دریافت ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار در آلمان در سال های اخیر هدف بسیای از متخصصین و مهندسین کشورهای مختلف بوده است. رشته های مهندسی، پرستاری و پیراپزشکی و همچنین افراد فنی و متخصص بدون مدرک دانشگاهی، بیشترین تعداد جذب را در آلمان به خود اختصاص داده اند. جهت آگاهی از شرایط، هزینه و مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در آلمان در سال 2023 برای ایرانیان و اخذ اقامت کاری این کشور با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت به آلمان

این محبوبیت به دلیل عملکرد اقتصادی، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی بسیار خوب کشور آلمان است. بسیاری از مردم سراسر جهان فرصت مهاجرت به آلمان را دارند و می توانند در این کشور به کار مشغول شوند. برای مهاجرت به آلمان روش های بسیار متنوعی وجود دارد. تمام اتباع خارجی می توانند با دریافت ویزای کاری در آلمان مجوز کار با توجه به داشتن شرایط موجود را دریافت کنند.

مهاجرت به آلمان

انواع ویزا کاری آلمان :

ویزای کاری آلمان به 5 دسته مختلف تقسیم بندی میشود که هر فرد متناسب با شرایط و تقاضا خود میتواند یکی از روش های زیر را انتخاب کند به طور کلی ویزای کاری آلمان به دو دسته کلی کوتاه مدت و بلند مدت طبقه بندی میشود که در حالت اول یعنی کوتاه مدت افراد از چند روز تا چند ماه اجازه حضور در آلمان را دارند و مدت زمان ویزای بلند مدت از چندماه تا چند سال است.

 1. Employement Visa (ویزای کار)
 2. ویزای جاب سیکر
 3. ویزای آوسبیلدونگ
 4. ویزای بلوکارت
 5. ویزای خوداشتغالی و فریلنسری

 

انواع ویزای کاری آلمان

 

 1. ویزای کاری آلمان یا Employement Visa
  برای کار درکشور آلمان باید اجازه کار یا همان work permit را اخذ نمایید به همین دلیل برای نیروی کاری متخصص و دارای سوابق شغلی امکان پیدا کردن کارفرما از ایران وجود دارد و موسسه هرمس اپلای اقدام به اخذ قرارداد کاری برای این افراد میکند که به همراه مدارک شغلی و کاری و قرارداد کاری برای دریافت ویزای کاری اقدام میکنند .
 2. ویزای جاب سیکر
  ویزای کاری دیگر به اسم ویزای جاب سیکر یا همان جستجو کار آلمان وجود دارد که افراد با داشتن و ارائه مدارک مبتنی بر تخصص و تحصیلات مرتبط میتواندد اجازه حضور به مدت حداکثر شش ماه در کشور آلمان را داشته باشند تا شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنند.
 3. ویزای آوسبیلدونگ
  آوسبیلدونگ دوره هایی متشکل از دوره های تئوری و عملی در شرکت ها و کمپانی ها و مراکز درمانی می باشد که علاوه بر گذراندن دروس تئوری به صورت عملی در محیط کار واقعی مشغول به کار و کسب تجربه می باشند که علاوه بر رایگان بودن این دوره ها کمک هزینه و درآمد نیز دریافت میکنند و پس از پایان دوره جذب بازار کار و همان کمپانی یا مرکز درمانی میشوند.
 4. ویزای بلوکارت
  هدف خیلی از افراد برای ویزای کاری دریافت بلوکارت آلمان می باشد چون علاوه بر درآد بسیار بالا قرارداد کاری نامحدود دریافت میکنند و اخذ این ویزا گام اصلی دریافت پاسپورت آلمان می باشد حقوق و دستمزد قرارداد حداقل 56,800 یورو در سال و برای شغل هایی که کمبود نیرو وجود دارد حداقل سالیانه 44,304 یورو در سال باشد.
 5. ویزای خوداشتغالی و فریلنسری (Self-employed and Freelancer)
  ویزای خود اشتغالی نوعی ویزای کاری است که افراد با سرمایه و بیزینس پلن خود وارد کشور آلمان میشوند که داشتن سابقه کاری و یک بیزینس پلن خوب که به سود دهی برسد از مهم ترین شرایط دریافت این ویزا می باشد

 

 

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان 2023 چیست؟

اخذ ویزای کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری است که اجازه اخذ ویزای کار را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.در گذشته برای متقاضیان بین المللی موانع بسیاری برای اخذ ویزا کار آلمان وجود داشت، حتی برای افرادی که در آلمان تحصیلات خود را ادامه داده بودند. اما اکنون اخذ ویزای کار آلمان برای متقاضیان غیر اروپایی امکان پذیر می باشد.

مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان به شرح زیر می باشد:

 • تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشدسابقه کار حداقل ۳ تا ۵ سال مرتبط با رشته تحصیلی
 • داشتن مدرک زبان آلمانی  آگاهی از زبان انگلیسی هم میتواند رزومه شما رو قوی تر کند
 • اخذ ویزای کار آلمان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و عبارت گزینه سوم که آگاهی با زبان انگلیسی اعلام شده برای مشاغلی است که در شرکت های بین المللی در آلمان استخدام می شوند.
  در صورتی که قرارداد کاری در ایران امضا شود و متقاضی مستقیما بخواهد برای ویزای کار به سفارت مراجعه کند می بایست مدرک زبان مورد نظر کارفرما را داشته باشد.در هر صورت دانش زبان آلمانی به پروسه دریافت ویزای کار آلمان کمک بزرگی می کند. در واقع مجموع امتیازات شخص متقاضی مانند سابقه تحصیلی، سابقه کاری، مهارت و دانش زبانی، سفارت را قانع می کند که متقاضی شرایط ورود و کار کردن در این کشور را دارد.
  یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای کار آلمان این است که شما موفق شوید یک قرارداد کاری را با یک کارفرما در آلمان به امضا برسانید. البته قرارداد شما تنها در صورتی می‌تواند به دریافت ویزای کاری منجر شود که در آن حداقل حقوق و دستمزد اشاره‌شده از سوی دولت کشور آلمان، ثبت‌شده باشد.
  در سال 2023 اگر برای مشاغل فنی درخواست اخذ ویزای کار را می‌دهید، باید میزان دستمزد شما در سال حداقل ۳۸۶۸۸ یورو باشد؛ اما اگر برای دریافت یک موقعیت شغلی غیر فنی در یک استارت‌آپ آلمانی اقدام می‌کنید، حداقل حقوق شما قبل از کسر مالیات باید ۴۶۰۰۰ یورو در سال باشد.

یکی دیگر از شرایط دریافتن ویزای کار آلمان در سال 2023 این است که قرارداد امضاشده توسط شما و کارفرمایتان باید بیش از یک سال بوده و در بهترین حالت نامحدود و بدون تاریخ انقضا باشد. درصورتی‌که موفق به دریافت یک قرارداد بدون تاریخ انقضا شوید، می‌توانید از مراجعه سالانه به مقامات خارجی برای تمدید ویزای خود، جلوگیری کنید.

هزینه اخذ ویزای کار آلمان

هزینه اخذ ویزای کار آلمان با توجه به پرونده متقاضی محاسبه می شود. هزینه ویزای کار آلمان در مجموع چیزی در حدود ۷۵ یورو است. با این حال، پیش از اقدام با سفارت آلمان در مورد هزینه های ویزای کار تماس بگیرید، زیرا ممکن است بسته به شرایط هزینه کمتر و یا بیشتری را باید پرداخت کنید. لازم به ذکر است که در صورت رد شدن ویزا، پول پرداختی به شما پس داده نمی شود. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این مورد را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا مشاوران مجرب موسسه با شما تماس بگیرند.

در زیر جدول هزینه های ویزای کار آلمان را برای شما آورده ایم:

هزینه ویزای کار آلمان
صدور ویزا 75 یورو
صدور Blue Card 100 یورو
صدور مجوز اقامت 113 یورو
صدور مجوز اقامت (خوداشتغالی) 124 یورو
صدور مجوز اقامت (نیروهای متخصص) 147 یورو

 

هزینه ویزای کوتاه مدت آلمان هزینه به یورو
ویزای ترانزیت فرودگاه. ۸۰ یورو
ویزای اقامت کوتاه مدت (بزرگسالان). ۸۰ یورو
کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال. ۴۰ یورو
کودکان کمتر از ۶ سال. رایگان
ملیت های ارمنستان، آذربایجان و روسیه. ۳۵ یورو

 

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

درصورتی‌که می‌خواهید یک موقعیت شغلی مناسب در کشور آلمان را دریافت کنید، در ابتدا باید بدانید که چه مشاغلی در این کشور بیشتر موردنیاز هستند. اگر حوزه کاری شما مرتبط با این مشاغل کاری باشد، مسیر دریافت ویزای کاری شما به کشور آلمان بسیار هموارتر خواهد بود. به دلیل طولانی بودن لیست مشاغل موردنیاز آلمان تنها تعدادی از آن‌ها را در اینجا نام می‌بریم. لیست کامل‌تر مشاغل را از طریق لینکی که در زیر است دریافت کنید:

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

متخصصان فناوری اطلاعات IT
• دانشمندان
• مهندسین برق
• تحلیلگر داده
• پرستاران
• توسعه‌دهندگان نرم‌افزار
• تحلیلگران فناوری اطلاعات
• ریاضیدان
• مهندسی مکانیک
• پزشکان
• تکنسین برق یا الکترونیک
• مهندسی عمران
• مهندسی مکاترونیک

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

ویزای کار پرستاری در آلمان

آلمان به علت افزایش سن جمعیت خود با بحران بهداشتی روبرو شده است و از آنجا که نیروی پرستاری آن نیز با افزایش سن مواجه شده است، نیاز به پرستار در آلمان بحرانی شده است. آلمان این روز های به نیروی ماهر پرستاری نیاز دارد و از این رو پرستاران می توانند از سراسر دنیا برای کار در آلمان برای پرستاری اقدام کنند. برای آنکه واجد شرایط درخواست پرستاری در آلمان باشید باید این شرایط را داشته باشید:

 • مدرک پرستاری.
 • پروانه پرستاری در کشور مبدا.
 • تجربه کار در رشته پرستاری.
 • گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه.
 • رزومه و کپی گذرنامه.

ویزای کار پرستاری در آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان

نحوه دریافت ویزای کار آلمان برای افراد متفاوت است. در حال حاضر دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی برای افراد خارج از اتحادیه امری دشوار و تا حدی غیر ممکن است.کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شرایط خاصی مجاز به دادن ویزای کار به افراد خارج از اتحادیه اروپا هستند. تا چندی پیش افراد خارج از اتحادیه اروپا برای دریافت ویزای کار کشورهای عضو اتحادیه با دشواری های زیادی روبرو بودند. در این شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان و اقدام به پیدا کردن شغل در این کشور و در نهایت دریافت ویزای کار از در دسترس ترین راه های کاریابی در اتحادیه اروپا بود.فرایند دریافت ویزای کار آلمان از طریق ویزای جستجوی کار بدین صورت است که باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای جستجوی کار نمایید. مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه می باشد که باید در این مدت شغل خود را یافته باشید. در غیر این صورت در پایان ۶ ماه باید خاک کشور آلمان را ترک کنید.اگر در مدت ۶ ماه قرارداد کار بسته باشید با ارائه قرارداد کار خود به اداره مهاجرت و همچنین وجود یکسری شرایط جزئی دیگر می توانید برای دریافت ویزای کار آلمان اقدام کنید.موسسه هرمس اپلای با داشتن پرونده های موفق بی شمار در زمینه مهاجرت کاری آلمان می تواند به شما در زمینه پیدا کردن کار در آلمان راهنمایی کند. اگر چه قصد مهاجرت به آلمان را دارید با کارشناسان ما تماس حاصل بفرمایید.

آشنایی با دوره آزمایشی در آلمان

یکی از شرایطی که دولت آلمان برای شما و کارفرمایان در سال ۲۰۲۲ قرار داده است، دوره آزمایشی است که طبق آن از شروع قرارداد کاری خود به مدت ۳ ماه می‌توانید بدون اطلاع قبلی از کار خود استعفا داده و یا توسط کارفرما اخراج شوید. البته این مدت بسته به کارفرما و یا سازمانی که قصد دارید برای آن کار کنید، می‌تواند متفاوت باشد.

وضع چنین قانونی ازلحاظ تئوری هم به سود شما و هم به سود کارفرمای شما خواهد بود. بدین‌صورت شما به‌عنوان کارمند یا کارفرمای شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا موقعیت شغلی اخذشده برای شما مناسب است یا خیر. به همین دلیل اگر می‌خواهید بدانید که چگونه ویزای کار آلمان را اخذ نمایید، باید با دوره آزمایشی در این کشور آشنا بوده و برای کسب موقعیت شغلی در این دوره، نهایت تلاش خود را انجام دهید.

شرایط جدید دریافت ویزای کار آلمان

خبر خوب اینکه توضیحاتی که داده شد برای قبل از تصویب قانون جدید جذب نیروی خارجی در آلمان بوده است. در حال حاضر به دلیل کمبود نیروی متخصص در بازار کار آلمان و عدم امکان تامین این کمبود از اتحادیه اروپا، کشور آلمان این اجازه قانونی را گرفته است که از خارج از اتحادیه و سایر کشورهای جهان نیروی کار خود را تامین کند. با توجه به شرایط ویژه پیش آمده می توان گفت تا کنون دریافت ویزای کار آلمان پیش از این با چنین راحتی روبرو نبوده است.در قانون جدید جذب نیروی خارجی کشور آلمان اجازه کاریابی برای تمام متخصصان خارج از اتحادیه اروپا بوجود آمده است. در حال حاضر متقاضیان کار در آلمان می توانند از هر جای دنیا اقدام به اپلای و کاریابی در در این کشور کنند. در صورتی که بتوانید نظر کارفرمای آلمانی را جلب کنید می توان گفت که بخش مهم فرآیند دریافت ویزای کار آلمان را طی کرده اید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

 1.  فرم درخواست ویزا
 2. عکس گذرنامه
 3.  مدرک اثبات کننده رابطه کاری (مثل قرارداد کاری)
 4.  مدارک تحصیلی تاییدیه
 5. اعتبار مدارک تحصیلی در آلمان
 6.  مدرک زبان آلمانی( الزامی )  یا انگلیسی
 7. مدارک سوابق کاری
 8.  رزومه
 9.  گذرنامه دارای اعتبار
 10. مدرک بیمه درمانی
 11. مسافرتی دارای اعتبار

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار آلمان

به این پادکست گوش دهید و مزایای مهاجرت کاری به آلمان را بدانید

بلوکارت آلمان

بعد از گذشتن ۳ تا ۵ سال از مدت ویزای کار آلمان می توان برای دریافت بلوکارت اقدام کرد.  در واقع قدم اول برای خواهد بودبرای آنکه واجد شرایط دریافت کارت آبی آلمان باشید باید دارای مدرک دانشگاهی بوده و قرارداد کاری با یک شرکت آلمانی را داشته باشید. برای دریافت این کارت شما باید حداقل ۵۶۸۰۰ یورو در سال (۲۰۲۲) در آمد داشته باشید. برای مشاغل خاصی که آلمان با کمبود نیروی ماهر مواجه است، سطح حقوق باید ۴۴،۳۰۴ یورو در سال باشد. این قانون بیشتر در رابطه با مهندسان، متخصصین واجد شرایط، پزشکان و سایر زمینه ها می باشد.در ابتدا کارت آبی چیزی در حدود چهار سال اعتبار دارد. اگر قرارداد کاری کوتاهتر از چهار سال باشد مدت اعتبار نیز کوتاه تر خواهد شد. درخواست اجازه اقامت ممکن است پس از سه سال ارائه شود. اگر یک دارنده کارت آبی اطلاعات کافی از زبان آلمانی (سطح داشته باشد، می تواند پس از ۲ سال درخواست اجازه اقامت دائم آلمان را نیز دهد.

بلوکارت آلمان

ویزای جستجوی کار در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان نوعی از ویزای بلند مدت است که متقاضی کار در آلمان این اجازه را می دهد تا شش ماه در آلمان مانده و در این مدت به دنبال کار باشد. با این حال، همه افراد واجد شرایط دریافت این نوع ویزا نمی باشند و برای دریافت این ویزا باید شرایط خاصی را داشته باشند. هزینه دریافت این ویزا ۷۵ یورو می باشد.  معیارهای واجد شرایط بودن ویزای شغل آلمان چیست؟

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان متقاضیان باید معیارهای زیر داشته تا واجد شرایط درخواست باشند:

 • سن بالغ باشند. برای درخواست این ویزا باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید.
 • از لحاظ علمی صلاحیت کافی داشته باشند. متقاضی این ویزا باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد را از یک دانشگاه آلمان یا سایر مدارک معادل خارجی کسب کرده باشید.
 • تجربه کاری داشته باشند. حداقل متقاضی باید ۵ سال سابقه کار داشته باشد.
 • اثبات ثبات مالی. شما باید ثابت کنید که می توانید هزینه های خود را برای مدت اقامت خود در آلمان تأمین کنید.

مزایای مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

مهاجرت کاری به آلمان رفاه مالی و امنیت شغلی شما و خانواده تان را تضمین می کند. آلمان به عنوان اصلی ترین بنیان گذار اتحادیه اروپا شناخته شده است. شرکت‌هایی که در آلمان فعال هستند، به صورت عمده شرکت‌هایی را شامل می شوند که به صورت خانوادگی راه اندازی شده اند. همچنین در میان ۵۰۰ شرکت بزرگ جهانی ازنظر اقتصادی، ۵۳ شرکت را کشور آلمان به خود اختصاص داده است. از این شرکت ها نام های مثل فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌ و، زیمنس، و بایر به چشم می خورد. این شرکت ها نیاز به نیروی متخصص دارند و هدف مناسبی برای متقاضیانی که قصد ویزا کار آلمان را دارند، محسوب می شوند.

در سال های اخیر کشور آلمان برگزار کننده بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی مرتبط با صنعت و تکنولوژی می باشد. بیش از نیمی از نمایشگاه‌های معتبر دنیا به صورت سالیانه در آلمان دایر می‌شوند. مهم ترین نمایشگاه‌های و کنگره‌های اقتصادی و سیاسی در آلمان و در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برپا می شوند. همچنین باید در نظر داشت کشور آلمان به عنوان قدرتمند ترین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ اقتصادی شناخته شده است.

از سایر مزایای اخذ ویزای کار آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان اخذ اقامت کاری آلمان
 • امکان اخذ Blue Card
 • امکان اخذ ویزا همراه برای همه اعضای خانواده
 • امکان سفر به تمامی اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • دریافت حقوق بیش از ۳۵ هزار یورو در سال
 • خدمات رفاهی، اجتماعی و درمانی برای تمام اعضای خانواده
 • و …

مزایای اخذ ویزای کار آلمان

مهاجرت زوایای مختلفی دارد. با توجه به فراوان بودن موسسات فرصت طلب و غیرمتخصص در زمینه مهاجرت، انجام تحقیقات لازم برای متقاضیان اخذ ویزای کار آلمان ضروری است. گروه مهاجرتی هرمس اپلای با دارا بودن بهترین مشاورین و کارشناسان در زمینه اخذ ویزا کار آلمان با قرارداد کار تضمینی، آینده شما و خانواده تان را تضمین می کند.

شرایط دریافت ویزای کار آلمان برای ایرانیان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان یک موضوع نسبی است. از آنجایی که هر شخصی از لحاظ علمی و تخصصی در سطحی قرار دارد می توان گفت همین موضوع می تواند شرایط و وضعیت کار در آلمان را برای شما تعیین کند. بدین صورت که هر چه سطح تحصیلات، سابقه کار و تسلط شما به زبان آلمانی بیشتر باشد مطمئنا شغل و جایگاه بهتری به عنوان یک ایرانی در آلمان پیدا خواهید کرد.

 

در هر صورت ذکر این نکته هم لازم است که شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در مقایسه با یک شهروند آلمانی تفاوت چندانی ندارد. کشور آلمان یکی از بهترین کشورها از لحاظ شرایط کار و زندگی در جهان است و این شرایط برای مهاجرین هم فراهم است. با توجه به موارد گفته شده جایی برای نگرانی وجود ندارد.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

در پایان این مقاله توجه شما را به توضیح دو موضوع که در حال حاضر مطرح هستند جلب می کنیم:

چرا آلمان اقدام به استخدام نیروی کار خارجی می کند؟

رشد منفی جمعیت آلمان باعث کمبود نیروی متخصص در این کشور شده است. به همین دلیل دولت آلمان بازار کار این کشور را مختص به نیروی کار داخلی نکرده است و از متخصصین رشته های مورد نیاز در آلمان از سراسر دنیا دعوت به همکاری می نماید.

دلایل جذب نیروی کار خارجی در آلمان

ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی

دریافت ویزای کار آلمان بدون مدرک تحصیلی موضوعی است که در حال حاضر توسط متقاضیان مهاجرت پیگیری می شود. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این  خبر خوب را برای هموطنان عزیز دارد که در سال  2022 – 2023دوره های کارآموزی آلمان (schulische Ausbildung) اقدام به جذب نیرو از کشورهای خارجی بخصوص ایران می کند.

ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای طرفداران زیادی دارد. در سال ۲۰۲۲ کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای، تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند ممکن شده است. این امکان در حال حاضر تحت عنوان دوره های کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ فراهم شده است.

در هر صورت اگر متقاضی کار در آلمان با مدرک فنی حرفه ای هستید ما از جزئیات آن را از طریق وب سایت موسسه اطلاع رسانی کرده ایم. لینک مقاله در پایان همین مقاله قرار داده شده است.

در پایان اگر قصد مهاجرت دارید حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی دائم در حال تغییر هستند و به طور مرتب باید اطلاعات خود را بروز کنید.

اقامت دائم آلمان با ویزای کار

بسیاری از کسانی که در این کشور کار می کنند می توانند ویزای کار خود را به ویزای اقامت دائم این کشور تبدیل کنند و در این کشور بمانند. متقاضیانی که قصد دارند ویزای کار آلمان را دریافت کنند باید حداقل به مدت ۶۰ ماه در این کشور اقامت مداوم را داشته باشند. با دریافت این اقامت دائم آلمان می توان بدون محدودیت در آلمان سفر کرده و کار کنید.

گرفتن ویزای آلمان از طریق ارمنستان

یکی از راه‌های میانبر برای مهاجرت به آلمان، گرفتن ویزای آلمان از طریق ارمنستان است. برای انجام چنین کاری، متقاضی بایستی به مدت ۶ ماه با هدف آموزش زبان آلمانی در کشور ارمنستان زندگی کند و بعد از ۶ ماه اقامت مستمر، برای دریافت وقت مصاحبه از سفارت آلمان در ارمنستان تقاضا می‌دهد. از این طریق می‌توانید برای انواع ویزاهای تحصیلی، کاری و دیگر ویزاهای پرتقاضای کشور آلمان که زمان انتظار برای دریافت وقت مصاحبه سفارت در ایران طولانی است، اقدام کند.

تنها نکته‌ای که باید در زمان مصاحبه باید دقت کرد، این است متقاضی در زمان مصاحبه باید یکی از انواع ویزاهای بلند مدت را داشته باشد و تنها در این صورت مدارک وی توسط سفارت، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم اگر قصد مهاجرت و اقامت در این کشور بی نظیر را دارید با ما همراه باشید. کشور آلمان در اروپای غربی واقع، پایتخت آن برلین و واحد پول آن یورو است. کشور آلمان در منطقه شنگن قرار گرفته و دارای شهر های بسیار زیبایی مانند مونیخ، هامبورگ، کلن بوخوم و فرانکفورت می باشد.

سخن آخر

همانگونه که در این مقاله نیز با جزئیات به آن پرداختیم اخذ ویزای کار در آلمان در سال های گذشته هدف بسیاری از افرادی بود که قصد داشتند برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنند.قانون جدید جذب نیروی کار آلمان همانند هر برنامه مهاجرتی دیگر در زمان محدودی اجرا خواهد شد و در صورتی که کشور آلمان نیروی کار مورد نیاز خود را جذب کند مطمئنا شرایط کنونی ادامه پیدا نخواهد کرد. در نهایت به شما توصیه می کنیم برای از دست ندادن این فرصت تکرار نشدنی برای دریافت ویزای کار آلمان، حتما فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت را تکمیل نموده تا شرایط شما هرچه زودتر مورد بررسی کارشناسان موسسه قرار گرفته و با شما تماس گرفته شود. بررسی شرایط شما توسط کارشناسان موسسه کاملا رایگان بوده و برای شما هزینه ای در بر نخواهد داشت.

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار آلمان چیست؟
اخذ ویزای کار آلمان برای تخصص هایی امکان پذیر می باشد که کشور آلمان در آن ها کمبود نیروی کار متخصص دارد. بیشترین میزان کمبود نیرو در رشته های فنی مهندسی بخصوص رشته های مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و پرستاری است که اجازه اخذ ویزای کار آلمان را دارند. در بیشتر کشورهای دنیا بازار کار برای نیروی متخصص آن کشور، به صورت انحصاری وجود دارد.
مهم ترین شرایط لازم برای کار در آلمان چیست؟
تحصیلات شخص متقاضی با مشاغل اعلام نیاز شده توسط دولت آلمان مطابق باشد- سابقه کار حداقل ۳ تا ۵ سال مرتبط با رشته تحصیلی- آشنایی با زبان آلمانی یا بعضا انگلیسی متناسب با فرصت شغلی پیشنهادی
آیا امکان دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای وجود دارد؟
کار در آلمان برای افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای، تجربه کاری مرتبط و همچنین دانش زبان آلمانی هستند ممکن شده است. این امکان در حال حاضر تحت عنوان دوره های کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ فراهم شده است

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

217 پاسخ

 1. درود . من لوله کش صنعتی ( فیتر ) و جوشکار پالایشگاههای نفتی و گازی با هفت سال سابقه مرتبط هستم . در حال یادگیری زبان آلمانی هستم و به زبان انگلیسی هم تلسط نسبی دارم . آیا میتونم ویزای کاری آلمان بگیرم . 32 ساله هستم

  1. سلام وقتتون بخیر.
   سن و مهارت شما برای اخذ جاب آفر آلمان مناسبه اما باید رزومه شما رو دقیقتر بررسی کنیم . برای این کار لطفا با شماره 02191070170 تماس بگیرید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   حتما در آپدیت این مقاله به این موضوع به تفصیل میپردازیم .

 2. سلام وقت بخیر من سابقه کار ۷سال رو دارم و ۷سال هم بیمه هستم خودم فوق دیپلم هستم و دو ترم مونده لیسانس حقوق رو بگیرم آیا میتونم ویزای کاری بگیرم ، ممنون میشم از راهنمایی شما

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باید اطلاعات دقیقتری در ارتباط با سابقه کارتون داشته باشته باشیم . ولی در خصوص تخصص حقوق متاسفانه آفری ارائه نشده .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به مدت قرارداد کاری شما دارد . با تمدید قرارداد کاریتون اقامتتون رو میتوانید تمدید کنید .

 3. سلام وسپاس بابت اطلاعات کاملی که ارایه دادین
  من مدرک ب 2 زبان آلمانی و مدرک آیلتس انگلیسی دارم و 45 سال سن با 20 سال سابقه ی کاردر شرکت های داروسازی با تحصیلات فوق لیسانس در رشته ی شیمی
  سوالم اینه که درصد موفقیت من برای مهاجرت با توجه به شرایط سنی چقدره و چه مدت طول می کشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه درحال حاضر فایل هایی که ما میپذیریم محدودیت سنی تا 40 سال دارند در نتیجه ما نمیتونیم براتون اقدام کنیم .
   اما به طور کلی پرسه حدودا یک سال و نیم زمان میبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles