مدارس شبانه ‌روزی انگلیس

مدارس شبانه ‌روزی انگلیس

مدارس شبانه روزی در انگلیس مطلبی است که با جزئیات در این مقاله به آن پرداخته ایم. مدرسه شبانه‌روزی موسسه‌ای است که در آن کودکان در حالی‌که آموزش‌ رسمی به آنها داده می‌شود در آن محل نیز زندگی می‌کنند. افراد در مدارس شبانه‌روزی با سایر دانش‌آموزان و احتمالا معلمان یا مدیران در طول سال تحصیلی زندگی خواهند کرد. مدارس شبانه ‌روزی انگلیس به دلیل برتری نه‌تنها در آموزش، بلکه در زمینه فعالیت‌های فوق‌برنامه مانند ورزش، هنر و موسیقی نیز شناخته شده‌اند. بهترین مدارس شبانه‌روزی، دانش‌آموزان را قادر می‌سازند تا به پتانسیل کامل خود دست یابند و به افرادی خوش‌بین، آینده‌نگر و انعطاف‌پذیر تبدیل شوند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا مدارس شبانه ‌روزی انگلیس

مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس به دانش‌آموزان، بهترین آموزش ارائه می‌دهند که به آنها کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را توسعه دهند و به دانشگاه برسند. تمام مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس باید استانداردهای سختگیرانه دولتی را در مورد کیفیت تدریس، امکانات و مراقبت از دانش‌آموزان رعایت کنند.

بسیاری از این مدارس، ساختمان‌های زیبا و چندصدساله را با ترکیبی از کلاس‌های درس مدرن و معماری سنتی ترکیب می‌نمایند. امکانات عالی کمک می‌کنند تا زندگی و یادگیری، به یک تجربه عالی تبدیل شوند و دانش‌آموزان مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در حین تحصیل بهبود بخشند.

زندگی در مدارس شبانه ‌روزی انگلیس

اکثر مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس ترکیبی از دانش‌آموزان بین‌المللی و دانش‌آموزان محلی بریتانیا را آموزش می‌دهند. این مدارس معمولاً برای تعطیلات طولانی تابستان و کریسمس تعطیل می‌شوند و دانش‌آموزان نزد والدین یا سرپرستان خود به خانه بازمی‌گردند. با این ‌حال، برخی از مدارس دوره‌های زبان را در این تعطیلات برگزار می‌کنند. همچنین برای تعطیلات نیمه ترم کوتاه‌تر، برخی از مدارس باز می‌مانند. معمولاً دانش‌آموزان کلاس‌های معمولی نخواهند داشت، اما توسط کارکنان نظارت می‌شوند و می‌توانند در فعالیت‌ها و رویدادها شرکت کنند.

ده دلیل برای اینکه مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس از بهترین مدارس در جهان هستند

مزایای مدارس شبانه ‌روزی انگلیس

ده دلیل برای اینکه مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس از بهترین مدارس در جهان هستند، عبارتند از:

1.موفقیت در امتحانات

دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس به طور مداوم نتایج امتحانی عالی ارائه می‌دهند.

۲.میزان بالای قبولی در دانشگاه‌ها

بهترین مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس دارای نرخ پذیرش دانشگاه بالایی هستند. این مدارس معمولاً نمرات بالایی را در سراسر کشور کسب می‌کنند که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند در بهترین دانشگاه‌های انگلیس تحصیل کنند. در واقع، ۹۱٪ از دانش‌آموزان از این مدارس انگلستان به آموزش عالی می‌روند و ۵۴٪ در ۲۵ دانشگاه برتر، ادامه تحصیل می‌دهند.

۳.موفقیت در المپیک

مدارس شبانه ‌روزی انگلیس دارای امکانات ورزشی عالی هستند. امکانات برتر همراه با مربیان خبره به این معنی است که دانش‌آموزان می‌توانند در رشته‌های مختلف ورزشی، برتر باشند. بسیاری از مدارس شبانه‌روزی برتر انگلیس شاهد حضور دانش‌آموزان در المپیک هستند. ۳۱ درصد از مدال‌آوران المپیک در سال ۲۰۱۶ در مدارس شبانه‌روزی تحصیل می‌کرده‌اند.

۴.موفقیت در هنر

علاوه بر موفقیت در ورزش و دانشگاه، مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس سابقه چشمگیری در پرورش هنرمندان داشته‌اند. باورکردنی نیست که ۶۷ درصد از برندگان اسکار بریتانیا، در این مدارس تحصیل کرده‌اند. از جمله آنها می‌توان به بازیگرانی مانند ادی ردمین، دنیل دی لوئیس و بندیکت کامبربچ اشاره کرد. همچنین کلوئه ژائو که برنده جایزه اسکار ۲۰۲۱ بهترین کارگردانی و بهترین فیلم شد. زمان و منابعی که مدارس شبانه‌روزی به هنرهای خلاق اختصاص می‌دهند باعث می‌شوند که فرصت‌های دانش‌آموزان برای گسترش توانایی‌های خلاقانه‌شان بسیار باشد.

۵.فرصت‌ برای کسب جایزه دوک ادینبورگ

بسیاری از مدارس شبانه‌روزی به دانش‌آموزان این فرصت را می‌دهند تا جایزه دوک ادینبورگ را که به نام DofE نیز شناخته می‌شود، دریافت کنند. دانش‌آموزان می‌توانند برای دریافت جایزه برنز، نقره یا طلا آن تلاش کنند. فرصت شرکت در جایزه دوک ادینبورگ کار تیمی، ارتباطات و توانایی‌های رهبری فرزند شما را بهبود می‌بخشد.

۶. ترکیبی از سنتی و مدرن

بسیاری از بهترین مدارس شبانه‌ روزی انگلیس قرن‌ها است که فعالیت می‌کنند و در نتیجه، سنت‌های معتبری را در طی سال‌ها کسب کرده‌اند. با این‌ حال، مدارس شبانه‌روزی در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته‌اند و در حال ‌توسعه و انطباق با روش‌ها و نوآوری‌های جدید تدریس هستند. ترکیب منحصر به ‌فرد آنها از سنتی و مدرن به این معنی است که دانش‌آموزان بهترین‌های هر دو جهان را به دست می‌آورند.

۷.فعالیت‌های فوق‌برنامه گسترده

اکثر مدارس شبانه‌روزی، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فوق‌برنامه ارائه می‌دهند و از امکانات و مربیگری باکیفیت بالا هم استفاده می‌کنند. دانش‌آموزان این فرصت را خواهند داشت تا در انواع مختلف رشته‌های ورزشی، باشگاه‌ها و ارکسترها شرکت کنند. این مدارس، دانش‌آموزان را تشویق می‌نمایند تا در مسابقات ورزشی بین مدرسه‌ای و اجرای موسیقی شرکت کنند. آنها همچنین با مدارس دیگر رقابت می‌نمایند. اغلب این فرصت برای دانش‌آموزان وجود دارد که با باشگاه‌ها برای رقابت بین‌المللی به خارج از کشور بروند.

۸.فعالیت‌های فوق‌برنامه گسترده

اکثر مدارس شبانه‌روزی، طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فوق‌برنامه ارائه می‌دهند و از امکانات و مربیگری باکیفیت بالا هم استفاده می‌کنند. دانش‌آموزان این فرصت را خواهند داشت تا در انواع مختلف رشته‌های ورزشی، باشگاه‌ها و ارکسترها شرکت کنند. این مدارس، دانش‌آموزان را تشویق می‌نمایند تا در مسابقات ورزشی بین مدرسه‌ای و اجرای موسیقی شرکت کنند. آنها همچنین با مدارس دیگر رقابت می‌نمایند. اغلب این فرصت برای دانش‌آموزان وجود دارد که با باشگاه‌ها برای رقابت بین‌المللی به خارج از کشور بروند.

۹.جامعه بین‌المللی

مدارس شبانه ‌روزی انگلیس برای دانش‌آموزان بین‌المللی بسیار محبوب هستند. در نتیجه، این مدارس دارای یک جامعه بین‌المللی واقعی هم در کلاس درس و هم در خانه‌های شبانه‌روزی می‌باشند. دانش‌آموزان بین‌المللی اغلب درصد زیادی از جامعه مدرسه شبانه‌روزی را تشکیل می‌دهند.

۱۰.تنوع

مهم نیست در کجای کشور انگلیس فرزند شما به این مدارس برود، زیرا این مدارس برجسته در هر گوشه‌ای از کشور وجود دارند. از مدارس با ساختمان‌های قدیمی و سنتی در حومه بریتانیا گرفته تا پردیس‌های شهری مدرن‌تر، گزینه‌های زیادی برای دانش‌آموزان موجود هستند.

محل اقامت در مدارس شبانه روزی انگلیس

در یک مدرسه شبانه‌روزی، شما با دانش‌آموزان دیگر در یک سالن زندگی می‌کنید. ممکن است در هر مدرسه چندین سالن وجود داشته باشد. دختران و پسران در محل‌های اقامت جداگانه هستند، اما در مدارس مختلط فضاهای مشترکی مانند امکانات ورزشی و فضاهای غذاخوری مشترک خواهند داشت.

تازه‌واردین احتمالا یک اتاق‌خواب مشترک با سایرین خواهند داشت. اما دانش‌آموزان قدیمی‌تر معمولا اتاق‌خواب خصوصی خود را دارند یا تنها با یک دانش‌آموز دیگر در اتاق مشترک هستند. همچنین ممکن است حمام یا وسایل شستشوی شخصی خود را داشته باشید. بیشتر تالارهای اقامتی دارای فضاهای جمعی راحت هستند که می‌توانید در آنجا استراحت کنید، معاشرت نمایید و با هم شاگردان خود تلویزیون تماشا کنید.

در یک مدرسه شبانه‌روزی، شما با دانش‌آموزان دیگر در یک سالن زندگی می‌کنید

نحوه در خواست برای مدارس شبانه‌ روزی انگلیس

اگر برای یک مدرسه شبانه‌روزی مستقل (خصوصی) درخواست می‌دهید، باید مستقیما به مدرسه درخواست دهید. به وب سایت مدرسه مراجعه کنید یا با آنها تماس بگیرید تا در مورد روند درخواست سوال کنید. اما درخواست‌ها برای مدارس دولتی معمولا توسط مقامات دولتی محلی رسیدگی می‌شوند.

هزینه تحصیل در مدارس دولتی نیز رایگان است، اما باید هزینه شبانه‌روزی را پرداخت کنید که شامل مواردی مانند: اقامت، غذا، نوشیدنی و خشک‌شویی می‌شود. برای مدارس مستقل، باید هر دو هزینه شهریه و شبانه‌روزی را پرداخت کنید.. ممکن است بتوانید با کمک‌هزینه تحصیلی یا بورسیه تحصیلی، هزینه خود را تامین کنید. از مدارسی که به آنها علاقه دارید، بپرسید که چه کمک هزینه‌هایی می‌توانند ارائه دهند.

جهت تحصیل در مدارس شبانه‌روزی ممکن است نیاز به شرکت در آزمون ورودی یا گذراندن دوره زبان انگلیسی داشته باشید. بنابراین لطفا شرایط ورودی را در وب سایت مدرسه شبانه‌روزی انتخابی خود بررسی کنید.

هزینه مدارس شبانه ‌روزی انگلیس

هزینه مدارس شبانه‌روزی کشور انگلیس از ۲۰ هزار پوند تا ۳۰ هزار پوند در سال برای هر فرد، متغیر می‌باشد. این هزینه ممکن است برای دانش‌آموزان روزانه‌ای که با والدین/ سرپرست خود یا در محل اقامت خود زندگی می‌کنند تا ۱۲ هزار پوند باشد.

مدارس شبانه ‌روزی انگلیس به ۶ سطح تقسیم می‌شوند

سطوح مدارس شبانه‌روزی در کشور انگلیس

مدارس شبانه ‌روزی انگلیس به ۶ سطح تقسیم می‌شوند:

مدارس مقدماتی

دانش‌آموزان بین ۷ تا ۱۳ سال می‌توانند در اولین مدرسه شبانه‌روزی خود که به‌ عنوان یک مدرسه مقدماتی یا “آمادگی” شناخته می‌شود، تحصیل کنند. زیرا این دانش‌آموزان برای مدارس ارشد آماده می‌شوند. بیش از ۸۰ درصد مدارس آمادگی، در حال حاضر به ‌صورت مختلط هستند. همچنین مدارس گروه کر، مدارس غیرمذهبی و برخی مدارس آمادگی وجود دارند که در زمینه نارساخوانی یا سایر نیازهای آموزشی خاص تخصص دارند. برخی از مدارس مقدماتی نیز دانش‌آموزان خود را به مجموعه‌ای از مدارس ارشد می‌فرستند.

مدارس ارشد

دانش‌آموزان معمولاً بین سنین ۱۱ تا ۱۳ سال از یک مدرسه مقدماتی به مدرسه ارشد منتقل می‌شوند. مدارس ارشد در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی دارای سه ‌نقطه اصلی ورود هستند: سن ۱۱، سن ۱۳ و سن ۱۶.

کالج‌های مستقل

کالج‌های مستقل، دانش‌آموزان بالای ۱۶ سال را می‌پذیرند و مانند کلاس‌های ششم مدرسه، پلی بین مدرسه و دانشگاه ایجاد می‌کنند. کالج‌های انگلستان بسیار متفاوت هستند. برخی از آنها کاملاً مسکونی با امکانات ورزشی و فرهنگی، مشابه امکاناتی می‌باشند که در یک مدرسه شبانه‌روزی پیدا می‌کنید. در حالی‌ که برخی دیگر، مدارس روزانه‌ای هستند که دانش‌آموزان در یک‌خانه مشترک با سایر دانش‌آموزان یا با یک خانواده محلی انگلیسی زندگی می‌کنند.

کالج‌های مستقل، همان مدارک تحصیلی مدارس شبانه‌روزی را ارائه می‌نمایند. تعداد زیادی از کالج‌ها نیز دوره‌هایی که در مدارس شبانه‌روزی در دسترس نیستند، (مانند برنامه‌های بنیاد دانشگاه که دانشجویان را برای تحصیل در دانشگاه آماده می‌کند) ارائه می‌دهند. آنها از یک سبک آموزشی فشرده در تدریس استفاده می‌کنند.

مراکز مطالعاتی بین‌المللی

دانشجویان بین‌المللی که آمادگی ورود به یک مدرسه شبانه‌روزی معمولی را ندارند، می‌توانند در یک دوره در یک مرکز مطالعات بین‌المللی شرکت کنند. این مراکز دوره‌های فشرده یک یا دو ساله‌ای را ارائه می‌دهند که دانش‌آموزان جوان خارج از انگلیس را برای زندگی در یک مدرسه شبانه‌روزی سنتی انگلیس آماده می‌کنند.

مراکز مطالعه از همان برنامه درسی – ریاضیات، علوم، فناوری اطلاعات – مانند مدارس سنتی انگلستان پیروی می‌نمایند. با این‌ حال، در آنها تاکید زیادی بر توسعه مهارت‌های زبان انگلیسی از جمله تلفظ وجود دارد. بسیاری از این مراکز، دانش‌آموزان خود را برای امتحانات زبان انگلیسی مانند امتحانات کمبریج آماده می‌کنند.

مدارس شبانه‌روزی دولتی

در سیستم آموزشی دولتی انگلیس، مدارس توسط دولت مرکزی یا توسط مقامات آموزشی محلی آنها نگهداری و تامین مالی می شوند. در حال حاضر ۳۷ مدرسه شبانه‌روزی دولتی وجود دارند. اما این مدارس تنها به بریتانیا و سایر اتباع منطقه اقتصادی اروپا و کسانی که حق اقامت در بریتانیا را دارند، امکانات ارائه می‌دهند. تحصیل در مدارس شبانه‌روزی دولتی رایگان است، اما هزینه شبانه‌روزی باید توسط والدین یا سرپرستان دانش‌آموز پرداخت شود.

مدارس برای کودکان با نیازهای ویژه

مدارس شبانه ‌روزی انگلیس همیشه در خط مقدم نوآوری در توسعه و مراقبت از کودکان با نیازهای ویژه بوده‌اند. مدارس شبانه‌روزی می‌توانند تجربه مفیدی برای یک کودک با نیازهای ویژه باشند. مدارس با دپارتمان‌های آموزشی بسیار خوب برای نارساخوانی، دیسپراکسی، ADHD و مدارسی که مشکلات خاص‌تری مانند فلج مغزی، کم‌شنوایی، اوتیسم، آسپرگر و انواع ناتوانی‌های جسمی را پوشش می‌دهند، وجود دارند. این مدارس نیازهای ویژه شگفت‌انگیزی را ارائه می‌دهند. آموزش اندرسون دارای تجربه گسترده‌ای در زمینه کمک به خانواده‌ها برای یافتن بهترین مدرسه برای فرزندشان است. عوامل تحصیلی، اجتماعی و عاطفی همه در نظر گرفته می شوند تا محیط یادگیری مناسب برای هر دانش‌آموز انتخاب گردد.

مدارس شبانه ‌روزی انگلیس همیشه در خط مقدم نوآوری در توسعه و مراقبت از کودکان با نیازهای ویژه بوده‌اند

۱۰ مدرسه شبانه‌روزی برتر انگلیس

  • مدرسه ویکمب ابی (Wycombe Abbey School)
  • مدرسه وست مینستر (Westminster School)
  • مدرسه برایتون (Brighton College)
  • مدرسه وینستر (Winchester College)
  • مدرسه شبانه‌روزی سون وک (Sevenoaks School)
  • مدرسه شبانه‌روزی کویین اتلبرگ (Queen Ethelburga’s College)
  • مدرسه شبانه‌روزی اس تی پول (St Paul’s School)
  • مدرسه شبانه‌روزی اتون (Eton College)
  • مدرسه شبانه‌روزی کوین (The Faculty of Queen Ethelburga’s)
  • مدرسه شبانه‌روزی کنکورد(Concord College)
معرفی شهرهای انگلستان

شهرهای انگلستان

یکی از سرزمین های کهن واقع در بخش شمالی قاره اروپا انگلستان می باشد. در این کشور که به عنوان بخشی از حکمرانی بریتانیای کبیر محسوب می شود جزیره های بزرگ و کوچک بسیار زیادی قرار دارند

جمع‌بندی

مدارس شبانه‌ روزی انگلیس آموزش‌های گسترده‌ای را ارائه می‌دهند که فراتر از کلاس درس است. استقلال، همدلی و احساس اجتماعی بودن تنها برخی از ویژگی‌هایی هستند که معلمان و کارکنان به دانش‌آموزان خود کمک می‌کنند تا به آنها دست یابند. مدارس شبانه‌روزی محیطی امن و حمایتی را در کلاس‌هاس درس و گروه‌های کوچک فراهم می‌نمایند. جایی که آنها یاد می‌گیرند با شادی در کنار هم زندگی کنند، با اعتماد به ‌نفس رشد نمایند و در تمام جنبه‌های زندگی مدرسه به موفقیت برسند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان چه مزایایی دارد؟
درصد بالای قبولی در دانشگاه ها موفقیت در امتحانات موفقت در المپیک و هنر ترکیب روش های سنتی و نوین تنوع و…
برای ثبت نام در مدارس شبانه روزی خصوصی چه باید کرد؟
میبایست بصورت مستقیم به خود مدرسه درخواست خود را اعلام کنید.
هزینه مدارس شبانه روزی کشور انگلیس چگونه است؟
هزینه این مدارس عموما از ۲۰هزار پوند تا ۳۰هزار پوند در سال متغیر است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای