اقامت سوئد 2022

اقامت سوئد

اقامت سوئد مطلبی است که در این مقاله درباره ی آن صحبت شده. اگر شما شهروندی از کشور های خارج از اتحادیه اروپا هستید و به صورت ممتد برای پنج سال در سوئد زندگی کرده اید می توانید برای درخواست اقامت سوئد2022 اقدام کنید.درواقع کشور سوئد به دلیل برخورداری از شرایط ویژه برای زندگی گزینه مناسبی در راستای اخذ اقامت به‌حساب می‌آید.
راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور سوئد وجود دارد که تنها برخی از آن‌ها منجر به دریافت اقامت دائم این کشور می‌شوند. به همین دلیل متقاضیان باید قبل از هر اقدامی برای مهاجرت به سوئد، راه مناسبی را برای آن انتخاب کنند. این مقاله هرآن چه را که درباره اقامت سوئد باید بدانید، به‌طور کامل توضیح می‌دهد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:
اقامت سوئد

چرا سوئد برای مهاجرت گزینه بسیار مناسبی است؟

سوئد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کشور‌های اروپایی برای مهاجرت در لیست محبوب‌ترین گزینه‌های موردنظر در میان مردم قرار دارد. به‌طوری‌که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا در راستای دستیابی به اهداف مهاجرتی خود به این کشور سفر می‌کنند. شرایط اقتصادی حاکم بر کشور سوئد به نحوی است که متقاضیان با استفاده از آن زندگی مطلوبی را در آن تجربه خواهند کرد. همچنین آب‌و‌هوای این کشور از دیگر دلایل ترغیب مردم برای مهاجرت به آن است.

اخذ اقامت سوئد

اقدام برای اقامت سوئد به منزله داشتن حق و حقوق اعلام شده توسط این کشور و اتحادیه اروپا است و این امکان را برای شما فراهم می آورد که در این کشور به کار و تحصیل بپردازید. از موارد قابل اکتساب دیگر پس از کسب اقامت سوئد، امکان شروع و اقدام به کار در کشور دیگری در اتحادیه اروپا است.

کشور سوئد  با در اختیار قرار دادن بهترین امکانات به شهروندان خود همواره جزء کشورهای تراز اول در مبحث مهاجرت و اقدام برای مهاجرت بوده است. مواردی از قبیل دارا بودن درصد رفاه بالایی از زندگی، امکان پیدا کردن کار در تمام سطوح و با داشتن تمام مهارت ها، امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان و دانش آموزان ساکن در اتحادیه اروپا و شرایط خاص کار کردن ، کشور سوئد را به اولویت اول بسیاری از متقاضیان مهاجرت مبدل کرده است. مسئله بعدی وجود طبیعت بسیار ویژه و منحصر به فرد سوئد است. کشور سوئد با داشتن دریاچه ها و جنگل های بسیار زیبا همیشه جزء مناطق جاذب گردشگران و طبیعت نوردان بوده است.

مدارک مورد نیاز برای اقامت سوئد

مهاجرت به کشور سوئد و دریافت اقامت آن پروسه‌ای طولانی و کمی پیچیده دارد که در صورت پیمودن مسیر مربوط به آن می‌توان در مدت‌زمان کوتاهی به هدف موردنظر دست پیدا کرد. برای بررسی و امکان درخواست اقامت سوئد، شما باید موارد زیر را رعایت کنید:

1-برای پنج سال به صورت ممتد در سوئد زندگی کرده باشید.

2-برای پنج سال گذشته خود اجازه اقامت را از کشور سوئد داشته باشید.

3-بتوانید خود و خانواده خود را تامین مالی نمایید. مدارکی که نشان می دهد شما، خود و خانواده خود را در پنج سال گذشته پشتیبانی کرده اید. ( مدارک قابل استناد شامل گواهی استخدام، گواهی میزان درآمد و گواهی های بانکی است.)

اقدام برای کسب اقامت سوئد

برای کسب اقامت سوئد شما باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و فرم های مربوط (از جمله فرم Ansökan ) را پر کنید و سپس تقاضای خود را در سازمان های مورد نظر مهاجرتی سوئد (Swedish Migration Agency ) تایید کنید. لازم به ذکر است که بررسی این درخواست و مدت زمان مورد نیاز برای اقدام کاملا بستگی به شرایط و مدارک ارائه شده توسط شما دارد.

پس از تایید شدن و اکتساب اقامت، کارت اقامت خود را دریافت می کنید. این کارت نشان دهنده ی این مساله است که شما می توانید اقامت بلند مدتی را در سوئد داشته باشید. کارت اقامت شامل عکس شما، اثر انگشت شما و اطلاعات شما است. در مراحل قبل از اقدام برای دادن اطلاعات و گذراندن مراحل مورد نیاز باید به ادارات مهاجرتی در کشور سوئد رفته و آن ها را تکمیل کنید.

اقدام برای کسب اقامت سوئد

تصمیم گیری در مورد کسب اقامت سوئد

پس از اعلام تصمیم گیری های انجام شده، این تصمیم گیری به آدرس شما در سوئد ارسال می شود. پس از آن کارت اقامت خود را دریافت می کنید و می توانید از کار و تحصیل در این کشور زیبا بهره مند شوید. با داشتن این کارت اقامت می توانید به تمامی کشور های حوزه ی شنگن سفر کرده و تحت پوشش قوانین اتحادیه اروپا عمل کنید. این کشورها شامل اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، استونی، فندلاند،فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، هلند، لهستان، پرتغال، اسپانیا، لیتوانی، لتونی ، لوگزامبورگ، مالتا، رومانی ، اسلواکی و اسلوونی است. اجازه اقامت دائم شما تا به هنگامی که در کشور سوئد اقامت دارید معتبر است. در صورت ترک کشور سوئد به مدت شش سال ممکن است این اقامت را از دست دهید.

در صورت رد شدن درخواست شما توسط کشور سوئد پاسخ آن سه هفته پس از ارائه درخواست توسط شما برایتان ارسال می شود.

راه های کسب اقامت سوئد

برای کسب اقامت راه های متفاوتی وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کسب اقامت از طریق ویزای کار اشاره کرد. برای کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری فرد باید تمامی پیش نیاز ها و حد اقل های تعریف شده را بگذراند و سپس اقدام به این کار نماید. باروری کار و اشتغال زایی آن از نقاط قوت اقدام شما برای کسب اقامت این کشور است. برای کسب اقامت سوئد از طریق کاریابی، متقاضی با دارا بودن مدرک و سابقه کار مرتبط در زمینه ی مشاغل اعلام شده و مورد نیاز کشور سوئد ، می تواند برای کار در شرکت ها و کلینیک های سوئد اقدام کند.

راه های کسب اقامت سوئد

دریافت اقامت سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی از روش‌های مهاجرت به کشور سوئد که امروزه بسیاری از مردم از آن استفاده می‌کنند، سرمایه‌گذاری در کشور فوق است. مهاجرت به کشور سوئد از طریق سرمایه‌گذاری به متقاضیان کمک خواهد کرد تا در زمان کوتاهی به سودآوری مناسبی دست پیدا کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد، متقاضیان در صورتی اجازه سرمایه‌گذاری در کشور سوئد را خواهند داشت که انگیزه نامه مناسبی را به مراکز مربوطه ارائه دهند.

دریافت اقامت سوئد از طریق سرمایه‌گذاری

مدیران سوئد تنها اجازه سرمایه‌گذاری در این کشور را به افرادی خواهند داد که انگیزه ‌نامه‌ای هم‌راستا با ارزش‌های فرهنگی و اقتصادی جامعه ارائه دهند. درصورتی‌که متقاضی در چند سال ابتدایی سرمایه‌گذاری خود به سودآوری مناسبی دست پیدا کند، شانس خود را برای دریافت ویزای مربوطه افزایش خواهد داد که یک مزیت مهم برای آن به‌حساب می‌آید. از میان روش‌های سرمایه‌گذاری که منجر به اخذ اقامت سوئد می‌شود، ثبت شرکت از تمام معیار‌های مربوطه برخوردار است.

دریافت اقامت کشور سوئد از طریق کار

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت سوئد، دریافت پذیرش کاری این کشور است. مهاجرت کاری به کشور سوئد نه‌تنها به متقاضیان اجازه می‌دهد تا به درآمد بالایی دست پیدا کنند؛ بلکه به آن‌ها در راستای دریافت اقامت این کشور نیز کمک خواهد کرد.

همچنین باید این نکته را موردبررسی قرار داد که مهاجرت به کشور سوئد از طریق کار علاوه بر اخذ اقامت کشور فوق مزایای بسیار دیگری را نیز برای متقاضیان به دنبال دارد که از میان آن‌ها به اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه‌یک خانواده می‌توان اشاره کرد. در این روش از دریافت اقامت سوئد متقاضیان باید چند سال را به انجام مداوم این کار بپردازند.

مزایای دریافت اقامت سوئد

مهاجرت به کشور سوئد و دریافت اقامت این کشور مزایای زیادی را برای افراد به دنبال دارد. به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به هدف خود اقدامات مختلفی را انجام می‌دهند. مزایا و امکانات در نظر گرفته‌شده برای افراد در صورت مهاجرت به این کشور، زندگی مطلوبی را برای آن‌ها به ارمغان خواهد آورد. مواردی که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌شده است به‌طور کامل مزایای مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت آن را توضیح می‌دهد.

 

 • یکی از مزایای بسیار مهم مهاجرت به کشور سوئد و دریافت اقامت این کشور اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه‌ یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است.
 • مهاجرت به سوئد به متقاضیان اجازه خواهد داد تا به‌آسانی از تمام امکانات رفاهی مختلف آن استفاده کنند.
 • ازآنجایی‌که مجوز‌های مهاجرتی صادرشده از سوی دولت سوئد بسیار معتبر و با ارزش هستند، بسیاری از کشور‌های دنیا به متقاضیان اجازه سفر به آن‌ها بدون هیچ محدودیتی را خواهند داد.
مزایای دریافت اقامت سوئد
 • امنیت بالای زندگی در کشور سوئد از دیگر دلایلی است که بسیاری از افراد به کمک آن به این کشور مهاجرت و اقامت آن را دریافت می‌کنند.
 • مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه‌گذاری نه‌تنها به متقاضیان اجازه اخذ اقامت کشور فوق را خواهد داد؛ بلکه شرایطی را فراهم خواهد کرد تا متقاضیان به‌آسانی به سودآوری مناسبی دست پیدا کنند.
 • ازآنجایی‌که کشور سوئد دارای نرخ بیکاری بسیار کمی است، متقاضیان به‌آسانی اجازه خواهند داشت تا از طریق جستجوی شغل موردنظر خود به این کشور مهاجرت کرده و اقامت سوئد را دریافت کنند.

کلام آخر

مهاجرت به سوئد مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به اهداف مختلف خود از راه‌های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و غیره به این کشور مهاجرت می‌کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد، درصورتی‌که متقاضیان قصد دریافت اقامت دائم کشور سوئد را دارند، باید در انتخاب روش‌ مهاجرتی خود دقت کنند؛ زیرا تنها سرمایه‌گذاری و کار منجر به دریافت مدرک مهاجرتی فوق می‌شود.

مقاله پیشنهادی—>مهاجرت به سوئد

سؤالات متداول

بله،شما پس از کسب اقامت سوئد میتوانید برای شروع و اقدام به کار در کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کنید.

بله،شما باید توانایی مالی خود را اثبات کنید که میتوانید هزینه های خود و خانوادتان را پشتیبانی کنید.

بله در صورتی که شما 6سال باشد که این کشور را ترک نموده باشید ممکن است اقامت این کشور را از دست دهید.

از طریق سرمایه گذاری،ثبت شرکت و ویزای کار میتوان برای ثبت اقامت سوئد اقدام کرد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

  1. معمولا بعد از 5 سال کار کردن و زندگی مدارم میتونید برای اقامت دائم اقدام کنید

  1. سلام.
   اگر سنتون زیر 40 باشه شرایط فوق العاده ای دارید.
   برای راهنمایی دقیقتر بصورت تلفنی ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن