XHTML

جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان چیست؟
کشور آلمان را می‌توان یکی از کشورهای پیشرفته قاره اروپا به شمار آورد. این کشور قطب صنعتی و اقتصادی این قاره بوده و رشد بسیار زیادی در صنایعی همچون حمل‌ونقل هوایی، پزشکی، تولید مواد مصرفی، ماشین‌سازی و … داشته است. پیشرفت در تمامی این زمینه‌ها نیازمند داشتن نیروی کاری متخصص است. از سوی دیگر باید بدانید که کشور آلمان چند سالی است که با مشکل پیر شدن جمعیت و همچنین کاهش نرخ فرزندآوری روبرو شده است.


تمامی این شرایط دست‌به‌دست هم داده‌اند تا فرصت مهاجرت به آلمان برای نیروهای متخصص خارجی، مناسب شود. ازاین‌رو کارفرمایان آلمانی به دنبال جذب نیروهای خارجی بوده و  می‌توانند به کمک جاب آفر آلمان این نیروها را استخدام کنند. به بیان دیگر می‌توان عنوان کرد که جاب آفر کشور آلمان اولین قدم برای مهاجرت به این کشور از طریق کار و درخواست اقامت است.

همچنین می‌توان عنوان کرد که دریافت جاب آفر کشور آلمان یکی از مطمئن‌ترین و ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور برای افراد متخصص و کاربلد است. روزبه‌روز بر تعداد افرادی که متقاضی دریافت چنین ویزایی هستند افزوده می‌شود. از سوی دیگر دولت آلمان برای برطرف ‌کردن مشکل کمبود نیروی کار خود، مسیر این‌گونه مهاجرت را برای متقاضیان هموار کرده است.

موسسه هرمس هیچگونه فعالیتی در زمینه مشاوره شغلی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور نداشته و در این خصوص صرفا به عنوان یک موسسه همکار با کاریابی خارجی کاربین دارای مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز 52009 همکاری می کند. لذا کارجویان عزیز جهت مشاوره و راهنمایی های اولیه و اطلاع از فرصت های شغلی موجود در خارج از کشور و سایر شرایط لازم می توانند به آدرس کاریابی کاربین واقع در ولنجک-خیابان سیزدهم- مجتمع گالریا- ساختمان شمالی- طبقه اول – واحد 2 مراجعه یا با شماره 02128111107 مربوط به کاریابی مذکور تماس حاصل نمایند.

ابتدا در این ویدئو برای شما شرح میدهیم که بازار کار چه رشته هایی در آلمان مناسب تر میباشد:

هزینه دریافت جاب آفر چقدر است؟

هزینه دریافت ویزای کار، در مجموع حدود 75 یورو میباشد. (لازم بدانید که این هزینه در صورت رد ویزا بازگشت داده نمی شود و در صورت درخواست مجدد، دوباره باید این هزینه را پرداخت نمایید) .

 این هزینه به صورت جدا و مستقل از هزینه دریافت پیشنهاد کاری میباشد. 

در صورتی علاقه مندید که موسسه مهاجرتی هرمس اپلای برای شما اقدام به اخذ جاب آفر آلمان کند تماس بگیرید یا اینکه فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.

چه مدت زمان طول می کشد تا درخواست شما در رابطه با اخذ جاب آفر آلمان بررسی شود؟

در ابتدا باید عنوان کنیم که به‌ صورت کلی پروسه دریافت ویزا و مهاجرت به کشور آلمان، پروسه‌ای پیچیده بوده و نیاز به صرف وقت و زمان کافی دارد. دریافت چنین ویزایی برای هر نفر بسته به حرفه او و همچنین پیشنهاد نامه و شرایط، می‌تواند با فرد دیگر متفاوت باشد. اما باید بدانید که بیشترین تایم شما برای دریافت چنین ویزایی، صرف پیدا کردن یک کارفرما و دریافت پیشنهاد نامه کاری از سوی او خواهد شد.

دریافت ویزای جاب آفر آلمان به کمک موسسه حقوقی هرمس اپلای

به کمک ویزای جاب آفر می‌توان مهاجرت به آلمان را تجربه کنید

همان‌طور که اشاره شد به کمک اخذ ویزای جاب آفر کشور آلمان، شما می‌توانید به ‌سادگی زندگی و کار در این کشور را تجربه کنید. این مسیر مهاجرتی به‌خصوص برای افرادی که در این زمینه دارای سابقه کار بوده، مدرک دانشگاهی معتبر دارند و یا مدرک فنی و حرفه‌ای را کسب کرده‌اند، بسیار مناسب است. مسیر این‌گونه مهاجرت کاری نیز بدین صورت است که فرد در ابتدا بسته به توانایی و تخصص خود از یک کارفرمای آلمانی، یک پیشنهاد نامه کاری را دریافت می‌کند.

سپس با در دست ‌داشتن چنین پیشنهاد نامه‌ای برای اخذ ویزای کار آلمان اقدامات لازم را صورت خواهد داد. اما نکته بسیار مهم در این جا این است که پیدا کردن یک پیشنهاد نامه کاری مرتبط با توانایی و تخصص شما در کشور آلمان، کار چندان ساده‌ای نبوده و در صورتی ‌که به‌ خوبی نتوانید خودتان را به کارفرمایان آلمانی معرفی کنید، شانس دریافت جاب آفر آلمان را نخواهید داشت.

اما راه‌حل چیست؟ شما می‌توانید از خدمات و مشاوره تیم حرفه‌ای هرمس اپلای استفاده کنید و با پیدا کردن موقعیت‌های شغلی مختلف در کشور آلمان، به ‌سادگی پیشنهادهای کاری زیادی را دریافت کنید. مشاورین و وکلای تیم هرمس اپلای با روند و شیوه دریافت جاب آفر کشور آلمان آشنایی کامل داشته و می‌توانند به شما در این مسیر کمک فراوانی کنند. تنها کافی است تا با شماره‌های موسسه هرمس اپلای تماس گرفته تا در اولین فرصت شما را به مشاور مرتبط با خودتان متصل کنیم.

 

چه شغل‌هایی می‌توانند ویزای جاب آفر کشور آلمان را دریافت کنند؟

برای دریافت ویزای جاب آفر، موقعیت شغلی شما باید در لیست شغل‌های موردنیاز آلمان باشد

در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم که کشور آلمان یک کشور صنعتی بوده که وضعیت اقتصادی بسیار مناسبی دارد. شهروندان آلمان از امکانات اجتماعی و رفاهی بسیار زیادی برخوردار هستند و زندگی باکیفیتی را سپری می‌کنند. از سوی دیگر کمبود نیروی کار در این کشور موجب شده تا دولت مسیر مهاجرت نیروهای متخصص خارجی برای پرکردن چنین خلأیی را هموار کند.

باید عنوان کرد که دولت آلمان هرساله لیستی از مشاغل موردنیاز خودش در سال آتی را در وب‌سایت‌های مختلف منتشر می‌کند. این لیست که به لیست مشاغل موردنیاز آلمان معروف است، لیستی است که در آن شغل‌های مختلفی می‌توانند حضور داشته باشند. در صورتی‌ که موقعیت شغلی شما در این لیست وجود داشته باشد، می‌توانید مطمئن باشید که مسیر مهاجرت کاری شما از طریق دریافت جاب آفر آلمان بسیار هموارتر خواهد شد.

البته در این نقطه جا دارد تا به این مسئله اشاره کنیم که این لیست هرساله به‌روز خواهد شد و ممکن است شغل‌هایی که در سال‌های گذشته در آن وجود داشتند، در سال آتی حذف شوند و شغل‌های جدیدی جای آن‌ها را بگیرند. از سوی دیگر ممکن است شغلی که اکنون در این لیست وجود ندارد، در سال‌های آینده به آن افزوده شود.

از مهم‌ترین مشاغلی که به‌عنوان پای ثابت این لیست یاد می‌شوند می‌توان به مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مخابرات، مهندسی عمران، مدیریت، حسابداری، متالوژی، مواد، فاینانس و … اشاره کرد.

آیا برای دریافت جاب آفر آلمان محدودیت سنی وجود دارد؟

ممکن است برای شما هم این سوال ایجاد شود که آیا برای دریافت جاب آفر کشور آلمان محدودیت سنی وجود دارد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت جاب آفر کشور آلمان حداقل محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. اما با این ‌حال بسته به شرایط و قوانینی که برای دریافت چنین ویزایی وجود دارد، فرد باید سنی داشته باشد که مدرک دانشگاهی خودش را دریافت کرده باشد و حداقل چند سالی هم سابقه کار حرفه‌ای داشته باشد.

اما از سوی دیگر برای اخذ جاب آفر این کشور، باید حداکثر 45 سال سن داشته باشید. به بیان دیگر اگر سن شما از 45 سال بیشتر باشد، شرایط اخذ جاب آفر آلمان را نخواهید داشت. البته یک سری استثنائاتی نیز برای این مسئله وجود دارد. برای مثال اگر فرد در حرفه خود تخصص بالایی داشته باشد و سابقه کاری مناسبی را کسب کرده باشد، می‌تواند کارفرمای خود را برای دریافت موقعیت شغلی راضی کند.

آیا برای دریافت ویزای جاب آفر کشور آلمان داشتن تحصیلات واجب است؟

داشتن تحصیلات دانشگاهی یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت جاب آفر کشور آلمان است

در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم که افرادی می‌توانند جهت اخذ جاب آفر آلمان اقدام کنند که در کنار سابقه کاری لازم و کافی، مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر و مرتبط داشته باشند. به‌ صورت کلی حداقل مدرک تحصیلی برای دریافت چنین ویزایی، مدرک لیسانس در موقعیت‌های شغلی مورد قبول کشور آلمان است. برخی از افراد تصور می‌کنند که با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای نیز می‌توانند جاب آفر یا پیشنهاد نامه کاری آلمان را دریافت کنند.

در پاسخ به این افراد باید متذکر شود که داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای برای اخذ جاب آفر آلمان یک امتیاز مثبت خواهد بود، اما ضروری و کافی نیست. به بیان دیگر تنها با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای نمی‌توانید پیشنهاد نامه کاری آلمان را اخذ کنید.

 

ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟

در کنار ویزای جاب آفر، ویزای جاب سیکر نیز می_تواند منجر به مهاجرت کاری به آلمان شود

ممکن است برای شما هم این سوال پیش‌آمده باشد که ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟ باید عنوان کرد که این ویزا در کنار ویزای جاب آفر آلمان ویزایی است که در نهایت می‌تواند منجر به دریافت ویزای کاری آلمان و مهاجرت به این کشور شود. در این روش به فرد متقاضی 6 ماه فرصت داده می‌شود تا در کشور آلمان به ‌صورت آزادانه زندگی کرده و در این مدت ‌زمان به دنبال یک موقعیت کاری باشد.

این ویزا به‌خصوص برای افرادی که در کنار داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط، می‌خواهند با حضور در کشور اروپایی به‌ صورت فیزیکی به دنبال پیدا کردن شغل مناسب خودشان باشند، بسیار مناسب است. یکی از شرایط دریافت چنین ویزایی همچون ویزای جاب آفر کشور آلمان، داشتن مدرک تحصیلی، حداقل لیسانس و سابقه کاری مرتبط است. شما به مدت 6 ماه فرصت دارید تا با در دست‌ داشتن مدرک تحصیلی و رزومه خود در خاک آلمان به دنبال کار باشید.

تفاوت ویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر آلمان در چیست؟

بین ویزای جاب سیکر کشور آلمان و ویزای جاب آفر، شباهت_ها و تفاوت_های مختلفی وجود دارد

حال که به‌صورت کامل با هر دو این ویزاهای آلمان آشنایی پیدا کردید، متوجه برخی از تفاوت‌ها و شباهت‌هایی در آن‌ها شدید. همان‌طور که گفته شد در ویزای جاب آفر آلمان شما باید بتوانید در مرحله اول یک پیشنهاد نامه کاری از سوی یک کارفرمای آلمانی را کسب کنید و بعد با دردست‌داشتن قرارداد خود، جهت دریافت ویزای کاری آلمان اقدام کنید. در این روش فرد متقاضی بلافاصله بعد از ورود به خاک آلمان می‌تواند کار خودش را در این کشور آغاز کند.

اما در سوی دیگر ویزای جاب سیکر به فرد 6 ماه مهلت می‌دهد تا در کشور آلمان حضور پیدا کرده و در این مدت به دنبال شغل متناسب با حرفه و تخصص خودش باشد. اولین تفاوت بین آن‌ها در مرحله پیدا کردن کار است. در روش جاب آفر شما ابتدا موقعیت شغلی را پیدا کرده و سپس به خاک آلمان مهاجرت می‌کنید؛ در حالی ‌که با ویزای جاب سیکر ابتدا در خاک آلمان حضور پیدا کرده و سپس به دنبال پیدا کردن شغل متناسب با خود خواهید بود.

به بیان دیگر به کمک ویزای جاب آفر آلمان شما وقت و انرژی بسیار کمتری را صرف پیدا کردن شغل خواهید کرد. از سوی دیگر در روش جاب سیکر شما باید هزینه‌های زندگی در کشور آلمان مانند هزینه‌های رفت‌وآمد، هزینه‌های مسکن، خوردوخوراک و … را در نظر داشته باشید. ازاین‌رو شما در روش جاب سیکر باید یک مدرک بسیار مهمی را برای اخذ ویزای کاری آلمان در اختیار داشته باشید.

این مدرک با نام گواهی تمکن مالی شناخته می‌شود. این گواهی به معنای آن است که شما می‌توانید از پس تمامی هزینه‌های زندگی در کشور آلمان در مدت 6 ماهه برخواهید آمد. در صورتی ‌که در روش جاب آفر آلمان به هیچ گواهی تمکن مالی نیاز ندارید. همچنین باید به‌خاطر داشته باشید که در روش جاب سیکر اگر شما نتوانید در بازه 6 ماهه یک موقعیت شغلی برای خودتان پیدا کنید، باید به کشور مبدا خودتان برگردید. این به معنای آن است که تمامی هزینه‌ها و سختی‌هایی که به جان خریده‌اید، بربادرفته است.

آشنایی با مدارک لازم برای دریافت جاب آفر آلمان

یکی از مهم‌ترین مراحلی که در مسیر دریافت ویزا وجود دارد، مرحله تکمیل و ارسال مدارک است. در صورتی ‌که در یکی از مدارک موردنظر دولت آلمان برای دریافت ویزای جاب آفر نقص و یا کاستی وجود داشته باشد، علاوه بر اینکه کل فرایند دریافت ویزا با تاخیر روبرو می‌شود، امکان رد شدن درخواست شما افزایش پیدا می‌کند. ازاین‌رو برای جلوگیری از پیش‌آمدن چنین مشکلاتی باید به ‌صورت کامل با مدارک دریافت جاب آفر آلمان آشنایی داشته باشید.
از مهم‌ترین این مدارک می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 

آشنایی با مدارک لازم برای دریافت جاب آفر آلمان

• داشتن عکس پاسپورتی

در ابتدا باید عنوان کنیم که به‌ صورت کلی پروسه دریافت ویزا و مهاجرت به کشور آلمان، پروسه‌ای پیچیده بوده و نیاز به صرف وقت و زمان کافی دارد. دریافت چنین ویزایی برای هر نفر بسته به حرفه او و همچنین پیشنهاد نامه و شرایط، می‌تواند با فرد دیگر متفاوت باشد. اما باید بدانید که بیشترین تایم شما برای دریافت چنین ویزایی، صرف پیدا کردن یک کارفرما و دریافت پیشنهاد نامه کاری از سوی او خواهد شد.

• ارائه تمامی مدارک هویتی

از مهم‌ترین این مدارک می‌توان به شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی اشاره کرد.

• گذرنامه یا پاسپورت

شما برای اخذ ویزای جاب آفر کشور آلمان موظف هستید تا گذرنامه یا پاسپورت معتبر داشته باشید و از تمامی صفحات آن علی‌الخصوص صفحات 2 و 4 کپی داشته باشید.

• قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی

یکی از مهم‌ترین مدارک در این پروسه، داشتن قرارداد کاری با یک کارفرمای آلمانی است. در قرارداد شما باید به‌ صورت کامل در خصوص شرایط کاری شما اطلاعات مختلفی وجود داشته باشد. این اطلاعات شامل مدت‌زمان اعتبار قرارداد شما، شرح فعالیت کاری شما، میزان دقیق حقوق و مزایای دریافتی شما و … است. همچنین قرارداد باید به امضای طرفین رسیده باشد و در زمان خواسته شده به سفارت آلمان تقدیم شود.

• مدارک تحصیلی

یکی دیگر از مدارک بسیار مهم، مدارک تحصیلی فرد متقاضی است. شما باید تمامی مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مدرک را به همراه ریز نمرات خود دریافت کرده و به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه کنید. همچنین باید اشاره کرد که متقاضی موظف است تا مدارک دانشگاهی خودش را معادل‌سازی کند.

• مدارک مربوط به سابقه کاری

از دیگر مدارک بسیار مهم برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان، مدارکی است که نشان می‌دهد شما در موقعیت شغلی دارای رزومه و سابقه کاری هستید. این مدارک به دولت آلمان ثابت می‌کند که شما تخصص کافی در موقعیت شغلی استخدام شده در این کشور را دارید.

• ارائه مدرک زبان آلمانی

برای اینکه بتوانید ویزای جاب آفر کشور آلمان را دریافت کنید، موظف هستید که مدرک زبان آلمانی خودتان را به این کشور تحویل دهید. حداقل مدرک زبان برای اخذ این ویزا  B2 است. از مهم‌ترین آزمون‌هایی که منجر به دریافت چنین مدرکی می‌شود می‌توان به آزمون گوته، OSD و Telc اشاره کرد.

برای دریافت ویزای جاب آفر کشور آلمان نیاز به جمع‌آوری مدارک مختلفی وجود دارد
شرایط تعیین شده برای برخی از مدارک:
 • پاسپورت:
 • در 10 سال گذشته صادر شده باشد.
 • حداقل سه ماه از پایان تاریخ اجازه اقامت، اعتبار بیشتری داشته باشد.
 • دارای حداقل دو صفحه خالی باشد
 • عکس گذرنامه:
 • در 3 ماه گذشته گرفته شده باشد.
 • تمامی عکس های ارائه شده یکسان باشند.
 • بیمه مسافرتی:
 • دارای پوشش اورژانس پزشکی به اندازه حداقل 30,000 یورو باشد.

شما می توانید برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان باتجربه ما، از طریق شماره های درج شده در سایت، تماس حاصل فرمایید.

قرارداد کاری در جاب آفر آلمان به چه صورتی باید باشد؟

در قسمت‌های قبلی به این نکته اشاره کردیم که یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای جاب آفر کشور آلمان، داشتن قرارداد کاری با یک کارفرمای آلمانی است. اما خیلی از افراد متقاضی نمی‌دانند که این قرارداد کاری باید دارای چه اطلاعاتی باشد. از مهم‌ترین اطلاعات و شرایطی که در یک قرارداد کاری باید ذکر شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در قرارداد کاری شما باید به‌ صورت کامل مشخصات شما ذکر شده باشد. این مشخصات عبارت‌اند از آدرس محل سکونت شما در کشور آلمان، نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت و اطلاعات تماس

در قرارداد کاری همچنین باید مشخصات کارفرما و یا شرکتی که به استخدام آن درمی‌آیید نیز ذکر شود. این مشخصات عبارت‌اند از آدرس دقیق شرکت، نام رسمی شرکت، شماره ثبت شرکت و … .
عنوان شغلی شما باید در قرارداد کاری به ‌صورت دقیق ذکر شده باشد.
شرح دقیق فعالیت شما در شرکت باید با ریز جزئیات ذکر شود.
در قرارداد کاری باید زمان شروع فعالیت و همچنین مدت‌زمان اعتبار آن نیز مشخص شده باشد.
میزان حقوق ناخالص دریافتی شما باید مشخص شده باشد.
تمامی پاداش‌ها، مزایا و سایر دریافتی‌های شما از سوی شرکت مشخص شده باشد.
شرایط فسخ قرارداد کاری
تمامی توافقاتی که بین شما و کارفرما صورت‌گرفته است باید به ‌صورت دقیق مشخص شده باشد.
قرارداد کاری باید به امضای طرفین رسیده باشد.

در قرارداد کاری شما باید شرایط متنوعی به‌صورت دقیق ذکر شده باشد

نکته مهمی که در این جا باید به آن اشاره کرد این است که برخی از قراردادهای کاری دارای یک مدت‌زمان آموزشی و یا آزمایشی هستند که در این صورت باید تاریخ دقیق شروع و پایان آن نیز مشخص شده باشد. به‌صورت معمول کارفرمایان آلمانی مدت 3 تا 6 ماه را به‌عنوان مدت‌زمان آزمایشی و یا آموزشی برای فرد متقاضی در نظر خواهند گرفت.

آیا برای دریافت جاب آفر آلمان باید مدرک زبان آلمانی داشت؟

یکی از نگرانی‌های افرادی که خواهان دریافت ویزای جاب آفر آلمان هستند این است که باید زبان آلمانی را برای اخذ این ویزا فرابگیرند. به ‌صورت کلی زمانی که شما قصد مهاجرت کاری به کشوری را داشته باشید، لازم است به زبان آن کشور تسلط داشته باشید و بتوانید با کارفرما، سایر کارمندان و از همه مهم‌تر ارباب‌رجوع و مشتریان ارتباط برقرار کنید. ازاین‌رو با اینکه شاید اهمیت مدرک زبان آلمانی در حد و اندازه سابقه و رزومه کار نباشد، اما در اختیار داشتن آن می‌تواند یک امتیاز مثبت برای متقاضیان باشد.

در این صورت می‌توان انتظار داشت که شانس شما برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان افزایش پیدا کرده و کارفرمایان بیشتری خواهان بستن قرارداد با شما باشند. در قسمت‌های قبلی نیز عنوان کردیم که حداقل مدرک زبان لازم برای اخذ چنین ویزایی، مدرک زبان B2  است.

 

بلو کارت آلمانی چیست؟

بلو کارت آلمانی مانند گرین کارت بوده و به افرادی که توانسته‌اند آن را دریافت کنند اجازه می‌دهد تا آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته و در این کشورها مشغول به کار شوند. در واقع منظور از بلو کارت، مهر آبی رنگی است که بر روی پاسپورت افرادی که موفق به دریافت آن می‌شوند، زده خواهد شد. تفاوت دریافت بلو کارت با ویزای کاری معمولی آلمان در مقدار حقوقی است که فرد متقاضی بعد از بستن قرارداد از سوی کارفرمای آلمانی خودش دریافت می‌کند.
در صورتی‌ که فرد متقاضی موفق شود قرارداد کاری دریافت کند که حداقل میزان درآمد ناخالص او به میزان 53.600 یورو در سال باشد، می‌تواند برای اخذ بلو کارت آلمان اقدام کند.

دریافت ویزای همراه از طریق جاب آفر آلمان

با کمک ویزای جاب آفر می_توان برای اعضا خانواده خود نیز اقامت آلمان را به ارمغان بیاورید

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های افرادی که موفق می‌شوند از طریق مهاجرت کاری به کشور آلمان سفر کنند این است که چگونه می‌توانند برای اعضا خانواده خود هم اقامت آلمان را کسب کنند. باید عنوان کرد بسته به نوع ویزا و مسیر مهاجرتی شما، شرایط برای دریافت ویزای همراه آلمان متفاوت خواهد بود. به بیان دیگر افرادی که بلو کارت آلمان را کسب می‌کنند، می‌توانند بلافاصله بعد از آن برای دریافت ویزای همراه آلمان اقدامات لازم را انجام دهند.

این ویزا به افراد متقاضی این اجازه را می‌دهد تا برای همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال، اقامت کشور آلمان را دریافت کنند. اما اگر شما از طریق جاب آفر آلمان نتوانستید ویزای بلو کارت دریافت کنید و ویزای شما تبدیل به ویزای کار معمولی شده است، بعد از گذشت 3 ماه از اقامت شما در خاک آلمان، می‌توانید برای اخذ ویزای همراه این کشور اقدام کنید. از مهم‌ترین مزایای این ویزا این است که فرزندان شما اجازه تحصیل رایگان در این کشور را خواهند داشت.

 

شرایط دریافت اقامت دائم از طریق اخذ ویزای جاب آفر

بعد از اخذ ویزای جاب آفر کشور آلمان می_توان برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید

یکی از مهم‌ترین مزایای دریافت ویزای جاب آفر آلمان این است که شما در نهایت موفق می‌شوید تا اقامت دائم این کشور را کسب کنید. اما شرایط دریافت این اقامت دائم بسته به نوع ویزای دریافتی شما دارد. برای مثال اگر شما بتوانید اقامت موقت آلمان را با ویزای بلو کارت این کشور کسب کنید، این شانس را دارید تا بعد از گذشت 19 ماه برای دریافت اقامت دائم آلمان اقدامات لازم را انجام دهید.

اما اگر شما از طریق ویزای کار معمولی اقامت موفق آلمان را کسب کنید، باید 4 سال در این کشور سکونت داشته باشید تا در نهایت بتوانید درخواست اقامت دائم خودتان را به این کشور ارسال کنید.

مقاله پیشنهادی : یادگیری زبان آلمانی

سوالات متداول

هزینه دریافت ویزای کار، در مجموع حدود 75 یورو میباشد. 

دریافت چنین ویزایی برای هر نفر بسته به حرفه او و همچنین پیشنهاد نامه و شرایط، می‌تواند با فرد دیگر متفاوت باشد.

برای اخذ جاب آفر این کشور، باید حداکثر 45 سال سن داشته باشید. البته یک سری استثنائاتی نیز برای این مسئله وجود دارد.

داشتن عکس پاسپورتی
ارائه تمامی مدارک هویتی
گذرنامه یا پاسپورت
قرارداد کاری با کارفرمای آلمانی
مدارک تحصیلی
مدارک مربوط به سابقه کاری
ارائه مدرک زبان آلمانی

اگر سوالی داشتید که در این مقاله به پاسخ خود نرسیده اید فورا با مشاوران هرمس اپلای تماس بگیرید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

33 پاسخ

 1. با سلام خدمت شما – من 41 ساله هستم . لیسانس معماری با 20 سال سابقه کاری مرتبط – به نظر شما آیا شانس گرفتن ویزای کاری در آلمان را خواهم داشت – با تشکر از لطف و توجه شما

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله شانس خواهید داشت اما ما برای تخصص شما آفر کاری برای آلمان ارائه نمیکنیم متاسفانه .

 2. سلام
  من 38 سالمه و ارشد آموزش زبان انگلیسی دارم و کارشناس رسمی دادگستری در رشتع زبان انگلیسی هستم ( مترجم دادگاه هستم ) پروانه کار کارشناسی رسمی دادگستری دارم 14 سال کار در همین راستا دارم و سابقه تدریس زبان هم دارم . برای ویزای کار آلمان میخوام اقدام کنم . امکان دریافت ویزا دارم ؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه در حال حاضر آفر کاری در این زمینه نداریم.

  1. سلام وقتتون بخیر .
   اگر شرایط سنی مناسب باشه و مهات و سابقه کار کافی در زمینه برنامه نویسی داشته باشید امکان پذیره براتون .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله ، صفر تا صد پرونده توسط مجموعه انجام میشود .

 3. سلام خسته نباشید
  در صورت دریافت جاب آفر آلمان و گرفتن ویزا چه مدت طول میکشه تا بتونم همسرم رو هم بیارم؟

  1. سلام. با دریافت جاب افر میتونید نهایتا با فاصله زمانی 6 ماه همسرتون رو همراهتون ببرید

 4. سلام خسته نباشید
  من 28 سال دارم و مدرک کارشناسی تربیت بدنی دارم مدرک زبان آلمانی هم دارم میخواستم بدونم میتونم برای جاب آفر آلمان اقدام کنم؟

  1. سلام باید بالای 3 سال سابقه کار به همراه بیمه هم تو رشته تحصیلیتون داشته باشید

 5. سلام وقت بخیر ، من محمد هستم 43 سال سن و 25 سال سابقه کار و مدرک دکتری حسابداری . میخواستم برای ویزا جاب آفر اقدام کنم ، از نظر شما مناسب هست ؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   جاب آفر آلمان محدودیت سنی تا 40 سال دارد اما با توجه به داشتن مدرک دکترا ، در صورتی که مقالات ISI متعدد داشته باشید میتوانید برای ویزای تلنت استرالیا اقدام کنید .

 6. سلام خسته نباشید
  من دیپلم بهیاری دارم و سابقه کار هم دارم
  میتونم برای جاب ٱفر آلمان اقدام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به شرایط شما درصورتی که سنتون کمتر از 45 سال باشد ، امکان اقدام از طریق آوسبیلدونگ پرستاری آلمان براتون وجود داره .

 7. سلام من 33 سالمه و مهندسی شیمی دارم حدودا 10 سال هم سابقه کار در پتروشیمی را دارم، زبان المانی سطح B1 را در حال خواندن هستم ، خواستم برای ویزای جاب آفر شرایط خودم رو بدونم مناسب هست؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر . برای شرایط شما کشور استرالیا گزینه مناسبتری هست و شانس بالاتری خواهید داشت .
   اما در خصوص کشور آلمان برای این رشته در حال حاضر جاب آفری ارائه نمیدیم .

 8. سلام خسته نباشید بنده ۵ سال سابقه کار در رشته کابینت سازی دارم ولی امسال مدرک فنی ام را گرفتم ، آیا اون ۵ سال جزو سابقه کاری بنده حساب میشه یا سابقه کاری از زمانی که مدرک می‌گیرم به بعد حساب میشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای کشور آلمان مشکلی نداره که سابقه کارتون بعد از مدرک فنی حرفه ای شما باشد اما برای رشته و تخصص شما استرالیا شرایط مناسبتری دارد که برای اقدام برای این کشور لازم است که مدرک فنی حرفه ای خود را قبل از سابقه کارتون دریافت کرده باشید .

 9. سلام..با مدرک بین المللی فنی و حرفه ای آشپزی ملل و هتلداری برای کدام کشورها می‌شود اقدام کرد؟آیا میتونم دو فرزند ۵ و ۱۴ ساله خود را ببرم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای مهاجرت کاری در زمینه تخصص شما اقدام نمیکنیم متاسفانه . اگر امتیاز بالایی در فاکتور های مختلف مثل سن ، سابقه کار ، مدرک زبان و…. کسب کنید میتوانید از طریق روش های امتیازبندی اقدام کنید .

 10. سلام
  بنده دارای سابقه کار در صنعت نفت و گاز هستم و دارای مدرک کاردانی معماری .. رشته کاری و تحصیلی مرتبط نیستند .. لطفا جهت مهاجرت به آلمان راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای مهاجرت کاری سابقه کارتون باید مرتبط بامدرک تحصیلی و یا مدرک فنی حرفه ای شما باشد .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بهترین کشور در حال حاضر برای رشته شما کشور آلمان و استرالیا هست .

   1. سلام ،،، وقتتون بخیر ،،، بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته فیتوشیمی هستم ،، اما سابقه کار ندارم ،،، حتما باید سابقه کار داشته باشبم تا بتونیم جاب آفر رو بگیریم؟؟؟؟؟

    1. سلام وقتتون بخیر .
     بله برای مهاجرت کاری داشتن سابقه کار الزامی است .
     درصورتی که سابقه کار نداریدمیتوانید شرایطتان را برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان ارزیابی کنید .

    2. سلام بنده 28سالمه دارم مدرک کمک پرستاری میگیرم و زبان آلمانی میخونم چقد میتونم به ویزا امیدوار باشم تمکن مالی هم دارم میخوام با ویزای جاب افر وارد بشم تا بتونم‌ کار و تحصیل کنم،به نظرتون برای اوسبیلدونگ هم شانس دارم

     1. سلام وقتتون بخیر .
      پیشنهاد ما به شما اینه که برای آوسبیلدونگ پرستاری آلمان اقدام کنید ، شانس بالایی خواهید داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *