شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2022

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و می خواهید اطلاعات جامعی درباره شرایط کار در آلمان و بازار کار این کشور برای ایرانیان آشنا شوید، با این مقاله از هرمس اپلای همراه باشید.

آلمان، کشور اروپایی با اقتصادی قدرتمند و سطح کیفی بالا برای زندگی می باشد که مدت ها است مورد توجه بسیاری از افراد مهاجر چون مهاجرین ایرانی قرار گرفته است. از آنجا که این کشور به شدت با کمبود نیرو متخصص جوان و همچنین جمعیتی کهن سال روبرو است، بهترین راه مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق کار به این کشور است. البته شاید در ابتدا پیدا کردن کار در آلمان برای ایرانیان کمی دشوار به نظر میرسد، اما مزایایی که مهاجرت از طریق کار به آلمان برای ایرانیان به همراه دارد، این سختی را جبران می کند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پادکست شرایط کار در آلمان، نکات مهمی که باید بدانید!

شرایط کار در آلمان

با توجه به اقتصاد قدرتمند آلمان، کارهای زیادی برای مهاجرین ماهر در این کشور وجود دارد و به همین دلیل اکثر افرادی که به آلمان مهاجرت کرده اند، می توانند ظرف مدت نسبتا کوتاهی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. البته لازم است که بدانید، مهاجرینی که به زبان انگلیسی و یا آلمانی تسلط دارند و همچنین دارای حداقل یک مهارت به خصوص هستند، راحت تر می توانند، در آلمان کار پیدا کنند و در شرکت های بزرگ و کوچک و حتی استارت آپ های فعال در این کشور، مشغول به کار شوند.

جالب است بدانید در سال 2010، جمهوری فدرال آلمان مطالعه ای در خصوص کار در المان برای مهاجران خارج از اتحادیه اروپا انجام داده است و طی تحقیقات به دست آمده اعلام کرده است که مهاجرین خارج از اتحادیه اروپا که به آلمان مهاجرت می کنند، می توانند طی 12 ماه کار پیدا کنند، البته لازم است توجه داشته باشید که با هجوم پناهندگان و مهاجران به آلمان از سال 2015 و همچنین به وجود آمدن بحران کرونا در سراسر جهان، این مدت به طور قابل توجهی تغییر کرده است، اما باز هم با این وجود، هر فرد مهاجری که دارای شرایط لازم و تسلط نسبی به زبان آلمانی باشد، بدون شک شانس پیدا کردن کار در کشور آلمان را، طی مدت نسبتا کوتاهی دارد.

استخدام کارگر ساده در آلمان

از آنجایی که کشور آلمان، یک اقتصاد سالم و قوی دارد و از لحاظ شرایط کاری در وضعیت خوبی قرار گرفته است. به همین دلیل استخدام کارگر ساده در آلمان، به علت تنوع شغلی بالا، با استقبال بالایی روبرو شده است. به همین دلیل کارگران می‌توانند با توجه به حرفه‌ای که علاقه مند هستند و سابقه کاری آن را دارند، در آلمان مشغول به کار شوند.

 از جمله مزیت‌هایی که می‌توان برای کارگران بیان کرد، پرداخت به موقع حقوق است. به علاوه حقوق کارگران، جزو حقوق‌های خوب محسوب می‌شود و کارگران از سطح کیفیت زندگی خوبی برخوردار هستند.

اما کشور آلمان با پیری جمعیت درگیر است و برای ایجاد رغبت در افرادی که اقدام به مهاجرت آلمان از طریق کارگری دارند، یک فرصت شش ماهه ارائه می‌کند تا تصمیم درستی در انتخاب شغل خود داشته باشند. در این مدت زمان، فرد می‌تواند مدارک مورد نیاز را ارائه داده و اقدام به دریافت اقامت دائم کند.

ناگفته نماند تعدادی از فرصت‌های شغلی در لیست اوسبیلدونگ آلمان وجود دارد که این امکان را به کارگر می‌دهد تا همزمان هم کار کرده و هم تحصیل کند و هم اینکه یک مکان برای زندگی داشته باشد.

نکات مهمی برای کار در آلمان وجود دارد که دانستن آن ها حیاتی است، در ویدئو زیر کارشناسان ما این نکات مهم را برای شما شرح داده اند:

پخش ویدیو

رویاهاتو بساز!

ما در هرمس اپلای مفتخریم به اینکه بتوانیم شما را یک گام به رویاهایتان نزدیک کنیم. برای بررسی رایگان شرایط کاریتان به کشور آلمان فرم زیر را پر کنید.

نرخ بیکاری در آلمان

زمانی که فردی تصمیم می‌گیرد کشوری را برای مهاجرت و کار انتخاب کند، می بایست ابتدا نرخ بیکاری را در این کشور بررسی نماید. درباره کشور آلمان این نرخ بسیار پایین و در حدود ۳.۲ دهم درصد است. گفته می شود که در سال های آینده نرخ بیکاری در این کشور سیر نزولی پیدا کرده و تا سال ۲۰۲۵ به ۳.۱ درصد هم برسد. نرخ بیکاری در یک کشور نمایانگر میزان فرصت‌ های شغلی در آن کشور است و در صورتی که پایین باشد به این معناست که فرصت های شغلی بسیار زیادی برای افراد در آن کشور وجود دارد. با این تفاصیل کشور آلمان گزینه خوبی برای کار به شمار می رود و درصورتی که متقاضی تخصص مورد نیاز را داشته باشد، معمولا دست خالی به کشور محل اقامت خود باز نمی گردد. به همین دلیل است که بیشتر افراد کار در آلمان را به عنوان بهترین گزینه جهت مهاجرت انتخاب می کنند.

اطلاعات کلی در خصوص کار در المان برای مهاجران

میانگین ساعات کاری در یک هفته: حدودا 40 ساعت (حداکثر 48 ساعت)

میانگین ساعات کاری در یک روز: حدودا 8 ساعت (حداکثر 10 ساعت، اگر طی 24 هفته گذشته میانگین ساعات کاری فرد در روز بیش از 8 ساعت نباشد.)

حداقل مرخصی  سالانه: 28 روز

حداقل تعطیلات قانونی سالانه: 26 روز

فرهنگ کار در آلمان

شاید یکی از نکاتی که مهاجران کمی قبل از مهاجرت نسبت به آن بی توجه هستند ، کسب اطلاعات در مورد فرهنگ کار در کشور آلمان است. اما آگاهی از این اطلاعات در مورد آن کشور مورد نیاز است . اگر شما قصد مهاجرت از طریق کار به آلمان را دارید، باید بدانید آلمانی ها به برنامه ریزی اهمیت بسیار بالایی می دهند و تمامی کارهای خود را طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده پیش می برند، زمان برای آن ها یک مفهوم کاملا مشخص است و وقت شناسی به خصوص در محیط های کاری حرفه ای ، برای آن ها پر اهمیت است.  به طور کلی کشور آلمان، دارای یک سیستم مدیریتی قوی در تمامی زمینه های شغلی است و از این رو تمامی کارها در این کشور بر اساس نظم انجام می شود و به عبارتی دیگر تمامی جلسات به طور دقیق و کارآمد برگزار می شود و از تمامی برنامه ریزی های صورت گرفته به طور کاملا دقیق پیروی می شود. در این کشور همیشه یک زمان معین برای رسیدن به هدف تعیین می گردد و تمامی تصمیم گیری ها مبنی بر آن انجام می شود. از این رو کاملا واضح است که آلمان دارای یک فرهنگ تجاری(Business culture) کاملا منظم با نیروی کاری دقیق و حرفه ای می باشد. از این رو اگر می خواهید در کار خود موفق باشید، باید طبق دستور کار پیش بروید و از برنامه های دقیق پیروی کنید و همچنین فراموش نکنید که در جلسات منظم و به موقع حاضر شوید.

بازار کار در آلمان

در بین کشور های عضو اتحادیه اروپا، آلمان یکی از کشور هایی است که دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی می باشد. طبق آمار های به دست آمده تا May 2020، نرخ بیکاری آلمان(unemployment rate in germany) برابر 3/3 درصد بوده است که این یعنی نرخ بیکاری در این کشور پایین تر از میانگین نرخ بیکاری در کشور های اروپایی (7/6 درصد) می باشد. البته لازم به ذکر است که در همه مناطق آلمان نرخ بیکاری یکسان نیست و در مناطق جنوبی این کشور مانند Bavaria، نرخ بیکاری پایین تر است.

مشاغل مورد نیاز در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و بهتر است بگوییم صنعتی ترین کشور در اروپا است. از نظر اقتصاد و تکنولوژی، آلمان نیز یکی از کشورهای پیشرو در اتحادیه اروپا و در جهان به حساب می آید. به دلیل روابط تجاری و بازرگانی خوبی که آلمان با کشورهای دیگر دارد، فرصت های شغلی زیادی را برای افراد چه در کشور آلمان و چه در کشورهای مختلف فراهم کرده است.

 از آنجایی که آلمان یک کشور صنعتی تلقی می شود بنابراین برخی تخصص های فنی و صنعتی، فرصت های شغلی بیشتری را برای افراد فراهم کرده اند. ولی با این وجود طبق آماری که تا July 2020 به دست آمده، آلمان دارای بیش از 573000 فرصت شغلی در زمینه های  مختلف می باشد که تمامی آن ها مربوط به مشاغل موجود در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2021 است و اکثر آن ها در مناطق جنوبی و شرقی آلمان هستند.

بیشتر این فرصت های شغلی مربوط به نیرو کاری ماهر در حوزه های فناوری، مهندسی، ریاضیات، بهداشت، آموزش و گردشگری است.برخی از این مشاغل پرطرفدار در آلمان شامل موارد زیر هستند:

 

 • مهندسی نرم افزار
 • مهندسی توسعه وب و برنامه نویسی
 • مهندسی علوم کامپیوتر
 • مهندسی و مشاوره فناوری اطلاعات
 • مهندسی طراحی فنی
 • مهندسی ساخت و ساز و ساخت مدل
 • عرضه و تقاضا
 • تحقیق و توسعه فنی
 • مهندسی فلزات و جوشکاری
 • مهندسی مکاترونیک (مکانیک و الکترونیک)
 •  مهندسی مکانیک و خودرو  و…
مشاغل مورد نیاز آلمان

 

مهندسی توسعه وب و برنامه نویسی

web devolopers / work in germany

 یکی از مشاغلی که در حال حاضر تقاضا برای آن بسیار بالا رفته است، توسعه‌دهندگی فضای مجازی یا وب است. تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری، معمار شبکه‌های کامپیوتری (Computer Networks)، مهندس امنیت سایت، معمار برطرف‌کنندۀ باگ‌های شبکه و سیستم‌های کامپیوتری، مدیر شبکه، معمار اطلاعات و داده‌ها و مهندس سخت‌افزارهای شبکه‌ای، زیرگروه‌های شغلی توسعه‌دهندگی وب هستند.

به‌علت ماهیتی که این مشاغل دارند، کارفرمایان آلمانی صرفاً به دنبال افرادی که مدرک تحصیلی دانشگاهی این رشته‌ها را گرفته‌اند، نیستند. بسیاری به مهارت و استعداد افرادی که برای این کار جذب می‌کنند اهمیت بیشتری می‌دهند. پس اگر کسی، این کارها را به‌صورت خودآموز فراگرفته و یا فردی در رشتۀ دانشگاهی متفاوتی تحصیل کرده ولی می‌تواند مهارت و تخصص خود را برای توسعه‌دهندگی فضای وب ثابت کند، شانس گرفتن جاب آفر آلمان از شرکت‌های آلمانی و شرکت‌های بین‌المللی مستقر در آلمان را دارد.

“برای اینکه به طور دقیق از مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2021 مطلع شوید، بهتر است که مقاله ای که قبلا با این عنوان در سایت هرمس اپلای درج شده را مطالعه فرمایید.”


لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

کار در آلمان از طریق پیدا کردن کارفرما (Job Offer)

متقاضی کار در المان در این روش ابتدا باید یک کارفرما در آلمان برای خود پیدا کند. تا قبل از سال ۲۰۲۱ و طبق قوانین کار در المان، کارفرما ملزم بود ابتدا آگهی جذب نیرو را به مدت سه ماه در آلمان و سه ماه در کشورهای اتحادیه اروپا پخش کند. در صورتی که نیرویی برای کار در المان و یا کشورهای اتحادیه اروپا برای کارفرما پیدا نشد بعد از آن کارفرما می توانست که از کشورهای خارجی اتحادیه اروپا نیروی کار جذب کند. 

ولی پس از تعدیل و اصلاح قوانین کار در المان در سال ۲۰۲۱ کارفرما هیچ محدودیتی برای پخش آگهی چه در آلمان و چه در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ندارد و همچنین برای کار در المان اولویت دیگر با افراد اروپایی نیست. در این صورت متقاضی با داشتن تخصص کافی، پیشنهاد کار و یک مدرک زبان آلمانی در سطح B1 موفق به کار در المان می شود.

 لازم به ذکر است که کار در آلمان محدودیت سنی دارد و در صورتی که متقاضی بالای ۴۵ سال سن داشته باشد حقوق دریافتی وی چیزی حدود ۳۶۸۵ یورو یا بیشتر در ماه خواهد بود. شاید پیدا کردن کار برای متقاضیان بین المللی در آلمان سخت به نظر برسد ولی با وجود مزایایی که کار در این کشور برای آنها فراهم می ‌کند و همچنین به دلیل نرخ پایین بیکاری، آینده روشنی برای این افراد رقم خواهد خورد.

کار در آلمان

 

کار در آلمان از طریق گرفتن ویزای جستجوی کار (Job seeker)

در پادکست زیر به طور جامع و کامل به ویزای جاب سیکر آلمان پرداخته‌ایم:

پادکست ویزای جاب سیکر آلمان 

متقاضی کار در آلمان از طریق گرفتن ویزای جستجوی کار نیز می‌ تواند به کار در این کشور مشغول شود؛ به این ترتیب که با داشتن ویزا به مدت ۶ ماه به کاریابی در این کشور بپردازد. مدارک لازم برای پیدا کردن کار در کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار شامل داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح (B1) و همچنین تخصص کافی و در نهایت داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا یک مدرک معتبر در آلمان است. 

لازم به ذکر است که ویزای جستجوی کار تنها شش ماه به طول می ‌انجامد و متقاضی باید در طول این مدت یک قرارداد کاری برای خود منعقد کند. فرد ابتدا با گرفتن ویزای جستجوی کار به صورت انفرادی وارد خاک آلمان می شود ولی پس از پیدا کردن کار و عقد قرارداد می تواند خانواده و فرزندان خود را نیز برای زندگی نزد خود بیاورد.

یکی از مزایای پیدا کردن کار از طریق ویزای جستجوی کار این است که فرد می ‌تواند در طول مدت شش ماه به کارهای مختلف مشغول شود، این امر این امتیاز را به فرد می دهد که برای کارفرمایان مختلف به صورت موقت کار کرده و شایستگی خود را نشان دهد. 

ضمن اینکه طبق قوانین جدید کار در المان هیچ لزومی ندارد که شغل مورد نظر با مدرک تحصیلی فرد متقاضی منطبق باشد. ناگفته نماند که پس از ۴ سال کار مفید در آلمان متقاضی می ‌تواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند و در سال پنجم یا ششم زندگی در آلمان می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت را نیز ثبت نماید.

کار پرستاری در آلمان

بخش بزرگی از جمعیت آلمان با افزایش سن مواجه است. با این حال، با افزایش امید به زندگی همراه با کاهش تعداد جوانان شاغل در شغل پرستاری، تقاضا برای کار در شغل پرستاری و همچنین مراقبت های پزشکی در آلمان افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که سیستم مراقبت بهداشتی آلمان بسیار پایدار است. با این وجود برای کار پرستاری در این کشور تقاضا بسیار زیاد است.

خانه های سالمندان، سایر مراکز مراقبتی و بیمارستان ها همیشه در جستجوی پرستار با سطوح مختلف مهارتی هستند.. تقاضای روزافزونی در بخش مراقبت های بهداشتی در آلمان وجود دارد. پیش بینی شده است که این تقاضا در سالهای آینده افزایش یابد. استقبال بسیار خوبی نیز از پرستاران ایرانی از این رو در آلمان وجود دارد و اگر این قصد را دارید که به شغل پرستاری در این کشور مشغول باشید هم حالا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در تماس باشید.

میزان درآمد کار در آلمان

در آلمان  سالانه حداقل دستمزد  برابر با 9 یورو در ساعت بوده است. با توجه به این مبلغ، در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، آلمان در جایگاه پنجم قرار دارد.

میانگین درآمد در کشور آلمان برای هر شغلی متفاوت است اما در یک نگاه کلی می توان گفت، میانگین درآمد ماهانه افراد در آلمان حدودا برابر 4000 یورو می باشد. البته لازم است بدانید که عوامل بسیاری چون میزان تحصیلات، میزان تجربه و … بر درآمد افراد در آلمان تاثیر گذار است.

درآمد کار در آلمان

درخواست کار در آلمان

پس از آنکه شغل مورد نظر خود را در آلمان پیدا کردید، زمان آن رسیده که در خواست خود را برای کارفرما ارسال نمایید. در آلمان، اغلب به این معنی است که رزومه خود را که شامل سوابق تحصیلی و کاری و همچنین توانایی های شما می باشد، به همراه گواهی های آموزشی و کاری و حتی برخی از نمونه کارهایتان را برای کافرما ارسال نمایید.

خود اشتغالی و مشاغل آزاد در آلمان:

افرادی که دارای ایده کاری مناسب و کارآمد هستند یا در رابطه با مشاغل مورد نیاز آلمان خواستار راه اندازی تجارتی هستند، می توانند در آلمان به عنوان خود اشتغالی یا کار آزار فعالیت می کنند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای این کار نیاز به دریافت اقامت آلمان و کسب مجوز های لازم دارند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، طبق آخرین بررسی های انجام شده، 4/16 درصد از نیرو های کاری فعال در آلمان، در بخش مشاغل آزاد و خود اشتغالی فعالیت می کنند که تعداد قابل توجهی هستند.

خود اشتغالی در آلمان مزایای منحصر به فردی دارد و شما می توانید از طریق ثبت شرکت در آلمان تجارت خود را راه اندازی کنید.

“مشاوران و کارشناسان مجرب هرمس اپلای می توانند پاسخگوی شما در حوزه ثبت شرکت در آلمان باشند. کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.”

برای مطالعه بیشتر در حوزه  مهاجرت، مقاله ای که قبلا با این عنوان در سایت هرمس اپلای درج شده را مطالعه فرمایید.”

✔ مقاله مهاجرت

نکاتی که باید هنگام امضا قرارداد کاری به آن ها توجه کنید:

کار در آلمان

اکثر فرصت های شغلی در آلمان چه به صورت نیمه وقت و چه به صورت تمام وقت ، با یک قرارداد کاری بین طرفین تنظیم می شوند. شما به عنوان یک نیروی کار قبل از امضا باید به جزئیات آن توجه بسیاری داشته باشید، زیرا به قوانین اداره کار آن کشور آشنایی کامل ندارید و تمامی بند ها مندرج در قرارداد بار قانونی دارد.

در آلمان فسخ قرارداد مراحل مختلفی دارد و بستگی دارد این درخواست اتمام همکاری توسط کارفرما باشد یا فرد شاغل. اگر کارفرمای آلمانی به هر دلیلی درخواست فسخ قرارداد  داشته باشد بسته به میزان سابقه کار فرد، از قبل اطلاع رسانی میکند تا به توافق طرفین برسد و فرد فرصت پیدا کردن شغل جدید داشته باشد . 
اگر در فرصت تعیین شده فرد شاغل نتوانست شغل جدیدی متناسب با خواسته خود پیدا کند، اداره کار آلمان به فرد به مدت شش ماه حقوق بیکاری پرداخت میکند . 

 

 

در آلمان مشغول به کار شو!

ما در هرمس اپلای مفتخریم به اینکه بتوانیم شما را یک گام به رویاهایتان نزدیک کنیم

شرایط کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی

یکی از مهم‌ترین شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2021 و تقریباً همۀ شهروندان کشورهای غیراروپایی و همچنین اصلی‌ترین پیش‌شرط برای پیدا کردن یک کار خوب، داشتن مدرک تحصیلی است. هرچه این مدرک تحصیلی بالاتر باشد، شانس پیدا کردن یک کار مناسب با درآمد خوب بیشتر خواهد بود.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان که به‌عنوان دانشجو و بدون مدرک تحصیلی وارد کشور آلمان می‌شوند، متفاوت است (منظور مدارک تحصیلی بعد از دیپلم است). این افراد می‌توانند در شغل‌های پاره‌وقتی که نیاز به مهارت ندارند و یا به مهارت کمی نیاز دارند، مانند شغل‌های خدمت‌رسانی در رستوران‌ها (گارسونی، ظرف‌شوری، کارگر آشپزخانه و غیره)، کارگر مغازه، کارگر سادۀ ساختمانی و غیره مشغول شوند.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان که با هدف کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی وارد این کشور می‌شوند، آسان نیست. هرچند داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی ضروری نیست، اما برای بیشتر مشاغل، دیپلم دبیرستان و همچنین گواهینامه‌های فنی‌وحرفه‌ای اهمیت زیادی دارد و البته این درصورتی خواهد بود که فرد متقاضی کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی بتواند از سد موانعی که در سفارت‌خانۀ آلمان پیش پای او برای گرفتن ویزای کار گذاشته می‌شود، بگذرد (این در صورتی است که فرض کنیم فرد متقاضی مهاجرت با هدف کار در آلمان اقدام کرده است و می‌خواهد به صورت قانونی به کشور آلمان وارد شود و از مزایای زندگی قانونی در کشور آلمان برخوردار شود).

همان‌طور که گفته شد از جمله شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2021 و البته بسیاری از شهروندان کشورهای غیراروپایی دیگر، گرفتن مجوز یا ویزای کار است. گرفتن ویزای کار آلمان برای شهروندان کشورهای غیراروپایی از جمله ایران، پیش‌شرط‌های بسیاری دارد. متقاضی مهاجرت اگر به دنبال کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی است، باید حداقل در یک مورد تخصص و مهارت داشته باشد و مدارک مربوط به این مهارت و تخصص را به سفار‌ت‌خانه عرضه کند. معادل‌سازی مدارک مهارتی با مدارک اعطایی از سازمان فنی‌وحرفه‌ای و مشاغل آلمان ضروری است.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

برای مهاجرانی که شهروندی کشورهای قارۀ اروپا، آمریکا، استرالیا، ژاپن، کانادا، نیوزلند یا کرۀ جنوبی را دارند، گرفتن “aufenthaltstitel” بعد از ورود به کشور آلمان ممکن است اما از جمله شرایط کار در آلمان برای ایرانیان و شهروندان کشورهایی غیر از کشورهای بیان شده، گرفتن مجوز ذکر شده قبل از ورود به خاک آلمان است. برای این مجوز، متقاضی مهاجرت باید یک جاب آفر از یکی از شرکت‌های آلمانی بگیرد و یا سابقۀ کار در یک شرکت آلمانی داشته باشد.

همان‌طور که گفتیم برای شهروندان کشورهای جهان سوم از جمله ایران، پروسۀ پیدا کردن شغل بدون مدرک تحصیلی دانشگاهی زمان‌بر و دشوار است. در زیر برخی از گزینه‌های شغلی برای این گروه از متقاضیان مهاجرت به آلمان بیان شده‌اند:

 • توسعه‌دهنده‌های بین‌المللی، اگر دست‌کم پنج سال سابقۀ کار مرتبط در این زمینه را داشته باشند، می‌توانند برای بلوکارت اروپایی درخواست بدهند.
 • اگر متقاضی مهاجرت بتواند یک شغل که در فهرست مشاغل پردرخواست و با کمبود زیاد قرار دارند پیدا کند، می‌تواند برای ویزای کار در آلمان اقدام کند.
 • درخواست برای کارآموزی (اوسبیلدونگ) در آلمان
 • در صورت تحصیل در آلمان، مهاجر می‌تواند همزمان هم کار کند و هم درس بخواند و بعد از اتمام تحصیل نیز برای گرفتن بلوکارت اقدام کند.

امروز، بسیاری از شرکت‌ها به‌آهستگی خط‌مشی خود در زمینۀ استخدام نیروی کار را تغییر می‌دهند. در واقع، این شرکت‌ها شروع به جذب افراد بیشتری بدون مدارک تحصیلی دانشگاهی مرسوم ولی با تجربه و دانش بیشتر کرده‌اند.

این تغییرات، فرصت‌های شغلی بیشتری را پیش روی خارجیان برای رفتن به آلمان و پیدا کردن شغل در آنجا می‌گذارد. برای نمونه، شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2021 که به دنبال پیدا کردن یک شغل بدون پیش‌نیاز مدرک تحصیلی دانشگاهی در بخش تکنولوژی (Technology) هستند، راحت‌تر شده است. 

برای پیدا کردن شغل در این زمینه، شما نیاز به تجربه و تخصص دارید. اگر بتوانید یک کارفرما را برای گرفتن شغل قانع کنید و کارفرما هم انتخاب شما به جای یک جویای کار محلی (آلمانی) را بتواند توجیه کند، شما واجد شرایط گرفتن ویزای کاری آلمان خواهید شد.

درخواست برای کارآموزی (اوسبیلدونگ) در آلمان

اولین و مهم‌ترین پیش‌نیاز برای گرفتن کارآموزی در آلمان( آوسبیلدونگ )، مهارت به زبان آلمانی است، زیرا بسیاری از کارآموزان در کشور آلمان، باید در کلاس‌های تئوری حین آموزش حرفه‌ای نیز شرکت کنند و در مؤسسات فنی‌وحرفه‌ای کشور آلمان، درس‌های تئوری به زبان آلمانی تدریس می‌شوند.

خبر خوب اینجاست که در کشور آلمان تقاضا برای نیروی کار ماهر و متخصص زیاد است و به همین دلیل شانس افراد برای پیدا کردن جایی برای کارآموزی بسیار بالا است. این دوره‌های کارآموزی یا فنی‌وحرفه‌ای معمولاً 2 تا 3 سال طول می‌کشند و 50% از زمان کارآموز در آموزشگاه و 50% از آن در محل کار صرف خواهد شد. هر 3 سال کارآموزی در آلمان، با حقوق ماهیانه (600 تا 1200 یورو) همراه خواهد بود.

Play Video about کار در آلمان

شغل‌های بدون نیاز به مدرک تحصیلی که کشور آلمان با کمبود بالای آنها مواجه است

سال‌های زیادی است که کشور آلمان دچار کمبود نیروی کار ماهر در بسیاری از حرفه‌های خاص است. حرفه‌هایی که خارجیان می‌توانند بدون نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی آنها را پر کنند.

این حرفه‌ها عبارت هستند از نیروهای کار ساده برای صنایعِ مکانیک، ماشین‌سازی، برق‌ و الکترونیک و ساختمان‌سازی، متخصصان IT (به‌ویژه توسعه‌دهنده‌های وب)، نیروهای کار ساده در بخش‌های بهداشت و سلامت اجتماعی و برخی مشاغل در کارخانه‌های تولیدی.

به افراد حرفه‌ای با مدارک فنی‌وحرفه‌ای (اوسبیلدونگ) نیز نیاز زیادی است. مراقبین سلامت اجتماعی (پرستاران سالمندان)، معلمان زبان انگلیسی، و نیروهای خدماتی و مراقبتی در بیمارستان‌ها، شاغلین در عرصۀ توریسم، مهمانداری و هتلداری در فهرست نیروی کار موردنیاز کشور آلمان قرار دارند و خارجیانی که از دانش زبان آلمانی کافی برای این شغل‌ها برخوردار هستند، می‌توانند برای ویزای کار کشور آلمان اقدام کنند. شرایط کار در آلمان برای ایرانیانی که تمایل به کار در این موقعیت‌ها دارند نیز مهیا است:

 • شغل‌های کارگری در صنایع ریخته‌گری، فولادسازی ( Steelmaking )، جوشکاری …
 • شغل‌های کارگری در بخش‌های ساختمانی، به‌ویژه افرادی که در اسکلت‌بندی و کار در ارتفاع تجربه دارند.
 • مکانیک‌های تجربی با سابقۀ کار محرز شده یا دارای مدرک فنی‌وحرفه‌ای
 • تکنسین‌های برق ساختمان
 • افراد باتجربه در سقف‌سازی، بتن‌ریزی
 • لوله‌کش‌های ساختمانی حرفه‌ای
 • رانندگان قطار
 • نجارها
 • تکنسین‌های ماهر در زمینۀ مهندسی ولتاژ فشار پایین و مخابرات
 • بناها و کارگران ماهر در زمینۀ کف‌سازی و دیوارسازی ساختمان‌ها
 • فروشندگان خرده‌فروشی آهن‌آلات و ابزارهای فولادی
 • نیروهای کار ماهر در زمینۀ صنایع پلاستیک‌سازی
 • نیروهای باتجربه در زمینۀ کار با ماشین‌های پردازش چوب
 • نیروهای کار آشنا با محیط‌های گلخانه‌ای
 • بهیاران حرفه‌ای در عرصۀ بهداشت، سلامت و مراقبت از سالمند، خردسال و معلولین

شرایط کار در آلمان برای مهاجران ایرانی

   •  
    • اخذ ویزا و دریافت اقامت آلمان

   ایرانیان برای مهاجرت به آلمان و ورود به این کشور، نیاز به ویزا دارند و اگر شما جز دانشجویان، محققان، فارغ التحصیلان، متخصصان و استادان ایرانی هستید که مدرک تحصیلی دانشگاهی و مهارت های تخصصی دارید، می توانید از طریق اخذ ویزای کار آلمان برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

   برنامه مهاجرت کاری آلمان، شامل طیف مختلفی از انواع ویزای کار می شود که شما باید با توجه به شرایط و اهدافتان از مهاجرت به این کشور، انتخاب کنید که از کدام نوع ویزا استفاده کنید. در هر صورت لازم است بدانید که با استفاده از هر یک از انواع ویزاهای کاری به آلمان مهاجرت کنید، می توانید بعد از 5 سال زندگی و کار در این کشور و داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم آلمان اقدام کنید و بعد از 8 سال تابعیت این کشور را به دست آورید.

   البته لازم توجه داشته باشید که اتباع کشورهای غیر از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند، استرالیا،  ژاپن، کانادا، جمهوری کره، نیوزلند و ایالت متحده آمریکا، نمی توانند با دریافت ویزای توریستی بعد از اینکه وارد آلمان شدند، اقامت دائم را دریافت کنند. از این رو کسانی که قصد دریافت اقامت دائم و کاری در آلمان را دارند، الزامی است که از ابتدا درخواست ویزای کار دهند که بعد از ورود به آلمان وارد بازار کار شوند و اقامت دائم آلمان را دریافت کنند. 

   • تسلط به زبان آلمانی

  • اگر چه ممکن است در آلمان سمت شغلی را به دست آورید که تنها با تسلط به زبان انگلیسی امکان اخذ آن وجود داشته باشد، اما تسلط به زبان آلمانی از لحاظ کاری برای شما شرایط بسیار بهتری را فراهم می کند و یک ویژگی بسیار مهم محسوب میشود.

   با تسلط به زبان آلمانی شما می توانید در مشاغل رسمی مشغول به کار شوید و درآمد بیشتری را کسب کنید.

   سایر شرایط مهم برای کار در کشور آلمان:

   • اخذ تائیدیه مدارک
   • اخذ بیمه سلامت عمومی یا بیمه تامین اجتماعی در آلمان
   • اخذ شماره شناسایی مالیاتی
work in germany infographic

 

نحوه کاریابی ایرانیان در کشور آلمان

یکی از مهم‌ترین مواردی که در حین آشنایی با شرایط کار در آلمان برای ایرانیان باید بدانید، این است که ایرانیان در این کشور از چه طریقی می‌توانند کار مناسب خودشان را پیدا کنند. شما باید شرایط لازم برای تحت تأثیر قرار دادن کارفرمایان در این کشور را داشته باشید. خوشبختانه روش مشخصی برای پیدا کردن کار در آلمان برای ایرانیان وجود دارد و با اینکه موانعی در این راه پیش پای متقاضیان هست، اما بازهم می‌توانید موقعیت شغلی مناسب خودتان را در این کشور پیدا کنید.

به‌صورت کلی دو راه پیش روی ایرانیانی که قصد دارند در کشور آلمان موقعیت شغلی مناسب با تخصص خود را پیدا کنند، وجود دارد. یکی از این راه‌ها این است که با دریافت ویزای جاب سیکر که در قسمت‌های قبل به آن اشاره کردیم، به‌صورت فیزیکی در کشور آلمان حضور پیدا کرده و خودشان به‌صورت شخصی برای پیدا کردن موقعیت‌های شغلی با کارفرمایان صحبت کنند. به کمک این روش شما امکان این را دارید تا به‌صورت مستقیم با کارفرمایان آلمانی مصاحبه کرده و آن‌ها را مجاب کنید تا شما را استخدام کنند.

اما این روش معایب خاص خودش را دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به هزینه‌های بالای سفر به آلمان و اقامت در این کشور تا زمان پیدا کردن یک موقعیت شغلی اشاره کرد. درحالی‌که شما می‌توانید بدون سفر به آلمان و تنها با داشتن شرایط کار در آلمان برای ایرانیان، در این کشور یک موقعیت شغلی مناسب پیدا کنید. ممکن است بپرسید که این امر چگونه انجام خواهد شد؟ پاسخ ساده است: به کمک مؤسسه‌های کاریابی در آلمان.

نحوه کاریابی در آلمان برای ایرانیان

بسیاری از افراد با دردست‌داشتن رزومه مناسب خود، به دنبال پیداکردن یک موقعیت شغلی مناسب در کشور آلمان هستند. باید اشاره کرد که اگر می‌خواهید تا با کارفرمایان آلمانی ارتباط برقرار کنید، باید به دنبال مؤسسه‌ای باشید که مسیر ساده‌ای را پیش روی شما قرار دهد. همچنین این مؤسسه باید بتواند به‌نوعی شما را برای مصاحبه با کارفرمایان آماده کرده و تمامی نکاتی که در جلسه مصاحبه با کارفرما به کار می‌آید را به شما آموزش دهد.

بهترین و تنهاترین راه برای پیداکردن یک موقعیت شغلی مناسب، کمک گرفتن از مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای است. این مؤسسه می‌تواند به‌عنوان یک واسط بین کارفرمایان آلمانی و افرادی که به دنبال کار هستند، معرفی شده و شما را به متناسب‌ترین موقعیت شغلی خودتان در آلمان متصل کند. ازاین‌رو اگر شرایط کار در آلمان برای ایرانیان را فراهم کرده‌اید، بدون شک می‌توانید به‌سادگی در این کشور کار متناسب با خودتان را پیدا کرده و مهاجرت کاری خود را آغاز کنید.

کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان برای ایرانیان

شروع کار در آلمان برای ایرانیان

به محض اینکه شما کار خود را در آلمان آغاز می کنید، کارفرمای شما موظف است که برای شما نسبت به بیمه درمانی آلمان و بیمه تامین اجتماعی اقدام کند و همچنین ثبت نام برای حقوق بازنشستگی ایالتی آلمان و بیمه حوادث ناشی از کار در کشور آلمان را انجام دهد.

لازم است بدانید که ممکن است بعضی از کارفرماهای آلمانی برای نیرو های کار، در ابتدای  به مدت 3 تا 6 ماه دوره آزمایشی استخدام قرار می دهند که مدت آن بیشتر از مدت زمان اعلام فسخ قرارداد کاری مکتوب در قرارداد می باشد.

پر در آمدترین مشاغل در آلمان

کار در آلمان

بر اساس اطلاعات رسمی امسال نیز در آلمان، بار دیگر حقوق و دستمزد پزشکان بیشتر از دیگر مشاغل بوده است. همچنین این رتبه بندی نشان دهنده آن است که مشاغل مدیریتی، به ویژه در فروش اهمیت بسیاری را در آلمان دارند. مشاغل بر اساس میانگین درآمد در لیست زیر قرار گرفته است.

مشاغل درآمد
جراح و متخصص 196000یورو
پزشک 121000یورو
مدیر فروش 94000 یورو
مدیر فروش منطقه ای کالا 90000 یورو
مدیر بازرگانی90000 یورو
مدیر فناوری اطلاعات 88000 یورو

وضعیت تابعیت و اقامت دائم پس از اشتغال به کار در آلمان

یکی از مهمترین اهداف همه مهاجران به کشورهای مختلف به خصوص آلمان کسب اقامت دائم و تابعیت این کشور است. کشور آلمان یکی از پرقدرت ترین پاسپورت های جهان را دارد. با داشتن پاسپورت آلمان فرد می‌ تواند به همه کشورهای حوزه اتحادیه اروپا یعنی چیزی حدود ۱۷۲ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کند. یکی از راه های گرفتن اقامت دائم کار در المان، اخذ ویزای کار این کشور بوده که یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ها برای گرفتن تابعیت آلمان است.

 فرد قبل از دریافت تابعیت آلمان ابتدا باید اقامت دائم این کشور را دریافت کند که این امر پس از چند سال کار در کشور آلمان امکان پذیر می شود. در صورتی که فرد بلوکارت (Blue card) داشته باشد، در طی مدت ۳۳ ماه می‌ تواند پاسپورت و تابعیت کشور آلمان را از آن خود کند. اگر هم در کنار بلوکارت  فرد مدرک زبان آلمانی در سطح (B1) داشته باشد این مدت زمان به ۲۱ ماه کاهش پیدا می ‌کند. بنابراین پس از اینکه فرد موفق به کسب اقامت دائم آلمان از طریق کار در المان شد، می تواند تابعیت و پاسپورت این کشور را نیز اخذ نموده و از همه امتیازات شهروندی برخوردار گردد.

قوانین جدید کار در آلمان در سال 2022

کار در آلمان

از تاریخ 2 مارس 2020، برای مهاجران آلمان قوانین جدید و ساده تری به اجرا درآمده است که طی آن اتباع خارجی می توانند راحت تر به این کشور مهاجرت کنند. این قوانین در سال 2021 نیز همین گونه بوده است و شرایط مهاجرت و کار در المان در سال 2021 برای ایرانیان بسیار آسان شده است.  این قوانین که به دلیل افزایش سریع جمعیت نیروی کار متخصص آلمان ایجاد شده اند، به مهاجران این امکان را می دهد تا با استفاده از ویزای جاب سیکر آلمان، حداکثر 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشند و در آلمان به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند، البته به شرط آنکه صلاحیتشان توسط نهاد مربوطه تائید شده باشد.

 علاوه بر اینها، مهاجران باید دارای بودجه کافی برای تامین هزینه های خود در طول مدتی که در آلمان اقامت دارند، باشند و همچنین دارای حداقل سطح b1 در زبان آلمانی باشند، در این صورت ویزای جستجوی کار در آلمان یا همان ویزای جاب سیکر این کشور را دریافت می­کنند.

کار در آلمان

برخی از دیگر امکاناتی که این قوانین جدید در آلمان به وجود آورده اند، به شرح زیر می باشد:

افرادی که دارای مدارک تحصیلات عالی هستند و همچنین  افرادی که مدارک تحصیلی فنی و حرفه ای داشته باشد و صلاحیتشان به طور رسمی به مراجع آلمانی ثابت شود، می توانند به این کشور مهاجرت نمایند.

جالب است بدانید که این قوانین، اجازه کار به مهاجرانی را که در زمینه ای  مهارت کافی دارند اما مدرک تحصیلیشان مرتبط با آن حرفه نیست را نیز می دهد، حتی طبق این قوانین مهاجران می توانند در مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان قرار ندارند، مشغول به کار شوند.

طبق این قوانین دانشجویان اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا، با داشتن سنی کمتر از 25 سال و تسلط به زبان آلمانی در سطح b2 می توانند از طریق کارآموزی در آلمان (آوسبیلدونگ) مهاجرت کنند و به تحصیلات خود در آلمان نیز ادامه دهند.

علاوه بر تمامی این موضوعات، تصویب این قوانین موجب شده است که روند استخدام متخصصان مهاجر در شرکت های آلمانی (German companies) سریع تر صورت بگیرند و در صورت واجد شرایط بودن از نظر کارفرما و آژانس فدرال، فرد مهاجر راحت تر مورد پذیرش قرار بگیرد.

ما در این مقاله سعی کرده ایم تمامی آنچه لازم مهاجران ایرانی در مورد کار در کشور آلمان بدانند را در اختیار شما بگذاریم اگر مایل به کار در المان هستید، مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای می توانند در این زمینه شما را یاری کنند و از ابتدای روند تا انتها، یعنی مستقر شدن شما در آلمان، همراه شما باشند. برای اینکه از مشاوره ابتدایی کارشناسان ما بهره مند شوید، می توانید فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی را تکمیل نمایید تا بعد از مورد بررسی قرار گرفتن شرایط شما، کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول

هر فرد مهاجری که دارای شرایط لازم و تسلط نسبی به زبان آلمانی باشد، بدون شک شانس پیدا کردن کار در کشور آلمان را، طی مدت نسبتا کوتاهی دارد.

میانگین ساعات کاری در یک هفته: حدودا 40 ساعت (حداکثر 48 ساعت)

میانگین ساعات کاری در یک روز: حدودا 8 ساعت (حداکثر 10 ساعت، اگر طی 24 هفته گذشته میانگین ساعات کاری فرد در روز بیش از 8 ساعت نباشد.)

حداقل تعطیلات قانونی سالانه: 20 روز

میانگین ساعات کاری در یک هفته: حدودا 40 ساعت (حداکثر 48 ساعت)

میانگین ساعات کاری در یک روز: حدودا 8 ساعت (حداکثر 10 ساعت، اگر طی 24 هفته گذشته میانگین ساعات کاری فرد در روز بیش از 8 ساعت نباشد.)

حداقل تعطیلات قانونی سالانه: 20 روز

در بین کشور های عضو اتحادیه اروپا، آلمان یکی از کشور هایی است که دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی می باشد.

طبق آماری که تا جولای 2020 به دست آمده، آلمان دارای بیش از 573000 فرصت شغلی در زمینه های مختلف می باشد بیشتر این فرصت های شغلی مربوط به نیرو کاری ماهر در حوزه های فناوری، مهندسی، ریاضیات، بهداشت، آموزش و گردشگری است.

طبق آماری که تا جولای 2020 به دست آمده، آلمان دارای بیش از 573000 فرصت شغلی در زمینه های مختلف می باشد بیشتر این فرصت های شغلی مربوط به نیرو کاری ماهر در حوزه های فناوری، مهندسی، ریاضیات، بهداشت، آموزش و گردشگری است.

پس از آنکه شغل مورد نظر خود را در آلمان پیدا کردید، زمان آن رسیده که در خواست خود را برای کارفرما ارسال نمایید. در آلمان، اغلب به این معنی است که رزومه خود را که شامل سوابق تحصیلی و کاری و همچنین توانایی های شما می باشد، به همراه گواهی های آموزشی و کاری و حتی برخی از نمونه کارهایتان را برای کافرما ارسال نمایید.

اکثر فرصت های شغلی در آلمان چه به صورت نیمه وقت و چه به صورت تمام وقت ، با یک قرارداد کاری بین طرفین تنظیم می شوند. شما به عنوان یک نیروی کار قبل از امضا باید به جزئیات آن توجه بسیاری داشته باشید، چرا که بسیاری از کارفرمایان، به خصوص در رابطه با نیرو های کاری مهاجر سعی می کنند بند هایی را به نفع خود در قرارداد درج کنند که گاهی به ضرر شما خواهد بود.

به محض اینکه شما کار خود را در آلمان آغاز می کنید، کارفرمای شما موظف است که برای شما نسبت به بیمه درمانی آلمان و بیمه تامین اجتماعی اقدام کند و همچنین ثبت نام برای حقوق بازنشستگی ایالتی آلمان و بیمه حوادث ناشی از کار در کشور آلمان را انجام دهد.

لازم است بدانید که اکثر کارفرماهای آلمانی برای نیرو های کار در ابتدای کار به مدت 3 تا 6 ماه دوره آزمایشی استخدام قرار می دهند که مدت آن بیشتر از مدت زمان اعلام فسخ قرارداد کاری می باشد.

از تاریخ 2 مارس 2020، برای مهاجران آلمان قوانین جدید و ساده تری به اجرا درآمده است که طی آن اتباع خارجی می توانند راحت تر به این کشور مهاجرت کنند. این قوانین که به دلیل افزایش سریع جمعیت نیروی کار متخصص آلمان ایجاد شده اند، به مهاجران این امکان را می دهد تا با استفاده از ویزای جاب سیکر آلمان، حداکثر 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشند و در آلمان به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند، البته به شرط آنکه صلاحیتشان توسط نهاد مربوطه تائید شده باشد.

برای ارتباط با وکلای مهاجرتی هرمس اپلای فرم زیر را پر کنید.

سطح تحصیلات
سابقه کاری
سطح زبان انگلیسی
بنر
178 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزانه

سلام ممنون از توضیحات کاملتون. فقط یک سوال داشتم ایا امکان کار با جای خواب در آلماان وجود داره؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرزانه

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به نظر کارفرماتون داره ، بعضی از کارفرما ها اسکان کارجو رو تامین میکنند و بعضی خیر .
در آپدیتی که برای این مقاله در نظر گرفتیم به این موضوع میپردازیم .

علیرضا حیدرپور

سلام بنده 23سالمه و آرایشگر هستم مدرک فنی حرفه ای هم دارم میخاستم بدونم ک امکان مهاجرت کاری بنده هستس یانه یکی دوسال هم سابقه کاری دارم
واینکه حداقل هزینه برای مهاجرت کاری چقدر هستش؟

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
باتوجه به شرایطی که فرمودید پیشنهاد ما این هست که برای آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

سلیمانی

سلام. شرایط جذب نیروی کار در آلمان رو میخواستم بدونم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سلیمانی

سلام وقتتون بخیر
شما سن ، سابقه کار و مدرک تحصیلیتون رو بفرمایید راهنماییتون کنیم .

سپهر

سلام وقت بخیر،37ساله هستم،شغلم جوشکاری برق .12سال هم سابقه کار دارم.امکان مهاجرت دارم.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سپهر

سلام وقتتون بخیر
بله رشته و مهارتتون برای کشور آلمان مناسبه و امکان اقدام از طریق ویزای کاری براتون وجود داره .

زحل

سلام وقت بخیر. بازار کار مدلینگ در المان چجوریه و شرایط مهاجرت از طریق مدلینگ به چه شکله؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زحل

سلام وقتتون بخیر
بازار کار این رشته مناسبه اما از ایران در این زمینه نیرو جذب نمیکنند .

عرشیا

سلام وقت شما بخیر. من 31 سال سن دارم و معلم رسمی آموزش و پرورش هستم و سابقه 7 سال تدریس دارم. خوشحال میشم من رو در مورد شرایط جذب معلم در آلمان راهنمایی کنید

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  عرشیا

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه در حال حاضر در زمینه تخصص شما کشور آلمان آفری ارائه نکرده .

امیر

سلام ممنون از سایت خوبتون.من ۲۳سالمه و مدرک کارشناسی پرستاری دارم.زبان انگلیسم خوبه و دارم روی زبان المانی کار میکنم الان سابقه کاری ندارم ودر حال حاضر دارم طرحمو میگذرونم.میشه لطفا راهنماییم کنید چطوری میتونم به المان مهاجرت بکنم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر
پیشنهاد میکنیم از طریق ویزای آوسبیلدونگ پرستاری آلمان اقدام کنید و پس از اتمام دوره هم جذب بازار کار این کشور خواهید داشت .

نیوشا

سلام من ارشد میکروب های بیماری زا دارم .دو سال سابقه کار دارم در حال خوندن زبان المانی هستم در سطح A2 هستم تا الان
امکان مهاجرت دارم ؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  نیوشا

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه برای تخصص شما آفری در حال حاضر برای آلمان نداریم اما رشته شما جزو رشته های پر طرفدار در استرالیا هست ، اگر امتیاز بالایی کسب کنید میتونید برای این کشور اقدام کنید .

صمد

سلام 32 ساله هستم، کارشناسی نرم افزار دارم.
حدود ‌12 سال سابقه کاری دارم.
آیا با این شرایط میتونم اقامت آلمان بگیرم؟
با تشکر

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  صمد

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید برای اخذ جاب آفر آلمان اقدام کنید ، شرایط اولیه شما مناسبه .

مهدی

درود بر شما که اینقدر مقاله کاملی نوشتید.
مقاله کار در آلمان سایت تون رو بوکمارک کردم.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
ممنون از توجه شما و این که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید .

فرشید

سلام وقت بخیر..
۳۵سال سن دارم گواهینامه پایه دارم برای مهاجرت کاری به المان یا کشوری دیگه میتونم اقدام کنم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرشید

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه در حال حاضر آفر کاری برای این تخصص نداریم . حتما اینستاگرام ما رو دنبال کنید تا به محض داشتن این آفر شما مطلع شوید .

نوردخت اولیایی

ایا ویزای جاب سیکر آلمان در حال حاضر صادر میشه ؟

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
به ندرت صادر میشه بهتره اگر رشتتون جزو مشاغل مورد نیاز آلمان هست از طریق جاب آفر اقدام کنید .

محمود

سلام وقت بخیر
41 سال دارم، کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی،کارشناسی مهندسی ساخت وتولید گرایش قالب سازی و کاردانی ماشین ابزار دارم. دارای 23 سال سابقه کار در یکی از بزرگترین شرکت های صنعتی ایران هستم و به تخصص های جوشکاری ، روشهای تولید، ماشینکاری حرفه ای، برنامه نویسی و اپراتوری انواع ماشین های cnc، هیدرولیک و پنوماتیک و تعمیرات دستگاه های صنعتی و… تسلط کامل دارم ..
شرایط کاردر آلمان را برای اینجانب چطور ارزیابی می فرمایید . با سپاس فراوان

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمود

سلام وقتتون بخیر .
غالب پرونده هایی که ما میپذیریم جهت ویزای کار محدودیت سنی تا 40 سال دارند . عزیزانی که بین 40 تا 45 سال هستند لازم هست که رزومه و شرایطشون به صورت دقیق توسط کارشناسان ما ارزیابی و بررسی شود .

فرشاد

سلام وقت بخیر من ۲۹ سال هستم.رشته عمران و مکانیک
تقریبا ۸سال سابقه کار دارم تو قسمت عمران .
برای رفتن میشه کاری کرد

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرشاد

سلام وقتتون .
با توجه به شرایطتی که فرمودید کشور استرالیا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود . اما اگر قصد دارید برای آلمان اقدام کنید باید رزومتون رو کارشناسان مجموعه دقیقتر بررسی کنند . برای این کار لطفا با ما در تماس باشید .

مهدی

سلام وقتتون بخیر،من ۲۳سالمه و ارایشگر هستم و مجرد مدرکش رو هم دارم۵سال هم سابقه کار دارم،میخاستم ببینم برای مهاجرت به المان میتونم اقدام کنم؟و شانسی هست که اقامت دایم بگیرم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
بله شما میتوانید از طریق دوه های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید و درصورت واجد شرایط بودن اقامت دائم این کشور را دریافت کنید .

امیر

سلام من دبیر ریاضی هستم و سه سال سابقه کار دارم آیا برای مهاجرت کاری در آلمان میتونم اقدام کنم و شانسی هست؟؟؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه .در خصوص تخصص شما اعلام نیاز صورت نگرفته .

سهیل

سلام و عرض ادب 17 سال سن دارم ودر هنرستان کارودانش رشته الکترونیک صنعتی تحصیل میکنیم میخواستم بدونم از چه راهی و چه کار هایی باید انجام بدم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سهیل

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنیتون شما از طریق روش مهاجرت تحصیلی و آوسبیلدونگ امکان اقدام دارید . برای مهاجرت کاری و یا کار در آلمان داشتن سابقه کار الزامی هست .
برای شروع باید با کارشناسان مجموعه صحبت کنید تا شرایط شما را به صورت دقیق ارزیابی کنند و راهنماییتون کنند برای این کار با ما در تماس باشید .

میلاد

با سلام
من لیسانس حقوق دارم
اما علاقه به امداد و نجات دارم و حدود ۳ سال سابقه نیز در این زمینه در حلال احمر دارم
آیا میتوانم در کشور آلمان نیز برای این شغل درخواست بدهم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  میلاد

سلام وقتتون بخیر .
شما با توجه به شرایطی که فرمودید در صورتی که سن مناسبی داشته باشید میتوانید برای دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان اقدام کنید و دوره پرستاری را دراین کشور بگذرانید . بعد از اتمام دوره جذب بازار کار این کشور خواهید شد .

اصغر

سلام سنم ۳۶ سال دیپلم برق ساختمان دارم جوشکاری و آهنگری به طور تجربی مسلط هستم در صنایع چوبی و نجاری به طور تجربی مهارت دارم در زمینه لوله کشی ساختمان هم تجربه دارم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  اصغر

سلام وقتتون بخیر .
میزان سابقه کار و تخصص شما باید توسط کارشناسان ما ارزیابی شود . برای این کار لطفا فرم ارزیابی رایگان ما رو پر کنید .

میلاد

سلام وقت بخیر من ۳۷ سال سن دارم مدرک من دیپلم برق صنعتی هستش و مدرک برق ساختمان و تعمیرات موبایل از فنی حرفه ای دارم جوشکاری و تاسیسات و مکانیکی هم به صورت تجربی بلد هستم مدرک مربیگری ورزشی دارم و رانندگی خودرو سنگین و نیمه سنگین هم کاملا مسلط هستم آیا در آلمان شرایط کار برای من مهیا هست؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  میلاد

سلام وقتتون بخیر
باید سابقه کارتون رو بررسی کنیم . ولی خوشبختانه اکثر تخصص هایی که فرمودید جزو تخصص های مورد نیاز کشور آلمان هست .

فرزان خزاعی

با سلام من کارشناس ارشد رشته HSE (ایمنی ، بهداشت حرفه ای، محیط زیست) و لیسانس ایمنی (گرایش پیشگیری از حوادث و حریق) هستم ، 37 ساله ، 5 سال سابقه کار دراین رشته در مجموعه آستان قدس رو دارم ، دارای گواهی مهارت کمک پرستاری و امداد گری اورژانس از نظام پرستاری و گواهینامه پایه یکم رانندگی هستم ، حدود 10 سال هم در زمینه دوخت و تولید انواع پرده منزل فعالیت داشتم ،متاهل و دارای یک فرزندم . آیا برای من در کشور آلمان امکان کار وجود داره .
                                                                                          با سپاس 

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرزان خزاعی

سلام وقتتون بخیر
از طریق جاب آفر در حال حاضر خیر اما شرایطتون برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان مناسب هست .

مهرداد گلچین

با سلام مهرداد هستم ۴۶ سال سن دارم دارای مدرک دیپلم در رشته فنی ماشین ابزار و ۲۵ سال سابقه دارم و زبان هم در سطح A1,1هستم آیا جاب آفر یا جاب سیکر برای من تایید میشه؟

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
از طریق موسسه ما خیر متاسفانه ، پرونده هایی که ما میپذیریم محدودیت سنی دارند .

عادل زرنگ

عرض سلام و احترام
قبل از هر چیز تشکر ویژه ای بابت تک تک رهنمودهای درست و دلسوزانه شما دارم.بنده دارای 41 سال سن و مدرک کارشناسی معماری و فعالیت در دفتر مهندسی معماری ونیز تسلط کامل بر نرم افزارهای معماری (اتوکد،رویت،تری دی مکس،ویری،لومیون و پست پروداکشن معماری) و دارای 12 سال سابقه کار در شهرداری با عنوان کارشناس معماری و در حال حاضر درحال گذراندن جلسات آخر دوره آموزشی زبان آلمانی A1-1 (محصول شرکت خودتون) هستم . خواستم بدونم با توجه به وضیعت موجود بنده امکان پیدا کردن کار با رشته معماری از طریق جاب آفر در آلمان هست ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  عادل زرنگ

سلام وقتتون بخیر .
ممنون از توجه شما .
برای رشته معماری ، باید رزومه متقاضی به صورت کامل ارزیابی شود تا بتوان درباره امکان یا عدم امکان پرونده نتیجه گیری کرد .

مهدیه محمدی

سلام روزتون بخیر، یه سوالی داشتم میخواستم بدونم برای کار در کشور آلمان حتما نیاز به داشتن سابقه بیمه هستیم؟ممنونم میشم راهنماییم کنید.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدیه محمدی

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به رشته و تخصص شما دارد . برای بعضی رشته ها ارائه بیمه الزامی هست اما برای بسیاری از رشته ها با مواردی مثل گواهی اشتغال به کار ، فیش حقوقی و … میتوانید سابقه کار خود را اثبات کنید .

علیرضا

سلام من ۳۲ سالمه لیسانس تاسیسات حرارتی برودتی دارم و ۴سال سابقه کار در تعمیرات اسپلیت و نصب راه اندازی ان و تعمیرات راه اندازی پکیج دیواری دارم ۶ ماه سابقه کار جوشکاری با گاز co2در یه کارگاه جوشکاری رو دارم امکانش هست که بتونم اپلای کنم تو المان

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علیرضا

سلام وقتتون بخیر .
شرایط اولیه شما مناسب هست . میتوانید برای دریافت جاب آفر آلمان اقدام کنید . ( برای دریافت مشاوره رایگان ، فرم ارزیابی سایت ما رو پر کنید )

ویشکائی

با سلام بنده 38 سال سن دارم و مدرک فوق دپلیم نقشه کشی و طراحی صنعتی و کارشناسی مهندسی ساخت تولید قالبسازی و حدود 17 سال در زمینه طراحی و نقشه کشی صنعتی و طراح قالبهای صنعتی مشغول به کارکم لطفا درصورت okبودن شرایت اعلام بفرمایید

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ویشکائی

سلام وقتتون بخیر .
بله شرایط اولیه شما مناسب هست .
اگر قصد دارید تا شرایطتون دقیقتر ارزیابی شود لطفا فرم ارزیابی رایگان مارا پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

مریم میرزایی

روز بخیر من 40 سالمه مدرک MBA دترم مدارک بازرگانی تو حوزه فروش و بازرگانی از موسسه مدیریت صنعتی دارم و مدرک آفیس از فنی حرفه ای و سابقه 7 ساله در حوزه فروش ۀسانسور دارم آیا نمی تونم برای آلمان اقدام کنم؟

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه در خصوص تخصص شما آفری برای آلمان ارائه نمیکنیم .
شما امکان اقدام از روش هایی مثل سرمایه گذاری ، خرید ملک ، ثبت شرکت و …. در استرالیا ، اسپانیا ، ترکیه دارید .

شیدا غفاری

سلام من مدرک فوق لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی هامبورگ دارم. 29 سال سن دارم و آلمانی هم صحبت میکنم. فعلا یکسال ویزا دارم. به دلیل نداشتن سابقه کار و ارتباطات نتوانسته ام شغل مناسب پیدا کنم. آیا شرکت شما برای پیدا کردن کار هم فعالیت می کند؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  شیدا غفاری

سلام وقتتون بخیر .
بله در خصوص مهاجرت کاری و جاب آفر آلمان اقدام میکنیم اما در صورتی که سابقه کار مرتبط با رشتتون رو داشته باشید .

ارشا

سلام
با مدرک کارشناسی IT تا چه سنی میشه برای مهاجرت کاری اقدام کرد ؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ارشا

سلام وقتتون بخیر .
بسته به سطح زبان متقاضی ، متفاوت خواهد بود .

آتنا عقیلی

سلام
من لیسانس میکروبیولوژی فوق لیسانس مدیریت استراتژیک مدرک فنی حرفه ای حسابداری کامپیوتر و طراحی لباس دارم
۱۷ سال سابقه بیمه دراداره دولتی باچه شرایطی میتونم مهاجرت کنم و‌به کدام کسور

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  آتنا عقیلی

سلام وقتتون بخیر .
برای ارزیابی دقیق شرایطتون نیاز داریم اطلاعات کاملتری از شما داشته باشیم مثل سن و … .
پیشنهاد میکنیم برای ارزیابی دقیق شرایطتون فرم ارزیابی رو در سایت ما پر کنید و یا با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

امیر عباس

بادرود 45سال دارم ،مدرک کارشناسی کنترل ابزار دقیق،23سال سابقه کار در زمینه تعمیرات الکترونیک وسیستم های ابزار دقیق،انواع مدارک فنی حرفه ای مکانیک خودرو ،برق وغیره

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر عباس

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه ویزا های کاری که ما اقدام میکنیم محدودیت سنی تا 40 سال دارند . شما از طریق روش هایی مثل سرمایه گذاری ، خرید ملک و … امکان اقدام دارید .

مریم

سلام من ۲۲ ساله هستم با مدرک کارشناسی میکروبیولوژی و درحال گذروندن دوره های کارآموزی مرتبط با رشته خود در آزمایشگاه هستم
شرایط برای مهاجرت من به آلمان امکان پذیره؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم

سلام وقتتون بخیر .
بله . اما در ابتدا باید شرایطتون به صورت دقیق مورد ارزیابی قراربگیره . درصورت واجد شرایط بودن میتوانید از طریق ویزای تحصیلی ویا آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

Mona

سلام وقت بخیر من ۳۱ سال دارم و مدرک ارشد امار و فنی حرفه ای حسابداری دارم اما سابقه کاری ندارم
ایا مدرک فنی حرفه ای سابقه کار حساب میشه و میتونم در این زمینه تو کشور المان درخواست کار بدم و مهاجرت کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  Mona

سلام خیر به تنهایی کافی نیست و باید بالای 3 سابقه کاری مرتبط با مدرک فنیتون به همراه بیمه داشته باشید

بتول

سلام وقت بخیر
38 سال دارم.
لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم. و حدود 8 سال سابقه تدریس زبان دارم.
زبان انگلیسیم عالی. و المانی رو دارم یاد می گیرم.
و در حال یادگیری برنامه مویسی وب هستم
شرایط کاری من رو برای کار در المان چگونه ارزیابی می کنید?
ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  بتول

سلام اگر توی برنامه نویسی بتونید سابقه داشته باشید میتونید برای جاب افر آلمان اقدام کنید

پژمان

سلام 21سال سن دارم دیپلم امور اداری و دارای هفت سال سابقه سیم پیچی و برق صنعتی زبان انگلیسی،معمولی آیا شانس کار در آلمان رو دارم یا خیر؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  پژمان

سلام بله فقط باید مدرک فنی شغلتون رو دریافت کنید . و حین روند پروستون زبان آلمانی رو مدرکشو بگیرید

علی نیکرو

سلام بنده 23 سالمه کاردانی ict دارم و مدرک فنی حرفه ای درجه 1 برق دارم کارت پایان خدمت هم دارم شرایطم برای ویزای المان چگونه است

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  علی نیکرو

برای دریافت جاب افر آلمان باید بالای 3 سال هم سابقه کاری به همراه بیمه داشته باشید

هدایت عباس زاده

بنده 5 سال سابقه کار در شرکت خصوصی در داخل ایران رو داشتم و به عنوان کارشناس محتوا و سئو فعالیت داشتم. آیا می تونم در
آلمان در این حوزه در جایی معتبر کار پیدا کنم.

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

سلام بله امکان دریافت جاب افر برای شما وجود داره ولی باید شرایطتون دقیق تر بررسی بشه

حسین

سلام من ۲۳سالمه فوق دیپلم الکترو تکنیک دارم و دو سال سابقه کار در اجرای صفر تا صد برق ساختمان متاسفانه زبان آلمانی بلد نیستم انگلیسی هم در حد مبتدی آیا. شرایط کار در آلمان رو دارم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حسین

درصورتی که همکاری کنید در خواندن زبان آلمانی ( به موازات پروندتون ) میتوانید برای کشور آلمان اقدام کنید .

شروین
پاسخ به  حسین

سلام من 28 سالمه فوق دیپلم فنی حرفه کامپیوتر و گواهینامه فنی حرفه ای خودرو و فوق دیپلم هنرهای زیبا دارم آیا شرایط کار در آلمان رو پیدا خواهم کرد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  شروین

برای جاب افر باید بالای 3 سال سابقه کاری مرتبط با مدرک فنی یا رشته تحصیلیتون به همراه بیمه داشته باشید

مهدی

سلام.41سالمه کارشناسی مکانیک تاسیسات صنعتی هستم 24سال سابقه بیمه دارم .تسلط کامل به انواع جوشکاری و لوله کشی و تاسیسات.شرکت ثبت شده و فعال دارم از سال 1390 و قراردادهای کار دولتی موجود است.برای ویزای کار میتونم اقدام کنم.مرسی.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
رشته و سابقه کارتون بسیار مناسبه اما در حال حاضر پرونده هایی که موسسه ما میپذیره فایل های زیر 40 سال هست .

ادوین گولومیان

با سلام و احترام،

بنده 28 سالمه و مجرد، تحصیل کرده کارشناسی در رشته مهندسی صنایع و ارشد در رشته مهندسی صنایع گرایش لجستیک و زنجیره تأمین و بالغ بر 4 سال سابقه کار حرفه ای مرتبط در شرکت های مطرح بین اللملی (Nestle) و داخلی(زر و گلرنگ) ، زبان انگلیسی تا سطح CAE و المانی مبتدی، می خواستم بدونم شرایطم برای اقدام از طریق جاب افر پس از اخذ مدرک b1 در چه حدی هست!

با تشکر،
گولومیان

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
در خصوص تخصص شما در حال حاضر آفری برای کشور آلمان ارائه نمیکنیم اما اگر امتیاز بالایی کسب کنید میتوانید شرایطتان را برای روش های امتیازبندی استرالیا ارزیابی کنید .

محمدکاظم ایمانی

سلام
برای فارغ التحصیلان رشته مهندسی کشاورزی امکان اشتغال در کشور آلمان فراهم است؟

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
برای این تخصص در حال حاضر متاسفانه آفری ارائه نشده .
اما برای این رشته کشور استرالیا گزینه مناسبی هست .

محمد

سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه و لیسانس میکروبیولوژی هستم و در حال حاضر میخوام برای ارشد بخونم خواستم بدونم از چه طریق میشه به المان مهاجرت کنم و ایا شانسی برای مهاجرت دارم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
میتونید از روش هایی مثل آوسبیلدونگ و تحصیلی اقدام کنید اما باید شرایطتون دقیق بررسی شود .
برای اطلاع از شرایط آوسبیلدونگ آلمان این مقاله را مطالعه کنید . https://www.hermesapply.com/german-internship/

mhy

سلام وقت بخیر
بنده دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی نفت هستم ترم آخرمه
معدلم 18 تا الان
معافیت تحصیلی دارم
به شدت مشغول خوندن زبان انگلیسی هستم تا خودمو به آیلتس 7 برسونم
چون هزینه زندگی در اروپا بالاس می خواستم بدونم اگر برای ویزای کاری اقدام کنم
چقدر شانس اینو دارم که اونجا بتونم کار پیدا کنم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  mhy

سلام وقتتون بخیر .
برای مهاجرت کاری باید حتما در زمینه تخصصتون سابقه کار هم داشته باشید .
متاسفانه موسسه ما در زمینه تخصص شما آفری ارائه نمیکند .

فخری

سلام
وقت تون بخیر.من 32 سالمه و همسرم 39 ساله و یک فرزند 6 ساله داریم. من و همسرم کارشناسی حسابداری داریم و هرد حسابدار هستیم.زبان انگلیسی ضعیف و زبان آلمانی هم اصلا بلد نیستیم. آیا با شرایط ما امکان اخذ ویزای آلمان وجود داره؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فخری

سلام وقتتون بخیر .
برای آلمان شانس بالایی نخواهید داشت . اما اگر حداقل آیلتس 7 ارائه دهید امکان اقدام برای جاب آفر استرالیا براتون وجود داره .

یوسف
پاسخ به  فخری

سلام، ۴۰ ساله هستم. مدرک فوق لیسانس آلودگی محیطزیست از علوم و تحقیقات اهواز و در حال حاضر دانشجوی دکتری آلودگی محیطزیست، ۲۰ سال سابقه ی رسمی تدریس زیست شناسی در آموزش و پرورش دارم.
زن و دو بچه(دختر ۱۴ ساله و پسر ۹ ساله) دارم.
آیا برای کار در آلمان میتوانم اقدام کنم؟
باتشکر

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  یوسف

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه در خصوص تخصص شما آفری ارائه نشده .

احمد

سلام
۳۵ سال سن‌دارم
مدرک لیسانس آشپزی دانشگاه جامع ، نزدیک‌ به سه سال بیمه دارم مربوط به شغلم
دوره اشپزی ملل رو‌گذروندم‌ و در حال گذروندن زبان آلمانی هستم
من‌میتونم اقدام کنم ؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  احمد

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه در زمینه تخصص شما خدماتی ارائه نمیدیم .

علی

سلام وقت بخیر
من 38 سالمه مهندس نرم افزار هستم و حدود 14سال سابقه کار دارم که 10 سالش مرتبط با رشته و در حوزه آی تی و شبکه هست. زبان آلمانی فعلا در حد آ2 و انگلیسی آیلتس 4.5
شرایط کاری من را برای کار در آلمان چگونه ارزیابی میکنید؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر .
درصورت همکاری شما در خواندن زبان آلمانی امکان اقدام برای شما وجود دارد .

علیرضا

سلام.بنده ۱۸ سال سن دارم و دیپلم فنی و حرفه ای دارم و شغلم مکانیکی هست چگونه میتونم به راحتی اقامت و اونجا کار کنم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علیرضا

سلام وقتتون بخیر .
با اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان امکان کارآموزی در این کشور را دارید .

شعله عباسزاده

سلام من کارشناسی ارشد زبان انگلیسی و ایلتس زبان انگلیسی دارم دبیر بودم بازنشستگی زود هنگام گرفتم آیا امیدی به ویزا کار در آلمان میتونم داشته باشم

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
موسسه ما در حال حاضر در زمینه تخصص شما جاب آفری ارائه نمیده .

رضا بحرینی

سلام،من ۴۲ سالمه و لیسانس حقوق دارم و ۸ سال بیمه نامربوط دارم،شرایط کارکردن در آلمان را دارم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  رضا بحرینی

سلام وقتتون بخیر
خیر متاسفانه رشته و سن شما مناسب برای ویزای کار کشور آلمان نیست .

Niki

پس چرا نوشتید تا ۴۵ سال میتونن جاب آفر بگیرن.یعنی یک کمک پرستار ۴۱ ساله نمیتونه کارفرما پیدا کنه و جاب آفری بیاد چون سنش بالاست؟ ولی شرایط سنی تا۴۵

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Niki

سلام وقتتون بخیر .
برای اکثر رشته ها تا 40 سال ، بعضی رشته ها تا 45 سال هم امکان اقدام وجود داره . اما با توجه به شرایط شما امکان اقدام برای آوسبیلدونگ پرستاری وجود داره .

علیرضا

سلام وقتتون بخیر،
من 26 سالمه و 5 سال است که پلیس هستم و طبیعتاً در کار دیگه ای تخصصی ندارم ، اما کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستم و همچنین در زمینه عکاسی و فتوشاب و لایت روم تخصص دارم و ازین راه هم نیز کسب درآمد کرده ام،
آیا شانسی برای من وجود داره که بتونم برای کار به آلمان یا هر کشور دیگه ای برم؟!

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علیرضا

سلام وقتتون بخیر .
باید شرایطتون دقیقتر بررسی بشه . در صورت واجد شرایط بودن میتونید از طریق دوره های کارآموزی آلمان اقدام کنید .

فرزاد
پاسخ به  علیرضا

سلام وقت بخیر
من رشته مهندسی مکانیک_ گرایش ساخت و تولید هستش و تا الان ۵ سال سابقه کار در زمینه تراشکاری دارم و الانم تو پتروشیمی مشغول کار هستم ، ولی متاسفانه زبان آلمانی بلد نیستم و زبان انگلیسیم هم ضعیفه
به نظرتون امکانش هست که درخواست ویزای کار و اقامت دائم بدم؟! آیا موافقت میکنن؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرزاد

سلام وقتتون بخیر .
هم مهندسی مکانیک و هم تخصص در جوشکاری امکان دریافت ویزای آلمان رو براتون فراهم میکنه اما باید در زمینه یکی از این تخصص ها سابقه کار و مدرک تحصیلی یا فنی حرفه ای داشته باشید .
زبان آلمانی رو هم به موازات پروندتون میتونید تکمیل کنید .

میلاد

عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت کارشناسان عزیز بنده 30سالمه مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و زبان انگلیسیم در حد متوسطه ولی آلمانی تقریبا صفر اگه زبان آلمانی رو یاد بگیرم امکان کار برای من تو آلمان هستش آیا .اگه هست از بین روش های مهاجرتی که بالا ذکر شده کدوم یکی رو مصلحت میدونید با تشکر

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  میلاد

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه در زمینه رشته شما جاب آفری برای کشور آلمان ارائه نشده .
روش مهاجرتی که برای آلمان میتونید اقدام کنید ، دوره های آوسبیلدونگ کادر درمان هست .

سینا

سلام. با مدرک ارشد HSE از دانشگاه دولتی میشه برای ویزای کاری تو آلمان اقدام کرد؟ من در حال حاضر 21 سالمه و فعلا برای ارشد HSE اقدام نکردم فقط میخوام بدونم اگه تو ایران ارشد HSE بگیرم میتونم بیام آلمان برای کار یا نه
یا اینکه با مدرک فنی غواصی صنعتی از ایران میشه تو آلمان کار پیدا کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سینا

سلام وقتتون بخیر .
برای مهاجرت کاری به آلمان باید بعد از اتمام تحصیلتان حداقل 3 سال سابقه کار کسب کنید .

زینب

سلام وقت بخیر من خانومی هستم ارایشگر تازه کار دارای مدارک فنی حرفه ای و مدرک تحصیلی دیپلم متاهل و دارای یک فرزند همسرم هم دیپلم حسابداری هستن و شغلتون هم حسابداری و انبارداری هست آیا میتونم مهاجرت کنم و اقامت دایم بگیرم به نظرتون با این شرایط چه کشورهایی مناسبه و اینکه سرمایه ای نداریم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زینب

سلام وقتتون بخیر . با توجه به شغل شما و همسرتون ، کشور استرالیا گزینه بسیار مناسبی هست اما باید شرایط و رزومه شما و همسرتون بررسی شود .

جوادجودی

سلام بنده 14 سال سابقه مکانیک تجربی دارم دارای مدرک فنی وحرفه ای وجواز کسب ومدرک تحصیلی دیپلم. آیا میتونم اقامت آلمان بگیرم و مشغول به کار بشم. در صورت تایید، چه شرایط ومدارکی برای مهاجرت داشته باشم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  جوادجودی

سلام وقتتون بخیر .
اگر سنتون کمتر از 45 سال باشه ، با توجه به شرایطی که فرمودید امکان اقدام براتون وجود داره .

حمیدرضا

سلام وقتتون بخیر بنده 33 سالمه رشته تحصیلیم لیسانس برق الکترونیک هستش ولی 10 سال سابقه کار در زمینه it دارم آیا امکان جاب آفر برای آلمان وجود داره؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حمیدرضا

سلام وقتتون بخیر .
در صورتی که مدرک فنی حرفه ای در زمینه تخصصتان ارائه دهید و به موازات شروع پروندتون یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید امکان اقدام از طریق جاب آفر آلمان را خواهید داشت .

مرتضی کبیریان

سلام روزتون بخیر ،من مدرکم دیپلمه ولی چندتا نمایندگی تعمیرات پکیج دارم و تمام برندها رو تعمیر میکنم،تمام برندهای کولر گازی و داکت اسپیلت رو نصب و تعمیر میکنم ،تصفیه آب های خانگی رو نصب و تعمیر می کنم ،لوله کشی ۵ لایه و تک لایه و مسی و گالوانیزه و پلیکا و پوش فیت و … رو به صورت حرفه ای کار می کنم ،مدرک گریدAتعمیرات پکیج رو از فنی و حرفه ای دارم و مدرک هزار ساعته تاسیسات از فنی حرفه ایی رو دارم و…زبان انگلیسی رو تقریبا مسلطم ولی آلمانی نه سنم ۳۵ سالمه متاهل و دوبچه دارم
می تونم در آلمان کار پیدا کنم

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
اگر در زمینه مدارک فنی حرفه ای نام برده ، حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط ارائه دهید امکان دریافت جاب آفر آلمان برای شما وجود دارد .

مهرداد

سلام
روز بخیر
شرایط کار در آلمان برای دانشجوی مقطع دکتری رشته کامپیوتر همزمان با تحصیل هم فراهم هست.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهرداد

سلام وقتتون بخیر .
بله ، اجازه انجام کار به صورت پاره وقت را دارید .

مهرداد

برای رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار حوزه ی طراحی سایت و سئو بازار کار به چه صورت هست؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهرداد

در زمینه تخصص شما کشور آلمان بازار کار بسیار مناسبی دارد ، اما برای اقدام کردن از طریق کار باید سایر شرایطتون از قبیل سن ، سابه کار و… بررسی شود .

داراب

سلام
روز بخیر
من 35 سالم هست و مدرک کارشناسی ارشد نرم افزار دارم میتونم برای ویزای کار آلمان اقدام کنم.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  داراب

سلام وقتتون بخیر .
درصورتی که حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته باشید در این زمینه میتوانید برای جاب آفر کشور آلمان اقدام کنید .

مهدی

سلام وقتتون بخیر
من حدود یک سالی هست که با شرکت آلمانی به صورت دور کاری بدون قرارداد مشغول همکاری ام
خواستم این موضوع رو باهاشون مطرح کنم که بتونم اپلای کاری بکنم
خواستم بپرسم با توجه به شرایطی که دارم برام ممکن هست این اتفاق
کارشناسی نرم افزار دارم از دانشگاه دولتی

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
اگر قصد دارید از همان کارفرما جاب آفر بگیرید ، این کاملا بستگی به نظر کارفرمای شما دارد .
اما برای اقدام از طریق کارفرما های دیگر باید سایر شرایط شما از قبیل سن ، سابقه کار و …. ارزیابی شود .

سلمان

سلام من مهندسی نرم‌افزار مدرک کارشناسی.
سن ۳۴ با ۱۰ سال سابقه بیمه . مدرک زبان ندارم فقط تا چند ماه آینده ایلز میتونم بگیرم.
برنامه جاب آفر برای شرایط من اوکی هست . سریع ترین راه ممکن چی هست و چی کار باید بکنم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سلمان

سلام وقتتون بخیر .
اگر سابقه کارتون مرتبط با رشته تحصیلیتون باشه ، بله شرایطتون قابل بررسی هست و بهترین گزینه براتون جاب آفر هست .

علی

سلام.روزتون به خیر.من 23 سالم هست و میخواستم بدونم بدون مدرک دانشگاهی و فقط با نمونه کار و cvمیشه در المان جاب افر گرفت یا نه؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر .
خیر . باید در زمینه تخصصتون مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه ای داشته باشید .
با توجه به شرایط سنیتون میتونید در رشته تخصصیتون برای دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

علی مبنایی

سلام من 27 سالمه ، کارشناس بازاریابی ، 8 سال سابقه کار فروش و بازاریابی دارم
میتونم برای آلمان اقدام کنم ؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی مبنایی

سلام وقتتون بخیر .
برای جاب آفر خیر . میتوانید در صورت واجد شرایط بودن برای دوره آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید .

گلپری

سلام من گلپری هستم میخواستم بدونم ایا میتونم در آلمان در رشته پرستاری به زبان انگلیسی مشغول به کار شوم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  گلپری

سلام وقتتون بخیر .
خیر . حتما باید با زبان آلمانی آشنایی داشته باشید .

نازنین

سلام افر کاری برای الگوریتمیک تریدینگ تو آلمان چجوریه؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  نازنین

سلام وقتتون بخیر .
ما آفر کاری در این زمینه نداریم متاسفانه.

مریم

سلام .
من پرستار هستم میخواستم بدونم میتونم برای جاب آفر کشور آلمان اقدام کنم ؟ و این که زبانم باید در چه سطحی باشه ؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید اقدام کنید ولی سایر شرایطتون هم باید ارزیابی بشه .
مدرک زبان رو میتونید به موازات پرونده تکمیل کنید ( B2 زبان آلمانی )

Iylar

سلام
وقت بخیر
من 29 سال سن دارم و کارشناس ارشد IT هستم میتونم برای جاب آفر اقدام کنم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Iylar

سلام وقتتون بخیر .
در صورتی که حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشید ، میتوانید برای جاب آفر کشور آلمان اقدام کنید .

محمدحسین

سلام وقتتون بخیر.محمدحسین هستم ۲۶ساله کاردانی مکانیک دارم خواستم بدونم واسه کدوم کشور میتونم اقامت کاری بگیرم؟ی جورایی کدوم کشور سکوی پرتاب خوبی هست واسم ممنون میشم راهنماییم کنید.

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمدحسین

سلام وقتتون بخیر .
اگر سابقه کار داشته باشید میتونید برای جاب آفر آلمان و استرالیا اقدام کنید .

کیوان

سلام
وقتتون بخیر
آیا برای کارشناس ارشد رشته شیمی تجزیه از دانشگاه دولتی با سابقه 7 سال کار در پتروشیمی فرصت شغلی مناسبی در المان هست؟
ممنون میشم پاسخ بدید

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  کیوان

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر جاب آفری در زمینه تخصص شما برای کشور آلمان ارائه نمیکنیم . اما رشته و تخصص شما برای کشور استرالیا بسیار مناسب است و شرایطتون قابل بررسی هست .

محمدرضا ابراهیم‌زاده

سلام من مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دارم بامدرک b1 زبان المانی در حال حاضر ۸ سابقه بیمه دارم سنم ۳۷ سال است در حال حاضر در مدرسه دبیر و معاون هستم

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه رشته و تخصص شما در زمینه مشاغل مورد نیاز کشور آلمان نیست .
میتونید برای رشته پرستاری دوره آوسبیلدونگ اقدام کنید .

طاهر

سلام روزتون بخیر من 40 سالم هست و مجرد هستم و مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی رو دارم و به تعمیر لوازم خانگی و جوشکاری و سیم کشی و تمام کارهای برق کاملا مسلط هستم
آیا میتونم ویزای کار آلمان رو بگیرم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  طاهر

سلام وقتتون بخیر .
اگر سابقه کار و رزومه کاری خوبی داشته باشید ، با پذیرش ریسک سنی از جانب خودتون ، بله میتونید اقدام کنید .

فرشته حسینی

سلام وقتتون بخیر وعالی من 29 سال دارم با 9سال سابقه تخصصی ماساژ پزشکی در کلینیک فیزیوتراپی وبیمارستان مدرکم از فدراسیون پزشکی ورزشی هست اما به دلیل شرط سنی مشمول اسبولدینگ نمیشم ایا بااین رشته میتونم جاب آفر آلمان رو بگیرم؟دارم برای b1 میخونم و مدرک تحصیلیم دیپلم هست ودرحال حاضر مقیم ترکیه هستم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرشته حسینی

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه رشته شما در حال حاضر جزء مشاغل مورد نیاز آلمان نیست .
شرایط سنیتون برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری مناسب هست .

مرضیه

با سلام.من مجرد و 35 سال هستم.فارغ التحصیلی کارشناسی پیوسته حسابداری در اسفند 92 از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز میباشم.حدود ۶ سال سابقه بیمه ای حسابداری بعد از اخذ مدرک لیسانس دارم و همچنان مشغول به کار حسابداری میباشم.با فرض داشتن نمره ۶ آیلتس و ‌B1 آلمانی آیا بنظرتون شانسی برای دریافت پیشنهاد شغلی مرتبط در دوره ویزای جستجوی کار دارم؟و اینکه با توجه به شرایط فوق بنظرتون برای مهاجرت از چه طریق اقدام و اینکه چه کشوری رو انتخاب کنم کنم که شانس بالاتر داشته باشم ؟من در کدوم زمینه شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارم؟ ویزای کار،جاب سیکر یا مهاجرت تحصیلی در مقطع ارشد؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مرضیه

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر برای دریافت جاب آفر رشته شما ، بهترین کشور استرالیا هست .
البته به این نکته توجه داشته باشید که شرایط شما باید به صورت کامل ارزیابی شود .

مرضیه
پاسخ به  مرضیه

سلام وقت بخیر خانم ۴۷ ساله هستم ۲۷ سال تجربه کاری در زمینه خیاطی دارم ۶مدرک فنی حرفه ای رشته های خیاطی رو دارم مدرک تحصیلی فوق دیپلم طراحی دوخت از دانشگاه دولتی ایا شرایط اقامت کاری در آلمان رو دارم میشه لطفا راهنمایی فرمایید

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مرضیه

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه امکانش نیست .

مينا

سلام خسته نباشيد من ٢٨ سالم هست فوق ليسانس ژنتيك مولكولى هستم ميتونم ويزاى كار بگيرم؟ اگه در زمينه ى رشته خودمم نباشه مشكلى نيست

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مينا

سلام وقتتون بخیر .
برای دریافت ویزای کار باید ، سابقه کار و مدرکتون مرتبط باشه .

محسن

سلام من ۳۳ سالمه تحصیلات دیپلم ردی هستم و کار من در زمینه شبکه توزیع برق هست میتونم اقامت کار در آلمان را بگیرم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محسن

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه . برای دریافت ویزای کار کشور آلمان حتما باید دیپلم رو داشته باشید .

حمید

سلام
روزبخیر
من 33 سال دارم و دیپلم کامپیوتر و کاردانی ناپیوسته علمی و کاربردی در رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات دارم و سابقه کار بدون بیمه بیشتر از 3 سال دارم در شرف گرفتن مدرک b1 هستم. در ضمن برنامه نویس هستم و سابقه شرکت در استارتاپ آپ ویکند دارم که همچنین گواهینامه انگلیسی بین المللی شرکت در دوره های سه روزه استارتاپ ویکند را دارم که در یکی از آن ها موفق به رتبه دوم و سوم و در یکی دیگر موفق به کسب مقام شایسته تقدیر گشته ام. و در حال حاضر در حال راه اندازی استارتاپی هستم که حداکثر 4 ماهه راه اندازی خواهد شد. آیا می توانم برای ویزای آوسبیلدونگ یا جستجوی کار و یا جاب آفر اقدام نمایم.
موسسه ZAB مدارک کاردانی را برای تایید قبول نمی کند.
در سایت آنابین دانشگاه علمی و کاربردی H+ هست ولی رشته و مقطع تحصیلی وجود ندارد که باید توسط ZAB اقدام به تایید نمایید که آن هم در سایت ZAB نوشته که کار تایید برای مقطع کاردانی را انجام نمی دهد.
ممنون هستم که راهنمایی می نمایید
با تشکر از راهنمایی شما

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حمید

سلام وقتتون بخیر .
اگر در زمینه رشته it مهارت کافی داشته باشید پروسه جاب آفر شما قابل انجام هست .

مهدی

سلام وقتتون بخیر من ۱۴ سالمه میخواستم بدونم امکانش هست دبیرستان رو توالمان بگذرونم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون خیر .
ما برای مدارس آلمان اقدام نمیکنیم .

حامدی

با سلام
48 ساله هستم و دارای مدرک کاردانی کامپیوتر با 19 سال سابقه کار در زمینه IT. آیا امکان مهاجرت از طریق کار برایم وجود دارد؟
با تشکر

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حامدی

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه این امکان به دلیل سن شما ، وجود ندارد .

حامد

سلام من با 41 سال سن و سابقه اقامت پژوهشی در چند نوبت در المان و اینکه هم اکنون هیات علمی دانشگاه های ایران هستم با مدرک دکترا امکان مهاجرت به المان دارم؟

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حامد

سلام وقتتون بخیر .
بله ولی باید سایر شرایطتون هم ارزیابی بشه . برای این کار با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید 02128111107

عبایی

با سلام بنده 42 سال سن دارم و دارای سابقه مفید20 ساله در رشته برق وابزار دقیق و;کارباسیستمهای برقی واتوماسیون صنعتی siemens هستم.همچنین دارای دانش زبان انگلیسی در حدمطلوب میباشم.شانس من برای مهاجرت به آلمان چقدره وچه جوری میتونم اقدام کنم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  عبایی

سلام وقتتون بخیر .
سنین بین 40 تا 45 شامل ریسک سنی میشوند . مگر در صورت داشتن رزومه ای بسیار قوی .

نیلوفر

سلام من دختر هستم، متولد اردیبهشت ۷۶، از چه طریقی میتونم متوجه بشم که هر رشته ای پذیرش آوسبیلدونگش چه تاریخی هست، چون تا قبل ۲۵ سالگی باید اقدام بکنم

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  نیلوفر

سلام وقتتون بخیر .
شما باید در ابتدا پروسه رو آغاز کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت آوسبیلدونگ شما را اقدام کنند .

سپهر شایان

سلام وقتتون بخیر
۴۱ سال سن من هست
و چند سال سابقه جوشکاری و تولید مصنوعات فرفوژه از قبیل سرویس خواب ، مبلمان و ،،، به سبک سنتی داشتم و همچنین درهمین رشته از صنایع دستی ، تعمیر لوازم سرد کننده خانگی و کاشت صیفیجات دارای گواهینامه از فنی و حرفه ای میباشم
باتوجه به مدارک بالا امکان کار درآلمان برای من وجود دارد مخصوصا درفرفوژه

مدیر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سپهر شایان

سلام وقتتون بخیر .
شرایطتون قابل ارزیابی هست ولی سنتون پروندتون رو ریسکی میکند .

هما سیدحسینی

سلام من ۴۷ ساله لیسانس پرستاری ۲۱ سال سابقه کار دارم .شنیدم که آلمان وسوئد شرط سنی نمیخواد ؟آیا من میتونم اقدام کنم برای کار مربوط به حیطه شغلم ؟
ممنون از پیگیری شما

مدیر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
آلمان پرستار تا سن 45 سال جذب میکند .

طاهر صادقی

با سلام
پسرم دانشجوی حسابداری و ورودی مهرماه99بوده وقصد دارد از طریق آسبیدونگ به آلمان برود از کجا باید شروع کند لطفا قدم به قدم یا مراحله بمرحله اقداماتی که باید انجام دهد را بفرمائید.
با سپاس فراوان

هرمس اپلای
پاسخ به  طاهر صادقی

سلام ، بله برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی با موسسه تماس بگیرید

مقالات پیشنهادی :

زندگی در قبرس

حاشیه دریای مدیترانه معمولا از نگاه بسیاری از مردم جهان یکی از زیبا‌ترین نقاط کره خاکی است. کشورهای که در

برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟

یک پرسش سرنوشت‌ساز؛ برای مهاجرت از کجا شروع کنیم؟ مهاجرت یکی از مهم‌ترین تصمیمات افراد در زندگی است. تصمیمی که