مهاجرت پرستاران به آلمان

مدت و ظرفیت محدود

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
زمان تخفیف منقضی شده! اما می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و درخواست تخفیف کنید

وکتور پرستار

شرایط دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان در یک نگاه

در حال حاضر کشور آلمان به شدت به نیروی کار پرستاران نیاز دارد؛ به همین دلیل موقعیت‌های شغلی مناسب، حقوق و مزایایی در اختیار پرستاران در این کشور قرار می‌گیرد که باعث شده مهاجرت پرستاران به آلمان بیش از پیش طرفدار پیدا کند. در این مطلب با شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان و حقوق این قشر در شهرهای مختلف این کشور آشنا می‌شویم اما پیش از آن، خوب است بدانید که موسسه مهاجرتی هرمس اپلای که یکی از برترین موسسه های مهاجرتی کشور محسوب می شود، نماینده انحصاری بیش از 10 بیمارستان و مرکز درمانی در کشور آلمان است که به مدت محدود، شرایط دریافت ویزای کار پرستاری در آلمان را برای تعدادی از پرستاران خوب ایرانی به طور رایگان فراهم کرده است. برای اطلاع دقیق از این شرایط و استفاده از این مزیت فوق العاده، فرم ارزیابی و مشاوره رایگان را تکمیل کنید.

تخصصی ترین مرجع مهاجرت تحصیلی و مجری 0 تا 100 امور آن

با بیش از 10 سال سابقه امور مهاجرتی

و بیش از 2950 پرونده موفق

به همراه وکلای مهاجرتی خبره و عقد قرار داد

لوگو هرمس اپلای
مشاور هرمس اپلای

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چرا پرستاران نسبت به اخذ ویزای کار پرستاری در آلمان اقدام می‌کنند؟

مهاجرت پرستاران به آلمان و اخذ ویزای کاری این کشور مزایای بسیاری را به دنبال دارد. از جمله این مزایا می‌توان به مزایای بازنشستگی در آلمان اشاره کرد. اگر پیش از سن 45 سالگی در آلمان مشغول به کار شوید، دولت آلمان شما را بیمه خواهد کرد و پس از بازنشستگی به شما حقوق بازنشستگی پرداخت خواهد کرد. همچنین شما می‌توانید با اخذ ویزای کار آلمان، همسر و فرزند زیر 18 سال خود را با ویزای همراه به آلمان بیاورید. آن‌ها می‌توانند در آلمان مشغول کار یا تحصیل شوند. در ادامه با دو مزیت دیگر پرستاری در آلمان آشنا می‌شویم.

تعادل بین کار و زندگی برای پرستاران در آلمان

آلمان از نظر وجود تعادل بین کار و زندگی در بین 10 کشور برتر جهان دیده می‌شود. نوبت کاری پرستاران در آلمان بر اساس ترجیح خودشان مشخص می‌شود. سه شیفت کاری 6 صبح تا 2:30 بعدازظهر، 1:30 بعدازظهر تا 10 شب و 8:30 شب تا 6 صبح برای پرستاران در آلمان وجود دارد. این سیستم باعث می‌شود تا بتوانید زمان خود را برای خانواده، دوستان و اوقات شخصی خود مدیریت کنید.

پس از اخذ مدرک زبان آلمانی، متقاضیان می‌توانند با قبولی در امتحانات مجوز کار پرستاری در آلمان به عنوان پرستار مشغول به کار شوند.

حقوق مناسب پرستاران در آلمان

آلمان به ارائه مشاغل پرستاری با حقوق بالا شهرت دارد. به طور متوسط درآمد سالانه یک پرستار در آلمان حدود 35 هزار یورو برآورد می‌شود که حدود 2900 یورو در ماه است. این میزان بر اساس میزان تحصیل، تجربه، شیفت کاری و منطقه مورد نظر متفاوت است. در ادامه این مطلب به طور کامل با حقوق پرستاری در شهرهای مختلف آلمان آشنا خواهیم شد.

با هرمس اپلای رایگان ویزای پرستاری آلمان بگیرید!

آژانس مهاجرتی هرمس اپلای یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در ایران است که طبق آخرین آمارها، بیشترین پرونده موفق را به ثبت رسانیده و اکنون، همان طور که گفته شد نماینده انحصاری بیش از 10 بیمارستان و مرکز درمانی برای تأمین نیرو از ایران برای آلمان است. این موفقیت سبب شده تا تیم مشاوره و وکلای ما تعداد محدودی از پرستاران ایرانی را به صورت رایگان برای کار در آلمان راهی این کشور کنند. لذا برای تشکیل پرونده و جمع‌آوری مدارک لازم بهتر است هرچه سریع‌تر از طریق پر کردن فرم ارزشیابی، شانس خود را برای دریافت ویزای کار پرستاری رایگان در آلمان امتحان کنید.

مشاور هرمس

مراحل مهاجرت پرستاران به آلمان

پرستارانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید ابتدا عضو نظام پرستاری ایران شده باشند. همچنین برای چنین اقدامی باید حداقل 1 سال سابقه کار در رزومه شغلی خود داشته باشند. همچنین پرستاران باید مدرک B2 زبان آلمانی را برای اخذ ویزای کاری آلمان ارائه دهند. پس از ارائه مدرک زبان، دولت آلمان با توجه به نیاز هر شهر و بیمارستان در آلمان، مشخص می‌کند که باید در کدام بیمارستان مشغول به کار شوید.

پرستارانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید ابتدا عضو نظام پرستاری ایران شده باشند.

در این مرحله، فرد متقاضی باید دوره Adaptation Course را نیز بگذراند که معمولا از 6 تا 12 ماه به طول می‌انجامد. توجه داشته باشید که هرچقدر سابقه پرستاری شما بیشتر باشد، دوره شما کوتاه‌تر خواهد شد. نکته دیگر این است که اگر شخصی مایل به کار در بخش‌های خاص مانند ICU باشد، باید دوره خاصی را بگذراند تا اجازه کار در این بخش به او داده شود.

شرایط سنی و مدارک لازم برای مهاجرت پرستاران به آلمان

درست است که آلمان در حال حاضر و پس از همه‌گیری ویروس کرونا پیش از پیش به پرستاران نیاز دارد. اما متقاضیان این شغل در آلمان باید به شرایط سنی توجه کنند. با توجه به سن بازنشستگی در آلمان، افراد زیر 50 سال می‌توانند در این شغل مشغول شوند؛ ولی هرچه سن کمتری داشته باشند، درصد پذیرفته شدن آن‌ها بالاتر خواهد بود. متقاضیان زیر 45 سال نیز، تحت پوشش بیمه بازنشستگی قرار می‌گیرند و افرادی که بیش از 45 سال سن دارند، باید شخصا و به طور خصوصی خود را بیمه کنند. همچنین مهاجرت پرستاران به آلمان نیاز به ارائه مدارک زیر خواهد داشت:


• سه عدد عکس پرسنلی (35 در 45، روکش براق، 80 درصد صورت با پس زمینه سفید)
• گواهی SSLC
• لیست علامت BSC/GNM (لیست علامت‌های فردی در سال)
• گواهی ریزنمرات تحصیلی + ترجمه رسمی
• مدرک تحصیلی + ترجمه رسمی
• گواهی ثبت‌نام پرستاری
• گواهی سابقه شغلی
• شناسنامه و پاسپورت معتبر با حداقل 12 ماه اعتبار
• گواهی عدم سوء پیشینه
• گواهی تناسب اندام پزشک
• مدرک زبان B2 آلمانی
• گذرنامه تاییدشده توسط سفارت آلمان

موقعیت‌های شغلی پرستاران در آلمان

با توجه به کمبود نیروی کار در آلمان و همه‌گیری ویروس کرونا، بیش از پیش نیاز به پرستاران در این کشور احساس می‌شود. پس بهتر است در مورد وضعیت کار و موقعیت‌های شغلی پرستاران در آلمان اطلاع داشته باشید. پرستاران پس از اخذ مجوز کار پرستاری خود در آلمان، این امکان را دارند که در بیمارستان‌های مختلف آلمان و یا کلینیک‌های پزشکی مشغول به کار شوند.

با توجه به کمبود نیروی کار در آلمان و همه‌گیری ویروس کرونا، بیش از پیش نیاز به پرستاران در این کشور احساس می‌شود.

نکته مهم اینجاست که با توجه به شرایط کمبود نیروی کاری در شغل پرستاری در آلمان، در صورتی که مجوز کار پرستاری خود را در آلمان دریافت کنید، از تضمین کار در کشور آلمان برخوردار می‌شود. این یعنی دولت آلمان در یافتن شغل مورد نظر و دریافت ویزای جستجوی کار آلمان به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید در آلمان مشغول به کار شوید.

هزینه مهاجرت پرستاران به آلمان در سال جاری

پرستارانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند باید متحمل هزینه‌هایی برای اخذ ویزا شوند. همچنین آماده‌سازی مدارک یا شرکت در آزمون‌های مربوطه برای دریافت مجوز کار پرستاری هزینه خاصی دربر ندارند و اگر هم داشته باشند، دولت آلمان آن‌ها را پرداخت می‌کند. پس هزینه مهاجرت پرستاران به آلمان را باید در زمان پرداخت هزینه‌های مربوط به انجام آزمون‌ها، آزمایش‌ها، مصاحبه‌ها، ارائه مدارک و فرم درخواست اخذ ویزا خلاصه کرد. این مبلغ در سال جاری در حدود 1000 یورو تخمین زده می‌شود.

حقوق پرستاران در شهرهای مختلف آلمان

تعیین کردن میزان دقیق حقوق و دستمزد پرستاران در آلمان چالش‌های بسیاری دارد و به عوامل بسیاری نیز وابسته است. از جمله مهم‌ترین این فاکتورها می‌توان به شهر و منطقه محل کار، میزان تجربه و سابقه در شغل پرستاری، میزان تحصیلات، شیفت کاری، شرایط کاری و نوع کار اشاره کرد که در بخش بعدی مفصل به این موارد می‌پردازیم. به طور کلی حداقل میزان حقوق پرستاران در آلمان را می‌توان 1400 یورو در ماه و بیشترین میزان حقوق آن‌ها را می‌توان 4800 یورو تخمین زد. به طور میانگین، حقوق پرستاران در آلمان ماهانه 2800 تا 3000 یورو است.

. به طور کلی حداقل میزان حقوق پرستاران در آلمان را می‌توان 1400 یورو در ماه و بیشترین میزان حقوق آن‌ها را می‌توان 4800 یورو تخمین زد.

می‌توان گفت که کلیه شهرهای کشور آلمان برای مهاجرت پرستاران بسیار مناسب و معقول هستند. رشته و شغل پرستاری تقریبا در کلیه شهرهای آلمان جزو مشاغل لازم و پردرآمد به شمار می‌آید. از آن‌جایی که امکانات زندگی در سراسر آلمان مشابه است، از نظر شرایط زندگی فرقی ندارد که در کدام شهر به شغل پرستاری می‌پردازید؛ ولی به طور کلی، اولویت مهاجران غرب کشور آلمان است. چون که در شهرهای غربی آلمان شرایط فرهنگی پذیرش نیروهای کار خارجی بهتر از بخش‌های شرقی و شمال شرقی این کشور است.
همچنین از دیگر شاخص‌های مهم می‌توان به تفاوت مخارج زندگی در شهرهای متعدد اشاره کرد. در آلمان نیز مانند دیگر کشورها، میزان هزینه‌ها در شهرهای مختلف متفاوت است. با توجه به موارد ذکر شده، می‌توان چهار شهر زیر را به عنوان بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت پرستاران به این کشور معرفی کرد.

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت پرستاران

فرانکفورت؛ شهری مهاجرپذیر در غرب آلمان

یکی از شهرهای غربی آلمان که شهری مهاجرپذیر است و موقعیت‌های شغلی مناسبی به خصوص در زمینه پرستاری در آن وجود دارد، شهر فرانکورت است. این شهر یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایالت هسن آلمان به شمار می‌آید. میزان مهاجرت به این شهر نسبت به شهرهای شرقی آلمان مانند برلین، بسیار بیشتر است. امکانات رفاهی که به پرستاران این شهر ارائه می‌شوند، باعث شده‌اند تا پرستارانی که به قصد کار به آلمان آمده‌اند، این شهر را برای ادامه زندگی انتخاب کنند.
به طور کلی با توجه به عوامل مختلفی که بر حقوق پرستاران تاثیر می‌گذارند، کمترین دستمزد پرستاران در شهر فرانکفورت حدود 4000 یورو و بالاترین دستمزد در حدود 6200 یورو است. میانگین درآمد ماهانه پرستاران در این شهر حدود 5220 یورو برآورد می‌شود. مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در میزان دستمزد در این شهر را می‌توان تحصیلات آکادمیک پرستار؛ میزان سابقه کاری، اضافه‌کاری، کار در شیفت‌های شبانه و موقعیت محلی بیمارستان مورد نظر دانست.

پرستاری در دوسلدورف؛ شهری دیدنی و زیبا در غرب آلمان

شهر دوسلدورف که شهری با مناظر طبیعی زیبا و مردمی خون‌گرم است، از جمله دیگر شهرهای غربی آلمان به شمار می‌آید که برای اشتغال در حوزه پرستاری پیشنهاد می‌شود. حداقل میزان حقوق پرستاران در این شهر حدود 3900 یورو و بالاترین دستمزد (با احتساب اضافه‌کاری و کار در شیفت‌های شبانه) حدود 6 هزار یورو برآورد می‌شود. بر طبق همین آمار، میانگین درآمد ماهانه پرستاران در دوسلدورف حدود 5100 یورو است. این شهر از جمله شهرهای آلمان است که نیاز به پرستاران بیشتری، به خصوص مهاجران دارد.

پرستاری در دوسلدورف؛ شهری دیدنی و زیبا در غرب آلمان

مهاجرت پرستاران به هامبورگ؛ شهری بندری در شرق آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که تحت تاثیر اقیانوس اطلس، آب‌وهوایی اقیانوسی دارد. در 10 سال اخیر شهر هامبورگ بیشترین تعداد توریست را در آلمان و اتحادیه اروپا داشته است. همچنین پرستاران بسیاری به علت شرایط مناسب هامبورگ، برای اشتغال وارد این شهر شده‌اند.
متوسط حقوق سالانه پرستاران در هامبورگ در سال جاری حدود 65800 یورو بوده است. این یعنی به طور میانگین حدود 5500 یورو در ماه به پرستاران این شهر حقوق داده می‌شود. این میزان 7 درصد بیشتر از میانگین حقوق ثبت شده پرستاران در آلمان است. همچنین پرستاران هامبورگ در طول سال، میانگین پاداشی در حدود 1000 یورو نیز دریافت می‌کنند. هامبورگ نیز پس از همه‌گیری کرونا، بیش از پیش به اشتغال پرستاران نیاز پیدا کرده است.

حقوق پرستاران در شهرهای مختلف آلمان

حقوق پرستاران در مونیخ؛ سومین شهر بزرگ آلمان

مونیخ شهری با آب و هوای بسیار دل‌انگیز و مطبوع است که طبیعت بسیار چشم‌نوازی نیز دارد. کیفیت بالای زندگی در این شهر و شرایط اقتصادی مناسب آن باعث شده تا پرستاران بسیاری از سراسر دنیا مایل به ادامه کار خود در این شهر باشند.

میانگین حقوق ناخالص ثبت‌شده پرستاران شهر مونیخ آلمان حدود 62300 یورو است.

میانگین حقوق ناخالص ثبت‌شده پرستاران شهر مونیخ آلمان حدود 62300 یورو است. این یعنی به طور متوسط نرخ شغل پرستاری در مونیخ ساعتی 30 یورو و حقوق ماهانه پرستاران در این شهر، 5200 یورو برآورد می‌شود. این میزان نیز 2 درصد بیشتر از میانگین حقوق پرستاران در آلمان است. علاوه بر این، پرستاران شاغل در مونیخ سالانه میانگین پاداشی در حدود 1023 یورو دریافت می‌کنند.

چرا هرمس را برای پروژه مهاجرت خود انتخاب کنید؟

پروسه مهاجرتی پروسه ای بسیار مهم است، چون افرادی که قصد مهاجرت دارند تمامی برنامه های زندگی و مالی خود را بر اساس این اتفاق برنامه ریزی می کنند پس پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی بین المللی که حافظ منافع شما باشد و متعهد گردد که پروسه مهاجرتی شما را با موفقیت به پایان رساند بسیار سخت است. تیم مهاجرتی هرمس اپلای با تکیه بر پرونده های موفق قبلی شما را به رویاهایتان نزدیک می کند.

چه عواملی در حقوق دریافتی پرستاران در آلمان موثر هستند؟

همان‌طور که پیش از این اشاره کردیم، عوامل بسیاری در حقوق دریافتی پرستاران در آلمان تاثیرگذار هستند. آشنایی با این موارد باعث می‌شود تا مهاجرت پرستاران به آلمان به طور هدفمند و دقیق انجام شود و از مشکلات احتمالی جلوگیری شود. از جلمه مهم‌ترین فاکتورهای موثر در دستمزد پرستاران در آلمان می‌توان به شهر محل کار، میزان تجربه و سابقه در شغل پرستاری، میزان تحصیلات آکادمیک پرستار، شیفت کاری (کار در شیفت‌های شبانه باعث افزایش دستمزد می‌شود)، شرایط کاری و نوع کار، اضافه‌کاری و موقعیت محلی بیمارستان در شهر مورد نظر شما اشاره کرد. هریک از این موارد می‌توانند تاثیر مهمی بر حقوق دریافتی پرستاران در آلمان داشته باشند.
برای مثال، افرادی که زیر 5 سال سابقه کار پرستاری در کارنامه خود دارند، معمولا حقوقی بین 2500 تا 4000 یورو دریافت می‌کنند، افرادی که از 5 تا 10 سال سابقه کاری دارند بین 4000 تا 4600 یورو و افرادی که سابقه کاری بالای 10 سال دارند، ممکن است تا 6700 یورو در ماه درآمد داشته باشند.

پیش از هرگونه اقدامی، با شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان آشنا شوید

اهمیت مدرک زبان در مهاجرت پرستاران به آلمان

به‌عنوان یک پرستار، بسیار مهم است که آشنایی خوبی با زبان آلمانی داشته‌ باشید. زیرا بسیاری از بیماران شما، به‌ویژه افراد مسن، تنها قادر به تکلم به این زبان هستند. بیشتر بیمارستان‌های آلمان، آن دسته از پرستاران بین‌المللی را استخدام می‌کنند که حداقل مدرک زبان B2 داشته باشند. البته هرچقدر بیشتر به زبان آلمانی مسلط باشید، راحت‌تر می‌توانید با بیماران، پزشکان، همکاران و سایر کادر درمان ارتباط برقرار کنید.
اگر به زبان آلمانی آشنا نسیتید، نگران نباشید! شما می‌توانید تا زمانی که دعوت‌نامه کاری دریافت می‌کنید، با شرکت در کلاس‌های آموزش زبان آلمانی، ظرف کمتر از یک سال خود را به سطح B2 برسانید. در کشور آلمان نیز می‌توانید با شرکت در دوره‌های زبان آلمانی، زبان خود را تقویت کنید. برای شغل‌های پرستاری تخصصی، مانند پرستار بخش مراقبت‌های ویژه یا پرستار هوشبری، به‌ سطح زبان حداقل C1 نیاز دارید.

پیش از هرگونه اقدامی، با شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان آشنا شوید

بسیاری از افراد بوده‌اند که بدون آشنایی با شرایط مهاجرت به آلمان و کار پرستاری در این کشور، اقدام به اخذ پذیرش کرده‌اند و در این راه ناموفق بوده‌اند. اما افرادی که قدم به قدم مدارک و شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان را برای خود مهیا می‌کنند و با اطلاعات کامل به سمت هدف خود قدم برمی‌دارند، معمولا در این راه موفق می‌شوند. در این مطلب با مهم‌ترین شرایط مهاجرت پرستاران به آلمان آشنا شدیم و میانگین دستمزد پرستاری در 4 شهر مختلف آلمان را با هم بررسی کردیم. توجه داشته باشید که اگر متقاضی این نوع مهاجرت هستید، در قدم اول باید حداقل مدرک لیسانس پرستاری را در کشور خود اخذ کرده باشید و زبان آلمانی خود را تا حد کافی تقویت کنید.

مقاله پیشنهادی : ویزای کار پرستاری آلمان

سوالات متداول

به طور متوسط درآمد سالانه یک پرستار در آلمان حدود 35 هزار یورو برآورد می‌شود که حدود 2900 یورو در ماه است. این میزان بر اساس میزان تحصیل، تجربه، شیفت کاری و منطقه مورد نظر متفاوت است.

هزینه مهاجرت پرستاران به آلمان را باید در زمان پرداخت هزینه‌های مربوط به انجام آزمون‌ها، آزمایش‌ها، مصاحبه‌ها، ارائه مدارک و فرم درخواست اخذ ویزا خلاصه کرد. این مبلغ در سال جاری در حدود 1000 یورو تخمین زده می‌شود.

فرانکفورت – هامبورگ – مونیخ – دوسلدورف

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاورهای هرمس اپلای