کار در لهستان

کار در لهستان

کار در لهستان می‌تواند مزایای فوق‌العاده زیادی را به دنبال داشته باشد. کشور لهستان دارای بیشینه تاریخی فوق‌العاده‌ دور و درازی است. این کشور آب‌وهوای بسیار مطلوبی دارد و بسیاری هرساله برای دیدن مناطق گردشگری به لهستان سفر می‌کنند. کشور لهستان از جمله کشورهای اروپایی است که هرساله تعداد زیادی از مهاجرین به آن می‌روند.

این کشور به لحاظ کیفیت زندگی از سطح مناسبی برخوردار است و هرکسی می‌تواند در آن زندگی خوبی داشته باشد. درآمد متوسط در کشور لهستان در سطح مناسبی قرار دارد و شما نیز با پیداکردن یک شغل در این کشور می‌توانید یک زندگی عالی برای خود و خانواده‌تان داشته باشید. اما برای مهاجرت کاری به کشور لهستان باید نکات مختلفی را بدانید که در ادامه به‌صورت جامع به آن‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

نکاتی دررابطه‌با کشور لهستان که همین اول باید بدانید!

قبل از این که دررابطه‌با کار در لهستان صحبت کنیم بهتر است که به یک سری نکات بپردازیم که قبل از هر چیزی باید دررابطه‌با این کشور بدانید. این نکات عبارت‌اند از:

  • آپارتمان‌ها در لهستان بسیار کوچک هستند و امکانات بسیار کمی دارند.
  • اگر می­خواهید بیشتر از 90 روز در لهستان بمانید، باید دارای اجازه اقامت موقت باشید.
  • در کشور لهستان سه نوع ویزا وجود دارد. این سه نوع شامل ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای کوتاه‌مدت یا شنگن، ویزای ملی برای اقامت طولانی‌مدت می‌شود. البته برای کارکردن در کشور لهستان باید مجوز کار هم دریافت کنید.
  • آب‌وهوای لهستان بسیار متنوع است، این کشور زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های بسیار گرمی دارد. معمولاً لهستان با شهرهای شلوغ و کوه‌های سر به فلک کشیده شناخته می‌شود.

نکاتی دررابطه‌با لهستان که همین اول باید بدانید!

تاریخچه کلی کشور لهستان

لهستان که در قلب اروپا واقع شده است در طول تاریخ بارها مورد حمله قرار گرفته است. در بین این حملات نیز چندین بار بین صاحبان قدرت تقسیم شده است، اما دوباره به وضعیت عادی خود بازگشته و پیشرفت خود را ادامه داده است.

در اواخر قرن هجدهم کشور لهستان قدرت سیاسی خود را از دست داد و بین کشورهای پروس، روسیه و اتریش تقسیم شد. این کشور پس از جنگ جهانی اول دوباره استقلال خود را به دست گرفت؛ ولی متأسفانه در جنگ جهانی دوم مورد تهاجم آلمان‌ها و همچنین جماهیر شوروی قرار گرفت. اما دوباره پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1990 توانست به یک کشور کاملاً مستقل شود.

بعد از مهاجرت به لهستان متوجه می‌شود که این کشور توانسته بر گذشته سخت خود غلبه کند و به‌عنوان یک عضو از اتحادیه اروپا به پیشرفت چشمگیری دست پیدا کرده است. مهاجرت به این کشور، مزایای فوق‌العاده زیادی به دنبال دارد. لهستان حومه فوق‌العاده بکری دارد و زندگی شهری در آن بسیار پرانرژی است.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

 

شرایط مرزی کشور لهستان به چه شکلی است؟

درصورتی‌که قصد کار در لهستان را دارید باید از موقعیت جغرافیایی این کشور اطلاعات کاملی را در دسترس داشته باشید. این کشور با روسیه، لیتوانی، بلاروس، اوکراین، اسلواکی، جمهوری چک و آلمان همسایه است و مرزهای مشترکی با هم دارند.

مناطق مرکزی این کشور بسیار پست و وسیع است؛ ولی از جنوب به کوه‌های بلندی متصل می‌شود. بندر گدانسک و دو جزیره اوزنام و وولین از جمله جاذبه‌های گردشگری در این کشور هستند. معمولاً توصیه می‌شود کسانی که به سمت شمال این کشور حرکت می‌کنند حتماً سری به این دو جزیره بزنند، تا لذت سفرشان دوچندان شود.

از جمله جذابیت‌های کشور لهستان می‌توان به وجود دو هزار دریاچه و جنگل‌های وسیع اشاره کرد. این منابع طبیعی باعث شده که لهستان به بهترین کشور برای تفریحاتی مانند قایقرانی تبدیل شود. در سمت دیگر ماجرا کوه‌های وسیع که توسط جنگل‌های زیبا تحت سلطه قرار گرفته، باعث زیبایی هر چه بیشتر این کشور شده است.

شرایط مرزی لهستان به چه شکلی است؟

آب‌وهوای لهستان چطور است؟

کسانی که به لهستان مهاجرت می‌کنند باید هم برای آب‌وهوای گرم تابستان آمادگی داشته باشند و هم خود را برای زمستان‌های بسیار سرد آماده کنند. از جمله فصل‌های لذت‌بخش این کشور پاییز است و معمولاً لهستان به زیبایی در ماه اکتبر معروف است. دمای این کشور در زمستان به 6- درجه می‌رسد و بسیار سرد است. معمولاً در زمستان برف در لهستان دیده می‌شود.

بااین‌حال ممکن است که آفتاب به‌سرعت به باران تبدیل شود و تقریباً نمی‌توان هوا را پیش‌بینی کرد. درصورتی‌که قصد دارید به لهستان مهاجرت کنید باید اول‌ازهمه خودتان را برای هر نوع آب‌وهوایی آماده کنید. دمای هوا در تابستان در این کشور به 19 درجه نیز می‌رسد که باتوجه‌به زمستان‌های سرد، تابستان تقریباً گرمی را تجربه می‌کنید.

این موضوع می‌تواند، برای بسیاری از مهاجرین تا حد فوق‌العاده زیادی چالش‌برانگیز باشد. اما بسیاری از کسانی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند به‌خوبی از آب‌وهوای لهستان یاد می‌کنند و توانسته‌اند خودشان را با محیط سازگار کنند.

دریافت ویزای لهستان چه شرایطی دارد؟

اگر می‌خواهید به‌عنوان یک شهروند غیراروپایی به طور قانونی در کشور لهستان مشغول به زندگی و فعالیت شوید باید از یکی از مقامات مسئول، یک ویزای معتبر درخواست کنید. برای انجام این کار باید به نزدیک‌ترین سفارت و یا کنسولگری لهستان مراجعه کنید.

در برخی شرایط خاص درصورتی‌که فرد موردنظر، قصد مشغول به کار شدن در کشور لهستان را نداشته باشد، می‌تواند به مدت 90 روز در کشور لهستان بماند. اما برای این که شامل این قانون شوید باید در کشوری زندگی کنید که در فهرست کشورهای بدون ویزا قرار دارد.

دریافت ویزای کشور لهستان چه شرایطی دارد؟

درصورتی‌که کشور مبدأ شما در لیست مدنظر موجود نباشید شما شامل این قانون نخواهید شد. در کشور لهستان بر اساس نوع مأموریت مهاجر سه نوع ویزا صادر می‌شود:

  1. ویزای ملی برای اقامت طولانی‌مدت
  2. ویزای کوتاه‌مدت
  3. ویزای ترانزیت فرودگاهی

درصورتی‌که قصد دارید بیشتر از 90 روز در کشور لهستان بمانید با حتماً ویزای بلندمدت برای خودتان تهیه کنید. برای بازدید کوتاه‌مدت تنها می‌توانید برای ویزای کوتاه‌مدت و یا شنگن اقدام کنید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که از سایر کشورهای شنگن نیز بازدید کنید. برای کار در لهستان، مهاجرین باید مجوز کار نیز دریافت کنند که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

 

مهاجرت کاری به لهستان در 5 مرحله آسان

باتوجه‌به شرایط فعلی لهستان هرساله افراد زیادی از ارمنستان، بلاروس، مولداوی، روسیه، هند، اندونزی، فیلیپین، ویتنام و اوکراین به این کشور مهاجرت می‌کنند. بیشترین تعداد مهاجرین از جنوب آسیا بوده است. این افراد تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا استانداردهای سختگیرانه کشور لهستان را پشت سر بگذارند و به کار در این کشور مشغول شوند.

کارکردن در کشور لهستان، نه‌تنها یک فرصت کاری عالی است؛ بلکه باعث بهبود سطح زندگی نیز می‌شود. از گذشته تا به امروز هر فردی که به‌صورت قانونی به کشور لهستان مهاجرت کرده است توانسته خانواده خود را نیز در این کشور ساکن کنید. در این صورت مهاجرت به کشور لهستان یک فرصت فوق‌العاده برای شما و خانواده‌تان است. اساساً مهاجرت کاری به کشور لهستان را می‌توان به 5 قدم اصلی تقسیم کرد:

1. پیداکردن یک شغل در لهستان

اگر به دنبال کار در لهستان باشید گزینه‌های بسیار زیادی در پیش روی شما قرار دارد. از جمله مزایای کشور لهستان این است که شما می‌توانید به‌تنهایی و یا با کمک یک آژانس کاریابی، به دنبال شغل ایده­ال خودتان بگردید.

قبل از این که با هر آژانس کاریابی اقدام به همکاری کنید دقت داشته باشید که ممکن است کلاهبرداری اتفاق بیفتد. باتوجه‌به این که تعداد مهاجرین در این کشور همواره رو به افزایش است، ممکن است کسی از این شرایط سوءاستفاده کند.

بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا تمام اطلاعات رسمی آژانس، شرکت حقوقی و یا حقیقی را به‌دقت بررسی کنید. دقت داشته باشید که باید تمامی این کارها را قبل گرفتن هر سرویسی مانند کمک به جستجوی کار، درخواست کار، ویزای کار، دریافت مجوز کار و … انجام دهید. بعد از پرداخت هزینه ممکن است خیلی دیر شده باشد.

2. اخذ مجوز کار در لهستان

وقتی شغل مدنظر خودتان را در کشور لهستان پیدا کردید حال باید به فکر مجوز کار برای خودتان باشید. در برخی از موارد کارفرمایان خودش مجوز کار را برای شما دریافت می‌کنند؛ ولی این اتفاق همیشه نمی‌افتد. معمولاً خودتان باید دست‌به‌کار شوید و یا به سراغ شرکت‌های حقوقی فعال در این حوزه بروید.

درصورتی‌که شهروند اتحادیه اروپا نیستید، به‌عنوان یک خارجی تنها با داشتن شرایط زیر می‌توانید، یکی از انواع 5 مجوز کار در لهستان را دریافت کنید. این شرایط عبارت‌اند از:

  • مجوز کار فصلی
  • اظهارنامه سپردن کار به یک خارجی که در ثبت اظهارنامه درج شده باشد
  • گواهی ورود برای مجوز کار فصلی در ثبت درخواست

توجه داشته باشید که نوع مجوز شما به تابعیت و وضعیت فردی شما وابسته است. به‌عنوان‌مثال می‌توان به عواملی مانند نوع کار، مدت قرارداد، کارفرما، موقعیت شغلی و … اشاره کرد.

3. دریافت ویزای کار نوع D

بر اساس مجوز کار، دعوت‌نامه از طرف کارفرما و همچنین ویزای کاری می‌توانید برای دریافت ویزای نوع D به سفارت لهستان در کشور خودتان مراجعه کرده و درخواست ویزا دهید. درصورتی‌که بسته مدارک موردنیاز را به‌درستی تهیه کرده باشید می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن برای دریافت ویزای کار اقدام کنید.

این بازه زمانی ممکن است حداکثر 15 روز طول بکشد. همان‌طور که گفته شد قوانین مهاجرتی کشور لهستان بسیار سخت‌گیرانه است و هرکسی نمی‌تواند از پس آن بربیاید. البته معمولاً درخواست‌هایی که دراین‌رابطه داده می‌شود و مدارک درستی ارائه می‌کنند تأیید می‌شود.

4. ورود به کشور لهستان

حال به قسمت ساده کار رسیده‌ایم. بعد از دریافت مجوزهای لازم، می‌توانید برای خرید بلیت اقدام کرده و به ساده‌ترین شکل ممکن خودتان را به کشور لهستان برسانید. این مرحله به‌سرعت انجام می‌شود و ریسک خاصی در آن وجود ندارد.

تنها نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که سعی کنید تا حد ممکن از مدارک جعلی استفاده نکنید. استفاده از مدارک جعلی می‌تواند تأثیر بسیار بدی بر زندگی و آینده شما بگذارد پس حتماً به آن دقت کنید. حتی استفاده‌کردن از چنین مدارکی می‌تواند، موجب ازدست‌دادن فرصت دریافت ویزای لهستان و مجوز کار نیز شود.

5. به‌دست‌آوردن TRC کار در لهستان

به‌محض این که مراحل بالا را به‌درستی طی کردید می‌توانید با ارائه مدارک مناسب به کشور لهستان وارد شوید و باتوجه‌به شغل خودتان اقدام به دریافت ویزا کنید. درصورتی‌که برای بیشتر از سه ماه نیاز به حضور در لهستان را دارید، باید برای اقامت موقت درخواست دهید.

همان‌طور که در این پنج مرحله دیدیم درخواست مهاجرت و دریافت ویزای لهستان آن‌قدرها هم کار سختی نیست و هرکسی می‌توانید از پس آن بربیاید. دقت داشته باشید که برای ارائه اسناد موردنیاز باید وقت کافی را صرف کنید و دقیق‌ترین مدارک لازم را ارائه دهید. کار در لهستان یک آرزوی دست‌نیافتنی نیست و هرکسی می‌تواند به آن دست پیدا کند. کافی است کمی صبر و تلاش خودتان را به کار بگیرید و با پشتکار لازم به آن برسید.

ویزای لهستان

ویزای لهستان

این روزها که تب و تاب دریافت ویزا و اقامت چه دائم و چه موقت بسیار داغ است، اقدام برای دریافت ویزای لهستان یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن به شمار می‌رود. لهستان یک کشور بسیار زیبا و غنی است که با دارا بودن مردمانی خون‌گرم و مهمان‌نواز، هر کسی را ترغیب به سفر و گشت و گذار در این کشور می‌کند. این کشور زیبا مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران مختلف از جای‌جای دنیا بوده و ارزش پول این کشور برابر با ۰.۲۶ دلار است.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد به‌طورکلی به نحوه مهاجرت کاری به کشور لهستان و البته فضای این کشور پرداخت شود. کشور لهستان در طول سال‌های گذشته پیشرفت‌های بسیار چشمگیری را داشته است و می‌توانید زندگی عادی را در کنار خانواده‌تان در این کشور داشته باشید.

مردم این کشور بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند و شما می‌توانید به‌راحتی در چنین جامعه‌ای، وارد شوید. آب‌وهوای این کشور کمی خشن به‌حساب می‌آید، ولی معمولاً افراد بعد از شش ماه به آن عادت می‌کنند. کارکردن در کشور لهستان نیازمند مجوز است. این کشور قوانین فوق‌العاده سختگیرانه‌ای را در حوزه مهاجرت دارد.

اما هرکسی می‌تواند به‌راحتی باتوجه‌به مراحل گفته شده به لهستان سفر کند. شما نیز می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید؛ ولی باید به‌درستی به مراحل گفته شده عمل کنید. همچنین همان‌طور که گفته شد به‌هیچ‌عنوان از مدارک جعلی استفاده نکنید؛ چرا که به‌راحتی قابل تشخیص بوده و ممکن است آینده شما را خراب کند. درصورتی‌که از مطالعه مقاله کار در لهستان لذت بردید در بخش نظرات انتقادها و پیشنهادهای خودتان را با ما در میان بگذارید. شاد و موفق و پیروز باشید.

سوالات متداول

کشور لهستان بر اساس نوع مأموریت چند ویزا دارد؟

ویزای ملی برای اقامت طولانی‌مدت ویزای کوتاه‌مدت ویزای ترانزیت فرودگاهی

مهاجرت کاری به کشور لهستان چه مراحلی دارد؟

۱. پیداکردن یک شغل در لهستان ۲. اخذ مجوز کار در لهستان ۳. دریافت ویزای کار نوع D ۴. ورود به کشور لهستان ۵. به‌دست‌آوردن TRC کار در لهستان

به عنوان فرد خارجی با داشتن چه شرایطی میتوان مجور کار در لهستان را بدست آورد؟

مجوز کار فصلی اظهارنامه سپردن کار به یک خارجی که در ثبت اظهارنامه درج شده باشد گواهی ورود و درخواست برای مجوز کار فصلی در ثبت درخواست

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن