مهاجرت به استرالیا: روش‌ها، اخذ اقامت و شرایط مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از افراد، مهاجرت به استرالیا را یکی از اهداف برای پیشرفت زندگی خود قرار داده و برای اخذ اقامت آن تلاش می‌کنند. قوانین مهاجرت به استرالیا برای تمام افراد، روشهای مختلفی را از کار و سرمایه گذاری گرفته تا تحصیل و ازدواج در نظر گرفته و امکان زندگی را برای مهاجران اقصی نقاط دنیا، در این کشور فراهم می‌کنند. اگر شما هم به زندگی در این کشور علاقه مند هستید با ما در این مقاله از هرمس اپلای همراه باشید تا شما را با صفر تا صد شرایط مهاجرت به استرالیا آشنا کنیم.

قوانین مهاجرت به استرالیا 2023

قوانین مربوط به مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۲۳ تفاوت چندانی با سال ۲۰۲۲ نداشته‌اند. البته می‌توان چندین نکته ظریف را در این زمینه بیان کرد که می‌توانند برای طیف عظیمی از کاربران از اهمیت خارق‌العاده‌ای برخوردار باشند. باید به این نکته اشاره کنیم که آشنایی کلی با تمام قوانین مربوط به مهاجرت به کشور استرالیا یک امر اساسی در هر نوع مهاجرتی (تحصیلی، سرمایه‌گذاری و …) به شمار می‌آيد که باید به آن توجه کرد.

استرالیا از جمله کشورهایی به شمار می‌آید که میزان مهاجران خارجی در آن هرساله رو به افزایش هستند؛ بنابراین، طبیعی است که دولت این کشور از کلیه متقاضیان مربوطه بخواهد این قوانین را رعایت کرده و بر طبق آن‌ها عمل کنند. علاوه‌براین، بهره‌گیری از کلیه قوانین ارائه شده و پیگیری روند مهاجرت طبق آن‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید خیلی سریع و بدون مشکل خاصی نسبت به ادامه روند مهاجرت خود اقدام کنید.

توجه داشته باشید که این رعایت این قوانین از جمله مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آيند که در سال‌های اخیر عدم دقت به آن‌ها منجر به ایجاد مشکلات بسیار زیادی شده است. در واقع بخش عظیمی از پرونده‌های مربوط به مهاجرت به استرالیا به دلیل عدم رعایت همین موارد لغو شده‌اند. بهره‌گیری از یک موسسه مهاجرتی مناسب در این زمینه به شما کمک می‌کند.

رعایت قوانین یک امر ضروری است
این قوانین تغییر چندانی نداشته‌اند

تغییر در ویزای 476

یکی از تغییرات مربوط به قوانین مهاجرتی استرالیا در سال 2023، تغییرکردن قوانین مربوط به ویزای 476 محسوب می‌شود. البته، ماهیت این ویزا به‌عنوان یک ویزای تحصیلی با مشکل خاصی روبه‌رو نبوده است، اما در هر صورت همان‌طور که گفته شد،‌ این تغییرات جدی می‌توانند برای برخی از افراد از اهمیت بالایی برخوردار باشند.

مهم‌ترین تغییر به وجود آمده در ویزای 476 را می‌‌توان تغییر در تاریخ فارغ‌التحصیلی افراد دانست. بر اساس قوانین جدید مربوط به ویزای 476، نباید بیش از دو سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی کلیه متقاضیان ویزای فوع گذشته باشد. البته، اگر دارای یک دلیل مناسب به منظور اثبات وجود گپ (gap)‌ تحصیلی هستید، نباید در این زمینه نگرانی خاصی از خود نشان بدهید؛ زیرا امکان ارائه مدارک بدین منظور وجود دارد.

یکی دیگر از موارد جزئی که در زمینه قوانین مهاجرت به استرالیا شاهد تغییر آن بوده‌ایم، مربوط به کسب اسپانسرشیپ خانوادگی و یا ایالتی در ویزای 491 است. این ویزا همچون ویزای 476 جزو محبوب‌ترین ویزاهای موجود در زمینه مهاجرت به کشور استرالیا به شمار می‌آيد و به همین دلیل باید توجه خاصی به آن داشت.

بر اساس قوانین مربوط به سال 2023، کلیه متقاضیان مربوط به ویزای 491 موظف هستند تا نسبت به دریافت اسپانسرشیپ خانوادگی و یا ایالتی اقدام کنند. عدم وجود اسپانسر در این زمینه، به معنای لغو کلی ویزای شما و خانواده‌تان خواهد بود؛ به همین منظور بهتر است پیش از اقدام برای ویزای 491 این موضوع را در نظر داشته باشید تا مشکل خاصی در زمان تهیه ویزا برایتان به وجود نیاید. علاوه‌براین، می‌توانید به جای این ویزا، به سراغ سایر ویزاهای تحصیلی بروید.

مزایای مهاجرت به استرالیا

باتوجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره کردیم، مهاجرت به استرالیا از راه‌های مختلفی ممکن است که هر یک از آن‌ها مزایای بسیار زیادی دارند. امکانات رفاهی و امکاناتی که با مهاجرت به کشور استرالیا برای افراد فراهم می‌شود، زندگی مطلوبی را برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد. در ادامه به مزایایی که مهاجرت به کشور استرالیا به دنبال دارد، اشاره کرده‌ایم:

• یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به استرالیا از روش‌های مختلف دریافت اقامت دائم این کشور است.
• از دیگر مواردی که با مهاجرت به کشور استرالیا می‌توان از آن لذت برد، استفاده از تمام امکانات رفاهی این کشور بدون هیچ محدودیت و با کمترین هزینه است.
• متقاضیان با مهاجرت به کشور استرالیا می‌توانند به آسانی پس از پایان دوران تحصیل خود ویزای مربوطه خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.
• سطح مدارک تحصیلی کشور استرالیا به حدی حائز اهمیت است که متقاضیان با دریافت این مدرک می‌توانند به آسانی پس از پایان دوران تحصیل خود در بهترین مشاغل و شرکت‌ها فعالیت خود را آغاز کنند.
• کسانی که در کشور استرالیا زندگی می‌کنند با استفاده از ویزای تحصیلی خود اجازه خواهند داشت تا در ساعات مشخصی به انجام کار پاره‌وقت دانشجویی بپردازند. البته باید این نکته را نیز عنوان کرد که در صورت افزایش ساعات مشخص برای انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی، با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.
• یکی دیگر از مزایایی که با مهاجرت به کشور استرالیا به افراد تعلق می‌گیرد، اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. خانواده درجه یک فرد متقاضی با مهاجرت به این کشور اجازه خواهند داشت تا در آن به تحصیل پرداخته یا در شغل موردنظر خود فعالیت کنند.
• دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا شرایطی را برای افراد فراهم خواهد کرد تا انواع دیگر ویزای کشور فوق را با سهولت بیشتری دریافت کنند.

مزایای مهاجرت به استرالیا
شرایط مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا (Australia)، بدون توجه به اینکه فرد مهاجر اروپایی باشد یا ایرانی، به صورت کلی باید شرایط به‌خصوصی مهیا داشته باشند. یکی از مهم‌ترین شرایط این است که فردی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد، به طور واضح بتواند دلیل و نیت خود را از مهاجرت شرح دهد. از دیگر شرایط خاص برای زندگی در استرالیا (Australia) می‌توان به داشتن دستکم 65 امتیاز از جدول امتیازبندی ویزای این کشور، نمره آیلتس بالا، سلامت، مهارت و شغل مناسب اشاره کرد. یکی از بهترین حالت‌ها این است که شغل فرد مهاجر در لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا (Skilled Occupation List) بوده و یا قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور را داشته باشد. از دیگر شرایط برای مهاجرت به استرالیا (Australia)، داشتن تمکن مالی، نداشتن سوءسابقه و احترام به قوانین این کشور است.

مهم‌ترین شرایط مهاجرت به استرالیا عبارتند از:

 • شرایط سنی
 • شرایط تحصیلی
 • شرایط کاری
 • شرایط زبان انگلیسی
 • شرایط مربوط به زبان های دیگر
 • شرایط همسر شما
 • شرایط اسپانسر

حال به توضیح هرکدام از شرایط به طور جداگانه می پردازیم.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

اولین و پایه‌ای‌ترین شرایط مهاجرت به استرالیا که اگر نداشته باشید باید فکر مهاجرت کاری به استرالیا را از سرتان بیرون کنید، داشتن سن کمتر از ۴۵ سال است. پس اگر قصد دارید به واسطه کار به این کشور مهاجرت کنید، سن شما باید کمتر از ۴۵ سال باشد.

 

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا
شرایط تحصیلی مهاجرت به استرالیا

شرایط تحصیلی مهاجرت به استرالیا

برای اینکه امتیاز لازم مربوط به شرایط تحصیلی را به دست آورید، باید مدارک خود را مطابق با مدارک تحصیلی کشور استرالیا معادل سازی کنید تا بتوانید امتیاز کلی شرایط خود را افزایش دهید.

توجه داشته باشید که اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی و امتیاز بندی آن‌ها برای مهاجرت به استرالیا چندان در دسترس عموم نیست و تنها یک وکیل مهاجرتی به آن‌ها تسلط کامل دارد. از این رو اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارید با ما تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما به طور تخصصی شما را راهنمایی فرمایند. اما اگر می‌خواهید به طور کلی از شرایط تحصیلی این برنامه مهاجرتی استرالیا اطلاعاتی به دست آورید، باید بگوییم از دید اداره مهاجرت استرالیا دانشگاه‌های ایران به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • Section ۱ (دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، غیر انتفاهی و آزاد تهران و همچنین دانشگاه‌های دولتی شهرستان‌ها- عمدتا مدرک لیسانس از این دانشگاه‌ها می‌تواند ۱۵ امتیاز از ۲۰ امتیاز کامل را به دست آورد.)

 • Section 2 (دانشگاه‌های آزاد شهرستان‌های کوچک و متوسط- عمدتا مدرک لیسانس از این دانشگاه‌ها می تواند ۱۰ امتیاز  از ۲۰ امتیاز کامل را کسب کند.)

در ادامه به بررسی دقیق امتیاز‌های مدارک تحصیلی به صورت عمومی می‌پردازیم اما نکته‌ای که حتما باید به آن توجه کنید این است که اگر شما دارای دو مدرک دانشگاهی در مقطع فوق لیسانس و دکترا باشید، تنها امتیاز مدرک مقطع بالاتر برای شما لحاظ خواهد شد.

شرایط کاری مهاجرت به استرالیا

یکی از شروط لحاظ شدن امتیاز سابقه کاری، مرتبط بودن شغلتان با مدرک تحصیلیتان می‌باشد. از دیگر شرایط مربوط به سابقه کار، انجام کار به مدت حداقل ۲۰ ساعت در هفته می‌باشد.

لازم است بدانید ممکن است پیش بیاید که اداره مهاجرت استرالیا برای تحقیق در مورد شما با محل کارتان تماس بگیرد و با کارفرمایی که در حال حاضر مشغول به کار با وی می‌باشید، ارتباط صوتی برقرار کند. از این رو لازم است که اطلاعات را کاملا درست و صادقانه در اختیار اداره مهاجرت به استرالیا قرار دهید. که در مقاله مهاجرت کاری به استرالیا تمامی این موارد را به طور دقیق بررسی کرده ایم.

در این ویدئو در مورد اثبات سابقه کار برای مهاجرت به استرالیا توضیحاتی اورده ایم.

شرایط زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

شرایط زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

از دیگر شرایط مهاجرت به استرالیا میزان تسلط شما به زبان است. زبان رسمی کشور استرالیا، انگلیسی است و بدون شک برای مهاجرت به استرالیا به ویژه زمانی که قصد دارید از طریق کار به این کشور مهاجرت کنید اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل لازم است که برای اخذ ویزا کاری استرالیا، در آزمون آیلتس یا سایر آزمون‌های مورد تائید اداره مهاجرت این کشور شرکت فرمایید.

برای اینکه بتوانید در این سیستم مهاجرتی استرالیا شرکت کنید لازم است که حداقل نمره ۶ در آزمون gemeral آیلتس داشته باشید. البته ناگفته نماند که سازمان مربوطه، ممکن است از شما آیلتس academic درخواست کند.

شرایط مربوط به زبان های دیگر در مهاجرت استرالیا

اگر به زبان دیگری جز انگلیسی مسلط هستند، لازم است بدانید در صورتی امتیاز میزان تسلط شما در سیستم امتیاز بندی لحاظ می‌شود که شما حتما آزمون Para Professional Naati را پشت سر گذاشته باشید.

 

زبان های دیگر در مهاجرت استرالیا
مهاجرت به کانادا از طریق پیوند ازدواج

شرایط همسر شما برای مهاجرت به استرالیا

اگر ازدواج کرده باشید امکان اینکه به واسطه شرایط و مدارکی که همسرتان دارد، ۵ تا ۱۰ امتیاز به دست آورید بسیار زیاد است.

در صورت تاهل تمامی شرایطی که برای شما به صورت فردی گفته شد برای همسرتان وجود دارد. توجه داشته باشید که اگر مهارت و تخصص شما در گروه شغلی STSOL قرار دارد، شغل و مهارت همسر شما نیز باید در این گروه شغلی قرار داشته باشد.

لازم بدانید اگر ازدواج نکرده اید، سیستم امتیاز بندی شما در این برنامه مهاجرتی با افراد متاهل متفاوت می‌باشد و عدم تاهل موجب به دست آوردن امتیاز کمتر نسبت به متاهلین برای شما نمی‌شود و شرایط مهاجرت به استرالیا برای شما سخت‌تر نخواهد شد.

جدول امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا

در این بخش از مقاله ‌ی شرایط مهاجرت به استرالیا قصد داریم تمامی امتیازاتی که می‌توانید از طریق مهاجرت کاری به این کشور به دست آورید را در یک جدول و به طور کامل آماده کرده‌ایم. برای اطلاع از این امتیازبندی‌ها به جدول زیر دقت کنید

نام ایالت یا قلمرو منطقه به خصوص (در صورت تعیین)
ویکتوریا
استرالیای جنوبی
قلمرو شمالی
تاسمانی
قلمرو پایتختی استرالیا
کوئینزلندکد پستی مناطق: 4028-4019، 4050-4037، 4100-4079، 4114، 4118، 4124-4150، 4158-4168، 4180-4899، در هر جا به جز کلان شهر بریزبن
استرالیای غربی
نیو ساوت ولز کد پستی مناطق: 2312-2311، 2333-2328، 2490-236، 2551-2535، 2739-2575، 2898-2787، در هر جا به جز سیدنی، نیوکاسل، وولونگونگ)

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده از شرایط مهاجرت به استرالیا، دارا بودن سلامت جسمانی و همچنین نداشتن سابقه کیفری، از جمله عواملی است که در این برنامه مهاجرتی اهمیت ویژه‌ای دارد.

اطلاعاتی کلی در مورد مشاغل مورد نیاز استرالیا

اطلاعاتی کلی در مورد مشاغل مورد نیاز استرالیا

به طور کلی مشاغلی که هر ساله از طرف دولت استرالیا، به عنوان مشاغل مورد نیاز این کشور مطرح می‌شوند، به ۳ گروه تقسیم می‌شوند :

 • – مشاغل گروه MLTSSL

 • – مشاغل گروه STSOL

 • – مشاغل گروه ROL

1. مشاغل گروه MLTSSL (Medium and Long Term Strategic Skill List)

منظور از مشاغل موجود در این گروه، مشاغلی است که کشور استرالیا در بلند مدت به آن‌ها نیاز دارد. (افرادی که قصد فعالیت در این گروه شغلی را دارند عمدتا از ویزاهای ساب کلس ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ استفاده می‌کنند.)

2. مشاغل گروه STSOL (Short Term Skilled Occupation List)

این گروه شغلی نیز شامل مشاغلی می‌شود که کشور استرالیا در کوتاه مدت به آن‌ها نیاز دارد، مانند مشاغل تابستانی.

3. مشاغل گروه ROL (Regional Occupation)

مشاغل مورد نیزا برای این کشور بسیار متنوع هستند اما در این بخش از مقاله‌ی شرایط مهاجرت به استرالیا قصد داریم بخشی از این شغل‌های مورد نیاز را معرفی کنیم. توجه داشته باشید این مشاغل تنها برخی از مشاغل مورد نیاز این کشور می‌باشند.

مشاغل مورد نیاز استرالیا

مشاغل مورد نیزا برای این کشور بسیار متنوع هستند اما در این بخش از مقاله‌ی شرایط مهاجرت به استرالیا قصد داریم بخشی از این شغل‌های مورد نیاز را معرفی کنیم. توجه داشته باشید این مشاغل تنها برخی از مشاغل مورد نیاز این کشور می‌باشند.

 

سمت شغلیسازمان بررسی کننده
اپراتور دوربین (فیلم، تلویزیون یا سینما) TRA
آجر چین TRA
آرایشگر TRA
استاد دانشگاه VETASSESS
استخوان درمانگر AOAC
افسر ارشد اطلاعات ACS
اقتصاددان VETASSESS
برقکار خودرو TRA
برنامه نویس تحلیلی ACS
برنامه نویس توسعه دهنده ACS
بیم سنج VETASSESS
بینایی سنج OCANZ
پرتو درمان پزشکی ASMIRT
پرستاران دارای پروانه کار ANMAC
تصویرگر VETASSESS
تکنسین بیهوشی VETASSESS
تکنولوژیست پزشکی هسته ‌ای ANZSNM
تنظیم کننده کنفرانس و همایش VETASSESS
جانور شناس VETASSESS
جراح قلب و سینه MedBA
تکنسین عمران VETASSESS
جوشکار TRA
حسابدار CAANZ/CPAA/IPA
خون شناس بالینی MedBA
خیاط TRA
دانشمند کشاورزی VETASSESS
دندانپزشک ADC
رادیولوژیست MedBA
رژیم شناس DAA
رقصنده یا طراح رقص VETASSESS
روانشناس بالینی APS
زنبور دار VETASSESS
زیست شیمی دان VETASSESS
سازنده کابینت TRA
سازنده و تعمیرکار قایق TRA
سر آشپز TRA
شنوایی شناس VETASSESS
شیمی دان VETASSESS
طراح جواهر VETASSESS
طراح داخلی VETASSESS
طراح عمرانی Engineers Australia/ٰVETASSESS
طراح وب سایت VETASSESS
فن آور غذایی VETASSESS
فوتبالیست VETASSESS
قصاب TRA
کار درمانگر OTC
کارگردان هنری VETASSESS
کایروپراکتور CCEA
گفتار درمانگر SPA
گیاه شناس VETASSESS
لوله کش(ارائه دهنده خدمات مکانیکی و تهویه هوا ) TRA
متخصص پوست MedBA
متخصص درختکاری TRA
متخصص طب سوزنی Chinese Medicine Board of Australia
متخصص قلب و عروق MedBA
مددکار اجتماعی AASW
مدیران اقامت و مهمان نوازی VETASSESS
مدیر پروژه ساخت VETASSESS
مدیر تبلیغات AIM
مدیر شرکتیAIM
مدیر مالی CAANZ/CPAA/IPA
مدیر مراکز رفاهی ACWA
مدیر مرکز مراقبت کودکان TRA
مدیر عامل اجرایی AIM
مدیر هنر VETASSESS
مربی اسب TRA
مربی پرستاری ANMAC
مشاوران VETASSESS
مشاور کشاورزی VETASSESS
مفسر (رایانه) NAATI
معلم پیش دبستانی AITSL
معلم راهنمایی AITSL
معلم نابینایان AITSL
معلم هنر (تدریس خصوصی)VETASSESS
معمار AACA
مکانیک (ارائه خدمات تهویه هوا و یخچال) TRA
مهندس پرواز Engineers Australia
مهندس شبکه کامپیوتر و سیستم ‌ها ACS
مهندس شیمی Engineers Australia
مهندس عمران Engineers Australia
مهندس کشاورزی Engineers Australia
مهندس نگهداری هواپیما (اویونیک)TRA
نجار و وصالTRA
نقشه بردار SSSI
نقشه کش VETASSESS
نگهبان فرهنگی VETASSESS
وکیل مدافعA legal admissions authority of a State or Territory
ویراستار کتاب یا نوشته VETASSESS

راه های مهاجرت کشور استرالیا

اگر شما در خارج از استرالیا زندگی می کنید و میخواهید فرصت تحصیل و کار در کشور استرالیا را داشته باشید باید در مورد انواع راه های مهاجرت اطلاعات کسب کنید.انواع راه های مهاجرت به کشور استرالیا به شرح زیر است.

راه های مهاجرت کشور استرالیا
مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در استرالیا

طبق چارچوب تعیین شده برای سرمایه گذاری در استرالیا افراد بیگانه قبل از اقدام برای خرید ملک،سرمایه گذاری و مهاجرت به استرالیا باید تاییدیه های مربوط را از سازمان های تعیین شده استرالیا بگیرند.

سیاست دولت در این راستا به این صورت است که این سرمایه گذاری منجر به تولید اشتغال و رشد اقتصادی  شود. بنابراین اقدامات سرمایه گذاری افراد خارجی مهم تلقی میشود. مسئله مهم در این مقوله این است که سرمایه گذاران با چارچوب تعیین شده سرمایه گذاری در این کشور خود را سازگار کنند. به عنوان مثال مقدار سرمایه گذاری از حداقل مقدار تعریف شده بیشتر باشد و مراحل حقوقی آن انجام شود.

در صورتی که متقاضیان به دنبال آن هستند که با استفاده از ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقامت دائم این کشور را اخذ کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که تنها برخی از روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا همچون ثبت شرکت، کارآفرینی و موارد مشابه منجر به دستیابی به این هدف می‌شود.

ویزا های پرطرفدار استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

انواع مختلفی از ویزای کار استرالیا وجود دارد. در این روش برای دریافت اقامت دائم استرالیا فرد متقاضی باید ابتدا امتیازات خود را محاسبه کند. سپس با توجه به امتیاز تعیین شده برای  هر شغل فرم های مربوط را پر کند و مدارک خود را ارزیابی کند.

انواع مختلفی از ویزا برای کار در استرالیا تعریف شده است. با توجه به شرایط خاص هر فرد و مدارکی که ارائه میدهد نوع خاصی از این ویزا پیشنهاد می شود. طبیعتا بررسی های اولیه نیازمند دید کافی شخص نسبت به امتیاز های کسب شده و قابل کسب در این مسیر است. سپس با انتخاب بهترین نوع ویزا برای مهاجرت به این کشور و تکمیل مراحل آن برای کسب اقامت استرالیا در این مسیر به بهترین شکل ممکن و مطمئن ترین حالت قدم بگذارید. مهاجرت از این طریق نیازمند بررسی های دقیق و انتخاب نوع ویزا و راه درست برای کسب اقامت استرالیا است.

ویزای کار کشور استرالیا به حدی ارزشمند است که نه تنها به متقاضیان امکان دریافت اقامت دائم این کشور را می‌دهد، بلکه متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند به بسیاری از کشور‌های جهان همچون کشور‌های زیرمجموعه حوزه شینگن سفر کنند.

سازمان ارزیابی مدارک استرالیا (سازمان بررسی کننده مدارک)

افرادی که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند، مدارک تحصیلی و سوابق کاریشان مورد بررسی قرار می‌گیرد تا به نوعی به اداره مهاجرت استرالیا توانایی و مهارت آن‌ها اثبات شود. این از شرایط مهاجرت به استرالیا به حساب می آید.

دولت استرالیا برای مهاجرت به استرالیا سیاست جالبی در پیش گرفته است. به این منظور برای افراد با مدارک تحصیلی و سوابق متفاوت، سازمان های بساری را به متقاضیان معرفی کرده است تا متقاضیان با توجه به شغلی که در استرالیا می خواهند داشته باشند، مدارک خود را برای سازمان مربوطه ارسال کنند و آن سازمان بعد از ارزیابی مدارک تحصیلی و سوابق کاری آن ها، نتیجه مثبت یا منفی را اعلام کنند.

اگر دقت کرده باشید، در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا سازمان‌های بسیار زیادی وجود دارد و جالب است بدانید هر یک با توجه به معیار‌ها و استانداردهای گوناگونی به بررسی مدارک متقاضیان می‌پردازند و سپس نتایج ارزیابی مدارک شما را در اختیار اداره مهاجرت این کشور قرار می‌دهند تا این اداره نسبت به سوابق شغلی شما اطمینان کامل پیدا کند.

ما در این بخش از مقاله ی شرایط مهاجرت به استرالیا برای شما لیستی از سازمان های معرفی شده توسط استرالیا که وظیفه ارزیابی مدارک متقاضیان را به عهده دارند برای شما تهیه کرده‌ایم تا شما با جستجو در مورد هر یک بتوانید از هزینه مورد نیاز برای ارزیابی مدارکتان، مدت زمان طی کردن این پروسه و … مطلع شوید.

سازمان ارزیابی مدارک استرالیا
تحصیل و کار در استرالیا

تحصیل و کار در استرالیا

طبق قوانین مهاجرت به استرالیا، دانشجویان بین‌المللی اجازه دارند در حین تحصیل تا ۲۰ ساعت در هفته در استرالیا کار کنند. اگر می‌خواهید برای جبران هزینه‌های زندگی در طول اقامت خود، درآمدی هم کسب کنید یا اگر می‌خواهید در رشته تحصیلی خود تجربه کاری به دست آورید، این یک فرصت عالی است. اکثر ویزاهای دانشجویی، در زمان تعطیلات اجازه کار تمام‌وقت را هم می‌دهند.

هزینه مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا (Australia) با عنایت به اینکه این کشور، شرایط مطلوب و کیفیت بالایی را برای زندگی افراد فراهم می‌کند، هزینه زیادی داشته و از همان مراحل اول اثبات می‌کند که استرالیا، کشوری گران است. هزینه مهاجرت به استرالیا (Australia) از هزینه ویزا گرفته تا خرید بلیط و پر کردن حساب بانکی، برای یک فرد مجرد از 7000 دلار استرالیا شروع شده و می‌تواند تا 20000 دلار نیز افزایش یابد. دامنه این هزینه برای مهاجرت یک زن و شوهر بدون فرزند، از 10000 دلار استرالیا (6700 دلار آمریکا) تا 15000 دلار استرالیا (10000 دلار آمریکا)، متغیر است. جالب است بدانید که برای ورود به استرالیا، احتمالاً گمرک از شما صورت‌حساب بانکی‌تان را بخواهد؛ در این هنگام شما باید 5000 دلار استرالیا معادل 3000 یورو، پول در حسابتان داشته باشید تا نشان دهید می‌توانید از پس مخارج خود هنگام زندگی در این کشور بربیایید.

سازمان های ارزیابی کننده مدارک تحصیلی و کاری استرالیا

همچنین در این قسمت از مقاله‌ی مهاجرت به استرالیا در یک جدول به طور کلی مراکز بررسی کننده مدارک تحصیلی برای مهاجرت کاری به استرالیا را پرداخته‌ایم.

نام مخففنام کامل
AACA Architects Accreditation Council of Australia Inc
AASW Australian Association of Social Workers
ACOPRA/APC Australian Council of Physiotherapy Regulating Authorities Ltd/Australian Physiotherapy Council
ACPSEM Australasian College of Physical Scientist and Engineers in Medicine
ACS Australian Computer Society
ACWA Australian Community Workers Association
ADC Australian Dental Council
AIM Australian Institute of Management
AIMS Australian Institute of Medical Scientists
AIQS Australian Institute of Quantity Surveyors
AIR Australian Institute of Radiography
AITSL Australian Institute for Teaching and School Leadership
AMSA Australian Maritime Safety Authority
ANMAC Australian Nursing and Midwifery Accreditation Council
ANZOC Australian and New Zealand Osteopathic Council (name changed to Australasian Osteopathic Accreditation Council)
ANZSNM Australian and New Zealand Society of Nuclear Medicine
APharmC Australian Pharmacy Council
APodC/ANZPAC Australasian Podiatry Council/Australian and New Zealand Podiatry Accreditation Council Inc
APS Australian Psychological Society
AVBC Australasian Veterinary Boards Council Inc.
CASA Civil Aviation Safety Authority
CCEA Council on Chiropractic Education Australasia Inc.
CPAA Certified Practicing Accountants Australia
DAA Dieticians Association of Australia
Engineers Australia Institution of Engineers, Australia
ICAA Institute of Chartered Accountants of Australia (name changed to Chartered Accountants Australia and New Zealand)
IPAInstitute of Public Accountants
NAATI National Accreditation Authority for Translators and Interpreters
OCANZOptometry Council of Australia and New Zealand
OTC Occupational Therapy Council
SLAA State Legal Admission Authority
SPASpeech Pathology Association of Australia
SSSI Surveying and Spatial Sciences Institute
TRA Trades Recognition Australia
VETASSESSVocational Education and Training Assessment Services
کمک‌ گرفتن از موسسه مهاجرتی برای مهاجرت به استرالیا

کمک‌گرفتن از موسسه مهاجرتی

استفاده از یک نماینده یا وکیل برای درخواست ویزا تأثیری بر نتیجه درخواست‌ها یا سرعت بخشیدن به روند نخواهد داشت، اما می‌تواند حجم کار شما را کاهش دهد. همچنین فردی که به قوانین مهاجرت به استرالیا مسلط باشد می‌تواند راهنمایی‌های زیر را به شما ارائه کند:

 • راهنمایی برای اقدام جهت دریافت نوع خاصی از ویزا بر اساس شرایط شما
 • تکمیل فرم‌های مربوطه و آماده کردن اسناد برای ارائه به سفارت
 • ارائه مشاوره در مورد مسائلی که در مسیر مهاجرت ممکن است پیش بیاید.

سخن پایانی

مهاجرت به استرالیا، می‌تواند کیفیت مطلوبی از زندگی را به افراد مهاجر نشان داده و از ایجاد احساس غربت در آن‌ها جلوگیری کند. قوانین مهاجرت به استرالیا دامنه وسیعی دارد با این حال لازم است که در مسیر اخذ اقامت این کشور از آن‌ها آگاه بود. استفاده از یک وکیل مهاجرتی یا کمک گرفتن از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، می‌تواند شرایط مهاجرت به استرالیا را فراهم کرده و از ایجاد مشکل در این فرآیند جلوگیری کند. برای برقراری ارتباط با ما کافیست فرم مشاوره را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان خبره ما باشید؛ همچنین اگر سوال یا پیشنهادی داشتید می‌توانید در قالب کامنت با در ارتباط باشید.

سوالات متداول

ASK QUESTION

در این بخش برایتان پرتکرار ترین سوالات مهاجرتی که کلاینت ها از شرکت مهاجرتی ما پرسیده اند را آماده کرده ایم.

شرایط سنی برای مهاجرت کاری به استرالیا

اگر قصد دارید به واسطه کار به این کشور مهاجرت کنید، سن مشا باید کمتر از 45 سال باشد.

شرایط زبان انگلیسی برای مهاجرت کاری به استرالیا

برای اینکه بتوانید در این سیستم مهاجرتی استرالیا شرکت کنید لازم است که حداقل نمره 6 در آزمون gemeral آیلتس داشته باشید. البته ناگفته نماند که سازمان مربوطه، ممکن است از شما آیلتس academic درخواست کند.

به طور کلی مشاغل مورد نیاز استرالیا به چند دسته تقسیم می شود؟

1. مشاغل گروه MLTSSL (Medium and Long Term Strategic Skill List)
منظور از مشاغل موجود در این گروه، مشاغلی است که کشور استرالیا در بلند مدت به آن‌ها نیاز دارد. (افرادی که قصد فعالیت در این گروه شغلی را دارند عمدتا از ویزاهای ساب کلس 189، 190 و 491 استفاده می‌کنند.)

2. مشاغل گروه STSOL (Short Term Skilled Occupation List)
این گروه شغلی نیز شامل مشاغلی می‌شود که کشور استرالیا در کوتاه مدت به آن‌ها نیاز دارد، مانند مشاغل تابستانی.

3. مشاغل گروه ROL (Regional Occupation)
برخی شغل‌ها است که کشور استرالیا تنها در مناطق کم جمعیت خود به آن‌ها نیاز دارد، که آن مشاغل در این گروه شغلی قرار می‌گیرند.

کارشناس هرمس
28 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم مهاجر
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
همسر من ۴۲ ساله، مهندس علوم دامی با مدرک لیسانس هستن و حدود ۱۰ سال سابقه کار مرتبط دارن سطح تسلط به زبان انگلیسی متوسط دارن و سرمایه حدود دو میلیارد…کدوم کشور رو به ما پیشنهاد میدین؟ دو فرزند ۱۱ و ۷ ساله هم داریم

کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم مهاجر
1 سال قبل

سلام وقت بخیر .
پیشنهاد میکنیم برای تحصیل فرزندتون در کشور هایی مثل کانادا ، انگلستان ، مجارستان و … اقدام کنید .

John
1 سال قبل

سلام
مدرک فوق دیپلم پرورش گاو و گاومیش دارم از چه طریقی میتونم نسبت به مهاجرت اقدام کنم
دو سال سابقه بیمه مرتبط دارم
کدوم کشور میتونم راحت تر اقدام کنم

کارشناس هرمس
پاسخ به  John
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایطی که فرمودید متاسفانه در حال حاضر آفر کاری در این زمینه ارائه نشده اما اگر شرایط سنیتون مناسب باشه از روش تحصیلی میتونید اقدام کنید .

مهدی
1 سال قبل

مقاله جامع و خوبی بود
تشکر از سایت خوب هرمس اپلای

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ممنون از توجه شما . خوشحالیم که این مقاله براتون مفید بوده .