کار در سنگاپور

کار در سنگاپور

کار در سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. رشد اقتصادی فوق‌العاده بالای کشور سنگاپور موجب شده است تا در سال‌های اخیر عده کثیری از ایرانیان به‌منظور کار در سنگاپور به این کشور مهاجرت کنند. همین امر ما را بر آن داشت که در این مطلب کلیه اطلاعات موردنیاز شما عزیزان را در این زمینه به بهترین نحو ممکن ارائه دهیم.

سنگاپور از جمله معدود کشورهایی در آسیا محسوب می‌شود که همواره دارای رشد اقتصادی بسیار مناسبی بوده است. این کشور که از جمله برترین و بزرگ‌ترین بنادر موجود در آسیا و همچنین جهان محسوب می‌شود، بهترین گزینه برای افرادی است که قصد دارند در یک کشور خارجی با درآمد بالا به فعالیت شغلی بپردازند.

انتخاب سنگاپور برای ادامه‌دادن یک فعالیت شغلی می‌تواند بهترین تصمیمی باشد که در طول زندگی خود می‌‌گیرد، البته اگر خواستار مهاجرت کاری به این کشور هستید، باید با قوانین و مقررات و همچنین شرایط کلی زندگی در این کشور آشنایی کاملی داشته باشید. در ادامه ما را همراهی کنید تا به این موضوع بپردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا باید از بین کشورهای مختلف سنگاپور را به‌عنوان گزینه اصلی انتخاب کنیم؟

یکی از رایج‌ترین پرسش‌ها در زمینه کار در سنگاپور مربوط به دلایل مناسب جهت انتخاب این کشور به شمار می‌آید. به‌طورکلی می‌توان وجود مزایای مختلف اجتماعی و کار را مهم‌ترین دلیل برای انتخاب سنگاپور به‌عنوان یک کشور مهاجرتی دانست.

وجود دستمزد بسیار بالا نسبت به سایر کشورهای آسیایی و حتی برخی از کشورهای اروپایی، آمار فوق‌العاده پایین بیکاری، ثبات و امنیت شغلی، ساعات کاری مناسب، برخورداری از بیمه مناسب و … تنها بخشی از مواردی به شمار می‌آیند که باعث شده‌اند تا سنگاپور به گزینه اول مهاجران کاری تبدیل شود.

یکی دیگر از مزایای بسیار مناسب کار در سنگاپور، وجود شرکت‌های بین‌المللی عظیمی در این کشور است. شما با انتخاب سنگاپور به‌عنوان مقصد خود، می‌توانید هم‌زمان با کار در شرکت‌های این کشور، ارتباط خود را با پرسنل  شرکت‌های بین‌المللی آمریکایی و اروپایی بهبود ببخشید و خیلی زود به شرایط مهاجرت به این کشورها را فراهم کنید.

در واقع می‌توان گفت که سنگاپور یک پل ارتباطی بسیار مناسب بین شما و زندگی در کشور آمریکا یا کشورهای بی‌نظیر دیگری همچون کانادا و انگلستان است. با انجام فعالیت شغلی و پیگیری‌های اداری حتی امکان دریافت اقامت این کشور نیز وجود دارد؛ بنابراین اگر خواستار یک زندگی بی‌نظیر در یک کشور پرامکانات با حقوقی عالی را دارید، سنگاپور بهترین انتخاب برای شما است.

چرا باید از بین کشورهای مختلف سنگاپور را به‌عنوان گزینه اصلی انتخاب کنیم؟

 

مهم‌ترین شرط کار در سنگاپور

برای کار در سنگاپور باید ویزای کاری این کشور را کسب کنید. در واقع شما نمی‌توانید به کمک ویزای توریستی و یا حتی ویزای تحصیلی، درخواست خود را جهت انجام فعالیت‌های شغلی مختلفی در این کشور ارائه دهید. ویزای کاری یا work visa تنها به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد داشته باشند در سنگاپور برای مدت معینی کار کنند و سپس به کشور خود بازگردند.

برای دریافت این نوع ویزا باید جاب افر مناسبی از یک کارفرمای مقیم کشور سنگاپور دریافت کنید. حال شاید بپرسید که جاب افر به چه معنا است؟ جاب افر یا پیشنهاد شغلی یک نوع درخواست کاری خاص محسوب می‌شود که بر طبق آن کارفرمای مقیم سنگاپور اعلام می‌کند تنها شما می‌توانید باتوجه‌به مهارت و تخصص خود فعالیت شغلی مربوطه را انجام دهید.

در واقع بر اساس همین جاب افر، شما به‌عنوان تنها گزینه مدنظر کارفرما جهت انجام کار مربوطه به اداره مهاجرت و اداره کار و تجارت کشور سنگاپور معرفی می‌شوید. به طبع برای تأییدکردن جاب افر مربوطه، کارفرما باید با روش‌های مختلفی ثابت کند که هیچ فرد سنگاپوری نمی‌تواند کار مدنظر وی را آن‌گونه که شما در آن مهارت دارید،‌ انجام دهد.

برای دریافت جاب آفر کشور سنگاپور باید چه‌کار کنیم؟

حال که با مبحث جاب افر برای کار در سنگاپور آشنا شدید، بیایید به شرایط دریافت این نوع جاب آفر اشاره کنیم. قاعدتاً اصلی‌ترین امر در این زمینه، آشنایی با یک کارفرمای حاضر در سنگاپور است. اگر با چنین فردی آشنایی دارید و او از مهارت و سابقه شما خبر دارد؛ بنابراین کار شما بسیار راحت خواهد بود و تنها باید از وی بخواهید که درخواست مربوط به جاب آفر شما را در اختیار اداره مهاجرت و اداره کار کشور سنگاپور قرار دهد.

عده بسیار کمی از ایرانیان با کارفرمایان مقیم کشور سنگاپور آشنا هستند و همین موضوع دریافت جاب آفر در این کشور را به یک امر کاملاً دشوار تبدیل می‌‌کند‌، این در حالی است که تا با کارفرمایی در سنگاپور آشنایی نداشته باشید، دریافت جاب افر مرتبط با رشته تحصیلی و شغل شما نیز به یک امر محال تبدیل می‌شود.

بهترین روش برای دریافت جاب آفر در این کشور زیبا، استفاده از مراکز کاریابی معتبر است. مؤسسه ما با داشتن تأییدیه وزارت کار در زمینه کاریابی خارجی و بهره‌برداری از برترین متخصصان در این زمینه، ‌ شما را برای دریافت جاب افر جهت کار در سنگاپور همراهی می‌کند.

برای دریافت جاب آفر کشور سنگاپور باید چه‌کار کنیم؟

برای دریافت ویزای کاری سنگاپور به چه مدارکی نیاز داریم؟

دریافت ویزای کاری کشور سنگاپور خود دارای شرایط خاصی است،‌ البته این به معنای سخت بودن دریافت این ویزا پس از جاب آفر نیست. مهم‌ترین مدرکی که برای اعطای ویزای کاری مدنظر به آن نیاز خواهید داشت، پاسپورت شما است. پاسپورتتان باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد تا در روند رسیدگی به درخواست جاب آفر شما مشکلی به وجود نیاید.

لطفاً توجه داشته باشید که ارائه پاسپورت نامعتبر و یا پاسپورتی که متعلق به شما نیست، به طور کامل شانس شما را جهت دریافت ویزای کاری این کشور از بین می‌برد. یکی دیگر از مدارک مهم برای دریافت ویزای کاری کشور سنگاپور، ارائه مدارک تمکن مالی است. این مدارک باید به نحوی باشند که نشان دهند شما می‌‌توانید از پس هزینه‌های مسکن و تغذیه خود در کشور مالی (برای ماه‌های اول) برآيید.

مورد مهم بعدی در این زمینه مدارک تحصیلی است. توصیه می‌کنیم که پیش از ارائه درخواست خود برای کار در سنگاپور نسبت به معادل‌سازی این مدارک اقدام کنید تا وقت ارزشمندتان در زمان تکمیل پرونده نهایی مهاجرت هدر نرود. از جمله سایر موارد موردنیاز جهت دریافت ویزای کاری می‌تواند به برگه درخواست ویزای کاری و بلیت پرواز اشاره کرد.

چه مشاغلی در سنگاپور بیشترین میزان تقاضا را دارند؟

کار در سنگاپور مستلزم آشنایی با مهم‌ترین مشاغلی است که در این کشور تقاضای بالایی دارند. اگر رشته تخصصی شما جزو رشته‌های پرتقاضا باشد، می‌توانید نسبت به دریافت یک حقوق بسیار مناسب در این کشور امیدوار باشید. در واقع بررسی این موارد به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا مهاجرت به کشور سنگاپور جهت انجام فعالیت‌های مختلف شغلی به‌صرفه‌ است یا خیر.

یکی از پرتقاضاترین مشاغل موجود در کشور سنگاپور، مهندسی هوش مصنوعی به شمار می‌آید. این نوع مهندسی که فوق‌العاده تخصصی است می‌تواند تا سالی صدهزار دلار درآمد برای شما به همراه داشته باشد که حتی در مقایسه با درآمد ویژه این تخصص در کشورهای اروپایی نیز رقمی بی‌نظیر خواهد بود.

مورد بعدی در زمینه مشاغل موردنیاز در کشور سنگاپور، مهندسی رباتیک است. همان‌طور که می‌دانید این نوع مهندسی در آینده بشریت نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و قابل‌درک است که چرا بیشترین حقوق مربوطه به کار در سنگاپور به این شغل تعلق می‌گیرد. شما می‌توانید با فعالیت در این شغل آینده‌ای بسیار روشن در زمینه ایجاد روابط مناسب با شرکت‌‌های بین‌المللی داشته باشید.

این دو مورد تنها بخش کوچکی از مشاغل موردنیاز در کشور سنگاپور محسوب می‌شوند. از جمله سایر موارد مرتبط به این امر می‌تواند به مشاغلی همچون توسعه‌دهندگان یا دولوپرهای نرم‌افزار، مهندسین دیتا، مهندسین امنیت فضای مجازی، متخصصان مدیریت صنعتی و … اشاره کرد.

میانگین حقوق افراد در کشور سنگاپور چقدر است؟

در بخش قبلی به مهم‌ترین موارد پرتقاضا در زمینه کار در سنگاپور پرداختیم، اما پرسش اصلی آن است که میزان حقوق مشاغل عادی چقدر خواهد بود؟ به‌طورکلی باید بگوییم که میزان حقوق شما رابطه مستقیمی با فعالیت شغلی شما دارد. قاعدتاً هرچه شغل مربوطه تقاضای بیشتری داشته باشد و یا مدرک مدنظر برای استخدام در آن شاخه شغلی بالاتر باشد،‌ میانگین حقوق شما نیز بهتر خواهد بود.

به‌عنوان‌مثال می‌توانیم به شاخه مدیریت اشاره کنیم. میانگین حقوق مدیران صنعتی در شرکت‌های کوچک موجود در کشور سنگاپور حدوداً سالی صدهزار دلار است، اگرچه این عدد احتمالاً به نظرتان عددی بزرگ به نظر می‌رسد، اما باید به این نکته اشاره کنیم که همین مدیران در شرکت‌‌های بین‌المللی سنگاپور می‌توانند انتظار حقوقی بیش از دویست و پنجاه هزار (به شکل سالیانه) را داشته باشند.

خوشبختانه به‌جرئت می‌توان گفت که کار در سنگاپور در هر حوزه‌ای با دستمزد مناسبی همراه خواهد بود. تفاوتی ندارد که حوزه شغلی شما چه موردی است؛ زیرا به‌احتمال زیاد می‌‌توانید از یک دستمزد چشمگیر بهره ببرید و یک زندگی آرامش‌بخش را در این کشور تجربه کنید.

نقش رزومه برای دریافت پیشنهاد شغلی در سنگاپور

اگر خاطرتان باشد گفتیم که بهترین روش دریافت ویزای کاری سنگاپور، دریافت جاب افر است. برای موفقیت در این روش باید اصول مختلفی را دنبال کنید که یکی از مهم‌ترین بخش‌های این اصول، بحث ارائه سی وی یا رزومه مناسب است. رزومه به کارفرمای مدنظر نشان می‌دهد که سطح مهارت‌های شما در چه حدی است.

رزومه را می‌توان اصلی‌ترین مورد و یا مدرک در زمینه انتخاب‌شدن شما از بین طیف بسیار بزرگ کارگران خارجی است. توجه داشته باشید که شما تنها متقاضی دریافت شغل مدنظر نیستند و مهاجران خارجی دیگری نیز سعی دارند تا با جلب نظر کارفرمایان سنگاپوری، شغل مناسبی را در این کشور بیابند.

دراین‌بین بهترین روش جهت تضمین کار در سنگاپور، استفاده از یک سی وی یا رزومه مناسب است. با استفاده از همین مدرک ساده ولی درعین‌حال کاربردی می‌توانید نظر کارفرمای مربوطه را به خود جلب کنید. سی وی یا رزومه شما باید اندازه مناسبی داشته باشد (کمتر از دو صفحه). بهتر است رزومه خود را در دو مدل انگلیسی و سنگاپوری ترجمه کنید تا درهرصورت کارفرما جهت مطالعه آن به مشکلی برنخورد. سوابق و مهارت‌های خود را به ترتیب سال در رزومه ذکر کنید.

نیاز نیست موارد کاملاً شخصی همچون متأهل بودن، آدرس محل زندگی و … را در رزومه بیاورید. این موارد هیچ مزیت خاصی به رزومه نمی‌دهند و بهتر است از ذکر آن‌ها دوری کنید. به یاد داشته باشید که یک رزومه مناسب باید با طراحی جذابی ارائه شود.

نقش رزومه برای دریافت پیشنهاد شغلی در سنگاپور

کسب اقامت سنگاپور به‌وسیله دریافت ویزای کاری

یکی دیگر از مزایای کار در سنگاپور، کسب اقامت این کشور است. با کسب اقامت رسمی این کشور می‌توانید برای دریافت پاسپورت این کشور که در رده برترین پاسپورت‌های جهان به شمار می‌آید،‌ اقدام کنید. بر طبق قوانین مهاجرتی و کاری کشور سنگاپور، کلیه کارمندان و کارگرانی که بیش از پنج سال به‌صورت مداوم در این کشور فعالیت شغلی به خصوصی را انجام داده باشند،‌ اجازه ارائه درخواست برای کسب اقامت سنگاپور و دریافت پاسپورت این کشور را دارند.

اگر در زمینه مدت‌زمان رسیدگی به پرونده‌های اقامت سنگاپور کنجکاو هستید باید بگوییم که رسیدگی به این موارد در بهترین حالت ممکن بیش از یک سال طول می‌کشد؛ بنابراین اگر مهلت کمی دارید، بهتر است کشورهای دیگری همچون آلمان را انتخاب کنید. دریافت ویزای سنگاپور مستلزم آشنایی با زبان رسمی این کشور و همچنین تکمیل فرم‌های متعددی است. جالب است به این نکته اشاره کنیم که با دریافت اقامت رسمی این کشور می‌توانید در موارد مختلفی همچون انتخابات سیاسی نیز شرکت کنید.

هزینه های زندگی در سنگاپور

هزینه های زندگی در سنگاپور

یکی از بهترین کشورهای مرفه و مدرن آسیایی که از شمال با مالزی و از جنوب با اندوزی مرز آبی دارد، سنگاپور است. این کشور ۶۸۶/۵ میلیون نفر جمعیت دارد و سالانه افراد بسیاری را به عنوان مهاجرت می‎پذیرد.

سخن آخر

انتخاب سنگاپور به‌عنوان یک کشور جهت فعالیت شغلی گزینه‌ای فوق‌العاده در زمینه کار در خارج از کشور به شمار می‌آید. وجود مزایای فوق‌العاده‌ای همچون امکان دریافت حقوق بسیار بالا، شرایط کاری مناسب و … سنگاپور را در صدر لیست کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری ایرانیان قرار داده است.

مستلزم رعایت قوانین و مقررات مهاجرتی خاص این کشور و ارائه یک رزومه مناسب است. اگر در این زمینه با پرسش خاصی روبه‌رو هستید، می‌‌توانید با کارشناسان مؤسسه ما تماس بگیرید تا به شما راهنمایی‌های لازم را در زمینه شروع فعالیت شغلی در سنگاپور ارائه دهند. با انتخاب مجموعه ما مسیر شروع به کار خود در این کشور را تسریع می‌کنید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

پرتقاضاترین مشاغل در سنگاپور چه مشاغلی هستند؟
مهندسی هوش مصنوعی و مهندسی رباتیک دو رشته پرتقاضا در سنگاپور به شمار می آیند.
بهترین روش برای دریافت جاب آفر در سنگاپور چه روشی است؟
استفاده از مراکز کاریابی معتبر بهترین روش دریافت جاب آفر در این کشور میباشد.
ویزای کاری به چه افرادی تعلق میگیرد؟
به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد داشته باشند در سنگاپور برای مدت معینی کار کنند.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای