مهاجرت کاری به کانادا

مهاجرت کاری به کانادا

فرم درخواست مشاوره

 
وکتور

چرا کانادا فرصت مناسبی برای مهاجرت شماست؟

ترکیه یکی از کشورهای دنیاست که امروزه ایرانیان علاقه زیادی برای مهاجرت به این کشور از خود نشان می‌دهند. از طرف دیگر در کنار ایرانیان خارجی‌های زیادی نیز اقدام به خرید ملک ترکیه می‌کنند که یکی از مهم‌ترین دلایل این موضوع مسئله گردشگری بودن کشور ترکیه است. هرساله توریست‌های زیادی از این کشور دیدن می‌کنند که فرصت‌های شغلی و درآمدی بسیار خوبی را در این کشور فراهم می‌کنند. همین مسئله نیز باعث می‌شود تا خرید ملک در کشور ترکیه از جهات مختلف مفید و سودمند باشد که این جهات را اکنون بررسی می کنیم.

برای مهاجرت کاری به کانادا از کجا شروع کنیم؟

همانطور که می‌دانید، با شروع همه‌گیری ویروس کرونا اغلب کشورهای در حال توسعه در حال فروپاشیِ اقتصادی قرار گرفته‌اند و نرخ بیکاری و فقر در بین این کشورها بسیار افزایش داشته است. اما هستند کشورهایی که با تدبیر و سیاست‌گذاری‌های مدون توانسته‌اند از این پاندمی جان سالم به در ببرند و حتی برای سال‌های آتی برنامه‌های توسعه‌ای خود را افزایش دهند. کشور کانادا یکی از همان کشورهایی است که در سال ۲۰۲۱ قصد جذب مهاجران واجد شرایط بیشتری را کرده است که این نشان از پتانسیل عالی این کشور برای پست‌های شغلی مناسب جدید دارد. اما نکته هائز اهمیت این است که هر شخص با توجه به ویژگی‌هایی که دارد بتواند بهترین روش را انتخاب کند تا پروسه مهاجرت او به کشور کانادا راحت‌تر و سریع‌تر طی شود.

برای مهاجرت کاری به کانادا از کجا شروع کنیم؟

روش‌های مهاجرت به کانادا را می‌توان در هفت گروه دسته بندی کرد:
• مهاجرت کاری به کانادا

• تحصیلی

• مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

• تولد نوزاد

• مهاجرت از طریق ازدواج

• مهاجرت افراد دارای ویژگی خاص

حال که با تمامیِ روش‌های قانونی آشنا شدیم، بایستی به یکی از متداول‌ترین آنها یعنی مهاجرت کاری به کانادا بیشتر بپردازیم.

دو روش مهاجرت کاری به کانادا

وکتور

برنامه اسکیل ورکر (Skill worker)

در برنامه اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر، مهاجر بایستی از دو مرحله گذرکند و مهارت و تخصص او ارزیای شود. برای راهیابی به مراحل دوم، او بایستی حداقل ۶۷ امتیاز از صد امتیاز را در مرحله نخست کسب کند و پس ارزیابی نهایی، نسبت به سایر متقاضیان انتخاب گردد.

جاب آفر (Job offer) از یک کارفرمای کانادایی

در روش پیشنهاد کاری از طریق یک کارفرمای کانادایی، مهاجرین می‌توانند شغل حال حاضر خود را در لیست مشاغل مورد نیاز جستجو کنند و از طریق موسسات کاریابی، از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

 
وکتور

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق تخصص

یکی از متداول‌ترین روش‌های اخذ مهاجرت کاری به کانادا از طریق سیستم اسکیل ورکر است که شرایط آن به شرح زیر می‌باشد

محدودیت سنی

سن متقاضی ترجیحا کمتر از ۴۰ سال باشد تا امتیاز کافی را کسب کند.

 

تجربه کاری

حداقل سه سال تجربه کاری مفید با رشته تحصیلی خود داشته باشد.

حداقل مدرک تحصیلی

حداقل مدرک تحصیلی یعنی لیسانس داشته باشد.

نمره آیلتس

نمره آیلتس باید بالای ۶.۵ باشد البته برای هر فرد متناسب با شرایط متفاوت است.
 

حداقل امتیاز

جمع امتیازات او در مرحله نخست باید از ۶۷ بیشتر شود.

مورد تایید بودن شغل فعلی

شغل فعلی او باید در لیست مشاغل مورد نظر کانادا قرار داشته باشد.
فرصت استثنایی کار در کانادا برای ایرانیان

فرصت استثنایی کار در کانادا برای ایرانیان

ایرانیان با توجه به سابقه‌ درخشانی که از خود در این کشور برجای گذاشته‌اند، دولت کانادا را بر آن داشته است که فرصت‌های استثنایی برای مهاجرت کاری به کانادا را در اختیار هم‌وطنانمان گذارد. برای مثال رانندگان پایه یک ایرانی که از تجربه بالایی برخوردار هستند و به فکر مهاجرت به یک کشور دیگر می‌باشند، کشور کانادا بستری مناسب را برای این دسته از افراد در نظر گرفته است.

با توجه به کیفیت بالای آموزش پزشکی در کشورمان و تربیت پزشکان و پرستاران بسیار زیاد، این کشور خواهان جذب پرستاران عزیز ایرانی است که از حداقل پیش‌نیازهای مورد نظر بهره می‌برند. با توجه به ایجاد جامعه‌های ایرانی در شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور و مونترئال، باید گفت که مهاجرت به این کشور بسیار لذت‌بخش‌تر از قبل شده است احساس تنهایی و غربت به حداقل رسیده است.

فرصت استثنائی مهاجرت کاری به کانادا را از دست ندهید

سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا

در امر مهاجرت، استفاده از یک آژانس مهاجرتی با تجربه می‌تواند بسیار سودمند باشد چرا که آنها با در اختیار داشتن افراد و وکلای مهاجرت، از تمامی زیرساخت‌ها استفاده می‌کنند تا متقاضیان خود را با کمترین دغدغه به کشور مقصد برسانند اما افزایش دانش و آگاهی در امور مهاجرت می‌تواند مفید واقع گردد. شش رکن اصلی در امتیازدهی اسکیل ورکرها به شرح زیر است:

  • سن
  • تحصیلات
  • سابقه کاری
  • داشتن آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمای داخل کانادا
  • مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی
  • انطباق پذیری
وکتور

نقش تجربه کاری در مهاجرت کاری به کانادا

اگر افراد شش سال و یا بیشتر از آن تجربه کاری به صورت کتبی (از طریق بیمه) را داشته باشند از حداکثر امتیاز این مرحله یعنی ۱۵ امتیاز بهره‌مند می‌شوند. افرادی که ۴ تا ۵ سال سابقه کاری داشته باشند ۱۳ امتیاز، ۲ تا سه سال ۱۱ امتیاز و افرادی که تنها ۱ سال تجربه کاری مرتبط داشته باشند، ۹ امتیاز می‌گیرند.

همچنین اگر از طرف یک کارفرما در خاک کانادا به شما پیشنهاد کاری داده شود، ده امتیاز دیگر به شما اختصاص داده خواهد شد.

انطباق پذیری در کانادا

انطباق پذیری به مجموعه‌ای از مسائلی دلالت می‌کند که اقامت شما در کانادا را تسهیل خواهد داد. برای مثال سطح زبان همسر شما (به عنوان متقاضی مهاجرت کاری به کانادا) ۵ امتیاز خواهد داشت. اگر شما و یا همسرتان قبلا در کانادا مشغول به تحصیل بوده‌اید ۵ امتیاز و اگر سابقه کاری در کانادا را داشته باشید از حداکثر امتیاز این مرحله یعنی ده امتیاز برخوردار خواهید شد. داشتن اقوام درجه یک در کانادا نیز ۵ امتیاز دیگر به شما اختصاص خواهد داد.

کمترین امتیاز قابل قبول در این مرحله 67 است که امتیازدهی آن به صورت زیر است:

۲۸ امتیاز از ۱۰۰ تعلق دارد به توانایی زبان انگلیسی و یا فرانسوی متقاضی. توجه داشته باشید که برای آزمون آیلتس، نمره آیلتس جنرال مورد پذیرش است.

تحصیلات دانشگاهی نیز ۲۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را به خود اختصاص می‌دهند که معمولا لیسانس ۲۱ امتیاز را از آن متقاضی خواهد کرد. از این‌رو، تحصیلات، مدرک زبان و سن از تاثیرگذارترین فاکتورهای مهاجرت کاری به کانادا هستند.

سیستم اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

سیستم اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

اکسپرس انتری (Express Entry) همان سیستم جامع اسکیل ورکر فدرال کانادا (Federal Skilled Worker) است که برای مهاجرت کاری به کانادا اختصاص دارد. متقاضیان بایستی از حداقل‌هایی از جمله تجربه کاری، سطح زبان انگلیسی خوب (با توجه به استان انتخابی، انگلیسی یا فرانسه) و همچنین تحصیلات مربوطه برخوردار باشند.

نیم نگاهی به پرونده های مهاجرتی هرمس

پخش ویدیو
پخش ویدیو
نمایش ویدیو درباره جاب آفر پرستاری آلمان
نمایش ویدیو درباره جاب آفر پرستاری آلمان
نمایش ویدیو درباره آوسبیلدونگ آلمان

سوالات متداول:

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

+ داشتن جاب آفر از طرف کارفرمای کانادایی

+ ارسال مدارک درخواست ویزای کار به اداره مهاجرت کانادا

+ ارائه گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه و مدرک زبان (آیلتس)

+ ترجمه تمامیِ مدارک بالا به همراه پاسپورت و ترجمه آن با مهر دادگستری

آیا می‌توان خانواده خود را به کانادا برد و از طریق مهاجرت کاری اقامت دریافت کرد؟

بعد از گذشت ۵ سال و اخذ مدرک شهروند کانادایی، می‌توانید برای خویشاوندان درجه یک خود نیز دعوت نامه بفرستید و آنها می‌توانند سالی دو مرتبه (با توجه سابقه و سن آن‌ها) به کشور کانادا بیایند. همچنین اگر پس از مهاجرت اقدام به ازدواج کنید، می‌توانید با کمک گرفتن از وکلای مجرب در امر مهاجرت اقدام به اخذ ویزای همسر خود کنید.

آیا بدون داشتن مدرک تحصیلی می‌توان مهاجرت کاری به کانادا اقدام نمود؟

نداشتن مدرک تحصیلی مناسب به منزله نداشتن یک شغلِ حرفه‌ای می‌باشد. از آنجایی که همه مشاغل مورد نظر کانادا نیازمند مدرک تحصیلی می‌باشند، متاسفانه افراد فاقد مدرک تحصیلی نمی‌توانند از این طریق اقدام به مهاجرت کنند. اما برای رسیدن به خاک کانادا از طرقِ قانونی، روش‌های بسیار زیادی است که آژانس مهاجرتی هرمس اپلای می‌تواند به شما در این زمینه کمک شایان توجهی داشته باشد.

در چه مدت زمانی می‌توان اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا بایستی ۷۳۰ روز در مدت زمان ۵ سال را در این کشور اقامت داشته باشید. نیازی نیست ۷۳۰ روز را به صورت مداوم در کانادا باشید.

کدام استان‌های کانادا برنامه جذب مهاجر جداگانه دارند؟

با توجه به آخرین تغییرات پیش آمده، بیش از ۶۰ برنامه مهاجرتی به کشور کانادا موجود است که متداول‌ترین آنها برای استان اونتاریو می‌باشد. با توجه به نیاز روزافزون استان ساسکچوان کانادا این استان برای مهاجرین پیشنهادات بسیار بهتری را عرضه می‌دارد. برای مثال در قبولی مرحله اول جهت مهاجرت به این استان اخذ نمره ۶۰ کفایت می‌کند و داشتن جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی الزامی نیست.

 

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین

کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران هرمس اپلای فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

 
مشاور هرمس

مشاوره تخصصی رایگان

تیم موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

چطور می تونم کمکتون کنم؟