ویزا استرالیا و شرایط عمومی آن

ویزا استرالیا

 ویزا استرالیا موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت پس اگر قصد مهاجرت به کشور زیبای استرالیا را دارید با ما همراه باشید. کشور استرالیا به دلیل داشتن سیستم آموزشی و خدمات اجتماعی بسیار قوی خدمات آموزشی و اجتماعی خوب، پایین بودن میزان بیکاری، تورم پایین و همچنین ثبات و… یکی از محبوب‌ترین کشورهای مهاجرتی برای دانشجویان و مهاجران است. زبان رسمی کشور استرالیا زبان انگلیسی است و هیچ دین رسمی ندارد هرچند که بیشتر جمعیت آن مسیحی هستند. شهر کانبرا پایتخت کشور استرالیا است و ملبورن و سیدنی شهرهای بزرگ این کشور هستند. کشور استرالیا هیچ مرز خاکی ندارد و بخش اصلی قاره اقیانوسیه محسوب می‌شود. واحد پول استرالیا دلار استرالیایی است و این کشور ازنظر اقتصادی و کسب‌وکار پتانسیل زیادی دارد. 

ویزاهای کشور استرالیا به دو گروه بزرگ‌ دائمی و موقت تقسیم می‌شوند که هرکدام از این گروه‌ها دسته‌بندی‌های جزیی‌تر خود را دارند که در ادامه درباره آن‌ها صحبت می‌کنیم.

در این پادکست به توضیح درباره ی ویزای استرالیا و شرایط عمومی آن می پردازیم:

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در این ویدئو به شما توضیح می دهیم که برای مهاجرت به استرالیا باید از کجا شروع کنیم:

چگونگی اخذ ویزا استرالیا با هدف سرمایه‌گذاری

چگونگی اخذ ویزا استرالیا با هدف سرمایه‌گذاری

همیشه یکی از اصلی‌ترین شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری وجود امنیت و ثبات است. خوشبختانه شرایط سیاسی با ثبات و امن این کشور با دیدگاه صلح‌طلبی ، شرایط را برای سرمایه‌گذاری مهیا کرده است.

شما می‌توانید در کشور استرالیا به سه صورت ویزای ۸۸۸ اقامت دائم، ویزای ۱۳۲ اقامت دائم و ویزای ۱۸۸ اقامت چهار ساله سرمایه‌گذاری استرالیا را دریافت کنید.

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در استرالیا اخذ ویزای کارآفرینی است که زیرمجموعه ویزای ۱۸۸ است. برای این ویزا در کنار اثبات شرایط مالی و گردش مالی زیاد خود در کشور مبدأ باید ۲۰۰ هزار دلار استرالیا نیز سرمایه‌گذاری کنید. در واقع ویزای ۱۸۸ به سه گروه ویزای سرمایه‌گذاری ویژه، سرمایه‌گذاری معمولی و کارآفرینی تقسیم می‌شود؛ از طرفی با ویزای ۱۸۸ می‌توانید خانواده خود را نیز همراه ببرید و آن‌ها نیز مثل شما اجازه کار دارند.

برای اخذ ویزای ۱۸۸ کاری شما باید حداکثر ۵۵ سال سن داشته باشید و برای کار آفرینی باید حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا سرمایه داشته باشید .
در حالت سرمایه‌گذاری معمولی شما ۲.۲۵ میلیون دلار و در حالت سرمایه‌گذاری ویژه ۵ میلیون دلار سرمایه نیاز دارید. نکته مهم درباره اخذ این نوع ویزا این است که شما نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید هرچند که داشتن مدرک زبان می‌تواند امتیاز خوبی محسوب شود. در سرمایه‌گذاری ویژه با سرمایه‌ای که وارد خاک استرالیا می‌کنید دیگر نیازی به گرفتن عدد ۶۵ ندارید اما در سرمایه‌گذاری معمولی و کارآفرینی شما باید حداقل عدد ۶۵ را کسب کنید.

میزان سرمایه‌گذاری در ویزای ۱۳۲ به ۱.۵ میلیون دلار استرالیایی می‌رسد و پس از آن به‌راحتی اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنید. البته اگر شرایط مالی این کار را ندارید می‌توانید ابتدا با ویزای ۱۸۸ فعالیت خود را آغاز کنید و وقتی به شرایط لازم رسیدید با ویزای ۸۸۸ اقامت دائم بگیرید. در ویزای ۸۸۸ که منجر به اقامت دائم می‌شود شما باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار گردش مالی داشته باشید که در آن صورت باید ۳۰ تا ۵۱ درصد از سهام شرکت نیز به نام شما باشد.
کسب‌وکار مدنظرتان حداقل ۲ سال مدیر بوده‌اید و قبل از اقدام برای ویزا ۳۰۰ هزار دلار استرالیا نیز گردش مالی داشته‌اید.

انواع ویزاها برای اقامت دائم با هدف سرمایه گذاری در استرالیا

ویزاهای کاری دائمی و موقت کشور استرالیا

کشور استرالیا در بین لیست کشورهایی قرار دارد که درآمد سرانه آن‌ها بالا است به همین جهت یکی از کشورهای جذاب برای ویزای کاری محسوب می‌شود. برای اخذ ویزای استرالیا، این کشور هر سال فهرستی را ارائه می‌دهد که شامل مشاغل مورد نیاز استرالیا است. شما می‌توانید باتوجه به لیست، مهارت و رشته تحصیلی‌ خود در یکی از مشاغل اقدام به اخذ ویزای کاری دائمی یا موقت استرالیا کنید. که اخرین به روز رسانی این لیست را می توانید در مقاله مشاغل مورد نیاز استرالیا 2021 مشاهده کنید.

ویزاهای ۴۰۰، ۴۷۶، ۴۸۵، و۴۸۲ از ویزاهای کاری موقت استرالیا هستند؛ ویزای ۴۷۶ مخصوص فارغ‌التحصیلان از دانشگاه‌ه های خاص برای اقامت ۱۸ ماهه است.

ویزای ۴۸۵ مخصوص دانشجویانی است که از دانشگاه‌ه های کشور استرالیا فارغ‌التحصیل شده باشند و می‌توانند ویزای ۲ یا ۴ ساله بگیرند؛ و ویزای ۴۸۲ با اسپانسر فامیلی یا مناطق کم‌جمعیت ممکن می‌شود.
اگر می‌خواهید به مدتی کوتاه فقط برای انجام برخی فعالیت‌های کوتاه مدت در استرالیا باشید می‌توانید  با ویزای ۴۰۰ اقامت ۳ ماهه بگیرید. اما اگر علاقه‌ مندید تا ویزاهای کاری دائمی استرالیا را دریافت کنید می‌توانید برای ویزاهای ۱۸۶، ۱۸۷، ۱۸۹ و ۱۹۰ اقدام کنید.
ویزاهای کاری دائمی و موقت کشور استرالیا
به‌جز ویزای ۱۸۹ که ویزای مستقل است ویزای ۱۸۶ اسپانسر شغلی، ویزای ۱۹۰ اسپانسر ایالتی و ویزای ۱۸۷ حمایت یک کارفرما در مناطق کم جمعیت را نیاز دارد. البته ما در مقاله ی ویزای 189 به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم و اگر اطلاعات کاملی در این زمینه ندارید در ابتدا مقاله ی ویزای 189 استرالیا را مطالعه کنید. از طرفی برای دریافت ویزای کاری دائمی استرالیا در تمام ویزاها شما باید حداکثر ۴۵ ساله باشید و شرایطی مانند سطح زبان عالی،‌ سابقه کاری و رشته مرتبط با شغل موردنظرتان نیز ضروری است.
درباره حقوق در داخل کشور استرالیا نگران نباشید. استرالیا نرخ بیکاری پایینی دارد و به دلیل شرایط اقتصادی با ثبات حقوق خوبی را به افراد پرداخت می‌کند؛ البته به همان میزان به دلیل زندگی در یک کشور با سطح بالا هزینه‌ّهای زندگی نیز بالا است.

ویزای کشور استرالیا با هدف توریستی

ویزای توریستی استرالیا ویزای شماره ۶۰۰ است که می‌تواند با اهداف مختلف اخذ شود و فقط لزوماً برای گردشگری نیست. کشور استرالیا ازنظر صنعت گردشگری قوی است و سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند که این موضوع استرالیا را به یازدهمین کشور جهان ازنظر گردشگری تبدیل کرده است.

ویزای استرالیا با هدف توریستی به انواع ویزای گردشگری، بازدیدکننده تجاری و حمایت از خانواده تقسیم می‌شود. ویزای توریستی استرالیا حتماً موقتی است و به هیچ عنوان نمی‌تواند شما را به سمت دریافت ویزای اخذ اقامت سوق دهد.

ویزای کشور استرالیا با هدف توریستی

ویزای کشور استرالیا با هدف تحصیل

در نظرسنجی‌هایی که انجام شده است استرالیا به‌عنوان سومین کشور محبوب برای ویزای تحصیلی انتخاب شده است. یکی از دلایلی که می‌تواند دانشجویان را برای تحصیل به ‌سمت یک کشور سوق دهد رتبه دانشگاه‌های آن است که در استرالیا ۵ دانشگاه از میان ۵۰ دانشگاه در بین دانشگاه‌های برتر دنیا قرار دارند. که میتوانید در مقاله ی معرفی دانشگاه های استرالیا بهترین آن ها را بررسی کنید

برای دریافت ویزای استرالیا با هدف تحصیل در این کشور شما باید حداقل ۶ سال سن داشته باشید و وقتی زیر ۱۸ سال هستید امکان اخذ ویزای همراه نیز وجود دارد. از طرفی قطعاً شما قبل از اقدام باید از سمت یک مرکز آموزشی در کشور استرالیا پذیرفته شده باشید و پس از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می‌توانید حداکثر ۵ سال بسته به نوع دوره تحصیلی در استرالیا بمانید.در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شما باید شرایط مشخصی را در سطح زبان، تمکن مالی، سلامتی، بیمة درمانی، و نوع شخصیت داشته باشید.
برای سطح زبان شما باید حداقل نمره ۵.۵ آیلتس، ۴۶ تافل، ۱۶۲ CAE، ۴۲ PTE ، و نمرة B در تمام آزمون‌های OET را داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که شما چه با سطح زبانی بالا یا پایین می‌توانید درخواست کنید تا در دوره‌های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان شرکت کنید.
درباره بحث تمکن مالی متقاضی بسته به شرایطی که دارد و نوع ویزایی که اخذ می‌کند باید یکی از این مدارک را ارائه دهد؛ اگر تحت حمایت وزارت امور خارجه یا وزارت دفاع است باید نامه‌ای از سمت این سازمان‌ها ارائه دهد. در صورتی که دانشجوی تبادلی ثانویه بود باید فرم AASES را تحویل دهد و در شرایط دیگر باید مدرکی ارائه دهد که درآمد سالانه مورد نظر برای زندگی و تحصیل را اثبات کند.
اگر هیچ کدام از این موارد ممکن نبود فرد متقاضی باید مدرک تمکن مالی خود برای ۱۲ ماه زندگی و تحصیل را ارائه دهد.درباره شرط سلامتی شما باید حتماً قبل از درخواست ویزا تمام آزمایش‌های سلامتی را بدهید تا اثبات کنید که فردی سالم هستید؛ از طرفی برای دریافت خدمات درمانی در استرالیا حتماً باید بیمه درمانی برای خود بگیرید که دانشجویان می‌توانند برای دریافت بیمه سلامت دانشجویان خارجی اقدام کنند.
توجه کنید که قبل از ورود به خاک استرالیا شخصیت شما نیز تحلیل می‌شود و شما باید به سؤالات شخصیتی جواب دهید.در ویزای تحصیلی مدت زمان اعتبار ویزا نیز برای اتمام دوره تحصیلی اهمیت دارد. در ویزای استرالیا برای تحصیل اگر دوران تحصیل بیش از ۱۰ ماه باشد معمولاً اعتبار ویزا دو تا چند ماه پس از پایان تحصیل است. اگر مدت دورة تحصیل کمتر از ۱۰ ماه باشد اعتبار ویزا تا یک ماه پس از زمان پایان تحصیل است.

در این ویدئو به شما توضیحاتی در مورد اینکه چه آزمون های زبانی مورد قبول کشور استرالیا می باشد اورده ایم:

مزایای ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در استرالیا امکان حضور اعضای خانواده محصل در کشور استرالیا است که شرایط را برای فرد محصل بسیار آسان‌تر می‌کند.
از شرایط مهمی که همیشه دانشجویان به دنبال آن هستند اجازه اشتغال به کار در زمان تحصیل است؛ خوشبختانه این موضوع در استرالیا ممکن است و دانشجو می‌تواند هفته‌ای۲۰ ساعت کار کند تا هزینه‌های خود را تا حدی تأمین کند. البته اگر در مقطع دکترا تحصیل می‌کنید برای کار کردن هیچ محدودیتی ندارید و مانند یک فرد مقیم می‌توانید کار کنید.
هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دبیرستان ۶ هزار دلار در سال، مقطع کارشناسی ۱۵ هزار دلار در سال، مقطع فوق لیسانس ۱۸ هزار دلار در سال و برای مقطع دکتری حدود ۲۰ هزار دلار در سال است.
البته توجه کنید که این هزینه‌ها فقط مربوط به تحصیل هستند و هزینة زندگی یک دانشجو می‌تواند از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار باشد.

همه ما می‌دانیم اغلب افرادی که با ویزای تحصیلی به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند ترجیح می‌دهند که پس از تحصیل در آن کشور اقامت دائم بگیرند. خوشبختانه این مورد نیز در استرالیا امکان‌پذیر است و شما پس از پایان تحصیل ۱۸ ماه فرصت دارید تا به دنبال شغل مناسب بگردید.

مزایای ویزای تحصیلی استرالیا

ویزا کشور استرالیا برای ازدواج و نامزد

گاهی شرایطی پیش می‌آید که همسر یا نامزد فردی در استرالیا اقامت دارد؛ در این شرایط می‌توان از ویزای ازدواج یا نامزدی استرالیا استفاده کرد. برای این هدف می‌توانید از ویزای ۳۰۰، ۸۲۰، ۸۰۱، ۳۰۹،  و ۱۰۰ استفاده کنید؛ به جز ویزای ۸۰۱ و ۱۰۰ ویزاها برای اقامت موقت هستند.ویزا کشور استرالیا برای ازدواج و نامزد

ویزای نامزدی ۹ ماه و ازدواج موقت ۲ سال اعتبار دارند و شرط اخذ ویزا قدرت تمکن مالی فردی است که در استرالیا زندگی می‌کند و باید بتواند تمام هزینه‌های شریک خود را پرداخت کند. از شرایط مشترک ویزای ازدواج و نامزدی شرط سنی حداقل ۱۸ سال برای متقاضی است. برای ویزای ۸۲۰ که یک ویزای موقت است وقتی اقدام به اخذ آن می‌کنید حتماً باید در داخل کشور استرالیا باشید.

از طرفی شریک متقاضی در استرالیا باید تعهد کتبی بدهد که تا ۲ سال تمام هزینه‌های متقاضی را تأمین می‌کند و اینکه خود باید شهروند دائمی کشور استرالیا باشد. توجه داشته باشید که ویزای ۸۲۰ فقط ۲ سال اعتبار دارد بنابراین برای اقامت دائم باید قبل از تمام شدن مهلت دوساله برای ویزای ۸۰۱ اقدام کنید. در این نوع ویزا دو نفر باید اثبات کنند که ازدواج آن‌ها سوری نبوده بلکه واقعاً به هم علاقه دارند و قصد زندگی با یکدیگر را دارند در غیر این‌صورت ویزا لغو می‌شود.

با اخذ ویزای ۸۲۰ فرد متقاضی امکان و اجازه کار در استرالیا را دارد و می‌تواند از سیستم آموزشی و درمانی کشور استرالیا استفاده کند.

ویزای ۸۰۱ نیز به فرد متقاضی امکان اقامت دائم در استرالیا، اجازة کار تمام وقت،‌ تحصیل دولتی، ‌استفاده از خدمات درمانی،‌ و اسپانسر شدن برای دیگران را می‌دهد.

برای اخذ ویزای نامزدی برعکس ویزای ازدواج لازم نیست که متقاضی ویزا در داخل استرالیا باشد و پس از صادر شدن ویزای نامزدی ۹ ماه فرصت دارد که با شریک خود ازدواج کند. پس از اتمام ۹ ماه اگر ازدواج نکنند فرد متقاضی باید به کشور خود برگردد.

انواع ویزا کشور استرالیا برای ازدواج و نامزد

ویزای استرالیا برای فرزندان

ویزاهای ۱۰۱، ۱۰۲،‌ ۱۱۷، و ویزای ۴۴۵ برای فرزند هستند و فقط ویزای ۱۰۱ برای فرزندان بیولوژیکی صادر می‌شود.این نوع ویزا برای زمانی است که یکی از والدین در استرالیا اقامت دارد و می‌خواهد برای فرزند خود که می‌تواند فرزند خوانده باشد اقامت بگیرد.ویزای ۱۰۲ برای فرزندخوانده‌ها، ویزای ۱۱۷ برای فرزندان خویشاوندان که یتیم شده‌اند، و ویزای ۴۴۵ برای فرزند وابسته به کار می‌روند.

ویزای استرالیا برای فرزندان

ویزا کشور استرالیا برای والدین

استرالیا به والدین کسانی که در استرالیا اقامت دارند نیز ویزا می‌دهد. ویزای ۱۰۳، ۱۱۵، ۱۴۳، و ۱۷۳ ویزاهای والدین هستند که ویزای ۱۷۳ برای اقامت موقت صادر می‌شود.

مقاله پیشنهادی : مهاجرت به استرالیا

سوالات متداول:

بله. شما با تحصیل در استرالیا وابسته به مقطع تحصیلی دانشگاهیتان حداکثر تا 20 ساعت در هفته می توانید کار کنید.

ویزای کلاس 600 توریستی استرالیا بهترین آن هاست

برای این هدف می‌توانید از ویزای ۳۰۰، ۸۲۰، ۸۰۱، ۳۰۹، و ۱۰۰ استفاده کنید

ویزاهای ۱۰۱، ۱۰۲،‌ ۱۱۷، و ویزای ۴۴۵ برای فرزند هستند و فقط ویزای ۱۰۱ برای فرزندان بیولوژیکی صادر می‌شود.

در ابتدا باید از سمت یکی از مراکز آموزشی استرالیا پذیرفته شوید. که برای این کار باید واجد شرایطی از قبیل : تمکن مالی، سطح زبان مشخص ، سلامتی و بیمه درمانی و… باشید. زمان اقامت شما در استرالیا با این ویزا، وابسته به مدت تحصیلتان تا 5 سال می باشد. 

جهت اطلاع از کلیه خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با ما در تماس باشید.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

8 پاسخ

 1. ویزا استرالیا می‌خوام بگیرم برای مادرم هم که سنشون ,65 ساله میتونم ویزا بگیرم؟

  1. اگر خودتون اقامت استرالیا رو داشته باشید و بالای 5 سال اونجا زندگی میکنید امکانش میتونه وجود داشته باشه. ولی باز باید شرایط به طور کامل بررسی بشه

 2. سلام من سابقه کاری ام تو حوزه مربوط به تحصیلاتم نیست و در حال حاضر برای انتخاب کد رشته نیاز به راهنمایی و مشورت دارم که بیشترین شانس رو برای کاریابی تو کشور استرالیا داشته باشم و پرونده ام جواب بگیره..

  1. اگر سابقه تحصیلی مرتبط نداشته باشید باید برای گرفتن مدرک فنی معتبر و مرتبط اقدام کنید تا بتونبد جواب بگیرید

 3. سلام وقتتون بخیر. میتونم ویزای استرالیا توریستی دریافت کنم و بعدش ویزای استرالیا خودمو به کاری تبدیل کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر از توضیحات خوبتون .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   درحال حاضر ویزای توریستی استرالیا صادر نمیشه در نتیجه بهتر است از ابتدا از طریق ویزای کاری اقدام کنید .

 4. سلام. من می‌خوام ویزای استرالیا دریافت کنم. هزینه ای که باید به سفارت برای دریافت ویزای استرالیا بدیم چقده؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر .
   هزینه دریافتی دولت استرالیا برای صدور ویزا ، بستگی به ساب کلاس ویزای شما دارد همچنین اگر درخواست ویزای همراه هم داشته باشید باید هزینه آن که معادل نصف هزینه ویزای متقاضی اصلی است را بپردازید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن