آلمان نیروی کار متخصص نیاز داره

همین حالا اقدام کن

فرصت استثنائی کار در آلمان را از دست ندهید

نکات طلایی کار در آلمان برای ایرانیان

پیش نیازهای مهاجرت به آلمان

شما با هر تخصص و مدرک تحصیلی امکان ورود به آلمان به عنوان نیروی کاری را دارید.مهم ترین بخش برای کار در آلمان پیدا کردن موقعیت شغلی با توجه به تخصص شما است.  تا به سرعت فرآیند استخدام و دریافت ویزا کاری انجام شود. پیدا کردن شغل در آلمان نیازمند مهارت های متفاوت است.

شرایط افرادی که ویزای کاری آلمان را دریافت میکنند بسیار مناسب است و دولت آلمان امکانات خوبی برای این افراد در نظر گرفته است.

ویزای جستجوی کار در آلمان

کمبود کارگران ماهر در آلمان

در بسیاری از بخش ها و حرفه ها در آلمان، به ویژه در بخش مهندسی، تولید و بخش های فناوری اطلاعات، و همچنین متخصصان بهداشت، دولت فدرال را مجبور به تلاش برای یافتن راه حل هایی برای پر کردن این شکاف های کاری کرده است. بنابراین کشور را با دروازه های باز رو به کسانی که به دنبال فرصت های شغلی جذاب  هستند از طریق ویزای کار آلمان و ویزای ملی گشوده است.

 
متقاضیان تحصیل در رشته های هتلداری و توریسم در آلمان

چرا آلمان به نیروهای خارجی نیاز دارد

پروژه ویزای کار آلمان فعالیتی است که توسط دولت فدرال در اوت ۲۰۱۲ تأسیس شده است. ایده اصلی این پروژه بر آن بوده است که کارشناسان واجد شرایط بیشتری از خارج از کشور از طریق این ویزا به آلمان آورده شوند و پس از مصاحبه های کاری در این کشور مشغول به کار شوند.

پس از پیدا کردن کار، ویزای جستجوی کار می تواند به یک کارت آبی یا اجازه اقامت اشتغال تبدیل شود.

مزایای کار در آلمان

امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا

متقاضیان بعد از دریافت ویزای کاری آلمان میتوانند به تمامی اتحادیه اروپا بدون داشتن ویزا سفر کنند . به راحتی در آلمان شغل مناسب خود را داشته باشید و به تمامی نقاط اروپا سفر کنید.

تحصیل کاملا رایگان فرزندان

شما پس از یافت شغل مناسب و دریافت ویزا برای خانواده خود برای کشور آلمان فرزندانتان میتوانند مانند تمامی شهروندان آلمانی رایگان تحصیل کنند و از تمامی امکانات آموزشی این کشور بهره مند شوند. و شما نیازی به هزینه کردن در بحث آموزشی نیست.

امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده

افراد متقاضی ویزای کاری آلمان پس از دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان بعد از پیدا کردن کار مناسب و داشتن حقوق که توانایی اداره زندگی را ذاشته باشند میتوانند برای تمامی اعضای خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای آلمان را دریافت کنند.

امکان اخذ Blue Card

متخصصینی که ویزای کاری آلمان را دریافت کرده در صورت رعایت قوانین کشور آلمان می توانند بلوکارت کشور آۀمان را دریافت کننند و از تمامی امکانات و حقوق شهروندی در المان بهره مند شوید . و زندگی بسیار راحتی داشته باشید.

دریافت حقوق بیش از 45 هزار یورو در سال

کار در آلمان برای دولت آلمان با توجه به نیاز نیروهای متخصص شرایط کاری بسیار خوبی را برای افراد متخصص فراهم کرده است .حقوق بالای 45 هزار یورو برای کار در آلمان که با دریافت این حقوق زندگی مرفعی در این کشور خواهید داشت. و شراط زندگی بسیار راحت می شود.

موقعیت های شغلی در آلمان

تعدادی از لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان به شرح زیر است . که فرصت شغلی برای این مشاغل بسیار زیاد است و میتوانند افراد به راحتی در کشور آلمان زندگی کنند.

 1. پرستاری
 2. ارتوپدی
 3. توانبخشی
 4. شنوایی شناسی
 5. مهندسی مکانیک
 6. مهندسی برق
 7. مهندسی ساختمان
 8. برنامه نویسی
 9. برق صنعتی
 10. برق صنعتی با گرایش مهندسی صنایع
 11. مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی
 12. تکنولوژی ماشین های الکتریکی
 13. مهندسی فناوری اطلاعات
 14. مهندسی خودرو و فلزات
 15. مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری

برخی از پرونده های مجموعه هرمس اپلای​

موقعیت های شغلی در آلمان

چگونه شغل مورد نظرتان را در آلمان پیدا کنید

کاریابی در آلمان به علت شرایط فرهنگی و قوانین کشوری شرایط ویژه ای دارد. برای کار در آلمان ابتدا باید شرکت هایی که اعلام نیاز به نیروی کاری خارجی دارند و به موسسات کاریابی بین المللی مانند کاربین ارجاع داده میشوند مشخص شود و بعد از این باید رزومه بسیار دقیق از خود که شامل تحصیلات دانشگاهی توانایی هاکاری و سوابق شغلی و … با توضیحات مطابق با استاندارد های آلمان باشد زیرا مدیران این کشور برای استخدام افراد بسیار نکته سنج و دقیق هستند.

مهم ترین عامل برای اینکه نظر مدیران آلمانی را جلب کنید

رزومه و انگیزه نامه افراد مهم ترین معیار برای استخدام است . زیرا در آن به صورت دقیق تحصیلات، توانایی ها، انگیزه و سوابق شغلیتان توضیح داده می شود. پس فرصت های شغلی خوب با یک رزومه کاری و مکاتبات اداری عالی برایتان تبدیل به یک شغل بسیار ایده آل با درآمد بالا می شود بهتر است این کار به متخصصان این امر بسپارید تا فرصت هارا از دست ندهید ما در هرمس اپلای به شما کمک میکنیم تا شغل ایده آلتان را پیدا کنید.

 

مشاغل مورد نیاز در آلمان

کشور آلمان به علت صنعت بسیار قوی در تمام حوزه ها نیروی کاری ماهر و متخصص نیاز دارد. از طرفی به علت افزایش صنعت و افزایش میانگین سنی افراد، آلمان اعلام نیاز به نیروهای خارجی کرده است. همه افراد با توجه به تخصص ها و توانایی هایشان توانایی مهاجرت کاری به آلمان را دارند. حتی افراد دارای مدرک فنی حرفه ای و دارای سابقه کار در حوزه های آرایشگری، جوشکاری و … دارند.

مشاغل پر طرفدار در آلمان

از بین تخصص های ذکر شده در این بخش مشاغل پرستاری، مهندسین آی تی، مهندسین عمران و … فرصت شغلی بیشترین در این کشور دارند زیرا تقاضا برای نیروهای خارجی بسیار زیاد است. اما لازم به ذکر است که تمامی افراد متخصص شرایط کار در آلمان را دارند.

جاب سیکر یا ویزای جویای کار  چیست؟

ویزای جاب سیکر یا جویای کار آلمان راحت ترین روش مهاجرت برای افرادی که تخصصی دارند و یا دنبال یافتن شغل مناسب در اروپا هستند این امکان را به افراد میدهند با دریافت این ویزا افراد شش ماه راحت بتوانند راحت به آلمان رفت و آمد داشته باشند و به دنبال شغل مناسب خود بگردند و قرارداد کاری خود ثبت کنند.

ویزای جاب سیکر چگونه صادر میشود؟

شما باید برای دریافت این ویزا ثابت کنید که فردی متخصص در شغل خاصی هستید و به دنبال شغل مناسب برای خود در آلمان میگردید.سفارت آلمان به شما یک ویزا شش ماهه میدهد که به آلمان بروید و کار مناسب خود را پیدا کنید

ویزا جاب سیکر مناسب چه کسانی است؟

برای مهاجرت به المان راه های متفاوت وجود دارد مانند تحصیلی، ثبت شرکت، ازدواج و .. وجود دارد اما راحت ترین روش برای مهاجرت به آلمان و داشتن شغل مناسب برای افراد متخصص ویزای جاب سیکر می باشد.

کار در آلمان به علت اقتصاد و صنعت قوی این کشور

جمهوری فدرال آلمان یکی از بزرگترین قدرت های اقتصادی اتحادیه اروپا شناخته می شود . تعداد زیادی از مردم اتحادیه اروپا ، از جمله کشور های عضو شنگن ، تصمیم به زندگی و تحصیل یا کار در آلمان گرفته اند زیرا نیازی به ویزا ، اجازه کار یا اجازه اقامت را در این کشور را نخواهند داشت.اما سایر کشورها مانند ایران طبق قوانین ملزم به داشتن شرایط و دریافت ویزا و داشتن دعوت نامه شغلی از آلمان می باشد که این کار از طریق کاریابی های بین المللی زیر نظر وزارت کار مانند کاربین امکان پذیر است.

اقتصاد کشور آلمان برای مشاغل متفاوت گردشگری ، تحقیق ، متالورژی و صنعت خودرو در حال شکوفایی است. براساس آمار به دست آمده آلمان پس از بحران اقتصادی رو به بهبودی گام نهاده است. اما تدبیر مهم آلمان برای تامین نیروی کاری در خصوص کار درآلمان متخصصان خارجی  را استخدام می کند.

آیا برای کار در آلمان باید به زبان آلمانی صحبت کنید؟

این سؤالی است که بسیاری از مهاجرین زندگی و کار در آلمان سؤال می کنند. در بیشتر مواقع کار نکردن در آلمان بدون صحبت با آلمانی فقط با کار در یک شرکت بین المللی امکان پذیر است. برای دانشجویانی که به دنبال کار هستند ، باید دفتر بین المللی را در دانشگاه های آلمان بررسی کنید زیرا می توانند به هر دانشجوی بین المللی کمک کنند.

حقوق بالا و ثبات شغلی برای کار در آلمان

زندگی و کار در آلمان مانند زندگی در انگلیس و یا حتی ایران یا کشوری اروپایی نیست. اگرچه حقوق دریافتی در اتحادیه اروپا کمی مشابه است. اما چرا تعداد زیادی به آلمان نقل مکان می کنند؟

نخستین تدبیر از سوی دولت مرکل ایجاد مشاغل زیاد بود که بخش های خاصی مانند بخش های شیمی ، خودرو و فناوری اطلاعات در مقایسه با همان بخش ها در کشور های  فعالیت می کنند. علاوه بر این ، متوسط حقوق در آلمان با 3000 یورو می باشد. بازار کار در آلمان پویاتر ارزیابی شده است. بیکاری در آلمان رو به زوال بوده  و کار کردن بسیار آسان تر است.

نرخ بیکاری با 3.8٪ پایین ترین نرخ در منطقه اقتصادی اروپا را نشان می دهد که آلمان را به یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا برای کار در خارج از کشور تبدیل می کند.

شاید سوال شما هم باشد برای کار در آلمان

چرا بسیاری از افراد علاقه مند به کار در آلمان هستند؟

با وجود اینکه حقوق بالا در آلمان مهم ترین دلایل برای شروع به کار در آلمان می باشد ، همچنین مزایای غیر مالی نیز وجود دارد که مردم را به آلمان جذب می کند. یکی دیگر از این دلایل امنیت شغلی و کاری در آلمان می باشد زیرا کارفرما به تنهایی و صرفا بنا بر دلایل شخصی امکان اخراج فرد را از کار ندارد. و این پروسه فقط با قوانین خاص خود امکان پذیر است . در این صورت نیز دولت آلمان موظف به یافتن شغل جدید برای فرد می باشد.

بهره مندی از امکانات تحصیلی رایگان و امکان کار همسر برای نیروی کار خارجی عامل مهم دیگری به  افزایش تمایل افراد برای کار در آلمان کمک میکند. سفر به کل اتحادیه اروپا برای متخصصان ایرانی بدون ویزا مجدد نیز دلیل دیگری برای مهاجرت کاری و  کار در آلمان به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای قاره اروپا می باشد.

موسسه هرمس هیچگونه فعالیتی در زمینه مشاوره شغلی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور نداشته و در این خصوص صرفا به عنوان یک موسسه همکار با کاریابی خارجی کاربین دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز 52009 همکاری می کند. لذا کارجویان عزیز جهت مشاوره و راهنمایی های اولیه و اطلاع از فرصت های شغلی موجود در خارج از کشور و سایر شرایط لازم می توانند به آدرس کاریابی کاربین واقع در ولنجک-خیابان سیزدهم- مجتمع گالریا- ساختمان شمالی- طبقه اول – واحد 2 مراجعه یا با شماره 02128111107 مربوط به کاریابی مذکور تماس حاصل نمایند.

همکاری مستقیم آژانس های استخدامی آلمان با کاریابی کاربین

کار مورد نظر خود را در آلمان درصورتی پیدا میکنید که به صورت مستقیم با شرکت ها و موسسات کاریابی در آلمان به صورت مستقیم در ارتباط باشند . در ایران کاریابی بین المللی کاربین با برخی آژانس های استخدامی کاریابی در آلمان و شرکت ها به صورت مستقیم در ارتباط بوده. این امر به این دلیل است که شغل های مورد نیاز آلمان برای نیروی کار ایرانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند پیدا کنند . داشتن پیشنهاد شغلی از آلمان مهم ترین شرط برای دریافت ویزای کاری می باشد.

کاریابی بین المللی کاربین با شرکت های مختلف بزرگ و کوچک آلمانی همکاری می کنند تا در دراز مدت بهترین کارمندان و نیروی کاری ایرانی را برای آنها پیدا کند. این شرکت ها در آلمان برای آنکه فرآیند استخدامی را تسریع ببخشند تا فرآیند کاری را بر بخش های منابع انسانی داخلی خود (human resource)HR خود کاهش می دهند با کاریابی های بین المللی برای استخدام نیروی ماهر خارجی همکاری دارند.

کاریابی های بین المللی مانند کاربین که زیر نظر وزارت کار می باشند برای متقاضیان ایرانی واجد شرایط چندین عنوان شغلی در کشور آلمان پیدا میکنند تا افراد بهترین شغل را انتخاب کنند.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.

همکاری با کاریابی کاربین در حوزه مشاوره و انعقاد قرارداد مهاجرت کاری
برای ارتباط با مشاوران کاریابی بین المللی کاربین  فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.