آلمان نیروی کار متخصص نیاز داره

همین حالا اقدام کن

فرم درخواست مشاوره

کاور
پخش ویدیو
وکتور

پیش نیازهای مهاجرت به آلمان

شما با هر تخصص و مدرک تحصیلی امکان ورود به آلمان به عنوان نیروی کاری را دارید.مهم ترین بخش برای کار در آلمان پیدا کردن موقعیت شغلی با توجه به تخصص شما است. تا به سرعت فرآیند استخدام و دریافت ویزا کاری انجام شود. پیدا کردن شغل در آلمان نیازمند مهارت های متفاوت است.
شرایط افرادی که ویزای کاری آلمان را دریافت میکنند بسیار مناسب است و دولت آلمان امکانات خوبی برای این افراد در نظر گرفته است.

میزان درآمد و هزینه ها

به‌طور کلی بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی در آلمان به اجاره خانه مربوط می‌شوند. برای مثال، شما برای اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در شهرهای اصلی آلمان باید به طور متوسط بین 800 الی 900 یورو در ماه بپردازید. این عدد برای اجاره یک آپارتمان سه‌خوابه تا 1600 یورو نیز ممکن است افزایش پیدا کند.

دیگر هزینه‌های زندگی در آلمان مانند خوراک، پوشاک و حمل‌ونقل، تنها 50 درصد از هزینه‌های شما را شامل می‌شوند. با توجه به این اعداد، می‌توان نتیجه گرفت که کار در آلمان می‌تواند یک گزینه فوق‌العاده برای افراد مجرد و حتی متاهل باشد. پس اگر می‌خواهید در این کشور مشغول به کار شوید، همین الان با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید.

طبق آخرین قانون کار در آلمان، حداقل میزان دستمزد در این کشور 9.82 یورو به‌ازای هر ساعت است. با این مقدار، حداقل حقوق ماهیانه هر فرد در این کشور نزدیک به 1621 یورو می‌شود که به‌خوبی می‌تواند پاسخگوی نیاز افراد باشد. اما باید گفت که این عدد، حداقل دستمزد است و افراد به‌طور میانگین در این کشور بین 3500 تا 5000 یورو حقوق دریافت می‌کنند. دقیقا به همین خاطر است که کار در آلمان، یک مسیر کاری فوق‌العاده به‌شمار می‌آید که هرمس اپلای می‌تواند در این مسیر راهنمای شما باشد.

چرا کار در آلمان؟

وکتور

کمبود کارگران ماهر در آلمان

در بسیاری از بخش ها و حرفه ها در آلمان، به ویژه در بخش مهندسی، تولید و بخش های فناوری اطلاعات، و همچنین متخصصان بهداشت، دولت فدرال را مجبور به تلاش برای یافتن راه حل هایی برای پر کردن این شکاف های کاری کرده است. بنابراین کشور را با دروازه های باز رو به کسانی که به دنبال فرصت های شغلی جذاب هستند از طریق ویزای کار آلمان و ویزای ملی گشوده است.

نیاز آلمان به نیروهای خارجی

پروژه ویزای کار آلمان فعالیتی است که توسط دولت فدرال در اوت ۲۰۱۲ تأسیس شده است. ایده اصلی این پروژه بر آن بوده است که کارشناسان واجد شرایط بیشتری از خارج از کشور از طریق این ویزا به آلمان آورده شوند و پس از مصاحبه های کاری در این کشور مشغول به کار شوند.
پس از پیدا کردن کار، ویزای جستجوی کار می تواند به یک کارت آبی یا اجازه اقامت اشتغال تبدیل شود.

 
وکتور

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مزایای کار در آلمان

امکان سفر

متقاضیان بعد از دریافت ویزای کاری آلمان میتوانند به تمامی اتحادیه اروپا بدون داشتن ویزا سفر کنند . به راحتی در آلمان شغل مناسب خود را داشته باشید و به تمامی نقاط اروپا سفر کنید.

تحصیل کامل رایگان

شما پس از یافت شغل مناسب و دریافت ویزا برای خانواده خود برای کشور آلمان فرزندانتان میتوانند مانند تمامی شهروندان آلمانی رایگان تحصیل کنند و از تمامی امکانات آموزشی این کشور بهره مند شوند. و شما نیازی به هزینه کردن در بحث آموزشی نیست.

امکان اخذ ویزا

افراد متقاضی ویزای کاری آلمان پس از دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان بعد از پیدا کردن کار مناسب و داشتن حقوق که توانایی اداره زندگی را ذاشته باشند میتوانند برای تمامی اعضای خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای آلمان را دریافت کنند.

امکان اخذ Blue Card

متخصصینی که ویزای کاری آلمان را دریافت کرده در صورت رعایت قوانین کشور آلمان می توانند بلوکارت کشور آۀمان را دریافت کننند و از تمامی امکانات و حقوق شهروندی در المان بهره مند شوید . و زندگی بسیار راحتی داشته باشید.

دریافت حقوق بالا

ار در آلمان برای دولت آلمان با توجه به نیاز نیروهای متخصص شرایط کاری بسیار خوبی را برای افراد متخصص فراهم کرده است .حقوق بالای ۴۵ هزار یورو برای کار در آلمان که با دریافت این حقوق زندگی مرفعی در این کشور خواهید داشت. و شراط زندگی بسیار راحت می شود.

مشاغل مورد نیاز کشور آلمان
وکتور

قانون کار و مرخصی در آلمان

به‌طور کلی هر کارمند در آلمان باید از دوشنبه تا جمعه به سرکار برود. همچنین برای تمام افراد شاغل، حداقل 24 روز مرخصی سالانه در نظر گرفته می‌شود که همراه با حقوق است. البته این عدد می‌تواند تا 30 روز در سال نیز افزایش پیدا کند. کارمندان در آلمان به‌صورت قانونی باید بین 36 تا 40 ساعت در هفته کار کنند. قوانین کار در آلمان به بهترین شکل ممکن وضع شده‌اند تا کارگران بتوانند در محیطی مناسب، فعالیت داشته باشند. اگر می‌خواهید شما هم در چنین کشوری مشغول به کار شوید، تنها کافی است با کارشناسان ما در هرمس اپلای تماس بگیرید.

شرایط بیمه و کار در آلمان

بیمه درمانی در کشور آلمان برای تمام افراد شاغل به کار اجباری است و آن‌ها باید هفت درصد از درآمد ناخالص خود را به‌عنوان هزینه بیمه به شرکت‌های خصوصی پرداخت کنند. بیمه تامین اجتماعی و بیمه بیکاری نیز از دیگر انواع بیمه هستند که کارگران و کارمندان شاغل در آلمان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. به‌طور کلی شرایط بیمه نیز مانند شرایط کار در آلمان بی‌نظیر است و به‌خوبی می‌تواند آرامش روانی شما را تامین کند. اگر چنین شرایطی برای شما جذاب است، می‌توانید از طریق خدمات هرمس اپلای، کار در این کشور را به‌آسانی تجربه کنید.

وکتور

نیم نگاهی به پرونده های مهاجرتی هرمس

کاور
پخش ویدیو
کاور
پخش ویدیو
کاور
پخش ویدیو
کاور
پخش ویدیو
کاور
پخش ویدیو
کاور
پخش ویدیو

فرصت استثنائی کار در آلمان را از دست ندهید

نکات طلایی کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان به علت اقتصاد و صنعت قوی این کشور

جمهوری فدرال آلمان یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی اتحادیه اروپا شناخته می شود . تعداد زیادی از مردم اتحادیه اروپا ، از جمله کشور های عضو شنگن ، تصمیم به زندگی و تحصیل یا کار در آلمان گرفته اند زیرا نیازی به ویزا ، اجازه کار یا اجازه اقامت را در این کشور را نخواهند داشت.اما سایر کشورها مانند ایران طبق قوانین ملزم به داشتن شرایط و دریافت ویزا و داشتن دعوت نامه شغلی از آلمان می باشد که این کار از طریق کاریابی های بین المللی زیر نظر وزارت کار مانند کاربین امکان پذیر است.
اقتصاد کشور آلمان برای مشاغل متفاوت گردشگری ، تحقیق ، متالورژی و صنعت خودرو در حال شکوفایی است. براساس آمار به دست آمده آلمان پس از بحران اقتصادی رو به بهبودی گام نهاده است. اما تدبیر مهم آلمان برای تامین نیروی کاری در خصوص کار درآلمان متخصصان خارجی را استخدام می کند.

وکتور

آیا برای کار در آلمان باید به زبان آلمانی صحبت کنید؟

این سؤالی است که بسیاری از مهاجرین زندگی و کار در آلمان سؤال می کنند. در بیشتر مواقع کار نکردن در آلمان بدون صحبت با آلمانی فقط با کار در یک شرکت بین المللی امکان پذیر است. برای دانشجویانی که به دنبال کار هستند ، باید دفتر بین المللی را در دانشگاه های آلمان بررسی کنید زیرا می توانند به هر دانشجوی بین المللی کمک کنند.

حقوق بالا و ثبات شغلی برای کار در آلمان

زندگی و کار در آلمان مانند زندگی در انگلیس و یا حتی ایران یا کشوری اروپایی نیست. اگرچه حقوق دریافتی در اتحادیه اروپا کمی مشابه است. اما چرا تعداد زیادی به آلمان نقل مکان می کنند؟
نخستین تدبیر از سوی دولت مرکل ایجاد مشاغل زیاد بود که بخش های خاصی مانند بخش های شیمی ، خودرو و فناوری اطلاعات در مقایسه با همان بخش ها در کشور های فعالیت می کنند. علاوه بر این ، متوسط حقوق در آلمان با ۳۰۰۰ یورو می باشد. بازار کار در آلمان پویاتر ارزیابی شده است. بیکاری در آلمان رو به زوال بوده و کار کردن بسیار آسان تر است.
نرخ بیکاری با ۳.۸٪ پایین ترین نرخ در منطقه اقتصادی اروپا را نشان می دهد که آلمان را به یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا برای کار در خارج از کشور تبدیل می کند.

تصویر

چرا بسیاری از افراد علاقه مند به کار در آلمان هستند؟

با وجود اینکه حقوق بالا در آلمان مهم ترین دلایل برای شروع به کار در آلمان می باشد ، همچنین مزایای غیر مالی نیز وجود دارد که مردم را به آلمان جذب می کند. یکی دیگر از این دلایل امنیت شغلی و کاری در آلمان می باشد زیرا کارفرما به تنهایی و صرفا بنا بر دلایل شخصی امکان اخراج فرد را از کار ندارد. و این پروسه فقط با قوانین خاص خود امکان پذیر است . در این صورت نیز دولت آلمان موظف به یافتن شغل جدید برای فرد می باشد.
بهره مندی از امکانات تحصیلی رایگان و امکان کار همسر برای نیروی کار خارجی عامل مهم دیگری به افزایش تمایل افراد برای کار در آلمان کمک میکند. سفر به کل اتحادیه اروپا برای متخصصان ایرانی بدون ویزا مجدد نیز دلیل دیگری برای مهاجرت کاری و کار در آلمان به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای قاره اروپا می باشد.

سوالات متداول:

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

بله در آلمان علاوه بر مشاغل که نیازمند تحصیلات دانشگاهی است مشاغل دیگری مانند آرایشگری ، تاسیسات، جوشکاری و…. با دارا بودن مدرک فنی حرفه ای و سابقه کار در این حوزه وجود دارد.

آیا خانواده را نیز می توان به آلمان برد و اقامت دریافت کرد ؟

بله در آلمان علاوه بر مشاغل که نیازمند تحصیلات دانشگاهی است مشاغل دیگری مانند آرایشگری ، تاسیسات، جوشکاری و…. با دارا بودن مدرک فنی حرفه ای و سابقه کار در این حوزه وجود دارد.

شرایط کاری برای ایرانیان در آلمان چگونه است ؟

بله در آلمان علاوه بر مشاغل که نیازمند تحصیلات دانشگاهی است مشاغل دیگری مانند آرایشگری ، تاسیسات، جوشکاری و…. با دارا بودن مدرک فنی حرفه ای و سابقه کار در این حوزه وجود دارد.

برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی ندارند نیز امکان کار در آلمان وجود دارد؟

بله در آلمان علاوه بر مشاغل که نیازمند تحصیلات دانشگاهی است مشاغل دیگری مانند آرایشگری ، تاسیسات، جوشکاری و…. با دارا بودن مدرک فنی حرفه ای و سابقه کار در این حوزه وجود دارد.

در چه مدت زمانی می توانیم اقامت دائم بگیریم ؟

بله در آلمان علاوه بر مشاغل که نیازمند تحصیلات دانشگاهی است مشاغل دیگری مانند آرایشگری ، تاسیسات، جوشکاری و…. با دارا بودن مدرک فنی حرفه ای و سابقه کار در این حوزه وجود دارد.

قبل از مهاجرت به آلمان چه کاری باید انجام دهیم ؟

بعد از گذشت حدود ۳ سال می توانید با داشتن شغل مناسبتان و توانایی مالی برای اداره زندگی اقامت دائم کشور آلمان را بگیرید.

مشاوره مهاجرتی رایگان

اگر در زمینه کاری خود یک متخصص هستید و می‌خواهید کار در یک کشور اروپایی مدرن و صنعتی را تجربه کنید، هرمس اپلای به شما کار در آلمان را پیشنهاد می‌کند. کشوری با اقتصاد قدرتمند و شرایط کار، بازنشستگی، بیمه و قانون کار فوق‌العاده که کار در آن قطعا می‌تواند مسیر موفقیت شما را کوتاه‌تر کند. پس همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید و سریع‌تر فرایند کاریابی در آلمان را طی کنید.

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

برای ارتباط با مشاوران هرمس اپلای فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

 
مشاور هرمس

مشاوره تخصصی رایگان

هرمس اپلای

چطور می تونم کمکتون کنم؟