معرفی کالج های سوئد

انواع کالج های سوئد؛ آشنایی با بهترین کالج های سوئد و شرایط پذیرش

کشور سوئد از دسته کشورهای بسیار عالی در زمینه تحصیل محسوب می شود. ورود به کالج های سوئد روز به روز بیشتر می شود و مشخص است که فضا برای تحصیل در این کشور می تواند ساده تر از قبل باشد. در این کشور، زمان بیشتر به مطالعه های گروهی داده می شود و همینطور پرورش مهارت های فردی به همراه آزادی از موارد بسیار مهم خواهد بود. تعداد دانشجویان بین المللی که به تحصیل در سوئد مشغول هستند روز به روز بیشتر می شود و برای ورود به دانشگاه های سوئد اگر سطح زبان و شرایط پذیرش کالج در سوئد دارید نیاز به شرکت در کالج های این کشور خواهید داشت. در ادامه بهترین کالج های سوئد را بررسی می کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

معرفی بهترین کالج های سوئد

کالج دانشگاهی دالارنا

این کالج در منطقه فالون قرار دارد و در شهرستان دالارنا قرار گرفته است و سال تأسیس آن به سال ۱۹۷۷ باز می گردد. این کالج محیط های آزمایشگاهی بسیار عالی برای افرادی که قصد دارند ورود به رشته های زیست شناسی و جانور شناسی داشته باشند، ایجاد کرده است. در این کالج فضای تحصیلی بسیار ایده آل است و مشخص است که یکی از بهترین گزینه هایی است که پیش روی افراد قرار گرفته است. در این کالج امکانات آزمایشگاهی به صورت کاملاً استاندارد فراهم شده است.

کالج دانشگاهی غرب سوئد

این کالج نیز شعبه دوم از دلارنا محسوب می شود که در بخش جنوب غربی سوئد قرار دارد و یکی از بهترین کالج های ورود به بخش های مهندسی محسوب می شود. در این کالج فضا برای یادگیری دروس مهندسی به صورت عملی ایجاد شده است، دروس ریاضی و فیزیک با طرح درس جدید ارائه می شود و همینطور برنامه های تحصیلی مشخصی را نیز شکل می دهد.

این کالج برای افرادی که قصد ورود به رشته های برق و مکانیک دارند بی نظیر است و تمام پیش نیازهای لازم به طور دقیق ارزیابی می شود. در این کالج کسانی که قصد دارند مهارت زبان خود را تکمیل کنند که نیز شرایط خوبی به صورت فشرده و فوق فشرده فراهم شده است.

کالج دانشگاهی malardalen سوئد

این کالج در کشور سوئد به طور کلی در رتبه های اولیه قرار دارد و فضای تحصیل در این کالج با توجه به شرایط سنی افراد فرق می کند. در این کالج در حدود ۱۵ هزار دانش آموز تحصیل می کنند و در حدود ۹۰۰ کارمند نیز مشغول به کار هستند ، تعداد اساتید اعلام شده برای این کالج ۸۷ بوده و در حدود ۴۷۹ معلم و ۲۱۸ دانشجوی دکترا را شامل می شود. این کالج دارای اولین مدرک گواهی محیط زیست جهان با استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ است.

کالج kristianstad سوئد

این کالج در سال ۱۹۷۷ میلادی تأسیس شده است و یکی از جدیدترین موسسات آموزش عالی سوئد محسوب می شود. آموزش عالی در این کالج بر اساس استانداردترین ساختار آموزشی بوده و برای کسانی که قصد دارند ورود به رشته های پرستاری داشته باشند گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

در بخش دیگر این کالج دروس برای رشته های مدیریت بازرگانی و برنامه کارشناسی در مدیریت کسب و کار نیز دیده می شود. این کالج به طور کلی رتبه سوم در زمینه رشته های مدیریتی را شامل می شود و در حال حاضر در این کالج در حدود ۱۲ هزار دانش آموز در زمینه های مختلف تحصیلی دیده می شود دوره های آموزشی در این کالج در زمینه علوم رفتاری ، اجتماعی و علوم طبیعی و بهداشت است. همینطور دروس مدیریت کسب و کار و مهندسی نیز از دیگر بخش های این کالج محسوب می شود.

کالج موسیقی سوئد

این کالج یکی از قدیمی ترین و در عین حال یکی از بهترین کالج های سوئد محسوب می شود. این کالج در سال ۱۷۷۱ میلادی به عنوان محافظ آکادمی موسیقی نام گرفته است و استقلال یافته است

کالج دانشگاهی هنر ، صنایع دستی و طراحی سوئد

این کالج برای تحصیلات عالی در زمینه هنر و صنایع دستی بوده و یکی از بهترین انتخابهای افراد متقاضی هنر محسوب می شود

کالج دانشگاهی gavle سوئد

این کالج در شهر گولو کشور سوئد واقع شده است و سال تأسیس آن به ۱۹۷۷ باز می گردد این کالج دارای سه آکادمی وابسته و ۹ اداره سازماندهی مشخص است. کالج های سوئد به طور کلی دارای شرایط مخصوصی هستند که می تواند برای افراد مناسب باشد.

هزینه تحصیل در کالج های کشور سوئد

مورد مهمی که در رابطه با کالج های سوئد باید به آن اشاره کنیم، هزینه تحصیل در این مراکز آموزشی است. طبیعتاً افرادی که قصد ادامه تحصیل در چنین مراکزی را دارند، باید آماده پرداخت هزینه تحصیلی خود نیز باشند و این موضوع را در همان ابتدای روند مهاجرت خود در نظر بگیرند.

چنانچه جزو شهروندان اتحادیه اروپا یا کشور سوئیس باشید، هیچ نیازی به پرداخت هزینه جهت تحصیل در کالج‌های این کشور ندارید. طبیعتاً افرادی که دارای اقامت دائم سوئد هستند نیز در این مجموعه قرار می‌گیرند. برای دیگر افراد، هزینه تحصیل در کالج‌های کشور سوئد متغیر است.

بخش عظیمی از این هزینه به رشته انتخابی شما و همچنین کالج خاصی که آن را انتخاب کرده‌‌اید، بستگی دارد. به طور کلی هزینه تحصیل در این کالج‌ها می‌تواند از سالی هشت هزار دلار الی سی و پنج هزار دلار متفاوت باشد؛ به همین دلیل واقعاً نمی‌توان یک هزینه مشخص را در این زمینه بیان کرد.

هزینه های زندگی پس از ورود به کالج های کشور سوئد

علاوه بر هزینه‌های مربوط به شهریه کالج های سوئد باید به فکر پرداخت سایر هزینه‌های زندگی در این کشور یعنی هزینه‌هایی همچون حمل‌و‌نقل، مسکن، خوراک و… نیز باشید. هزینه جانبی اصلی، هزینه مسکن در سوئد است. این هزینه نیز وابستگی بسیار زیادی به محل اقامت شما دارد.

هزینه‌های تحصیل در کالج‌های سوئد معمولاً متفاوت از دیگر کشورهاست. اما دانشجویان معمولاً از تسهیلاتی برخوردارند که به آن‌ها کمک می‌کند تا با هزینه‌های زندگی مقابله کنند. در کل، این سیستم اجازه میدهد تا در بهترین کالج های سوئد تحصیل کنند.

یک اتاق بسیار ساده در قلب شهرهای مهم سوئد می‌‌تواند بین هشتصد الی هزار دلار در هر ماه هزینه داشته باشد. هزینه‌های حمل‌و‌نقل را می‌توان به کمک استفاده از مترو یا تاکسی‌های اینترنتی تا حد خوبی کاهش داد. برای هزینه خوراک معمولاً نیاز به نگرانی خاصی وجود ندارد؛ زیرا این هزینه در کشور سوئد چندان زیاد نیست.

نکته مهم

اگر بتوانید یک بورسیه «فول فاند» دریافت کنید، این هزینه‌ها به طور تمام و کمال برای شما پوشش داده می‌شوند که خود یک خبر فوق‌العاده است. بورسیه فول فاند برای افرادی که سابقه علمی مناسبی دارند، قابل دریافت است، البته به شرطی که کالج مدنظر امکان استفاده از بورسیه را مجاز بداند.

رشته ­های ارائه شده در دانشگاه KTH سوئد

دانشگاه سلطنتی KTH سوئد

هسته اصلی دانشگاه KTH سوئد در سال 1697 و با تلاش Christopher Polhem در استکهلم تاسیس شد و تا سال 1925 از آن به عنوان کارگاه و آزمایشگاهی برای انجام تحقیقات و آموزش در زمینه علوم کلاسیک استفاده می ­شد.

پذیرش کالج در سوئد با هرمس اپلای

از بین کشورهای واقع در منطقه اسکاندیناوی، سوئد همواره یک انتخاب برتر برای ادامه تحصیل بوده است. وجود بهترین کالج های درسوئد موجب شده تا افراد بسیاری ادامه تحصیل در سوئد را به عنوان هدف نهایی خود عنوان کنند.

اصلی‌ترین نکته موجود در رابطه با این موضوع، انتخاب بهترین گزینه ممکن از بین کالج های سوئد است. حتماً به سراغ کالج خاصی بروید که از نظر شرایط و ویژگی­ها با نیازهای شما هماهنگی داشته باشد. در صورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد و آشنایی با شرایط پذیریش کالج در سوئد هستید، حتماً با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما عزیزان را به طور کامل یاری کنند.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

هزینه کالج های کشور سوئد چقدر است؟
به طور کلی باید بیان کرد که هزینه مربوط به ادامه تحصیل در کالج‌های کشور سوئد به موارد مختلفی بستگی دارد؛ اما رشته‌ای که قصد داشته در آن ادامه تحصیل دهید، بیشترین اثر را در این زمینه دارد.
آیا تحصیل رایگان در کالج های کشور سوئد امکان‌پذیر است؟
امکان انجام چنین کاری هست؛ اما تنها در شرایطی که از نظر علمی رتبه خوبی را کسب کرده یا در مسابقات جهانی و المپیاد‌های معتبر به مقام بالایی دست یافته باشید.
چرا باید کالج‌های کشور سوئد را انتخاب کنیم؟‌
تحصیل در این کالج‌ها فرصت زندگی در یکی از کشورهای اروپایی را برای شما فراهم می‌کند. از سوی دیگر، رتبه‌بندی این کالج‌ها بسیار مناسب است و به همین دلیل نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ندا
2 سال قبل

با سلام و عرض ادب
من 27 سالمه و رشته دبیرستانم ریاضی و فیزیک بوده با معدل دیپلم 18/43
و رشته کارشناسی دانشگاهیم ریاضیات و کاربردها .
با ایلس اکادمیک 7.
1-میخواستم بدونم ایا میتونم با توجه به سوابق تحصیلی نامرتبط برای رشته پرستاری (کارشناسی) اقدام کنم؟
2-اگر امکان پذیر نبود
ایا میتونم برای امادگی قبل از دانشگاه وارد دوره های کالج بشم؟ چه مدت زمانی طول میکشه تا کالج رو برای ورود به رشته پرستاری تموم کنم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  ندا
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
خیر متاسفانه نمیتونید برای رشته پرستاری اقدام کنید .
تنها کشوری که در حال حاضر میتونید اقدام کنید برای پرستاری کشور فرانسه هست از طریق دوره زبان فرانسه .
میتونید در دوره های آوسبیلدونگ آلمان در رشته پرستاری هم اقدام کنید .

کادر هرمس اپلای