XHTML

شرایط ویژه تحصیل پزشکی در ترکیه

در طبق آمار رسمی ترکیه، بیش از 185 هزار دانشجوی خارجی در سال گذشته در این کشور تحصیل کرده اند و از مزایای فوق العاده آن استفاده کرده اند. خوب است بدانید که دانشگاه های پزشکی ترکیه اعتبار بین المللی دارند و همه کشورهای دنیا به مدارک آن ها استناد می کنند. اگر شما نیز می خواهید به این جمعیت 185 هزار نفری اضافه شوید، حتماً از تیم متخصص هرمس اپلای مشاوره رایگان بگیرید و شرایط خود را برای تحصیل پزشکی در ترکیه ارزیابی کنید.

پزشکی در ترکیه در یک نگاه

تحصیل پزشکی در ترکیه به دلیل حقوق های بالا و میزان بالای استخدام، در زمینه دانشجو و کیفیت آموزش در رتبه بسیار بالایی قرار دارد. ترکیه به عنوان کشوری که پزشکان لایقی تربیت می کند شناخته شده است. چرا که تعداد زیادی از پزشکان مشهور در ترکیه وجود دارند که آموزش اولیه خود را در ترکیه دیده اند و تحصیلات خود را به عنوان متخصص در کشورهای خارجی ادامه داده اند. برای این که شما هم گام در مسیر این پزشکان ماهر و مشهور بگذارید و اقدام به مهاجرت تحصیلی به ترکیه برای موفقیت در رشته پزشکی کنید، حتماً از متخصص ما مشاوره رایگان بگیرید و شرایط خود را برای شروع، ارزیابی کنید.

تخصصی ترین مرجع مهاجرت تحصیلی و مجری 0 تا 100 امور آن

با بیش از 10 سال سابقه امور مهاجرتی

و بیش از 2950 پرونده موفق

به همراه وکلای مهاجرتی خبره و عقد قرار داد

راهنمای 0 تا 100 تحصیل پزشکی در ترکیه

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

چرا ترکیه مقصد جذابی برای تحصیل پزشکی است؟

اعتبار بالای مدارک تحصیلی و مورد قبول بودن در سرتاسر جهان

هزینه تحصیل و زندگی بسیار کم نسبت به سایر کشورهای اروپایی

بالا بودن سطح علمی دانشگاه های ترکیه در حد استانداردهای بین المللی

نزیکی فرهنگ کشور ترکیه به ایران

ارائه کارت طبابت بین المللی

همسایگی ترکیه و ایران

بررسی دقیق شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه​

تحصیل پزشکی در ترکیه هماهنگ با آموزش عملی و تحقیق در بیمارستان ها ارائه می شود تا دانشجویان بتوانند تجربه ارزشمندی را کسب کنند. دانشجویان قبل از فارغ التحصیلی، شروع به کار و کسب تجربه در بیمارستان ها می کنند.

برای مثال یک دانشجوی پزشکی در ترکیه، ابتدا یک دوره تحصیلی 4 ساله در دانشگاه را به اتمام می رساند و سپس دوره انترنی را در بیمارستان می گذراند و پس از دو سال به عنوان یک پزشک دارای سابقه فارغ التحصیل می شود. این دانشجویان سپس زمینه تخصصی خود را انتخاب می کنند (مانند نورولوژی، اورولوژی و …). 

پیشنهاد می کنم برای این که با این شرایط و سریع ترین روش برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه باتوجه به شرایط خودتان آشنا شوید، از خدمات مشاوره رایگان با تیم حرفه ای هرمس اپلای استفاده کنید.

دانشگاه های پزشکی برتر ترکیه

دانشجویان پزشکی که از دانشگاه های برتر ترکیه (که در بخش پایین با آن ها آشنا می شویم) فارغ التحصیل می شوند به پزشک بین المللی تبدیل می شوند. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه حدودا 1000 تا 2000 دلار در سال می باشد. این مبلغ در دانشگاه های خصوصی ترکیه بیشتر است و می تواند به 20000 دلار در ماه برسد. دانشگاه های پزشکی ترکیه امکانات عالی و تجهیزات پزشکی پیشرفته ای دارند. همچنین هزینه روزمره زندگی در کشور ترکیه برای دانشجویان خارجی در یک ماه حدود 400 تا 500 دلار می‌باشد.

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

دانشگاه-حاجت-تپه-ترکیه
دانشگاه-استانبول-ترکیه

دانشگاه استانبول (Istanbul University)

دانشگاه آنکارا (Ankara University)

دانشگاه-آنکارا-ترکیه
دانشگاه-جراح-پاشای-ترکیه

دانشگاه استانبول - جراح پاشا (Istanbul University - Cerrahpasa)

دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylul University)

دانشگاه-دوکوز-ایلول-ترکیه
دانشگاه-اژه-ترکیه

دانشگاه اژه (Ege University)

مراحل مهاجرت تحصیلی به ترکیه با هرمس‌اپلای

پیش از هر چیز برای مهاجرت به ترکیه و تحصیل پزشکی در این کشور، شما باید شرایط خود را ارزیابی کنید و ببینید که کدام شهر و کدام دانشگاه باتوجه به ویژگی ها و شرایطی که دارید برایتان مناسب تر است که این ارزیابی توسط تیم حرفه ای هرمس اپلای انجام خواهد شد.

سپس جهت تحصیل پزشکی در ترکیه شما باید آزمون YOS را بگذرانید. آزمون YOS، آزمون ورودی دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشد. در اکثر موارد این آزمون از دو بخش تشکیل شده است. قسمت اول شامل 80 سوال است که دارای 45 سوال هوش و 35 سوال ریاضی می باشد. توضیحات این سوالات به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد و مدت زمان آن 90 دقیقه است. قسمت دوم آزمون مربوط به مهارت در زبان ترکی می باشد که 60 دقیقه به طول می انجامد.

در صورت قبولی در آزمون، شما باید برخی مدارک و فرم هایی که در اختیارتان قرار می گیرد  و از شما خواسته می شود، تکمیل کنید و آن ها را در اختیار تیم مهاجرتی ما قرار دهید.

در انتها تیم ما تمام مراحل مربوط به ثبت نام در دانشگاه انتخابی و محل سکونت و… را انجام خواهد داد تا در نهایت ویزای تحصیلی شما برای ترکیه آماده شود. در نتیجه تمام سختی های مسیر مهاجرتی برای شما از بین خواهد رفت و به راحتی می توانید تحصیل در رشته پزشکی را در ترکیه ادامه دهید.

از شرایط استثنایی هرمس اپلای برای تحصیل پزشکی در ترکیه غافل نشوید!

نیازهای افراد هنگام تحصیل در ترکیه

کسب درآمد

طبق قوانین دولت ترکیه، دانشجویان بین المللی می توانند تا 30 ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشند تا از این طریق درآمدی برای هزینه های زندگی خود کسب کنند. در نتیجه می توانید با پیدا کردن یک شغل مناسب و قانونی مانند کار در کتابخانه ها، کافه ها و…، دغدغه کسب درآمد را رفع کنید.

Flag-of-Turkey-2
Flag-of-Turkey

سازگاری با فرهنگ

همان طور که اشاره شد فرهنگ کشور ترکیه به ایران نزدیک است و شما امکان ارتباط گیری با مردم این کشور را به راحتی خواهید داشت. مخصوصاً اگر خودتان هم ترک زبان باشید و یا به زبان ترکی تسلط داشته باشید.

محل اسکان

احتمالاً دغدغه مهم دیگر شما برای برای تحصیل پزشکی در ترکیه محل اسکانتان است. در این زمینه خوب است بدانید که برخی دانشگاه های این کشور خوابگاه های بسیار مناسبی دارند و می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین اجاره خانه های اشتراکی و یا اختصاصی در این کشور هزینه زیادی ندارد و شما توانایی اجاره آن ها را خواهید داشت.

Flag-of-Turkey-3

تبدیل و تمدید اقامت پس از تحصیل پزشکی در ترکیه

کشور ترکیه این اجازه را به دانشجویان بین المللی که برای تحصیل در پزشکی و هر رشته دیگری به این کشور می آیند می دهد که پس از پایان تحصیل، برای خود کار پیدا کنند و از این طریق، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. همچنین شما می توانید تحصیل خود را تا هر جایی که نیاز دارید ادامه دهید و ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید.

سوالاتی که کلاینت های قبلی پرسیده اند

در طبق آمار رسمی ترکیه، بیش از 185 هزار دانشجوی خارجی در سال گذشته در این کشور تحصیل کرده اند و از مزایای فوق العاده تحصیل در ترکیه استفاده کرده اند.

اعتبار بالای مدارک تحصیلی، هزینه تحصیل و زندگی بسیار کم نسبت به سایر کشورهای اروپایی، بالا بودن سطح علمی دانشگاه های ترکیه در حد استانداردهای بین المللی، نزیکی فرهنگ کشور ترکیه به ایران، ارائه کارت طبابت بین المللی، همسایگی ترکیه و ایران

دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University) – دانشگاه استانبول (Istanbul University) -دانشگاه آنکارا (Ankara University) – دانشگاه استانبول – جراح پاشا (Istanbul University – Cerrahpasa) – دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylul University) – دانشگاه اژه (Ege University)

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه حدودا 1000 تا 2000 دلار در سال می باشد. این مبلغ در دانشگاه های خصوصی ترکیه بیشتر است و می تواند به 20000 دلار در ماه برسد.

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.