آوسبیلدونگ پرستاری

آوسبیلدونگ پرستاری

آوسبیلدونگ پرستاری با هدف تامین نیروی کار مورد نیاز کشور آلمان در حوزه‌ های مختلف پرستاری راه اندازی شده است. در واقع کشور و دولت آلمان قصد دارد با این اقدامات، به تربیت و آموزش نیروی کار حرفه‌ ای و متخصص دست بزند. چراکه امید به زندگی در این کشور افزایش پیدا کرده و میزان جمعیت میانسال و مسن آن بیشتر شده است. پس نیاز بیشتری هم به خدمات پرستاری، مراقبتی و بهداشتی در بیمارستان‌ ها، مراکز درمانی، سراهای سالمندان و… احساس می‌شود.

در حال حاضر دوره‌ های آوسبیلدونگ پرستاری در کشور آلمان از پرطرفدارترین دوره‌ های آموزشی و مهارتی به شمار می‌ روند. این دوره‌ ها از دروس تئوری و عملی زیادی نیز تشکیل شده‌اند.

در این مقاله به ارائه مطالبی در زمینه آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان خواهیم پرداخت و شرایط سنی، مدارک مورد نیاز، طول دوره و….. آن را مرور و بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما هم تمایل به شرکت در این دوره آموزشی دارید با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دوره‌ های اوسبیلدونگ پرستاری در دانشگاه‌ های این کشور برگزار نمی‌ شوند پس برای دریافت پذیرش نیازی به مدرک دانشگاهی کاردانی، کارشناسی و… نخواهید داشت. اما در صورتی که مدرک تحصیلی شما با رشته پرستاری مرتبط باشد تاثیر مثبتی بر دریافت پذیرشتان دارد.

اگر سوابق کاری مرتبط داشته باشید و یا دوره‌ های آموزشی هر چند کوتاه مدت را پشت سر گذاشته باشید کمک قابل توجهی هم به پذیرش خود خواهید کرد. از جمله این دوره‌ ها می‌توان به دوره کمک پرستاری، امدادگری، فوریت‌ های پزشکی و…  از جهاد دانشگاهی و یا هلال احمر اشاره کرد. متقاضیان می‌توانند تنها با ارائه یکی از مدارک دیپلم نظام قدیم، نظام جدید (دیپلم حتما باید 12 ساله باشد) و یا پیش دانشگاهی این دوره‌ ها را آغاز کرده و پشت سر بگذارند.

برای شرکت در این دوره‌ ها نیازی به دیپلم تجربی نخواهید داشت. حتی می‌ توانید با دیپلم دیگر رشته‌ های نظری و یا حتی فنی و حرفه‌ ای پذیرش خود را اخذ نمایید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که دیپلم شما باید 12 ساله باشد.

به طور کلی و برای دریافت پذیرش دوره آموزشی آوسبیلدونگ پرستاری در کشور آلمان باید برخی از شرایط را در نظر گرفته و برخی از نکات و موارد را رعایت کنید.

برای دستیابی به این هدف بهتر است از قبل مدارک مورد نیاز را فراهم نموده و یا به شرایط سنی لازم توجه داشته باشید. در ادامه برخی از این شرایط مطرح شده است. در ضمن شما می‌توانید از خدمات ما به عنوان اعزام نیروی پرستار به آلمان نیز استفاده کنید.

شرایط آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

شرایط سنی آوسبیلدونگ پرستاری

بهترین سن برای شرکت در این دوره،  18تا 45 سال است. نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که هر چه سن شما بالاتر باشد به انگیزه نامه قوی‌ تر و محکم‌ تری برای پذیرفته شدن نیاز پیدا خواهید کرد و یا باید دلایل منطقی و مستدلی برای شرکت در این دوره‌ ها ارائه دهید تا بتوانید سفارت این کشور را توجیه نموده و ویزای خود را دریافت کنید.

مدرک زبان مورد نیاز آوسبیلدونگ پرستاری

یکی از مهمترین شرایط پذیرش متقاضیان در دوره‌ های آموزشی آوسبیلدونگ پرستاری در کشور آلمان، داشتن مدرک زبان آلمانی معتبر است. در حال حاضر مدرک زبان آلمانی سطح B1 حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت در این دوره‌ ها بوده و در حقیقت سطح زبان اولیه به شمار می‌ رود که مراکز آموزشی و درمانی اندکی آن را می‌ پذیرند.

پس بهتر است برای شرکت در این دوره‌ ها، سطح زبان آلمانی B2 را نیز کسب نموده باشید. از سوی دیگر مدرک زبان مورد نیاز شما بر اساس شهرهای مختلف آلمان نیز دچار تغییر و تحولاتی خواهد شد. برخی از شهرهای این کشور در حال حاضر مدرک سطح B1 را پذیرش کرده اما بعضی دیگر تنها مدرک زبان آلمانی B2 را پذیرش می‌نمایند.

طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری

دوره‌ های آوسبیلدونگ پرستاری در مدارس و یا کالج‌ های پرستاری کشور آلمان ارائه می‌ گردند که تحت نظارت مستقیم دولت آلمان هستند. طول دوره این آموزش‌ ها ثابت نبوده و تحت تاثیر چند عامل مهم دچار تغییر و تحولاتی می‌شود.

برای نمونه نوع دوره مد نظر متقاضی، تعیین کننده طول و مدت زمان آن خواهد بود و یا قوانین آموزشی، کالج و مرکز مورد نظر، سوابق و مدارک تحصیلی شما، نیمه وقت بودن آموزش و یا تمام وقت بودن آن و…. در این زمینه اثرگذار است. اگر به صورت نیمه وقت در این دوره‌ ها شرکت کنید به طور حتم مدت زمان بیشتری هم نیاز خواهید داشت تا آن را به اتمام برسانید.

با این حال در بیشتر موارد طول این دوره مهارت آموزی پرستاری، بین 3 تا 4 سال به طول می‌ انجامد و کارآموزان این رشته پس از موفقیت در آزمون نهایی، می‌ توانند فعالیت خود را به عنوان پرستار در مراکز درمانی و بیمارستانی این کشور آغاز کنند.

این دوره طی ۲۱۰۰ ساعت آموزش تئوری و ۲۵۰۰ ساعت آموزش عملی برگزار می‌ گردد. دوره‌ های تئوری در مدارس و مراکز برگزار کننده، آموزش داده می‌شود و دوره‌ های عملی در کلینیک، بیمارستان، مراکز مراقبتی و…. در اختیار متقاضیان قرار می‌ گیرند.

هزینه آوسبیلدونگ پرستاری

در کشور آلمان برای ادامه تحصیل و یا دریافت مدرک پرستاری نیازی به پرداخت شهریه و هزینه نخواهید داشت. این دوره‌ های آموزشی در کشور آلمان به صورت کاملاً رایگان در اختیار متقاضیان قرار خواهند گرفت و لذا مجبور به پرداخت هیچ هزینه‌ ای برای تحصیل خود نخواهید بود.

در صورتی هم که نیاز به درآمد و حقوق داشته باشید می‌ توانید به صورت همزمان با شروع دوره آموزشی مد نظر خود، به حقوق و درآمد نیز دست پیدا کنید. تنها هزینه‌ ای که باید پرداخت نمایید هزینه ثبت نام و  خدمات رفاهی است. دوره های آوسبیلدونگ در آلمان ضمن این که رایگان هستند بابت کار عملی که انجام میشود کمک هزینه ها تعلق میگیرد .

هزینه آوسبیلدونگ پرستاری

تمکن مالی آوسبیلدونگ پرستاری

با وجود اینکه آموزش و تحصیل در کشور آلمان کاملاً رایگان است، اما دانشجویان باید هزینه‌ های زندگی خود در طول دوره تحصیل و آموزش را پرداخت نمایند.

تمکن مالی دوره های آسبیلدونگ بستگی به میزان کمک هزینه دریافتی شما در طول دوره دارد . هرچه کمک هزینه دریافتی شما بیشتر باشد تمکن مالی کمتری نیاز است.

درآمد دانشجویان آوسبیلدونگ پرستاری

میزان درآمد و حقوق دانشجویان در دوره‌ های آموزشی اوسبیلدونگ پرستاری یک نرخ ثابت نبوده و تحت تاثیر چند عامل مهم قرار می‌گیرد. یکی از مهمترین عوامل اثر گذار بر میزان حقوق و درآمد دانشجویان این دوره‌ ها تجربه کاری است.

میزان مسئولیتی که بر عهده دارید، شهر و محل خدمت و میزان شیفت‌ های شبانه نیز درآمد و حقوقتان را با تغییر و تحول مواجه خواهد ساخت. کار در ایام تعطیلات و یا اضافه کاری‌ ها نیز میزان درآمدتان را تغییر می‌ دهد.

به طور معمول دانشجویان و کارآموزان در دوره‌ های آموزشی آوسبیلدُنگ پرستاری در سال ابتدایی چیزی میان پانصد تا هزار یورو درآمد کسب خواهند کرد و در سال دوم، حقوق و درآمد آن‌ ها به چیزی در حدود ۱۱۰۰ یورو خواهد رسید.

این افراد می‌ توانند در سال سوم آموزش خود چیزی در حدود ۱۲۰۰ یورو به صورت ماهیانه به عنوان حقوق دریافت نمایند.

به طور میانگین و هر سال حدود 1100 یورو برای درآمد پرستار در آلمان حساب باز کنید.

درآمد دانشجویان آوسبیلدونگ پرستاری

شرایط دریافت ویزا آوسبیلدونگ پرستاری

اگر می‌ خواهید به کشور آلمان مهاجرت کرده و در دوره‌ های کار و مهارت آموزی پرستاری شرکت کنید باید ویزای مورد نیاز آن که با عنوان ویزای ۱۷ شناخته شده دریافت نمایید و مدارکی که در ادامه آمده است را ارائه دهید:

عکس گذرنامه بایومتریک، گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه، شناسنامه، نامه تمکن مالی از بانک، مدرک زبان آلمانی، ترجمه رسمی مدارک تحصیلی دیپلم و دانشگاهی، گواهینامه سوابق کاری در ایران و یا خارج از کشور، رزومه کاری، انگیزه نامه، بیمه درمانی مسافرتی با اعتبار شش ماهه.

ویزای همراه برای آوسبیلدونگ پرستاری

افرادی که تمایل دارند از طریق شرکت در دوره‌ های آموزشی آوسبیلدونگ (Ausbildung) و کارآموزی حرفه­ای پرستاری به کشور آلمان مهاجرت کنند، باید به این نکته دقت داشته باشند که تحت شرایط خاصی امکان پیوست اعضای خانواده خود را دارند .

پس بهتر است بعد از مهاجرت به این کشور و شروع دوره آموزشی مد نظر خود، مدارکی که نشان‌ دهنده توان و تمکن مالی شما در تامین هزینه‌ ها و مخارج زندگی است را ارائه داده و سپس درخواست پیوست همراه و یا خانواده خویش را به آلمان داشته باشید.

دانشجویان و افراد متقاضی مهاجرت به این کشور از طریق شرکت در دوره اوسبیلدونگ پرستاری بعد از ورود به این کشور و آغاز دوره آموزشی مورد نظر خود پس از ارائه یک تعهد نامه معتبر می‌ توانند هزینه‌ های زندگی خود را در آلمان تقبل کرده و امکان پیوست اعضای خانواده از قبیل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را نیز خواهند داشت.

شرایط کار پس از پایان دوره آوسبیلدونگ پرستاری

دانشجویان دوره آموزشی مهارت آموزی پرستاری پس از اتمام این دوره، گواهینامه معتبر آن را دریافت خواهند کرد. با در دست داشتن این گواهینامه این افراد مجوز فعالیت در کشور آلمان و دیگر کشورهای اروپایی را به دست خواهند آورد.

به طورکلی شرایط کار در آلمان برای دانشجویان و شرکت کنندگان در این دوره‌ ها بسیار مناسب و جذاب است. بعد از پشت سر گذاشتن امتحانات پایانی، دانشجویان به عنوان افرادی متخصص و حرفه‌ ای در حوزه کاری خود شناخته خواهند شد و لذا می‌ توانند به عنوان پرستار به استخدام مراکز گوناگون در بیایند.

از سوی دیگر با پایان یافتن دوره‌ های آموزشی و مهارتی پرستاری ویزای شما به مدت ۱۲ ماه و یا یک سال تمدید خواهد شد. پس فرصت مناسبی برای پیدا کردن یک شغل مناسب به دست خواهید آورد.

شما می‌ توانید پس از پایان این دوره در بیمارستان‌ ها در بخش‌ های داخلی، جراحی، اتاق عمل، زنان و زایمان، مراقبت‌ های ویژه مشغول به خدمت شده و یا در سراهای سالمندان، مراکز نگهداری از معلولین و…. به استخدام درآیید.

ذکر این نکته ضرورت دارد که برای کار کردن در مراکز درمانی کشور آلمان باید سلامت جسمانی و روانی شما به تایید یک پزشک آلمانی برسد و گواهی عدم سوء پیشینه نیز ارائه دهید. در غیر این صورت قادر به کار کردن در سیستم درمانی، بهداشتی و پزشکی این کشور نخواهید بود.

شرایط کار پس از پایان دوره آوسبیلدونگ پرستاری

مزایای شرکت در دوره آوسبیلدونگ پرستاری

شرکت در دوره‌ های آموزشی و کارآموزی پرستاری در کشور آلمان طی سال‌ های اخیر با افزایش قابل توجهی مواجه شده است. چراکه حضور در این دوره‌ ها با مزایای قابل توجهی همراهی می‌کند. یکی از مهم‌ ترین این مزایا جذابیت کافی آموزش برای دانشجویان است.

این دوره‌ ها به دو شکل عملی و تئوری برگزار می‌ گردند. پس دانشجویان زمان آموزش، خسته نشده و کلاس‌ هایی با جذابیت بالا خواهند داشت. این افراد می‌ توانند ضمن آموزش‌ های خود حقوق نیز دریافت نمایند.

پرستاری یکی از اصلی ترین مشاغل مورد نیاز المان است، در نتیجه پشت سر گذاشتن دوره آموزشی رایگان و سپس ورود به بازار کار بلافاصله پس از اتمام دوره، از دیگر مزایای شرکت در این کلاس‌ ها است‌. شما می‌ توانید به آسانی و با سرعت بالا پذیرش خود را دریافت نموده و به این کشور سفر کنید و یا اقامت دائم آن را اخذ نمایید.

آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان

آوسبیلدونگ رادیولوژی در آلمان

اگر به دنبال یکی از محبوب‌ ترین دوره‌ های آوسبیلدونگ در آلمان هستید، پیشنهاد ما به شما رادیولوژی است.

سخن آخر

دریافت ویزای آوسبیلدونگ پرستاری و یا کارآموزی یکی از روش‌ های مهاجرت به کشور آلمان و دریافت اقامت است. یعنی شما می‌ توانید با پشت سر گذاشتن یک دوره کارآموزی حرفه‌ای و مهارتی، علاوه بر یادگیری آن حرفه و دریافت حقوق و درآمد، اقامت کشور آلمان را نیز به دست آورید‌.

در این مقاله شرایط شرکت در دوره‌ آسبیلدونگ پرستاری، شرایط سنی، مدرک زبان مورد نیاز و…. را بررسی کردیم و مزایای شرکت در این دوره‌ ها و شرایط کار پس از آموزش و… را برشمردیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آوسبیلدونگ پرستاری چیست؟
آوسبیلدونگ در واقع یک اصطلاح آلمانی است که از آن برای کارآموزی، آموزش مهارت‌ های خاص و… استفاده می‌ شود. افرادی که در این دوره‌ ها شرکت می‌کنند مهارت‌ ها و دانش مورد نیاز برای فعالیت در یک حرفه خاص را آموزش خواهند دید. با این تعریف، آوسبیلدونگ پرستاری در معنای کارآموزی در زمینه حرفه پرستاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دوره برای تمامی افرادی که به رشته‌ های پرستاری علاقه‌ مند بوده اما نتوانسته‌ اند در این حوزه تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه داده و یا مدرک آن را به دست آورند مناسب است. در حقیقت آوسبیلدونگ پرستاری یکی از مسیرهای آموزشی، رایج و پرطرفدار در کشور آلمان برای یادگیری تخصصی رشته‌ های پرستاری محسوب می‌ شود. افراد می‌ توانند با کارآموزی در این دوره‌ ها و کسب درآمد، بعد از ۵ سال اقامت کشور آلمان را نیز به دست آورند.
چه کسانی می‌ توانند برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ پرستاری درخواست بدهند؟
تقریباً تمامی افراد این امکان را دارند که برای اخذ ویزای آوسبیلدونگ پرستاری درخواست دهند. البته این افراد باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته و حداقل مدرک زبان سطح B1 را ارائه دهند. گواهی پایان تحصیل در اختیار داشته و قرارداد شرکت آموزشی، مقدار پول کافی، بیمه درمانی معتبر ارائه نمایند.
برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ پرستاری چه مقدار زمان نیاز است؟
طول دوره ثابت نبوده و تحت تاثیر چند عامل مهم دچار تغییر و تحولاتی می‌شود اما بطور کلی در بیشتر موارد طول این دوره مهارت آموزی پرستاری، بین 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد .
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
M__g
7 ماه قبل

سلام برای شرکت باید حتما مدرک تجربی داشت باشیم ؟

خانم میرخانی
پاسخ به  M__g
7 ماه قبل

سلام M__g وقتتون بخیر
شما باید دوازده سال تحصیل رو داشته باشید و فرقی برای رشتتون نداره
با داشتن مدرک دوازده ساله تحصیلیتون میتونید برای آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید.

کادر هرمس اپلای