کار در لوکزامبورگ

کار در لوکزامبورگ

کار در لوکزامبورگ مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کشور لوکزامبورگ به­ عنوان یک کشور ثروتمند در جهان شهرت دارد، همین موضوع باعث شد تا در سال‌های اخیر بحث کار در لوکزامبورگ نیز از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار باشد. با انتخاب این کشور اروپایی می‌توانید از داشتن آینده‌ای بسیار روشن و پر از آرامش مطمئن باشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگرچه لوکزامبورگ از کوچک‌ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌آید؛ اما توانسته است به دلیل بهره‌برداری از سیستم اقتصادی فوق‌العاده قوی، خود را در لیست ده کشور پردرآمد این قاره قرار دهد.

اقتصاد پویای این کشور محیط بسیار مناسبی را برای مهاجرانی ایجاد می‌کند که می‌خواهند تجربه کار در یک کشور بسیار امن و همچنین پیشرفته را به دست بیاورند. اگر شما نیز جزو همین دسته از افراد هستید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ویزای کاری کشور لوکزامبورگ به دست بیاورید، ادامه متن را از دست ندهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بازار کار کشور لوکزامبورگ چگونه است؟

اولین مطلبی که قصد داریم در مورد موضوع کار در لوکزامبورگ به آن اشاره کنیم، بحث بازار کار این کشور است. همان‌طور که گفته شد، این کشور همواره از اقتصادهای قوی اروپا محسوب می‌شده و این موضوع در سال‌های اخیر نیز به قوت خود باقی مانده است.

این کشور به دلیل بازار کار خود مقصد کاری مهاجرانی از سراسر جهان به‌خصوص شرق آسیا و همچنین آمریکا بوده است. نرخ کلی بیکاری در کشور لوکزامبورگ در سطح بسیار پایینی قرار دارد و به همین دلیل می‌توانید از بابت وجود امنیت شغلی خیال راحتی داشته باشید.

چهل درصد از جمعیت کل بازار کار لوکزامبورگ را مهاجرینی تشکیل داده‌اند که به امید ساخت یک آینده روشن برای خود و خانواده‌شان به این کشور مراجعه کرده­اند. به‌طورکلی می‌توان گفت مشاهده مهاجرین خارجی در بازار کار این کشور به یک امر کاملاً عادی تبدیل شده است. همه مهاجرین خارجی از تمامی حقوق انسانی در بازار کار کشور لوکزامبورگ برخوردار هستند و در صورت وجود مشکل می‌توانند از حقوق خود در مراجع قضایی دفاع کنند.

بازار کار کشور لوکزامبورگ چگونه است؟

برای کار در کشور لوکزامبورگ باید چه زبانی را یاد بگیریم؟

این پرسش را می‌توان از پرسش‌های بسیار رایج در زمینه کار در لوکزامبورگ دانست. برای پاسخ به این پرسش باید گفت که وجود مهاجرین خارجی از کشورهای مختلف موجب شده است تا زبان‌های متعددی در کشور لوکزامبورگ و به‌خصوص پایتخت این کشور یعنی شهر لوکزامبورگ ‌ (پایتخت این کشور همنام خود کشور است)، مورداستفاده قرار گیرد.

از جمله این زبان‌ها می‌توان به مواردی همچون زبان آلمانی،‌ فرانسوی، انگلیسی و همچنین زبان قدیمی لوکزامبورگی اشاره کرد. به‌طورکلی اگر با زبان آلمانی و انگلیسی آشنایی کاملی داشته باشید، برای کار در لوکزامبورگ با مشکل خاصی روبه‌رو نمی‌شوید. اکثر شرکت‌های موجود در این کشور از این دو زبان پشتیبانی می‌کنند و همچنین بیشتر مردم کشور لوکزامبورگ با این دو زبان آشنایی دارند.

ارائه مدرک زبان از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که برای دریافت ویزای کاری این کشور باید نسبت به آن اقدام کنید. شرکت‌های موجود در لوکزامبورگ شرکت‌هایی تماماً بین‌المللی یا اینترنشنال به شمار می‌آیند و به همین دلیل واقعاً آشنایی با دو یا چند زبان بین‌المللی نظیر انگلیسی و آلمانی یک امر ضروری برای ادامه فعالیت در چنین محیط‌هایی محسوب می‌شود.

اقتصاد لوکزامبورگ بر چه مواردی استوار است؟

کار در لوکزامبورگ به حوزه‌های اقتصادی مختلف این کشور نیز ارتباط دارد. تا چندین دهه پیش کل اقتصاد کشور لوکزامبورگ بر روی استخراج سنگ معدن بسیار خاصی استوار بود. در واقع حتی بیشتر کارگران خارجی نیز در همین بخش از اقتصاد این کشور مشغول به کار بودند.

از دهه شصت میلادی به بعد، این کشور شروع به ایجاد سازمان‌های مالی متعددی کرد و به‌جای استخراج سنگ معدن، تمام تلاش خود را در زمینه ارائه خدمات مالی به کشورهای مختلف قرار داد. همین امر موجب شد تا لوکزامبورگ در مدت بسیار کمی به یک ابر کشور از لحاظ اقتصادی تبدیل شود. امروزه ذخایر مالی بسیاری از شرکت‌های برتر دنیا در این کشور قرار دارند.

این موارد تنها بخشی از اقتصاد موجود در این کشور را توصیف می‌کند. به‌عنوان‌مثال ایجاد ارتباطات بین‌المللی بین شرکت‌های واقع در بخش‌های مختلف جهان از دیگر مواردی به شمار می‌آید که اقتصاد این کشور بر روی آن‌ استوار شده است. اگر کار در لوکزامبورگ را در حوزه مالی دنبال کنید، به‌احتمال بسیار زیاد بتوانید در چنین مراکزی فعالیت خود را ادامه دهید. یکی دیگر از خدماتی که توسط شرکت‌های موجود در لوکزامبورگ ارائه می‌شود، بحث حمل‌ونقل هوایی کالاهای مختلف به سراسر جهان است.

اقتصاد لوکزامبورگ بر چه مواردی استوار است؟

مهم‌ترین صنایع برای مهاجران خارجی در لوکزامبورگ چه مواردی است؟

کار در لوکزامبورگ تنها به معنای کار در شرکت‌های مالی نیست، بلکه صنایع مهمی در این کشور وجود دارد که کارگران و کارمندان خارجی بسیاری در آن مشغول به کار هستند. از جمله حوزه‌های شغلی در این کشور عبارت‌اند از:

  • پزشکی
  • صنایع مرتبط با آی‌تی
  • صنایع مرتبط با داروسازی
  • حوزه‌ کاری مترجمی

مهم‌ترین مزایای کار در کشور لوکزامبورگ چه مواردی است؟

کار در لوکزامبورگ نیز مانند کار در تمامی کشورهای جهان دارای مزایا و معایب منحصربه‌فرد خود است؛ اما در مورد هر یک از مزایا و معایب، سه گزینه مختلف را مورد بررسی قرار مي‌دهیم تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید.

مالیات پایین

مالیات پایین را می‌توان اولین گزینه از مزایای کار در کشور لوکزامبورگ دانست. این مالیات پایین تنها به شهروندان مقیم کشور لوکزامبورگ اختصاص ندارد و حتی مهاجرانی که برای انجام امور مختلف کاری به لوکزامبورگ می‌روند نیز مالیات‌های کمی پرداخت می­کنند. بسیار از آلمانی‌ها به دلیل کم­­بودن مالیات، دوران بازنشستگی خود را در لوکزامبورگ سپری می‌کنند.

دریافت حقوق بسیار بالا

گفتیم که با کار در لوکزامبورگ، انتخاب می‌کنید که در یک کشور فوق‌العاده ثروتمند مشغول به کار شوید. این موضوع رابطه مستقیمی با حقوق بسیار بالای کارمندان و کارگرانی است که لوکزامبورگ را به‌عنوان کشور نهایی خود انتخاب کرده‌اند. تفاوتی ندارد که در کدام حوزه شغلی در این کشور مشغول به کار هستید؛ زیرا به‌جرئت می‌توان گفت که اکثر فعالیت‌های شغلی در این کشور دارای بیشترین میزان حقوق در سطح جهانی هستند!

امنیت فوق‌العاده بالا

داشتن درآمد بالا که در بخش قبلی به آن پرداختیم، موجب ایجاد امنیت مناسب در کشور لوکزامبورگ شده است. در سال‌های اخیر میزان جرم و جنایت در این کشور به حدی کاهش یافته که به‌جای ایجاد یک زندان در این کشور، مجرمان به کشور آلمان انتقال می‌يابند.

با زندگی در این کشور می‌توانید طعم امنیتی را که سال‌ها منتظرش بوده‌اید، بچشید. لوکزامبورگ محیط امنی را برای همه اقلیت‌های مذهبی در خودش فراهم کرده است تا این افراد بتوانند بدون نگرانی خاصی در حوزه دلخواه خود مشغول به کار شوند. امنیت بانوان نیز در کشور لوکزامبورگ بسیار مناسب است. بانوان می‌توانند در مشاغل مختلفی فعالیت کنند، آن هم در امنیت و آرامش کامل.

امکان یادگیری سه زبان مختلف

اگر یادتان باشد گفتیم که کار در لوکزامبورگ به معنای نیاز به یادگیری دو زبان اصلی یعنی آلمانی و همچنین انگلیسی است. این مورد در حوزه‌ کاری شما صدق می­کند؛ اما اگر خواستار برقراری ارتباط با مردم حاضر در فروشگاه‌ها و سایر مکان­های عمومی باشید، باید زبان این کشور یعنی لوکزامبورگی را نیز فرا بگیرید. به طبع اگر استعداد خوبی در زمینه یادگیری زبان‌های خارجی به‌صورت هم‌زمان داشته باشید، این موضوع چندان شما را اذیت نخواهد کرد؛‌ اما در غیر صورت باید چندین ماه را به یادگیری این سه زبان اختصاص دهید.

حقوق و دستمزد بالا

حقوق و دستمزد در کشور لوکزامبورگ میزان بسیار بالایی دارد؛ اما از سوی دیگر هزینه اقامت و به‌طورکلی سکونت در این کشور نیز بالا است. چه قصد اقامت در یک منزل مسکونی را داشته باشید و چه یک هتل، درهرصورت باید بخش زیادی از درآمدتان را صرف هزینه بالای اقامت در این کشور کنید.

سرزمینی کوچک

مساحت لوکزامبورگ کم است و این کشور از کوچک‌ترین کشورهای جهان نیز به شمار می‌آيد. اگر به دنبال کشوری هستید که بتوانید ساعت‌ها را به گشت‌وگذار در بخش‌ها و استان‌های مختلف آن سر کنید، کار در لوکزامبورگ انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود؛ چرا که همان­طور که بیان شد، وسعت این کشور کم است و در واقع می‌توان دلیل هزینه بالای اقامت را به همین موضوع مرتبط دانست.

ساعات کاری در کشور لوکزامبورگ  

برای کار در کشور لوکزامبورگ باید حداقل هفته‌ای چهل ساعت کار کنید. ساعات کاری در شرکت‌های این کشور از نوع ساعات کاری متغیر است؛ بنابراین همه کارمندان می‌توانند در ساعات دلخواه خود در شرکت مشغول به کار شوند. امکان اضافه‌کاری نیز در این کشور وجود دارد؛ اما باید درخواست خود را برای انجام اضافه‌کاری با وزارت کار کشور لوکزامبورگ در میان بگذارید.

کارمندان و کارگران می‌توانند حتی در روزهای تعطیل مانند روز یکشنبه نیز فعالیت کنند. در صورت انجام این امر کارفرما باید دوبرابر حقوق روز غیر تعطیل را به آن اختصاص دهد. به‌طورکلی می‌توان گفت که ساعات کاری در این کشور بسیار مناسب است.

دریافت بیمه بیکاری در لوکزامبورگ

با کار در لوکزامبورگ امکان دریافت بیمه بیکاری برای شما فراهم می‌شود. این بیمه در زمانی به شما تعلق می‌گیرد که به دلایل نامناسب و به‌طورکلی غیرقانونی از کار خود اخراج شده باشید. بیمه بیکاری از جمله بیمه‌هایی به شمار می‌آید که تنها در برخی از کشورهای جهان به کارمندان اختصاص می‌یابد. خوشبختانه لوکزامبورگ نیز از جمله همین کشورها به شمار می‌آید.

شاید این پرسش برای شما ایجاد شده باشد که هزینه بیمه بیکاری در لوکزامبورگ از چه محلی تأمین می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم که این کشور هزینه بیمه بیکاری کارمندان و کارگران خود را از اضافه مالیات دریافتی تأمین می‌کند.

دریافت بیمه بیکاری در لوکزامبورگ

چطور می‌توان کار در کشور لوکزامبورگ را آغاز کرد؟

برای کار در لوکزامبورگ به ویزای کاری این کشور نیاز دارید. ویزای کاری کشور لوکزامبورگ تنها زمانی در اختیار شما قرار می‌گیرد که پیشنهاد شغلی یا جاب آفر خاصی را از یک کارفرمای واقع در لوکزامبورگ دریافت کنید. جاب آفر یا پیشنهاد شغلی مدنظر، باید حتماً مربوط به کار در کشور لوکزامبورگ باشد و کارفرمای مربوطه نیز باید خود شهروند کشور لوکزامبورگ باشد.

مدارک موردنیاز برای دریافت جاب آفر

مهم‌ترین مدرکی که برای دریافت جاب آفر لوکزامبورگ به آن نیاز خواهید داشت، یک رزومه مناسب است. روزمه تنها عامل ارتباطی شما و کارفرما محسوب می‌شود؛ به همین دلیل بسیار مهم است که نسبت به تهیه یک رزومه فوق‌العاده حرفه‌ای اقدام کنید. روزمه خود را با اطلاعات نامناسب تکمیل نکنید؛ زیرا این امر تنها موجب کاهش شانس شما برای دریافت یک جاب آفر مناسب می‌شود.

مدرک دیگری که برای دریافت جاب آفر به آن نیاز دارید، پاسپورت معتبر است. در واقع باید از اعتبار پاسپورت شما حداقل شش ماه باقی مانده باشد تا بتوان از آن به‌عنوان یک پاسپورت معتبر یاد کرد. به یاد داشته باشید که پاسپورتتان در این کشور مهم‌ترین مدرک شناسایی محسوب می‌شود؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر پاسپورتتان از اعتبار کافی برخوردار نیست، نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

علاوه بر موارد فوق برای کار در لوکزامبورگ باید گواهی سلامت پزشکی را به همراه داشته باشید. این گواهی ثابت می‌کند که شما به طور کامل سالم هستید و از هیچ مشکل خاصی رنج نمی‌برید. اکثر شرکت‌های موجود در لوکزامبورگ ارائه این مدرک را ضروری می‌دانند.

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ یکی از مهم‌ترین راه‌های دریافت اقامت این کشور بوده، که هر ساله به خصوص در سال ۲۰۲۲ مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. افراد پس از مهاجرت و رعایت قوانین و شرایط مورد نیاز، می‌توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

سخن آخر

اگر لوکزامبورگ را به‌عنوان مقصد مهاجرت کاری خود انتخاب کرده‌اید، باید بگوییم که یکی از بهترین انتخاب‌های زندگی خود را انجام داده‌اید. انتخاب این کشور به‌عنوان مقصد مهاجرت کاری به معنای دریافت حقوقی بسیار بالا و کار در یک کشور فرهنگ‌مدار است.

کار در لوکزامبورگ به شما نوید آینده‌ای روشن را خواهد داد. دریافت ویزای کاری این کشور اگرچه دارای پیچیدگی‌های مختص به خود است؛ اما نباید آن را به‌راحتی کنار بگذارید. کارشناسان مؤسسه هرمس اپلای مفتخر هستند شما عزیزان را دراین‌رابطه به طور کامل همراهی کنند؛ بنابراین اگر دراین‌رابطه پرسش خاصی دارید کافی است با ما تماس برقرار کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای دریافت ویزای کار نیاز به داشتن مدرک زبان میباشد؟
بله، برای دریافت ویزای کار لوکزامبورگ ارائه مدرک زبان الزامی میباشد.
مهم ترین حوزه‌های شغلی در لوکزامبورگ چه مشاغلی است؟
پزشکی صنایع مرتبط با آی‌تی صنایع مرتبط با داروسازی حوزه‌ کاری مترجمی
کار در لوکزامبورگ چه مزایایی دارد؟
مالیات پایین، دریافت حقوق بسیار بالا، امنیت فوق‌العاده بالا، امکان یادگیری سه زبان مختلف، حقوق و دستمزد بالای اقامت و سرزمینی کوچک از مزایای کار در این کشور محسوب میشوند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای