مهاجرت کاری به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

اطلاعاتی جالب در مورد منطقه اسکاندیناوی

اسکاندیناوی در واقع به شبه جزیره شمالی در قاره اروپا گفته می‌شود که کشورهایی نظیر سوئد، نروژ، دانمارک و فنلاند را در بر گرفته است. ریشه مردم این شبه جزیره با فرهنگ وایکینگ‌ها توأمان است و زبان آنها با توجه ماهیت جداگانه اما بسیار شبیه به هم هستند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با مهاجرت کاری به فنلاند یکی از بهترین کشورهای این منطقه آشنا کنیم.

اطلاعاتی جالب در مورد منطقه اسکاندیناوی

از اطلاعات جالبی که می‌توان در اختیار شما قرار داد این است که نروژ، دارای بزرگترین گله گوزن‌های شمالی در سطح جهان است. کشور فلاند به سرزمین هزار دریاچه معروف است و می‌توان گفت این کشور بی‌نظیر از مجموعه 150000 جزیره نزدیک به هم تشکیل شده است.

همچنین سطح رفاه مردم در این کشورها بالاتر از کشورهای دیگر اروپایی و حتی آمریکایی است که مهاجرت به این کشورها را بسیار مورد توجه قرار داده است. منطقه اسکاندیناوی که در شمالی‌ترین نقطه اروپا قرار دارد و ویژگی‌های آب و هوایی بی‌نظیری همچون طولانی‌ترین روزها در کنار سردترین شب‌ها را می‌توان تنها در شبه جزیره تجربه کرد.

از کشور فنلاند چه می‌دانید؟

قبل از اقدام به مهاجرت کاری به فنلاند بایستی اطلاعات مفیدی از این کشور متدین در اختیار داشته باشید تا به نحو احسنت به شیرین‌ترین کاری (یعنی مهاجرت) که می‌توانید برای خود و خانواده خود انجام دهید، اقدام کنید. لازم به ذکر است که در تقسیمات جغرافیایی جدید تنها بخشی از فنلاند و جزایر فارو جزو منطقه اسکاندیناوی قرار گرفته‌اند، با این حال این کشور از تمامی مزیت‌های کشورهای این منطقه چیزی کم ندارد. این کشور دارای جمعیتی کمتر از شش میلیون نفر است که اکثر جمعیت آن در پایتخت این کشور، هلسینکی، متمرکز هستند. زبان رسمی فنلاند، سوئدی و فنلاندی است مانند سایر کشورهای اروپایی، از واحد پولی اروپا، یورو، بهره می‌برد.

چرا به فنلاند مهاجرت کنیم؟

اطلاع از نرخ بیکاری در این کشور تاثیر مستقیمی بر تصمیم‌گیری افراد جهت اقدام به مهاجرت کاری به فنلاند خواهد گذاشت. نرخ بیکاری این کشور در سال 2017 به میزان 8.64 بوده است و در سال 2018 این عدد به 7.36 کاهش یافته است. روند کاهشی نرخ بیکاری فنلاند کماکان ادامه دارد و طبق آخرین گزارشات در سال 2020 این عدد به چیزی حدود 6.3 تقلیل یافته است. به بیان دیگر تعداد کل افراد بیکار در ماه اول سال 2018 تنها 233000 نفر تخمین زده اشت که نشان می‌دهد با اقدام به مهاجرت کاری به فنلاند می‌توانید در کنار داشتن شغلی پردرآمد، زندگی پرنشاطی را تجربه کنید.

از مزایای مهاجرت به فنلاند می‌توان به چند نکته اساسی اشاره کرد

سیستم آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها بدون هزینه و رایگان است.

نرخ بیکاری بسیار پایین در مقایسه با کشورهای دیگر

میزان درآمد ماهیانه نسبتا بالاتر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی

کشوری عاری از جرم و جنایت، چرا که مردن این کشور علاقه خاصی به صلح و آرامش دارند که باعث امنیت بسیار بالا در این کشور شده است

آب و هوایی عاری از آلودگی

 

جذابیت‌های منحصر به فرد فنلاند مانند یخچال‌های طبیعی، شفق قطبی، دریاچه‌های شفاف و جنگل‌های انبود درخت کاج

مهاجرت به فنلاند به چه روش‌هایی امکان دارد؟

برای مهاجرت به فنلاند نیز مانند سایر کشورها می‌توان از شش مرحله اصلی یعنی ازدواج با تبعه فنلاندی، داشتن پدر و یا مادر فنلاندی، مهاجرت از طریق تولد فرزند، پناهندگی، سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق کار استفاده کرد. در ادامه به طور مفصل‌تری به چگونگی مهاجرت کاری به فنلاند خواهیم گفت و شما را با آخرین تغییرات در قوانین مهاجرتی این کشور آشنا می‌کنیم.

برای مهاجرت کاری به فنلاند از کجا باید شروع کنیم؟

برای مهاجرت کاری به فنلاند نیز به اخذ ویزای کاری این کشور را دارید که خود مستلزم داشتن مدارک خاصی است. یکی از اصلی‌ترین نکاتی باید به آن اشاره کرد این است که متقاضیانی که از کشور فنلاند جاب آفر داشته باشند دیگر نمی‌توانند پرونده‌های دیگری در خصوص مهاجرت کاری به دیگر کشورها داشته باشند.

نکته قابل تامل دیگر این است که کارفرما بایستی قبل از پیشنهاد دادن سِمت شغلی به شما، 6 ماه مداوم در کشور فنلاند و اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد. به این معنا که شش ماه پس از درج آگهی منوط به نیاز کارفرما به این سِمت در حوزه اتحادیه اروپا، اگر شخص مورد نظر پیدا نشد، کارفرما می‌تواند برای افراد خارج از اروپا و کشور فنلاند اقدام کند.

مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز جهت اقدام به مهاجرت کاری به فنلاند به صورت زیر می‌باشد. هرچند که شما می‌توانید با بهترین آژانس مهاجرتی در تهران برای کسب اطلاعات بیشتر جهت امور مهاجرتی خود در ارتباط باشید و از مشاورین این مرکز سوالات خود را بپرسید.

1. پاسپورت معتبر شخص متقاضی (حداقل سه ماه پس از مهاجرت اعتبار داشته باشد)
2. اصل شناسنامه به همراه کپی با مهره دادگستری (کپی برابر اصل)
3. عکس به روز در ابعاد 6 در 4 با پس زمینه سفید (عکس باید ظرف شش ماه اخیر گرفته شده باشد)
4. ارائه اجاره نامچه محضری (محل زندگی در فنلاند)
5. کپی تمامی مدارک به همراه مهر برجسته کپی برابر اصل
6. ارائه جاب آفر (پیشنهاد شغلی) که از سوی کارفرما در خاک فنلاند فرستاده شده باشد به همراه مهر تایید اداره مهاجرت این کشور
7. تمکن مالی شخص متقاضی برای مهاجرت کاری به فنلاند (که حدود 8000 تا ده هزار یورو است

نکته حائز اهمیت مهاجرت کاری به فنلاند در این است که شخص متقاضی به هنگام اقدام کردن برای گرفتن ویزای این کشور بایستی تسلط کافی به زبان فنلاندی و یا سوئدی را داشته باشد. از این‌رو یکی از چالش‌های بسیار بزرگ پیش روی متقاضیان کار در این کشور ندانستن و تسلط کافی نداشتن به زبان فنلاندی و یا سوئدی است.

 به همین جهت برای ورود به فنلاند، اغلب افراد راه تحصیل در این کشور را در پیش می‌گیرند. افراد محصل و فارغ‌التحصیل در فنلاند بسیار سریع‌تر جذب بازار کاری این کشور می‌شوند. این دانشجویان به صورت کاملا رایگان در طول تحصیل خود به فراگیری زبان فنلاندی می‌پردازند و برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.

فرصت استثنایی کار در فنلاند برای مهاجرین

یکی دیگر از اطلاعاتی که برای متقضایان به مهاجرت کاری به فنلاند ضرورت دارد، آشنایی آنها با لیست مشاغل مورد نیاز این کشور است. هر ساله لیستی از موقعیت‌های شغلی که این کشور به آنها نیاز دارد ابتدای هر سال ارائه می‌شود که در بین آنها چندین شغل وجود دارد که همیشه فنلاند به آنها نیازمند بوده است. در ادامه می‌پردازیم به مشاغل مورد نیاز فنلاند در سال 2021 .

 • دستیاری معلم
 • تکنسین‌های ماشین‌آلات درودگری
 • پزشکان عمومی، جراحان و روانشناسان
 • پرستاران
 • حسابداران و حسابرسان
 • مهندسین عمران
 • مهندسین برق
 • بازاریابان
 • مددیاران و کارگران خدمات اجتماعی

میزان حقوق در کشور فنلاند به چه صورت است؟

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که در همان مراحل اولیه مهاجرت کاری به فنلاند در ذهن مخاطبین شکل می‌گیرد میزان حقوق مشاغل مختلف در این کشور است. با یک حساب سر انگشتی درمیابیم که هزینه زندگی در این کشور نسبت به ایران بسیار بیشتر است.

 

اما با توجه به نرخ درآمدها و مزایایی که دولت برای مشاغل کمتر برخوردار در نظر می‌گیرد، می‌توان گفت که تمامی مشاغل از درآمد خوبی برخوردار هستند. طبق آخرین برآوردها مردم فنلاند دستمزدی معادل 55 هزار یورو در سال دارند که به عبارتی 4500 یورو در ماه می‌شود.

از طرف دیگر حداقل دستمزدی که برای مهندسین و مدیران در نظر گرفته شده است 38 هزار یورو در سال معادل 3200 یورو در ماه است. در ادامه به میانگین درآمد چندی از رشته‌ها و حرفه‌ها خواهیم پرداخت:

نحوه کاریابی پس از مهاجرت کاری به فنلاند چگونه است؟

در بحث مهاجرت کاری به فنلاند گفتیم که شخص متقاضی بایستی پیشنهاد کاری (Job Offer) از کشور فنلاند دریافت کرده باشد. یعنی اولین مرحله برای اقدام به گرفتن ویزای کاری این کشور پیدا کردن یک کارفرما در داخل خاک فنلاند می‌باشد. از این رو اداره کار و رفاه فنلاند زیرساخت‌هایی را جهت کمک کردن به افراد در جستجوی کار در این کشور در نظر گرفته است.

پروسه پیدا کردن پرسنل از طریق سایت کاریابی اداره کار و رفاه بسیار طولانی است و کارفرمایان خود به صورت مستقیم از طریق سایت‌های دیگر مانند Linkedin اقدامه به جذب افراد می‌کنند. همچنین در این کشور می‌توان از طرق زیر جویای کار شد و سِمَت مورد نظر خود را یافت:

 1. به صورت خودجوش، فرد متقاضی که در صدد مهاجرت کاری به فنلاند است، می‌تواند با طرح یک درخواست خود به صورت ایمیل، خود را به کارفرمای مورد نظر معرفی کند حتی اگر هیچ آگهی در روزنامه به چاپ نرسیده باشد.
 2. موسسات زیادی در این حوزه به متقاضیان سرویس می‌دهند به طوری که فرد می‌تواند به مراجعه به سایت‌های کاریابی معتبر رفته و شغل مورد نظر خود را بیابد
کاریابی در فنلاند

سوالات متداول در زمینه مهاجرت کاری به فنلاند

شرایط مهاجرت کاری به فنلاند برای تمامی افراد و متقاضیان سراسر دنیا به یک صورت است. در مرحله نخست فرد متقاضی بایستی جاب آفری را از یک کارفرما در فنلاند داشته باشد و پس از آن مراحل اخذ ویزا را طی کند.

هر فرد که به مدت 4 سال در فنلاند (چه به صورت مستمر و چه به صورت غیر مستمر) حضور داشته باشد می‌تواند اقامت دائم این کشور را کسب کرده و در سال پنجم تابعیت فنلاند را از آن خود کند

می‌توان گفت تمامی مشاغل در فنلاند از حقوق نسبتا خوبی برخوردار هستند. اما به طور خاص پزشکان (جراحان و متخصصین قلب و عروق، اورولوژیست، کاردیولوژیست) و مهندسین عمران جزو مشاغل پردرآمد این کشور محسوب می‌شوند.

در شهرهای بزرگ این کشور شما می‌توانید به زبان انگلیسی با مردم این کشور ارتباط برقرا کنید. اما در شهرهای کوچک‌تر و محلی بهتر است که به یکی از دو زبان فنلاندی و یا سوئدی تسلط کامل داشته باشید.

حتما یک آژانس معتبر جهت مهاجرت کاری به فنلاند پیدا کنید

حال که با مراحل مختلف اخذ ویزای کاری کشور فنلاند آشنا شدید و از مزایای زندگی در این کشور بسیار متدین با خبر شدید، ذکر این مطلب بسیار مهم و حیاتی است که داشتن وکیل مهاجرت می‌تواند به شما کمک قابل توجهی کند. از آنجایی که اخذ ویزا پروسه زمان‌بری خواهد بود و در مراحل مختلف بایستی به یک سری از کارها به صورت درست رسیدگی شود.

همکاری با یک آژانس معتبر در این زمینه می‌تواند این پروسه را برای شما دلنشین کند. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با بهره‌بردن از بهترین‌های این عرصه آماده جوابگویی به سوالات شما عزیزان خواهد بود و همچنین با وکلای مهاجرت و نمایندگانی که در اختیار دارد می‌تواند هرچه سریع‌تر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کاری فنلاند را برای شما عزیزان انجام دهد.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاورهای هرمس اپلای