سوئد

اقامت سوئد 2021

اقامت سوئد

اگر شما شهروندی از کشور های خارج از اتحادیه اروپا هستید و به صورت ممتد برای پنج سال در سوئد زندگی کرده اید می توانید برای درخواست اقامت سوئد 2021 اقدام کنید.

اخذ اقامت سوئد

اقدام برای اقامت سوئد به منزله داشتن حق و حقوق اعلام شده توسط این کشور و اتحادیه اروپا است و این امکان را برای شما فراهم می آورد که در این کشور به کار و تحصیل بپردازید. از موارد قابل اکتساب دیگر پس از کسب اقامت سوئد، امکان شروع و اقدام به کار در کشور دیگری در اتحادیه اروپا است.

کشور سوئد  با در اختیار قرار دادن بهترین امکانات به شهروندان خود همواره جزء کشورهای تراز اول در مبحث مهاجرت و اقدام برای مهاجرت بوده است. مواردی از قبیل دارا بودن درصد رفاه بالایی از زندگی، امکان پیدا کردن کار در تمام سطوح و با داشتن تمام مهارت ها، امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان و دانش آموزان ساکن در اتحادیه اروپا و شرایط خاص کار کردن ، کشور سوئد را به اولویت اول بسیاری از متقاضیان مهاجرت مبدل کرده است. مسئله بعدی وجود طبیعت بسیار ویژه و منحصر به فرد سوئد است. کشور سوئد با داشتن دریاچه ها و جنگل های بسیار زیبا همیشه جزء مناطق جاذب گردشگران و طبیعت نوردان بوده است.

مدارک مورد نیاز برای اقامت سوئد

برای بررسی و امکان درخواست اقامت سوئد، شما باید موارد زیر را رعایت کنید:

1-برای پنج سال به صورت ممتد در سوئد زندگی کرده باشید.

2-برای پنج سال گذشته خود اجازه اقامت را از کشور سوئد داشته باشید.

3-بتوانید خود و خانواده خود را تامین مالی نمایید. مدارکی که نشان می دهد شما، خود و خانواده خود را در پنج سال گذشته پشتیبانی کرده اید. ( مدارک قابل استناد شامل گواهی استخدام، گواهی میزان درآمد و گواهی های بانکی است.)

اقدام برای کسب اقامت سوئد

برای کسب اقامت سوئد شما باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و فرم های مربوط (از جمله فرم Ansökan ) را پر کنید و سپس تقاضای خود را در سازمان های مورد نظر مهاجرتی سوئد (Swedish Migration Agency ) تایید کنید. لازم به ذکر است که بررسی این درخواست و مدت زمان مورد نیاز برای اقدام کاملا بستگی به شرایط و مدارک ارائه شده توسط شما دارد.

پس از تایید شدن و اکتساب اقامت، کارت اقامت خود را دریافت می کنید. این کارت نشان دهنده ی این مساله است که شما می توانید اقامت بلند مدتی را در سوئد داشته باشید. کارت اقامت شامل عکس شما، اثر انگشت شما و اطلاعات شما است. در مراحل قبل از اقدام برای دادن اطلاعات و گذراندن مراحل مورد نیاز باید به ادارات مهاجرتی در کشور سوئد رفته و آن ها را تکمیل کنید.

تصمیم گیری در مورد کسب اقامت سوئد

پس از اعلام تصمیم گیری های انجام شده، این تصمیم گیری به آدرس شما در سوئد ارسال می شود. پس از آن کارت اقامت خود را دریافت می کنید و می توانید از کار و تحصیل در این کشور زیبا بهره مند شوید. با داشتن این کارت اقامت می توانید به تمامی کشور های حوزه ی شنگن سفر کرده و تحت پوشش قوانین اتحادیه اروپا عمل کنید. این کشورها شامل اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، استونی، فندلاند،فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، هلند، لهستان، پرتغال، اسپانیا، لیتوانی، لتونی ، لوگزامبورگ، مالتا، رومانی ، اسلواکی و اسلوونی است. اجازه اقامت دائم شما تا به هنگامی که در کشور سوئد اقامت دارید معتبر است. در صورت ترک کشور سوئد به مدت شش سال ممکن است این اقامت را از دست دهید.

در صورت رد شدن درخواست شما توسط کشور سوئد پاسخ آن سه هفته پس از ارائه درخواست توسط شما برایتان ارسال می شود.

راه های کسب اقامت سوئد

برای کسب اقامت راه های متفاوتی وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کسب اقامت از طریق ویزای کار اشاره کرد. برای کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری فرد باید تمامی پیش نیاز ها و حد اقل های تعریف شده را بگذراند و سپس اقدام به این کار نماید. باروری کار و اشتغال زایی آن از نقاط قوت اقدام شما برای کسب اقامت این کشور است. برای کسب اقامت سوئد از طریق کاریابی، متقاضی با دارا بودن مدرک و سابقه کار مرتبط در زمینه ی مشاغل اعلام شده و مورد نیاز کشور سوئد ، می تواند برای کار در شرکت ها و کلینیک های سوئد اقدام کند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

2 thoughts on “اقامت سوئد 2021

 1. مارال گفت:

  سلام کارشناس اتاق عمل هستم با ۱۵ سال سابقه کار برای ویزای کار آیا امیدی هست

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام.
   اگر سنتون زیر 40 باشه شرایط فوق العاده ای دارید.
   برای راهنمایی دقیقتر بصورت تلفنی ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *