ویزای کار استرالیا

ویزای کار استرالیا

کشور استرالیا، یکی از بزرگترین منابع کاری جهان به شمار می رود. این کشور با داشتن منابع و شرکت های بسیار بزرگ و چند ملیتی، به عنوان یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه ی کار و تخصص به حساب می آید. موارد ذکر شده به علاوه طبیعت چهار فصل و زیبای این کشور و رفاه بالای افراد ساکن آن، همواره استرالیا را به انتخاب اول زندگی و همین طور نیروی محرکی ای برای گرفتن ویزای کار استرالیا برای بسیاری از متقاضیان مبدل کرده است.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

در ابتدا پیشنهاد میکنیم این ویدئو کوتاه را با دقت تماشا نمایید. پیدا کردن کارفرمای استرالیایی

پخش ویدیو

استرالیا، گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری

استرالیا، گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری به‌ حساب می‌آيد زیرا امکانات رفاهی مختلفی که در این کشور به نیروی کار تعلق می‌ گیرد، از دلایل اصلی انتخاب آن توسط متقاضیان به‌حساب می‌آید. امنیت زندگی در کشور استرالیا به میزانی بالا است که متقاضیان بدون هیچ نگرانی می‌توانند اقدامات لازم را برای مهاجرت به این کشور انجام دهند. کشور استرالیا از نظر وضعیت اقتصادی در حالت بسیار ایده‌ آلی وجود دارد به‌ طوری‌ که با وجود شرایط نامطلوب داخلی و خارجی کشور دچار آسیب نخواهد شد.

فرهنگ حاکم در استرالیا به‌گونه‌ای است که شهروندان با هر ملیتی به‌آسانی در آن زندگی خواهند کرد پس شما برای دریافت ویزای کار استرالیا از این جهت مشکلی نخواهید داشت. همچنین برگزاری جشن‌ های مختلف در این کشور شرایطی را فراهم خواهد کرد تا شهروندان زندگی شادی را در آن تجربه کنند. کشور استرالیا از نظر آب‌ وهوایی سردسیر بوده و برای افرادی که با سرمای زیاد هوا رابطه خوبی ندارند، گزینه مناسبی به‌حساب نمی‌آید.

نرخ بیکاری در استرالیا به‌گونه‌ای است که نیروی کار به‌آسانی در شغل موردنظر خود مشغول به فعالیت خواهند شد. همچنین حقوق و درآمدی که در هر ماه به نیروی کار استرالیا تعلق می‌گیرد نه‌تنها هزینه‌های امکانات اولیه زندگی را تأمین می‌کند بلکه متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند به بسیاری از کار‌های موردعلاقه خود نیز دست پیدا کنند.

 

انواع ویزای کار استرالیا

انواع مختلفی از ویزای کار استرالیا وجود دارد. باید بدانید که ویزای کار استرالیا لزوما به نوع خاصی از ویزا اطلاق نمی شود. انواع مختلفی از ویزا برای کار در استرالیا تعریف شده است. برخی از این نوع ویزاها صرفا قابلیت کار در استرالیا را به فرد می بخشد. در حالی که در برخی از ویزاهای اعطا شده به فرد متقاضی، فرد می تواند تحصیل و کار کند و در برخی موارد حتی به صورت توریستی هم از ویزای کار استرالیا خود استفاده کند. برای بررسی شرایط کار در استرالیا پیش از هر کاری، مقاله کار در استرالیا را مطالعه کنید. در زیر انواع ویزای کاری استرالیا به تفکیک اعلام می شود:

انواع ویزای کار استرالیا

۱. ویزای کار نیروی متخصص

وجود شرکت های بزرگ و چند ملیتی در استرالیا همواره این کشور را به نیروی متخصص و ماهر نیازمند میکند. هر ساله بیش از ۱۵ هزار ویزای کار نیروی متخصص برای متقاضیانی از سراسر دنیا صادر می شود که کشور ایران سهم بسزایی را در این مقدار دارد. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید و به اطلاعات دقیق درباره ی ویزای استرالیا و شرایط عمومی آن نیاز دارید . این نوع ویزا سه دسته از انواع ویزای کاری استرالیا را شامل می شود که در زیر می بینیم .

📌 ویزای نوع TSS یا ۴۸۲

طول مدت این ویزا از یک سال تا ۴ سال است که کاملا به شغل و اجبار های تجارتی بستگی دارد. با داشتن این نوع از ویزای کار استرالیا ، شما ملزم به کار کردن در بخش خاص یا ایالت خاصی در استرالیا نیستید مگر اینکه شغل شما فقط در بخش خاصی از کشور استرالیا ارائه شود. متقاضیان استفاده از این نوع ویزا باید مهارت های مورد نیاز برای شغل انتخابی خود را داشته باشند. این افراد برای اثبات ادعای خود در این راستا ملزم به ارائه مدارک شغلی، دوره‌های گذرانده شده در حوزه مربوطه و بسیاری از موارد دیگر است.

یکی دیگر از موارد پیش نیاز این ویزا داشتن حداقل دو سال سابقه کار در زمینه مورد نظر یا زمینه های مرتبط است. برخی از متقاضیان باید مهارت های لازم خود را قبل از اقدام ارزیابی کنند. شغل انتخابی شما در این نوع از ویزای کار استرالیا باید در لیست مشاغل واجد شرایط ویزای TSS باشد. متقاضیان همچنین باید مهارت هایزبان انگلیسی مورد نیاز را داشته باشد مگر اینکه شغل انتخابی معاف از داشتن دانش زبانی باشد. البته باید اشاره کرد که در این بخش منظور از زبان انگلیسی، برخورداری از مدرک زبان آیلتس، تافل و بسیاری از مدارک دیگر با سطح بالا است.

📌 ویزای نوع ENS یا ۱۸۶

این نوع ازویزای کار استرالیااز نوع ویزاهایاقامت دائم است و شما را ملزم به کار کردن در بخش یا ایالت خاصی نمی کند. مگر اینکه شغل مورد درخواست شما در ایالت خاصی موجود باشد.متقاضیان ورود مستقیم به این نوع از ویزای کاری استرالیا نیاز به ارزیابی مهارت های خود توسط سازمان های ارزیاب دارند. در صورتی که شغل مورد نظر معاف از نیاز به ارزیابی باشد، این مرحله انجام نمی شود. حتی در صورتی که برای شغل دیگری به جز شغل خود اقدام می کنید ممکن است مهارت های شما ارزیابی شود.

شما باید حداقل سه سال سابقه کار در زمینه ی شغل انتخابی خود را ارائه دهید.برای اقدام برای این نوع از ویزای کار استرالیا باید شغل شما در لیست مشاغل واجد شرایط این ویزا باشد. سن شما باید زیر ۴۵ سال باشد و از حداقل سطح زبان تعریف شده برای این ویزا برخوردار باشید. در بالا منظور از سطح زبان تعریف شده، برخورداری از مدرک زبان آیلتس و تافل با نمرات قبولی بالا است. درصورتی‌که متقاضیان از طریق برخورداری از مهارت خاصی برای دریافت ویزای فوق اقدام کنند، باید مدارکی همچون دوره‌های گذرانده در این زمینه، سوابق کاری و موارد مشابه را به مسئولان مربوطه ارائه دهند.

📌 ویزای نوع RSMS یا ۱۸۷

این نوع از ویزای کار استرالیا نیز جزو ویزاهای اقامت دائم به شمار می رود. در این نوع ویزا شما ملزم به کار کردن در ایالت انتخابی خود هستید و نمی توانید آن را تغییر دهید. برای اقدام برای این ویزا نیز نیاز به ارزیابی مهارت ها و مدارک خود از طریق سازمان های مربوط دارید. همانند ویزای نوع۱۸۶ نیز برای اقدام برای شغل غیر مرتبط با رشته تحصیلی خود نیاز به ارزیابی مهارت های خود دارند.

از ۱ جولای سال ۲۰۱۸ تمامی متقاضیان ورود مستقیم به استرالیا باید مدارک خود را در سازمان های مربوط ارزیابی کنند و سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشند. تفاوت ویزای نوع ۱۸۷ با ویزای نوع ۱۸۶ در الزام به کار در ایالت مورد نظر و همینطور تفاوت در نوع سازمان ارزیابی کننده است. از شرایط پیش نیاز اقدام برای این ویزا حضور شغل مورد درخواست در لیست مشاغل واجد شرایط برای این نوع ویزا است. سن شما برای اقدام باید زیر ۴۵ سال باشد و از سطح حداقلی دانش زبان برای این ویزا برخوردار باشید.

برای بررسی دیگر ویزاهای استرالیا می توانید به مقاله ی انواع ویزای استرالیا مراجعه کنید.

۲. ویزای نیروی متخصص ارزیابی شونده بر اساس امتیاز

این نوع از ویزای کار استرالیا شامل سه زیر شاخه از ویزاهای منتج شونده به اقامت دائم و موقت است. از انواع این ویزا میتوان به ویزای مستقل اقامت دائم یا ۱۸۹، ویزای کاندیدای اقامت دائم یا ۱۹۰و ویزای نوع ۴۸۹ به صورت اسپانسری ایالتی و شخصی نام برد. هر کدام از این ویزاها از لحاظ شرایط مورد نیاز و دائم و موقت بودن ویزا با هم تفاوت دارند. در این نوع ویزا سن متقاضی باید از ۴۵ سال کمتر باشد و دانش زبانی مورد نظر را هم داشته باشد. اگر اطلاعات کاملی درباره ی ویزای ۱۹۰ استرالیا ندارید پیشنهاد میکنیم در ابتدا مقاله ی ویزای ۱۸۹ استرالیا را مطالعه کنید.

5موقعیت شغلی برتر برای کار در استرالیا

مزایای مهاجرت کاری به کشور استرالیا را توضیح دهید؟

مهاجرت کاری به کشور استرالیا مزایای زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا با یکدیگر وارد رقابتی تنگاتنگ برای دریافت پذیرش کاری از این کشور می‌شوند. امکانات رفاهی که در کشور استرالیا برای نیروی کار فراهم است از دلایل اصلی انتخاب این کشور به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت کاری است. مواردی که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ ایم تمام مزایای مهاجرت به استرالیا از طریق کار را توضیح می‌دهد.

 

• مهاجرت کاری به کشور استرالیا این امکان را برای متقاضیان فراهم خواهد کرد تا پس از مدتی از زمان شروع اشتغال خود اقدامات لازم را در راستای دریافت اقامت دائم این کشور انجام دهند.
• یکی از مزایای دیگری که مهاجرت کاری به کشور استرالیا به دنبال دارد، دریافت ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. البته باید این نکته را مدنظر قرارداد که در این پروسه متقاضی باید تمکن مالی خود را به سفارت اثبات کند زیرا هزینه زندگی اعضای درجه یک خانواده بر عهده وی است.
• دریافت ویزای کار استرالیا این امکان را برای متقاضیان فراهم خواهد کرد تا بدون هیچ محدودیتی به بسیاری از کشور‌های جهان سفر کنند. به عبارتی اعتبار این ویزا به حدی بالا است که برخی کشور‌های دنیا مانند کشور‌های زیرمجموعه حوزه شینگن به متقاضیان اجازه سفر به این کشور‌ها بدون هیچ محدودیتی را خواهند داد.
• اعضای درجه یک خانواده فردی که از طریق ویزای کاری به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند، امکان تحصیل و کار در این کشور را خواهند داشت.
• حقوق نیروی کار در کشور استرالیا بسیار مناسب است به‌طوری‌که متقاضیان از طریق آن امکان پرداخت تمام هزینه‌های زندگی را خواهند داشت.
• امنیت حاکم در کشور استرالیا از دیگر دلایلی است که بسیاری از مردم این کشور را برای مهاجرت کاری انتخاب می‌کنند.
• ویزای کار استرالیا به متقاضیان اجازه دریافت تابعیت این کشور را خواهد داد که این مورد تنها در صورت برخورداری از شرایط خاصی اتفاق خواهد افتاد.

در انتها ۵ موقعیت شغلی برتر برای کار در استرالیا را در این ویدئو در اختیار شما قرار می دهیم:

پخش ویدیو

مدارک لازم بری اخذ ویزای کاری استرالیا

دریافت ویزای کار استرالیا پروسه‌ای طولانی دارد بااین‌حال درصورتی‌که مراحل مربوط به آن به‌صورت صحیح انجام شود با هزینه کم و زمانی کوتاه قابل دستیابی خواهد داد. یکی از مراحل مهم مربوط به اخذ ویزای کاری استرالیا، جمع‌آوری مدارک لازم برای آن به‌صورت کامل است به‌طوری‌که انجام صحیح آن شانس افراد را برای دریافت ویزای مربوطه افزایش خواهد کرد.

باتوجه‌به اینکه سفارت استرالیا ازروی مدارکی که متقاضیان به آن‌ها ارائه می‌دهند صلاحیت یا عدم صلاحیت آن‌ها را می‌سنجند باید این نکته را مدنظر قرارداد که مدارک به‌صورت کامل به آن‌ها ارائه شود. مواردی که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم، تمام مدارک لازم بری دریافت ویزای کار استرالیا را به طور کامل توضیح می‌دهد.
• اصل پاسپورت
• کپی از تمام صفحات پاسپورت
• اصل مدارک هویتی
• کپی از تمام صفحات کارت ملی و شناسنامه
• سوابق کاری
• مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس و تافل
• گواهی عدم برخورداری از سوابق کیفری
• گواهی سلامت جسمی و روانی
• سوابق تحصیلی و ریز نمرات
• گواهی تمکن مالی
• انگیزه‌ نامه
• توصیه‌ نامه
• سند ازدواج در صورت تأهل

شغل‌های پردرآمد استرالیا

شغل‌های پردرآمد استرالیا

استرالیا یکی از مقصد‌های برتر برای کار در خارج از کشور است و عوامل زیادی در این مسئله تأثیر دارند. این کشور دارای اقتصاد پررونق و سرانه تولید ناخالص داخلی بالا است و بسیاری از گزینه‌های ویزای کار و شغل‌های پردرآمد استرالیا را برای کارگران خارجی ارائه می‌دهد.

سخن آخر

در این مقاله به طور کامل هرآنچه که درباره ویزای کار استرالیا باید بدانید مورد بررسی قرار گرفت. نرخ بیکاری در کشور استرالیا بسیار ناچیز است به همین دلیل دریافت پذیرش کاری این کشور از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به آن به‌حساب می‌آید. کسانی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند با استفاده از دریافت پذیرش تحصیلی می‌توانند به‌آسانی از تمام امکانات رفاهی آن استفاده کرده و از مزایای بی‌شماری بهره‌مند شوند.

مهاجرت کاری به کشور استرالیا شرایطی را فراهم خواهد کرد تا متقاضیان پس از مدتی اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از دیگر مزایایی است که مهاجرت به استرالیا برای متقاضیان به دنبال دارد. البته باید دقت کرد که متقاضیان برای دریافت ویزای کار استرالیا باید از مدرک زبان، سوابق کاری درخشان، مدارک کاری درخشان، مدارک تحصیلی ایده‌‌آل، ریز نمرات عالی و بسیاری از موارد دیگر برخوردار باشند.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

انواع ویزای کاری استرالیا؟
۱. ویزای کار نیروی متخصص ۲. ویزای نیروی متخصص ارزیابی شونده بر اساس امتیاز
۵ موقعیت شغلی ایده آل برای کار در استرالیا؟
مهندسی مکانیک (حداقل ۵ سال سابقه کار و حداکثر ۴۰ سال سن) حسابداری (حداقل ۵ سال سابقه کار و داشتن مدرک تحصیلی در این زمینه) مهندسی برق (حداقل ۵ سال سابقه کار و حداکثر ۴۰ سال سن) دندانپزشکی داروسازی
پیش نیاز های اخذ ویزای ۴۸۲ استرالیا چیست؟
طول مدت اقامت این ویزا ۱ تا ۴ سال است.- باید مهارت خاصی برای انتخاب شغل داشته باشید- حداقل ۲ سال سابقه کار مورد نیاز است- به مهارت زبان انگلیسی نیاز است
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین
امین
1 سال قبل

سلام من 13 سال سابقه کار به عنوان مهندس تاسیسات مکانیکی دارم و 37 سال سن دارم . شانس پیدا کردن کار برای من چقدر است و کدوم ساب کلاس بیشتر به کارم میاد ؟

کارشناس هرمس
کارشناس هرمس
پاسخ به  امین
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
باید سطح زبان ، وضعیت تاهل و … هم ارزیابی شود ولی در صورتی که امتیاز کافی کسب کنید میتوانید از درگاه ویزا های 190 و یا 491 اقدام کنید .همچنین با توجه به شرایطی که فرمودید جاب آفر کشور آلمان هم گزینه مناسبی برای شما خواهد بود .

مژگان کریمی
مژگان کریمی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر. برای دریافت ویزای استرالیا محدودیت سنی وجود دارد ؟

کارشناس هرمس
کارشناس هرمس
پاسخ به  مژگان کریمی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله محدودیت سنی وجود داره و این محدودیت بستگی به نوع ویزای شما داره .

آقای داریوش
آقای داریوش
1 سال قبل

چه مدت بعد از دریافت ویزای کار استرالیا میتونیم برای شهروندی استرالیا اقدام کنیم؟

کارشناس هرمس اپلای
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای داریوش
1 سال قبل

بعد از 5 سال زندگی و کار مداوم در استرالیا میتونین برای اقامت دائم درخواست بدین

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles