دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان چین

دانشگاه بین‌المللی شیان (XAIU) یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی است که مجوز وزارت آموزش چین را برای دوره چهار ساله لیسانس در اختیار دارد. این دانشگاه در سال 1992 در یکی از تاریخی‌ترین شهرهای چین به نام شیان تأسیس شد و مجموعه‌ای از ساختمان‌های کلاسی پیشرفته، خوابگاه‌های بزرگ، کتابخانه‌های مجهز و زمین‌های ورزشی استاندارد به آن اختصاص یافت. در این مقاله قصد داریم همه چیز را در خصوص معرفی و نحوه پذیرش در دانشگاه شیان چین بیان کنیم. با ما همراه باشید.

دانشگاه بین‌المللی شیان (XAIU) یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی است

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

معرفی دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان چین با حدود 22000 دانشجو و 2000 کارمند و استاد، یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های چین است که در رشته‌های مهندسی، مدیریت، اقتصاد، علوم‌انسانی، پزشکی، کشاورزی و هنر دانشجو می‌پذیرد. تأسیس این دانشگاه در شهر شیان نتیجه بازاری‌سازی و اصلاحات در چین است که در 67 رشته تحصیلی فعالیت می‌کند. این دانشگاه اکنون تأکید اصلی خود را بر روی ارتقای کیفیت خود در تحصیل و آموزش عالی دانشجویان قرار داده است.


XAIU سرمایه‌گذاری زیادی برای تجهیز پردیس دانشگاه انجام داده است تا آن را به زیرساخت‌های پیشرفته سیستم فناوری اطلاعات مجهز کند؛ به‌گونه‌ای که هم‌اکنون دانشگاه شیان تنها مؤسسه آموزش عالی در شمال غربی چین است که نام آن در لیست پروژه داده‌های بزرگ صد مدرسه به ثبت رسیده است. این پروژه مربوط به یکپارچه‌سازی و نوآوری صنعت و آموزش است که به طور مشترک توسط مرکز برنامه‌ریزی و توسعه مدارس وزارت آموزش‌وپرورش چین و شرکت صنعت اطلاعات Dawning راه‌اندازی شده است. مساحت زمینی که این دانشگاه در آن ساخته شده، چیزی در حدود 1.26 میلیون متر مربع است.

امکانات دانشکده‌ها و کادر حرفه‌ای

دانشگاه شیان چین از ارزش‌های به‌خصوص خود برخوردار است که از میان آن‌ها می‌توان به اخلاق حرفه‌ای، حس قدردانی، فداکاری، خودسازی و آموزش سازنده اشاره کرد. سیاست‌هایی که از ابتدا در این دانشگاه پیاده شده، بر این بوده که دسترسی برابر به آموزش عالی را برای همگان فراهم کند و دراین‌بین، افرادی را که از مزایا و امکانات کمتری برخوردار هستند، در اولویت قرار دهد.

دانشگاه شیان همچنین از پردیسی زیبا با امکانات مدرن برخوردار است و مهم‌تر از آن تلاش قابل‌توجهی برای ارتقای کیفیت علمی و توسعه هیئت‌علمی حرفه‌ای می‌کند. پروفسور CHEN Aimin، Ph.D به‌عنوان رهبری آینده‌نگر از سال 2015 ریاست دانشگاه شیان را برعهده گرفته است. این شخص از اساتید اقتصاد در دانشگاه پنسیلوانیا بوده است که استاد برجسته کالج هنر و علوم در دانشگاه ایالتی ایندیانا خوانده شده و سمت معاونت سابق رئیس دانشگاه سیچوان را نیز در رزومه خود دارد.

پروفسور گائوفو آکادمیسین آکادمی علوم چین است که ریاست افتخاری مؤسسه علوم کاربردی را برعهده دارد. پروفسور KANG Le آکادمیسین آکادمی علوم چین است که به‌عنوان مدیر افتخاری کمیته آکادمیک XAIU شناخته می‌شود. پروفسور WU Tianyi آکادمیسین علوم مهندسی چین به‌عنوان مشاور مؤسسه تحقیقات کاربردی علوم زیستی دعوت شده است.

پروفسور SHI Yong مشاور شورای دولتی و مدیر مرکز تحقیقات اقتصاد مجازی و داده آکادمی علوم چین است که به‌عنوان رئیس افتخاری مؤسسه تحقیقات کاربردی داده‌های بزرگ فعالیت می‌کند. پروفسور PAN Maoyuan، معاون سابق دانشگاه Xiamen و پروفسور SHI Qiuheng مدیر مؤسسه آموزش دانشگاه Xiamen نیز به‌عنوان روسای افتخاری مؤسسه تحقیقات آموزشی Qifang خدمت می‌کنند.

تحصیل در شهر شیان چین

کالج‌های دانشگاهی نظام‌مند

دانشگاه شیان چین دارای کالج‌های متمایز و یکپارچه است که هریک در رشته‌ای خاص فعالیت می‌کند. یکی از این کالج‌ها، کالج کسب‌وکار است که بر روی یک‌سری از رشته‌های تجاری متمرکز شده و تأکید آن در خصوص لجستیک و تحقیقات توسعه منطقه آزاد شانشی است. کالج پزشکی از کادری بسیار مجرب در رشته پرستاری برخوردار است که در حال ایجاد یک زمینه تحقیقاتی پیشرفته ملی در زمینه علوم کاربردی است.

از کالج‌های برتر دیگر، کالج علوم‌انسانی است که در زمینه فناوری رسانه نسبتاً قوی است. این در حالی است که با سیاست‌گذاری‌های قوی که در زمینه هنرهای آزاد مانند نوشتن، طراحی هنری و مطالعه زبان دارد، به دانشگاه خدمات می‌دهد. یکی از برترین کالج‌های دانشگاه، کالج مهندسی است که در حال ایجاد رشته‌هایی با ویژگی‌های مهندسی جدید در حوزه‌های اینترنت اشیا، الکترونیک و علوم کامپیوتر است.

کالج هنرهای نمایشی نیز با ادغام اجرای صحنه‌ای در دنیای واقعی و آموزش کلاس درس با هم شیوه‌ای کاملاً نوآورانه را در آموزش پیش می‌برد. این دانشگاه همچنین پلتفرم‌های یادگیری آنلاین و بهترین MOOCها را در سراسر جهان برگزار می‌کند. به‌منظور ارتقای کیفیت تحقیقات انجام شده در دانشگاه، مؤسسات تحقیقاتی مختلف از قبیل مؤسسه تحقیقاتی آموزش Qi Fang، مؤسسه تحقیقات منطقه آزاد تجاری شانشی، مؤسسه نوآوری و کارآفرینی، مؤسسه علوم زیست کاربردی و مؤسسه تحقیقاتی داده‌های بزرگ کاربردی تأسیس شد‌ه‌اند و زیر نظر دانشگاه شیان چین فعالیت می‌کنند.

کالج‌های زیبای دانشگاه شیان

روند رو به بهبود پیشرفت دانشگاه شیان

به علت عملکرد مطلوبی که دانشگاه در طی سال‌ها داشته است، پروژه‌های محول شده به آن و نیز جوایز دریافتی به‌خاطر این پروژه‌ها هرسال رو به افزایش است. در سال 2016 این دانشگاه از نظر تعدادی پروژه از ادارات دولتی در سطوح استانی، وزارتی و ملی رتبه اول را در بین دانشگاه‌های خصوصی کسب کرده است. همچنین در میان بسیاری از کنفرانس‌ها و انجمن‌های دانشگاهی، این دانشگاه کنگره بین‌المللی پیشرفت جهانی دانشگاه‌ها و کالج‌ها را راه‌اندازی و دو بار کنفرانس سالانه خود را در محوطه دانشگاه برگزار کرده است. سی و دومین کنفرانس سالانه انجمن دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه (AUAP) در نوامبر 2017 در دانشگاه شیان برگزار شد.

اصلاحات آموزشی و برنامه‌های متمایز

دانشگاه شیان اولین دانشگاه خصوصی است که اجازه اجرای برنامه‌های آموزشی بین‌المللی را در استان شانشی دریافت کرد. به همین مناسبت XAIU یک پلتفرم گسترده با تأکید بر “آموزش بدون مرز” ایجاد کرد. XAIU در این پلتفرم با هدف پرورش استعدادها با چشم‌انداز جهانی و کمک به توسعه اجتماعی و اقتصادی محلی، برنامه‌های مشترک زیادی را تدوین کرده و همچنین ابتکار عمل “کمربند و جاده” کشور را ایجاد کرده است.

دانشگاه شیان چین برنامه‌های نوینی همچون تبادل دانشجو و اساتید بین‌المللی را در تحقیقات دانشگاهی خود گنجانده و این‌گونه به بیان اعتبار متقابل با دانشگاه‌های متعدد می‌پردازد. هزاران دانشجو برای تحصیل به خارج از کشور رفته‌اند و XAIU دانشجویان بین‌المللی زیادی را برای تحصیل در چین پذیرفته است. XAIU همچنین مفتخر است اولین نهادی است که کالج کارآفرینی را در بین دانشگاه‌های چین تأسیس کرده است و این‌گونه دانشجویانی که دارای روحیه خلاق و توانایی کارآفرینی هستند را پرورش داده است.

همین موضوع باعث شده است که فارغ‌التحصیلان دانشگاه شیان شانس و آمار بیشتری برای کارآفرین شدن را داشته باشند. به‌عنوان‌مثال LU Xin قهرمانی ملی در نمایشی خنده‌دار برنده شد. ستاره کارآفرین CHEN Rugang به یک رهبر در صنعت توزیع تبدیل شده است و DIAO Long عنوان “Donkey King” را به دست آورده است. XAIU جزو اولین دسته از 50 دانشگاه و کالج برتر ملی با تجربیات برجسته در آموزش خلاقیت و کارآفرینی است که توسط وزارت آموزش چین رتبه‌بندی شده است.

ورودی دانشگاه شیان چین

رنکینگ و رتبه‌بندی دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان چین از جمله دانشگاه‌های بسیار مهم بوده که تحت مدیریت مستقیم وزارت آموزش چین قرار گرفته است. همچنین یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های چین به شمار می‌رود. این دانشگاه از طرف دولت مرکزی چین برای توسعه پیدا کردن به دانشگاهی در سطح جهانی حمایت شد. نام دانشگاه شیان در فهرست دانشگاه‌های درجه یک جهانی است که در سال 2017 از سوی وزارت آموزش چین منتشر شد.

از دانشگاه شیان در این فهرست با عنوان دانشگاه درجه یک دوگانه در رده A نام‌برده شد که به این معنا بود که دولت از آن حمایت مالی خواهد کرد تا به یک دانشگاه در سطح جهانی بدل شده و 8 رشته آن بتوانند رتبه یک جهانی را کسب کنند. XJTU یک دانشگاه تحقیقاتی جامع به‌حساب می‌آید که دارای 10 رشته اصلی است: علوم، مهندسی، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، علوم‌انسانی، حقوق، فلسفه، آموزش و هنر.

این دانشگاه 27 مدرسه، 9 کالج دانشگاهی برای مقطع کارشناسی و 19 بیمارستان آموزشی وابسته دارد و از یک هیئت‌علمی و کادر 5982 نفره برخوردار است. این کادر شامل 3072 معلم تمام‌وقت است که از این تعداد 35 نفر از دانشگاهیان آکادمی علوم چین و یا آکادمی مهندسی چین، 6 معلم ممتاز ملی و 112 دانش‌پژوه با استعدادهای ملی هستند. XJTU دارای 38103 دانشجوی تمام‌وقت از جمله 18919 دانشجوی کارشناسی ارشد است و 82 رشته را در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. رنکینگ دانشگاه شیان چین به شرح ذیل است:
• رتبه 10 در بهترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های چین
• 100-150 در رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان در سال 2021
• 29 در بین دانشگاه‌های چین با بیشترین دانشجویان بین‌المللی

رتبه‌بندی دانشگاه شیان

جوایز و افتخارات دانشگاه شیان

دانشگاه شیان به علت روابط گسترده‌ای که در حیطه بین‌المللی کسب کرده است، موفقیت‌های بسیاری از سال 2000 به این ‌سو به دست آورده است. از جمله افتخارات آن می‌توان به 15 جایزه نوبل و 1 جایزه فیلدز اشاره کرد که افراد این دانشگاه این جوایز را از آن خود کرده‌اند. همچنین تا به امروز بیش از 2000 استاد خارجی از XJTU بازدید کرده و در آنجا سخنرانی کرده‌اند. XJTU همچنین با بیش از 20000 دانشمند، مدیرعامل و مقامات بلندپایه دولتی که در سراسر جهان در اختیار دارد، توانسته است روابط همکاری بی‌شماری را برقرار کرده و پروژه‌های مشترک زیادی را توسعه دهد.

شهر زیبای شیان در چین

درباره شهر شیان

شیان پایتخت باستانی چین بوده که در ابتدای جاده معروف ابریشم واقع شده است. شیان بزرگ‌ترین شهر شمال غربی چین است و در سال‌های اخیر به‌عنوان بخشی از “کمپین برو به غرب” چین درحال‌توسعه قرار گرفته است. این شهر یک مرکز مهم فرهنگی، صنعتی و آموزشی در منطقه مرکزی – شمال غربی است که با امکاناتی برای تحقیق و توسعه، امنیت ملی و برنامه اکتشاف فضایی چین دوباره موردتوجه قرار گرفته است.

بورسیه‌های دانشگاه شیان

دانشگاه شیان چین برای پذیرش برخی از دانشجویان با شرایط خاص یک‌سری بورسیه دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بورسیه‌های دانشگاه شیان

• برنامه بورسیه دولت چین
• بورسیه تحصیلی مؤسسه کنفوسیوس
• بورسیه دانشجویی بین‌المللی دانشگاه شیان جیائوتنگ سی‌یوان
• بورسیه تحصیلی CSC برای دانشجویان آمریکایی
• بورسیه دولتی شانشی

پردیس‌های دانشگاه شیان

دانشگاه شیان دارای سه پردیس است که عبارت‌اند از: پردیس Xingqing، پردیس Yanta و پردیس Qujiang. این سه پردیس دارای مساحت 2 میلیون متر مربع هستند و مساحت کل ساخته شده آن 2.0385 میلیون متر مربع است. دانشجویان بین‌المللی که جهت اقامت می‌خواهند اقدام کنند، بایستی به دو پردیس Yanta و پردیس Xingqing مراجعه کنند. به جز دانشجویان رشته‌های پزشکی و مالی، دانشجویان سایر رشته‌ها همگی در پردیس XIngqing زندگی می‌کنند.

اپلای در دانشگاه شیان

کتابخانه Qian Xuesen در دانشگاه

کتابخانه Qian Xuesen نام یک کتابخانه در پردیس Xingqing است که به نام یکی از فارغ‌التحصیلان همین دانشگاه نام‌گذاری شده است. این کتابخانه از مساحت 40 هزار متر مربع برخوردار است و دارای 3518 عدد صندلی است که دانشجویان می‌توانند برای مطالعه از آن‌ها استفاده کنند. مجموعه‌های کتابخانه شامل 5.44 میلیون کتاب و بیش از 10000 روزنامه و نشریه است که بیش از 2000 نوع آن نشریات رایج هستند. این کتابخانه در دانشگاه شیان چین همچنین در حال بهبود مجموعه‌های دیجیتال خود بوده و 111 منبع الکترونیکی را در داخل و خارج از کشور معرفی کرده است و تعداد کل منابع الکترونیکی آن به 312 عدد می‌رسد. دارایی‌های این کتابخانه اکنون شامل 95000 نشریه الکترونیکی و 1.6 میلیون کتاب الکترونیکی است که به زبان‌های چینی و خارجی چاپ شده‌اند.

افتخارات و مسئولیت‌های دانشگاه

در طول 25 سال گذشته XAIU بیش از 190000 دانشجو را فارغ‌التحصیل کرده است که بسیاری از آنها در زمینه اشتغال، کارآفرینی و تحصیلات تکمیلی خود در داخل و خارج از کشور به موفقیت‌های بالایی دست یافته‌اند. همان‌طور که بالاتر گفته شد، دستاوردهای قابل‌توجه این دانشگاه بسیار زیاد بوده‌اند؛ به‌گونه‌ای که توسط شبکه فارغ‌التحصیلان چین در رتبه اول در بین دانشگاه‌ها و کالج‌های خصوصی چین قرار گرفت.

دانشگاه شیان چنان روند سریعی در پیشرفت علمی داشته است که به نمونه‌ای از مطالعه پروفسور ویلیام کربی، مدیر مرکز جان کینگ فیربنک در دانشگاه هاروارد تبدیل شده است که موضوع تحقیق آن رشد دانشگاه‌های خصوصی در چین بوده است. چن بائوشنگ وزیر آموزش چین وقتی که از دانشگاه شیان چین بازدید کرد، سه نکته مهم را طرح کرد. اول اینکه اهداف XAIU بسیار کلان است و در سطح کیفی بسیار بالایی برای تحقق آن‌ها تلاش می‌کند. دوم اینکه XAIU از یک رتبه‌بندی خوب در بین کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی چین برخوردار است و سوم XAIU ویژگی‌های تاریخی و مدرن شهر شیان را به‌خوبی منتقل می‌کند.

جوایز و افتخارات دانشگاه شیان

اهداف بلندپایه دانشگاه

HUANG Teng، رئیس هیئت‌امنای دانشگاه، گفته است: علی‌رغم مشکلات بسیار مهم‌ترین اصل برای ما این است که به بهترین وجه در خدمت تأمین منافع عمومی باشیم. ما به تلاش خود در راستای بهبود کیفی مدیریت دانشگاه، توسعه اعضای هیئت‌علمی و ارتقای سطح کیفیت علمی دانشگاه ادامه خواهیم داد. ما برای ساختن یک دانشگاه خصوصی در سطح جهانی تلاش خواهیم کرد. هیئت‌مدیره دانشگاه به رهبری دکتر HUANG Teng که مالک مؤسس XAIU نیز است، تصمیم‌ها و سیاست‌های نوینی را برای توسعه استراتژیک دانشگاه اتخاذ کرده است و رئیس مسئول اجرای سیاست‌های هیئت‌مدیره و عملیات معمول در امور اداری است. اعضای هیئت‌علمی نیز از طریق فعالیت در کمیته‌های مختلف دانشگاه شیان چین و کالج‌ها، سعی می‌کنند در رهبری گروهی دانشگاه به بهترین نحو ممکن عمل کنند.

اساتید و کارکنان دانشگاه

اعضای هیئت‌علمی و کارکنان XJTU بیش از 5500 نفر را شامل می‌شوند که دوازده عضو آکادمی ملی مهندسی چین را پوشش می‌دهند و 9 نفر از آن‌ها نیز اعضای آکادمی ملی علوم چین هستند. اساتید دانشگاه از نظر علمی بسیار فعال و ممتاز هستند و 38 محقق و 25 نفر برنده جوایز صندوق ملی علوم را برای محققان جوان و برجسته شامل می‌شوند.

کارکنان این دانشگاه همچنین 5 جایزه آموزشی را دریافت کرده‌اند و دانشگاه از نظر سطح کیفی آموزش، جزو رتبه‌های برتر در میان دانشگاه‌های مختلف چین است. از اساتید برجسته دانشگاه شیان می‌توان به یو مائو هونگ اشاره کرد که مبتکر نظریه قدرت یکپارچه است. این دانشگاه با جمعی از بهترین اساتید یک فضای آموزشی بسیار ناب را برای دانشجویان تمام رشته‌ها فراهم کرده است.

پردیس زیبای دانشگاه شیان

تحصیل در چین به کمک مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای

مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای با بیش از ده سال تجربه در زمینه مهاجرت در انواع کیس‌های آن، می‌تواند دانشجویان را برای مهاجرت تحصیلی به کشور چین و دانشگاه شیان چین یاری دهد. ما با یک تیم مهاجرتی بسیار قدرتمند می‌توانیم بهترین شرایط را برای متقاضیان فراهم کرده و شانس بالایی را برای پذیرش دانشجو به ارمغان آوریم. چنانچه به‌تازگی قصد مهاجرت به چین را دارید و می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های درجه یک آن همچون دانشگاه شیان نام‌نویسی کنید، با همکاران ما در هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما را در خصوص صفر تا صد پروسه مهاجرت یاری دهیم.

تحصیل در چین به کمک هرمس اپلای
نتیجه‌گیری

دانشگاه شیان واقع در شهری به همین نام یکی از بهترین مراکز عالی آموزشی خصوصی در کشور چین است که با بیش از 22000 دانشجو یک فضای آموزشی بسیار باکیفیت را برای دانشجویان سراسر جهان فراهم کرده است. همان‌طور که گفتیم دانشگاه شیان چین در رشته‌های علوم، مهندسی، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، علوم‌انسانی، حقوق، فلسفه، آموزش و هنر دانشجو می‌پذیرد و در رنکینگ 100 – 150 رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان در سال 2021 قرار دارد. شما می‌توانید جهت پذیرش در این دانشگاه با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه یاری دهد.

مقاله پیشنهادی : ویزای چین

سوالات متداول

• رتبه 10 در بهترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های چین
• 100-150 در رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان در سال 2021
• 29 در بین دانشگاه‌های چین با بیشترین دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه شیان چین برای پذیرش برخی از دانشجویان با شرایط خاص یک‌سری بورسیه دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
• برنامه بورسیه دولت چین
• بورسیه تحصیلی مؤسسه کنفوسیوس
• بورسیه دانشجویی بین‌المللی دانشگاه شیان جیائوتنگ سی‌یوان
• بورسیه تحصیلی CSC برای دانشجویان آمریکایی
• بورسیه دولتی شانشی

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن