اعزام نیروی پرستار به آلمان

اعزام نیروی پرستار به آلمان

اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت هزینه دارد! به‌ویژه اگر قصد مهاجرت به کشوری مثل آلمان را داشته‌باشید. بیشتر متقاضیان مهاجرت را جوانان تشکیل می‌دهند. یک جوان که تنها چند سالی می‌باشد وارد بازار کار شده است، اگر حمایت مالی خانواده را نداشته باشد، از عهده این هزینه‌ها بر نمی‌آید. اما ما در مؤسسه هرمس اپلای، این مشکل را برای پرستارانی که می‌خواهند در کشور آلمان کار و زندگی کنند، برطرف کرده‌ایم. اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان تخصص ما است. در این مقاله به شما خواهیم گفت چه کسانی می‌توانند از این خدمت هرمس اپلای استفاده کنند. همچنین بررسی خواهیم کرد که کار در آلمان به‌عنوان یک پرستار چه ویژگی‌ها و مزایایی دارد و کدام شهرهای آلمان برای شغل پرستاری مناسب‌تر هستند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شغل پرستاری در آلمان

کشور آلمان همواره به‌دنبال متقاضیان مهاجرتی است که می‌خواهند به‌عنوان پرستار در آلمان کار کنند. همه افراد از همه کشورها این شانس را دارند که در کشور آلمان پرستار شوند و زندگی و کار در این کشور را شروع کنند. بیمارستان‌ها، مؤسسات خدمات خصوصی پرستاری و آسایشگاه‌های سالمند از جمله کارفرمایان آلمانی هستند که از استخدام پرستاران خارجی استقبال می‌کنند. اگر می‌خواهید به‌عنوان یک پرستار در آلمان کار کنید، سه راه پیش روی شما قرار دارد:

⦁ می‌توانید در دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان شرکت نمایید. بعد از گذراندن دوره‌ها و آزمون‌های مربوطه، در یکی از مراکز درمانی و مراقبتی استخدام خواهید شد.

⦁ تحصیل رشته پرستاری در یکی از دانشگاه‌های آلمان و سپس پیدا کردن کار در این کشور به‌عنوان پرستار.

⦁ اگر مدرک پرستاری خود را از دانشگاه گرفته‌اید، موقعیت‌های بهتری پیش روی شما قرار دارد. شما می‌توانید در آزمون شناخت مهارت رشته پرستاری شرکت کنید و مستقیماً به‌عنوان پرستار کار خود را در آلمان شروع نمایید.

شغل پرستاری در آلمان

هزینه‌های مهاجرت به آلمان برای پرستاران

به‌طور کلی هزینه‌های مهاجرت در اعزام نیروی پرستار به آلمان به چند دسته تقسیم می‌شوند:

⦁ دسته اول هزینه‌ها که بخش اعظم مخارج شما برای مهاجرت به آلمان را در برمی‌گیرد، صرف مؤسسه‌ یا وکیلی می‌شود که انجام این کار را به آنها سپرده‌اید.

⦁ بخش دوم، هزینه‌ای است که باید برای یادگیری زبان آلمانی صرف کنید.

⦁ بخش سوم، پولی است که برای آماده‌سازی مدارک خود، انجام کارهای اداری و هزینه‌های دولتی مربوط به آنها باید بپردازید.

⦁ در نهایت، باید مبلغی را هم برای هزینه‌های صدور ویزا، بلیط هواپیما و …. در نظر بگیرید.

هزینه‌های مهاجرت به آلمان برای پرستاران

چگونه این هزینه‌ها را به حداقل برسانیم؟

مؤسسه خدمات مهاجرتی هرمس اپلای ، با‌توجه به تعهد‌ها و توافق‌نامه‌هایی که با برخی بیمارستان‌های آلمان دارد، موظف است که نیروی مورد‌نظر این بیمارستان‌ها را تامین کند. پرستارانی که به این طریق برای کار به آلمان اعزام می‌شوند، هیچ هزینه‌ای بابت حق‌الزحمه خدمات مؤسسه پرداخت نمی‌کنند. به این ترتیب، شما فقط لازم است هزینه‌های مربوط به یادگیری زبان، آماده‌سازی مدارک، صدور ویزا و بلیط هواپیما را بپردازید. اما پرستارانی که بخواهند با استفاده از خدمات مؤسسه هرمس اپلای به آلمان مهاجرت کنند، چه شرایطی باید داشته باشند؟ این موضوعی است که در بخش بعد به آن خواهیم پرداخت.

شرایط موردنیاز برای اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان

⦁ باید حداقل سه سال سابقه کار همراه با بیمه داشته باشید.

⦁ سن شما نباید بیشتر از ۴۰ سال باشد.

⦁ مدرک تحصیلی شما نباید کمتر از کارشناسی باشد.

⦁ باید طرح خود را به اتمام رسانده باشید.

⦁ زبان آلمانی شما باید در سطح B1 یا B2 باشد.

آیا می‌توان بدون دانستن زبان آلمانی به‌عنوان پرستار در آلمان کار کرد؟

شغل پرستاری یکی از مشاغل مهم در حوزه بهداشت و سلامت است. پرستاران مستقیماً با بیماران، همراهان آنها، پزشکان و سایر کادر درمان در ارتباط هستند. برای این‌که بتوانید یک ارتباط مؤثر کاری در محیط بیمارستانی و سایر مراکز درمانی و سلامتی آلمان داشته باشید، باید زبان آلمانی را به‌خوبی بدانید. اما اگر زبان آلمانی نمی‌دانید، نگران نباشید. از زمان شروع تا پایان پروسه‌های کاریابی و آماده‌سازی مدارک، شما این فرصت را دارید که در کلاس‌های فشرده آموزش زبان آلمانی شرکت نمایید.

فراموش نکنید که برای یک مهاجرت کاری موفق به آلمان، دانستن زبان آلمانی اهمیت زیادی دارد. پس برای یادگیری آن وقت بگذراید و تلاش کنید. بسته به وقتی که می‌گذارید، شما می‌توانید ظرف کمتر از یک سال به سطح B1/B2 برسید. هرچه تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد، زندگی و کار در آلمان برای شما راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

نکته مهمی که در این‌جا باید به آن اشاره کنیم این است که پرستاران برای گرفتن پروانه کار در آلمان، باید برخی دوره‌های معادل‌سازی را بگذرانند. بعد از آن نیز باید در یک دوره کارآموزی شرکت کنند. در طی این دوره کارآموزی، به پرستاران حقوق پرداخت می‌شود.

مدارک موردنیاز برای متقاضیان اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت رایگان

⦁ مدارک هویتی شامل پاسپورت، شناسنامه، سند ازدواج (همه اعضای خانواده)

⦁ سوابق شغلی (ترجمه به زبان آلمانی توسط مترجم رسمی دادگستری)

⦁ مدرک تحصیلی و ریزنمرات (ترجمه به زبان آلمانی توسط مترجم رسمی دادگستری)

⦁ گواهی سلامت پزشکی

⦁ گواهی عدم سوء پیشینه

⦁ مدرک زبان آلمانی بین‌المللی از B1 به بالا

⦁ پروانه نظام پزشکی

مزایای شغل پرستاری در آلمان

در بیشتر کشورها، به شغل پرستاری آن‌چنان که باید بها داده نمی‌شود. اما کشور آلمان ، همواره در تلاش برای جذب پرستاران خارجی است تا بتوان کمبود نیروی پرستار خود را جبران کند. پرستاران پروانه‌دار در آلمان از مزایای بی‌شماری مانند شرایط کاری بسیار خوب، بیمه اجتماعی، بیمه بازنشستگی و سایر مزایای کاری عالی برخوردار هستند. البته کار پرستاری در همه‌جا دشوار است و باید عاشق این شغل باشید تا بتوانید در آن موفق گردید. با این همه، این‌که در محیط کار و جامعه برای شما و کار شما، نه‌تنها از نظر مالی که از نظر شخصیتی هم ارزش قائل شوند، اهمیت زیادی دارد. در ادامه، چند مزیت اصلی شغل پرستاری در آلمان را برای شما بازگو کرده‌ایم:

شانس بالای استخدام

از نظر موقعیت‌های استخدامی برای پرستاران، کشور آلمان در رتبه بالایی قرار دارد. بخش بهداشت و سلامت یکی از بخش‌های مهم در کشور آلمان است. علاوه بر این، از لحاظ آماری، بیشتر جمعیت پرستار این کشور نزدیک به سن بازنشستگی هستند و باید با نیروی کار جوان متخصص و تحصیل‌کرده جایگزین شوند. اما از این نظر، کشور آلمان با کمبود مواجه است. این نیاز باعث می‌شود که این کشور سالانه تعداد زیادی پرستار از کشورهای دیگر جذب کند. این امر شانس شما را در اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان بیشتر می‌کند.

مزایای شغل پرستاری در آلمان

موقعیت‌‌های بسیار برای ادامه تحصیل و آموزش حین کار

حرفه‌های حوزه سلامت و بهداشت باید همواره سطح علمی و تجربی خود را بالا ببرید. اگر پرستار هستید و می‌خواهید تخصص‌های بیشتری در این زمینه به‌دست آورید، دوره‌های آموزش حین کار بسیاری در کشور آلمان است که می‌توانید در آنها شرکت کنید. هرچه تخصص و تجربه کاری شما بالاتر برود، فرصت‌های شغلی بیشتر و حقوق بالاتری خواهید داشت. پرستاران می‌توانند دوره‌های فنی و حرفه‌ای زیر را برای کسب تخصص بیشتر بگذرانند:

  • پرستار بیهوشی و مراقبت‌های ویژه
  • پرستار بخش جراحی و اندوسکوپی
  • پرستار انکولوژی
  • مراقبت‌های بالینی سالمندان
  • توان‌بخشی و مراقبت‌های طولانی‌مدت
  • مراقبت‌های تسکینی و آسایشگاهی
  • بهداشت
  • نفرولوژی
  • پرستار بخش مراقبت‌ از بیماران روحی‌ـ‌روانی

آن‌چه گذراندن این دوره‌ها را جذاب‌تر می‌کند، پاره وقت بودن آنها و پرداخت هزینه‌ها از سوی کارفرمایان است. موقعیت‌های شغلی برای پرستاران دارای مدرک لیسانس، فوق لیسانس و بالا‌تر در کشور آلمان که بتوانند در این دوره‌ها شرکت کنند، عبارتند از:

⦁ سوپروایزر بخش

⦁ دستیار پزشک

⦁ کارشناس مراقبت‌های تسکینی

⦁ متخصص مراقبت‌های مبتنی بر فرهنگ بیماران

⦁ کارشناس مراقبت‌های درمانی و بهداشتی

⦁ پرستار خصوصی (مراقبت در منزل)

⦁ کارشناس خدمات اجتماعی و سلامت عمومی

⦁ مشاور مراقبت‌های درمانی و بهداشتی

تعادل بهتر بین ساعات کاری و ساعات فراغت از کار

شغل پرستاری یکی از سخت‌ترین مشاغل به‌شمار می‌رود. ساعات کاری زیاد و الزام به کار در تعطیلات، مواردی هستند که اکثر پرستاران از آن شکایت دارند. کشور آلمان، منعطف‌ترین و در عین حال قانون‌مند‌ترین ساعات کاری را دارد. برای نمونه، پرستاران شیفت شب، ۵ شب کاری و ۵ روز تعطیلی دارند. چنین سیستمی، تعادل بین ساعات کاری و وقتی را که باید برای خانواده بگذارید، آسان‌تر می‌کند. به‌طور کلی، یک پرستار در آلمان، ۳۸ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کند. شیفت‌های کاری ۷ تا ۹ ساعته هستند که شیفت شب و شیفت کار در تعطیلات را هم در برمی‌گیرد. البته تعداد این شیفت‌ها نباید بیشتر از ۵ روز در هفته باشد.

امنیت شغلی و اجتماعی

در کشور آلمان، شغل پرستاری در جایگاه ویژه و بالایی قرار دارد. شرایط اقتصادی جامعه هر چه که باشد، برای یک پرستار در کشور آلمان همیشه فرصت‌های شغلی زیادی باز است. همین امر نیز اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان را ساده‌تر می‌کند. پرستاران در کشور آلمان از بیمه بیکاری، بیمه درمانی و بیمه بازنشستگی برخوردار هستند. از این نظر، فرقی بین پرستاران آلمانی و غیرآلمانی وجود ندارد.

دستمزد و حقوق بالا

متوسط حقوق سالانه پرستاران در کشور آلمان، تقریباً ۳۳۰۰۰ یورو است که معادل ۲۸۰۰ یورو در ماه می‌شود. البته این دستمزد در برخی شهرها بسیار بالا‌تر است. برطبق آمار ارائه‌شده، بیشترین پرداختی پرستاران در آلمان، ۴۴۰۰۰ یورو در سال می‌باشد. در بخش بعدی این مقاله، این شهرها را به شما معرفی خواهیم کرد.

مرخصی با حقوق و مرخصی پزشکی

هر پرستار در کشور آلمان، می‌تواند سالانه ۲۰ روز مرخصی با حقوق بگیرد. همچنین، مدت زمان مرخصی پزشکی (بیماری)، حداکثر ۶ هفته است.

مرخصی زایمان و مراقبت از کودک خردسال

مادران شاغل می‌توانند برای هر فرزند، مرخصی سه ساله بگیرند. در طول این مدت، پرستاران به‌صورت قانونی حق کار پاره وقت (۳۰ ساعت در هفته) را دارند. بعد از طی این مدت زمان، پرستار می‌تواند شغل خود را به‌صورت تمام وقت شروع کند. کارفرما حق اتمام قرارداد پرستار در طول این مدت و ۴ ماه بعد از زایمان را ندارد.

امکان به‌همراه بردن خانواده

یکی از نکاتی که در اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان مطرح است، بحث ویزای همراه است. پرستارانی که موفق به‌ دریافت ویزای کار آلمان می‌شوند، می‌توانند برای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)، ویزای همراه بگیرند. همسر و فرزندان از اجازه کار و تحصیل رایگان در این کشور برخوردار می‌شوند.

اقامت دائم آلمان

بعد از ۵ سال، می‌توانید برای اقامت دائم و تابعیت این کشور درخواست بدهید. برای گرفتن اقامت دائم باید ثابت کنید که زبان آلمانی شما پیشرفت داشته‌ است. علاوه بر این، باید نشان دهید که توانسته‌اید خود را با شرایط، قوانین و فرهنگ زندگی در آلمان منطبق کنید.

بهترین شهرها برای پرستاران در کشور آلمان

کمبود نیروی پرستار در کشور آلمان به حدود ۴۰۰۰۰ نفر می‌رسد. این امر، اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان را راحت‌تر کرده است. تقریباً در همه شهرهای آلمان نیاز به نیروی پرستار در مراکز درمانی و سلامت مختلف وجود دارد. از بین این شهرها، شهرهای فرانکفورت، برلین، مونیخ، اشتوتگارت، دوسلدورف و هامبورگ بهترین فرصت‌های شغلی را برای پرستاران دارند. البته شما این امکان را دارید که در مراکز درمانی شهرهای کوچک‌تر نیز کار کنید. متوسط حقوق سالانه برای پرستارانی که تازه شروع کرده‌اند، ۳۰ هزار یورو در سال است. پرستارانی که بین ۱ تا ۴ سالانه سابقه کاری دارد، به‌طور متوسط ۳۱ هزار یورو در سال دریافت می‌نمایند. بیشترین دستمزد پرداختی متعلق به پرستاران بخش مراقبت‌های ویژه است.

برلین

متوسط حقوق پایه پرستاران شاغل در شهر برلین، ۳۱ هزار یورو در سال بوده است که حدود ۱% از متوسط پرداختی سالانه کشوری آن بیشتر می‌باشد. هر پرستار، سالانه بسته به کارکردی که داشته است بین ۵۲ تا ۳۲۰۰۰ یورو پاداش کاری دریافت می‌کند. مجموع پرداختی‌های یک پرستار در این شهر (حقوق خالص)، بسته به سابقه، بین ۲۷ تا ۵۱ هزار یورو است. شهر برلین آلمان نسبت به شهرهایی چون مونیخ و هامبورگ،‌ شهری ارزان‌تر محسوب می‌شود. بنابراین با این میزان پرداختی می‌توان در یک نقطه خوب برلین، خانه اجاره کرد.

هامبورگ

متوسط حقوق ناخالص پرداختی در شهر هامبورگ آلمان ، ماهانه ۵۵۰۰ یورو است که ۷% از متوسط پرداختی کشوری آلمان بیشتر می‌شود. این شهر، دومین شهر بزرگ آلمان و یک شهر توریستی است.

فرانکفورت

شهر فرانکفورت، پنجمین شهر بزرگ آلمان به ‌شمار می‌رود. این شهر بعد از شهر مونیخ، گران‌ترین شهر این کشور است. به ‌طور کلی، یک پرستار در شهر فرانکفورت ماهانه ۵۲۲۰ یورو درآمد ناخالص دارد.

بهترین شهرها برای پرستاران در آلمان

مونیخ

مونیخ گران‌ترین شهر آلمان است اما جاذبه‌های بی‌شماری هم دارد. این شهر، بهترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و مراقبتی را در خود جای داده است. سالانه میلیون‌ها نفر برای جشن اکتبر به این شهر می‌آیند. متوسط حقوق ناخالص ماهانه یک پرستار در شهر مونیخ، ۵۲۰۰ یورو است که ۲% بیشتر از متوسط حقوق یک پرستار در کشور آلمان می‌شود.

دوسلدورف

کمبود نیروی کار پرستار در شهر دوسلدورف آلمان نسبت به شهرهای دیگر، بیشتر است. به‌همین دلیل فرصت‌های شغلی بیشتری برای متقاضیان خارجی در این شهر وجود دارد. متوسط حقوق ناخالص ماهانه یک پرستار در این شهر، ۵۱۰۰ یورو در ماه است.

اشتوتگارت

متوسط حقوق پایه یک پرستار در این شهر، بسته به سابقه کاری، بین ۳۰ تا ۵۰ هزار یورو است.

خدمات اعزام نیروی کار به آلمان مؤسسه هرمس اپلای برای شاغلین در رشته‌های پیراپزشکی

شاغلین در رشته‌های مامائی، هوشبری، کارشناس اتاق عمل و فوریت‌های پزشکی می‌توانند از خدمات کاریابی مؤسسه هرمس اپلای استفاده نمایند. توجه کنید تنها کسانی واجدشرایط هستند که مدرک لیسانس به بالا داشته باشند. مدرک کاردانی در رشته آلمان معادل‌سازی نمی‌شود.

هزینه کاریابی برای این دسته‌های شغلی رایگان نیست. اما متقاضیان می‌توانند این هزینه را در پایان پروسه کاریابی و بعد از دریافت دعوت‌نامه کاری پرداخت نمایند.

تحصیل پرستاری در آلمان

تحصیل پرستاری در آلمان

کشور آلمان همیشه به عنوان یکی از مقاصد مهاجرین برای ادامه زندگی و کار و یا ادامه تحصیل بوده و همچنین پرستاری به عنوان یکی از رشته های حساس در کشور آلمان بوده و جهت تامین نیروی کاری خود از سایر کشورها نیز اقدام کرده و از همین رو در این مقاله میخواهیم شرایط و هزینه های تحصیل رشته پرستاری در کشور آلمان را شرح دهیم.

جمع‌بندی

کشور آلمان، یک انتخاب عالی برای پرستارانی است که به‌دنبال گسترش افق‌های شغلی در یک کشور با سطح کیفیت زندگی بالا هستند. مؤسسه خدمات مهاجرت هرمس اپلای، با عقد توافق‌نامه‌هایی با بیمارستان‌های کشور آلمان، این فرصت را به شما می‌دهد که به‌صورت رایگان از خدمات کاریابی این شرکت بهره‌مند شوید. کارشناسان هرمس اپلای در تمام طول مسیر، همراه و پشتیبان شما خواهندبود. افرادی واجدشرایط اعزام نیروی پرستار به آلمان به‌صورت کاملاً رایگان هستند که سن زیر ۴۰ و حداقل سه سال سابقه کاری داشته‌باشند. همچنین این پرستاران باید حتماً مدرک لیسانس به بالا و پروانه نظام پزشکی داشته‌باشند. از جمله مزایای بی‌شمار پرستاری در آلمان می‌توان به فرصت‌های شغلی زیاد، امکانات و امتیاز اجتماعی عالی، همراهی خانواده و دریافت تابعیت این کشور اشاره کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای مهاجرت از طریق پرستاری به کشور آلمان از چه راه هایی میتوان استفاده کرد؟
برای مهاجرت پرستاران سه راه پیش رو است یکی از از این روش ها تحصیل در رشته پرستاری در کشور آلمان و سپس کار در این کشور، دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان و مدرک پرستاری از دانشگاه های آلمان که موقعیت های خوبی برای شما بوجود می آورد.
چگونه میتوان هزینه های اعزام نیروی پرستاری را به حداقل رساند؟
موسسه مهاجرتی هرمس اپلای طبق توافق نامه هایی که با بیمارستان های آلمان دارد نیروی پرستار برای این بیمارستان ها تامین میکند و هیچ حق الزحمه ای به موسسه پرداخت نمیشود. و تنها هزینه ها، هزینه یادگیری زبان آلمان، آماده سازی مدارک و ویزا و… میباشد.
برای اعزام نیروی پرستار نیاز به داشتن چه شرایطی است؟
زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی سه سال سابقه کار با بیمه سن کمتر از ۴۰ سال به اتمام رساندن طرح خود
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سعید اردلانی
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر من 27 سالمه مجردم و الان در سطح b1 ، در حال یادگیری زبان المانی هستم سابقه کار 7 ماه دارم ایا امکان مهاجرت برای من وجود داره یا خیر ؟

شقایق میرخانی
پاسخ به  سعید اردلانی
3 ماه قبل

سلام سعید عزیز وقتتون بخیر
فاکتوری که از همه مهم تر هستش برای مهاجرت کاری به آلمان این هستش که رشته کاری شما چی هستش و آیا تقاضایی برای رشته کاری شما در بازار کار آلمان وجود داره یا نه و آیا وکیل مناسبی دارید که بتونه برای شما نسبت به تخصصی که دارید به کشور آلمان کاریابی کنه و یه موقعیت کاری مناسب بدست بیاره.

روح اله صالحی
1 سال قبل

درود،هیچ راهی برای مشکل سن بالای ۴۰سال وجود ندارد؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  روح اله صالحی
1 سال قبل

چند سالتونه جسارتا ؟

روح اله صالحی
1 سال قبل

سلام،
درصورت سن بالای ۴۰ سال وتمایل به مهاجرت در شغل پرستاری به آلمان،ولی سابقه کار بالا وزبان خوب،چکار باید کرد؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  روح اله صالحی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
اگر رزومه قوی داشته باشید تا 45 سال هم میتوانیم براتون اقدام کنیم .

کادر هرمس اپلای