کار در استرالیا 2022

کار در استرالیا

امروزه کشور استرالیا به یکی از کشور‌های محبوب مردم برای مهاجرت تبدیل شده است؛ به طوری که هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام می‌کنند. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که در این کشور شرایط زندگی به دلیل برخورداری از وضعیت مناسب اقتصادی، سیاسی، درمانی، تحصیلی، نرخ کم بیکاری، درآمد نیروی کار و بسیاری از موارد دیگر بسیار مطلوب است.

البته مهاجرت کاری به کشور‌های مختلف همچون استرالیا نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است که از میان آن‌ها، سوابق کاری درخشان، مدرک زبان، عدم سوابق کیفری و بسیاری از موارد دیگر که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

متقاضیان برای افزایش شانس خود در راستای دریافت پذیرش کاری استرالیا باید در ابتدا از طریق موارد ویژه‌ای همچون مهارت‌های خاص در حوزه کاری موردنظر شانس خود را نسبت به دیگر رقبا افزایش دهند. ما در ادامه این مقاله هرآنچه را که درباره ویزای کار در استرالیا 2022 باید بدانید، به طور کامل توضیح می‌دهیم.

ابتدا در این ویدئو به بررسی شرایط کار در استرالیا می پردازیم:

چرا دنبال شغل مناسب تو استرالیا باشم ؟

شغل مناسب در استرالیا

استرالیا با بیش از 25 میلیون نفر جمعیت، تنها 5 درصد جمعیت بیکار دارد و این رقم بسیار پایینی است. این کشور مقصدی محبوب برای کارجویانی می‌باشد که مایل به مهاجرت به کشور دیگری هستند. این کشور در فهرست توسعه انسانی سازمان ملل در بین کشورهای برتر قرار دارد. استرالیا از نظر دسترسی به تحصیل، امید به زندگی بالا و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی از نمره بالایی برخوردار است.

شرایط خاص زندگی در این کشور زیبا و درصد رفاه بالای کشور استرالیا همواره آن را به انتخاب اول کار برای بسیاری از کشورهای دنیا مبدل کرده است. بنابراین کار در استرالیا همواره مزیت های فراوانی را برای ادامه زندگی و در نهایت کسب اقامت استرالیا به همراه  دارد. که در مقاله ی اخذ اقامت استرالیا بهترین روش های اخذ اقامت این کشور را آورده ایم. به طور کلی مزیت های شغل در استرالیا به صورت زیر طبقه بندی می شود.

استرالیا با بیش از 25 میلیون نفر جمعیت، تنها 5 درصد جمعیت بیکار دارد و این رقم بسیار پایینی است.

بهره‌مندی از اقتصاد پررونق

استرالیا دارای یک اقتصاد پررونق می‌باشد که رشد مداوم خود را نشان داده است. این کشور سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان با دهمین درآمد سرانه جهان می‌باشد. نرخ بیکاری آن پنج درصد و بسیار پایین است. این کشور بالاترین دستمزد را حتی برای کارگران معمولی ارائه می‌دهد. استرالیا نیاز مستمر به افراد دارای تخصص و مهارت دارد. این نیاز همراه با اقتصاد رو به رشد، فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم می‌کند.

گزینه‌های متعدد ویزا

استرالیا گزینه‌های متعدد ویزا برای کارکنان ارائه می‌دهد. دولت برای نیروی کار بر اساس صلاحیت آن‌ها یا مهارت‌هایی که دارند، ویزا صادر می‌کند. ویزاهای کار در استرالیا به‌صورت موقت، دائم و ویزاهایی با حمایت کارفرمایان وجود دارد.

به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی افراد

شرکت‌های استرالیایی به تجربه کاری در خارج از کشور اهمیت می‌دهند. زیرا معتقدند تجربه کاری افراد چشم‌انداز جدیدی را برای محل کار به ارمغان می‌آورد. همچنین آن‌ها مدرک تحصیلی افراد متقاضی برای کار در استرالیا را به رسمیت می‌شناسند. اگر افراد دارای مدرک تحصیلی و تجربه کاری باشند، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل در این کشور خواهند داشت.

مزایای بازنشستگی

مهاجرانی که در استرالیا کار و زندگی می‌کنند، از مزایای بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند. اگر افراد می‌خواهند برای دریافت مزایای بازنشستگی واجد شرایط باشند، باید شرایط سنی و اقامتی را برآورده کنند. افراد به‌واسطه کار در استرالیا از حساب پس‌انداز بازنشستگی به نام صندوق بازنشستگی برخوردار خواهند شد.

کیفیت زندگی

استرالیا کیفیت زندگی بالایی ارائه می‌دهد. شهروندان تحت پوشش یک سیستم مراقبت بهداشتی قوی و یک سیستم پشتیبانی اجتماعی کارآمد قرار می‌گیرند. جدا از این، تراکم جمعیت حتی در شهرهای بزرگ بسیار کم است. این کشور با 6.4 نفر در هر مایل مربع، در بین کشورهای دارای کمترین تراکم جمعیت، رتبه سوم را دارد.

محیط امن

این کشور دارای یکی از کمترین میزان جنایت و نیروی پلیس کارآمد است. این به معنی یک محیط امن و مطمئن برای کار در استرالیا می‌باشد که می‌توانید بدون هیچ نگرانی اقامت کنید.

فرصت‌های تحصیلی

در صورت تمایل به ارتقاء مدارک تحصیلی خود، این کشور بیش از 2000 دوره تحصیلی ارائه می‌دهد. همچنین دارای بیش از 1200 موسسه آموزشی می‌باشد.

درآمد بالاتر خصوصا برای دانشجویان

اگر در استرالیا مشغول به کاری شوید که برای شما بدست آوردن پول را به همراه داشته باشد ( کارآموزی نباشد) یکی از مزایای ویژه آن می تواند درآمد بالاتر آن نسبت به بیشتر کشورها باشد. حتی در حالتی که فرد دانشجو هم باشد با توجه به امکان کار کردن آن در بخش های مختلف اداری و تفریحی کشور استرالیا  به صورت پاره وقت امکان کسب درآمد بیشتر وجود دارد.

اکثر دانشجویان مقیم استرالیا ساعاتی از روز خود را به کار کردن در بخش های مختلف اختصاص می دهند که معمولا در صنایع پذیرشی(رستوران ها …) این امر صورت میگیرد. سایت های کاریابی فراوانی در استرالیا وجود دارد که فرآیند شما را در این مورد تسریع می بخشد. بهتر است قبل از اقدام برای تحصیل در استرالیا و کسب اقامت تحصیلی استرالیا نسبت به شرایط و نوع کار های ارائه شده در این مورد اطلاعات کسب کنید.

تقویت زبان انگلیسی برای کار در محیط های بین المللی

شما یک صحبت کننده ی بومی نیستید. علاوه بر بودن در محیطی با آرامش بالا به شما این اجازه را می دهد که مهارت های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. این مساله در مراحل بعدی اقامت در استرالیا و کار تاثیرات بسزایی را خواهد داشت.

 طبیعتا شما در مراحل بعدی کار خود نیاز به ارتباط گرفتن با افراد دیگر آن هم به صورت تخصصی در حیطه ی کار خود دارید. یادگیری زبان و آماده سازی شما  برای کار در بخش مربوطه در آینده شغلی شما تاثیر فراوانی خواهد داشت پس  طبیعتا حضور هر چه سریعتر خصوصا برای کسانی که تمایل به کار در شرکت های چند ملیتی و بین المللی دارند پیشنهاد می شود.

تقویت رزومه

کشور استرالیا با دارا بودن شرکت های بسیار قوی در زمینه های گسترده همواره انتخاب مناسبی برای یادگیری کار در سطح بین المللی به شمار می رود. با پیدا کردن یک جایگاه حقوقی در استرالیا از داشتن یک مغازه گرفته تا کار برای یک شرکت چند ملیتی میتوانید از مزایای کار در محیطی که عمدتا تجربه و منطق اولویت های آن است استفاده کنید. 

این مهارت ها به دوسته تقسیم می شوند. یکی پیدا کردن تجربه و پیشرفت علمی در شغل و دیگری نحوه ی ارتباط با ارباب رجوع و افزایش توانایی فردی است. مورد دوم به عنوان مهارت های نرم شناخته می شود و برای کارکنان بالقوه بسیار مهم است.

محیط امن و مطمئن برای کار در استرالیا

موقعیت اجتماعی

استرالیا کشوری است که برای افرادی که تمایل به کار و پیشرفت زیادی دارند موقعیت مناسبی را فراهم میکند. به همین سبب افراد شاغل در پشتیبانی دولت را همیشه احساس میکنند. کار کردن چه به صورت پاره وقت و چه به صورت تمام وقت راهی برای حضور و انطباق بیشتر با جامعه ی استرالیا را فراهم می کند. قابل پیش بینی است که این ارتباط و انطباق برای مراحل بعدی مهاجرت به استرالیا ضروری خواهد بود.

در کل می توان گفت که استفاده از دانش و تجارب منوط به تلاش در کشوری است که کار کردن و پیشرفت در آن حدی ندارد. با کار در این کشور می توان با پیش بینی و برنامه ریزی صحیح ، آینده ای روشن در یکی از بهترین کشور های دنیا را تصاحب کرد.

گروه مشاورین هرمس اپلای مفتخر است که با استفاده از صد ها تجربه ی موفق در زمینه ی ویزای کار استرالیا و مهاجرت به استرالیا شما را در این راه یاری رساند. برای اخذ ویزای کاری این کشور نیاز است مدارک و شرایط ویژه خود را داشته باشید که در مقاله ی ویزای کار استرالیا آن ها را ذکر کرده ایم.ش

به ویدئو زیر در مورد اقامت کاری استرالیا توجه نمایید

learning english

شرایط کار در استرالیا

در این بخش، شرایط کار در استرالیا از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است:

حقوق

حداقل دستمزد کنونی در استرالیا 19دلار و 84 سنت در ساعت یا 753 دلار و 80 سنت برای 38 ساعت کار در هفته می‌باشد. این میزان از 1 ژوئیه 2020 اعمال‌شده است. دستمزد جایزه مدرن نیز از 1 فوریه 2021 در صنایع و بخش‌های مختلف 1.75 درصد افزایش‌یافته است.

حداکثر ساعت کاری

به‌طور متوسط ساعات کار در استرالیا 38 ساعت در هفته، از دوشنبه تا جمعه می‌باشد. یک کارمند تمام‌وقت دارای چهار هفته مرخصی سالانه و همچنین تعطیلات رسمی است.

اضافه کاری

ارزیابی معقول‌ بودن ساعات اضافه‌کاری در استرالیا به عواملی همچون دستمزد کارکنان، الگوهای کار در ساعات اضافه و ماهیت نقش کارمند بستگی دارد. همه کارکنان تحت پوشش قرارداد شرکت یا توافقنامه ثبت‌شده، هنگام کار در تعطیلات آخر هفته، تعطیلات عمومی، اضافه‌کاری در ساعات اولیه صبح یا اواخر شب، حقوق بالاتری دریافت می‌کنند.

تعهد کارفرما برای تامین محیط کار سالم و ایمن

وظیفه اصلی کارفرما است تا آنجا که امکان‌پذیر می‌باشد، از سلامت و ایمنی کارکنان در حین کار در استرالیا اطمینان حاصل کنند. همچنین کارفرمایان تعهد دارند، مطمئن شوند که سلامتی و ایمنی افراد دیگر در اثر کار انجام‌شده، به خطر نمی‌افتد. علاوه بر این، کارکنان و سایر افراد در محل کار موظف‌اند از سلامتی و ایمنی خود و دیگران در برابر اقدامات خود مراقبت لازم را به عمل آورند. آن‌ها همچنین باید با افرادی که متعهد به رعایت قوانین هستند همکاری کنند.

سیستم جبران خسارت کارگران

کارفرمایان در استرالیا موظف‌اند در صورت بروز حادثه در محل کار، ایمنی محل کار خود را تأمین کرده و بیمه غرامت کارگران را پرداخت کنند.

بازنشستگی

بازنشستگی، مبالغی است که در طول عمر کارکنان برای بازنشستگی آن‌ها کنار گذاشته می‌شود. بر اساس قوانین کار در استرالیا اکثر کارکنان حق دارند که کارفرما به آن‌ها مستمری بازنشستگی پرداخت کند. این پرداخت‌ها علاوه بر دستمزد است.

بر اساس قوانین کار در استرالیا اکثر کارکنان حق دارند که کارفرما به آن‌ها مستمری بازنشستگی پرداخت کند.

پیدا کردن کار در استرالیا

صنایع رو به پیشرفت در استرالیا

اقتصاد استرالیا تحت تسلط بخش خدمات و پس از آن صنعت و کشاورزی می‌باشد. گردشگری به‌ویژه در شهرهای بزرگ استرالیا تجارت بزرگی است. بنابراین شما شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در شهرهای بزرگ استرالیا ازجمله آدلاید، بریزبن، کانبرا، ملبورن، پرت و سیدنی دارید. همچنین اگر از مهارت‌ها و صلاحیت‌های مناسب برخوردار باشید، شانس خوبی برای پیدا کردن کار در استرالیا دارید. فارغ‌التحصیلان در تمام سطوح، به‌طورکلی از نرخ بیکاری پایینی برخوردارند. درنتیجه دستمزد بهتری نسبت به فارغ‌التحصیلان در سراسر جهان دارند.
اگر تصمیم دارید در استرالیا کار کنید، کار در یک شرکت خوب را انتخاب کنید. این کشور یکی از برترین کشورها برای ارائه پست‌های بلامتصدی در صنایع و بخش‌های مختلف به نیروی کار ماهر است که از سراسر جهان به استرالیا مهاجرت کرده‌اند. گرفتن ویزای کار در استرالیا همیشه آسان نیست. اما اگر قصد کار در این کشور را دارید با یک مشاور مهاجرت تماس بگیرید. او به شما در پردازش ویزای کار کمک می‌کند. به علاوه خدماتی را ارائه می‌دهد که به‌راحتی می‌توانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید. صنایعی که اخیراً در حال رشد و جذب بیشتر نیروی کار هستند، عبارتند از:

 • ساخت‌وساز
 • آموزش
 • مهندسی
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • معدن و انرژی
 • علم و تکنولوژی
اقتصاد استرالیا تحت تسلط بخش خدمات و پس از آن صنعت و کشاورزی می‌باشد.

انواع ویزای کار در استرالیا

فرصت‌های زیادی برای کار در استرالیا به‌صورت موقت یا دائم وجود دارد. برای کار در این کشور افراد به ویزای مناسب نیاز دارند. افراد بین 18 تا 30 سال می‌توانند ویزای موقت به نام ویزای تعطیلات کاری دریافت کنند. این ویزا به آن‌ها اجازه می‌دهد در این کشور سفر و کار کنند. متقاضیان باید برای دریافت این ویزا، از کشور خود درخواست دهند. همچنین به بودجه کافی برای حمایت از خود در طول اقامت نیاز خواهند داشت.
برای کار دائمی‌تر، افراد باید برای ویزای مستقل ماهر درخواست دهند. آن‌ها ابتدا باید یک ابراز علاقه (EOI) را از طریق SkillSelect ارسال کنند. هنگامی که EOI ارسال شد، ممکن است برای درخواست ویزای مستقل ماهر دعوت شوند. سپس آن‌ها 60 روز فرصت دارند تا یک درخواست ارائه دهند و مشاغلی را که در لیست مشاغل ماهر مربوطه قرار دارد را انتخاب کنند. نوع ویزای مورد درخواست بستگی به شرایط افراد و کار آن‌ها دارد. ویزاهای زیر در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که واجد شرایط کار یا آموزش در مشاغل ماهر در استرالیا هستند و می‌توانند تمام شرایط دیگر را برآورده کنند:

ویزای طرح کاندید کارفرما (ENS) (سابکلاس 186)

این یک ویزای اقامت دائم است. قبل از درخواست برای این ویزا، نیازی نیست افراد به کار در استرالیا مشغول باشند. با این حال، متقاضی به ارزیابی مهارت توسط مقام مربوطه استرالیا و سه سال سابقه کار نیاز دارند.

ویزای طرح مهاجرت تحت حمایت منطقه‌ای (سابکلاس 187)

این یک ویزای اقامت دائم است. با گرفتن این ویزا، متقاضی باید در منطقه‌ای مشخص از استرالیا کار کند. وی باید دارای مدرک تحصیلی استرالیایی یا معادل آن در خارج از کشور باشد.

ویزای مستقل ماهر (سابکلاس 189)

این یک ویزای اقامت دائم است. افراد ماهری که تمایل به کار در استرالیا دارند اما حمایت نمی‌شوند، از این ویزا استفاده می‌کنند. حمایت‌ها می‌تواند از طرف کارفرمایان، یک ایالت یا قلمرو، یا یکی از اعضای خانواده باشد. این نوع ویزا به قدری مهم است که ما در یک بخش اختصاصی در هرمس اپلای به بررسی آن پرداخته ایم. برای مطالعه روی مقاله ی ویزای 189 استرالیا کلیک کنید.

ویزای کاندید ماهر (سابکلاس 190)

این یک ویزای اقامت دائم است. افراد ماهری که به‌منظور کار در استرالیا توسط یک ایالت یا سرزمین معرفی شده‌اند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

ویزای تعطیلات استرالیا (سابکلاس 417)

 این یک ویزای موقت است که به جوانان اجازه می‌دهد، از تاریخ اولین ورود به استرالیا، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا تمام‌وقت خود را در استرالیا گذرانده‌اند، تا 12 ماه از تعطیلات را به کار در استرالیا مشغول شوند.

ویزای کار و تعطیلات استرالیا (سابکلاس 462)

ویزای کار و تعطیلات استرالیا برای افراد دارای تحصیلات عالی در دسترس است. این ویزا فرصت‌های مشابهی را برای کار در استرالیا در زمان تعطیلات فراهم می‌کند. اما دارای معیارهای اضافی مانند شرایط خاص آموزشی و سطح عملکرد خاصی از زبان انگلیسی است.

ویزای کمبود مهارت موقت (TSS) (سابکلاس 482)

این ویزا یک ویزای کار موقت برای افراد ماهر، در مشاغلی می‌باشد که کمبود نیروی کار وجود دارد.

ویزای تحت حمایت منطقه‌ای (سابکلاس 489)

این ویزا برای افراد ماهری است که توسط یکی از بستگان واجد شرایط استرالیایی ساکن در “منطقه تعیین‌شده” حمایت می‌شوند یا توسط یک دولت ایالتی یا منطقه مشارکت‌کننده، کاندید شده‌اند. این ویزا برای یک دوره اولیه چهار ساله معتبر است. در این بازه زمانی، افراد می‌توانند درخواست کنند تا وضعیت خود را به اقامت دائم تغییر دهند. به این معنی که متقاضی می‌تواند به‌طور دائم در استرالیا زندگی و کار کند و درنهایت شهروندی را دریافت نماید.

فرصت‌های زیادی برای کار در استرالیا به‌صورت موقت یا دائم وجود دارد.

شغل های پردرآمد کشور استرالیا

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای نیروی کار به حساب می‌آید؛ زیرا شرایط اقتصادی، فرهنگی، امنیتی، شغلی و بسیاری از موارد دیگر در این کشور به نحوی است که شرایط مطلوبی را برای نیروی کار به وجود خواهد آورد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد، با وجود آنکه کشور استرالیا دارای مشاغل بسیاری است ولی برخی از آن‌ها نسبت به دیگر مشاغل از تقاضای بیشتری برخوردار بوده و درآمد بالاتری نیز دارند.

در صورتی که متقاضیان از طریق اشتغال در یکی از مشاغل زیر قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشند، شانس خود را برای دریافت ویزای کار در استرالیا ۲۰۲۱ و اخذ مجوز‌های لازم افزایش خواهند داد. به عبارتی دولت استرالیا برای توسعه و آبادانی خود تنها با درخواست افرادی برای کار در این کشور موافقت خواهد کرد که دارای تقاضای بسیار بالایی هستند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، بهترین و پرتقاضاترین مشاغل موردنیاز در کشور استرالیا را که از محبوبیت بالایی برخوردار هستند به طور کامل نام می‌برد:

مهندس برق

مهندس کامپیوتر

وکیل

خبرنگار و مجری

استاد و معلم

مهندس معمار

مهندس راه و شهرسازی

پزشک

پرستار

روانشناس

نیروهای خدماتی

مکانیک

طراح لباس

هنرمند

  

حقوق کار در کشور استرالیا

یکی از موارد بسیار مهمی که متقاضیان در راستای انتخاب کشور مناسب برای زندگی باید به آن توجه کنند، حقوق مشاغل مختلف در آن است. در حالت کلی استرالیا یکی از بهترین کشور‌های جهان برای مهاجرت کاری به حساب می‌آید؛ زیرا حقوق نیروی کار در این کشور زندگی مطلوبی را برای افراد ایجاد خواهد کرد. حقوق و درآمد شهروندان در کشور استرالیا در مشاغل مختلف با توجه به میزان مهارت آن‌ها، ارتباط با رشته تحصیلی، ساعات کاری و بسیاری از موارد دیگر تعیین می‌شود ولی به طور کلی به میزانی است که شهروندان با استفاده از آن بتوانند هزینه‌های مختلف زندگی مانند مسکن، خوراک و بسیاری از موارد دیگر را تعیین کنند.

حقوق و درآمد نیرو‌های کاری که بدون هیچ مدرک تحصیلی و تنها با استفاده از مهارت‌های جسمی و یا ذهنی خود در کشور استرالیا مشغول به کار می‌شوند حداکثر ۲۵ سنت خواهد بود. همچنین نیروی کاری که دارای مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی هستند، با کار در رشته تحصیلی خود می‌توانند در هر سال حداقل حدود ۱۰۰ هزار دلار است.

البته در چنین مواقعی در صورتی که متقاضی از دانشگاه‌های معتبر دنیا فارغ‌التحصیل شده و درباره رشته خود به مهارت‌های فوق‌العاده‌ای دست پیدا کرده باشد، حقوق بسیار بیشتری نسبت به مبلغ گفته شده دریافت خواهد کرد. همچنین در این کشور به نیروی کار دارای مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد که از دانشگاه‌های معتبر مدارک دانشگاهی خود را دریافت کرده باشد، بالای ۲۰۰ هزار دلار در سال حقوق داده خواهد شد.

شرکت های پرتقاضا در استرالیا

ویزای کار کشور استرالیا

ویزای کار در استرالیا ۲۰۲۱ یکی از معتبر‌ترین انواع ویزا برای مهاجرت به کشور استرالیا است. کسانی که موفق به دریافت این ویزا از کشور استرالیا شوند به منافع و مزایای بی‌نظیری دست پیدا خواهند کرد. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که دریافت ویزای کشور استرالیا آسان نبوده و نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است. ویزای کار کشور استرالیا به متقاضیان کمک خواهد کرد تا پس از مدتی نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

همچنین یکی از مواردی که باعث محبوبیت ویزای کاری این کشور در میان مردم شده است، دریافت ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده یا به عبارتی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. البته در چنین مواقعی فرد باید به طور رسمی در یک حوزه شغلی مشغول به کار بوده و تمکن مالی خود را برای توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی اعضای درجه یک خانواده به اثبات برساند. این ویزا یک نوع مجوز است که متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند از تمام امکانات رفاهی این کشور به خوبی استفاده کنند.

ارزش و اعتبار ویزای کار در استرالیا ۲۰۲2 به میزانی بالا است که به افراد اجازه سفر به بسیاری از کشور‌های دنیا مانند کشور‌های زیرمجموعه حوزه شینگن بدون هیچ محدودیتی را خواهد داد. در ادامه این مبحث به مدارکی که برای دریافت ویزای کار استرالیا باید به سفارت ارائه دهیم، اشاره شده است. در ادامه ی این مقاله اطلاعات کاملی در مورد ویزای کاری استرالیا به دست خواهید آورد ولیکن ما در مقاله ی ویزای کار استرالیا 2022 در یک ویدیو به توضیح نحوه یافتن کارفرمای استرالیایی پرداخته ایم.

به پادکست زیر در رابطه با کار در استرالیا توجه نمایید

مدارک ویزای کار در کشور استرالیا

کسانی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا از طریق کار را دارند باید در مرحله اول نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنند. ویزای کار در استرالیا تنها به کسانی تعلق خواهد گرفت که استانداردهای لازم همچون تمکن مالی را داشته باشند. ارائه کامل و صحیح مدارک به سفارت در زمان مناسب به افراد کمک خواهد کرد تا در مدتی کوتاه به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا کنند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در استرالیا 2022 را توضیح می‌دهد:

 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • اصل مدارک هویتی و کپی از تمام صفحات آن
 • فرم درخواست ویزا
 • سوابق کاری
 • سوابق تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوابق کیفری
 • گواهی سلامت جسمی و روانی

جدول امتیاز بندی ویزای کار کشور استرالیا

کشور استرالیا برای صدور ویزای کار این کشور برای متقاضیان موارد زیادی را مدنظر قرار داده و بر اساس آن اقدام به دادن امتیاز به افراد می‌کند. در واقع هر چه امتیاز افراد برای دریافت ویزای کار استرالیا بیشتر باشد، شانس افراد برای دریافت ویزا مربوطه افزایش خواهد یافت.

در واقع در صورتی که متقاضی از سوابق تحصیلی، کاری، مالی، سنی و بسیاری از موارد دیگر به طور ایده آل بهره‌مند باشد، باید حداقل حدود ۵۵ امتیاز دریافت کرده باشد. جدول زیر امتیاز بندی ویزای کار در استرالیا 2022 را شرح داده است که مطالعه آن مزایای بسیاری را برای افراد به دنبال دارد.

 

سن 18 تا 45

امتیاز 18 تا 30

دانش و مهارت ایده آل

20 امتیاز

مدرک تحصیلی

از 10 تا 20 امتیاز

مدارک علمی مازاد

10 امتیاز

سوابق کاری

5 تا 20 امتیاز

مدرک زبان

10 تا 20 امتیاز

کار در کشور استرالیا برای ایرانیان

باتوجه به مطالبی که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، کشور استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت افراد از نقاط مختلف جهان به ویژه ایران است. ایرانیانی که از طریق کار به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند زندگی بسیار ایده‌آلی را تجربه خواهند کرد. حقوق نیروی کار برای ایرانیان ساکن استرالیا به صورتی است که به آسانی توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی همچون مسکن، خوراک، پوشاک و غیره را داشته باشند.

همچنین علاوه بر مباحث مالی امنیت زندگی در کشور استرالیا برای ایرانیان به حدی بالا است که نیروی کار ایرانی در آن هیچ خطری را حس نخواهد کرد. ایرانیانی که از طریق ویزای کار در استرالیا ۲۰۲2 مهاجرت می کنند پس از مدتی اجازه اخذ ویزا برای همراهان درجه یک خود همچون همسر  و فرزندان زیر ۱۸ سال را خواهند داشت.

در واقع در صورتی که متقاضی از سوابق تحصیلی، کاری، مالی، سنی و بسیاری از موارد دیگر به طور ایده آل بهره‌مند باشد، باید حداقل حدود ۵۵ امتیاز دریافت کرده باشد. جدول زیر امتیاز بندی ویزای کار در استرالیا 2022 را شرح داده است که مطالعه آن مزایای بسیاری را برای افراد به دنبال دارد.

ویزای کار در استرالیا

مزایای مهاجرت کاری به استرالیا در سال 2022

کسانی که موفق به دریافت ویزای کار در استرالیا 2022 شوند از مزایا و امکانات بسیاری بهره‌مند خواهند شد که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم. علاوه بر این موضوع شما میتوانید در ابتدا اطلاعات خود را در مورد مهاجرت کاری به استرالیا تکمیل کنید که ما در مقاله ی صفر تا صد مهاجرت کاری به استرالیا تمامی نکات مربوط به مهاجرت کاری به استارلیا را توضیح داده ایم:

 • یکی از مزایای مهاجرت به کشور استرالیا که بسیاری از افراد را برای دریافت ویزای آن ترغیب می‌کند، دریافت اقامت دائم این کشور است.
 • مهاجرت کاری به استرالیا به متقاضیان اجازه خواهد داد تا همچون شهروندان عادی از تمام امکانات رفاهی این کشور استفاده کنند.
 • دریافت ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده از مزایای دیگری است که بسیاری از افراد را برای مهاجرت کاری به استرالیا ترغیب می‌کند.
 • کسانی که دارای ویزای کار در استرالیا ۲۰۲۱ هستند اجازه خواهند داشت تا بدون هیچ محدودیتی به بسیاری از کشور‌های جهان مسافرت کنند.
 • همسر و فرزندان کسانی که دارای ویزای کار کشور استرالیا هستند با استفاده از مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود می‌توانند در مشاغل مختلف کار کرده یا از مراکز تحصیلی آن استفاده کنند.
 • دریافت ویزای کار کشور استرالیا شرایط را برای دریافت دیگر کشور‌های جهان سهولت خواهد بخشید.
 • مهاجرت به کشور استرالیا از نظر کاری با توجه به هزینه‌های مناسب زندگی و مزایای در نظر گرفته شده برای نیروی کار بسیار مطلوب و مناسب است.

جمع‌بندی

استرالیا با داشتن درصد جمعیت بیکار اندک، اقتصاد رو به رشد و کیفیت زندگی بالا، به‌عنوان یکی از کشورهای ارائه‌دهنده شغل به افراد ماهر درنظر گرفته می‌شود. کار در استرالیا مزایای زیادی ازجمله: بهره‌مندی از اقتصاد پررونق، گزینه‌های متعدد ویزا، به‌رسمیت شناختن مدارک تحصیلی، کیفیت مطلوب زندگی، محیط امن و فرصت‌های تحصیلی به‌همراه دارد. علاوه براین کارفرمایان موظف هستند محیطی امن برای کارکنان خود فراهم کنند و مبلغی را به‌عنوان مستمری بازنشستگی به صندوق بازنشستگی پرداخت نمایند.

ویزای کار در استرالیا ۲۰۲2 به متقاضیان اجازه خواهد داد تا به آسانی اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. همچنین یکی از مزایای ویزای کاری کشور استرالیا که ارزش آن را افزایش داده است، دریافت ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. متقاضیان برای مهاجرت کاری به این کشور باید از سوابق کاری خوبی به همراه مدرک زبان آیلتس و تافل با نمره قبولی بالا، عدم سوابق کیفری، انگیزه‌نامه مناسب، تمکن مالی مناسب به میزان کافی و بسیاری از موارد دیگر برخوردار باشند.

مقاله پیشنهادی : شغل های پردرآمد استرالیا

سوالات متداول

همیشه لازم نیست که برای کار در استرالیا حامی مالی داشته باشید. اما گاهی اوقات داشتن حامی می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزا کار افزایش می‌دهد. دو روش برای دریافت حمایت وجود دارد. شما می‌توانید خودتان حامی مالی پیدا کنید یا می‌توانید با استفاده از تکمیل ابراز علاقه (EOI) درSkillSelect حامی مالی پیدا کنید.

مهاجران برای کار در استرالیا می‌توانند از ویزاهای متفاوتی استفاده کنند. بهترین مکان برای شروع، اداره مهاجرت استرالیا است. ویزای موردنیاز برای کار در استرالیا به مدت‌زمان اقامت و نوع کاری که افراد انجام می‌دهند، بستگی دارد. این احتمال هست که شما نیاز به رعایت معیارهای خاصی مانند اثبات بودجه مالی به مبلغ مشخص، داشتن مهارت‌ها/صلاحیت‌ها و مهارت‌های خاص در زبان انگلیسی داشته باشید.

برای کار قانونی در استرالیا، شما نیاز به شواهدی از حق کار خود دارید. حق کار می‌تواند شامل ویزا، شواهدی از وضعیت اقامت دائم، گذرنامه استرالیایی یا نیوزلندی، شناسنامه استرالیایی یا گواهی شهروندی استرالیا باشد.

مهم نیست از کدام کشور هستید یا با چه ویزایی به کار در استرالیا مشغول شده‌اید. همه افراد شاغل در استرالیا از حقوق و حمایت‌های یکسانی در محل کار برخوردارند. کارفرمای شما باید قوانین محل کار و مهاجرت را رعایت کند. این قوانین شامل پرداخت هزینه مناسب برای تمام ساعاتی است که کارکرده‌اید و اطمینان از داشتن مکانی امن برای کار.

جذب نیرو در استرالیا با سیستم امتیاز بندی انجام می شود که در هر مرحله اگر امتیاز آن را به دست نیاورید قاعدتا شانس کمتری خواهید داشت اما با ویزای ساب کلاس 189 می توانید بدون داشتن جاب آفر یا پیشنهاد کار جذب استرالیا شوید.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

16 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر
   ابتدا باید اقامت دائم بدست آورید . بعد از اخذ اقامت دائم ، در صورت واجد شرایط بودن میتوانید بعد از گذشت 5 سال برای اخذ شهروندی اقدام کنید .

 1. سلام و درود

  برای کار بین کشور آلمان، کانادا و استرالیا کدوم کشور در حال حاضر و در سال 2022 موقعیت بهتری برای ایرانیها داره؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به شرایط متقاضی داره
   هرسه کشور ، کشور های مناسبی برای مهاجرت هستند اما هر کشور برای مشاغل خاصی شرایط مناسبتری برای مهاجرت دارند.

 2. سلام خسته نباشید آیا برای کار در استرالیا هم نیاز به ارائه تمکن مالی داریم؟

 3. سلام من پسری ۲۶ساله هستم با مدرک فوق دیپلم حسابداری الان تو شرکت سایپا مشغول کارم تو قسمت مونتاژ قطعات خودرو کارگر ماهر خط تولید هستن یک سال سابقه کار دارم میخام برم کانادا یا استرالیا برا کارگری تو شرکت خودرو سازی اونجا میشه یا نه

 4. سلام روز به خیر
  من برای اپلای کاری به استرالیا در جستجو هستم رشتم معماریه و ایتالیا زندگی میکنم و درس خوندم و کار کردم لطفا راهنماییم کنینن چه جوری میتونم تماس بگیرم مرسی و اینکه با واتس اپم میتونم ارتباط داشته باشم با شماره که گذاشتم چون ایران میستم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   لطفا فرم ارزیابی که در سایت موجود هست رو پر کنید تا کارشناسان مجموعه ما در اسرع وقت با شما از طریق واتس اپ تماس بگیرند .

 5. سلام وقت بخیر بنده 30 سالمه و سابقه 5 سال بیمه دارم در زمینه it ایا می تونم برای ویزای کاری کشور استرالیا اقدام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در صورتی که مدرک تحصیلی در زمینه IT داشته باشید و قادر به دریافت آیلتس 8 باشید امکان اقدام از طریق جاب آفر استرالیا را دارید .

 6. من دانشجوی ترم آخر دندان پزشکی هستم . میخواستم شرایط کار در استرالیا برای رشته خودم با این وضیعت رو بدونم .؟ آیا امکانش برای من وجود دارد از طریق کار کردن در استرالیا مهاجرت کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر متاسفانه ، برای مهاجرت کاری باید حداقل 5 سال سابقه کار پس از تحصیل داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *