل پردرآمد در این کشور

بسیاری از افراد برای کسب درآمد بیشتر به کشور انگلستان مهاجرت می‌کنند. امروزه کارکنان انگلیسی نسبت به کارکنان اکثر کشورهای اروپایی درآمد بالاتری دارند. از میان مشاغل پردرآمد در انگلستان می‌توان به مهندسی کامپیوتر، پزشکی و مهندسی عمران اشاره کرد. با کار در انگلستان می‌توان در هرسال به طور متوسط چهل هزار پوند درآمد داشت. افراد داری مدرک آکادمیک، معمولاً بین سی تا پنجاه درصد درآمد بیشتری از مبلغ ذکرشده دارند.

مدیران مالی در کشور انگلستان طی هرسال بین شصت تا هشتاد هزار پوند درآمد کسب می‌کنند. فناوری اطلاعات یکی از پردرآمدترین حوزه‌های شغلی در انگلستان محسوب می‌شود. متخصصان این حوزه طی هرسال به طور تقریبی نود هزار پوند درآمد دارند. در نظر داشته باشید میزان مالیات‌بردرآمد در انگلستان بین بیست تا چهل­وپنج درصد است. افرادی که درآمد بالاتری داشته باشند، مالیات‌بردرآمد بیشتری را طی هرسال پرداخت می‌کنند.

خلبانان در کشور انگلستان طی هرسال نزدیک به صدهزار پوند درآمد دارند. میزان درآمد پزشکان و پرستاران در کشور انگلستان نیز به ترتیب هشتاد و شصت هزار پوند در هرسال است. مهندسان عمران با کار در انگلستان می‌توانند طی هرسال بین پنجاه تا هفتاد هزار پوند درآمد داشته باشند.

لیست مشاغل موردنیاز کشور انگلستان

طی هرسال وزارت کار کشور انگلستان لیستی با عنوان مشاغل موردنیاز منتشر می‌کند. از میان پرتکرارترین مشاغل ذکر شده در این لیست می‌توان به پرستاری، مهندس انرژی و مهندس مکانیک اشاره کرد. مدیریت بازرگانی نیز یکی دیگر از مشاغل موردنیاز کشور انگلستان است. چنانچه افراد دارای تخصص در زمینه مشاغل موردنیاز باشند، مجوز کار در انگلستان طی مدت کوتاه‌تری برایشان صادر می‌شود.

از دیگر مشاغل موردنیاز کشور انگلستان مهندسی کشتی‌سازی است. افراد با تخصص در این حوزه معمولاً در نواحی شمالی این کشور می‌توانند آسان‌تر کار پیدا کنند. از میان سایر مشاغل موردنیاز در کشور انگلستان می‌توان به تدریس در دانشگاه و داروسازی اشاره کرد. برای دریافت راهنمایی در خصوص مهاجرت به خارج از کشور می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید.

لیست مشاغل موردنیاز کشور انگلستان

اخذ کارت اقامت انگلستان از طریق کار در این کشور

تمامی کارکنان خارجی پس از پنج سال کار در انگلستان برای اخذ کارت اقامت این کشور واجد شرایط می‌شوند. در صورت تمایل به اخذ کارت اقامت دائم کشور انگلستان باید ویزای کاری خود را به اداره مهاجرت این کشور تحویل دهید. افرادی که طی مدت سکونتشان در انگلستان مرتکب جرم شده باشند، نمی‌توانند برای اخذ کارت اقامت این کشور اقدام کنند.

پرداخت تمامی مالیات‌ها پیش از اقدام برای دریافت کارت اقامت کشور انگلستان الزامی به‌حساب می‌آید. متقاضیان اخذ این کارت باید چند قطعه عکس بیومتریک به اداره مهاجرت تحویل دهند. هزینه صدور کارت اقامت کشور انگلستان دو هزار و چهارصد پوند است. چنانچه خواهان دریافت این کارت برای همراهان خود نیز باشید، باید این هزینه را مجدداً برای آنها نیز به اداره مهاجرت پرداخت کنید.

تنها افرادی که با کار در انگلستان درآمد بالای سه هزار پوند داشته باشند، برای اخذ کارت اقامت این کشور واجد شرایط هستند. معمولاً فرایند صدور کارت اقامت کشور انگلستان نزدیک به سه ماه طول می‌کشد. در صورت وجود نقص در مدارک ارائه شده، کارمندان اداره مهاجرت انگلستان درخواست اخذ کارت اقامت متقاضیان را ریجکت می‌کنند.

 

دریافت پاسپورت و حق شهروندی کشور انگلستان با کار در این کشور

یکی از مزایای کار در کشور انگلستان امکان اخذ حق شهروندی و به دنبال آن پاسپورت برای کارکنان خارجی است. متقاضیان اخذ حق شهروندی کشور انگلستان باید در ابتدا نسبت به اخذ کارت اقامت دائم اقدام کنند. 52 هفته پس از دریافت کارت اقامت انگلستان برای اخذ حق شهروندی این کشور واجد شرایط خواهید شد. فرایند دریافت تابعیت انگلستان نسبت به کشورهای اتحادیه اروپا پیچیدگی‌های حقوقی بسیار کمتری دارد.

تسلط کامل به زبان انگلیسی برای اخذ حق شهروندی کشور انگلستان الزامی به‌حساب می‌آید. تمامی متقاضیان دریافت حق تابعیت از طریق کار در انگلستان باید در آزمون حق شهروندی این کشور نمره قبولی کسب کنند. این آزمون درباره تاریخ و فرهنگ کشور انگلستان است. تابعیت انگلیسی طی یک مراسم رسمی به متقاضیان اعطا می‌شود.

برای ثبت درخواست اخذ تابعیت کشور انگلستان باید حدود دویست پوند هزینه پرداخت کرد. دارندگان تابعیت انگلستان برای اخذ پاسپورت این کشور واجد شرایط هستند. پاسپورت کشور انگلستان  120 ماه اعتبار دارد. هزینه صدور پاسپورت کشور انگلستان 75 پوند است. با پاسپورت این کشور می‌توان به بیش از صد و سی کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد.

معرفی شهرهای انگلستان

معرفی شهرهای انگلستان

یکی از سرزمین های کهن واقع در بخش شمالی قاره اروپا انگلستان می باشد. در این کشور که به عنوان بخشی از حکمرانی بریتانیای کبیر محسوب می شود جزیره های بزرگ و کوچک بسیار زیادی قرار دارند. این کشور در معادلات جهانی نقش مهم و قابل توجهی ایفا می کند و از آنجا که شهرهای انگلستان دارای طبیعت چشمنواز، آثار تاریخی زیبا و ارزشمند هستند به یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران تبدیل شده اند.

سخن آخر

با دریافت راهنمایی از سمت مشاوران مؤسسه هرمس اپلای می‌توان فرایند حقوقی مهاجرت را سریع‌تر طی کرد. متخصصان این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه دریافت ویزا برای متقاضیان مهاجرت دارند. این مؤسسه در زمینه اخذ ویزا و اقامت کشورهای مختلف فعالیت می‌کند.

اکثر متقاضیان کار در انگلستان خواهان اخذ ویزای tier2 هستند. برای اخذ این ویزا باید از سمت یک کارفرما با تابعیت انگلیسی پیشنهاد کاری دریافت کرد. داشتن گواهی عدم سوءپیشینه و تمکن مالی برای کار در کشور انگلستان الزامی است. دانشجویان خارجی در انگلستان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار شوند. امکان اخذ کارت اقامت و حق شهروندی انگلستان با کار در این کشور وجود دارد. متوسط درآمد کارکنان در انگلستان چهل هزار پوند است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت ویزای کاری کشور انگلستان چقدر زمان نیاز است؟
فرایند حقوقی اخذ ویزای کاری کشور انگلستان بین هشت تا دوازده هفته طول می‌کشد.
مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزای کاری بلندمدت انگلستان چیست؟
نامه اسپانسرشیپی که از طرف کارفرما میباشد از مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای کاری بلندمدت میباشد.
آیا دانشجویان خارجی میتوانند در حین تحصیل در انگلستان به کار نیز بپردازند؟
بله، یکی از مزایای تحصیل در انگلستان نیز همین امر میباشد که میتوان در حین تحصیل به کار پاره وقت نیز پرداخت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای