کار در مجارستان

کار در مجارستان

کار در مجارستان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مجارستان از جمله کشورهای شرق اروپا به شمار می‌آید که در سال‌های اخیر مهاجران ایرانی بسیاری به دلیل شرایط بسیار مناسب کار در این کشور به آن مهاجرت کرده‌اند. کار در مجارستان به معنای کار در کشوری امن و آرام است. همین موضوع خود می‌تواند یک دلیل بسیار مناسب برای انتخاب این کشور به­جای سایر کشورهای شرق اروپا باشد.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، امکان مهاجرت کاری برای ایرانیان نیز وجود دارد؛ اما مهم‌ترین موضوع در این زمینه پیروی از قوانین مجارستان است. به طبع تا زمانی که این قوانین را به‌درستی رعایت کنید و مدارک موردنیاز را به سفارت این کشور ارائه دهید، امکان دریافت ویزای کاری برای شما نیز وجود دارد.

به علت تقاضای بسیار زیاد ایرانیان در این مورد، بر آن شدیم تا شما عزیزان را با مهم‌ترین نکات مربوط به کار در کشور مجارستان و همچنین بهترین روش دریافت ویزای کاری این کشور آشنا کنیم. اگر دراین‌رابطه کنجکاو هستید، ادامه متن را از دست ندهید؛ زیرا می‌توانید اطلاعات مهمی را به دست بیاورید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اقتصاد کشور مجارستان

در بخش ابتدایی بحث کار در مجارستان، باید گفت که در سال‌های اخیر، مجارستان رشد اقتصادی بسیار مناسبی را تجربه کرده است. همین امر موجب شد تا مهاجرانی از کشورهایی همچون ایران، هند و همچنین عراق، این کشور را به‌عنوان مقصد نهایی مهاجرت خود انتخاب کنند. این رشد اقتصادی باتوجه‌به برنامه‌های دولت این کشور در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

اگرچه اقتصاد اصلی این کشور بیشتر بر پایه صادرات مواد خام به کشورهای اروپایی ساخته شده است؛ اما این کشور قصد دارد تا اقتصاد خود را بیشتر به سمت تولید محصولات مختلف مربوط به تکنولوژی‌های امروزی معطوف کند. بانک جهانی نیز اقتصاد کشور مجارستان را در کنار اقتصاد کشورهایی همچون ارمنستان و تاجیکستان از جمله اقتصادهای با پتانسیل رشد بالا قرار داده است.

یکی از بخش‌های اقتصادی مهم این کشور، بخش توریسم یا گردشگری است. این بخش از اقتصاد مجارستان نیز توانسته است موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی را برای مهاجران خارجی فراهم کند. ثبات اقتصادی این کشور نیز نسبتاً مناسب است و تورم چندانی در آن دیده نمی‌شود؛ به همین دلیل می‌توان گفت که با کار در مجارستان می‌توانید ثبات شغلی کاملاً مناسبی را تجربه کنید.

اقتصاد مجارستان یک حوزه اقتصادی مناسب برای جوانان نیز به شمار می‌آید. بر اساس نقشه پیشرفت این کشور، جوانان باید در تمامی شرکت‌های تجاری حرف اول را بزنند؛ بنابراین اگر جوان هستید و قصد کار در کشور مجارستان را دارید، باید بگوییم که گزینه بسیار مناسبی را انتخاب کرده‌‌اید.

اقتصاد کشور مجارستان

آشنایی با روند دریافت یک پیشنهاد شغلی از کشور مجارستان

اولین و مهم‌ترین بحث در زمینه کار در مجارستان، دریافت ویزای کاری این کشور است. تا زمانی که ویزای کاری کشور مجارستان را به دست نیاورده باشید، نمی‌توانید به‌عنوان یک مهاجر خارجی در این کشور مشغول به کار شوید. در واقع کارکردن در این کشور بدون داشتن مجوز کار، جرم به شمار می‌آید و می‌تواند مجازات‌های سنگینی را به دنبال داشته باشد.

ویزای کاری این کشور به کلیه مهاجران خارجی که دارای مهارت و تحصیلات لازم جهت انجام امور شغلی مرتبط باشند، داده می‌شود. این ویزا که یک نوع work permit بوده، از نوع ویزاهای قابل تمدید است. این بدان معناست که حتی پس از پایان اعتبار این ویزا نیز می‌توانید دوباره با مراجعه به اداره مهاجرت و اداره کار کشور مجارستان آن را تمدید کنید.

حال پرسشی که به میان می‌آید آن است که برای دریافت ویزای کاری کشور مجارستان چه روش‌هایی وجود دارد؟ آیا باید حتماً اول با سرمایه‌گذاری در این کشور اقامت مجارستان را به دست بیاوریم و سپس به سراغ دریافت ویزای کاری این کشور برویم؟ در پاسخ باید گفت که تنها موردی که برای دریافت ویزای کار در مجارستان موردنیاز بوده، پیشنهاد شغلی یا جاب آفر (job offer) است.

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی در مجارستان

همان‌طور که گفته شد کار در مجارستان نیازمند دریافت موردی به نام جاب آفر است. در این روش کارفرمای مجارستانی باید درخواستی را به اداره مهاجرت کشور مجارستان ارائه دهد که بر طبق آن درخواست، تنها فرد موردنیاز کارفرمای مربوطه جهت انجام آن فعالیت به‌خصوص، شما هستید. در واقع وی باید عنوان کند که به‌غیراز شما هیچ فرد دیگری نمی‌تواند آن فعالیت را به‌درستی انجام دهد.

این امر خود دارای قوانین خاصی است. به‌عنوان‌مثال برای اینکه کارفرما بتواند حتی درخواست خود را به اداره کار کشور مجارستان ارائه دهد، اول باید آگهی مربوط به استخدام را در کل کشور مجارستان به مدت سه ماه پخش کند. در شرایطی که طی این سه ماه هیچ فرد مجارستانی برای انجام شغل مربوطه یافت نشد، کارفرما آنگاه این اجازه را پیدا می‌کند که بتواند از یک فرد خارجی برای انجام آن فعالیت شغلی دعوت به همکاری کند.

جاب آفر یک گزینه مناسب برای دریافت ویزای کار مجارستان است، البته اگر با کارفرمایان مجارستانی ارتباط داشته باشید. در غیر این صورت به‌هیچ‌وجه امکان دریافت ویزای این کشور برای شما ممکن نیست. یکی از راه‌های ارتباطی مناسب برای دریافت یک جاب آفر از این کشور، بهره‌گیری از مؤسسه کاریابی خارجی معتبری همچون هرمس اپلای است.

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی در مجارستان

قرارداد بین کارفرما و کارگر یا کارمند در مجارستان

بیایید فرض کنیم که توانسته‌اید برای کار در مجارستان نظر یک کارفرما را جلب کنید، حال نوبت به ثبت یک قرارداد کاری بین شما و کارفرما می‌رسد. این قرارداد باید به‌صورت کاملاً رسمی به ثبت برسد تا بتوان از آن برای دریافت ویزای کاری این کشور استفاده کرد.

در قرارداد مذکور باید مفاد مختلفی همچون مشخصات کامل شما، مشخصات کامل کارفرما و همچنین شغل و درآمد شما ذکر شود. این مدرک در بین مدارکی که باید در هنگام درخواست برای دریافت ویزا به سفارت کشور مجارستان ارائه دهید، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم که در این زمینه نیز از مشاوران متخصص کمک بگیرید.

در واقع همین مدرک به سفارت کشور مجارستان ثابت می‌کند که فرایند جاب آفر و همچنین کسب موقعیت شغلی توسط شما، به‌درستی به‌پیش رفته است و مشکل خاصی در زمینه ارائه ویزای کار در مجارستان برای شما وجود ندارد.

آیا می‌توان با کار در کشور مجارستان ویزای کاری این کشور را به دست آورد؟

در پاسخ به این پرسش بسیار رایج باید بگوییم که بله، امکان دریافت اقامت دائم این کشور با کمک ویزای کاری وجود دارد؛ اما باید توجه داشته باشید که مانند سایر مراحل مهاجرت به مجارستان این بخش نیز دارای قوانین منحصربه‌فرد خود است.

یکی از قوانین بسیار مهم در این زمینه مربوط به مدت‌زمان موردنیاز برای کار در این کشور جهت دریافت اقامت دائم است. شما به‌عنوان یک مهاجر خارجی که دارای ویزای کاری این کشور هستید، باید به مدت پنج سال و به­طور مداوم در مجارستان مشغول به کار باشید تا بتوانید پس از این پنج سال نسبت به ارائه درخواست خود برای دریافت اقامت دائم مجارستان اقدام کنید.

توجه داشته باشید که پنج سال کار مداوم در کشور مجارستان به‌عنوان یک مهاجر خارجی، اگرچه امری لازم برای دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود؛ اما این بدان معنا نیست که پس از این پنج سال قطعاً می‌توانید اقامت مجارستان را به دست بیاورید. پس از ارسال درخواست برای دریافت اقامت، پرونده مهاجرتی شما دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر مشکل حقوقی و مالی خاصی نداشته باشید، اجازه اقامت دائم این کشور برای شما و خانواده گرامی‌تان صادر می‌شود.

آیا می‌توان با کار در کشور مجارستان ویزای کاری این کشور را به دست آورد؟

نقش مهم رزومه کاری برای دریافت ویزای کاری مجارستان

برای کار در مجارستان نیاز به دریافت یک جاب آفر مناسب دارید. به طبع مهم‌ترین مدرکی که به کارفرما ثابت می‌کند تنها کاندیدای مناسب برای شغل مدنظر شما هستید، رزومه است. در واقع رزومه مهم‌ترین نقش را در زمینه دریافت یک جاب آفر عالی برای شما ایفا می‌کند؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً نسبت به تهیه یک رزومه قوی اقدام کنید. هرچه رزومه شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، امکان این که کارفرمای مربوطه درخواست شما را با جدیت بیشتری دنبال کند، افزایش می‌يابد.

یک رزومه عالی باید شامل تمامی سوابق کاری و همچنین تحصیلی شما باشد. به یاد داشته باشید که باید از ذکر موارد فاقد اهمیت در رزومه خود خودداری کنید. این موارد شامل آدرس، علایق و … است. توصیه می‌شود که برای تهیه یک رزومه مناسب آن را به دو زبان مختلف مجارستانی و همچنین انگلیسی ترجمه کنید تا کارفرما بتواند بادقت بالاتری رزومه شما را بررسی کند؛ بنابراین حتماً بحث تهیه یک رزومه عالی را به‌عنوان اولویت خود قرار دهید تا روند دریافت ویزای کار در مجارستان با مشکل خاصی روبه‌رو نشود.

برای دریافت ویزای کاری این کشور به چه مدارکی نیاز داریم؟

در بخش قبلی گفتیم که رزومه یکی از مدارک مهم برای دریافت ویزای کاری کشور مجارستان به شمار می‌آید؛ اما قاعدتاً این مورد تنها مدرک لازم جهت دریافت ویزای کار نیست. موارد دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید.

پاسپورت معتبر

پاسپورت معتبر نیز از مدارک مهمی به شمار می‌آید که برای دریافت ویزای کاری این کشور پس از مراجعه به سفارت مجارستان بدان نیاز خواهید داشت. پاسپورت معتبر، پاسپورتی است که حداقل شش ماه دیگر اعتبار داشته باشد؛ به همین دلیل توصیه اصلی آن است که اگر پاسپورت شما اعتباری کمتر از شش ماه دارد، حتماً نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

مدرک زبان

برای کار در کشور مجارستان نیاز به ارائه مدرک زبان وجود دارد. در این کشور دو زبان انگلیسی و مجارستانی مورداستفاده قرار می‌‌گیرند. اگرچه در اکثر شرکت‌های مجارستانی می‌توان به‌وسیله زبان انگلیسی امور مدنظر را انجام داد؛ اما معمولاً از شما درخواست می‌شود که مدرک زبان مجارستانی خود را نیز ارائه دهید. این زبان از جمله زبان‌های سلریک (شاخه‌ای از زبان‌های روسی) به شمار می‌آید و ممکن است یادگیری آن برای فارسی‌زبانان کمی طول بکشد.

گواهی سلامت پزشکی

برای کار در مجارستان باید از سلامت کامل روحی و همچنین جسمی برخوردار باشید. گواهی سلامت به کارفرمای مجارستانی شما ثابت می‌کند که از این نظر مشکل خاصی ندارید و می‌توانید به‌راحتی در کشور مجارستان مشغول به کار شوید.

مدرک تحصیلی

تفاوتی ندارد که برای چه نوع شغلی در مجارستان دعوت‌نامه کاری دریافت کرده‌اید؛ زیرا درهرصورت در هنگام تحویل مدارک خود به سفارت مجارستان، باید مدرک تحصیلی خود را هم به‌صورت ترجمه شده در اختیار این سفارت قرار دهید. مدرک تحصیلی بالاتر شانس شما را برای دریافت ویزای کاری کشور مجارستان در حد زیادی افزایش می‌دهد.

مشاغل مهم و پرطرف‌دار کشور مجارستان

برای درک بهتر کار در مجارستان بهتر است با مشاغل پرطرف‌دار این کشور نیز آشنا شوید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا حوزه کاری خود را در این کشور بادقت بیشتری انتخاب کنید. از جمله مشاغل موردنیاز در این کشور می‌توان به مواردی همچون مدیر امور مالی، کارشناسان توسعه بازار، حسابداران بین‌المللی، تولیدکنندگان محتوا، برنامه‌نویسان و مهندسان هوش مصنوعی اشاره کرد.

البته این موارد تنها بخشی از لیست مشاغل مهم و پرطرف‌دار در این کشور محسوب می‌شوند. این لیست به‌صورت سالانه به­روز می‌شود و می‌توانید برای اطلاع از آن به سایت وزارت کار کشور مجارستان مراجعه کنید. خوشبختانه طیف عظیمی از مشاغل موردنیاز در کشور مجارستان از جمله مواردی به شمار می‌آیند که ایرانیان تبحر بالایی در آن‌ها دارند؛ به همین دلیل می‌توان گفت که کاریابی برای ایرانیان در این کشور با راحتی بسیار بیشتری نسبت به سایر مهاجران خارجی صورت می‌گیرد.

ویزا شنگن مجارستان

ویزا شنگن مجارستان

سفر به مجارستان را می‌توان مسیری باورنکردنی برای شروع کاوش در جهان و یادگیری فرهنگ‌های جدید دانست. بوداپست به‌عنوان پایتخت مجارستان دارای جاذبه‌های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی است که چشم‌اندازی بی‌نظیر در اروپا دارد. شما می‌توانید از غذاهای فوق‌العاده این کشور استفاده کرده و مناظر طبیعی و بکر آن را ببینید.

سخن آخر

کشور مجارستان را می‌توان از بهترین کشورهای جهان جهت دریافت ویزای کاری دانست. دلیل این امر به فراهم‌کردن شرایط کاری مناسب برای مهاجران توسط دولت کشور مجارستان ارتباط دارد. با انتخاب این کشور می‌توانید با طی‌کردن یک سری مراحل مهاجرتی به‌راحتی ویزای کاری این کشور را به دست بیاورید.

کار در مجارستان با حقوق مناسبی همراه است و می‌توانید از مزایای مختلفی همچون دریافت بیمه بیکاری نیز بهره ببرید، البته اصلی‌ترین مورد در این زمینه بهره‌گیری از یک مؤسسه کاریابی معتبر است که بتواند یک جاب آفر عالی را برای شما بیابد. اگر پرسش  خاصی در این زمینه دارید، می‌توانید با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا مشاوره لازم را به شما عزیزان ارائه دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ویزای کاری مجارستان برای همه افراد قابل دریافت میباشد؟
ویزای کاری این کشور به کلیه مهاجران خارجی که دارای مهارت و تحصیلات لازم جهت انجام امور شغلی مرتبط باشند، داده می‌شود.
ویزای کاری این کشور قابل تمدید نیز میباشد؟
این ویزا که یک نوع work permit بوده، از نوع ویزاهای قابل تمدید است.
برای کار در مجارستان حتما نیاز به دریافت جاب آفر مییباشد؟
کار در مجارستان نیازمند دریافت موردی به نام جاب آفر است. در این روش کارفرمای مجارستانی باید درخواستی را به اداره مهاجرت کشور مجارستان ارائه دهد که بر طبق آن درخواست، تنها فرد موردنیاز کارفرمای مربوطه جهت انجام آن فعالیت به‌خصوص، شما هستید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای