جاب آفر آلمان

ویزای جاب آفر آلمان؛ همه چیز در مورد مراحل و هزینه جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان یکی از مزیت‌هایی است که کشور آلمان برای مهاجرها فراهم کرده است تا نیروی متخصص در این کشور فعالیت کند. با توجه به اینکه آلمان کشوری با اقتصاد پایدار و زیرساخت‌های قوی است، منطقی است که دولت همچین آفری را برای افراد بین‌المللی در نظر گیرد. از طرفی هم شرایط جاب آفر آلمان برای ایرانی‌های مهاجر بسیار کارآمد است و می‌توان با کمک یک وکیل مهاجرتی، ویزای جاب آفر آلمان را دریافت کرد. اما از چه روش‌هایی می‌توان جاب آفر را دریافت کرد؟ یا هزینه اخذ جاب آفر چقدر است؟ برای اینکه به سوالات گفته شده، پاسخ دهیم تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

جاب آفر آلمان چیست؟

آلمان به عنوان یکی از کشور‌های توسعه یافته در قاره اروپا، مورد توجه مهاجرهای زیادی قرار گرفته است. همچنین با توجه به اینکه این کشور، در تلاش برای ایجاد شغل‌های جدید است، شرایطی را فراهم کرده تا بتواند نیروهای متخصص استخدام کند. به طور حتم الویت نیروی کار با شهروندان آلمانی است، اما اگر در حیطه تخصصی که نیاز به نیروی کار است، افراد بین‌المللی هم تخصص داشته باشند، کارفرمای آلمانی می‌تواند شرایط استخدام مهاجر را فراهم کند. اما راه‌های مختلفی وجود دارد که متخصص مهاجر را استخدام کرد که مهم‌ترین آن را می‌توان جاب آفر دانست. جاب آفر به این معنا است که کارفرمای آلمانی برای پوزیشن کاری خود درخواست کار را برای نیروی متخصص غیرآلمانی می‌دهد. در حقیقت کارفرما، دعوت‌نامه کاری ارسال می‌کند.

جاب آفر آلمان چیست؟
کارفرماهای آلمانی می‌توانند برای جذب نیروی متخصص خارجی از طریق جاب آفر اقدام کنند

تمام این شرایط باعث شده است تا فرصت اقامت آلمان برای نیروهای متخصص خارجی فراهم شود. بنابراین کارفرماهای آلمانی می‌توانند برای جذب نیروی متخصص خارجی از طریق جاب آفر اقدام کنند تا شرایط حضور مهاجر در سمت مد نظر فراهم شود. در حقیقت می‌توان درخواست جاب آفر را به عنوان اولین قدم برای مهاجرت به آلمان در نظر گرفت.

جاب آفر آلمان، یک فرصت شغلی جذاب در این کشور اروپایی ارائه می‌دهد. مهم‌ترین شرایط جاب آفر آلمان اخذ پیشنهاد شغلی حوزه مورد تخصصتان از کارفرمای ساکن آلمان است. برای طی کردن مراحل ویزای جاب آفر آلمان در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه، بهتر است از وکیل مهاجرت به آلمان کمک بگیرید.

چه مدت زمان طول می کشد تا درخواست شما در رابطه با اخذ جاب آفر آلمان بررسی شود؟

در ابتدا باید عنوان کنیم که به‌ صورت کلی پروسه دریافت ویزای آلمان و مهاجرت به این کشور، پروسه‌ای پیچیده بوده و نیاز به صرف وقت و زمان کافی دارد. دریافت چنین ویزایی برای هر نفر بسته به حرفه او و همچنین پیشنهاد نامه و شرایط، می‌تواند با فرد دیگر متفاوت باشد. اما باید بدانید که بیشترین تایم شما برای دریافت چنین ویزایی، صرف پیدا کردن یک کارفرما و دریافت پیشنهاد نامه کاری از سوی او خواهد شد.

شرایط جاب آفر آلمان چیست؟

درست است که جذب نیرو از طریق جاب آفر برای مهاجرها فراهم شده است، اما در آن طرف هم کارفرمای آلمانی در شرایط خاص می‌تواند برای جاب آفر اقدام کند. ارسال درخواست همکاری از سوی کارفرمای آلمانی، مهم‌ترین شرایط اخذ جاب آفر است. اما کارفرما در صورتی می‌تواند درخواست جاب آفر و جذب نیروی خارجی داشته باشد که برای فرصت شغلی مد نظر، نیروی آلمانی متخصص درخواست همکاری نداده باشد. به این معنا که کارفرمای آلمانی ابتدا باید سه ماه آگهی موقعیت کاری خود را در آلمان منتشر کند و بعد از آن هم سه ماه آگهی خود را در حوزه اروپا منتشر کند. اما شرایط دیگری هم برای اخذ جاب آفر وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های آلمان یا معادل‌سازی آن برای اخذ جاب آفر الزامی ‌است. البته که نیازی نیست مدرک تحصیلی با تخصص نیروی کار همخوانی داشته باشد.
 • افرادی که جاب آفر دریافت می‌کنند باید حداقل پنج سال در حیطه تخصص و کاری خود، فعالیت کرده باشند و سابقه مستند ارائه کنند.
 • آشنایی و تسلط به زبان آلمانی یکی دیگر از شرایط جاب آفر آلمان است. البته برخی از شرکت‌های آلمانی، زبان انگلیسی را هم تایید می‌کنند.

در صورتی که در بازه شش ماهه، فرد مورد نظر خود را استخدام نکند، می‌تواند برای جاب آفر و جذب نیروی متخصص خارجی اقدام کند.

چگونه می‌توان جاب آفر آلمان دریافت کرد؟

سوال پرتکرار مهاجرهای خارجی به خصوص ایرانی‌ها این است که چگونه جاب آفر برای آلمان دریافت کرد؟ برای اینکه بتوان به این سوال پاسخ داد بهتر است بگوییم که دو راه برای اخذ جاب آفر کشور آلمان وجود دارد که هریک به شرح زیر هستند.

روش اول دریافت جاب آفر آلمان

متقاضی‌های کار و مهاجرت آلمان می‌توانند به صورت مستقبل برای اخذ جاب آفر اقدام کنند. در حقیقت متقاضی باید به وب‌سایت‌های کاریابی آلمانی مراجعه کند و موقعیت‌های شغلی مختلف را مورد بررسی قرار دهد. در نهایت با ارسال رزومه و درخواست کار برای کارفرما، می‌توان شانس اخذ جاب آفر را افزایش داد.

روش دوم اخذ جاب آفر آلمان

متقاضی در روش دوم با مراجعه به موسسه‌های اعزام نیروی کار آلمان می‌تواند برای شغل‌های مد نظر خود درخواست دهد. با توجه به اینکه الویت جذب نیروی کار در هر کشوری با نیروهای بومی‌ و شهروندی است، اما ممکن است که برای موقعیت شغلی مد نظر کارفرما، نیروی کار درخواست ندهد. از این‌رو شرایط جاب آفر فراهم شده است تا از نیروهای خارجی متخصص کمک گرفت.

توجه داشته باشید که قبل از اینکه برای اخذ جاب آفر اقدام کنید، نیاز است که موقعیت شغلی شما تایید شده باشد. در حقیقت با اخذ جاب آفر می‌توانید برای ویزای کار آلمان اقدامات لازم را انجام دهید. در حقیقت شرایط اخذ ویزا قبل از مصاحبه و تایید شما برای کار در شرکت آلمانی وجود ندارد. ویزای کاری هم شرایط مشابه ویزای تحصیلی دارد، به این معنا که ابتدا دانشگاه آلمانی باید شما را پذیرش کند و سپس برای ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مصاحبه جاب آفر المان

برای دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای آلمانی، قبل از هر چیزی مصاحبه با شما انجام می‌شود که باید در این مصاحبه مهارت‌های فردی و کاری خود را نشان دهید.
اغلب مصاحبه‌هایی که کارفرماها با شما انجام می‌دهند، انگلیسی است اما باید تسلط نسبی به زبان آلمانی نیز داشته باشید تا بتوانید در مصاحبه جاب آفر آلمان پیروز شوید. رعایت کردن قوانین زبان آلمانی و استفاده از واژه‌های مناسب تاثیر زیادی در موفق بودن مصاحبه کاری شما خواهد داشت.

در مصاحبه جاب آفر آلمان سعی کنید که سوالات مربوط به دانش زبانی و مدارکتان را به صورت کاملا صادقانه جواب بدهید، زیرا اگر خلاف این موضوع ثابت شود، جاب آفر باطل خواهد شد.

مصاحبه جاب آفر آلمان ممکن است به صورت حضوری و یا آنلاین باشد که اکثرا به صورت آنلاین انجام می‌شود. هنگامی که قصد دارید در مصاحبه شغلی شرکت کنید، باید ظاهر آراسته‌ای داشته باشید و برای پرسش‌های احتمالی آماده شوید. همچنین در زمان مناسب آنلاین شوید و قبل از آن آنلاین شدن، اینترنت تاثیر و صدای خود را چک کنید. پلتفرم‌هایی که عموما مصاحبه‌های کاری آلمان در آن‌ها برگزار می‌شود، اسکایپ و زوم است.

نمونه سوالات و موضوعات مصاحبه جاب آفر در آلمان شامل موارد زیر است:

 • معرفی کامل خود
 • صحبت در مورد موفقیت‌هایتان
 • صحبت در مورد آینده
 • سوال در مورد میزان شناخت شرکت
 • سوال در مورد علت درخواست موقعیت شغلی
 • میزان انتظار شما از درآمد
 • دلیل بیرون آمدن از کار قبلی‌تان
 • دلیل انتخاب شما برای موقعیت شغلی مورد نظر

اگر مایل به قبولی در مصاحبه جاب آفر آلمان هستید، باید قبل از هرگونه اقدام و رسیدن به این مرحله پاسخ‌های مصاحبه را آماده کنید و تمرین زیادی داشته باشید و با اعتماد به نفس جلوی دوربین و یا به صورت حضوری در مصاحبه حاضر شوید.  با این کار به راحتی می‌توانید جاب آفر آلمان را دریافت کنید.

آیا برای دریافت جاب آفر آلمان محدودیت سنی وجود دارد؟

ممکن است برای شما هم این سوال ایجاد شود که آیا برای دریافت جاب آفر کشور آلمان محدودیت سنی وجود دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت جاب آفر کشور آلمان حداقل محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. اما با این ‌حال بسته به شرایط و قوانینی که برای دریافت چنین ویزایی وجود دارد، فرد باید سنی داشته باشد که مدرک دانشگاهی خودش را دریافت کرده باشد و حداقل چند سالی هم سابقه کار حرفه‌ای داشته باشد.

اما از سوی دیگر برای اخذ جاب آفر این کشور، باید حداکثر ۴۵ سال سن داشته باشید. به بیان دیگر اگر سن شما از ۴۵ سال بیشتر باشد، شرایط اخذ جاب آفر آلمان را نخواهید داشت. البته یک سری استثنائاتی نیز برای این مسئله وجود دارد. برای مثال اگر فرد در حرفه خود تخصص بالایی داشته باشد و سابقه کاری مناسبی را کسب کرده باشد، می‌تواند کارفرمای خود را برای دریافت موقعیت شغلی راضی کند.

آیا برای دریافت جاب آفر آلمان محدودیت سنی وجود دارد؟
برای دریافت جاب آفر کشور آلمان حداقل محدودیت سنی خاصی وجود ندارد

برای اخذ جاب آفر آلمان چه روش‌هایی وجود دارد؟

افراد خارجی می‌توانند از طریق روش‌های مختلفی برای اخذ جاب آفر کشور آلمان اقدام کنند که این روش‌ها به شرح زیر هستند:

 • استفاده از موسسه‌های کاریابی ایرانی، اولین قدم برای درخواست جاب آفر است.
 • در روش بعدی متقاضی‌های واجد شرایط می‌توانند درخواست خود را به کاریابی‌ها و وب سایت‌های آلمانی و خارجی ارسال کنند تا با مشاهده لیست موقعیت‌های شغلی خالی، بهترین انتخاب را داشت.
 • همچنین افراد متقاضی جاب آفر می‌توانند از طریق روزنامه‌های محلی آلمان برای موقعیت‌های شغلی اقدام کنند و به طور مستقیم برای ارسال رزومه اقدام کرد.

همانطور که توضیح داده شد، جاب آفر برای افرادی است که از سوی کارفرمای آلمانی درخواست کار دارند.

وب‌سایت‌های کاریابی آلمان

سه روش مختلف برای اخذ جاب آفر ارائه کرده‌ایم. خب مشخص است که شرایط ارسال رزومه کاری از طریق روزنامه‌های محلی آلمان به چه شکل انجام می‌شود و وب‌سایت‌های کاریابی ایرانی هم با یک جستجوی ساده اطلاعات را در اختیار شما قرا می‌دهند. اما مهم است که با سایت‌های کاریابی در آلمان آشنا شوید تا از طریق این وب‌سایت‌ها راحت‌تر با کارفرمای آلمانی در ارتباط باشید. آدرس برخی از وب‌سایت‌های کاریابی معتبر آلمانی عبارتند از:

 • وب سایت Indeed
 • وب سایت Federal Employment Agency
 • شبکه‌های اجتماعی همچون LinkedIn
 • make-it-in-germany

به طور کلی باید قبل از هرگونه ارسال رزومه و اقدام، تحقیقات کافی برای موقعیت کاری مد نظر خود داشته باشید. ارسال رزومه برای شغل مورد نظر و تخصص مورد نیاز، جزو مواردی هستند که باید با دقت بیشتری به آن پرداخت. زیرا ممکن است که شما به عنوان متقاضی زمان کافی برای ارسال رزومه و سایر اقدامات صرف کنید، اما در نهایت متوجه شوید که تخصص مورد نیاز کارفرما را ندارید. در نتیجه قبل از هرگونه اقدام برای اخذ جاب آفر نیاز است که شرایط را به طورکلی بررسی کرد.

دریافت جاب آفر آلمان از کارفرما چه روالی دارد؟

شرایط اخذ جاب آفر آلمان برای موقعیت‌های شغلی از طریق درخواست و دعوتنامه کارفرمای آلمانی، فراهم شده است. در حقیقت دریافت جاب آفر موقعیت‌های شغلی، روند ثابتی دارد. البته که این موضوع شروع مهاجرت است و برای اینکه در این مسیر گمراه نشد، بهتر است که از وکیل مهاجرتی استفاده کرد. اما توصیه می‌کنیم که شرایط دریافت جاب آفر کشور آلمان را از طریق کارفرما بدانید که در ادامه توضیح خواهیم داد.

تسلط به زبان آلمانی

به طور حتم برای اینکه بتوانید با کارفرما و سایر کارمند‌ها ارتباط برقرار کنید، نیاز است که تسلط نسبی به زبان آلمانی داشته باشید. تسلط به زبان آلمانی و در برخی از شرکت‌های زبان انگلیسی، جزو مهم‌ترین مواردی هستند که باید به آن توجه کرد. در نتیجه اگر مهاجرت کاری به آلمان را در برنامه‌ریزی‌های زندگی خود قرار داده‌اید باید بدانید که برای دریافت جاب آفر، نیاز است، آموزش زبان آلمانی را جدی بگیرید.

ویزای جاب آفر آلمان
برای اخذ جاب آفر آلمان نیاز به مدرک زبان نیست بلکه دانش زبان آلمانی در حدB1 مورد قبول میباشد.

تهیه رزومه

افرادی که متقاضی کار در آلمان هستند، باید یک روزمه کاری عالی و متناسب با تخصص خود آماده کنند. وجود تجربه‌های کاری و تخصص‌های اضافی در موقعیت شغلی، شانس شما را برای استخدام افزایش می‌دهد. همچنین نیاز است که رشته تحصیلی و مدرک تحصیلی خود را هم در رزومه اعلام کنید. در حقیقت هر توانایی که برای موقعیت شغلی ارسالی، مهم تلقی می‌شود را بهتر است که در رزومه کاری وارد کنید. به طور حتم شما با رزومه خود، باید کارفرما را برای مصاحبه مجاب کنید.

تهیه مدارک

بعد از تکمیل رزومه و شرایط مصاحبه، نیاز است که مدرک مورد نیاز را بررسی کنید. مدارکی مانند: مدرک تحصیلی، مدارک شناسایی و بیمه درمان است که باید با دقت زیادی تهیه شوند. اگر یکی از مدارک شما نقص داشته باشد، به طور حتم ریجکت خواهید شد و زمان را از دست می‌دهید. همچنین توجه داشته باشید که این مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشند تا بتوان برای کارفرمای آلمانی ارسال کرد.

عقد قرارداد با شرکت کارفرما

هنگامی عقد قرارداد بین متقاضی و کارفرما انجام می‌شود که تمام شرایط جاب آفر در این مرحله بررسی شده باشند. در حقیقت برای اینکه بتوان جاب آفر کشور آلمان را دریافت کرد نیاز است که جزئیات قرارداد اعلام شود که این موارد عبارتند از:

 • میزان دستمزد
 • ساعت کاری
 • شرایط کار
 • شرح وظایف

توجه کنید که در قرارداد کاری می‌توان بند پایانی را با توافق کارفرما و متقاضی کار اتخاذ کرد. به این معنا که شرایط کلی ترک کار یا اخراج از سوی کارفرما قید شود و در صورت توافق بین دو نفر برای همکاری، قرارداد بسته شود.

عقد قرارداد با شرکت کارفرما
برای اینکه بتوان جاب آفر کشور آلمان را دریافت کرد نیاز است که جزئیات قرارداد اعلام شود

همچنین نیاز است که مبلغ حقوق در نظر گرفته شده با حداقل مبلغ حقوق وزرات کار آلمان تطابق داشته باشد. این موضوعات مواردی هستند که باید هنگام بستن قرارداد به آن‌ها توجه کرد.

درخواست ویزای جاب آفر

با عقد قرارداد کاری با شرکت آلمانی باید به سفارت مراجعه کرد و مدارک مورد نیاز را ارائه داد تا بتوان برای ویزا درخواست ثبت کرد. در این مرحله، سفارت مدارک شما را بررسی خواهد کرد و در صورت تاییده مدارک، ویزای جاب آفر صادر می‌شود.

مهاجرت به آلمان

با صدور ویزا می‌توان چمدان‌های خودتان را برای مهاجرت به آلمان آماده کنید. با سفر به آلمان و از طریق ویزای کاری خود به شرکت مد نظر بروید و کارتان را آغاز کنید.

ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟

ممکن است برای شما هم این سوال پیش‌آمده باشد که ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟ باید عنوان کرد که این ویزا در کنار ویزای جاب آفر آلمان ویزایی است که در نهایت می‌تواند منجر به دریافت ویزای کاری آلمان و مهاجرت به این کشور شود. در این روش به فرد متقاضی ۶ ماه فرصت داده می‌شود تا در کشور آلمان به ‌صورت آزادانه زندگی کرده و در این مدت ‌زمان به دنبال یک موقعیت کاری باشد.

این ویزا به‌خصوص برای افرادی که در کنار داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط، می‌خواهند با حضور در کشور اروپایی به‌ صورت فیزیکی به دنبال پیدا کردن شغل مناسب خودشان باشند، بسیار مناسب است. یکی از شرایط دریافت چنین ویزایی همچون ویزای جاب آفر کشور آلمان، داشتن مدرک تحصیلی، حداقل لیسانس و سابقه کاری مرتبط است. شما به مدت ۶ ماه فرصت دارید تا با در دست‌ داشتن مدرک تحصیلی و رزومه خود در خاک آلمان به دنبال کار باشید.

تفاوت ویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر آلمان در چیست؟

حال که به‌صورت کامل با هر دو این ویزاهای آلمان آشنایی پیدا کردید، متوجه برخی از تفاوت‌ها و شباهت‌هایی در آن‌ها شدید. همان‌طور که گفته شد در ویزای جاب آفر آلمان شما باید بتوانید در مرحله اول یک پیشنهاد نامه کاری از سوی یک کارفرمای آلمانی را کسب کنید و بعد با دردست‌داشتن قرارداد خود، جهت دریافت ویزای کاری آلمان اقدام کنید. در این روش فرد متقاضی بلافاصله بعد از ورود به خاک آلمان می‌تواند کار خودش را در این کشور آغاز کند.

اما در سوی دیگر ویزای جاب سیکر به فرد ۶ ماه مهلت می‌دهد تا در کشور آلمان حضور پیدا کرده و در این مدت به دنبال شغل متناسب با حرفه و تخصص خودش باشد. اولین تفاوت بین آن‌ها در مرحله پیدا کردن کار است. در روش جاب آفر شما ابتدا موقعیت شغلی را پیدا کرده و سپس به خاک آلمان مهاجرت می‌کنید؛ در حالی ‌که با ویزای جاب سیکر ابتدا در خاک آلمان حضور پیدا کرده و سپس به دنبال پیدا کردن شغل متناسب با خود خواهید بود.

به بیان دیگر به کمک ویزای جاب آفر آلمان شما وقت و انرژی بسیار کمتری را صرف پیدا کردن شغل خواهید کرد. از سوی دیگر در روش جاب سیکر شما باید هزینه‌های زندگی در کشور آلمان مانند هزینه‌های رفت‌وآمد، هزینه‌های مسکن، خوردوخوراک و غیره، را در نظر داشته باشید. ازاین‌رو شما در روش جاب سیکر باید یک مدرک بسیار مهمی را برای اخذ ویزای کاری آلمان در اختیار داشته باشید.

این مدرک با نام گواهی تمکن مالی شناخته می‌شود. این گواهی به معنای آن است که شما می‌توانید از پس تمامی هزینه‌های زندگی در کشور آلمان در مدت ۶ ماهه برخواهید آمد. در صورتی ‌که در روش جاب آفر آلمان به هیچ گواهی تمکن مالی نیاز ندارید. همچنین باید به‌خاطر داشته باشید که در روش جاب سیکر آلمان اگر شما نتوانید در بازه ۶ ماهه یک موقعیت شغلی برای خودتان پیدا کنید، باید به کشور مبدا خودتان برگردید. این به معنای آن است که تمامی هزینه‌ها و سختی‌هایی که به جان خریده‌اید، بربادرفته است.

مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان

تکمیل مدارک یکی از مهم‌ترین مراحلی است که در مسیر دریافت ویزا وجود دارد. در صورتی ‌که در یکی از مدارک مورد نظر دولت آلمان برای دریافت ویزای جاب آفر، نقص یا کاستی وجود داشته باشد، علاوه‌بر اینکه کل فرآیند دریافت ویزا با تاخیر روبه‌رو می‌شود، احتمال رد شدن درخواست متقاضی افزایش پیدا می‌کند. از این‌رو برای جلوگیری از پیش‌آمدن چنین مشکلاتی باید به ‌صورت کامل با مدارک دریافت جاب آفر کشور آلمان آشنایی داشت. در نتیجه قبل از هر اقدامی ‌بهتر است که به تکمیل مدارک خودتان بپردازید. اما چه مدارکی را باید برای دریافت جاب آفر بررسی کرد؟

مدارک مورد نیاز جاب آفر آلمان
تکمیل مدارک یکی از مهم‌ترین مراحلی است که در مسیر دریافت ویزا وجود دارد

مدارک مختلفی برای احزاز هویت و شرایط کاری و تحصیلی وجود دارند که هنگام درخواست جاب آفر باید مورد بررسی قرار گیرند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • عکس پاسپورت (در ۳ ماه گذشته گرفته شده باشد.)
 • ارائه تمام مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه یا پاسپورت و کپی از تمام صفحات
 • قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک مربوط به سابقه کاری
 • بیمه مسافرتی با پوشش ۳۰,۰۰۰ یورو
 • رزومه و سابقه کاری
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • ترجمه مدارک تحصیلی

نکته مهم هنگام ارسال مدارک این است که تمام مدارک باید با ترجمه ارسال شوند تا روند اخذ ویزا سریع‌تر پیش رود. همچنین توصیه می‌کنیم که این روند را به یک متخصص یا وکیل مهاجرتی بسپارید.

شرایط جاب آفر آلمان برای بسیاری از مهاجرانی که قصد دریافت اقامت کاری آلمان را دارند چالش بزرگی است. برای درخواست ویزای جاب آفر آلمان، باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در آلمان داشته باشید، مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز برای شغل مورد نظر را دارا باشید و هزینه‌های ویزا بپردازید. آشنایی دقیق با ویزای جاب آفر آلمان ضروری است تا بتوانید به درستی و به سادگی در این کشور شغل پیدا کنید.

در ادامه اگر قصد آشنایی با روش های دیگر مهاجرت کاری به آلمان مانند اخذ آوسبیلدونگ و دوره های کارآموزی در آلمان را دارید میتوانید این صفحه را مطالعه فرمایید.

جاب آفر آلمان بدون مدرک تحصیلی

برای خیلی از افراد سوال پیش می‌آید که آیا بدون مدرک تحصیلی می‌توانم جاب آفر آلمان را دریافت کنم؟ در جواب سوال باید بگوییم که بله امکان دریافت جاب آفر آلمان بدون مدرک تحصیلی نیز وجود دارد؛ فقط باید برخی از ویژگی‌ها را جایگزین مدرک دانشگاهی نمایید تا بتوانید مهاجرت کاری به آلمان را داشته باشید.

به یاد داشته باشید که دریافت جاب آفر آلمان بدون مدرک تحصیلی کمی سخت است، زیرا شما باید ثابت کنید که نیروی کار بهتری در مقایسه با متقاضیان آلمانی هستید. همچنین باید مهارت شغلی یا تجربه کاری مهم برای جایگزین مدرک تحصیلی داشته باشید.

برای پیدا شغلی که نیاز به مدرک تحصیلی ندارد، باید به سایت‌های کاریابی مراجعه کنید و لیست مشاغلی که به مدارک تحصیلی نیاز دارند را پیدا کرده و رزومه خود را ارسال کنید. در صورتی که یک کارفرمای آلمانی درخواست شغلی شما را تایید کرد، شما با دعوتنامه که او برایتان ارسال می‌کند، می‌توانید ویزا بگیرید و شروع به کار کنید.

در حالت کلی دریافت جاب آفر بدون مدرک تحصیلی در صورتی ممکن است که شما مهارت شغلی بسیار زیادی داشته باشید که کارفرمایان آلمانی بخواهند شما را جایگزین متقاضیان آلمانی کنند.

هزینه دریافت جاب آفر چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای کار، در مجموع حدود ۷۵ یورو است. اما مهم است بدانید که این مبلغ در صورت ریجکت ویزا، قابل استرداد نیست و برای درخواست مجدد نیاز است که هزینه‌ها را دوباره پرداخت کرد. همچنین این هزینه به صورت جدا و مستقل از هزینه دریافت پیشنهاد کاری است.

هزینه دریافت جاب آفر چقدر است؟
این هزینه به صورت جدا و مستقل از هزینه دریافت پیشنهاد کاری است.

سابقه کاری برای دریافت جاب آفر آلمان

سابقه کاری یکی از شرایط اخذ جاب آفر کشور آلمان است. در حقیقت داشتن مدارک کامل و مدرک تحصیلی به تنهایی برای دریافت جاب آفر کافی نیستند و باید برای این درخواست سابقه کاری داشت. افراد متقاضی برای جاب آفر باید علاوه‌بر تحصیلات معادل‌سازی شده با دانشگاه‌های آلمان، سابقه کاری در موقعیت شغلی مورد نظر را هم داشته باشند. حداقل سابقه کاری مرتبط با موقعیت کاری در آلمان بین دو تا پنج سال است. بهتر است قبل از هرگونه اقدام میزان سابقه کار مورد نظر کارفرما را بدانید تا زمان خود را از دست ندهید.

همچنین نیاز است که اسناد مربوطه به فعالیت شغلی خود را برای شرکت آلمانی در قالب رزومه ارسال کنید.

آلمان، برای چه مشاغل نیروی کار خارجی نیاز دارد؟

همانطور که اشاره شد، کشور آلمان برای تقویت اقتصاد خود، شرایط فعالیت‌های کاری مختلفی را توسعه داده است که الزام استفاده از متخصص‌های حرفه‌ای را روزبه‌روز بیشتر می‌کند. از این‌رو افراد مهاجر خارجی هم می‌توانند شانس این را داشته باشند که در حوزه تخصصی خود، مشغول به کار شوند. اما مهم‌ترین مشاغل در کشور آلمان که نیاز به تخصص دارند به شرح زیر هستند.

مشاغل حوزه پزشکی و پیراپزشکی عبارتند از:

 • دندانپزشک
 • پزشک عمومی
 • دامپزشکی
 • پرستاری
 • مامایی
 • ارتوپدی، توانبخشی
 • شنوایی سنجی
 • مشاغل بیمارستانی و نگهداری از سالمندان

مشاغل حوزه رشته‌های مهندسی عبارتند از:

 • مهندس IT، مهندس نرم‌افزار، برنامه نویس
 • مهندس صنایع
 • مهندس مکانیک، مهندس برق و برق صنعتی
 • مهندسی ژنتیک، مهندسی مواد، مهندسی شیمی
 • مهندسی مخابرات
 • مهندس عمران، مهندس معماری
 • مهندسی نفت
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی پزشکی و تجهیرات پزشکی
 • مهندسی جوس و مهندسی معدن

مشاغل رشته‌های فنی عبارتند از:

 • خودرو
 • علوم پایه
 • لوکوموتیورانی
 • رباتیک
 • مدیر پروژه
 • مشاغل ساختمانی
 • تکنولوژیست صنعت
 • مدیر خرید، دستیار فروش
 • مکانیک ساخت و ساز

متقاضی جاب آفر بهتر است که قبل از هرگونه اقدام برای ارائه مدرک تحصیلی و سابقه کار، ابتدا شغل مورد نظر را بررسی کند و متناسب با مشاغلی که گفته شده است، رزومه ارسال کند.

میانگین حقوق مشاغل مختلف در آلمان چقدر است؟

میزان حقوق یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد را مجاب به مهاجرت و فعالیت‌های کاری می‌کند. در سال 2023 برای هر یک ساعت کار باید 12 یورور در نظر گرفت. این مبلغ، حداقل حقوق از سوی دولت است، اما برخی از رشته‌های شغلی در آلمان حقوق بیشتر را برای مشاغل در نظر می‌گیرند که این شغل‌ها به ترتیب میزان حقوق، در جدول زیر آمده است:

شغل میانگین درآمد
رشته‌های مختلف پزشکی میانگین حقوق 85 هزار یورو در سال
مدیران منابع انسانی میانگین حقوق 67 هزار یورو در سال
وکلا میانگین حقوق 65 هزار یورو در سال
مهندس‌های رشته‌های مختلف میانگین حقوق 61 هزار یورو در سال
متخصص‌های IT میانگین حقوق 59 هزار یورو در سال
متخصص‌های مالی میانگین حقوق 58 هزار یورو در سال
مدیران فروش میانگین حقوق 57 هزار یورو در سال
مدیران بازاریابی میانگین حقوق 54 هزار یورو در سال
معلم‌ها میانگین حقوق 50 هزار یورو در سال
آرشیتکت‌ها میانگین حقوق 45 هزار یورو در سال
پرستارها میانگین حقوق 35 هزار یورو در سال
مترجم‌های متخصص میانگین حقوق 29 هزار یورو در سال
آشپزها میانگین حقوق 25 هزار یورو در سال

طبق قوانین کار در آلمان، تمام افرادی که مشغول فعالیت هستند، چه مهاجر بین‌المللی یا شهروند آلمانی باید از حداقل حقوق مشخص شده در سال 2023 بهره‌مند شوند.

میانگین حقوق مشاغل مختلف در آلمان چقدر است؟
میزان حقوق یکی از مهم‌ترین مواردی است که افراد را مجاب به مهاجرت و فعالیت‌های کاری می‌کند

ویزای جاب آفر آلمان یک فرصت برای افرادی فراهم می‌کند که می‌خواهند به دنبال ادامه تخصصشان در آلمان باشند. شرایط جاب آفر آلمان شامل داشتن تخصص و مهارت‌های مطابق با نیازهای بازار کار آلمان است. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا به مدت ۶ ماه در آلمان به دنبال کار بگردند. پس از پیدا کردن شغل، می‌توانند ویزای کار دریافت کرده و در آلمان باقی بمانند. اگر شما نیز به دنبال فرصت‌های شغلی در آلمان هستید، جاب آفر آلمان می‌تواند در رسیدن به اهداف شغلی و مهاجرتی شما مفید باشد.

روش جاب آفر پیوست خانواده

متقاضی‌هایی که برای مهاجرت به آلمان ویزای جاب آفر را دریافت کرده باشند، می‌توانند خانواده خود را به آلمان ببرند. این موضوع به دو بخش متقاضی‌های حوزه اتحادیه اروپا و سایر افراد خارجی تقسیم می‌شود. بدین معنا که افراد عضو اتحادیه اروپا می‌توانند با دریافت جاب آفر کشور آلمان، تمام اعضای خانواده خود را که شامل: پدر و مادر، پدر بزرگ، مادر بزرگ، همسر و فرزند‌های زیر 21 سال است، همراه خود به آلمان ببرند. اما متقاضی کشور‌های دیگر با دریافت جاب آفر می‌توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به آلمان ببرند. البته در برخی از موارد می‌توان برای اعضای دیگر خانواده هم درخواست داد.

همچنین افرادی که بلو کارت آلمان را دارند، می‌توانند به طور همزمان برای همراهی خانواده خود اقدام کنند.

به طور کلی برای اینکه متقاضی بتواند خانواده‌اش را از طریق جاب آفر، همراه خود به آلمان ببرد، نیاز است که یکسری شرایط را داشته باشد که این موارد عبارتند از:

 • تمکن مالی و تامین منابع مالی کافی برای هزینه‌های اعضای خانواده
 • آشنایی خانواده متقاضی با زبان آلمانی در سطح A1
 • وجود فضای اقامتی برای اعضای خانواده

از طرفی هم افراد فاقد بلوکارت باید بعد از گذشت سه ماه اقامت در آلمان، برای خانواده خود، درخواست ویزا داشته باشند.

جاب آفر معتبر چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای اینکه بتوان به جاب آفر شما اعتماد کرد، نیاز است که پیشنهاد کار قابل استناد باشد و از سوی شرکت یا ارگان مورد تایید آلمان صادر شود. در حقیقت شرکت آلمانی نباید تازه تاسیس باشد یا فرار مالیاتی داشته باشد. از طرفی هم باید حقوق متقاضی از سوی کارفرما برای مدت یک سال، مشخص شده باشد. به طور کلی کارفرما باید حداقل مبلغ 50 هزار یورو را برای پرداخت حقوق متقاضی تضمین کند.

آیا برای دریافت جاب آفر آلمان باید مدرک زبان آلمانی داشت؟

یکی از نگرانی‌های افرادی که خواهان دریافت ویزای جاب آفر آلمان هستند این است که باید زبان آلمانی را برای اخذ این ویزا فرابگیرند. به ‌صورت کلی زمانی که شما قصد مهاجرت کاری به کشوری را داشته باشید، لازم است به زبان آن کشور تسلط داشته باشید و بتوانید با کارفرما، سایر کارمندان و از همه مهم‌تر ارباب‌رجوع و مشتریان ارتباط برقرار کنید. ازاین‌رو با اینکه شاید اهمیت مدرک زبان آلمانی در حد و اندازه سابقه و رزومه کار نباشد، اما در اختیار داشتن آن می‌تواند یک امتیاز مثبت برای متقاضیان باشد.

در این صورت می‌توان انتظار داشت که شانس شما برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان افزایش پیدا کرده و کارفرمایان بیشتری خواهان بستن قرارداد با شما باشند. برای اخذ جاب آفر آلمان نیاز به مدرک زبان نیست بلکه دانش زبان آلمانی در حد B1 مورد قبول میباشد.

چه مدت طول می‌کشد تا ویزای جاب آفر آلمان تایید شود؟

تایید ویزای جاب آفر آلمان به شرایط متقاضی و عوامل دیگر مانند: سفارت و کنسول‌گری آلمان مرتبط است. اما می‌توان در حالت نرمال، تایید ویزای جاب آفر کشور آلمان را بین یک هفته تا سه ماه تخمین زد. به طور قانونی دریافت ویزا بین یک تا دو ماه زمان می‌برد، اما ممکن است که شرایط اخذ ویزا با چالش‌های مختلفی همراه باشد. اگر بخواهیم مدت زمان مشخصی را اعلام کنیم باید بگوییم که در بدترین حالت، ویزای جاب آفر تا سه ماه صادر می‌شود.

تفاوت جاب آفر آلمان با جاب سیکر آلمان چیست؟

همانطور که توضیح داده شد، جاب آفر به معنای پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای خارجی است که برای موقعیت مشخص شغلی درخواست شده متقاضی داده می‌شود و مراحل عقد قرارداد انجام می‌شود. اما جاب سیکر آلمان به این معنا است که متقاضی می‌تواند برای مدت شش ماه در کشور آلمان اقامت داشته باشد و با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه کاری یا تخصصی که دارد، در جستجوی کار باشد.

دریافت ویزایی شش ماهه آلمان از طریق جاب سیکر یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی است که می‌توان بدون ارائه مدرک تحصیلی به دنبال شغل مناسب بود.
در حقیقت متقاضی به کمک ویزای جاب آفر، وقت و انرژی بسیار کمتری را صرف پیدا کردن شغل می‌کند. از سوی دیگر در روش جاب سیکر آلمان، باید هزینه‌های زندگی در کشور آلمان مانند: هزینه‌های رفت‌وآمد، هزینه‌های مسکن، خورد و خوراک و موارد دیگر را پرداخت کرد و شاید در انتهای شش ماه شغل مناسب هم پیدا کرد.

به طور کلی برای اینکه بتوان جاب سیکر آلمان را دریافت کرد، نیاز است که ابتدا تمکن مالی خود را اثبات کنید. این گواهی به معنای این است که متقاضی جاب سیکر می‌تواند به مدت شش ماه هزینه‌های خود را در آلمان پرداخت کند. اما برای دریافت جاب آفر نیازی به اثبات تمکن مالی نیست. همچنین در جاب سیکر اگر در مدت شش ماه، کار مناسب با تخصص پیدا نکرد، باید به کشور مبدا بازگشت. در حقیقت به این معنا که تمام هزینه‌ها و زمانی که برای پیدا کردن کار صرف کرده‌اید هدر می‌رود.

در نتیجه توصیه ما این است که برای درک بهتر جاب آفر و جاب سیکر از وکیل مهاجرت یا متخصص مشاوره بگیرید.

بلو کارت آلمانی چیست؟

بلو کارت آلمانی مانند گرین کارت بوده و به افرادی که توانسته‌اند آن را دریافت کنند اجازه می‌دهد تا آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته و در این کشورها مشغول به کار شوند. در واقع منظور از بلو کارت، مهر آبی رنگی است که بر روی پاسپورت افرادی که موفق به دریافت آن می‌شوند، زده خواهد شد. تفاوت دریافت بلو کارت آلمان با ویزای کاری معمولی آلمان در مقدار حقوقی است که فرد متقاضی بعد از بستن قرارداد از سوی کارفرمای آلمانی خودش دریافت می‌کند.

بلو کارت آلمانی چیست؟
اجازه می‌دهد تا آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته و در این کشورها مشغول به کار شوند

در صورتی‌ که فرد متقاضی موفق شود قرارداد کاری دریافت کند که حداقل میزان درآمد ناخالص او به میزان ۵۳.۶۰۰ یورو در سال باشد، می‌تواند برای اخذ بلو کارت آلمان اقدام کند.

مالیات کار در کشور آلمان به چه صورت است؟

باتوجه به اینکه میانگین حقوق شغل‌های مختلف را برای موقعیت‌های کاری بررسی کرده‌ایم، باید درباره مالیات هم اطلاعاتی داشته باشید. مالیات بردرآمد مهم‌ترین مالیاتی است که باید درباره آن اطلاعات داشته باشید. افرادی که در شرکت‌های دولتی یا خصوصی آلمان فعالیت کاری انجام می‌دهند، نگرانی برای پرداخت مالیات ندارد، زیرا مالیات به صورت ماهانه یا سالانه از حقوق این افراد کم می‌شود.

نکته مهمی ‌که در قانون کار و مالیات آلمان وجود دارد، این است که تمام شغل‌ها مشمول پرداخت مالیات بردرآمد هستند. خب مشخص است که میزان مالیات با توجه به درآمد افراد مشخص می‌شود، اما اگر درآمد شخصی با توجه به قانون کار آلمان به حد نصاب نرسد، مشمول پرداخت مالیات نمی‌شود.

مالیات شغلی، یکی از جوانب مهم برای جاب آفر آلمان است. شرایط جاب آفر آلمان به تعیین نرخ مالیات براساس درآمد شغلی شما می‌پردازد. باید توجه داشته باشید که با درخواست ویزای جاب آفر آلمان، شما موظف به پرداخت مالیات کاری می‌شوید. مزیت این سیستم این است که شما به عنوان کارمند درآمدتان را کسب می‌کنید و به طور همزمان به امکانات و خدمات کاملی دسترسی دارید. مالیات کاری در آلمان، بر اساس نرخ‌های مشخص محاسبه می‌شود و باید به دقت به شرایط جاب آفر آلمان توجه کنید تا مالیات خود را براساس قانون کار در آلمان پرداخت کنید.

به طور مثال: فرد مجردی که درآمد سالانه 9400 یورو داشته باشد یا زوج ازدواج کرده، درآمد سالانه 18800 یورو یا کمتر داشته باشند از پرداخت مالیات بردرآمد معاف خواهند بود.

بهتر است بدانید که نرخ مالیات بردرآمد از 14 درصد تا 42 درصد در نظر گرفته شده است و اداره مالیات آلمان مشخص می‌کند که شغل و درآمد شما در کدام دسته قرار می‌گیرد.
همچنین افراد می‌توانند در انتهای سال به اداره مالیات آلمان مراجعه کنند و برای پرداخت مالیات و بررسی مجدد اظهارنامه پر کنند تا بررسی‌های لازم انجام شود. در این اظهارنامه، اعداد و ارقام درآمد متقاضی به صورت واقعی وارد می‌شود و در صورت خطا یا اشتباه اصلاحات انجام می‌شوند.

بیمه در کشور آلمان به چه صورت است؟

به طور کلی بیمه یکی از اقدامات جهانی است که احساس آرامش و امنیت را القا می‌کند. آلمان هم به عنوان یکی از کشور‌های پیشرفته جهان از قوانین بیمه استفاده می‌کند. از این‌رو پنج بیمه اجباری مختلف در آلمان شناخته می‌شود. در حقیقت بیمه برای این کشور اهمیت زیادی دارد و به دسته بندی‌های بیمه درمانی، بیمه بازنشستگی، بیمه حوادث، بیمه بیکاری و بیمه مراقبت‌های طولانی مدت تقسیم می‌شوند.

بیمه در کشور آلمان به چه صورت است؟
پنج بیمه اجباری مختلف در آلمان شناخته می‌شود

برخی از بیمه‌ها را دولت آلمان ارائه می‌کند و برخی دیگر از طریق شرکت‌های خصوصی صادر می‌شوند. دقت داشته باشید که تمام شهروند‌های آلمانی باید تحت پوشش بیمه‌های درمانی باشند. همچنین اگر شهروندان آلمان در شرکت آلمانی، فعالیت داشته باشند، حق بیمه بین آن‌ها و کارفرما تقسیم می‌شود.

بازنشستگی در کشور آلمان به چه صورت است؟

همه کشورها شرایط بازنشستگی را برای افراد در نظر می‌گیرند. با افزایش سن و کاهش توان بدنی افراد قادر به انجام فعالیت‌های کاری مختلف نیستند. از این‌رو اگر در سال‌های جوانی مشغول به فعالیت کاری باشند می‌توانند از شرایط بازنشستگی استفاده کنند. در حقیقت در آلمان تمام افرادی که به صورت ماهانه بیش از 450 یورو درآمد کسب می‌کنند، تحت پوشش بیمه خواهند بود و هنگام بازنشستگی می‌توانند حقوق دریافت کنند. به طور کلی حقوق دوران بازنشستگی را اداره بیمه و شرکت کارفرما به صورت مشترک پرداخت می‌کنند.

در حقیقت دولت آلمان تمام مبالغی که افراد برای حق بیمه پرداخت می‌کنند را جمع‌آوری کرده و برای پرداخت حقوق افراد مشمول بازنشستگی در نظر می‌گیرند، می‌توان اینگونه گفت: افراد جوانی که در حال فعالیت‌های کاری هستند و حق بیمه پرداخت می‌کنند، در حال تامین هزینه حقوق بازنشسته‌ها هستند.
اما چگونه می‌توان در کشور آلمان حقوق دریافت کرد؟

سن قانونی برای بازنشستگی در آلمان

برخی از شغل‌ها سختی کار دارند و ممکن است که شرایط بازنشستگی برای این مشاغل تفاوت‌هایی داشته باشد. در کشور آلمان افرادی که بعد از سال 1964 به دنیا آمده‌اند باید در سن 67 سالگی بازنشسته شوند و افرادی که قبل از سال 1964 به دنیا آمده باشند، شرایط بازنشستگی زودتر را دارند.

دوره پرداخت بیمه

در کشور آلمان برای اینکه فردی بتوانند از خدمات بازنشستگی استفاده کند، نیاز است که حداقل پنج سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد. همچنینن باید به صورت کامل دوره بیمه خود را پرداخت کرده باشد تا مشمول استفاده از خدمات بیمه بازنشستگی شود. به طور کلی اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید نیاز است که با قوانین بیمه و بازنشستگی این کشور آشنا شوید تا دوران بازنشستگی خوبی را پشت سر بگذارید.

جاب آفر

جاب آفر

موفقیت در پذیرش به فاکتورهای مختلفی مانند رشته تحصیلی، سوابق کاری، رزومه حرفه‌ای، تمکن مالی و… بستگی دارد.

اخذ ویزای جاب آفر آلمان با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

یکی از مزیت‌های بسیار عالی برای افراد خارجی که می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند، جاب آفر آلمان است. مهم است که شرایط جاب آفر آلمان را بدانید تا به راحتی برای ویزای آن اقدام کنید. از این‌رو موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا بتوانید در زمان کوتاهی با ویزای جاب آفر آلمان آشنا شوید و برای مهاجرت به آلمان اقدامات لازم را انجام دهید. همانطور که می‌دانید شرایط کار در آلمان برای برخی از متقاضی‌ها فراهم نیست و باید قبل از هرگونه هزینه و اقدامی ‌با مشاوره متخصص یا وکیل مهاجرت کاری صحبت کرد، بنابراین می‌توانید از مجموعه مهاجرتی هرمس مشاوره رایگان دریافت کنید.

به طور کلی ما در این متن سعی کرده‌ایم که شما را با زیرساخت‌ها و موقعیت‌های شغلی و کاری آلمان آشنا کنیم، اما اگر سوال یا ابهامی ‌دارید که در این متن به آن اشاره نشده، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های هرمس در زمان کوتاهی به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه دریافت جاب آفر چقدر است؟
هزینه دریافت ویزای کار، در مجموع حدود ۷۵ یورو میباشد.
چه مدت زمان طول می کشد تا درخواست شما در رابطه با اخذ جاب آفر آلمان بررسی شود؟
دریافت چنین ویزایی برای هر نفر بسته به حرفه او و همچنین پیشنهاد نامه و شرایط، می‌تواند با فرد دیگر متفاوت باشد.
تا چه سنی می‌توان برای دریافت جاب آفر‌ کشور اقدام کرد؟
شرایط سنی برای دریافت جابر آفر وجود ندارد اما ممکن است که برای سن‌های بالاتر از 40 سال سختگیری‌های بیشتری انجام شود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

41 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمیرا صادقی
2 ماه قبل

سلام من ۲۶ سالم هست و رشته کامپیوتر خوندم و یک سال و نیم هم سابقه کاری دارم میخواستم بدونم چطوری میتونم جاب آفر آلمان رو تضمینی دریافت کنم؟

شقایق میرخانی
پاسخ به  سمیرا صادقی
1 ماه قبل

سلام سمیرا عزیز وقتتون بخیر
در حال حاضر ما با یه سری از شرکت‌های آلمانی ک حوزه‌ی آی تی دارن جذب نیرو میکنن همکاری داریم می‌تونید رزومتون و برای همکاران ما ارسال بکنید و در صورتی که تخصص شما تو حوزه آی تی مورد نیاز کارفرماهای آلمانی ما بود میتونید با همدیگه همکاری رو شروع کنیم و کارای استخدامتون رو برای آلمان انجام بدیم.

علی
2 ماه قبل

سلام
من ورودی ۹۶ مهندسی کامپیوترم اما بعد چند ترم تغییر رشته دادم به مدیریت بازرگانی، سال بعد کارشناسیم تموم میشه. حوزه کاریم کامپیوتر و مارکتینگ هست و ۵ سالیه سابقه دادم، آیا واجد شرایط جاب آفر آلمان گرفتن هستم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  علی
2 ماه قبل

سلام علی عزیز وقتتون بخیر
بله شما واجد شرایط استخدام شدن در آلمان هستید
در صورتی که سطح زبان انگلیسی و آلمانیتون خوب باشه و حداقل ب1 زبان آلمانی رو بلد باشید و از همه چی مهم تر با داشتن کارفرما میتونید مجوز ورود شما را اداره مهاجرت آلمان بگیرید.
برای پیدا کردن کارفرما شما میتونید هم خودتون با مکاتباتتون کارفرمای آلمانی پیدا کنید هم میتونید به موسسه های کاریابی مراجعه کنید تا بتونن به شما کمک کنن.

محمد
7 ماه قبل

سلام . من ارشد مکانیک تبدیل انرژی دارم و 38.5 سالم هست و15 سال سابقه کار در خطوط لوله نفت رادارم . برای جاب آفر آلمان میخواستم اقدام کنم آیا امکانش هست . زبان انگلیسی در حد ایلتس 6 بلدم وآلمانی تازه یک هفته هست دارم میخونم.

خانم میرخانی
پاسخ به  محمد
7 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
باتوجه به شرایط سنی و رشته تحصیلی و سابقه کار برای اخذ بلوکارت آلمان میتونید اقدام کنید.

محمد تقی دیبایی
1 سال قبل

با سلام خدمت شما – من 41 ساله هستم . لیسانس معماری با 20 سال سابقه کاری مرتبط – به نظر شما آیا شانس گرفتن ویزای کاری در آلمان را خواهم داشت – با تشکر از لطف و توجه شما

کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد تقی دیبایی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله شانس خواهید داشت اما ما برای تخصص شما آفر کاری برای آلمان ارائه نمیکنیم متاسفانه .

محمد تقی دیبایی
پاسخ به  کارشناس هرمس
1 سال قبل

با سلام و تشکر فراوان از توجه شما –

مهدیه متین
1 سال قبل

سلام
من 38 سالمه و ارشد آموزش زبان انگلیسی دارم و کارشناس رسمی دادگستری در رشتع زبان انگلیسی هستم ( مترجم دادگاه هستم ) پروانه کار کارشناسی رسمی دادگستری دارم 14 سال کار در همین راستا دارم و سابقه تدریس زبان هم دارم . برای ویزای کار آلمان میخوام اقدام کنم . امکان دریافت ویزا دارم ؟؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدیه متین
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه در حال حاضر آفر کاری در این زمینه نداریم.

علی
1 سال قبل

اگر برنامه نویس رشته ش مربوط به کامپیوتر نباشه.. برای مهاجرت میتونه اقدام کنه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  علی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
اگر شرایط سنی مناسب باشه و مهات و سابقه کار کافی در زمینه برنامه نویسی داشته باشید امکان پذیره براتون .

مهدی
1 سال قبل

مرسی از مقاله کامل و جامع جاب آفر آلمان سایت تون.

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

ممنون از توجه شما .

کادر هرمس اپلای
لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.